وقت سفارت کانادا

فایل صوتی سفارت کانادا

 • مدارک مهم سفارت کانادا
 • نکات ضروری در وقت سفارت
 • بهترین راه گرفتن وقت سفارت
 • روش دریافت وقت سفارت

یکی از مهمترین کشورهایی که به خاطر دارا بودن شرایط اجتماعی و اقتصادی مناسب مورد توجه گردشگران خارجی است کانادا می باشد. دریافت وقت سفارت کانادا و انجام انگشت نگاری برای دریافت انواع ویزای کانادا انجام می شود.

کانادا یکی از کشورهای پرطرفداری است که افراد مختلف برای اهداف گوناگون خصوصاً مهاجرت، ادامه تحصیل و اشتغال به این کشور سفر می کنند. به همین دلیل دریافت ویزای کانادا قوانین و مقررات دشواری را برای ورود مهاجران در نظر می ‌گیرد. ایرانیان متقاضی اقامت در کانادا باید ضمن دریافت وقت سفارت تضمینی پس از تکمیل مدارک ویزا نسبت به سفر به این کشور اقدام کنند.

راهنمای سفر به کانادا

کانادا در شمال قاره آمریکا قرار گرفته و دارای آب و هوای نسبتاً سرد می باشد. سطح علمی بالا، وجود دانشگاه های معتبر، مراکز گردشگری و تفریحی متنوع، شرایط زندگی مناسب، شرایط اقتصادی خوب و مواردی از این قبیل مهاجران و گردشگران بسیاری را روانه این کشور می کند. بسیاری از دانش آموختگان برای ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر کانادا اقدام به ویزای تحصیلی کانادا می نمایند. همچنین افراد متخصصی که در زمینه خاصی مهارت دارند می توانند جهت اشتغال در شرکت های معتبر به کانادا سفر کنند. در صورت داشتن دعوت نامه معتبر، کار شما برای دریافت ویزا راحت تر شده و می توانید ساده تر ویزا بگیرید. پس از دریافت وقت سفارت کانادا در جلسه مذکور باید هدف خود از سفر را روشن کنید. همه افراد با هر هدفی که تصمیم به سفر به کانادا داشته باشند می توانند پس از دریافت وقت سفارت فوری و دریافت ویزا به این کشور سفر کنند.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک

وقت سفارت کانادا

روزانه اخبار زیادی از کشور کانادا و رشد و توسعه اقتصادی و علمی آن به گوش می رسد. شرایط اجتماعی، اقتصادی، علمی و فناوری این کشور به گونه ای است که آن را به مقصدی مناسب برای افراد با انگیزه اقامت در خارج از ایران و فعالیت در زمینه های مختلف تبدیل کرده است.

متقاضیان خروج از ایران برای وارد شدن به کانادا باید مدارک لازم جهت دریافت ویزای کانادا آماده کرده و جهت دریافت وقت سفارت کانادا اقدام کنند. پس از تعیین وقت سفارت باید در موعد مقرر در سفارت حضور یافته و مدارک خود را ارائه دهند. به یاد داشته باشید در وقت سفارت کانادای تعیین شده مصاحبه ای از شما به عمل نخواهد آمد و تنها فرایند انگشت نگاری انجام شده و مدارک شما بررسی می شود. پس از انجام انگشت نگاری و تعیین هویت شما مدارک به دقت بررسی شده و صدور یا عدم صدور ویزا انجام می شود. نکته مهم در موفقیت صدور ویزای شما تکمیل بودن مدارک است. پس تلاش کنید مدارک خود را تکمیل کرده و مراجعه نمایید.

دریافت وقت سفارت کانادا

کلیه امور مربوط به سفارت کانادا در ایران معلق شده و ایرانیان متقاضی ورود به خاک کانادا برای دریافت ویزا دو راه در پیش رو دارند. راه اول اقدام از طریق وکیل یا نماینده قانونی جهت حضور در سفارت کانادا هنگام دریافت وقت سفارت کشور کانادا و انجام انگشت نگاری می باشد. راه دوم مراجعه به کشورهای همسایه و اقدام از طریق سفارت کانادا در کشورهای همسایه است که در این مورد نیز شخص متقاضی می ‌تواند حضوری مراجعه کند و یا از طریق وکیل قانونی اقدام نماید. برای مثال از طریق دفتر سفارت کانادا واقع در آنکارا، ابوظبی و استانبول جهت دریافت وقت سفارت فوری کانادا می توان مراحل دریافت روادید را طی کرد. برای دریافت ویزا ابتدا باید فرم درخواست ویزای کانادا را تکمیل نمایید  که این فرم از طریق سایت سفارت انجام می شود. تقاضای آنلاین ویزا ساده ترین و کم هزینه ترین راه می باشد. پس از تکمیل مدارک می توانید جهت دریافت وقت سفارت کانادا اقدام و ویزای کانادا را اخذ کنید.

وقت سفارت کانادا به صورت حضوری

پس از آماده کردن مدارک باید یا به صورت حضوری و یا اینترنتی وقت سفارت کانادا دریافت شود. برای گرفتن وقت سفارت تضمینی کانادا و حضور در سفارت، شخص متقاضی با در دست داشتن مدارک و اسناد مورد نیاز که در این مقاله در مورد آنها صحبت می کنیم  به سفارت مراجعه کرده و مدارک را تحویل دهد.روال کار به این صورت است که علاوه بر مدارک ویزا، باید فرم درخواست ویزای کانادا را تکمیل کرده و پس از آن هزینه صدور ویزای کانادا و همچنین هزینه انگشت نگاری جهت احراز هویت را پرداخت نماید. پس از پرداخت هزینه که معمولاً به صورت ریالی و از طریق بانک تجارت انجام می شود باید فرآیند انگشت نگاری انجام شود. هنگامی که این مراحل را پشت سر گذاشتید شناسه ا‌ی برای پیگیری روال دریافت ویزا به شما داده می شود که می توانید از طریق آن مراحل بعدی را پیگیری کنید. پس از انجام این مراحل می توانید به ایران بازگشته و پس از چند هفته نتیجه‌ صدور یا عدم صدور ویزا برای شما ایمیل می شود. بنابراین در این مدت پست الکترونیک خود را مرتب بررسی کنید.

وقت سفارت کانادا به صورت اینترنتی و آنلاین

دریافت وقت سفارت کانادا به صورت آنلاین از طریق وب سایت سفارت انجام می شود. در این شرایط متقاضی باید پس از ورود به سایت و ثبت نام در آن به بخش رزرو وقت سفارت فوری کانادا رفته و مدارک خود را در این قسمت بارگذاری کند. پس از بارگذاری مدارک فرم درخواست ویزای کانادا را تکمیل کرده و  نسخه ای از آن را چاپ کرده نزد خود نگه دارد. پس از پایان موفقیت آمیز بارگذاری مدارک و فرم درخواست ویزا نوبت به واریز هزینه صدور ویزا و انگشت نگاری می رسد که این هزینه باید به صورت آنلاین پرداخت گردد. پس از پایان این مراحل فرد متقاضی به مدت یک ماه فرصت دارد که در کارگزاری های کشور کانادا در آنکارا، ابوظبی و استانبول حاضر شده انگشت نگاری انجام دهد. در صورت تأخیر در مراجعه فرد به کارگزاری در موعد مقرر، درخواست ویزا لغو می شود و هزینه مسترد نمی ‌گردد. در روش اینترنتی نیز مانند حضوری شخص از طریق شناسه پیگیری می تواند مراحل دریافت ویزا را پیگیری کرده و از نتیجه آن از طریق ایمیل  آگاه شود. به یاد داشته باشید فرایند دریافت ویزا زمانبر است و حدود دو ماه وقت نیاز دارد.

مراحل دریافت وقت سفارت کانادا

یکی از مراحل مهم دریافت ویزا انگشت نگاری می باشد که جهت احراز هویت شخص متقاضی انجام می شود. برای انجام انگشت نگاری، باید مدارک مورد نیاز را آماده کرده و پس از دریافت وقت سفارت کانادا به مدت یک ماه فرصت دارید به یکی از  کارگزاری های کانادا در ترکیه یا امارات مراجعه کنید. افرادی با شرایط زیر نیاز به انگشت نگاری ندارند:

 •  متقاضیان با سن زیر ۱۴ سال و بالای ۸۰ سال
 •  متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا و اقامت در آن
 •  کسانی که دارای ویزای مهاجرتی هستند
 •  افراد دولتی و دیپلمات ها

مراحل دریافت وقت سفارت کانادا

مدارک مورد نیاز وقت سفارت کانادا جهت اخذ ویزا

 در ابتدای کار باید درخواست ویزای کانادا را از طریق وب سایت سفارت تکمیل کنید و پس از آن مدارک مورد نیاز را آماده کرده و در وقت سفارت کانادا مشخص شده مدارک مورد نیاز را به سفارت تحویل دهید. این مدارک عبارتند از:

 • دریافت فرم درخواست ویزا که باید تکمیل شده و به امضای متقاضی رسیده باشد
 • گذرنامه معتبر با ۶ ماه اعتبار
 • دو قطعه عکس جدید با زمینه سفید
 • سند مالکیت (در صورت امکان)
 • گواهی تمکن مالی از بانک و همچنین پرینت ۶ ماهه آخر حساب بانکی
 • بلیت هواپیما و مدارک رزرو هتل
 • ترجمه مدارک شناسایی، مدارک شغلی و مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی

 

تعیین وقت سفارت کانادا برای انواع ویزاها

دریافت وقت سفارت کانادا برای ویزای توریستی

برای دریافت انواع ویزای کانادا باید مدارک مورد نیاز هر کدام را آماده کنید. رایج ترین درخواست ها برای دریافت ویزای توریستی کانادا انجام می شود. پس از درخواست ویزا باید جهت دریافت وقت سفارت کانادا اقدام نموده و ادامه مراحل را انجام دهید. در طول جلسه ای که در دفتر سفارت کانادا انجام خواهد شد باید بتوانید پلیس سفارت کانادا را نسبت به موارد مهم قانع کنید. مواردی از قبیل:

 •  تعهد بازگشت به کشور خود پس از پایان ویزا و ترک خاک کانادا
 •  نداشتن سابقه مجرمانه
 •  داشتن پشتوانه مالی لازم جهت سفر به کانادا و همچنین تأمین هزینه های زندگی در طول اقامت در این کشور
 • تعهد عدم انجام رفتارهای خلاف امنیت در طول اقامت در کانادا
 • عدم ادامه تحصیل و یا انجام فعالیت های تجاری در کانادا هنگامی که به عنوان ویزای گردشگری اقدام کرده اید
 • ارائه اسناد و مدارک معتبر به سفارت هنگام تعیین وقت سفارت فوری کانادا

 

نعیین وقت سفارت کانادا از کشورهای اطراف ایران

متاسفانه از چندی پیش سفارت کانادا در تهران تعطیل شده و افرادی که تصمیم به دریافت ویزا دارند باید از طریق کشورهای همسایه جهت دریافت وقت سفارت کانادا به آنجا مراجعه کنند.

دریافت وقت سفارت کانادا از ترکیه

برای دریافت ویزای کانادا از طریق ترکیه باید به آنکارا یا استانبول سفر کنید. کارگزاری کانادا در استانبول و آنکارا برای ایرانیانی که تصمیم به دریافت وقت سفارت کشور کانادا دارند یکی از انتخاب ها می باشد و تفاوتی هم در کارگزاری مستقر در استانبول و آنکارا نیست. به دلیل نبود پرواز برای آنکارا به صورت روزانه متقاضیان ناچارند دو یا سه روز در آنکارا بمانند البته فرایند انجام کارهای ویزا حدود 2 ساعت زمان نیاز دارد. انجام مراحل ویزا در مورد استانبول شرایط راحت تری دارد زیرا در طول روز از تهران به استانبول و از استانبول به تهران پرواز وجود دارد و به محض اتمام کار می توانید به تهران باز گردید. بنابراین برای دریافت وقت سفارت کانادا بهتر است از طریق کارگزاری مستقر در استانبول اقدام کنید. برای مراجعه برای وقت سفارت تضمینی کانادا باید در روزهای دوشنبه تا جمعه در ساعت اداری با در دست داشتن اسناد و مدارک خود به کارگزاری کانادا مراجعه کنید. پس از تائید مدارک و صدور ویزا به مدت یک ماه فرصت دارید گذرنامه خود را جهت درج مهر ویزا به سفارت ارائه دهید که به این مرحله پیکاپ گفته می شود.

دریافت وقت سفارت کانادا از ابوظبی

روش دیگر برای دریافت وقت سفارت اقدام از طریق دفتر کارگزاری ابوظبی است. در صورت اقدام از طریق کارگزار سفارت کانادا در ابوظبی روال کار مانند ترکیه و آنکارا می باشد. دریافت وقت سفارت کانادا از طریق ابوظبی به صورت مراجعه حضوری و آنلاین انجام می‌ شود. پس از تکمیل مدارک باید شخص متقاضی به دفتر سفارت جهت انجام انگشت نگاری مراجعه کند. پس از انجام مرحله انگشت نگاری و تکمیل مدارک باید منتظر پاسخ سفارت بمانید که از طریق ایمیل به شما اعلام خواهد شد. در صورتی که مدارک مورد موافقت سفارت کانادا قرار گیرد به مدت یک ماه فرصت دارید فرایند پیکاپ را  به انجام برسانید و گذرنامه خود را برای درج مهر ویزای کانادا تحویل دهید.

کارگزارهای کانادا در ترکیه و امارات

نشانی سفارت کانادا در آنکارا : ترکیه ، آنکارا، کانکایا، شماره 58، ساختمان کارگزاری سفارت کانادا، بخش ویزا. شماره تلفن تماس : 00903124092700 ایمیل : ankra@international.gc.ca

نشانی سفارت کانادا در استانبول: ترکیه، استانبول، فاز چهارم برج تکفن، طبقه شانزدهم ، شماره 209 ، دفتر کارگزاری سفارت کانادا. شماره تلفن تماس : 00902123859700 ایمیل : ISTBL-CS@international.gc.ca

نشانی سفارت کانادا در ابوظبی امارات: امارات، ابوظبی، جاده مینا، ساختمان موج نقره، طبقه مازنین، VFS ،مرکز درخواست ویزای کانادا. شماره تلفن تماس : 0097142055881 ایمیل : info.canauh@vfshelpline.com

دعوتنامه کانادا

در صورتی که دعوتنامه ای از شخص یا شرکتی برای سفر به کانادا دارید کار شما اندکی آسان تر می شود. پس از تعیین وقت سفارت کشور کانادا و تکمیل مدارک لازم باید دعوتنامه خود را به همراه داشته باشید و در جلسه مراجعه حضوری آن را ارائه نمایید. دعوت نامه شما باید حتماً دارای تاریخ باشد و به امضای شخص فرستنده برسد. مدارک محل اقامت شخص دعوت کننده مانند سند مالکیت باید ارائه شود. شخص دعوت کننده باید مقیم کانادا و یا دارای گذرنامه آن کشور باشد. آخرین فیش مالیاتی شخص دعوت کننده باید به سفارت ارائه شود. همچنین گواهی اشتغال به کار شخص دعوت کننده و فیش حقوقی او باید در مدارک شما وجود داشته باشد.

دعوتنامه کانادا

نکات دریافت ویزای کانادا

 هنگامی که برای دریافت ویزای کانادا اقدام می کنید و یا پس از تعیین وقت سفارت کانادا که در سفارت برای انجام انگشت نگاری حاضر می ‌شوید نکاتی را باید مد نظر داشته باشید که دانستن آن کار شما را ساده تر و سریعتر می کند. برخی از این نکات را با هم مرور کنیم:

 •  در وقت سفارت کانادای اخذ شده هدف را برای مأمور سفارت به روشنی توضیح دهید و فرایند انگشت نگاری را انجام دهید
 •  هزینه صدور ویزا از طریق بانک تجارت پرداخت می شود و غیر قابل بازگشت است
 • ایرانیانی که تمایل به سفر به کانادا را دارند در صورت بروز مشکل در روال دریافت وقت سفارت می ‌توانند از طریق سفارت ایران در اتاوا و انتاریو اقدام کنند
 •  هنگام تکمیل فرم درخواست ویزا باید مشخصات افراد خانواده و همراهان در لیست افراد  درج شود
 •  والدین افرادی که اقامت کانادا را دارند می توانند با استفاده از سوپر ویزا که دارای دو سال اعتبار است به دفعات مکرر به کانادا سفر کنند
 •  مدت زمان حضور در کانادا با ویزای گردشگری ۶ ماه است
 •  به یاد داشته باشید فرایند دریافت ویزا زمانبر است و دست کم یک ماه قبل از خروج از ایران برای ویزا اقدام کنید

 

ریجکت شدن ویزای کانادا

در صورتی که مرحله دریافت وقت سفارت کانادا در کارگزار مربوطه حاضر شدید، مدارک را ارائه دادید و فرآیند انگشت نگاری را نیز پشت سر گذاشتید اما پس از سپری شدن مدت زمان لازم جهت بررسی مدارک نامه ای مبنی بر عدم صدور ویزا یا اصطلاحاً ریجکت شدن برایتان ارسال گردید باید مواردی که منجر به ویزای شما شده اند را مورد بررسی قرار دهید. در نامه ای که برای متقاضی ارسال می شود مواردی که منجر به تائید نشدن ویزا شده اند برای او نوشته می شود. این نامه از طریق ایمیل متقاضی یا حساب کاربری او در سایت سفارت اعلام می شود. این دلایل معمولاً عبارتند از:

 • قانع نشدن مأمور سفارت در مورد بازگشت به ایران پس از دوران اقامت
 • عدم تمکن مالی و نداشتن توانایی پرداخت هزینه ها
 • مخدوش بودن گذرنامه
 • تکمیل نبودن مدارک و یا نداشتن اعتبار کافی آنها

 

اقدامات مهم بعد از رد شدن ویزا

بسیاری از افراد پس از دریافت وقت سفارت تضمینی کانادا جهت ارائه مدارک و انگشت‌ نگاری به کارگزاری آن کشور مراجعه کرده و مراحل را پشت سر می گذارد، اما پس از مدتی پاسخی مبنی بر عدم تعیین ویزای کانادا دریافت می کند. بسیاری از متقاضیان اولین بار رد شده اما در دفعات بعد موفق به دریافت ویزای کانادا شده اند بنابراین جای نگرانی وجود ندارد. هنگام دریافت خبر رد ویزا، باید به دقت مدارک را بررسی کرده و با خواندن نامه دقیقاً بدانید که دلیل عدم موافقت با صدور ویزای شما چه بوده است. با دانستن دلیل اصلی ریجکت شدن، می‌ توانید برای برطرف کردن آن اقدام کرده و دوباره درخواست ویزای کانادا ارسال کنید. در این شرایط شانس شما برای موفقیت در دریافت ویزا بیشتر است.

اقدامات مهم بعد از رد شدن ویزا

زمان درخواست دوباره پس از رد شدن ویزا

در صورت رد شدن در فرآیند دریافت ویزای کانادا باید دوباره نسبت به دریافت وقت سفارت کانادا اقدام کرده  و مدارک را ارسال کنید. پیشنهاد می‌ شود بدون اعمال تغییر در مدارک و تکمیل آنها دوباره درخواست ویزا ندهید و تنها زمانی برای بار دوم فرم درخواست ویزا را تکمیل نمایید که مشکل موجود در دریافت ویزا را پیدا کرده و آن را برطرف کرده اید. پس از تکمیل مدارک می‌ توانید نسبت به دریافت وقت سفارت فوری کانادا اقدام کرده و برای انگشت نگاری و احراز هویت مراجعه کنید. در وقت سفارت معین باید در دفتر کارگزاری حضور به هم رسانیده و علاوه بر تسلیم مدارک و اسناد، انگشت نگاری نیز انجام دهید. شایان ذکر است پس از هر بار رد شدن باید عمل انگشت نگاری انجام شود و هزینه‌ های مربوطه نیز پرداخت شود.

اعتراض به رد ویزای کانادا

هنگام رد ویزا می توانید دوباره درخواست ویزا داده و برای دریافت وقت سفارت کانادا اقدام نمایید و مدارک خود را دوباره ارائه داده و انگشت نگاری کرده تا موفق به دریافت ویزا شوید. در صورتی که تمایل این کار ندارید باید در مورد اعتراض به رد ویزای کانادا اقدام کنید. اعتراض می تواند توسط شخص متقاضی و یا از طریق وکیل دادگستری انجام شود. برای اعتراض به نتیجه درخواست ویزا باید نامه ای مبنی بر اعلام اعتراض و درخواست بررسی مجدد پرونده خود به سفارت کانادا ارسال کنید. بهتر است ابتدا از نامه رد ویزا نسخه ای چاپی تهیه کنید و آن را به همراه نامه اعتراض به صورت حضوری و یا از طریق وکیل قانونی به سفارت کانادا تحویل دهید. پس از بررسی  نامه اعتراض در صورت موافقت با اعتراض شما، وقت سفارت کشور کانادا تعیین می شود که برای انگشت نگاری به دفتر کارگزاری سفارت مراجعه کنید.

نامه اعتراض به رد ویزا

در نامه اعتراض به ویزای کانادا باید مواردی را در نظر بگیرید که با رعایت کردن آنها بتوانید موفق به دریافت ویزا شده و وقت سفارت کانادا دریافت کنید. در نظر داشته باشید از زمانی که نامه مبنی بر رد ویزای کانادا برای تان ارسال شد، جهت اعتراض کتبی و درخواست بررسی مجدد پرونده نود روز فرصت دارید. در صورت وجود نقص در مدارک باید آنها را برطرف کرده  و مدارک کامل را دوباره ارسال کنید. تلاش کنید این بار به گونه ای عمل کنید که علاوه بر اصلاح نقص پرونده بتوانید مأمور سفارت را جهت دریافت ویزا قانع کنید. پس از بررسی مدارک وقت سفارت جهت انجام انگشت نگاری برای شما در نظر گرفته می شود.

نظرات بسته شده است.