وقت سفارت ایرلند

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های وقت سفارت

تماس با کارشناسان :

مدارک مورد نیاز وقت سفارت ایرلند

از جمله روش های رایج در سفارت های مختلف گرفتن زمان برای ارائه مدارک در سفارت ها می باشد. سفارت ایرلند یکی از این سفارت ها می باشد. روش های مختلفی برای گرفتن وقت سفارت ایرلند وجود دارد. روش حضوری و روش اینترنتی دو روش گرفتن وقت سفارت می باشد. این روش ها متناسب با ویزای در خواستی شما می تواند تنوع داشته باشد. دریافت ویزای ایرلند معمولا بین چند هفته طول می کشد. در اینجا به نکاتی راجع به اخذ وقت سفارت ایرلند و نکات مربوط به اخذ ویزا اشاره می کنیم.

معرفی کشور ایرلند

کشور ایرلند در شمال غربی قاره اروپا قرار داشته و در حدود 4.5 میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت کشور ایرلند شهر دوبلین می باشد. گاهی کشور ایرلند را با نام ایرلند جنوبی نام می برند تا با ایرلند شمالی که قسمتی از بریتانیا می باشد اشتباه گرفته نشود. کشور ایرلند با کشور هایی همچون ایرلند شمالی یا همان بریتانیا و با دریای ایرلند و اقیانوس اطلس هم مرز می باشد. ایرلند در گذشته شامل قبایل و نواحی مختلفی می بود که این قبایل در کشور های همسایه نیز وجود داشتند. اکثریت مردم کشور ایرلند به زبان ایرلندی صحبت می کنند. البته مردم این کشور زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود می شناسند.

کشور ایرلند با توجه به آب و هوای معتدلی که دارد در گذشته جنگل های انبوهی داشت که امروزه این مناطق جنگلی بسیار کمتر شده است. میانگین بارش در این کشور بسیار بالا می باشد. کشور ایرلند دارای فرهنگ و هنر بسیار غنی می باشد به طوری که چهار نفر از نویسندگان نوبل گرفته قرن بیستم در این کشور زاده شده اند. کشور ایرلند دارای شرایط اقتصادی و صنعتی مناسبی است. میانگین حقوقی در کشور ایرلند دارای میزان بالایی است که با توجه به هزینه های زندگی این میزان درآمد مناسب می باشد.

معرفی کشور ایرلند

وقت سفارت ایرلند

یکی از مهمترین نکات در اخذ ویزا، تعیین وقت قبلی برای دریافت ویزا می باشد. شما می توانید برای اخذ وقت سفارت ایرلند به صورت اینترنتی به ما مراجعه کرده و با توجه به راهنمای موجود اقدام به گرفتن وقت کنید.  فرم مربوط را با دقت پر کنید.در انتها به شما پیغام داده و کد خاصی را به شما ارائه می دهد. شما با پرینت این فرم و امضا کردن آن می توانید با ارائه مدارک لازم به سفارت ایرلند رفته و نسبت به اخذ ویزای خود اقدام کنید.

یکی از موارد اخذ وقت سفارت ایرلند برای دعوت نامه های ارسالی از کشور ایرلند می باشد. دعوت نامه در واقع نامه ای است که از طرف خویشان و یا خانواده شما در کشور مقصد و یا ارگان و شرکتی خاص که قصد جذب شما را به عنوان نیروی کار دارد، به شما داده می شود. دعوت نامه در واقع ضمانتی است که از طرف فرد یا گروهی در کشور مقصد برای فرد مورد نظر ارسال می شود تا نسبت به دادن ویزا و مهیا کردن شرایط اقامت برای فرد تسهیلاتی قائل شوند. مطمئنا وجود دعوتنامه به هر شکل در تسریع و بهبود روند گرفتن ویزا به شما بسیار کمک خواهد کرد. دعوت نامه دارای انواع مختلفی است که هر یک برای هدف خاصی ارائه می شود.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت ایرلند

برای اخذ وقت سفارت ایرلند و ارائه مدارک مورد نیاز باید به صورت حضوری به نزدیک ترین سفارت این کشور بروید. در حالت کلی مدارکی که برای تمامی حالت های ویزا وجود دارد در زیر ارائه شده است. البته برای ویزا های تخصصی مدارک مورد نیاز با توجه به ویزا درخواستی نیز باید ارائه گردد.

 • تکمیل فرم در خواست ویزا امضا شده به همراه کپی(این فرم را می توانید به صورت اینترنتی دریافت کنید)
 • هدف سفر خود به ایرلند را در نامه ای تشریح کرده به سفارت بدهید
 • چند قطعه عکس برای گذرنامه
 • گذرنامه باید حداقل 3 ماه اعتبار داشته باشد و کپی از تمامی صفحات آن را داشته باشید
 • اصل شناسنامه و کپی آن به صورت ترجمه شده
 • اصل سند ازدواج و کپی آن به صورت ترجمه شده
 • اصل و کپی شناسنامه فرزندان به صورت ترجمه شده
 • برنامه سفر و دلیل سفر به ایرلند (مکان های مورد نظر برای بازدید)
 • مدارکی دال بر توانایی مالی که برای کشور ایرلند
 • رزرو هتل برای کل مدت زمان اقامت و یا در دعوت نامه خانوادگی آدرس خانه میزبان
 • رزرو بلیط هواپیما
 • بیمه مسافرتی
 • ارائه مدرک دال بر رابطه فرد متقاضی با ایران (سند ماکیت خانه و یا مغازه )
 • اصل و کپی مدارک ذیل نیز باید ارائه شود تا در هنگام تحویل درخواست اصالت هر کدام بررسی شده و اصل آن بازگردانده شود.
 • اصل دعوت نامه باید به همراه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مورد نظر به مامور چک ویزا ارائه شود.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت ایرلند برای برای تاجران

 • اسناد شرکت
 • رسيد پرداخت آخرين ماليات
 • گردش حساب ۶ماهه

مدارک مورد نیاز وقت سفارت ایرلند برای افراد بازنشسته

 • حکم بازنشستگی
 • گواهی اشتغال به کار
 • فیش حقوقی
 • مدرک دال بر دارا بودن بیمه درمانی
 • گردش حساب 6 ماهه بانک 
 • پروانه کسب (مغازه و …)
 • رسيد پرداخت آخرين ماليات
 • گردش حساب ۶ماهه

مدارک مورد نیاز وقت سفارت ایرلند برای افراد بدون سابقه کاری

 • برای همسر سند اثبات رابطه خویشاوندی (ترجمه شناسنامه)
 • برای فرزندان سند اثبات رابطه خویشاوندی (ترجمه شناسنامه پدر و فرزندان)
 • برگه اشتغال به تحصيل
 • رضايتنامه محضری از پدر و مادر (در صورتی که فرزند تنها سفر می‌کند)
 • رضايتنامه محضری از پدر يا مادر (در صورتی که فرزند تنها با يکی از والدين سفر می‌کند)

مدارک مورد نیاز وقت سفارت ایرلند

انواع وقت سفارت ایرلند

همانطور که راجع به نحوه اخذ وقت سفارت ایرلند صحبت شد، ویزا های این کشور برای افراد مختلف متفاوت می باشد. شما می توانید با داشتن ویزای ایرلند می توانید فعالیت لازم خود را در مدت اعتبار گذرنامه انجام دهید و در صورت نیاز تمدید کنید.

اخذ وقت سفارت ایرلند برای ویزای تحصیلی

ادامه تحصیل در کشور ایرلند یکی از مواردی است که بسیاری از دنشجویان به دنبال آن هستنند. محصلان و افرادی که دارای مدارک تحصیلی معتبر از موسسات مربوطه هستند نیز می توانند برای ادامه تحصیلات و یا همکاری در پروژه های پژوهشی به کشور ایرلند  سفر کنند. شرکت ها و دانشگاه های معتبر زیادی در کشور ایرلند  وجود دارد که امکان پذیرش این افراد را بالا می برد. قبل از اخذ وقت سفارت ایرلند افراد باید نامه پذیرش تحصیلی خود را با مهر و امضای دانشگاه یا شرکت مقصد به سفارت ایرلند  ارائه دهند. دانشجویان می توانند در صورت داشتن صلاحیت، از بورسیه های مختلف کشور ایرلند  نیز استفاده کنند. این افراد فقط در مدت تحصیل یا انجام کار های پژوهشی حق رفت و آمد به کشور ایرلند را دارند.

اخذ وقت سفارت ایرلند برای ویزای توریستی

از جمله موارد پر طرفدار در اخذ وقت سفارت ایرلند  مربوط به گردشگران می باشد. گردشگران می توانند به راحتی برای اخذ ویزای تفریحی و کوتاه مدت اقدام به اخذ وقت سفارت کرده و با ارائه مدارک لازم ویزای مورد نظر را دریافت کنند. اخذ وقت برای گردشگران هم به صورت اینترنتی می باشد و افراد باید با مراجعه به سایت اشاره شده اقدام به اخذ زمان مناسب بکنند. با توجه به آب و هوای معتدل و جاذبه های گردشگری زیاد کشور ایرلند  یکی از بهترین مقاصد برای گردشگران می باشد.

اخذ وقت سفارت ایرلند برای ویزای تجاری

تاجران از اصلی ترین مخاطبان اخذ وقت سفارت ایرلند می باشند. این افراد با داشتن تجارت خاص و حضور فعال در صنعت ایرلند  می توانند در این کشور رفت و آمد بکنند. تاجران می توانند با استفاده از اجازه نامه شرکت یا ارگان مورد نظر اقدام به واردات یا صادرات کالا مورد نظر خود بکنند. مدارک مورد نیاز برای تاجران برای ارائه در سفارت در قسمت های بعد اشاره شده است. اخذ وقت برای تاجران به نظر نسبت به سایر افراد کمی ساده تر می باشد. اخذ وقت سفارت برای تاجران نیز به صورت اینترنتی امکان پذیر است. توجه کنید در هنگام تکمیل فرم گزینه مربوط به تجارت را انتخاب کنید. مدت اعتبار ویزا تاجران متناسب با تجارت آن ها می تواند کوتاه مدت یا بلند مدت باشد.

اخذ وقت سفارت ایرلند برای ویزای کاری

با توجه به شرایط کاری مناسب کشور ایرلند یکی از مواردی که بسیاری از کارجویان به دنبال آن هستند ویزای کاری ایرلند می باشد. شما می توانید با مراجعه  به سایت  سفارت ایرلند در تهران یا سایر کشور ها اقدام به اخذ وقت سفارت کنید. وقت سفارت ایرلند  برای ویزای کار با توجه به کمیاب بودن این ویزا بسیار سخت و دشوار می باشد. کارجویان توجه کنند که سیاست های اساسی هر کشور برای جذب کارگر بسیار سخت گیرانه می باشد. به طوریکه اولویت با جذب نیروی کار مقیم کشور ایرلند  می باشد. کسانی که تقاضای کار در کشور ایرلند  دارند باید با مدارک تحصیلی و سابقه کاری مرتبط به سفارت ایرلند  مراجعه کنند. کارجویان باید با توجه به اخذ دعوت نامه و پذیرش کاری از کشور مقصد اقدام به اخذ وقت سفارت ایرلند  بکنند. این دعوت نامه می تواند هم به صورت پستی و هم به صورت اینترنتی به شخص مورد نظر ارسال شود.

اخذ وقت سفارت ایرلند برای ویزای کاری

مدت زمان دریافت وقت سفارت ایرلند

همانطور که گفته شد شما می توانید با مراجعه به سایت سفارت ایرلند درخواست خود را برای تعیین وقت سفارت ایرلند قرار دهید. این مدت زمان با توجه به نوع کاربری و شرایط بررسی درخواست شما می تواند متفاوت باشد. به طور معممول بین دو هفته تا یک ماه زمان بررسی و تعیین وقت سفارت برای افراد متقاضی می باشد. اما این زمان ممکن است برای کسانی که برای تفریح به ایرلند  سفر می کنند کمتر بوده و یا برای افرادی که برای کار و تحصیل به ایرلند  سفر می کنند بیشتذ شود.

هزینه اخذ وقت سفارت ایرلند

با توجه به حضور سفارت ایرلند در تهران خوشبختانه هزینه رفت ئ آمد برای ایرانیان بسیار کاهش می یابد. اما هزینه ویزا با توجه به ویزای درخواستی مورد نظر ممکن است متفاوت باشد. برای برآورد هزینه قطعی سفارت ایرلند حتما به صورت حضوری یا در سایت اینترنتی مربوط به سفارت اقدام کنید. مقدار دقیق هزینه هر ویزا متناسب با شرایط دیپلماتیک تعیین می شود.

سفارت ایرلند در ایران

خوشبختانه کشور ایرلند در ایران دارای سفارت بوده و در صورت اخذ انواع دعوت نامه با گرفتن وقت سفارت ایرلند به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنید. البته با توجه به شرایط نامناسب روابط دیپلماتیک ایران و ایرلند این کشور کمی به سختی ویزا برای ایرانیان صادر می کند که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد بهبود روابط بین این دو کشور باشیم. کشور ایرلند با توجه به داشتن سفارت در ایران دارای شرایط ویزا دهی مناسبی می باشد. شما می توانید با مراجعه حضوری یا به صورت آنلاین فرم مربوط به اخذ ویزای کشور ایرلند را دریافت کنید. سعی کنید در هنگام مراجعه حضوری در سفارت لباس مرتب و رسمی بپوشید. سعی کنید به صورت رسمی صحبت کرده و از خنده های بلند و نابه جا پرهیز کنید.

سفارت ایرلند در تهران: فرمانیه-کامرانیه شمالی-بن بست ناهید-پلاک 8

تلفن تماس سفارت ایرلند در تهران: 02122297918

سایر وقت سفارت ها :

وقت سفارت استونی برای ویزا تجاری

وقت سفارت استونی

در این مقاله جهت آشنایی با نحوه تعیین وقت سفارت استونی همراه ما باشید، استونی یکی از کشورهای اروپای شمالی است که در سال های

مطالعه »
هزینه اخذ وقت سفارت دانمارک

وقت سفارت دانمارک

دانمارک را می توان یکی از کشور های فعال اقتصادی اروپایی دانست. این کشور علاوه بر اقتصاد قوی از جاذبه های گردشگری بی شماری نیز
مطالعه »
انواع وقت سفارت مجارستان

وقت سفارت مجارستان

برای دریافت وقت سفارت مجارستان و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه همراه ما باشید. ویزای مجارستان انواع گوناگونی دارد که برای دریافت هر یک
مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند