وقت سفارت کانادا

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های وقت سفارت

تماس با کارشناسان :

دریافت وقت سفارت کانادا خارج از ایران

یکی از مهمترین کشورهایی که به خاطر دارا بودن شرایط اجتماعی و اقتصادی مناسب مورد توجه گردشگران خارجی است کانادا می باشد. دریافت وقت سفارت کانادا و انجام انگشت نگاری برای دریافت انواع ویزای کانادا انجام می شود. کانادا یکی از کشورهای پرطرفداری است که افراد مختلف برای اهداف گوناگون خصوصاً مهاجرت، ادامه تحصیل و اشتغال به این کشور سفر می کنند. به همین دلیل دریافت ویزای کانادا قوانین و مقررات دشواری را برای ورود مهاجران در نظر می ‌گیرد. ایرانیان متقاضی اقامت در کانادا باید ضمن دریافت وقت سفارت کانادا پس از تکمیل مدارک ویزا نسبت به سفر به این کشور اقدام کنند.

معرفی کشور کانادا

کانادا در شمال قاره آمریکا قرار گرفته و دارای آب و هوای نسبتاً سرد می باشد. سطح علمی بالا، وجود دانشگاه های معتبر، مراکز گردشگری و تفریحی متنوع، شرایط زندگی مناسب، شرایط اقتصادی خوب و مواردی از این قبیل مهاجران و گردشگران بسیاری را روانه این کشور می کند. بسیاری از دانش آموختگان برای ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر کانادا اقدام به ویزای تحصیلی کانادا می نمایند.

همچنین افراد متخصصی که در زمینه خاصی مهارت دارند می توانند جهت اشتغال در شرکت های معتبر به کانادا سفر کنند. در صورت داشتن دعوت نامه معتبر، کار شما برای دریافت ویزا راحت تر شده و می توانید ساده تر ویزا بگیرید. پس از دریافت وقت سفارت کانادا در جلسه مذکور باید هدف خود از سفر را روشن کنید. همه افراد با هر هدفی که تصمیم به سفر به کانادا داشته باشند می توانند پس از دریافت وقت سفارت کانادا و دریافت ویزا به این کشور سفر کنند.

روزانه اخبار زیادی از کشور کانادا و رشد و توسعه اقتصادی و علمی آن به گوش می رسد. شرایط اجتماعی، اقتصادی، علمی و فناوری این کشور به گونه ای است که آن را به مقصدی مناسب برای افراد با انگیزه اقامت در خارج از ایران و فعالیت در زمینه های مختلف تبدیل کرده است. متقاضیان خروج از ایران برای وارد شدن به کانادا باید مدارک لازم جهت دریافت ویزای کانادا آماده کرده و جهت دریافت وقت سفارت کانادا اقدام کنند.

معرفی کشور کانادا

پس از تعیین وقت سفارت کانادا باید در موعد مقرر در سفارت حضور یافته و مدارک خود را ارائه دهند. به یاد داشته باشید در وقت سفارت کانادای تعیین شده مصاحبه ای از شما به عمل نخواهد آمد و تنها فرایند انگشت نگاری انجام شده و مدارک شما بررسی می شود. پس از انجام انگشت نگاری و تعیین هویت شما مدارک به دقت بررسی شده و صدور یا عدم صدور ویزا انجام می شود. نکته مهم در موفقیت صدور ویزای شما تکمیل بودن مدارک است. پس تلاش کنید مدارک خود را تکمیل کرده و مراجعه نمایید.

وقت سفارت کانادا

متاسفانه از چندی پیش سفارت کانادا در تهران تعطیل شده و افرادی که تصمیم به دریافت ویزا دارند باید از طریق کشورهای همسایه جهت دریافت وقت سفارت کانادا به آنجا مراجعه کنند. کلیه امور مربوط به سفارت کانادا در ایران معلق شده و ایرانیان متقاضی ورود به خاک کانادا برای دریافت ویزا دو راه در پیش رو دارند. راه اول اقدام از طریق وکیل یا نماینده قانونی جهت حضور در سفارت کانادا هنگام دریافت وقت سفارت کانادا و انجام انگشت نگاری می باشد.

راه دوم مراجعه به کشورهای همسایه و اقدام از طریق سفارت کانادا در کشورهای همسایه است که در این مورد نیز شخص متقاضی می ‌تواند حضوری مراجعه کند و یا از طریق وکیل قانونی اقدام نماید. برای مثال از طریق دفتر سفارت کانادا واقع در آنکارا، ابوظبی و استانبول جهت دریافت وقت سفارت کانادا می توان مراحل دریافت روادید را طی کرد. برای دریافت ویزا ابتدا باید فرم درخواست ویزای کانادا را تکمیل نمایید  که این فرم از طریق سایت سفارت انجام می شود. تقاضای آنلاین ویزا ساده ترین و کم هزینه ترین راه می باشد. پس از تکمیل مدارک می توانید جهت دریافت وقت سفارت کانادا اقدام و ویزای کانادا را اخذ کنید.

یکی از مراحل مهم دریافت ویزا انگشت نگاری می باشد که جهت احراز هویت شخص متقاضی انجام می شود. برای انجام انگشت نگاری، باید مدارک مورد نیاز را آماده کرده و پس از دریافت وقت سفارت کانادا به مدت یک ماه فرصت دارید به یکی از  کارگزاری های کانادا در ترکیه یا امارات مراجعه کنید. افرادی با شرایط زیر نیاز به انگشت نگاری ندارند:

 •  متقاضیان با سن زیر ۱۴ سال و بالای ۸۰ سال
 •  متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا و اقامت در آن
 •  کسانی که دارای ویزای مهاجرتی هستند
 •  افراد دولتی و دیپلمات ها

مدارک لازم برای اخذ وقت سفارت کانادا

 در ابتدای کار باید درخواست ویزای کانادا را از طریق وب سایت سفارت تکمیل کنید و پس از آن مدارک مورد نیاز را آماده کرده و در وقت سفارت کانادا مشخص شده مدارک مورد نیاز را به سفارت تحویل دهید. این مدارک عبارتند از:

 • دریافت فرم درخواست ویزا که باید تکمیل شده و به امضای متقاضی رسیده باشد
 • گذرنامه معتبر با ۶ ماه اعتبار
 • دو قطعه عکس جدید با زمینه سفید
 • سند مالکیت (در صورت امکان)
 • گواهی تمکن مالی از بانک و همچنین پرینت ۶ ماهه آخر حساب بانکی
 • بلیت هواپیما و مدارک رزرو هتل
 • ترجمه مدارک شناسایی، مدارک شغلی و مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی
 •  هنگام تکمیل فرم درخواست ویزا باید مشخصات افراد خانواده و همراهان در لیست افراد  درج شود
 •  والدین افرادی که اقامت کانادا را دارند می توانند با استفاده از سوپر ویزا که دارای دو سال اعتبار است به دفعات مکرر به کانادا سفر کنند

مدارک لازم برای اخذ وقت سفارت کانادا

وقت سفارت کانادا به صورت حضوری

پس از آماده کردن مدارک باید یا به صورت حضوری و یا اینترنتی وقت سفارت کانادا دریافت شود. برای گرفتن وقت سفارت کانادا و حضور در سفارت، شخص متقاضی با در دست داشتن مدارک و اسناد مورد نیاز که در این مقاله در مورد آنها صحبت می کنیم  به سفارت مراجعه کرده و مدارک را تحویل دهد. روال کار به این صورت است که علاوه بر مدارک ویزا، باید فرم درخواست ویزای کانادا را تکمیل کرده و پس از آن هزینه صدور ویزای کانادا و همچنین هزینه انگشت نگاری جهت احراز هویت را پرداخت نماید.

پس از پرداخت هزینه که معمولاً به صورت ریالی و از طریق بانک تجارت انجام می شود باید فرآیند انگشت نگاری انجام شود. هنگامی که این مراحل را پشت سر گذاشتید شناسه ا‌ی برای پیگیری روال دریافت ویزا به شما داده می شود که می توانید از طریق آن مراحل بعدی را پیگیری کنید. پس از انجام این مراحل می توانید به ایران بازگشته و پس از چند هفته نتیجه‌ صدور یا عدم صدور ویزا برای شما ایمیل می شود. بنابراین در این مدت پست الکترونیک خود را مرتب بررسی کنید.

وقت سفارت کانادا به صورت اینترنتی و آنلاین

دریافت وقت سفارت کانادا به صورت آنلاین از طریق وب سایت سفارت انجام می شود. در این شرایط متقاضی باید پس از ورود به سایت و ثبت نام در آن به بخش رزرو وقت سفارت کانادا رفته و مدارک خود را در این قسمت بارگذاری کند. پس از بارگذاری مدارک فرم درخواست ویزای کانادا را تکمیل کرده و  نسخه ای از آن را چاپ کرده نزد خود نگه دارد. پس از پایان موفقیت آمیز بارگذاری مدارک و فرم درخواست ویزا نوبت به واریز هزینه صدور ویزا و انگشت نگاری می رسد که این هزینه باید به صورت آنلاین پرداخت گردد.

پس از پایان این مراحل فرد متقاضی به مدت یک ماه فرصت دارد که در کارگزاری های کشور کانادا در آنکارا، ابوظبی و استانبول حاضر شده انگشت نگاری انجام دهد. در صورت تأخیر در مراجعه فرد به کارگزاری در موعد مقرر، درخواست ویزا لغو می شود و هزینه مسترد نمی ‌گردد. در روش اینترنتی نیز مانند حضوری شخص از طریق شناسه پیگیری می تواند مراحل دریافت ویزا را پیگیری کرده و از نتیجه آن از طریق ایمیل  آگاه شود. به یاد داشته باشید فرایند دریافت ویزا زمانبر است و حدود دو ماه وقت نیاز دارد.

دریافت وقت سفارت کانادا خارج از ایران

در صورتی که مرحله دریافت وقت سفارت کانادا در کارگزاری مربوطه حاضر شدید، مدارک را ارائه دادید و فرآیند انگشت نگاری را نیز پشت سر گذاشتید اما پس از سپری شدن مدت زمان لازم جهت بررسی مدارک نامه ای مبنی بر عدم صدور ویزا یا اصطلاحاً ریجکت شدن برایتان ارسال گردید باید مواردی که منجر به ویزای شما شده اند را مورد بررسی قرار دهید.

دریافت وقت سفارت کانادا از ترکیه

برای دریافت ویزای کانادا از طریق ترکیه باید به آنکارا یا استانبول سفر کنید. کارگزاری کانادا در استانبول و آنکارا برای ایرانیانی که تصمیم به دریافت وقت سفارت کانادا دارند یکی از انتخاب ها می باشد و تفاوتی هم در کارگزاری مستقر در استانبول و آنکارا نیست. به دلیل نبود پرواز برای آنکارا به صورت روزانه متقاضیان ناچارند دو یا سه روز در آنکارا بمانند البته فرایند انجام کارهای ویزا حدود 2 ساعت زمان نیاز دارد.

انجام مراحل ویزا در مورد استانبول شرایط راحت تری دارد زیرا در طول روز از تهران به استانبول و از استانبول به تهران پرواز وجود دارد و به محض اتمام کار می توانید به تهران باز گردید. بنابراین برای دریافت وقت سفارت کانادا بهتر است از طریق کارگزاری مستقر در استانبول اقدام کنید. برای مراجعه برای وقت سفارت کانادا باید در روزهای دوشنبه تا جمعه در ساعت اداری با در دست داشتن اسناد و مدارک خود به کارگزاری کانادا مراجعه کنید. پس از تائید مدارک و صدور ویزا به مدت یک ماه فرصت دارید گذرنامه خود را جهت درج مهر ویزا به سفارت ارائه دهید که به این مرحله پیکاپ گفته می شود.

دریافت وقت سفارت کانادا خارج از ایران

دریافت وقت سفارت کانادا از ابوظبی

روش دیگر برای دریافت وقت سفارت کانادا اقدام از طریق دفتر کارگزاری ابوظبی است. در صورت اقدام از طریق کارگزار سفارت کانادا در ابوظبی روال کار مانند ترکیه و آنکارا می باشد. دریافت وقت سفارت کانادا از طریق ابوظبی به صورت مراجعه حضوری و آنلاین انجام می‌ شود. پس از تکمیل مدارک باید شخص متقاضی به دفتر سفارت جهت انجام انگشت نگاری مراجعه کند. پس از انجام مرحله انگشت نگاری و تکمیل مدارک باید منتظر پاسخ سفارت بمانید که از طریق ایمیل به شما اعلام خواهد شد. در صورتی که مدارک مورد موافقت سفارت کانادا قرار گیرد به مدت یک ماه فرصت دارید فرایند پیکاپ را  به انجام برسانید و گذرنامه خود را برای درج مهر ویزای کانادا تحویل دهید.

اقدامات لازم پس از رد شدن ویزا

بسیاری از افراد پس از دریافت وقت سفارت کانادا جهت ارائه مدارک و انگشت‌ نگاری به کارگزاری آن کشور مراجعه کرده و مراحل را پشت سر می گذارد، اما پس از مدتی پاسخی مبنی بر عدم تعیین ویزای کانادا دریافت می کند. بسیاری از متقاضیان اولین بار رد شده اما در دفعات بعد موفق به دریافت ویزای کانادا شده اند بنابراین جای نگرانی وجود ندارد. در صورت رد شدن در فرآیند دریافت ویزای کانادا باید دوباره نسبت به دریافت وقت سفارت کانادا اقدام کرده  و مدارک را ارسال کنید.

پیشنهاد می‌ شود بدون اعمال تغییر در مدارک و تکمیل آنها دوباره درخواست ویزا ندهید و تنها زمانی برای بار دوم فرم درخواست ویزا را تکمیل نمایید که مشکل موجود در دریافت ویزا را پیدا کرده و آن را برطرف کرده اید. در صورتی که تمایل این کار ندارید باید در مورد اعتراض به رد ویزای کانادا اقدام کنید. اعتراض می تواند توسط شخص متقاضی و یا از طریق وکیل دادگستری انجام شود. در نامه اعتراض به ویزای کانادا باید مواردی را در نظر بگیرید که با رعایت کردن آنها بتوانید موفق به دریافت ویزا شده و وقت سفارت کانادا دریافت کنید. در نظر داشته باشید از زمانی که نامه مبنی بر رد ویزای کانادا برای تان ارسال شد، جهت اعتراض کتبی و درخواست بررسی مجدد پرونده نود روز فرصت دارید.

سایر وقت سفارت ها :

انواع وقت سفارت کرواسی

وقت سفارت کرواسی

سفر و مهاجرت به کشور های اروپایی یکی از پرطرفدار ترین انواع مهاجرت در ایران می باشد. برای مهاجرت شما نیاز به اخذ ویزای مرتبط

مطالعه »
وقت سفارت اتریش

وقت سفارت اتریش

امروزه افراد زیادی هستند که در دریافت وقت سفارت اتریش فوری، جهت انجام امورات مورد نظر خود دچار مشکل می شوند. در اینجا ضمن معرفی
مطالعه »
مصاحبه در وقت سفارت کشور اسلواکی

وقت سفارت اسلواکی

کشور اسلواکی یکی از کشورهایی است که دوستداران طبیعت سفر به آن را انتخاب می کنند. کشور اسلواکی یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می باشد که

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند