وقت سفارت لیتوانی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های وقت سفارت

تماس با کارشناسان :

انواع وقت سفارت لوکزامبورگ

وقت سفارت لیتوانی برای سفر به این کشور زیبای اروپایی توسط سفارت‌خانه مربوطه داده می‌شود و برای اخذ ویزای این کشور نیازمند تعیین وقت سفارت لیتوانی هستید. این کار توسط سفارت این کشور انجام می‌شود تا افرادی که قصد دارند به کشور لیتوانی ورود کنند برای تهیه مدارک لازم برای سفر به کشور لیتوانی اقدام نمایند. این کشور جزء کشورهای محدوده شینگن است.

معرفی کشور لیتوانی

لیتوانی از کشورهای زیبای شمال شرق اروپا است که کمتر موردتوجه گردشگران قرارگرفته است. کشوری با جمعیتی در حدود 3،000،000 نفر که پایتخت و البته بزرگ‌ترین شهر آن ویلنیوس است. واحد پول این کشور از سال 2015 به بعد به یورو تغییر کرد و دین اکثریت مردم این کشور مسیحی کاتولیک است. از ویژگی‌های شاخص این کشور سرعت‌بالای اینترنت در آن است که لیتوانی را به دارنده سریع‌ترین اینترنت جهان تبدیل کرده است. صادرات کشور لیتوانی تولیدات معدنی، مواد غذایی و صنایع الکتریکی و چوب، و واردات این کشور عمدتاً ماشین‌آلات و تجهیزات حمل‌ونقل و مواد فلزی است. این کشور عضو اتحادیه شینگن است و ازاین‌جهت ارتباط بسیار خوبی با سایر کشورهای اروپایی دارد و می‌تواند مقصد خوبی برای گردشگران و تجار سایر کشورها ازجمله کشور ما باشد.

کشور لیتوانی جزء محدوده شینگن است. درواقع با اخذ ویزای این کشور می‌توانید به 26 کشور عضو اتحادیه شینگن سفر کنید. بعد از تعیین وقت سفارت لیتوانی و اخذ ویزا و سفر به کشور لیتوانی و پس از گذشت چند ساعت از سفرتان حالا می‌توانید به هرکدام از کشورهای عضو شینگن سفر کنید. به همین دلیل لیتوانی درواقع دروازه‌ای آسان به قاره سبز است. باید به این نکته توجه داشته باشید که تنها در صورت اخذ ویزای شینگن از سفارت لیتوانی می‌توانید به سایر کشورهای اروپایی هم‌سفر کنید و افرادی که ویزای ملی کشور لیتوانی رادارند مجاز به سفر به سایر کشورها نخواهند بود. وقت سفارت لیتوانی برای هر نوع ویزای موردنظر را انتخاب کنید.

معرفی کشور لیتوانی

وقت سفارت لیتوانی

تعیین وقت سفارت لیتوانی و پرداخت هزینه‌های مربوطه به‌منزله قطعی شدن سفر شما به این کشور است. اما برای مراجعه حضوری و مصاحبه با افسر مربوطه مدارکی نیاز دارید که باید باحوصله و در طول زمان مشخصی قبل از مراجعه حضوری آن‌ها را تهیه کنید تا در روز مصاحبه مشکل خاصی گریبان گیر شما نشود.. مدارک موردنیاز شما عبارت‌اند از: مدارک شخصی مثل شناسنامه و کارت ملی، عکس جدید بدون روتوش و پاسپورتی که حداقل 6 ماه از تاریخ اخذ آن گذشته باشد، برگه درخواست ویزا که از خود سفارت لیتوانی تهیه می‌کنید و فیش حقوقی از محل کار که برای کارگران و کارمندان الزامی است.

وقت سفارت لیتوانی ازاین‌جهت مهم است که در روز مراجعه اگر مدارک شخص متقاضی ناقص باشد یا در جریان مصاحبه نتواند به سؤالات به‌صورت قابل‌قبول پاسخ دهد ممکن است نتواند ویزای کشور لیتوانی را اخذ کند و به‌اصطلاح رد یا ری جکت می‌شود. به همین دلیل باید در جمع‌آوری تمامی مدارک موردنیاز برای وقت سفارت لیتوانی دقت کرد و روز مصاحبه به‌دقت به سؤالات مصاحبه‌کننده توجه نمایید تا بتوان به سؤالات موردنظر جواب‌های دقیق داد.

پس از طی کردن مراحل گفته‌شده و تکمیل تمام کادرهای موجود در فرم تعیین وقت سفارت لیتوانی کد دیگری دریافت می‌کنید که نشان‌دهنده صحت مراحل طی شده در اخذ ویزای لیتوانی است. این کد ازاین‌جهت مهم و قابل‌توجه است که می‌توانید برای تغییر زمان مصاحبه اگر به هر دلیلی قادر به مراجعه حضوری در سفارت نیستید برای شما راه گشا باشد. این کد و تأییدیه فرم را هم پرینت بگیرید و در زمان مصاحبه حضوری به همراه داشته باشید. البته تغییر وقت سفارت لیتوانی در مواردی بسیار پیچیده و حتی غیرممکن است اما این کد می‌تواند تنها شانس شما برای شرایط خاصی که ممکن است برایتان به وجود بیاید باشد.

مدارک موردنیاز برای وقت سفارت لیتوانی

برای افراد بازنشسته گواهی بازنشستگی و برای افراد مشغول به تحصیل گواهی اشتغال به تحصیل جزء مدارک مورد درخواست می‌باشد. اگر ویزای شینگن سایر کشورهای اروپایی را هم دارید باید آن را به سفارت کشور لیتوانی ارائه دهید. مدرک موردنیاز دیگر که قدرت مالی شخص را مشخص می‌کند فیش بانکی از گردش 3 ماه آخر حساب فرد است، همچنین در صورت داشتن بیمه‌نامه مسافرتی یا پروانه کسب باید آن را در روز مصاحبه ارائه کنید. این‌ها بخشی از مدارک موردنیاز برای تعین وقت سفارت لیتوانی است.

در ادامه به ذکر تمامی مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت لیتوانی می‌پردازیم و تمامی موارد را قید می‌کنیم. بعضی موارد متعلق به افراد با شرایط خاص است که در صورت داشتن آن شرایط باید مدرک آن را هم تهیه و ارائه کنید. فرم درخواست ویزا، بیمه مسافرتی، کارت ملی و شناسنامه، گواهی اشتغال به تحصیل، نامه تمکن مالی و گردش 6 ماه آخر سپرده‌ی بانکی، گواهی بازنشستگی، رزرو هتل و بلیت هواپیما، تعداد 2 قطعه عکس رنگی با پس‌زمینه سفید و بدون روتوش و اصل پاسپورت مدارک موردنیاز شما برای اخذ ویزای لیتوانی می‌باشد.

تعیین وقت سفارت قبرس برای ویزای تجاری

مراحل تعیین وقت سفارت لیتوانی

برای شروع مراحل ویزا در سفارت کشور لیتوانی باید ابتدا فرم آنلاین مربوط به تعیین وقت سفارت لیتوانی را تکمیل نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر باید با آژانس‌های مسافرتی که درزمینهٔ سفر به لیتوانی و گرفتن وقت سفارت لیتوانی فعالیت می‌کنند تماس بگیرید. این فرم نیاز به یک عکس جدید و تمام‌رخ از شما با پشت زمینه سفید دارد.

بعد از تکمیل تمام موارد درخواستی در فرم باید عکس دیجیتالی خود را در فرم آنلاین آپلود کنید. بعد از آپلود عکس یک کد تأییدیه درخواست دریافت می‌کنید که پیشنهاد می‌شود آن را درجایی مطمئن ذخیره کنید. تأییدیه فرم آنلاین را پرینت بگیرید و در روز مراجعه حضوری حتماً همراه داشته باشید. رعایت تمام این موارد باعث می‌شود در روز مصاحبه تنش کمتری داشته باشید و مراحل آن را بسیار راحت‌تر طی نمایید.

مرحله بعد از تکمیل فرم آنلاین  تعیین وقت سفارت لیتوانی برای انجام مصاحبه به‌صورت حضوری است که این زمان را باید خودتان مشخص کنید. نکته مهم برای تعیین این وقت اطمینان از این است که حتماً شما بتوانید در زمان مصاحبه تعیین‌شده شخصاً در سفارت حضورداشته باشید، چراکه طبق قوانین حضور شخص اعم از خردسال و بزرگ‌سال در زمان مصاحبه حضوری در صورت عدم وکالت دهی به شخص دیگر الزامی است.

برخی از مواردی که در زمان  پر کردن فرم آنلاین باید مد نظر بگیرید عبارت‌اند از: دقت در واردکردن اطلاعات شخصی، شماره پاسپورت و سایر اطلاعات موجود در فرم و سایر اطلاعات است. همچنین باید توجه کنید که تمام اطلاعات در جای صحیح واردشده باشد، چراکه عدم دقت در واردکردن اطلاعت ممکن است شمارا  در مراحل بعد دچار دردسر کند و حتی در مواردی باعث از بین رفتن تمام زحمات انجام‌شده و فعالیت‌هایی که برای تعیین وقت سفارت لیتوانی انجام داده‌اید شود. یادآوری می‌شود از صفحه آخر فرم تکمیل‌شده پرینت بگیرید و به خوبی از آن نگه‌داری کنید.

گرفتن وقت سفارت لیتوانی به صورت اینترنتی

نکته دیگری که در مورد مراحل تعیین وقت سفارت لیتوانی وجود دارد این است که به‌هیچ‌وجه نمی‌توانید این مراحل را به‌صورت حضوری انجام دهید و افراد فقط به‌صورت اینترنتی می‌توانند اقدام به تعین وقت سفارت لیتوانی کنند.

این می‌تواند به دلیل تعداد مراجعات بالا در زمان‌های خاص و ایجاد ناهماهنگی در سفارت برای اختصاص وقت به افراد مختلف باشد. همچنین مزیت دیگر اقدام به‌صورت آنلاین برای تعیین وقت سفارت لیتوانی امکان تغییر زمان آن توسط مکانیزمی که در بالا گفته شد، وجود دارد. با کد تأییدیه دریافتی می‌توانید زمان مختص به شما را که معمولاً نزدیک به 3 ماه طول می‌کشد و به دلیل طولانی بودن زمان امکان برنامه‌ریزی را از شما می‌گیرد را در صورت امکان به‌صورت آنلاین و بی‌دردسر تغییر دهید.

انواع وقت سفارت لیتوانی

همان‌طور که گفته شد برای سفر به کشور لیتوانی با اهداف مختلف باید برای انواع مختلف ویزا اقدام نمایید که هرکدام وقت ویزای متفاوتی دارند و مراحل و مدارک مختلفی خواهند داشت. هرکدام از این وقت سفارت‌ها در زمان مراجعه مصاحبه متفاوتی خواهند داشت و همچنین مدارک مختلفی برای هرکدام اخذ خواهد شد. وقت سفارت گردشگری، تجاری، تحصیلی و پزشکی از انواع مختلف این وقت‌های ویزا برای کشور لیتوانی می‌باشند.

وقت سفارت لیتوانی به‌ صورت فوری

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد و اغلب افراد از آن بی‌اطلاع هستند این است که تعیین وقت سفارت لیتوانی به‌صورت فوری که در تبلیغات بسیار به چشم می‌خورد در مراکزی که با سفارت لیتوانی در ارتباط هستند انجام می‌گیرد. دقت کنید، این فکر و تبلیغ غلطی است و در واقعیت همه‌وقت‌ها با یک سرعت داده می‌شود، اما اگر زیر نظر افراد متخصص و باتجربه مراحل را انجام دهید مسلماً زمان کمتری از شما خواهد گرفت. این افراد که درزمینه اخذ ویزا بسیار باتجربه هستند می‌توانند به افرادی که تا زمان مراجعه حضوری می‌خواهند به‌کارهای دیگر خود برسند کمک  کنند تا مراحل را بدون توقف و پشت سر هم به‌آسانی انجام دهند.

آژانس‌های مسافرتی معتبر می‌توانند مراحل گفته‌شده را با سرعت بیشتری برای شما طی کنند ازاین‌جهت شما می‌توانید با پرداخت وجه به این آژانس‌ها وظیفه کنترل کار خود را در جمع‌آوری مدارک و اطلاع‌رسانی زمان‌های خاص مثل روز مصاحبه را به این آژانس‌ها بسپارید. اعتماد به این آژانس‌ها می‌تواند در وقت شما برای سفر به این کشور صرفه‌جویی کند.

هزینه‌های اخذ وقت سفارت لیتوانی

مرحله بعدی برای اخذ ویزا پس از تکمیل فرم‌های آنلاین و تعیین وقت سفارت لیتوانی پرداخت هزینه‌های مربوط جهت دریافت ویزا است. بدون پرداخت فیش‌های تعیین‌شده در سفارت امکان مصاحبه حضوری را نخواهید داشت. هزینه‌ها بر حسب نوع ویزای درخواستی از لیتوانی متفاوت است و ذکر این نکته لازم است که پس از پرداخت امکان استرداد مبالغ واریزشده وجود ندارد. پس بعد از اطمینان کامل از تصمیم خود فیش‌ها را دقیق پرداخت نمایید و اسناد پرداخت را هم نگهداری و در روز مراجعه ارائه دهید.

هزینه‌های اخذ وقت سفارت لیتوانی

در ابتدا شرایط سفر را فراهم و بعد از قطعی شدن سایر موارد 3 ماه قبل از سفر اقدام به طی کردن مراحل اخذ ویزا نمایید چراکه اگر به هر دلیلی از واریز وجه‌ها منصرف شدید تنها به مدت یک سال وقت سفارت لیتوانی تعیین‌شده را تغییر دهید

وکالت دادن برای وقت سفارت لیتوانی

 متأسفانه سفارت لیتوانی در ایران وجود ندارد و برای طی کردن مراحل اخذ ویزا باید به یکی از سفارت‌خانه فعال این کشور در همسایگی کشورمان مراجعه کنید. سفارت کشور لیتوانی در ارمنستان، آنکارا و دبی از گزینه‌های خوب برای طی کردن این مراحل است. راه دیگر دادن وکالت به افراد متخصص در اخذ ویزا برای طی کردن مراحل موردنیاز شما در کشور دیگر است. شاید هزینه بالای دادن وکالت ازنظر شما اضافی و بی‌مورد باشد اما با مقایسه هزینه سفر به این کشورها خواهید دید که هزینه‌ای معقول است که کار شمارا برای اخذ ویزای لیتوانی آسان و بی‌دردسرتر می‌کند.

سایر وقت سفارت ها :

چند نکته برای روز مصاحبه سفارت لهستان

وقت سفارت لهستان

در این مقاله جهت آشنایی کامل با نحوه تعیین وقت سفارت لهستان همراه ما باشید، اگر تصمیم گرفته اید که به کشور لهستان سفر کنید

مطالعه »
دریافت وقت سفارت کانادا خارج از ایران

وقت سفارت کانادا

یکی از مهمترین کشورهایی که به خاطر دارا بودن شرایط اجتماعی و اقتصادی مناسب مورد توجه گردشگران خارجی است کانادا می باشد. دریافت وقت سفارت

مطالعه »
نکات مهم در روز مصاحبه سفارت مالت

وقت سفارت مالت

آیا می دانید برای اخذ ویزا و وقت سفارت مالت چه باید کنید؟ مالت از دسته کشورهای اروپایی محسوب می شود که تا چند سال

مطالعه »
وقت سفارت نروژ

وقت سفارت نروژ

اسناد و مدارکی که برای دریافت وقت سفارت نروژ از سفارت لازم است، می‌تواند برای هر نوع ویزایی متفاوت باشد و درعین‌حال به نسبت تقاضا
مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند