وقت سفارت لوکزامبورگ

اگر قصد سفر به کشور لوکزامبورگ را دارید، برای گرفتن ویزای این کشور باید ابتدا اقدام به گرفتن وقت سفارت لوکزامبورگ کنید. برای گرفتن وقت سفارت ارائه مدارک مورد نیاز و همچنین گذراندن قانونی مراحل الزامی است.

آشنایی با کشور لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یک کشور کوچک در شمال قاره اروپا می باشد. این کشور از ثروتمندترین کشورهای قاره به شمار می آید. جمعیت کشور لوکزامبورگ پانصد هزار نفر است و دارای شرایط سیاسی و اقتصادی با ثباتی است. این کشور هم اکنون  با مساحتی به اندازه 2.528کیلومتر مربع، محلی برای موسسات مالی و بانکی است. پایتخت کشور لوکزامبورگ شهر لوکزامبورگ است. این کشور دارای مرز مشترک با کشورهای آلمان، بلژیک و فرانسه است. کشور لوکزامبورگ را می توان تنها بازمنده از حکومت دوک نشینی دانست.

مردم این کشور به سه زبان فرانسوی، آلمانی و لوکزامبورگی تسلط دارند. دین اکثر مردم کشور لوکزامبورگ کاتالوگ است. مردم این کشور در سطح بالایی از فرهنگ هستند و این امر باعث پیشرفت هرچه بیشتر کشور لوکزامبورگ شده است. بهتر است بدانید که واحد پولش یورو می باشد و در گذشته فرانک لوکزامبورگی بوده است. نوع حکومت در کشور لوکزامبورگ مشروطه سلطنتی است.

آشنایی با کشور لوکزامبورگ

وقت سفارت لوکزامبورگ

از آنجایی که کشور لوکزامبورگ در قاره اروپا قرار دارد. این کشور در بین کشورهای عضو پیمان شینگن است. لذا برای سفر کردن به این کشور  و یا تور لحظه آخری اروپا باید ویزای شینگن گرفت. اولین مرحله برای اخذ ویزای شینگن کشور لوکزامبورگ گرفتن وقت سفارت است. در ایران نمی توان وقت سفارت لوکزامبورگ را اخذ کرد. نزدیک ترین راه برای ایرانیانی که می خواهند وقت سفارت کشور لوکزامبورگ را تهیه کنند، کشور ترکیه است. با سفر به ترکیه و شهر آنکارا می توان وقت سفارت را تعیین کرده و پس از مرحله تعیین وقت سفارت باید مدارک لازم برای ویزای شینگن لوکزامبورگ را تهیه کرد.

دریافت وقت سفارت لوکزامبورگ

همان طور که پیش تر نیز گفته شد کشور لوکزامبورگ در ایران سفارت ندارد. پس برای اخذ وقت سفارت لوکزامبورگ و گرفتن ویزای این کشور می توان از طریق دیگر کشورها اقدام کرد. شخصی که وقت سفارت را اخذ کرده است باید بتواند کنسولگری را برای سفر و یا اقامت در این کشور متقاعد کند. در این مصاحبه اهداف فرد متقاضی از سفرش به لوکزامبورگ از او پرسیده می شود و او باید مدارکی دال بر درخواست خود برای نوع ویزای درخواستی و اقامت مورد نظر به کنسولگری ارائه دهد.

فردی که می خواهد ویزای کشور لوکزامبورگ را اخذ کند باید حداقل از شش هفته قبل اقدام به گرفتن ویزا کرده و برای تعیین وقت سفارت لوکزامبورگ در این سفارت حاضر شود. تعیین وقت سفارت کشور لوکزامبورگ را می توان هم به روش حضوری و هم به صورت آنلاین انجام داد. شما به منظور سرعت بخشیدن به اخذ وقت سفارت می توانید از روش آنلاین نیز برای تعیین وقت سفارت اقدام کنید. از طرفی دیگر با ارائه مدارک مورد نیاز خود به دفاتر آژانس های معتبر برای اخذ ویزا می توانید گرفتن وقت سفارت را به این آژانس ها سپرده تا کار شما را بهتر و سریعتر انجام دهند.

دریافت وقت سفارت لوکزامبورگ به روش آنلاین

یکی از آسانترین راه های دریافت ویزا و وقت سفارت به روش آنلاین می باشد. پس از گرفتن وقت سفارت لوکزامبورگ اگر بخواهید ویزای این کشور را به صورت آنلاین تهیه کنید دیگر نیازی به مراجعه حضوری ندارید و اخذ این ویزا به صورت الکترونیکی انجام می شود . تفاوت گرفتن ویزای آنلاین کشور لوکزامبورگ با روش اخذ ویزای حضوری در چگونگی ثبت مدارک است. فرد متقاضی که می خواهد ویزای آنلاین لوکزامبورگ را دریافت کند باید مدارک خود را به صورت اسکن شده روی سایت مربوطه قرار دهد.

هر فردی باید حساب کاربری جداگانه ای برای خود در سایت ایجاد کند. پس از این مرحله اگر صلاحیت فرد مذکور تأیید شد یک کد کاربری برای او ارسال می شود که از طریق آن می توان در خواست ویزای آنلاین را انجام داد. سپس باید در سایت سفارت پراخت هزینه ویزا را انجام داد. مدارک مورد نیاز باید همه اسکن شده باشند. در این مرحله برای فرد متقاضی ویزا یک شماره پیگیری ارسال می شود تا از طریق آن بتواند پیگیری ثبت نام خود را انجام دهد. در آخر یک صفحه انگشت نگاری برای فرد باز می شود. در نهایت متقاضی دریافت ویزای آنلاین سفارت لوکزامبورگ در مدت زمان مشخص شده ای باید به کنسولگری سفارت لوکزامبورگ مراجعه کند تا اثر انگشت خود را ثبت کند. پس از انجام تمامی این مراحل فرد متقاضی باید برای دریافت پاسخ درخواست ویزای خود منتظر بماند.

مراحل گرفتن ویزا و وقت سفارت لوکزامبورگ به روش آنلاین

مدارک وقت سفارت لوکزامبورگ جهت اخذ ویزا

مدارکی که برای اخذ ویزا باید تهیه کرد شامل مدارک هویتی از جمله شناسنامه، پاسپورت و عکس می باشد. مدارک شغلی برای کارمندان نیز شامل گواهی اشتغال به کار، سابقه بیمه، آخرین فیش حقوقی و حکم کار گزینی است. مدارک افرادی که دارای شغل آزاد هستند نیز شامل جواز کسب، نام اتحادیه در جهت تائید جواز کسب و تمکن مالی به لاتین است. لازم است بدانید که تمکن مالی باید بالای پنجاه میلیون تومان و گردش حساب ۳ ماه اخیر به لاتین و با مهر معتبر باشد. از طرفی دیگر ارائه اسناد مربوط به معیشت در کشور لوکزامبورگ نیز الزامی است. این اسناد شامل پول مورد نیاز در سفر، مدارک مربوط به بیمه مسافرتی، پرداخت ویزای لوکزامبورگ این هزینه بستگی به نوع ویزای گرفته شده دارد. همچنین فرد متقاضی برای ویزای سفارت لوکزامبورگ باید فرم درخواست ویزای شینگن را نیز پر کرده باشد.

پس از تعیین وقت سفارت، شما باید حتماً در تاریخ مشخص شده در سفارت حضور داشته باشد. با گرفتن وقت سفارت مدارک شما در یک جلسه مورد بررسی قرار می گیرند و در صورت تأیید شدن مدارک، ویزای این کشور به شما داده می شود. فراموش نکنید که برای انجام اموری از قبیل انگشت نگاری و مصاحبه، باید شخصاً در سفارت حضور داشته باشید.

انواع ویزای کشور لوکزامبورگ

از آن جایی که کشور لوکزامبورگ عضو کشور های پیمان شینگن است. ویزایی که برای ورود به این کشور گرفته می شود باید ویزای شینگن باشد. در واقع چهار نوع ویزا برای سفر به این کشور وجود دارد که پس از تعیین وقت سفارت لوکزامبورگ یکی از این چهار نوع ویزا به متقاضیان داده می شود. در زیر به معرفی انواع ویزای شینگن می پردازیم:

ویزای نوع A

 به این نوع ویزای ترانزیت می گویند. به این معنا که مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و برای رفتن به کشوری خارج از شینگن در فرودگاه شینگن باید پرواز خود را تعویض کند.

ویزای نوع B

به این نوع ویزای عبور گفته می شود. یعنی مسافر می تواند از فرودگاه شینگن در کشور لوکزامبورگو از طریق راه زمینی به کشور غیر شینگنی سفر کند.

ویزای نوع C

ویزای نوعیک ویزای توریستی است که مسافران می توانند برای گردشگری و تفریح در کشور لوکزامبورگ آن را دریافت کنند.

ویزای نوع D

 این نوع از ویزا بلند مدت بوده و برای تجار و بازرگانانی مناسب می باشد که می خواهند در طول سال چندین بار به کشور لوکزامبورگ سفر کنند.

انواع ویزای کشور لوکزامبورگ

ویزای شینگن لوکزامبورگ

یکی از نکات مهم دیگر که قبل از اقدام برای گرفتن ویزا و همچنین قبل از اخذ وقت سفارت لوکزامبورگ باید بدانید این است که ویزای شینگن به تنهایی برای ورود به این کشور کافی نمی باشد و مقامات مرزی کشور لوکزامبورگ می توانند از طریق دلایل قانونی شما را از ورود به این کشور منع کنند و به کشوری خارج از محدوده شینگن اخراج کنند.

بنابراین مسافرانی که ویزای شینگن کشور لوکزامبورگ را دریافت کرده اند باید در هنگام مصاحبه آماده پاسخ گویی به سوالاتی از قبیل اهداف سفر، آدرس محل اقامت و مدارک لازم برای توانایی پرداخت هزینه های اقامتی خود باشند.

تعیین وقت سفارت لوکزامبورگ برای انواع ویزاها

متقاضیان دریافت وقت سفارت از لوکزامبورگ می توانند با ارائه برخی مدارک به گرفتن ویزای مورد نظر خود سرعت ببخشند. از این رو پس از اخذ وقت سفارت لوکزامبورگ و به هنگام مصاحبه مدارک لازم خود را در زمینه ویزای درخواستی شان ارائه می دهند. در این بخش به معرفی برخی از این ویزاها و مدراک می پردازیم.

تعیین وقت سفارت لوکزامبورگ برای ویزای فامیلی

در این مورد ارائه دعتوتنامه ای رسمی که توسط اداره پلیس مهاجرت مهر و امضا شده است و همچنین ارائه مدارکی مانند شناسنامه که نشان دهنده گواهی وابستگی خانوادگی هستند، الزامی می باشد.

اخذ وقت سفارت لوکزامبورگ برای ویزای مسابقات ورزشی

در این مورد دعوتنامه ای که نظیم کننده رقابت ورزشی است باید از سوی کشور لوکزامبورگ در دسترس باشد. همچنین ارائه معرفی نامه از سوی سازمان ورزشی در ایران نیز الزامی است.

تعیین وقت سفارت لوکزامبورگ برای ویزای نوریستی

در این مورد مدارکی که باید ارائه شود شامل برنامه سفر، رزرواسیون هتل و محل اقامت برای مدت زمان اقامت در لوکزامبورگ است.

دریافت وقت سفارت لوکزامبورگ برای ویزای کنفرانس های علمی

برای گرفتن این نوع ویزا باید مدارکی از قبیل دعوتنامه رسمی از سازمان مربوطه در کشور لوکزامبورگ با مهر و امضا و یا چکیده ای از سخنرانی که قرار است در لوکزامبورگ انجام شود توسط فرد متقاضی ارائه شود.

نکاتی مهم در تعیین وقت سفارت لوکزامبورگ برای اخذ ویزا

قبل از اینکه وقت سفارت لوکزامبورگ را دریافت کنید باید به نکات زیر درباره ویزای این کشور نیز توجه کرد. کشور لوکزامبورگ عضو پیمان شینگن است اما کسانی که می خواهند بیشتر از سه ماه در این کشور بمانند باید بدانند که برای اقامت دیگر نیازی به ویزای شینگن ندارند و پس از گرفتن وقت سفارت از طریق این سفارت می توانند برای درخواست اقامت موقت در این کشور اقدام کنند.

کسانی که اقامت سه ماهه خود را در کشور لوکزامبورگ تمام کرده اند برای گرفتن مجدد ویزای شینگن باید حتماً سه ماه خارج از شینگن باشند. کسانی که دلایل ویژه برای اقامت در این کشور را دارند، می توانند پس از اخذ وقت سفارت لوکزامبورگ مدارک خود را به کنسولگری سفارت ارائه داده و حداکثر یک سال در این کشور اقامت داشته باشند.

مزایای اقامت در کشور لوکزامبورگ

اگر وقت سفارت لوکزامبورگ را اخذ کرده اید و می خواهید ویزای اقامت در این کشور را تهیه کنید، بهتر است بدانید که اقامت در این کشور دارای مزایای مختلفی است که در زیر برخی از آن ها را می شماریم.

  • این کشور دارای سیستم مالیاتی مطلوبی است.
  • در کشور لوکزامبورگ سبستم بانکداری بسیار مطلوبی وجود دارد.
  • هزینه های زندگی در کشور لوکزامبورگ بسیار معقولانه است.
  • امید به زندگی در کشور لوکزامبورگ در سطح بالای جهانی می باشد.
  • این کشور دارای سیستم آموزشی عالی می باشد به طوری که کودکان با سه زبان آلمانی، فرانسوی و انگلیسی آموزش می بینند.

انواع مهاجرت به کشور لوکزامبورگ

انواع مهاجرت به کشور لوکزامبورگ

قطعاً افرادی که وقت سفارت لوکزامبورگ را دریافت و اقدام به گرفتن ویزا می کنند، به دلایل گوناگونی می خواهند به این کشور مهاجرت کنند. بنابراین انواع مهاجرت به کشور لوکزامبورگ عبارتند از:

مهاجرت تحصیلی

دانشجویان بین المللی که می خواهند در دوره های آموزشی کشور لوکزامبورگ شرکت کنند و مدت اقامت آن ها بیش از سه ماه است، باید اقدام به گرفتن ویزای دانشجویی کنند. ویزای دانشجویی بلند مدت بوده و برای دانشجویان پذیرفته شده توسط دانشگاه ها و موسسات عالی لوکزامبورگ می باشد.

مهاجرت برای کار

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپایی مانند سوئیس و کرواسی برای کار کردن در کشور لوکزامبورگ باید ویزای کار در این کشور را تهیه کنند . شهروندان کشورهای غیر اروپایی برای کار در لوکزامبورگ اگر می خواهند در یک شرکت استخدام شوند و یا به صورت خود اشتغالی در این کشور مشغول به کار شوند باید پس از اخذ وقت سفارت لوکزامبورگ برای گرفتن گواهی اقامت موقت اقدام کنند. مدارکی که برای گرفتن این گواهی لازم هستند شامل نسخه گواهی شده از گذرنامه معتبر متقاضی، شناسنامه، رزومه کاری،نسخه گواهی دیپلم و مدارک حرفه ای، استشهاد پلیس (گواهی عدم سوء سابقه)، قرارداد کار با تاریخ و امضا شده توسط متقاضی و کارفرما (در صورت وجود) می باشند.

مهاجرت برای سرمایه گذاری

به کمک تأسیس شرکت در قلمرو کشور لوکزامبورگ افرادی می توانند در این شرکت استخدام شوند و اقامت دائم کسب کنند. شرکت هایی که سرمایه گذاری قانونی کشور لوکزامبورگ در آن ها انجام می شود، دارای اشکالی مانند شرکت با مسئولیت محدود، شرکت با مسئولیت عمومی و همکاری با سهام هستند.

مهاجرت به لوکزامبورگ برای الحاق و پیوستن به خانواده همسر

افرادی که دارای شرایط زیر هستند می توانند ویزای الحاق به خانواده را به دست آورند: همسر و شریک زندگی که به صورت قانونی ثبت شده باشد. فرزندان زیر هجده سال و خانواده همسر، پدر و مادر شریک زندگی و فرزند همسر شامل این قانون می شوند.

مهاجرت به لوکزامبورگ برای ازدواج

کشور لوکزامبورگ دارای قوانین مختلفی برای ازدواج می باشد. مثلاً داماد باید دارای حداقل 18 سال سن بوده و عروس نیز حداقل 16 سال داشته باشد. در کشور لوکزامبورگ برای ازدواج عروس لازم است اجازه پدر و مادر را کسب کند. برای ازدواج لازم است ازدواج های قبلی منحل شده و به طلاق ختم شود. اجباری است که یکی ازطرفین ازدواج حتماً مقیم کشور لوکزامبورگ باشد.

عوامل ریجکت شدن ویزای کشور لوکزامبورگ

ریجکت شدن ویزای لوکزامبورگ در وقت سفارت

و در پایان پس از آن که وقت سفارت لوکزامبورگ را دریافت کردید باید با عواملی که سبب ریجکت شدن ویزای این کشور می شوند نیز آشنایی پیدا کنید تا از آن پس با مشکلی روبرو نشوید. بدین جهت در این بخش به معرفی برخی عوامل ریجکت شدن درخواست ویزا می پردازیم:

  • داشتن سوء سابقه و فعالیت های جنایت کارانه: به منظور حفظ امنیت برای کشور لوکزامبورگ افسران کنسول گری، مدارک افراد متقاضی ویزای این کشور را با دقت برسی می کنند و در صورت داشتن هر گونه سوء سابقه با درخواست وی مخالفت می شود.
  • اسناد و مدارک جعلی: برخی از افراد از طریق مدارک جعلی سعی در دریافت ویزای لوکزامبورگ دارند که ویزای این افراد مطلقاً رد خواهد شد.
  • توضیحات ناقص به منظور اقامت در لوکزامبورگ: افسر حاضر در کنسولگری از فردی که در خواست ویزا داده است توجیهات لازم برای هدف سفر را در خواست می کنند. اگر این توضیحات کافی نباشد مدارک فرد و ویزای او رد خواهد شد. انواع سفرهایی که افراد به کشور لوکزامبورگ انجام می دهند شامل سفر های سازمان یافته گروهی یا فردی، سفرهای تجاری و کنفرانس های بین المللی و تجاری می باشد.
  • ارائه بیمه نامه نامعتبر: افراد متقاضی برای ویزای لوکزامبورگ باید بیمه نامه مسافرتی در دست داشته باشند. الزامیست که بیمه نامه فرد در تمام مدت زمان اقامت معتبر باشد. همچنین بیمه نامه ای که فرد متقاضی ارائه می دهد باید مورد قبول کشور لوکزامبورگ واقع شود.
  • در دست نداشتن مدارک اسکان: فردی که وقت سفارت لوکزامبورگ را اخذ کرده و اقدام به گرفتن ویزای این کشور می کند، باید مدارک کافی برای اقامت خود مانند رزرو هتل، دعوتنامه ارسال شده توسط میزبان و مدارک مربوط به تور رزرو شده را ارائه دهد. در صورتی که این مدارک در دست نباشند ویزای او رد خواهد شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.