دعوتنامه پزشکی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های دعوتنامه :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دعوتنامه پزشکی آلمان

سفرهایی که به منظور مراقبت های پزشکی در کشوری دیگر صورت می گیرد، گردشگری درمانی نیز نامیده می شود. داشتن دعوتنامه پزشکی لازمه ی این نوع سفرها خواهد بود. با دعوت نامه پزشکی از هر کشوری قادر به دریافت ویزای آن کشور بوده و برای معالجه و درمان، تحت نظر مراکز پزشکی آن کشور قرار خواهید گرفت. در این مقاله به بررسی دعوتنامه پزشکی و مزایای آن خواهیم پرداخت.

دعوتنامه پزشکی

بسیاری از کشورها هستند که از نظر درمان های پزشکی در ردیف کشورهای محبوب و پیشرفته قرار گرفته اند. انجام سفری بین المللی برای مراقبت های پزشکی به دلایل مختلفی صورت خواهد گرفت. ارائه خدمات جهانی، نیروهای متخصص و فناوری های پیشرفته از جمله این دلایل هستند. بسیاری از کشورها توانایی بالایی در ارائه خدمات پزشکی دارند که با دریافت دعوتنامه پزشکی قادر خواهید بود از این خدمات بهره ببرید. برای دریافت دعوت نامه پزشکی نیاز به ارائه مدارکی خواهید داشت که در این مقاله شرح داده خواهد شد. اگر مدارکتان کامل باشد و نیاز به درمان شما در کشور مربوطه ثابت شود، دعوت نامه پزشکی برایتان ارسال خواهد شد.

دعوتنامه پزشکی

دریافت دعوتنامه پزشکی از کشورهای اروپایی

کشورهای اروپایی از لحاظ تجهیزات پزشکی، بسیار پیشرفته هستند و به همین دلیل از کشورهای دیگر به منظور معالجه و درمان به این قاره سفر می کنند. اگر کشور اروپایی که عضو پیمان شینگن است، مقصد فرد باشد، باید ویزای شینگن دریافت کند. ویزای شینگن برای ورود به برخی از کشورهای اروپایی صادر می شود که عضو این پیمان هستند و بدون آن حق ورود به این کشورها را نخواهید داشت. در این حالت فردی که در حال درمان پزشکی می باشد باید از پزشک خود دعوت نامه ای دریافت کند و این دکتر باید در کشور عضو شینگن، نماینده بیمارستان باشد.

در این نامه شرح وضعیتی از فرد بیمار لازم است و مشخص می کند که نیاز دارید به بیمارستانی در کشور مور نظر مراجعه کنید. در دعوت نامه باید تاریخ درمان مشخص باشد و نحوه پرداخت هزینه باید در آن تعیین شود. در این حالت باید مدارک پزشکی و دعوت نامه را جهت دریافت ویزای شینگن به سفارت کشور مورد نظر در ایران ببرید تا بتوانید برای درمان به آن کشور سفر کنید.

با پیشرفت تجهیزات و بالا رفتن علم پزشکی بسیاری از بیماری هایی که در گذشته درمانی نداشتند، امروزه به راحتی درمان می شوند. با دریافت دعوتنامه پزشکی به راحتی در کشورهایی که از نظر پزشکی و درمانی سطح بالایی دارند می توان تحت درمان قرار گرفت. مهم ترین سرمایه هر انسانی سلامتی او است که در صورت ابتلا به بیماری های خاصی که تنها در کشورهای دیگر قابل درمان هستند با دریافت دعوتنامه پزشکی، خود را درمان خواهید کرد و به سلامت به کشورتان باز خواهید گشت. روند صدور ویزا با دریافت دعوتنامه پزشکی سریع تر و راحت تر خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت دعوتنامه پزشکی

برای دریافت دعوتنامه پزشکی باید مدارکی را به کلینیک یا مراکز درمانی مربوطه ارسال کنید تا برای پذیرش شما اقدام کنند و دعوت نامه پزشکی ارسال نمایند. این مدارک به شرح ذیل است:

  • تکمیل فرمی که مربوط به اطلاعات شخصی است.
  • ارائه گزارشی از پزشک معالجتان در ایران که شامل معرفی نوع بیماری، جراحی های صورت گرفته و داروهای مصرفی باشد.
  • ارائه آزمایشات تشخیصی

مزایای دعوتنامه پزشکی

با داشتن دعوت نامه و ارسال بیمار به خارج از کشور شاهد ایجاد روحیه ای قوی در بیمار خواهیم بود که حتی قادر است بر بیماری های خطرناکی چون سرطان غلبه کند و با سلامتی کامل به وطن خویش بازگردد. برخی از افراد هستند که به روش های درمانی داخلی اطمینان زیادی ندارند و ترجیح می دهند به کشورهایی مثل آلمان برای درمان سفر کنند.

گاهی پیش آمده است که به دلیل پرداخت نکردن هزینه های پزشکی از طرف بیمار، عملاً فعالیت خاصی برای درمان بیمار صورت نمی گیرد. در حالی که در بیمارستان های درجه یک اروپا این مشکل به ندرت رخ می دهد و سرعت مراحل درمانی بسیار بالا است. در کشور ما برخی از روش های درمانی به دلایل مختلف استفاده نمی شود و معمولاً از روشی که ریسک کمی دارد و در بازه زمانی طولانی جواب می دهد استفاده می شود، اما در کشورهای خارجی روش هایی استفاده می شود که در بازه زمانی پایین جواب بدهد.

دعوتنامه پزشکی آلمان

کشور آلمان از نظر خدمات پزشکی استانداردهای بالایی دارد و جزء کشورهای محبوب برای معالجه و درمان می باشد. وقتی که فرد بخواهد مراقبت و درمان های پزشکی خود را در این کشور انجام دهد، باید برای دریافت دعوت نامه پزشکی از این کشور درخواست دهد. دعوتنامه پزشکی آلمان با در نظر گرفتن هزینه های پزشکی و مدت زمان سفر، ارائه خواهد شد.

هزینه درمانی در آلمان دو تا پنج برابر ایران خواهد بود و باید مدارکی را بابت دریافت این دعوت نامه ارائه داد. این مدارک شامل تکمیل کردن فرمی است که مربوط به اطلاعات شخصی بیمار است و باید به زبان فارسی باشد. ارائه آزمایشاتی که مربوط به بیمار و تشخیص بیماری او است که شامل رادیوگرافی، سی تی اسکن، ام آر آی، سونوگرافی و غیره می باشد. ارائه گواهی و گزارش از پزشک که در آن نوع بیماری، داروهای مصرفی، جراحی های انجام داده، میزان و مدت مصرف دارو به زبان انگلیسی یا آلمانی شرح داده شده باشد.

دعوتنامه پزشکی آلمان

دعوتنامه پزشکی انگلیس

اگر قصد دارید به منظور درمان پزشکی به انگلیس سفر کنید باید شرایطی که این کشور برای پذیرش بیمار در نظر گرفته است را داشته باشید. از جمله اینکه بیماری، مسری یا واگیردار نباشد تا سلامت جامعه در آن کشور لطمه نبیند. مدت زمان درمان نباید خیلی طولانی باشد و شرایط کلی مربوط به مهاجرت در فرد بیمار صدق کند.

برای سفر پزشکی به انگلیس باید هماهنگی های لازم با پزشک در خصوص نوع درمان صورت گرفته باشد و تمکن مالی برای پرداخت هزینه ها را داشته باشید، بیمار بعد از درمان باید به کشور خودش بازگردد. در نامه پذیرشی که از دکتر معالج در انگلیس دریافت می کنید، باید نوع بیماری، دوره درمانی، هزینه و شیوه درمان ذکر شده باشد. با دعوت نامه پزشکی انگلیس و داشتن شرایط ذکر شده قادر به ورود به این کشور خواهید بود.

دعوتنامه پزشکی اسپانیا

اسپانیا مقصدی طلایی برای سفر پزشکی می باشد. این کشور با تصویب طرح توریسم پزشکی تخصصی این امکان را به افراد خارجی داده است که از امکانات درمانی و بهداشتی آن استفاده کنند. این کشور از سامانه قدرتمند بهداشت و درمان در مراکز درمانی و کلینیک های تخصصی و فوق تصصی برخوردار است و نیازهای افراد را در این زمینه به بهترین شکل تأمین می کند.

این کشور در زمینه سلامت، رتبه سوم را دارد و آلمان و انگلستان توانسته اند رتبه بهتری نسبت به آن کسب کنند. با دریافت دعوت نامه پزشکی اسپانیا بهترین خدمات درمانی را با هزینه ای مناسب دریافت خواهید کرد. مدت زمانی که برای دریافت خدمات در این کشور باید در انتظار باشید از سایر کشورهای اروپایی کمتر است. با داشتن دعوتنامه پزشکی اسپانیا همراه با سایر مدارک به سفارت این کشور در ایران مراجعه کرده و ویزای پزشکی خود را برای ورود به این کشور دریافت کنید.

دعوتنامه پزشکی سوئد

برای سفر پزشکی به سوئد باید فرم ضمیمه C را نیز پر کرده و همراه با درخواست خود برای صدور ویزا به سفارت این کشور در ایران تحویل دهید. در گواهی پزشکی شما مدت زمانی که در این کشور تحت درمان قرار می گیرید، باید ذکر شده و اینکه چه نوع درمانی قرار است برایتان صورت بگیرد، شرح داده شود. هم چنین برای این سفر پرشکی نیاز به ارائه گواهی از پزشکی در کشور خودتان دارید که در آن ذکر کند که فرد بیمار قابلیت درمان در کشور خودش را ندارد. فرد بیمار باید در سوئد سپرده مالی جهت تأمین هزینه های درمانی و مراقبت های بعد از آن را داشته باشد. با دریافت دعوت نامه پزشکی قادر خواهید بود به سفارت سوئد در تهران بروید و بعد از دریافت وقت سفارت، مدارک پزشکی و دعوتنامه خود را ارائه دهید تا ویزای پزشکی را برایتان ارسال کنند.

دعوتنامه پزشکی آمریکا

برخی از درمان ها نیاز به سفر به کشور آمریکا خواهند داشت. با داشتن دعوتنامه پزشکی آمریکا فرد بیمار و همراهان که تعدادشان از جانب مرکز درمانی مربوطه مشخص شده است، به این کشور دعوت خواهند شد. در هنگام ارسال مدارک، علاوه بر دعوتنامه پزشکی آمریکا، پرونده پزشکی فرد بیمار و اطلاعاتی از همراهان لازم است. در آمریکا مؤسساتی وجود دارند که برای رفاه فرد بیمار اقداماتی انجام می دهند و برای دریافت دعوت نامه پزشکی از آن ها می توان کمک گرفت.

دعوتنامه پزشکی نروژ

بسیاری از کسانی که برای درمان به نروژ سفر می کنند با سیستم درمانی متفاوت آن جا روبه رو می شوند. طوری که حتی ممکن است باعث شوکه شدن آن ها شود. صف های طولانی و سؤالات پرستاران از آن ها قبل از ورود به بخش پزشک عمومی سبب مأیوس شدن بیمار از سفر به نروژ خواهد شد. باید بدانید پزشکان نروژ بدون گذراندن دوره کارآموزی حق طبابت دارند.

با این حال برخی از افراد برای ادامه درمان و معالجه خود تصمیم به سفر به این کشور می کنند، از این رو به دعوتنامه پزشکی نروژ نیاز خواهند داشت. برای دریافت این دعوتنامه پزشکی باید مدارک خود را به مرکز درمانی مربوطه ارسال کنید. بعد از اینکه توانستید دعوتنامه پزشکی آن را دریافت کنید، برای دریافت ویزا اقدام و به این کشور سفر نمایید.

دعوتنامه پزشکی فنلاند

خدمات درمانی در فنلاند به زبان فنلاندی و سوئدی خواهد بود و گاهی از زبان انگلیسی نیز استفاده می شود. اگر قصد دارید به درمان خود در این کشور بپردازید باید با این زبان ها آشنا باشید یا از مترجم در طول دوره درمان خود استفاده کنید. با دریافت دعوت نامه پزشکی فنلاند قادر خواهید بود ادامه درمان خود را در این کشور انجام دهید و از تجهیزات پیشرفته و نیروهای متخصص این کشور بهره مند شوید. با دریافت این دعوت نامه به سفارت فنلاند در ایران می توانید مراجعه کنید و ویزای پزشکی را دریافت نمایید. دعوتنامه پزشکی فنلاند و مدارک دیگر خود را در زمان وقت سفارت ارائه دهید.

دعوتنامه پزشکی کانادا

در کانادا انجام کلیه آزمایشات، تخت و معاینه های پزشکی بر عهده فرد بیماری است که به این کشور سفر کرده است. در این کشور بیمارستان های دولتی و خصوصی زیادی وجود دارد که پزشکان خوبی دارند. با دریافت دعوت نامه پزشکی کانادا قادر به معالجه و درمان خود در این کشور خواهید بود. این کشور نیز از تجهیزات پزشکی خوبی برخوردار است و افراد زیادی ترجیح می دهند برای درمان خود به این کشور سفر کنند. با داشتن دعوت نامه قادر خواهید بود ویزای کانادا را دریافت کنید و از نیروهای متخصص آن جا بهره مند شوید.

دعوتنامه پزشکی پرتغال

در کشور پرتغال سیستم بهداشت و درمان به صورت خصوصی و دولتی وجود دارد که نوع خصوصی آن مورد توجه افراد مهاجر قرار می گیرد. این کشور در زمینه پزشکی به پیشرفت های قابل ملاحظه ای نسبت به سال های قبل دست پیدا کرده است و توانسته است در این زمینه به محبوبیت برسد. با داشتن دعوتنامه پزشکی پرتغال قادر خواهید بود به این کشور سفر کنید و بیماری خود را درمان کنید. برای دریافت دعوت نامه نیاز دارید که مدارک خود را به مرکز درمانی مربوطه ارسال نمایید تا ثابت شود که به این درمان نیاز خواهید داشت.

دعوتنامه پزشکی ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهایی است که برای درمان می توان به آن سفر کرد و از خدمات پزشکی آن استفاده نمود. این کشور در زمینه درمانی خدمات با کیفیتی ارائه می دهد و امکانات پزشکی خوبی دارد طوری که توانسته است بهترین کشور در زمینه تحقیق درباره تجهیزات پزشکی باشد. با دعوتنامه پزشکی ایتالیا قادر خواهید بود ویزای این کشور را دریافت نموده و بیماری خود را زیر نظر نیروهای این کشور درمان کنید. برای دریافت دعوت نامه پزشکی ایتالیا مدارک خود را به کلینیک ها و مراکز درمانی ایتالیا باید ارسال نمایید.

دعوتنامه پزشکی یونان

یونان در بیمارستان های خود از استانداردهای بهداشتی و درمانی بالایی برخوردار است و دولت این کشور کیفیت خدمات درمانی در بیمارستان و مراکز درمانی خود را ارتقا داده است. در بیمارستان این کشور روز به روز شاهد افزایش خدمات و امکانات هستیم که خدمات جامعی را به بیماران ارائه می دهند به همین دلیل یونان از آن دسته کشورهایی است که برای معالجه و درمان می توانید به آن سفر داشته باشید. با دریافت دعوتنامه پزشکی یونان، برای دریافت وقت سفارت می توانید اقدام کنید و مدارک پزشکی خود را همراه با دعوت نامه ارائه دهید تا بتوانید ویزای این کشور را به راحتی دریافت کنید و آماده سفر شوید.

دعوتنامه پزشکی یونان

دعوتنامه پزشکی فرانسه

فرانسه از لحاظ داشتن تجهیزات پزشکی و نیروهای متخصص به کشوری تبدیل شده است که عده زیادی برای درمان به آن سفر می کنند. این کشور بیمارستان های خصوصی با تجهیزات خوبی دارد. اما روند رشد پزشکی آن، چندان خوب نبوده است. با داشتن دعوتنامه پزشکی فرانسه قادر خواهید بود ادامه درمان خود را در این کشور انجام دهید و از خدمات پزشکی آن بهره مند شوید. پس از دریافت دعوتنامه پزشکی فرانسه به سفارت این کشور در ایران مراجعه کرده و ویزای پزشکی آن را دریافت کنید.

دعوتنامه پزشکی هند

گاهی هدف فرد از سفر درمانی یه کشورهای دیگر استفاده از خدمات پزشکی سریع یا متحمل شدن هزینه های پایین تر است. هزینه های درمانی در هند یک دهم هزینه های درمانی در آمریکا است و در زمینه پزشکی در حال رشد است. بسیاری از افراد برای درمان دیستروفی ماهیچه ای به این کشور سفر می کنند و نیازمند داشتن دعوتنامه پزشکی از این کشور هستند. اگر قصد دارید برای معالجه خود به کشور هند بروید و در مراکز درمانی آن تحت درمان قرار بگیرید، باید از این کشور دعوتنامه پزشکی دریافت نمایید. با این دعوت نامه به سفارت هند در ایران مراجعه کرده و پس از دریافت وقت سفارت، مدارک خود را برای دریافت ویزا ارائه دهید.

دعوتنامه پزشکی اتریش

دعوتنامه پزشکی اتریش تنها در صورتی به فرد داده خواهد شد که امکان درمان آن در کشور خود وجود نداشته باشد. به افرای که قصد سفر پزشکی به اتریش را دارند ویزای شنگن نوع D که 90 روزه است داده خواهد شد. در این دعوت نامه باید نوع بیماری شرح داده شود. در زمان وقت سفارت تعیین شده باید دعوت نامه و مدارک خود را ارائه دهید و ویزای پزشکی خود را دریافت نمایید.

دعوتنامه پزشکی استرالیا

ویزای درمانی استرالیا به افرادی که نیاز به درمان پزشکی در این کشور دارند داده خواهد شد و برخی مواقع این ویزا به کسانی داده می شود که قصد اهدای عضو دارند. برای دریافت ویزای درمانی نیاز به دعوتنامه پزشکی خواهید داشت و قادر به بردن همراه نیز خواهید بود. هزینه درمانی فرد بر عهده خود او می باشد و باید تمکن مالی در این زمینه داشته باشد زیرا کمک هزینه ای در این رابطه از دولت استرالیا داده نخواهد شد.

مدت زمان ویزایی که به منظور درمان داده می شود حداکثر سه ماه است که با توجه به نظر پزشک معالج قابل تمدید می باشد. فرد بیمار تا زمانی که ویزای او اعتبار دارد می تواند چندین بار وارد استرالیا شود اما محدودیت هایی نیز دارد. مثلاً برای برخی از عمل های خاص قادر به استفاده از این ویزا نخواهید بود.

سایر نوشته های دعوتنامه :

دعوتنامه انگلیس

دعوتنامه انگلیس

اگر قصد سفر به انگلیس و اخذ ویزا انگلیس را دارید و به دنبال اطلاعاتی در مورد دعوتنامه انگلیس شامل دعوت نامه تحصیلی، دعوت نامه

مطالعه »
دریافت دعوتنامه سوئیس

دعوتنامه سوئیس

در این مقاله به معرفی دعوتنامه سوئیس و شرایط آن خواهیم پرداخت، سوئیس یکی از مهم ترین کشورهای اروپایی از لحاظ داشتن سطح رفاه است

مطالعه »
دعوتنامه ایتالیا

دعوتنامه ایتالیا

سفر به کشور های مختلفی می توان جالب و خاطره انگیز باشد. سفر به کشور ایتالیا نیز جذابیت های خاص خود را دارد. برای سفر

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند