وقت سفارت مالت

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های وقت سفارت

تماس با کارشناسان :

نکات مهم در روز مصاحبه سفارت مالت

آیا می دانید برای اخذ ویزا و وقت سفارت مالت چه باید کنید؟ مالت از دسته کشورهای اروپایی محسوب می شود که تا چند سال قبل وابسته به ایتالیا بوده و البته در آخرین اخباری که در خصوص مالت دیده می شود از ایتالیا جدا شده است. تعیین زمان مصاحبه یکی از مراحل اخذ ویزای این کشور محسوب می شود. قطعا برای اخذ وقت سفارت مالت باید یک سری مراحل را طی کنید و همینطور مدارک در این خصوص را فراهم سازید. در این مقاله سعی می کنیم انواع وقت سفارت مالت و شرایط و مدارک مخصوص به هر یک را مورد بررسی قرار دهیم به این ترتیب می توانید این مسیر را به سادگی طی کنید.

وقت سفارت مالت

در یک نگاه می دانیم که شما برای اخذ ویزای مالت باید در ابتدا هدف سفر خود را مشخص کرده و سپس طبق هدف خود اقدام به تهیه مدارک لازم کرده و در نهایت به سراغ تعیین وقت سفارت مالت بروید. می دانیم که برای اخذ ویزا قطعا وقت سفارت و روز مصاحبه بسیار مهم است و این موضوع تاکید می کند که حتی اگر تمامی مدارک کامل باشد فرد نتواند به سوالات مصاحبه به درستی پاسخ دهد قطعا نمی تواند ویزای این کشور را اخذ کند بنابراین زمان مصاحبه را جدی بگیرید. شما در مرحله قبل فرم را ارسال کردید و حال منتظر پاسخ هستید، پس از پاسخ به شما مشخص می شود که آیا فرم اولیه قابل قبول است و یا خیر! در صورت رد شدن فرم یک سری احتمالات وجود دارد که در بخش مربوطه به آن می پردازیم.

وقت سفارت مالت

در این بخش فرض ما بر این است که فرم شما مورد تایید قرار گرفته است حال فرم دیگری برای شما ارسال می شود که در آن لیستی از تاریخ های آزاد برای وقت سفارت مالت نوشته شده است. این روند به صورت دوره ای تغییر می کند به این معنی که گاه در فرم ارسال شده خبری از لیست تاریخ مصاحبه نیست و این به موضوع به این معنی که باید صبر کنید تا زمان های خالی وقت سفارت مالت اعلام شود، البته تمامی مسائل برای شما به سادگی توضیح داده شده است. فرض می کنیم که فرم ما دارای لیستی از تاریخ های آزاد وقت سفارت مالت است. شما باید طبق زمان آزاد خود به انتخاب یکی از تاریخ های وقت سفارت مالت بپردازید و پس از انتخاب تاریخ زمان مصاحبه باید منتظر پاسخ باشید.

مراحل اصلی گرفتن وقت سفارت مالت

شما برای اینکه به مرحله تعیین وقت سفارت مالت برسید در ابتدا باید مدارک خود را تکمیل کنید، در نظر داشته باشید که مدارکی که برای ویزاهای مختلف مالت تهیه می شود با هم فرق دارد بنابراین در بخش های بعد مدارک لازم برای هر نوع ویزا را بررسی می کنیم تا مشخص شود که تعیین وقت سفارت مالت در چه مسیری صحیح است.

در این بخش فرض ما بر این است که فرد مدارک خود را تهیه کرده است. در ابتدا باید فرم مربوط به تعیین زمان مصاحبه را پر کند. این فرم اغلب به صورت دو بخشی برای شما ارسال می شود ، در بخش اول باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید، دقت کنید که اطلاعات شخصی شما باید به درستی وارد شود و هر گونه اشتباه عمدی و یا سهوی مشکلساز خواهد بود. فرم ها خود به چندین دسته تقسیم می شود که انتخاب گزینه مورد نظر بر اساس نوع وقت سفارت مالت شما خواهد بود. سپس فرم مربوطه را در مرحله بعد مورد تایید قرار می دهید و به شما اخطار داده می شود در خصوص اینکه اگر فرم را تایید نهایی کنید دیگر اجازه تصحیح آن را نخواهید داشت. پس از تایید از سوی شما فرم برای سفارتخانه این کشور ارسال می شود و باید منتظر بمانید.

دقت کنید که این موضوع چندین دلیل دارد ، اولین و مهمترین دلیلی که در این خصوص دیده می شود ناصحیح پر کردن فرم است، دقت کنید که اصلا اهمیت ندارد شما سهوی و یا عمدی فرم را ناصحیح پر کرده باشید همین که فرم اولیه اشتباه است در واقع یعنی شانس شما از بین رفته است. گاه دیده می شود که فرم صحیح پر شده است اما اطلاعات وارد شده با هیچ منطقی سازگار نیست!

این موضوع را با یک مثال طنزآمیز دنبال می کنیم، فرض کنید شما 20 سال دارید و به دنبال ویزای کاری هستید و قرار است در یک شرکت بزرگ در مالت به کار مشغول شوید و در فرم خود در بخش سوابق 15 سال سابقه کار اجرایی برای خود اعلام کرده اید!!! این موضوع نشان می دهد که شما از 5 سالگی کارمند شرکت بوده اید و بجز لبخند بر روی لب مامورین سفارت فایده دیگری برایتان نخواهد داشت بنابراین اصل صداقت را در تکمیل کردن فرم وقت سفارت مالت به عمل آورید.

انواع وقت سفارت مالت

تعیین وقت سفارت مالت برای ویزای دانشجویی

حال می خواهیم انواع وقت سفارت مالت را مورد بررسی قرار دهیم، دقت کنید که زمان مصاحبه تنها در یک نوع نبوده و هدف های مختلفی را در نظر می گیرد.

فرض کنید شما در یکی از دانشگاه های مالت پذیرفته شده اید،( شرایط پذیرش و قوانین اخذ ویزای تحصیلی در این مقاله نمی گنجد) و تنها دو ماه زمان دارید که ویزای تحصیلی دریافت کنید در چنین شرایطی قطعا باید به سراغ تعیین وقت دانشجویی سفارت مالت بروید. در این درخواست مشخص می کنید که هدفتان از رفتن به مالت تحصیل است و البته زمان خود را نیز اعلام خواهید کرد به این ترتیب قطعا لیست تاریخی که به شما ارائه می شود بسیار متفاوت از روال اولیه است.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت دانشجویی مالت

  • مدارک وقت سفارت مالت از نوع دانشجویی بیشتر تمرکز بر رشته تحصیل، مدرک و میزان تحصیل شما دارد. باید فرمی تهیه کنید و به زبانی ساده و البته واضح اعلام کنید که از نظر علمی چرا مالت را انتخاب کرده اید!
  • رزومه تحصیلی و همینطور شغلی شما باید به طور دقیق تهیه شود.
  • مدرک دیپلم، در مقاطع بالاتر مدرک لیسانس و همینطور ریز نمرات شما باید در پوشه پروندتان قرار بگیرد. افرادی که قصد تحصیل در مدرک دکترا دارند باید طرح ابتکاری خود را نیز مکتوب کنند.
  • شما نیاز به ارائه مدرک زبان خواهید داشت، این موضوع در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بسیار پر اهمیت است.
  • صلاحیت شما باید تایید شود معمولا این تایید از سوی دانشگاه مبدا نیز می تواند فراهم شود.
  • پاسپورت عکس دار و همینطور دو برگه خالی از پاسپورت از مسائل ضروری محسوب می شود
  • و در نهایت دعوت نامه دانشگاه مقصد نیز باید در لیست مدارک شما قرار بگیرد.

تعیین وقت سفارت مالت برای ویزای تجاری

وقت سفارت مالت از نوع تجاری از دیگر گزینه های پیش روی افراد است. شرایط و قوانین در خصوص اخذ ویزا کار بسیار زیاد است. ما اصلا هدف توضیح این موضوع در این مقاله را نداریم.، یکی از گزینه هایی که سبب می شود فرد متقاضی ویزای کار دریافت کند وجود دعوت نامه ای از کشور مالت است ( دقت کنید که دعوت نامه فقط یکی از روش های موجود در خصوص ویزای کار است) ما هم فرض را بر این می گذاریم که فرد می خواهد از طریق دعوت نامه ای وارد لاین کاری در کشور مالت شود. در چنین شرایط باید دعوت نامه در فرم اولیه ای که برای تعیین وقت سفارت مالت ارسال می کنید ضمیمه شود، در این دعوت نامه شرایط کلی و همینطور مدت زمانی که برایتان فراهم شده اعلام می شود و تاریخ مصاحبه شما طبق دعوت نامه تعیین می شود.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت تجاری مالت

  • برای تهیه مدارک لازم برای وقت سفارت مالت از نوع تجاری در ابتدا باید مدارک شناسایی خود را تهیه کنید، سپس باید تمامی برگ های شناسنامه خود را ترجمه کنید، قطعا باید در پوشه مدارک شما نامه بانکی و وضعیت حساب مالی شما مشخص شده باشد.
  • سند مالکیت منزل و همینطور زمین در صورت وجود می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.
  • نامه کاری فرد متقاضی که نشان دهد تخصص و سمت شغلی وی چیست نیز باید مشخص شود.

انواع وقت سفارت مالت

زمان های تعیین وقت سفارت مالت

به طور دقیق نمی توان گفت که برای تعیین وقت سفارت مالت چقدر زمان نیاز است، گاه دیده شده است که فرم اولیه در عرض 24 ساعت پاسخ دهی می شود و گاه اینطور به نظر می رسد که چندین هفته نیز از ارسال فرم اولیه گذشته است اما هنوز جوابی دریافت نکرده اید، این موضوع بستگی به فصل درخواست شما و نوع وقت سفارت مالت شما دارد اما به طور کلی جواب اولیه ای که برای شما ارسال می شود بین 7 الی 14 روز پس از درخواست تعیین زمان مصاحبه خواهد بود.

تعیین تاریخ روز مصاحبه بسیار متغیر است گاه دیده می شود که اولین تاریخ خالی برای وقت سفارت مالت 3 ماه پس از درخواست است و گاه این زمان کمتر است بنابراین هرچه زودتر درخواست تعیین زمان مضاحبه را ثبت کنید می توانید برنامه ریزی صحیح تری داشته باشید.

هزینه های تعیین وقت سفارت مالت

در روز سفارت باید یکسری هزینه های غیر قابل بازگشت را پرداخت کنید، این هزینه ها به صورت دوره ای تغییر می کند و عدد ثابتی را دنبال نخواهد کرد. به غیر از هزینه روز مصاحبه شاید برای تهیه مدارک خود نیز نیاز به پرداخت یک سری هزینه ها داشته باشید که در مجموع مبلغ زیادی نخواهد بود بنابراین نگران نباشید.

نکات مهم در روز مصاحبه سفارت مالت

حال نوبت این رسیده است که مرحله پایانی را به درستی طی کنید، مدارک خود را قبل از حرکت در منزل خود دسته بندی کنید، به این ترتیب مدارک مالی و همینطور مدارک تحصیلی و … را به صورت جداگانه بخش بندی کنید به این ترتیب آلارم مامور روشن می شود که شما در تصمیم خود مصمم هستید.

خونسرد باشید و تا زمانی که در صف هستید با سایر افراد صحبت نکنید، سوالاتی که از شما پرسیده می شود طبق نوع هدفتان متفاوت است، مثلا فردی که قرار است در مالت به تحصیل مشغول شود نیازی به ارائه مدارک شغلی ندارد و قطعا سوالی در این زمینه از او پرسیده نشده و یا بسیار محدود پرسیده می شود. حالت چهره خود را در وضعیت نرمال نگاه دارید کوتاه اما صریح و واضح پاسخ دهید.

نکات مهم در روز مصاحبه سفارت مالت

سفارت کشور مالت در ایران

متاسفانه در بررسی های اخیر آدرس دقیق از سفارت مالت در ایران گزارش نشده است و این موضوع به دلیل مراجعه کم افراد به این کشور است. البته در چندین سال قبل سفارت مالت وابسته به سفارت ایتالیا و در تهران در خیابان آفریقا، بالاتر از تقاطع میرداماد ، ابتدای خیابان فرزان شرقی قرار داشت.

سفارت مالت در استانبول نیز فعالیت می کند و تازه ترین خبر در خصوص سفارت مالت در ترکیه است که آغاز به کار آن در سال پیش روی دیده خواهد شد. شما می توانید از طریق یک وکیل زبده از آدرس سفارت مالت مطلع شوید.

تعیین وقت سفارت مالت توسط مشاورین ما

شما می توانید تمامی مراحل نوشته شده را به عهده فرد دیگری قرار دهید در این مسیر اغلب مشاورین و وکلا انتخاب خوبی هستند آنها فنون تعیین زمان مصاحبه را به خوبی می دانند و قطعا در این مسیر به شما کمک خواهند کرد. در نظر داشته باشید که چه خودتان و چه فرد دیگری باید در ابتدا مدارک موجود را بررسی کند و در صورت تکمیل نبودن مدارک تعیین وقت سفارت مالت بی معنی خواهد بود و ترتیب اثر داده نمی شود. شما می توانید با توجه به بررسی های انجام شده درخواست مصاحبه را به صورت وکالتی انجام دهید.

سایر وقت سفارت ها :

وقت سفارت نروژ

وقت سفارت نروژ

اسناد و مدارکی که برای دریافت وقت سفارت نروژ از سفارت لازم است، می‌تواند برای هر نوع ویزایی متفاوت باشد و درعین‌حال به نسبت تقاضا
مطالعه »
نکات مهم در روز مصاحبه سفارت مالت

وقت سفارت مالت

آیا می دانید برای اخذ ویزا و وقت سفارت مالت چه باید کنید؟ مالت از دسته کشورهای اروپایی محسوب می شود که تا چند سال

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند