وقت سفارت آمریکا

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های وقت سفارت

تماس با کارشناسان :

نحوه تعیین وقت سفارت آمریکا

هرساله تعداد کثیری از مردم جهان سوم با هدف پیشرفت شرایط  زندگی خود برای مهاجرت به کشور امریکا اقدام می کنند. اولین گام جهت اخذ اقامت رفتن به وقت سفارت آمریکا می باشد. بیشترین درصد مهاجرین ایرانی جذب کشور آمریکا شده اند. پیدا کردن شغل مناسب از مهم ترین دلایل مهاجرت این افراد به شمار می رود. در کشورهایی همچون ایران رشد جمعیت فزاینده است با این حال ارتقا سطح علمی پایین بوده و دستمزدها بسیار پایین است. در کشور پیشرفته ای مثل آمریکا میزان حقوق پرداختی به شاغلین بالاست و به همین دلیل تعداد فرصت های شغلی بیشتری وجود دارد. بنابراین تعداد زیادی افراد جویای کار از کشورهای در حال توسعه به کشور آمریکا و یا کانادا مهاجرت می کنند.

نحوه تعیین وقت سفارت آمریکا

نخستین اقدام برای اقامت آمریکا گرفتن وقت مصاحبه از سفارت می باشد.تکمیل کردن فرم تقاضای ویزا و گرفتن وقت سفارت درموعد مقرر در یکی از کنسولگری های ذکرشده حضور داشته باشد. سفارتخانه هایی که خارج از ایران قرار دارند جهت تعیین وقت سفارت ابتدا بایستی هزینه درخواستی را واریز کنند. لازم به ذکر است که ضوابط کشورهای گوناگون در مورد نحوه دریافت وقت مصاحبه و واریز هزینه درخواستی و مواردی از این قبیل متفاوت می باشد. با توجه به تعداد زیاد متقاضیان برای سفر به آمریکا به سرعت نوبت های مصاحبه تکمیل می شود.  به همین جهت توصیه می شود قبل از اقدام برای اخذ ویزا و آماده کردن مدارک جهت دریافت وقت سفارت آمریکا اقدام نمایید. نوع ویزای درخواستی در روند اخذ وقت سفارت آمریکا موثر می باشد.

نحوه تعیین وقت سفارت آمریکا

مدارک مورد نیاز جهت اخذ وقت سفارت آمریکا

مدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت از وقت سفارت آمریکا شامل اصل شناسنامه و کارت ملی پرینت حساب بانکی کارت پایان خدمت و غیره می باشد. ارائه مدارکی که نشان از تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های زندگیتان باشد نیز اهمیت فراوانی دارد. محل اقامتتان نیز قبل از سفر باید مشخص شده باشد. قبل از مراجعه به وقت سفارت آمریکا از کارشناسان خبره ای که در آژانس های مسافرتی هستند راهنمایی بگیرید تا شانس تان برای پذیرش بیشتر شود.

مراحل گرفتن وقت سفارت آمریکا

برای گرفتن وقت سفارت آمریکا شخص می تواند به صورت حضوری، تلفنی و یا با مراجعه به وب سایت وقت سفارت آمریکا را از نزدیک ترین کشورها بگیرد. نوع ویزای درخواستی در تعیین وقت سفارت آمریکا بسیار دخیل می باشد.

جهت گرفتن وقت سفارت آمریکا برای ویزای توریستی بهتر ین انتخاب شهر دبی می باشد اما ویزای دانشجویی را از هر سه سفارت آمریکا در شهرهای آنکارا ، دبی و ایروان می توان درخواست کرد. شرایط صدور ویزای دانشجویی آسان تراز سایر ویزاها می باشد. گرفتن زمان مصاحبه برای چند نفر از اعضای خانواده به طور همزمان مدت زمان طولانی تری را می طلبد.

افراد متقاضی بایستی پس از تعیین وقت در تاریخ تعیین شده به همراه مدارک به وقت سفارت آمریکا در کنسولگری مورد نظر مراجعه کرده و باآفیسر مربوطه مصاحبه کنند. نکته حائز اهمیت این است که نحوه انجام مصاحبه تاثیر فوق العاده ای در روند صدور ویزا دارد. زیرا افسر مصاحبه کننده تشخیص می دهد که این شخص واجد شرایط برای دریافت ویزا هست یا خیر. همین طور مدارکی دال بر قصد بازگشت شما به کشورتان بایستی ارائه گردد.

وقت سفارت آمریکا

با توجه به اینکه روابط مسالمت آمیزی بین ایران و آمریکا وجود ندارد این کشور در ایران سفارت ندارد و برای گرفتن اقامت آمریکا بایستی به نزدیک ترین کشوری که سفارت آمریکا دارد مراجعه کرد. از کشورهای همجوار ایران که سفارت آمریکا دارند می توان به آنکارا در ترکیه، دبی و ایروان اشاره کرد.

وقت سفارت آمریکا در ارمنستان

یکی از کنسولگری هایی که می توان جهت اخذ وقت سفارت آمریکا به آن مراجعه کرد در کشور ایروان واقع شده است. به طور معمول گرفتن وقت سفارت آمریکا در این کنسولگری حدود یک ماه به طول می انجامد. از مزایای این کنسولگری این است که درج ویزا در پاسپورت می تواند به صورت غیر حضوری انجام شود. آفیسرهای کنسولگری در ایروان به زبان های فارسی، ارمنی و انگلیسی تسلط کامل دارند و خوش برخورد بودنشان زبانزد خاص و عام است. این کنسولگری در خیابان آمریکایی واقع شده است.

وقت سفارت آمریکا در آنکارا

قوانین پایه جهت تعیین وقت سفارت آمریکا در کنسولگری آنکارا مشابه ایروان می باشد. ولیکن امکان پیکاپ پاسپورت در این کنسولگری وجود ندارد و پس از پایان مصاحبه خود شخص متقاضی و یا یکی از بستگان درجه یک شخص بایستی برای دریافت پاسپورت به وقت سفارت مراجعه کنند. کنسولگری ایران در بلوار آتاتورک کاواکلیدر قرار دارد. از مزایای این کنسولگری نگرفتن مصاحبه از افراد زیر 14 سال و بالای 80 سال می باشد. آفیسرهای مصاحبه کننده در این کنسولگری مسلط به زبان های فارسی ترکی و انگلیسی هستند.

وقت سفارت آمریکا

وقت سفارت آمریکا در دبی

مهم ترین کنسولگری ایالات متحده آمریکا برای مهاجران ایرانی در شهر دبی امارات قرار دارد. تعداد متقاضیانی که به این کنسولگری مراجعه می کنند از سایر کنسولگری ها بیشتر می باشد. با توجه به این مسئله امکان درخواست تعیین وقت فوری در این کنسولگری وجود دارد. توصیه می شود به علت تعداد زیاد متقاضیان از یک یا دو ماه قبل از سفر در فصولی مانند تعطیلات ژانویه عید نوروز و تابستان برای تعیین وقت سفارت آمریکا اقدام کنند. این کنسولگری در خیابان بر دبی قرار دارد و هتل های زیادی جهت اقامت مسافرین در نزدیکی آن قرار دارد.

 قابل ذکر است که تمامی متقاضیان باید در مصاحبه حضور داشته باشند. کنسولگری دبی برای افراد مقیم امارات جهت سهولت انجام مراحل اخذ ویزا در تاریخ مصاحبه و همچنین عدم مراجعه حضوری قایل شده است. یکی از مزایا مراجعه به این کنسولگری پیکاپ پاسپورت می باشد و این بدین معنی است که پس از اتمام مصاحبه الزام به حضور شخص متقاضی نیست . سفارت امریکا پاسپورت را به شخص متقاضی تحویل داده تا به ایران باز گردد و سپس آنرا برای صدور ویزا توسط فردی دیگر به سفارت آمریکا ارسال کند. آفیسرهای این کنسولگری به زبان های فارسی عربی و انگلیسی تسلط کامل دارند.

شایان ذکر است که  با وجود صحبت های ضد و نقیض تفاوت چندانی بین این کنسولگری ها وجود ندارد زیرا تمامی آن ها مطابق با قوانین کشور آمریکا فعالیت می کنند و مدارک درخواستی شان مشابه می باشد. به طوریکه حتی هزینه در نظر گرفته شده برای صدور ویزا در همه کنسولگری های ایالات متحده یکسان می باشد. گفتنی است که هزینه هر نوع ویزا با نوع دیگری متفاوت می باشد و مکان کنسولگری تاثیری بر هزینه های پرداختی ندارد.

گرفتن وقت فوری سفارت آمریکا

نبود روابط دیپلماتیک بین ایران و آمریکا باعث شده که آمریکا در ایران سفارت نداشته باشد. بنابراین افراد متقاصی بایستی به نزدیک ترین سفارت موجود در کشورهای همسایه برای دریافت وقت سفارت آمریکا مراجعه کنند. ایرانیان جهت نیل به این مقصود می توانند به کشورهای ترکیه، امارات و یا ارمنستان سفر کنند. پس از گرفتن زمان مصاحبه برای دریافت ویزا بایستی در تاریخ تعیین شده جهت انگشت نگاری، مصاحبه و ارائه مدارک به یکی از کنسولگری های دبی، آنکارا و یا ایروان مراجعه کنید. زمان پیش بینی شده به طور متوسط برای اخذ وقت سفارت آمریکا  1 الی 2 ماه می باشد.

مهاجرت کاری به آمریکا

مهاجرت کاری به آمریکا راحت ترین روش برای دریافت گرین کارت و اقامت در آمریکا می باشد. با کمک این روش می توانید برای همه اعضا خانواده تان (همسر و فرزندان زیر 21 سال) نیز اقامت دائم بگیرید. این روش از جدیدترین برنامه هایی است که وزارت مهاجرت آمریکا برای اخذ اقامت دائم و گرین کارت تعیین کرده است. تنها شرط لازم برای استفاده از این روش در دست داشتن درخواست کار از یک شرکت معتبر آمریکایی که به تایید وزارت کار و وزارت مهاجرت رسیده باشد می باشد.

مهاجرت کاری به آمریکا

شایان ذکر است که اخذ اقامت دائم با این روش از ساده ترین و کم شرط ترین روش های مهاجرت به شمار می رود و افراد متقاضی بدون ارائه مدرک زبان و یا سرمایه گذاری بدون هیچ مشکلی می توانند برای خود و اعضای خانواده گرین کارت اخذ کنند. پیشنهادات کاری قابل قبول بیشتر در حیطه های صنعتی خدماتی و فروش می باشد. اگر موفق به اخذ ویزا با این روش شدید اقامت دائم به شما تعلق می گیرد. فرد اقامت گیرنده بعد از پایان یافتن کارش مانند هر شهروند آمریکایی می تواند به شغل جدید و یا ادامه تحصیل بپردازد و در هر شهری از آمریکا که تمایل داشته باشید زندگی کند. در صورتی که به مدت 2.5 سال پیاپی در آمریکا حضور داشته باشد می تواند تابعیت این کشور را نیز بگیرد. گفتنی است با اخذ ویزای کاری به مدت دو سال اجازه اقامت به شخص داده می شود. با توجه به این نکته که تنها روش اخذ گرین کارت به جز برنامه مهاجرتی روش سرمایه گذاری می باشد و چون هر فردی از عهده ی سرمایه گذاری در این کشور بر نمی آید این برنامه مهاجرتی بهترین راه برای اخذ اقامت دائم می باشد.

در پایان توصیه می شود قبل از اقامت دائم در کشور مد نظرتان از کارشناسان خبره که در موسسات مهاجرتی معتبر هستند راهنمایی بخواهیدتا در حین اقامتتان دچار مشکل نشوید. همچنین  سفر کوتاهی جهت آشنایی کامل با شرایط و نحوه زندگی مردم  داشته باشید تا از نزدیک مشکلات مردم را لمس کنید و راحت تر بتوانید تصمیم قطعی تان را بگیرید.

سایر وقت سفارت ها :

نحوه تعیین وقت سفارت آمریکا

وقت سفارت آمریکا

هرساله تعداد کثیری از مردم جهان سوم با هدف پیشرفت شرایط  زندگی خود برای مهاجرت به کشور امریکا اقدام می کنند. اولین گام جهت اخذ

مطالعه »
مدارک مورد نیاز وقت سفارت ایرلند

وقت سفارت ایرلند

از جمله روش های رایج در سفارت های مختلف گرفتن زمان برای ارائه مدارک در سفارت ها می باشد. سفارت ایرلند یکی از این سفارت

مطالعه »
انواع وقت سفارت لوکزامبورگ

وقت سفارت لیتوانی

وقت سفارت لیتوانی برای سفر به این کشور زیبای اروپایی توسط سفارت‌خانه مربوطه داده می‌شود و برای اخذ ویزای این کشور نیازمند تعیین وقت سفارت

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند