وقت سفارت ایسلند

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های وقت سفارت

تماس با کارشناسان :

نقش دعوتنامه در وقت سفارت ایسلند

ایسلند یکی از کشور های سرد اروپا و در عین حال زیبا و گردشگری است. ایسلند به سرزمین یخ ها معروف است. شما هم شاید دوست داشته باشید به این کشور جذاب سفر کنید. البته برای این کار شما نیاز به دریافت ویزای شینگن و وقت سفارت ایسلند دارید. ما نیز در این مقاله می خواهیم بیش تر درباره ی نحوه ی دریافت وقت سفات ایسلند صحبت کنیم.

معرفی کشور ایسلند

کشور ایسلند شمالی ترین کشور در اروپا است. اقیانوس اطلس در جنوب این کشور واقع شده و ایسلند به صورت جزیره ای در شمال آن واقع شده است. ریکیاویک مرکز این کشور می باشد و یکی از سرد ترین شهر های دنیا محسوب می شود. همین موضوع سرما و یخبندان در کشور ایسلند، خود به یکی از جاذبه های گردشگری در این کشور بدل شده است و هر ساله افراد زیادی را به سمت خود جذب می کند. این کشور به دلیل این که ارتشی ندارد و معمولا جرم در آن کم تر اتفاق می افتد، صلح طلب ترین کشور جهان نامیده شده است. امینت در ایسلند بسیار بالا است و برای سفر به این کشور زیبا و دیدنی هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

وقت سفارت ایسلند

شما برای سفر به هر کشوری می بایست ویزای آن کشور را تهیه کنید. برای کشور هایی که در حوضه ی شینگن قرار دارند نیز باید ویزای شینگن آن کشور را تهیه نمایید. اما برای تهیه این ویزا باید به سفارت مراجعه کرده و اقدام به دریافت ویزا بکنید. اما این به راحتی امکان پذیر نمی باشد و شما باید پیش از مراجعه به سفارت ایسلند، اقدام به دریافت وقت سفارت بکنید که شرایط و مراحل خاص خود را دارد. در وقت سفارت ایسلند نیز پروسه ای باید طی شود تا روند کار شما انجام گیرد. در ادامه ی این مقاله نیز می خواهیم بیش تر درباره ی وقت سفارت ایسلند صحبت کنیم.

در وقت سفارت ایسلند سعی کنید، کاملا آرام بوده و از استرس دوری کنید. گاهی استرس و ناآرامی موجب مشکوک شدن کارکنان سفارت به شما خواهند شد. سعی کنید در روز مصاحبه یک لباس، رسمی و شیک و مناسب بپوشید و به ظاهر خود اهمیت دهید. از صحبت های متفرقه و بی معنی و بی هدف و یا حتی با اهداف سیاسی جدا خودداری کنید. در برخی سفارت ها نیز یک مصاحبه ی کوتاه با شما ممکن است انجام شود. سعی کنید پیش از رفتن به سفارت سوالات احتمالی در این مورد را پیدا کرده و پاسخ مناسبی برای آن داشته باشید. هم چنین سعی کنید با افرادی که در صف ایستادند یا کارکنان ، هم صحبت بی دلیلی نداشته باشید و تمام کار ها را طبق روال عادی سفارت انجام دهید.

در مصاحبه معمولا از شما اثر انگشت گرفته خواهد شد و شما گاهی نیز باید در یک مصاحبه ی کوتاه شرکت کنید. به همین سبب این که شما خود شخصا در وقت سفارت ایسلند حضور پیدا کنید، بسیار مهم و حیاتی است. اگر شما به هر دلیلی فرد دیگری را به جای خود به سفارت بفرستید، ممکن است عواقب ناگواری پیش روی شما باشد و از دریافت ویزا نیز منع شوید. اما کودکان زیر 6 سال ملزم به حضور در سفارت ایسلند نیستند و نیاز به انگشت نگاری نیز ندارند. هم چنین شما باید مدارک سفرتان را نیز در وقت سفارت تحویل مقامات دهید. پس اگر خودتان شخصا حضور داشته باشید در این کار نیز موفق تر خواهید بود. نکته ی دیگر از اعتماد کردن به افراد سودجو و شرکت های نامعتبر اجتناب کنید و مدارکتان را به این راحتی در اختیارشان قرار ندهید. شما به هر نحوی هم وقت را بگیرید، در روز وقت سفارت باید شخص شما در سفارت حضور پیدا کند.

مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت ایسلند

خوشبخانه برای تعیین وقت سفارت کشور ها مدارک زیادی لازم نیست. شما می بایست اسکن پاسپورتتان را به همراه اسکن تمام صفحات شناسنامه و آدرس و شماره تماس و در صورتی که دارای دعوت نامه می باشید، اسکن دعوت نامه یا خود دعوت نامه را برای سفارت ارسال کنید. اگر شما دعوت نامه ای از طرف دوستان یا خانواده یا هر جای دیگر دریافت نکرده اید، باید وضعیت اقامت خود و تامین هزینه های خود در ایسلند را مشخص کنید. بدین معنا که باید اسکن رسید رزرو اتاق در هتل یا مدرکی که نشان دهد شما از بابت محل اقامت تامین هستید و مشکلی از این جهت ندارید، را تحویل دهید. علاوه بر این ها فرمی که برای درخواست سفارت پر کرده اید را نیز باید ارسال کنید. در بیش تر موارد با تعیین وقت سفارت ایسلند موافقت صورت می گیرد. اما گاهی نیز ممکن است درخواست شما بنا به هر دلیلی از جمله ناقص بودن درخواست و مدارک، رد شود.

علاوه بر مدارکی که برای تعیین وقت سفارت ایسلند نیاز دارید، شما مدارکی را نیز باید در وقت سفارت ایسلند با خود به همراه داشته باشید. این مدارک بسته به نوع کشور و سفارت آن می تواند متفاوت باشد اما به طور کلی به شرح ذیل می باشد:

 • اصل شناسنامه
 • اصل پاسپورت دارای حداقل 6 ماه اعتبار
 • سند ملک در ایران
 • در صورت لزوم سند ازدواج
 • فیش حقوقی 6 ماه اخیر
 • 2 قطعه عکس 6 در 4 رنگی با پس زمینه سفید
 • گواهی اشتغال به کار یا تحصیل
 • اگر قبلا ویزای شینگن دربافت کرده اید، یک کپی از آن را نیز به همراه داشته باشید.
 • در صورت لزوم دعوت نامه نیز می تواند به شما کمک کند. اگر دعوت نامه ندارید یا فردی که برای تان دعوت نامه فرستاده، مسئولیت تامین مسکن و محل اقامت شما را بر عهده نگرفته است، باید مدرکی که نشان دهد شما در ایسلند مشکل محل اقامت ندارید را به همراه داشته باشید. این مدرک می تواند فیش رزرو هتل در ایسلند باشد.
 • یکی از مسائل بسیار مهم که خیلی از افراد آن را فراموش می کنند، ترجمه ی مدارک است. شما برای دریافت وقت سفارت هر کشوری اقدام کنید، باید مدارک لازمه را به زبان رسمی آن کشور و یا در مواردی به زبان انگلیسی ترجمه کنید. برای وقت سفارت ایسلند نیز شما باید مدارکتان را پیش از تحویل به زبان رسمی این کشور ترجمه کنید. زبان رسمی مردم ایسلند، زبان ایسلندی می باشد. برای ترجمه نیز باید به دارالترجمه های معتبر مراجعه کنید تا کار ترجمه بدون هیچ مشکلی انجام شود. پس بهتر است پیش از اقدام برای اخذ ویزا یا وقت سفارت ایسلند برنامه ریزی دقیقی داشته و کار های قبلی را انجام دهید.

مراحل تعیین وقت سفارت ایسلند

برای اخذ وقت سفارت ایسلند و سایر کشور ها باید مراحلی را پشت سر بگذرانید که معمولا برای همه ی کشور ها تقریبا یکسان می باشند. مراحل تعیین وقت سفارت ایسلند به صورت زیر می باشد:

1-درخواست اولیه ویزا و وقت سفارت ایسلند به صورت غیر حضوری

2-پرداخت هزینه ی وقت سفارت

3-گرفتن تاییدیه وقت سفارت

این که شما می توانید به صورت غیر حضوری یعنی تلفنی یا اینترنتی اقدام به تعیین وقت سفارت بکنید، به نوع سفارت و کشور مقصد تان بستگی دارد. اما شما برای کشور ایسلند می توانید اقدام به تعیین وقت سفارت ایسلند غیر حضوری بکنید. شما هم چنین می توانید انجام این کار را بر عهده ی شرکت هایی که در این زمینه فعالیت دارند و مورد قبول سفارت ایسلند می باشند، قرار دهید. در این حالت شما نیاز به انجام هیچ کار خاصی ندارید. شرکت مورد نظر برای شما وقت سفارت را دریافت کرده و شما در وقت سفارت ایسلند به محل سفارت ایسلند در تهران و ایران مراجعه می کنید و کار های لازم را انجام می دهید که در ادامه بیش تر درباره ی آن ها صحبت خواهیم کرد.

مراحل تعیین وقت سفارت ایسلند

نحوه درخواست وقت سفارت ایسلند

شما ابتدا می بایست در خواستتان را از طریق ایمیل و راه ارتباطی که توسط کنسولگری ایسلند قرار داده شده است، ارسال کنید. یا به عبارت دیگر باید درخواستتان را ثبت نمایید. برای این کار باید مشخصات کلی خود به همراه شماره تماس، آدرس و دعوت نامه یا چیزی که هدف شما از سفر به ایسلند را نشان دهد را در متن ایمیل و درخواست خود درج کنید. سپس در مرحله ی بعد برای این که درخواست شما مورد بررسی سفارت قرار گیرد، باید هزینه ی آن را بپردازید.

در مرحله ی بعد لیستی از وقت های آزاد سفارت برای شما نمایش داده خواهد شد و شما می توانید یکی از وقت ها را انتخاب کنید. البته برخی سفارت ها خودشان پس از تایید درخواستتان وقتی به شما اختصاص می دهند. کاری که باید از طرف شما صورت پذیرد در این جا به پایان می رسد و شما تنها باید منتظر جواب بمانید. توجه داشته باشید با پرداخت هزینه و ثبت درخواست، تضمینی برای اخذ وقت سفارت کشور ایسلند وجود ندارد و حتی ممکن است با درخواست شما موافقت نشود. پس این نکته را نیز در نظر داشته باشید که هزینه ی شما ممکن است، سوخت شود. پس سعی کنید یک درخواست مناسب استاندارد تهیه کنید.

هزینه لازم برای تعیین وقت سفارت ایسلند

از آن جایی که شما برای سفر به ایسلند باید ویزای شینگن دریافت کنید، پس معمولا تعرفه و هزینه ی ویزا شینگن و وقت سفارت ایسلند با سایر کشور ها یکسان می باشد. تغییر قیمت وقت سفارت و ویزا بیش تر به سن افراد بستگی دارد. پس در ادامه هزینه و تعرفه ی ویزای شینگن را شرح خواهیم داد:

 • تعرفه ی اخذ روادید برای بزرگسالان برابر 60 یورو می باشد.
 • تعرفه ی اخذ روادید برای کودکان بین 6 تا 12 سال 35 یورو می باشد.
 • تعرفه ی اخذ روادید برای کودکان زیر 6 سال رایگان می باشد.

هزینه ها باید به صورت یورو پرداخت شوند. پس لازم است پیش از اقدام به اخذ روادید و گرفتن وقت سفارت، پول مورد نیاز را تامین کنید، تا دچار مشکلات این چنینی نشوید.

مدت زمان تعیین وقت سفارت ایسلند

شما پس از ارسال درخواست برای وقت سفارت ایسلند و تکمیل فرم های مربوطه، باید مدت زمانی را انتظار بکشید تا درخواست شما توسط کارکنان سفارت و کنسولگری ایسلند در ایران بررسی شود و اگر با آن موافق بودند جهت تعیین وقت سفارت با شما تماس خواهند گرفت. این مدت زمان کمی متغیر است و می تواند بین 1 هفته تا 1 ماه به طول بیانجامد. پس سعی کنید برای این که به مشکل نخورید، کمی زودتر از آن وقتی که می خواهید به ایسلند سفر کنید، اقدام به دریافت وقت سفارت ایسلند بکنید. البته ویزا های توریستی مدت زمان کم تری برای بررسی نیاز دارند و معمولا با اکثر درخواست ها موافقت صورت می گیرد.

نقش دعوتنامه در وقت سفارت ایسلند

دعوت نامه اصولا یک نامه ی بسیار مفید در روند اخذ ویزا و وقت سفارت ایسلند می باشد. شما با داشتن دعوت نامه نمی توانید این حق را برای خود قائل شوید که حتما می بایست با درخواست شما موافقت شود و کار انجام شده است. اصلا به این شکل نیست. دعوت نامه تنها جهت سهولت کار و دادن اطمینان به کشور مقصد که فرد متقاضی در کشور بیگانه بستگانی دارد که می توانند از او حمایت کنند، ارسال می شود. دعوت نامه می تواند توسط خانواده، دوستان، کارفرما، دانشگاه و … ارسال شود. و معمولا در آن این تضمین از سوی فرد دعوت کننده وجود دارد که پس از ورود شما به آن کشور، او می تواند هزینه های شما را تامین کند و از شما حمایت و پشتیبانی داشته باشد.

نقش دعوتنامه در وقت سفارت ایسلند

آدرس سفارت ایسلند در تهران

ایسلند مانند بیش تر کشور های جهان در ایران دارای سفارت می باشد که معمولا در شهر بزرگ قرار دارد. ایسلند در تهران نیز دارای سفارت می باشد و شما می توانید کلیه ی امور مربوط به ویزا و کار های دیگرتان را از طریق این سفارت انجام دهید. دقت کنید، پیش از مراجعه ی حضوری به سفارت، وقت قبلی بگیرید. ساعات کاری سفارت معمولا در روز های یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 تا 12 می باشد.

تهران-خیابان ولیعصر – خیابان فیاضی – فرشته – پلاک 30

شماره تلفن: +9821 22039990

سایر وقت سفارت ها :

وقت سفارت شینگن

تعیین وقت سفارت شینگن جهت اخذ ویزای کشورهای عضو شینگن صورت می‌گیرد. این کشورها طی توافقی که در سال ۱۹۸۵ با هم داشتند به این

مطالعه »
چند نکته برای روز مصاحبه سفارت لهستان

وقت سفارت لهستان

در این مقاله جهت آشنایی کامل با نحوه تعیین وقت سفارت لهستان همراه ما باشید، اگر تصمیم گرفته اید که به کشور لهستان سفر کنید

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند