وقت سفارت اسلوونی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های وقت سفارت

تماس با کارشناسان :

انواع وقت سفارت اسلوونی

اگر قصد سفر و يا اقامت در كشور اسلوونى را داريد ، ابتدا نيازمند گرفتن وقت سفارت اسلوونی هستيد و لازم است كه قبل از اقدام كردن اطلاعات كافى در رابطه با نحوه تعيين وقت سفارت اسلوونی را مطالعه كنيد و سپس براى دريافت ويزاى كشور اسلوونى اقدام كنيد؛ در ادامه ما اطلاعات كافى در رابطه با وقت سفارت اسلوونی و چگونگى روند اين كار را در اختيار شما قرار داده ايم ؛ در ابتدا به معرفى اين كشور زيبا و منحصر به فرد مي پردازيم.

معرفى كشور اسلوونى

 كشور اسلوونی (به اسلونیایی: Slovenija)  درجنوب اروپای مرکزی و در نزدیکی کوه های مرتفع آلپ واقع شده است ؛ همچنين اسلوونی در گذشته بخشی از نواحى یوگسلاوی محسوب می گرديد. مساحت کشور اسلوونى  در حدود ۲۷۳/۲۰ کیلومتر مربع می باشد و پایتخت كشور اسلوونی شهر لیوبلیانا می باشد. كشور زيباى اسلوونی از سمت غرب با ایتالیا، از شمال با اتریش، و از سمت شمال شرق با مجارستان همسايه است و از جنوب و جنوب شرقی در مجاورت با کرواسی می باشد.  كشور اسلوونی يكى از اعضاى اتحادیه اروپا و همچنین عضو سازمان ملل متحد نيز می باشد.

 در مناطق شمالی كشور اسلوونى آب و هواى سرد و کوهستانی  به همراه برف و بارش زياد را شاهد خواهيد بود و در برخی نقاط ديگر اين كشور داراى آب و هوای معتدل و مطبوع می باشد. كشور اسلوونى داراى جنگل هاى سرسبز، کوه هاى مرتفع و رودخانه های بسیاری است. همچنين جاذبه هاى اين كشور زيبا سبب جذب گردشگران و مسافران بسيارى براى سفر به كشور اسلوونی شده است.

كشور اسلوونی نسبت به ديگر کشورهای اروپایی کشوری ارزان است و داراى هزينه هاى پایین ترى است. هزینه زندگی به عنوان دانشجو در اين كشور، ماهیانه بین 400 تا 700 یورو است که هزینه مسکن ، خوراک ، حمل و نقل و… را شامل می شود كه در ادامه آن دقيق تر بررسي ميكنيم: هزینه ی حمل نقل در كشور اسلوونی براى یک ساعت استفاده از یک اتوبوس در حدود مبلغ ۲۰ سنت خواهد بود در حالى كه رفت و آمد با تاکسی به صورت کیلومتری حساب مى شود و براى هر کیلومتر ۷ سنت بايد پرداخت شود.

تهیه ی یک مسکن در کشور اسلوونی اگر به صورت اجاره خانه ای که شامل يك اتاق و اشپزخانه و یک دستشویی و حمام باشد بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو می باشد. همچنين قیمت اجاره های خانه های آپارتمانی بستگى به نوع و متراژ آپارتمان متغيير است، در صورتى که برای اجاره ی یک آپارتمان مبله  به متراژ ۴۵ متر، ۵۴۱ یورو بايد پرداخت کنید؛ اما برای اجاره ی یک آپارتمان ۴۵ متری با امکانات عالی ۶۷۶ یورو باید پرداخت شود .

معرفى كشور اسلوونى

جمعیت اين كشور در حدود دو ملیون و نه هزار و ۲۴۵ نفر است و در حدود نصف جمعيت اين كشور کاتولیک، در حدود ٢ درصد مسلمان، ٢ درصد ارتدکس و بقيه مسیحی می باشد. اكثر جمعیت كشور اسلوونی به زبان اسلوونیایی که زبان بومی اين كشور است صحبت مى كنند. پايتخت زيباى اين كشور ،لیوبلیانا، مكانى سرشار از موزه هاى متنوع ، مجسمه هاى تاريخى، گالری هاى هنرى، کافه ها و عمارت های زیبا است. در اين شهر منحصر به فرد خرابه های رومی ، پل ها و موزه هاى ملى و باستان شناسى زيبايى موجود است كه سبب جذب گردشگران بسيارى به اين شهر شده است.

وقت سفارت اسلوونی

برای سفر به كشور اسلوونی ، لازم است که نسبت به دريافت يكى از انواع ویزاهاى موجود در اين كشور ، پس از گرفتن وقت سفارت اسلوونی اقدام كنيد. در واقع گرفتن وقت سفارت اسلوونی ، اولین قدم برای دریافت ویزاى اين كشور می باشد.

افراد ، داراى هدف متفاوتى براى رفتن به کشور اسلوونی هستند. عده اى براى جاذبه هاى توريستى و گردشگرى به اين كشور زيبا قدم مى گذارند. دیدار خانواده و اقوام و تحصیل در دانشگاه های برتر كشور اسلوونی از ديگر اهداف افراد براى سفر به اين كشور خواهد بود كه همه نيازمند گرفتن وقت سفارت اسلوونی است. همچنين كشور اسلوونی در پیمان شنگن نيز عضو می باشد. بنابراين براى هر نوع هدفى نيازمند ويزاى كشور اسلوونى هستيد و نخست بايد براى گرفتن وقت اقدام كنيد و بدين منظور ميتوانيد روش اينترنتى را انتخاب كنيد. ورود به این کشور نیازمند دریافت ویزا است.

 در زمان حضور وقت سفارت اسلوونی از شما مدارك خاصى را جهت صدور ویزا كشور اسلوونى، درخواست مى كند و همچنين مصاحبه و انگشت نگاری نيز صورت خواهد گرفت.  هر فردى براى درخواست ويزا كشور اسلوونى بايستى خود اقدام كند و قبل از رفتن به سفارت اين كشور، وقت سفارت اسلوونی را گرفته باشد .مدت ویزای كشور اسلوونی در طول ۶ ماه از سال بيش از۹۰ روز نخواهد بود.

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت اسلوونی

 • گذرنامه معتبر با داشتن حداقل دو برگه خالی و اعتبار
 • گواهی از ثبت شرکت مربوطه یا پروانه کسب و یا پروانه مطب
 • ارائه سند ملکی معتبر
 • کپی از بیمه فرد درخواست دهنده
 • ارائه دعوت نامه تجاری
 •  ارائه پرینت حساب بانکی
 •  گواهی از بانک جهت تمکن مالی
 •  ارائه فیش حقوقی
 •  گواهی اشتغال به کار
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • کپی از کلیه صفحات شناسنامه فرد درخواست دهنده
 • ارائه ترجمه شناسنامه (به تایید وزارت امور خارجه و سفارت رسیده باشد)
 • داشتن تعهد نامه مالی
 • پرینت گردش مالی سه ماه گذشته فرد درخواست دهنده
 •  ارائه نامه پذیرش دانشگاه اسلوونی و کپی از آن
 •  گواهی اثبات عدم سوء پیشین به همراه ترجمه آن

انواع وقت سفارت اسلوونی

تعیین وقت سفارت اسلوونی تنها به صورت حضورى و اينترنتى امكان پذير است. تعیین وقت آنلاین ، روشى است كه وقت کمتری را براى تعيين وقت صرف خواهید کرد و می توانید روز و زمان مراجعه به سفارت كشور اسلوونى را نيز تعيين نماييد. تنها كافى است كه به وب سایت سفارت جمهوری فدرال اسلوونی مراجعه کنید و فرم درخواست تعیین وقت را جستجو و تکمیل کنید. در تقویم سفارت روز و نوبت های خالی جهت تعيين وقت سفارت اسلوونی مشاهده مى شود که می توانید تاریخ مورد نظر خود را مشخص کنید.

انواع وقت سفارت اسلوونی

گرفتن وقت سفارت اسلوونی برای ویزای کاری

اسلوونی از جمله کشورهای اتحادیه اروپا با شرایط خوب و ایده آل می باشد که شرایط اقتصادی مطلوب در اين كشور سبب شده است که گرفتن ویزای کاری اسلوونی کمی پیچیده و دشوار باشد. ابتدا برای شغل مورد نظر شما به مدت سه هفته در کشور اسلوونی آگهی داده خواهد شد و اگر داوطلبی براى اين شغل وجود نداشت سپس به مدت سه هفته دیگر در وب سايت هاى کاریابی اتحادیه اروپا نيز منتشر خواهد شد؛ در انتها در صورتى كه در این زمان نیز داوطلبی پيدا نشود، می توان شغل را از نیرویی خارج از اتحادیه معرفى كرد. سپس کارفرما مورد نظر دعوت نامه ای به شما ارسال خواهد كرد و پس از تعیین وقت سفارت اسلوونی، مدارك لازم را به سفارت تحویل خواهيد داد. کارفرما باید فرد دعوت شده را از همه نظر حمايت کند. همچنين  شما می توانید برای دریافت ویزای کاری، به سفارت کشور اسلوونی درخواست دهید و در صورت يافتن کاری مناسب که مطابق با رشته تحصیلی شما باشد، با پرداخت مالیات، اقامت دائم خود در كشور اسلوونی را تضمين كنيد.

تعیین وقت سفارت اسلوونی برای دریافت ویزای توریستی

اگر هدف شما از سفر به اسلوونی گردشگرى و توريستى و یا دیدار اقوام باشد ، در این صورت نيازمند ویزای توریستی كشور اسلوونى هستيد و اين نوع از ويزاى كشور اسلوونى داراى یک ماه اعتبار خواهد بود. براى دریافت ویزای توریستی، ابتدا باید تعیین وقت سفارت اسلوونی را انجام دهيد و سپس پس از اخذ وقت سفارت اسلوونى ، اقدام به حضور در سفارت خانه به منظور تحویل مدارک و انجام مصاحبه كنيد. بنابراين فرم درخواست اين نوع از ويزا كشور اسلوونى را از سايت سفارت خانه كشور اسلوونى پرينت كرده و به صورت كامل پر كنيد و به همراه مدارك مورد نياز خود به سفارت كشور اسلوونی در وقت تعيين شده ، تحویل دهید. اگر داراى اقوام نزديك يا خانواده در اين كشور هستيد ، شانس بيشترى براى دریافت ویزای توریستی خواهيد داشت.

گرفتن وقت سفارت اسلوونی برای ویزای تحصیلی

برای ادامه تحصيل در دانشگاه های اسلوونی ، ابتدا بايد در دانشگاه مورد نظر خود پذیرش شوید. دانشجو باید در رشته مورد نظر تحصیل کرده باشد و شرايط و ظرفیت خالی نيز در دانشگاه مورد نظر موجود باشد. سپس دانشجو باید از دانشگاه مبدا در كشور اسلوونى گواهی و ریز نمرات خود را دريافت كند و به دانشگاه مورد نظر در اين كشور ارائه دهد. سپس دانشجو از دانشگاه اسلوونی دعوت نامه دریافت خواهد كرد و اقدام به گرفتن وقت سفارت اسلوونی كنيد و سپس دعوت نامه خود را به همراه مدارک در سفارت تحویل دهيد و ویزای تحصیلی كشور اسلوونى را دریافت کنيد.

گرفتن وقت سفارت اسلوونی برای ویزای تحصیلی

زمان مناسب براى گرفتن وقت سفارت اسلوونی

برای گرفتن وقت سفارت اسلوونی لازم است كه به تاریخ موجود دعوت نامه خود توجه كنيد و سپس  اقدام به گرفتن وقت سفارت اسلوونی کنید. زمانى كه دعوت نامه دریافت كرديد ، تاریخ سفر شما بايد در حدود ۲ ماه بعد از دريافت وقت سفارت اسلوونى باشد.

سفارت کشور اسلوونی در تهران

 در صورتی که قادر به انجام درخواست آنلاین تعیین وقت سفارت اسلوونی نشدید، لازم است که به صورت حضورى برای تعیین وقت اقدام کنید؛ همچنین کارهای صدور ویزا انتخاب شده را در زمان وقت می توانید انجام دهید. آدرس فارت کشور اسلوونی در تهران،خیابان پاسداران، بالاتر از خیابان شهید لواسانی،خیابان نارنجستان هشتم و پلاک ۳۰  می باشد.

 • شماره تلفن سفارت کشور اسلوونى: ۲۲۸۳۶۰۴۳
 • شماره فکس سفارت کشور اسلوونی ۲۲۲۹۰۸۵۳

 زمان فعالیت سفارت کشور اسلوونى در تهران ، در روزهای یکشنبه تا پنج شنبه  می باشد و همچنین از ساعت ۹ تا ۱۳ در این روزها امکان حضوری جهت تعیین وقت سفارت اسلوونی وجود دارد.

سایر وقت سفارت ها :

وقت سفارت شینگن

تعیین وقت سفارت شینگن جهت اخذ ویزای کشورهای عضو شینگن صورت می‌گیرد. این کشورها طی توافقی که در سال ۱۹۸۵ با هم داشتند به این

مطالعه »
وقت سفارت انگلیس

وقت سفارت انگلیس

برای سفر به انگلیس با هر هدفی افراد نیاز به اخذ ویزا دارند، یکی از مراحل بسیار مهم برای اخذ ویزا تهیه مدارک مورد نیاز

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند