وقت سفارت اسلواکی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های وقت سفارت

تماس با کارشناسان :

مصاحبه در وقت سفارت کشور اسلواکی

کشور اسلواکی یکی از کشورهایی است که دوستداران طبیعت سفر به آن را انتخاب می کنند. کشور اسلواکی یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می باشد که دریافت ویزای شینگن برای ورود به این کشور لازم است. برای دریافت ویزای شینگن باید پس از دریافت وقت سفارت اسلواکی در مصاحبه ویزا شرکت کرده و مدارک مورد نیاز را ارائه دهید و پس از تائید ویزا به این کشور سفر کنید. اسلواکی دارای طبیعتی زیبا، آثار تاریخی کهن و همچنین ساختار شهری زیبا در مناطق مختلف می ‌باشد. در این مقاله به نکاتی درباره دریافت وقت سفارت اسلواکی، شرکت در مصاحبه و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای آن اشاره می کنیم.

معرفی کشور اسلواکی

بسیاری از گردشگران برای گذراندن تعطیلات و یا تفریح در کشورهای مختلف اروپایی کشورهایی مانند فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، سوئیس، هلند و غیره سفر می کنند و شاید آشنایی کافی با کشور اسلواکی ندارند. این کشور برای طبیعت گردان، گردشگران و همچنین کسانی که تمایل به تحصیل یا اقامت در یک کشور اروپایی دارند بسیار مناسب است. بنابراین ماجراجویان طبیعت و علاقمندان به تحصیل و اقامت در اروپا می توانند به این کشور سفر کنند.

نداشتن آشنایی کافی از اسلواکی و همچنین تبلیغات گسترده کشورهای بزرگ در زمینه گردشگری خود، موجب شده اسلواکی برای بسیاری از افراد شناخته شده نباشد. بیشترین وسعت جغرافیایی این کشور را کوهستان تشکیل داده و به دلیل داشتن آب و هوای مناسب، طبیعت خیره کننده ای در آنجا شکل گرفته است. کسانی که تمایل به سفر به اسلواکی دارند باید مدارک ویزای خود را آماده کرده و پس از دریافت وقت سفارت اسلواکی نسبت به سفر به این کشور اقدام کنند.

برای سفر به اسلواکی و یا هر کشور اروپایی عضو اتحادیه اروپا باید ویزای شینگن تهیه کنید. ویزای شینگن در انواع مختلف صادر می ‌شود. گردشگران و مسافران با توجه به هدف و انگیزه خود از ورود به کشور مورد نظر باید نسبت به دریافت ویزای مرتبط اقدام کنند. در جلسه ای که پس از دریافت وقت سفارت اسلواکی برای مصاحبه شرکت می کنید باید هدف از سفر را به وضوح برای مأمور سفارت توضیح دهید. بر اساس مدارک و همچنین گفته های شما مجوز ورود به آن کشور صادر می شود.

کشور اسلواکی

وقت سفارت اسلواکی

هنگامی که مدارک خود را برای دریافت ویزا تکمیل نمودید باید برای انجام مصاحبه به سفارت اسلواکی در تهران مراجعه کنید. برای این کار باید قبلاً، وقت سفارت اسلواکی را برای انجام مصاحبه هماهنگ کرده باشید.  شما می توانید از وب سایت سفارت اسلواکی فرم درخواست ویزا را دریافت کرده و پس از تکمیل آن را چاپ و به صورت امضا شده به همراه داشته باشید تا در جلسه مصاحبه تحویل دهید. بعد از تکمیل فرم و مدارک مورد نظر باید از طریق شماره تلفن های سفارت که در ادامه ذکر خواهد شد تماس گرفته و جهت تعیین وقت سفارت اسلواکی اقدام کنید (دریافت وقت سفارت اسلواکی با مراجعه حضوری نیز امکان پذیر است).

در مصاحبه ویزا با توضیحاتی که برای مأمور سفارت ارائه می دهید مشخص می شود که آیا با روادید شما موافقت می شود یا خیر. دقت داشته باشید دریافت وقت سفارت اسلواکی به سرعت انجام نمی‌شود و ممکن است مدت زمان چند روزه ای را برای دریافت نوبت مصاحبه منتظر بمانید. بنابراین پس از دریافت وقت سفارت اسلواکی در زمان مقرر در دفتر سفارت حاضر باشید زیرا دیرکرد شما منجر به از دست رفتن وقت رزرو شده و موکول شدن مصاحبه به زمان دیگر می شود.

مدارک لازم جهت دریافت وقت سفارت اسلواکی

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای اسلواکی با توجه به ویزای مورد نظر شما و هدف از سفر تعیین می شود. مدارک عمومی که باید در وقت سفارت اسلواکی تعیین شده ارائه شود عبارتند از:

 • داشتن گذرنامه با ۶ ماه اعتبار
 • ارائه درخواست ویزا به صورت آنلاین و همچنین تکمیل و ارائه آن در زمان حضور در وقت سفارت اسلواکی هماهنگ شده
 • دو قطعه عکس رنگی جدید با زمینه سفید
 • ارائه مدارک هویتی شامل کارت ملی و شناسنامه
 • اثبات تمکن مالی از طریق ارائه گواهی از بانک
 • ارائه گواهی اشتغال به کار برای کارمندان و جواز کسب برای مشاغل آزاد
 • در صورتی که قبلاً ویزای شینگن دریافت کرده اید کپی ویزای را ارائه نمایید
 • نامه اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان
 • بیمه مسافرتی معتبر و بلیت هواپیما مدارک رزرو هتل
 • سند مالکیت

دریافت ویزای اسلواکی

 همانگونه که گفته شد باید برای ورود به خاک اسلواکی ویزای شینگن تهیه کنید. در کشور اسلواکی زمینه مساعد برای گردش، ادامه تحصیل، اشتغال، سرمایه گذاری و مواردی از این قبیل فراهم است. برای دریافت ویزای اسلواکی باید مدارک خود را آماده نموده سپس هدف خود را از سفر مشخص کنید. پس از تکمیل مدارک باید  هماهنگی لازم جهت وقت سفارت اسلواکی و انجام مصاحبه ویزا به عمل آورید. ویزای تحصیلی اسلواکی، ویزای تجاری اسلواکی، ویزای گردشگری اسلواکی، از جمله ویزاهای صادره جهت ورود به خاک اسلواکی هستند.

برای هر کدام از موارد گفته شده مدارک و اطلاعات مرتبط را باید به سفارت اسلواکی تحویل دهید. پس از ارائه مدارک و تائید آنها، وقت سفارت اسلواکی در اختیار شما قرار داده می شود که بتوانید در مصاحبه ویزا اهداف خود از سفر را تشریح کرده و درخواست روادید نمایید. در صورت تکمیل بودن مدارک و همچنین توجیه کردن مأمور سفارت در وقت سفارت اسلواکی اختصاص داده شده، ویزای شما تائید شده و می توانید به این کشور سفر کنید. در نظر داشته باشید مدارک ارائه شده باید در نسخه های فارسی و انگلیسی ارائه شود.

دریافت ویزای اسلواکی

نکات مهم در روز وقت سفارت اسلواکی

بسیاری از کسانی که برای انجام مصاحبه در وقت سفارت اسلواکی تعیین شده به آنجا مراجعه می کنند به دلیل آگاه نبودن از شرایط و نکات مهم ممکن است در این مصاحبه مورد تائید قرار نگرفته و موفق به دریافت ویزای اسلواکی نشوند. بهتر است قبل از مصاحبه از طریق وب سایت‌ هایی در این خصوص و همچنین کسانی که پیش از این برای دریافت ویزای شینگن مراجعه کرده اند، اطلاعات لازم برای انجام مصاحبه کسب نمایید. در این صورت با پرسش های مصاحبه و همچنین پاسخ هایی که به راحتی می توانید مأمور سفارت را قانع کنید آشنایی پیدا کرده و می توانید از وقت سفارت اسلواکی تعیین شده استفاده بهینه کنید.

در تاریخ مشخص شده، در ساعت مقرر به سفارت رفته و مدارک و اسناد مورد نیاز را به طور کامل همراه با کپی به همراه داشته باشید. همواره در نظر داشته باشید وقت سفارت اسلواکی تعیین شده جهت انجام مصاحبه برای ارائه توضیحات شما برای مشخص نمودن هدف از سفر و بازگشت مجدد شما به کشور است. در صورتی که کارمند سفارت به این نتیجه برسد که شما پس از طی دوره گردش، تحصیل، کار و یا تجارت به میهن باز خواهید گشت تائید ویزای شما قطعی است.

ویژگی های ظاهری شخص هنگام مراجعه جهت انجام مصاحبه در وقت سفارت اسلواکی تعیین شده قابل چشم پوشی نیست. پوشیدن لباس های مناسب و رسمی برای حضور در مصاحبه پیشنهاد می شود. استفاده از آرایش و عطر ملایم و همچنین خوشرویی به هنگام صحبت کردن، تأثیر مثبت فراوانی در روال مصاحبه خواهد داشت. نحوه درست نشستن، صحبت کردن، راه رفتن، زبان بدن و ارائه پاسخ های مناسب و کافی شانس شما را برای موفقیت در دریافت ویزا بالا می برد.

سوالات مصاحبه در وقت سفارت کشور اسلواکی

حضور در ساعت مقرر مطابق با وقت سفارت اسلواکی تعیین شده بسیار مهم است و به گونه ای برنامه ریزی کنید که دیرتر از ساعت مشخص شده در جلسه حاضر نشوید. تأخیر شما ممکن است منجر به از دست دادن وقت سفارت  اسلواکی شود. سؤالاتی که در مصاحبه از شما پرسیده خواهد شد پرسش هایی از قبیل میزان تحصیلات، مهارت و شغل شما، وضعیت مالی و درآمدی همچنین برنامه ریزی برای کار و تحصیل در آینده می باشد.

به هر سؤالی که از شما پرسیده می شود با دقت فراوان و به صورت کامل توضیح دهید، اما از ارائه توضیحات اضافه و پرداختن به بحث های حاشیه ای و پاسخ های نامربوط خودداری کنید. مدارک ارائه شده و همچنین توضیحاتی که شما در وقت سفارت اسلواکی ترتیب داده شده به مأمور سفارت ارائه می کنید باید به گونه ای باشد که بتوانید ویزای خود را با موفقیت دریافت کنید. در صورت  تعیین شدن در مصاحبه باید بعد از مدتی دوباره اقدام کنید.

در جلسه وقت سفارت اسلواکی معین پس از ورود به اتاق کنسول سفارت و معرفی شخص درخواست کننده ویزا، مدارک بررسی شده و سپس سؤالات آغاز می ‌شود. پاسخ های نامربوط و یا حتی  جواب ندادن به پرسش های مأمور در ذهن او شک و شبهه ایجاد کرده و امتیاز منفی برای دریافت ویزای شما منظور می شود. پنهان کردن حقیقت و دادن جواب های نادرست نیز به ضرر شماست و مأمور سفارت اسلواکی تا زمانی که کاملاً از هدف از سفر اطمینان حاصل نکند ویزای اسلواکی به شما تعلق نخواهد گرفت. پاسخ هایی که ارائه می دهید باید کاملاً واضح، درست و مطابق با هدف از سفر باشد.

برای گفتگو با مأمور سفارت آرامش خود را حفظ کنید و با اعتماد به نفس کامل و مدارک کافی برای صحت ادعای خود به سؤالات پاسخ دهید. در نظر داشته باشید وقت سفارت اسلواکی در نظر گرفته شده برای شما تنها بخشی از زمان کاری آن مأمور است و در طی روز مصاحبه زیادی را با افراد مختلف انجام می دهد. بنابراین در صورت بروز اختلاف و یا توجیه نشدن مأمور از توضیحات شما، صدای خود را بالا نبرید و با آرامی به قانع کردن او بپردازید. بحث کردن، مخالفت شدید و یا درگیر شدن با مأمور سفارت فقط به ضرر شماست و کمکی برای موفقیت در دریافت ویزا به شما نمی کند.

همانگونه که گفته شد توصیه می‌شود قبل از حضور در جلسه مصاحبه و چند روز قبل از موعد وقت سفارت اسلواکی تعیین شده به تحقیق و پرس و جو درباره سؤالات مصاحبه ویزای شینگن بپردازید. سؤالات ویزای شینگن چندان پیچیده نیستند و پاسخ های هوشمندانه و به جای شما می توانند مسیر را به نفع شما تغییر داده و یا در صورت ارائه پاسخ های ناکافی و ناواضح موجب شکست روند دریافت ویزای شما شود. مدارک باید به صورت کامل ارائه شود اما در نظر داشته باشید مدارک شما دلیلی بر دریافت ویزا نمی باشد و نتیجه قطعی پس از انجام مصاحبه اعلام می شود.

هنگام مراجعه برای مصاحبه باید از لباس های رسمی استفاده کنید و از پوشیدن انواع لباس نامناسب و همچنین استفاده از عطر و ادکلن زیاد خودداری کنید. زبان بدن شما هنگام انجام مصاحبه برای سفارت بسیار مهم است. عصبی بودن، شوخی کردم، دادن پاسخ ‌های درهم و غیر مرتبط، داشتن استرس زیاد و مواردی از این قبیل در نتیجه مصاحبه تأثیر منفی دارد. بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و آرامش کافی با در دست داشتن مدارک  در وقت سفارت اسلواکی تعیین شده در جلسه حاضر شده و سؤالات را با دقت پاسخ دهید.

ممکن است فردی با مدارک کافی در وقت سفارت اسلواکی مقرر به سفارت مراجعه نمایند و تصور کند مصاحبه را هم به خوبی انجام داده، اما همچنان مواردی هستند که پس از انجام مصاحبه به شما اعلام خواهد شد که منجر به رد ویزای شما شده اند. برخی از این  نکات عبارتند از:

 •  تکمیل نبودن مدارک و یا ارائه مدارک فاقد اعتبار
 •  آسیب دیدگی گذرنامه شخص
 •  واضح نبودن وضعیت مالی و نداشتن تمکن مالی لازم با در نظر گرفتن شغل فرد
 •  وجود سابقه بزهکاری
 •  عدم اثبات بازگشت فرد از اسلواکی به ایران پس از پایان دوره گردش یا تحصیل یا..
 •  عدم ارائه بیمه نامه معتبر برای سفر در کشورهای اتحادیه اروپا
 •   عدم ارائه پاسخ های مناسب در جلسه مصاحبه در وقت سفارت اسلواکی

مصاحبه در وقت سفارت کشور اسلواکی

اقدامات لازم پس از رد شدن ویزا در وقت سفارت

دلایل و موارد رد ویزای اسلواکی پس از انجام مصاحبه به شخص اعلام خواهد شد. شخص باید با در نظر گرفتن موارد موجود نسبت به برطرف کردن آنها اقدام نموده و پس از گذشته ۶ ماه دوباره برای دریافت وقت سفارت اسلواکی مراجعه نمایند. مراجعه پی ‌در پی در کوتاه مدت احتمال رد شدن دوباره ویزا را بالا می برد بنابراین بهتر است در مدت زمان شش ماهه نسبت به اصلاح مواردی که مشکل ایجاد کرده اند اقدام کرده و پس از آن برای دریافت وقت سفارت اسلواکی تماس بگیرید. در وقت سفارت اسلواکی دوم تلاش کنید از فرصت دوم نهایت استفاده را نموده و این بار موفق به دریافت ویزا شوید زیرا رد شدن های پی در پی شانس شما را در گرفتن ویزای شینگن به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. یادآورمی شویم با مراجعه به آژانس های مسافرتی راحت ‌تر می‌توانید ویزای شینگن را دریافت کنید.

در صورتی که ویزای شما رد شده باشد، پس از انجام مصاحبه ویزای درخواستی به شما تعلق نمی گیرد و می توانید نسبت به نتایج آن اعتراض کنید. پس از پایان مصاحبه در وقت سفارت اسلواکی معین شده نتیجه آن طی نامه ای به شما اعلام می گردد. در صورتی که با ویزای اسلواکی شما موافقت نشود نامه ای مبنی بر رد ویزا برای شما ارسال می شود. پس از دریافت نامه ابلاغیه می توانید شخصاً یا از طریق وکیل قانونی خود برای اعتراض به نتیجه مصاحبه اقدام کنید. اگر خودتان برای اعتراض مراجعه می ‌کنید باید مدارک ویزا را به همراه داشته باشید و نامه اعتراض را ارائه دهید تا برای وقت سفارت اسلواکی مجدداً با شما هماهنگی شود. اگر از طریق وکیل  دادگستری جهت اعتراض اقدام می نمایید باید وکالتنامه معتبر با امضای شخص متقاضی ارائه شود.

برای ارائه نامه اعتراضی به رد ویزای شینگن شما باید نکاتی را رعایت کنید:

 •   حداکثر یک ماه پس از تاریخ رد ویزا مهلت اعتراض دارید
 •  نامه اعتراض به نتیجه ویزا باید به زبان انگلیسی تنظیم شود
 •  در اعتراض نامه باید مشخصات کامل متقاضی به همراه بارکد شش رقمی ذکر شود
 •  نامه باید به امضای شخص رسیده و در صورت اقدام توسط وکیل قانونی علاوه بر وکالتنامه باید نامه امضا شده فرد نیز ارائه شود
 •  هنگام نوشتن نامه به خاطر داشته باشید مخاطب نامه شما سفارت اسلواکی است و نه شخص  یا سازمان دیگری

سفارت کشور اسلواکی

برای دریافت وقت سفارت اسلواکی از راه های زیر می توانید اقدام نمایید. یا از طریق تلفن و یا به صورت حضوری وقت سفارت اسلواکی را دریافت کنید. برای دریافت وقت سفارت اسلواکی به صورت حضوری به نشانی تهران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، پلاک ۷۲ مراجعه کنید یا با شماره تلفن های ۲۲۷۴۰۴۶۶، ۲۲۷۵۴۵۶۰ هماهنگی لازم برای تعیین وقت سفارت اسلواکی تماس حاصل نمایید. ساعت کاری سفارت اسلواکی روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 3 بعد از ظهر است و برای دریافت وقت سفارت اسلواکی در این ساعات می توانید مراجعه کنید.

سایر وقت سفارت ها :

مدارک مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت پرتقال

وقت سفارت پرتغال

دریافت وقت سفارت پرتغال اولین قدم برای اخذ ویزای این کشور است. در این مقاله نکات لازم در خصوص چگونگی دریافت وقت سفارت و سفر

مطالعه »
مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت لتونی

وقت سفارت لتونی

لتونی یکی از کشور های اروپایی است که طرفداران خاص خود را نیز دارد. افراد زیادی هستند که هرساله قصد سفر به این کشور را

مطالعه »
هزینه اخذ وقت سفارت دانمارک

وقت سفارت دانمارک

دانمارک را می توان یکی از کشور های فعال اقتصادی اروپایی دانست. این کشور علاوه بر اقتصاد قوی از جاذبه های گردشگری بی شماری نیز
مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند