وقت سفارت اسلوونی

فایل صوتی سفارت اسلوونی

 • مدارک مهم سفارت اسلوونی
 • نکات ضروری در وقت سفارت
 • بهترین راه گرفتن وقت سفارت
 • روش دریافت وقت سفارت

اگر قصد سفر و يا اقامت در كشور اسلوونى را داريد ، ابتدا نيازمند گرفتن وقت سفارت اسلوونی هستيد و لازم است كه قبل از اقدام كردن اطلاعات كافى در رابطه با نحوه تعيين وقت سفارت فوری اسلوونی را مطالعه كنيد و سپس براى دريافت ويزاى كشور اسلوونى اقدام كنيد؛ در ادامه ما اطلاعات كافى در رابطه با وقت سفارت اسلوونی و چگونگى روند اين كار را در اختيار شما قرار داده ايم ؛ در ابتدا به معرفى اين كشور زيبا و منحصر به فرد مي پردازيم.

درباره كشور اسلوونى

كشور اسلوونی (به اسلونیایی: Slovenija) درجنوب اروپای مرکزی و در نزدیکی کوه های مرتفع آلپ واقع شده است همچنين اسلوونی در گذشته بخشی از نواحى یوگسلاوی محسوب می گرديد. مساحت کشور اسلوونى  در حدود ۲۷۳/۲۰ کیلومتر مربع می باشد و پایتخت كشور اسلوونی شهر لیوبلیانا می باشد. كشور زيباى اسلوونی از سمت غرب با ایتالیا، از شمال با اتریش، و از سمت شمال شرق با مجارستان همسايه است و از جنوب و جنوب شرقی در مجاورت با کرواسی می باشد.  كشور اسلوونی يكى از اعضاى اتحادیه اروپا و همچنین عضو سازمان ملل متحد نيز میباشد.

در مناطق شمالی كشور اسلوونى آب و هواى سرد و کوهستانی  به همراه برف و بارش زياد را شاهد خواهيد بود و در برخی نقاط ديگر اين كشور داراى آب و هوای معتدل و مطبوع می باشد. كشور اسلوونى داراى جنگل هاى سرسبز، کوه هاى مرتفع و رودخانه های بسیاری است. همچنين جاذبه هاى اين كشور زيبا سبب جذب گردشگران و مسافران بسيارى براى سفر به كشور اسلوونی شده است. در كشور اسلوونى، رئیس حکومت همان رئیس‌جمهور است که از طریق رای مردم برای دوراه ای پنج ساله انتخاب می‌شود. همچنين رئیس دولت آن نخست وزیر است که مجلس آن را انتخاب می‌کند. كشور اسلوونی داراى دو مجلس است كه شامل مجلس ملی و شورای ملی مى باشد. شورای ملی شامل 40 کرسی است و شامل نمایندگان گروه‌های اقتصادی، اجتماعی و متخصصان است. مجلس ملی  نيز شامل 90 کرسی است كه نمایندگان آن توسط رای مردم انتخاب می‌شوند.

درباره كشور اسلوونىسفارت اسلوونی در ایران

در صورتی که قادر به انجام درخواست آنلاین تعیین وقت سفارت اسلوونی نشدید، لازم است که به صورت حضورى برای تعیین وقت سفارت تضمینی اسلوونی اقدام کنید؛ همچنین کارهای صدور ویزا انتخاب شده را در زمان وقت سفارت اسلوونی می توانید انجام دهید. زمان فعالیت سفارت کشور اسلوونى در تهران، در روزهای یکشنبه تا پنج شنبه  می باشد و همچنین از ساعت ۹ تا ۱۳ در این روزها امکان حضوری جهت تعیین وقت فوری سفارت اسلوونی وجود دارد.

 • آدرس فارت کشور اسلوونی: تهران، خیابان پاسداران، بالاتر از خیابان شهید لواسانی،خیابان نارنجستان هشتم و پلاک ۳۰  می باشد.
 • شماره تلفن سفارت کشور اسلوونى: ۲۲۸۳۶۰۴۳
 • شماره فکس سفارت کشور اسلوونی ۲۲۲۹۰۸۵۳

وقت سفارت اسلوونی

برای سفر به كشور اسلوونی ، لازم است که نسبت به دريافت يكى از انواع ویزاهاى موجود در اين كشور ، پس از گرفتن وقت سفارت تضمینی اسلوونی اقدام كنيد. در واقع گرفتن وقت سفارت اسلوونی ، اولین قدم برای دریافت ویزاى اين كشور می باشد. همچنين كشور اسلوونی در پیمان شنگن نيز عضو می باشد. بنابراين براى هر نوع هدفى نيازمند ويزاى كشور اسلوونى هستيد و نخست بايد براى گرفتن وقت سفارت فوری اسلوونی اقدام كنيد و بدين منظور ميتوانيد روش اينترنتى را انتخاب كنيد. ورود به این کشور نیازمند دریافت ویزا است.

در زمان حضور وقت فوری سفارت اسلوونی از شما مدارك خاصى را جهت صدور ویزای اسلوونى ، درخواست مى كند و همچنين مصاحبه و انگشت نگاری نيز صورت خواهد گرفت.  هر فردى براى درخواست ويزا كشور اسلوونى بايستى خود اقدام كند و قبل از رفتن به سفارت اين كشور، وقت سفارت اسلوونی را گرفته باشد . مدت ویزای كشور اسلوونی در طول ۶ ماه از سال بيش از۹۰ روز نخواهد بود. برای گرفتن وقت سفارت تضمینی اسلوونی لازم است كه به تاریخ موجود دعوتنامه خود توجه كنيد و سپس  اقدام به گرفتن وقت سفارت فوری اسلوونی کنید. زمانى كه دعوتنامه دریافت كرديد ، تاریخ سفر شما بايد در حدود ۲ ماه بعد از دريافت وقت سفارت اسلوونى باشد.

وقت سفارت اسلوونیدریافت وقت سفارت اسلوونی برای انواع ویزاها

افراد، داراى هدف متفاوتى براى رفتن به کشور اسلوونی هستند. عده اى براى جاذبه هاى توريستى و گردشگرى به اين كشور زيبا قدم مى گذارند. دیدار خانواده و اقوام و تحصیل در دانشگاه های برتر كشور اسلوونی از ديگر اهداف افراد براى سفر به اين كشور خواهد بود كه همه نيازمند گرفتن وقت سفارت اسلوونی است.

تعیین وقت سفارت اسلوونی برای ویزای کاری

اسلوونی از جمله کشورهای اتحادیه اروپا با شرایط خوب و ایده آل می باشد که شرایط اقتصادی مطلوب در اين كشور سبب شده است که گرفتن ویزای کاری اسلوونی کمی پیچیده و دشوار باشد. ابتدا برای شغل مورد نظر شما به مدت سه هفته در کشور اسلوونی آگهی داده خواهد شد و اگر داوطلبی براى اين شغل وجود نداشت سپس به مدت سه هفته دیگر در وب سايت هاى کاریابی اتحادیه اروپا نيز منتشر خواهد شد؛ در انتها در صورتى كه در این زمان نیز داوطلبی پيدا نشود، می توان شغل را از نیرویی خارج از اتحادیه معرفى كرد. سپس کارفرما مورد نظر دعوتنامه ای به شما ارسال خواهد كرد و پس از تعیین وقت سفارت اسلوونی، مدارك لازم را به سفارت تحویل خواهيد داد. کارفرما باید فرد دعوت شده را از همه نظر حمايت کند. همچنين  شما می توانید برای دریافت ویزای کاری، به سفارت کشور اسلوونی درخواست دهید و در صورت يافتن کاری مناسب که مطابق با رشته تحصیلی شما باشد، با پرداخت مالیات، اقامت دائم خود در كشور اسلوونی را تضمين كنيد.

دریافت وقت سفارت اسلوونی برای ویزای توریستی

اگر هدف شما از سفر به اسلوونی با تور اروپا گردشگرى و توريستى و یا دیدار اقوام باشد ، در این صورت نيازمند ویزای توریستی كشور اسلوونى هستيد و اين نوع از ويزاى كشور اسلوونى داراى یک ماه اعتبار خواهد بود. براى دریافت ویزای توریستی، ابتدا باید تعیین وقت سفارت اسلوونی را انجام دهيد و سپس پس از اخذ وقت سفارت اسلوونى ، اقدام به حضور در سفارت خانه به منظور تحویل مدارک و انجام مصاحبه كنيد. بنابراين فرم درخواست اين نوع از ويزا كشور اسلوونى را از سايت سفارت خانه كشور اسلوونى پرينت كرده و به صورت كامل پر كنيد و به همراه مدارك مورد نياز خود به سفارت كشور اسلوونی در وقت تعيين شده ، تحویل دهید. اگر داراى اقوام نزديك يا خانواده در اين كشور هستيد ، شانس بيشترى براى دریافت ویزای توریستی خواهيد داشت.

دریافت وقت سفارت اسلوونی برای ویزای توریستیتعیین وقت سفارت اسلوونی برای ویزای تحصیلی

برای ادامه تحصيل در دانشگاه های اسلوونی ، ابتدا بايد در دانشگاه مورد نظر خود پذیرش شوید. دانشجو باید در رشته مورد نظر تحصیل کرده باشد و شرايط و ظرفیت خالی نيز در دانشگاه مورد نظر موجود باشد. سپس دانشجو باید از دانشگاه مبدا در كشور اسلوونى گواهی و ریز نمرات خود را دريافت كند و به دانشگاه مورد نظر در اين كشور ارائه دهد. سپس دانشجو از دانشگاه اسلوونی دعوتنامه دریافت خواهد كرد و اقدام به گرفتن وقت سفارت اسلوونی كنيد و سپس دعوتنامه اسلووانی خود را به همراه مدارک در وقت فوری سفارت اسلوونی تحویل دهيد و ویزای تحصیلی كشور اسلوونى را دریافت کنيد.

مدارک لازم وقت سفارت اسلوونی برای انواع ویزاها

در زمان حضور وقت سفارت اسلوونی از شما مدارك خاصى را جهت صدور ویزا كشور اسلوونى، درخواست مى كند و همچنين برای هر نوع ویزای اسلوونی مدارک منحصر به فرد خودش را درخواست می کنند.

مدارک لازم وقت سفارت تضمینی اسلوونی برای گرفتن ویزای کاری

 • گذرنامه معتبر با داشتن حداقل دو برگه خالی و اعتبار
 • گواهی از ثبت شرکت مربوطه یا پروانه کسب و یا پروانه مطب
 • ارائه سند ملکی معتبر
 • شناسنامه فرد درخواست دهنده و همچنين ترجمه آن
 • کپی از بیمه فرد درخواست دهنده
 • ارائه دعوتنامه تجاری
 •  ارائه پرینت حساب بانکی
 •  گواهی از بانک جهت تمکن مالی
 •  ارائه فیش حقوقی
 •  گواهی اشتغال به کار

مدارک مورد نیاز وقت سفارت اسلوونی برای ویزای تحصیلی

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • گذرنامه فرد با داشتن حداقل ۶ ماه اعتبار
 • کپی از کلیه صفحات گذرنامه فرد درخواست دهنده
 • کپی از کلیه صفحات شناسنامه فرد درخواست دهنده
 • ارائه ترجمه شناسنامه (به تایید وزارت امور خارجه و سفارت رسیده باشد)
 • داشتن تعهد نامه مالی
 • پرینت گردش مالی سه ماه گذشته فرد درخواست دهنده
 •  ارائه نامه پذیرش دانشگاه اسلوونی و کپی از آن
 •  گواهی اثبات عدم سوء پیشین به همراه ترجمه آن

مدارک لازم وقت سفارت اسلوونی برای انواع ویزاهاانواع ویزای اسلوونی جهت دریافت وقت سفارت

سفارت اسلوونی سه نوع ویزا را براى افراد متقاضى ارائه مى دهد که برای دريافت هر يك از آن ها ابتدا باید وقت سفارت اسلوونی تعیین شود:

ویزای نوع A اسلوونی

با ويزا نوع A امكان رفت و آمد بين المللى هوايی در نواحى مربوط به کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواهيد داشت و در صورتى كه متقاضي دريافت اين نوع از ويزا هستيد، پس از وقت سفارت ، اين نوع از ويزا به شما تعلق خواهد گرفت.

ویزای نوع C اسلوونی

با این نوع ویزا در تمام کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا هستند به صورت آزادانه امكان رفت و آمد داشته باشید.

ویزای نوع D اسلوونی

اگر متقاضى اقامت طولانی مدت در اين كشور باشيد، پس از وقت سفارت اسلوونی ، اين ويزا به شما تعلق مى گيرد که بیشتر تاجران از آن استفاده می کنند.

هزینه زندگی در كشور اسلوونی

كشور اسلوونی  به علت سطح زندگی مشابه به کشورهای اروپای غربی، يكى از كشور هاى صنعتی‌  و از نظر اقتصادی توسعه یافته‌ در بخش یوگسلاوی است. صنایع اين كشور شامل آهن و فولاد، نساجی و استخراج زغال سنگ است. پرورش دام و کشت علوفه از ویژگی های بخش کشاورزی است و از مهمترین صادرات كشور اسلوونی می توان به ماشین آلات و تجهیزات مرتبط با حمل و نقل، مواد شیمیایی متنوع و خوارو بار اشاره نمود.  كشور اسلوونی نسبت به ديگر کشورهای اروپایی کشوری ارزان است و داراى هزينه هاى پایین ترى است. هزینه زندگی به عنوان دانشجو در اين كشور، ماهیانه بین 400 تا 700 یورو است که هزینه مسکن ، خوراک ، حمل و نقل و… را شامل می شود كه در ادامه آن دقيق تر بررسي ميكنيم: هزینه ی حمل نقل در كشور اسلوونی براى یک ساعت استفاده از یک اتوبوس در حدود مبلغ ۲۰ سنت خواهد بود در حالى كه رفت و آمد با تاکسی به صورت کیلومتری حساب مى شود و براى هر کیلومتر ۷ سنت بايد پرداخت شود.

تهیه ی یک مسکن در کشور اسلوونی اگر به صورت اجاره خانه ای که شامل يك اتاق و اشپزخانه و یک دستشویی و حمام باشد بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو می باشد. همچنين قیمت اجاره های خانه های آپارتمانی بستگى به نوع و متراژ آپارتمان متغيير است، در صورتى که برای اجاره ی یک آپارتمان مبله  به متراژ ۴۵ متر، ۵۴۱ یورو بايد پرداخت کنید؛ اما برای اجاره ی یک آپارتمان ۴۵ متری با امکانات عالی ۶۷۶ یورو باید پرداخت شود .

جاذبه های دیدینی و تفریحی اسلوونى

پايتخت زيباى اين كشور ،لیوبلیانا، مكانى سرشار از موزه هاى متنوع ، مجسمه هاى تاريخى، گالری هاى هنرى، کافه ها و عمارت های زیبا است. در اين شهر منحصر به فرد خرابه های رومی ، پل ها و موزه هاى ملى و باستان شناسى زيبايى موجود است كه سبب جذب گردشگران بسيارى به اين شهر شده است.

شهر پیران از ديگر مراكز توريستى كشور اسلوونى است . شهر پيران داراى مرز مشترك با كشور ايتاليا است و در گذشته جزئى از امپراتوری كهن ونیز نيز بوده و به علت وجود افراد ايتاليايى مقيم در اين شهر، شاهد فرهنگى مشابه ايتاليا خواهيد بود. سواحل شهر پيران نگیني در كشور اسلوونی است و آب و هواى مدیترانه ای را براى اين شهر فراهم كرده است و معمارى سبك ونيز و ايتاليا و همچنين رستوران های ساحلی از جاذبه هاى اين شهر زيبا است.

از ديگر جاذبه هاى معروف و جهانى در كشور اسلوونى ، غارهای شگفت انگيز اسلوونی است كه در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. موزه ملى در شهر لیوبلیانا در خیابان Muzejka قرار دارد و بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین موزه کشور اسلوونى است. اين موزه در سال ۱۸۲۱ افتتاح و ساختمان اصلى موزه در سال ۱۸۸۸ ساخته شده است. کلکسیون آثار باستانی متعلق به قرون مختلف و آثار مدرن در اين موزه قرار گرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.