دعوتنامه استرالیا

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های دعوتنامه :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دعوتنامه استرالیا

اگر قصد سفر و اقامت در استرالیا را دارید، یا ساکن استرالیا هستید و قصد دارید پذیرای عزیزانتان باشید، دعوت نامه استرالیا به شما کمک شایانی خواهد کرد. چنانچه علاقه مند به کسب اطلاعات درباره دعوتنامه استرالیا هستید، مطالب پیش رو برای شما مفید خواهد بود.

دعوتنامه استرالیا

دعوت نامه، نامه ای است که از سوی افراد آشنا و بستگان شما از کشوری دیگر برای دعوت شما به آن کشور، یا از سوی ارگان ها به منظور دعوت به همکاری شغلی و علمی، شرکت در همایش ها، خرید، بازدید و مانند آن صادر می شود. این دعوت نامه خصوصا اگر یک دعوت نامه ی رسمی باشد، در حقیقت تضمین تأمین هزینه های زندگی فرد مدعی و اثبات کننده ی وجود شرایط اقتصادی مناسب برای تقبل هزینه های آن فرد، توسط دعوت کننده ای است که می تواند شخص حقوقی یا حقیقی باشد.

هر فردی که مقیم کشور استرالیا است می تواند خانواده، اقوام و دوستان خود را با دعوت نامه استرالیا به آن کشور دعوت کند؛ به شرطی که به نحوی بتواند داشتن توانایی مالی برای بر عهده گرفتن هزینه های زندگی آن فرد و بازگشت او را تعهد بدهد. هم چنین وقتی یک ارگان، مثلاً یک دانشگاه یا یک شرکت استرالیایی برای شخص یا اشخاصی در کشور دیگر دعوت نامه استرالیا می فرستد تا با آنان همکاری داشته باشد یا آنان را دعوت به بازدید یا شرکت در همایشی می کند، این دعوت نامه به معنای تقبل هزینه های کامل زندگی فرد یا افراد دعوت شونده تا پایان مدت زمانی است که در دعوت نامه استرالیا آمده است.

هم چنین دعوتنامه استرالیا می تواند تنها یک دعوت باشد یا اینکه علاوه بر دعوت، ضمانتی برای شما از سوی کشور مبدأ نیز باشد تا در تسریع صدور ویزای شما تأثیر بیشتری داشته باشد. البته ارسال دعوت نامه استرالیا دلیل کافی و تضمین کننده ی صدور ویزا نیست اما روند آن را به نحو قابل توجهی سرعت خواهد بخشید.

دعوتنامه استرالیا

شرایط ارسال دعوتنامه استرالیا

فرد فرستنده دعوت نامه استرالیا می تواند شهروند بومی یا مهاجر باشد. هر کشوری می تواند برای خود قوانینی در خصوص شرایط ارسال دعوت نامه، شرایط لازم برای دعوت کننده و هم چنین دعوت شونده داشته باشد. قطعاً برای ارسال دعوت نامه استرالیا نیز شرایطی وجود دارد که هم سو با سیاست های استرالیا است. مثلاً میزان حداقل درآمدی که برای افراد در نظر گرفته می شود می تواند در هر کشوری متفاوت باشد.

این بستگی به شرایط زندگی کردن و تأمین ضروریات زندگی مردم در استرالیا دارد که چه شرایطی باید برای ارسال دعوت نامه استرالیا در نظر گرفته شود؛ هم چنین مهم است که چه تعداد افراد با دعوت نامه استرالیا به کشور دعوت می شوند و بسته به تعداد آنان این کف درآمدی تغییر می کند. به طور کلی شرایط و قیود لازم در این راستا است که اثبات کننده ی توانایی مالی فرستنده دعوت نامه استرالیا باشد. به کلام ساده تر وقتی کسی می خواهد دیگری را دعوت کند، اعلام و اثبات می کند که آمادگی پرداخت هزینه های او را دارد یا چنان چه فرستنده دعوت نامه استرالیا این آمادگی را به صورت صد در صدی نداشته باشد، دعوت شونده توسط دعوت نامه استرالیا می تواند در باب تمکن مالی خود مدارک بیشتری ارائه دهد تا اطمینان از این جهت حاصل شود.

حتی گاهی اوقات می توان در صورت کسری درآمد، با قرار دادن وثیقه ای، آن کسری را جبران کرد. گاهی ممکن است یک فرد به تنهایی نتواند هزینه های زندگی دعوت شدگان را بر عهده بگیرد و از جمعی استفاده شود به این صورت که دو یا چند نفر تعهدنامه ارائه می دهند که هزینه های دعوت شدگان را بر عهده بگیرند. این ها کلیات دعوت نامه استرالیا است؛ اما این که نوع دعوت نامه چیست و با چه دلیل و عنوانی صادر می شود نیز می تواند بر تعیین شرایط آن تأثیر گذار باشد.

انواع دعوتنامه استرالیا

دعوتنامه می تواند تحت هر عنوانی و با هر دلیلی ارسال شود اما دعوت نامه ها در چند دسته کلی و عمده بیشتر شناخته می شوند.

دعوتنامه استرالیا از نوع توریستی

نوع توریسیتی دعوت نامه استرالیا برای کسانی مفید است که قصد دارند برای سفر، دیدار اعضای خانواده از جمله فرزند، پدر و مادر، خواهر و برادر یا دیگر افراد از فامیل و بستگان به استرالیا بروند یا اینکه قصدشان از سفر، ملاقات های کاری یا شرکت در همایش است؛ بنابراین با ارسال دعوت نامه استرالیا از نوع توریستی می توان صدور ویزایشان را سرعت بخشید.

ارسال دعوت نامه استرالیا به معنای اخذ ویزا نیست و باید سایر شرایط نیز سنجیده شود و ویزا صادر گردد اما دعوت نامه استرالیا می تواند در سرعت این روند تاثیر بگذارد. مدت زمان ویزای توریستی معمولا سه تا شش ماه است. صدور این ویزا به شکل الکترونیکی است و در پاسپورت ثبت نمی گردد و تنها کافی است سفارتخانه تأیید کند که فرد ویزا دارد.  ویزای توریستی خود انواع و زیرشاخه هایی دارد.

دعوتنامه استرالیا از نوع کاری

ممکن است یک کارفرما درکشور استرالیا متوجه سوابق تحصیلی شما بشود و در صورت وجود مدارک نشان دهنده مهارت و تخصص شما و نیز آشناییتان با زبان انگلیسی تصمیم بگیرد برای شما نوع کاری دعوت نامه استرالیا ارسال کند و به این شیوه شما را رسماً استخدام کند. البته دریافت دعوت نامه ی کاری چندان آسان نیست زیرا کارفرما برای فرستادن این نامه می بایست کاملاً شما را در کشور خود ضمانت کند.

این ضمانت طی پروسه ای توسط کارفرما صورت می پذیرد و سپس دعوت نامه استرالیا صادر می شود. بی شک برای هر کارفرما استخدام یک سیتیزن آسان تر از یک تبعه خارجی است. لازم است متقاضی این دعوت نامه استرالیا، کارفرما را از هر جهت متقاعد کند تا او راغب شود پیگیر کار های ضمانت و دعوت شود.

این متقاعد شدن نیازمند آن است که مدرک تحصیلی یا مهارت های شغلی فرد دعوت شونده به قدر کفایت یا حتی بیش از کفایت راضی کننده باشد. هر کشوری ممکن است یه یک یا چند دسته ی خاص از متخصصان نیاز بیشتری داشته باشد. داشتن مدارک قابل توجه در آن تخصص ها، سوابق کاری در زمینه ی مهارت خاص مورد نیاز و هم چنین داشتن دستاوردهایی در آن زمینه مثل اختراعات، انجام پروژه های موفق و نیز داشتن تألیفات اعم از کتب و مقالات مرتبط در توجیه کارفرما بسیار موثر خواهد بود.

مضمون دعوت نامه استرالیا از نوع کاری این است که فرد دعوت شده پس از ورود به کشور در کمپانی کارفرما استخدام و مشغول به خدمت خواهد شد. در مورد این دعوت نامه کسانی موفق هستد که به زبان انگلیسی کاملاً مسلط باشند، تحصیلات دانشگاهی آن ها دارای مدرک معتبر باشد و مهارت بالایی در تخصص و رشته ی خود نشان داده باشند.

آمار فرصت های شغلی استرالیا بستگی به شرایط اقتصادی دارد. اجازه ی اشتغال برای کسی که تمایل دارد در استرالیا اقامت داشته باشد و صاحب کسب و کار باشد الزامی است. بازار کار استرالیا در چند دهه اخیر، پیشرفت های بسیاری از نظر ساختار داشته است که به افزایش امکان اشتغال کمک شایانی نموده است. کشور استرالیا همواره در جهت جذب متخصصان در زمینه های گوناگون می کوشیده است و اگرچه در چند ساله اخیر خبرهایی از وضع قوانین جدید مهاجرتی در استرالیا به گوشمان خورده است، این کشور هنوز در حال جذب نیرو های متخصص است.

این گونه نیست که همه مشاغل به یک میزان شانس داشته باشند. برخی مشاغل که با عنوان pro-rata شناخته می شوند ،همان مشاغلی هستند که متقاضی زیادی دارند و از سوی دیگر ظرفیت کشور استرالیا در آن مشاغل محدود است. در اخذ ویزا با دعوت نامه، بر اساس شرایط شغلی و مهارتی افراد و شرایط کلی و جزئی دیگر امتیازاتی در نظر گرفته می شود. برای اکثر افراد با مشاغل دیگری که خارج از لیست pro-rata هستند، 60 امتیاز کافی است؛ در حالی که برای یک مشاغل لیست شده در pro-rata امتیاز بیشتری لازم است.

مثلاً حسابداری و حسابرسی جزء مشاغل این لیست است که ظرفیت پذیرش آن محدود شده است. افراد دارای این مشاغل برای مهاجرت نیازمند 70 امتیاز هستند و مدت زمان بیشتری نیز باید منتظر بمانند. هم چنین مشاغلی که در حوزه فناوری اطلاعات هستند، مشاغل گروه های مهندسی نظیر مهندشان صنایع، مکانیک، تولید، مشاغل مربوط به حوزه کامپیوتر نظیر برنامه نویسان کامپیوتری، تحلیل گران سیستم و کارشناسان شبکه نیازمند امتیاز بیشتری برای ویزا هستند. چنانچه ظرفیت مشاغل لیست pro-rata افزایش یابد، یا چنانچه تعداد دعوت نامه کاری برای این مشاغل کنترل شود و از میزان تمرکز بر آن کاسته شده و دعوت نامه کاری برای مشاغل دیگری نیز افزایش یابد، وضعیت پذیرش این مشاغل بهبود خواهد یافت.

دعوتنامه استرالیا از نوع کاری

دعوتنامه استرالیا از نوع تجاری

هنگامی که نیاز به اخذ ویزا و سفر به استرالیا با مقاصد تجاری وجود داشته باشد، می توان از دعوت نامه ی تجاری استرالیا کمک گرفت. دعوت نامه ی تجاری معمولاً از جانب ارگان ها و سازمان ها به منظور تجارت ارسال می شود. دعوت نامه تجاری دارای قوانینی است که می بایست برای حفظ اعتبار آن و تأثیرگذاری اش بر روند صدور ویزا رعایت شود.

این دعوت نامه معمولاً برای انجام فعالیت ها و دادوستدهای تجاری بین کمپانی ها، معاملات، بازدید و خریدوفروش دستگاه ها یا وسایلی باهدف رشد تجاری و اقتصادی فرستاده می شود. هدف از سفر و مدت زمان ماندن در استرالیا باید در این دعوت نامه مشخص شده باشد و چنانچه تأمین هزینه های سفر به عهده کمپانی یا ارگان دعوت کننده است، این مسئله باید در دعوت نامه عنوان شود.

دعوتنامه استرالیا از نوع خانوادگی

دعوت نامه ی خانوادگی معمولاً از سوی یکی از اعضای درجه اول خانواده که آمادگی پذیرش افراد خانواده خود و مهاجرت به روش خویشاوندی را دارد ارسال شود. قبول این دعوت نامه نیز مستلزم این است که هم دعوت کننده و هم دعوت شونده واجد شرایط لازم جهت تشکیل پرونده ی مهاجرت باشند.  در این شرایط فرد دعوت کننده ا ازنظر قانونی مسئول حمایت مالی فرد مهاجر است و هم چنین اطمینان از این نکته می بایست وجود داشته باشد که فرد دعوت شونده پس از ورود درخواست هیچ حمایت یا کمک مالی از طرف دولت نداشته باشد. این دعوت نامه نیز شاخه های دیگری دارد.

در صورتی که فرد شهروند دائمی باشد و سن قانونی داشته باشد، می تواند همسر و فرزندان را برای زندگی در استرالیا دعوت کند. او در این دعوت نامه و روند تشکیل پرونده را اثبات خواهد کرد که توانایی هرگونه حمایت و سرپرستی همسر و فرزندان خود را دارد. به این شکل که یک قرارداد حمایت مالی امضا می کند که او را متعهد می سازد حمایت لازم از فرد دعوت شونده را داشته باشد.

فرد در صورت داشتن حق اقامت دائمی و سن قانونی هم چنین می تواند برای سایر بستگان خود دعوت نامه خانوادگی ارسال کند. ازجمله برای والدین، پدربزرگ و مادربزرگ، خواهر و برادر و نیز فرزندان آنها، یا نوه ها و فرزندان یتیمی که به سن قانونی نرسیده و ازدواج نکرده اند، بچه های زیر هجده سال که تمایل به سرپرستی آنها داشته باشد یا فردی از وابستگان که فرد نزدیک تری را برای حمایت نداشته باشد.

ارسال دعوت نامه خانوادگی نیز برای هر تعدادی که صورت بگیرد مستلزم داشتن حداقل درآمدی است که قانوناً برای آن تعدادی از دعوت شوندگان در نظر گرفته شده است.

دعوتنامه استرالیا از نوع نمایشگاهی

این نوع دعوت نامه استرالیا به منظور بازدید از نمایشگاه هایی که در استرالیا برگزار می شود، ارسال می گردد. هر دعوت کننده باید متن دعوت نامه نمایشگاهی را بر اساس زمینه ی نمایشگاه و شغلی که فرد دعوت شونده دارد تنظیم کند. متن دعوت نامه ی نمایشگاهی و روند ارسال آن از دعوت نامه های کاری و تجاری آسان تر است اما به هر صورت دعوت نامه ای است که رسمی تر از دعوت نامه های خانوادگی و خویشاوندی یا توریستی است؛ هرچند نیاز به امضا و مهر ارگان خاصی ندارد.

به طور کلی، برگزارکنندگان نمایشگاه هایی که در طول سال یا در مقاطع خاص در استرالیا برگزار می شود، می توانند برای کمپانی ها و اشخاص حقیقی و حقوقی که تمایل دارند به نمایشگاه خود دعوت کنند، دعوت نامه استرالیا از نوع نمایشگاهی ارسال کنند. در این دعوت نامه اطلاعات کامل فرد دعوت کننده و دعوت شونده نوشته می شود؛ ضمن اینکه هدف از سفر، محل اقامت شخص دعوت شونده و چگونگی پرداخت و تأمین هزینه های سفر فرد یا افراد دعوت شده درج می گردد. هر فردی که دعوت نامه استرالیا از نوع نمایشگاهی دریافت می کند، با مراجعه به سفارت استرالیا در کشور خود می تواند در راستای اخذ ویزای استرالیا اقدام کند.

مدت زمان اعتبار دعوت نامه استرالیا از نوع نمایشگاهی معمولاً به مدت زمان برگزاری نمایشگاه بستگی دارد. پس از پایان یافتن زمان برگزاری نمایشگاه و اختتامیه ی آن، فرد یا افراد دعوت شده باید به کشور خود بازگردند. ضمناً لازم است برای اطمینان، دعوت نامه استرالیا چندین روز پیش از برگزاری نمایشگاه برای افراد ارسال گردد.

دعوتنامه استرالیا از نوع تحصیلی

شخصی که می خواهد به قصد تحصیل به استرالیا سفر کند می تواند از نوع تحصیلی دعوت نامه استرالیا استفاده کند. به این صورت که یک شخص یا یک دانشگاه به عنوان اسپانسر برای او دعوت نامه بفرستد. نوع تحصیلی دعوت نامه استرالیا برای فردی مفید خواهد بود که به سن قانونی هجده سال رسیده باشد و هم چنین پشتوانه ی مالی کافی داشته باشد.

فردی که متقاضی نوع تحصیلی دعوت نامه استرالیا است می تواند با هدف افزایش و بالا بردن سطح مهارت شغلی، ارتقاء زمینه ی تحصیلات دانشگاهی یا حیطه ی تخصصی خود در دوره های کارآموزی شغلی شرکت کند. هم چنین می تواند در دوره های کارآموزی جهت افزایش کارآمدی در حرفه ی خود بعد از دریافت دعوت نامه استرالیا شرکت کند و یا بعد از دریافت دعوت نامه، در پروژه ی تحقیقاتی در استرالیا شرکت جوید.

دعوتنامه استرالیا از نوع تحصیلی

بنابراین فرد متقاضی دعوت نامه استرالیا از نوع تحصیلی، یا باید کارآموز شغلی باشد یعنی فردی که به کارآموزی مبنی بر مکان کار احتیاج دارد تا مهارت شغلی، تحصیلی و تخصصی خود را بالا ببرد. برای این افراد معمولاً زمان دو سال جهت تحقق اهداف تحصیلی شان تعیین می شود.

 یا اینکه فردی که خود متخصص، مدیر یا دارای مقام رسمی در دولت است، برای شرکت در دوره های ارتقاء شغل به استرالیا سفر می کند. پیگیری دعوت نامه ی تحصیلی برای چنین افرادی توسط یک کارفرما (نه در داخل استرالیا) تنظیم و هماهنگ می شود. زمان تعیین شده برای این افراد، هجده ماه (یک سال و نیم) است. گاهی نیز یک فرد متخصص دارای تحصیلات عالی، برای شرکت در پروژه تحقیقاتی و به مدت دوازده ماه (یک سال) توسط یک دانشگاه در داخل استرالیا و یا موسسه ی پژوهشی استرالیایی دعوت می شود.

مدت اعتبار دعوتنامه استرالیا

هر دعوت نامه استرالیا یک مهلت زمانی معین دارد که توسط دعوت کننده اعلام شده است و به این معناست که دعوت کننده، تامین مالی دعوت شونده را تا آن زمان تضمین کرده است. اگر فرد دعوت شده با دعوت نامه استرالیا تصمیم داشته باشد مدت بیشتری از مهلت دعوت نامه را در کشور مورد نظر اقامت داشته باشد، باید مدارک بیشتری که اثبات کننده ی تمکن مالی خودش باشد ارائه دهد.

سایر نوشته های دعوتنامه :

دعوتنامه تجاری پرتغال

دعوتنامه پرتغال

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد دعوتنامه پرتغال بپردازیم، اگر می خواهید به پرتغال سفری داشته باشید لازم است که

مطالعه »
دعوتنامه استرالیا

دعوتنامه استرالیا

اگر قصد سفر و اقامت در استرالیا را دارید، یا ساکن استرالیا هستید و قصد دارید پذیرای عزیزانتان باشید، دعوت نامه استرالیا به شما کمک

مطالعه »
دعوتنامه سوئد

دعوتنامه سوئد

دعوتنامه سوئد یکی از دعوت نامه هایی است که اکثر مهاجران به دنبال آن هستند. برای دریافت ویزا و دعوت نامه سوئد باید اطلاعاتی را

مطالعه »
دعوتنامه پزشکی آلمان

دعوتنامه پزشکی

سفرهایی که به منظور مراقبت های پزشکی در کشوری دیگر صورت می گیرد، گردشگری درمانی نیز نامیده می شود. داشتن دعوتنامه پزشکی لازمه ی این

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند