مهاجرت به فنلاند

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

آیا می دانید مهاجرت به فنلاند از روش های مختلفی صورت می گیرد که هر یک از روش ها با توجه به شرایط افراد می تواند مناسب تر باشد؟ به طور کلی وقتی فردی می خواهد مهاجرت به فنلاند داشته باشد باید یک سری مسائل را به درستی رعایت کند. مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل و کار عمومی ترین گزینه های پیش روی هستند اما در صورتی که چنین گزینه های میسر نبود می توانید از روش های دیگر مهاجرت به فنلاند استفاده کنید. امروز قصد داریم در خصوص روش های مختلف مهاجرت به فنلاند صحبت کنیم به این ترتیب می توانید انتخاب بهتری داشته باشید.

مهاجرت چیست؟

به طور کلی افراد به دلایل مختلف به مهاجرت فکر می کنند. باید اینطور در نظر گرفت که مهاجرت برای همه افراد نمی تواند گزینه مناسبی باشد. در ابتدا باید مشخص شود که هدف از مهاجرت چیست. بر طبق بررسی های اخیر متوجه شدیم که مهاجرت تنها به دلیل وضعیت نامناسب کشور مبدأ نیست و گاه افراد به دلیل اینکه پیشرفت بهتری داشته باشند می خواهند مهاجرت کنند. در نظر داشته باشید که برای داشتن مهاجرتی خوب و قابل قبول باید گزینه های مختلفی بررسی شود. مهاجرت به فنلاند باید به صورت دقیق صورت گیرد.

دلایل مهاجرت به فنلاند

عموما افرادی که می خواهند در وضعیت تحصیلی بهتری قرار بگیرند ترجیح می دهند که کشوری را انتخاب کنند تا شرایط علمی بالاتری دارد به این ترتیب می توانند در مسیر تحصیل خود بهترین نتیجه را حاصل کنند. گزینه بعدی در خصوص کسب و کار و شرایط مالی است. عده ای با بررسی های انجام داده به این نتیجه رسیده اند که کشورهای دیگر می تواند در مسیر کسب و کار برایشان بهتر باشد به این ترتیب به سراغ مهاجرت می روند.

عده ای علاقمند به فردی از کشوری غیر از کشور خود می شوند و ترجیح می دهند که در کشور مقصد تشکیل خانواده دهند این افراد به سراغ مهاجرت از طریق ازدواج می روند. گزینه های دیگری نیز از قبیل خرید ملک، سرمایه گذاری و … وجود دارد که مسیر اقامت در کشورهای دیگر را باز کرده و روند راه را آسانتر می کند به این ترتیب بهترین گزینه برای افرادی که قصد سفر به فنلاند را دارند با توجه به شرایطشان انتخاب خواهد شد.

دقت کنید که قبل از مهاجرت باید تمامی جوانب را بررسی کنید و قطعاً انتخاب نامناسب در این مسیر می تواند ضررهای مالی و همینطور جانی برای شما فراهم سازد. در بهترین شرایط دیده می شود که مشاوره با فردی خبره می تواند بسیار تأثیر گذار باشد. قطعا روش های مهاجرت به فنلاند از هم متفاوت است.

دلایل مهاجرت به فنلاند

انواع مهاجرت به فنلاند

همانطور که گفته شد افراد به دلایل مختلف اقدام به مهاجرت می کنند و بر اساس هر کدام از این دلایل می توانند یکی از انواع مهاجرت ها را انتخاب کرده و مسیر را برای خود آسان تر کنند. مهارجرت انواع مختلفی دارد از جمله مهاجرت از طریق ازدواج ،تحصیل،کار آفرینی ، کار و… که در بخش بعدی به تفسیر هر یک می پردازیم.

مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل از گزینه های بسیار عالی محسوب می شود که اغلب مورد توجه جوانان قرار می گیرد. به هرحال برای مهاجرت به فنلاند از طرق تحصیل باید به فکر ویزای تحصیلی باشید، اگر شما فردی غیر از اتحادیه اروپا هستید و قصد مهاجرت به فنلاند را دارید باید در ابتدا بررسی کنید که شرایط اخذ ویزای فنلاند در کشور خودتان به چه صورت است.

زمانی که فرد نامه رسمی پذیرش از دانشگاه را دریافت می کند در اسرع وقت باید اقدام به ویزای دانشجویی کند. دقت کنید که پذیرش شما باید از دانشگاهی بسیار معتبر باشد. در صورتی که اعتبار دانشگاه در وضعیت مناسبی نباشد احتمال اینکه در زمان اخذ ویزا به مشکل بر بخورید وجود دارد.

در گام بعدی نیاز به پر کردن فرم اخذ اقامت در فنلاند است که می توانید این فرم را به دو صورت دستی و یا الکترونیکی تحویل سفارت دهید. در صورتی که فرم به صورت الکترونیکی نیز ارسال شده باشد به هر حال فرد باید به سفارت مراجعه کند و نیاز به تشخیص هویت و همینطور مدارک تکمیلی خواهد بود.

دقت کنید که تمکن مالی برای مهاجرت به فنلاند بسیار مهم است و قطعاً باید ثابت کنید که پوشش مالی کافی برای زندگی در این کشور را دارید. مهاجرت به فنلاند می تواند بسیار آسان و سریع باشد.

اولین و مهم ترین مدرک برای مهاجرت از طریق تحصیل اصل پاسپورت است. پاسپورت فرد متقاضی باید 6 ماه ضمانت داشته باشد. شما برای اینکه بتوانید مهاجرت به فنلاند داشته باشید باید برگه پذیرش از دانشگاه معتبر فنلاند را در پرونده مدارک خود داشته باشید. بدون این برگه تقریباً مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیلات غیر ممکن خواهد بود.

گزینه بعدی در خصوص نامه تمکن مالی است که می تواند از طریق حساب بانکی خودتان و یا والد دم باشد. بیمه درمانی معتبر از مسائل بسیار مهم است. این بیمه نامه برای بروز خسارات ناشی از سوی شما و همینطور اتفاق هایی از قبیل فوت استفاده می شود.

سقف بیمه نامه طبق زمانی که قرار است در فنلاند بمانید متفاوت است به این معنی که اگر فرد می خواهد کمتر از 2 سال در این کشور اقامت داشته باشد نیاز به بیمه نامه کمتری دارد و این گزینه برای افراد بیش از 2 سال افزایش خواهد یافت. فرم های مخصوص ویزای تحصیلی باید به درستی تکمیل شود و همینطور نیاز به کپی مدارک در سایز A4 است. افراد باید رزرو خوابگاه دانشجویی نیز در فنلاند داشته باشند.

مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک

یکی از روش های مهاجرت خرید ملک است. مهاجرت از طریق خرید ملک منجر به اقامت دائم در این کشور نخواهد شد و تنها مسیر مهاجرت به فنلاند را کمی آسانتر می کند. خرید ملک در این کشور یک سری قوانین مخصوص دارد و دولت فنلاند افرادی را که قصد خرید ملک دارند حمایت می کنند. شما برای خرید ملک در فنلاند نیازی به وکیل ندارید. البته قطعاً وجود وکیل روند خرید ملک را استانداردتر کرده و شما را از ضررهای احتمالی در امان نگه می دارد.

یکی از روش های دیگر که دولت فنلاند برای افرادی که تمایل به خرید ملک دارند در نظر گرفته است به این صورت است که فرد درصدی از ارزش ملک را پرداخت می کند و مابقی را به صورت اجاره در نظر می گیرد. به این گزینه دریافت مسکن با حق سکونت دائم گفته می شود. البته این نوع از خرید ملک به صورتی نوبتی است

گزینه دیگری که برای خرید ملک در فنلاند دیده می شود خرید مسکن با مالکیت شخصی است. اگر فرد متقاضی از نظر مالی مشکلی برای خرید ملک نداشته باشد می تواند تنها با رعایت قوانین موجود اقدام به خرید ملک شخصی کند. البته یک سری تسهیلات برای این افراد در نظر گرفته می شود. در این نوع خرید ملک سرمایه اولیه بسیار مهم است و فرد باید بتواند از بودجه قابل قبولی برخوردار باشد.

مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج باید طبق اصول و قوانین مشخصی دنبال شود. بر اساس قوانین موجود اینطور به نظر می رسد که کسب اقامت و در نهایت تابعیت با توجه به اینکه شخص با زن یا مرد تبعه فنلاند ازدواج می کند یا تنها اقامت در این کشور دارد ،مشخص می شود.

پس از ازدواج با زن یا مرد فنلاندی می توان برای اقامت کشور فنلاند درخواست داد به این ترتیب در ابتدا باید فرم های موجود به دقت پر شود و سپس مدارک مورد نیاز نیز ضمیمه گردد. فردی که اقدام به مهاجرت از طریق ازدواج دارد باید منع قانونی برای ورود به فنلاند نداشته باشد.

اگر شخصی تمایل به ازدواج با فردی دارد که تبعه و یا مقیم فنلاند است باید درخواست قانونی خود را برای ویزای نامزدی و ازدواج اعلام کند. باید مدرکی وجود داشته باشد که نشان دهد فرد مجرد است. افراد متأهل به هیچ عنوان نمی توانند در خواست ویزای نامزدی دهند. این گزینه در صورتی که همسر وی فوت کرده و یا طلاق صورت گرفته باشد با ارائه مدرک فوت و یا طلاق بلامانع خواهد بود.

افراد باید مدرکی ارائه دهند که نشان دهنده عشق و علاقه آن‌ها بوده و در واقع مشخص سازد که ازدواج صوری نمی کنند.افراد پس از اخذ ویزای نامزدی می توانند به اقامت در فنلاند بیاندیشند و بعد از گذشت چندین سال تابع آن کشور شوند.از دیگر مزایایی که اقامت در فنلاند دارد این است که فرد می تواند به راحتی بدون ویزا به کشورهای عضو شنگن سفر کند.

مهاجرت به فنلاند از طریق کار

مهاجرت از طریق تخصص یا کار از دیگر گزینه های موجود برای اقامت در فنلاند محسوب می شود. اگر فردی می خواهد در فنلاند کار کند باید به دنبال ویزای کار فنلاند باشد از طرفی در صورتی ویزا داده خواهد شد که شما کار مورد نظر را پیدا کرده باشید. متقاضی کار در فنلاند باید اجازه کار و یا استخدام از سوی کارفرما در این کشور را داشته باشد.

اولین گزینه پیش روی، حق کار بدون اجازه اقامت است، به این معنی است که فرد متقاضی می تواند بدون داشتن اجازه اقامت در فنلاند زندگی کند.  در این صورت فرد باید ویزای کار فنلاند را اخذ کند این ویزا به فرد اجازه خواهد داد که به مدت سه ماه در فنلاند به کار مشغول شود. اخذ این نوع ویزا نیز آسان است.

در صورتی که فرد بخواهد مهاجرت از طریق کار داشته باشد و شغل وی مترجم، معلم، متخصص و یا داور ورزشی و همینطور قاضی باشد می توانید بر اساس دعوت نامه ای که از سوی کارفرمای هلندی ارائه داده می شود اقدام به کار کند. البته این فرد تنها سه ماه می تواند به صورت موقت کار کند.

مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

 عموما مهاجرت از طریق پناهندگی از ذهن عموم افراد رد خواهد شد، دقت کنید که پناهندگی یکی از اشتباه ترین انتخاب ها محسوب می شود و فرد در این مسیر قطعاً دچار مشکلات جبران نشدنی خواهد شد. افرادی که پناهنده فنلاند هستند از هیچ حق و حقوقی برخوردار نیستند و اجازه کار و یا تحصیل در این کشور را ندارد. این گزینه را برای همیشه فراموش کنید.

مهاجرت به فنلاند از طریق تولد

می دانیم که مهاجرت و تابعیت از دو روش : سیستم خون و یا سیستم خاک پیگیری می شود. در سیستم خون شرایط به این صورت است که تابعیت از طریق پدر و مادر به فرزند منتقل می شود . در سیستم خاک با تولد فرزند در کشور فنلاند تابعیت کشور مورد نظر را دریافت می کند.

اگر فرزندی در خاک فنلاند به دنیا بیاید و یا از پدر و مادر فنلاندی به دنیا بیاید، می تواند از طریق سیستم خون تابعیت فنلاندی داشته باشد. در صورتی که فرزند در فنلاند به دنیا بیاید اما پدر یا مادر او بی تابعیت باشند می تواند تابعیت فنلاند را اخذ کرده و تابعیت به پدر و مادر او نیز منتقل شود. مهاجرت به فنلاند از طریق تولد بر اساس سیستم خون دنبال می شود.

مهاجرت به فنلاند از طریق کارآفرینی

مهاجرت از طریق کارافرینی از دیگر گزینه هایی است که پیش روی افراد قرار دارد. در این روش فرد یک شغل و کار را در نظر می گیرد ،در نظر داشته باشید که در این روش فرد باید بتواند یک شخص در  وضعیت شغل تمام وقت قرار دهد و فقط در این صورت می تواند اقامت دائم بگیرد البته به طور کلی این کشور افرادی را که قصد دارند در این کشور اقامت از طریق کارافرینی داشته باشند را پشتیبانی می کند.

به طور کلی شما می توانید با سرمایه اولیه در این مسیر قدم بردارید. افرادی که از سرمایه کافی برخوردار نیستند می توانند از وام های موجود در این مسیر استفاده کنند.

هزینه های لازم برای مهاجرت به فنلاند

به طور کلی شما می توانید مهاجرت به فنلاند را از روش های مختلفی انجام دهید، دقت داشته باشید که در مهاجرت باید در ابتدا بررسی کنید که کدام روش را انتخاب می کنید به عنوان مثال فردی که از طریق کار می خواهد مهاجرت داشته باشد باید از بودجه مناسبی برخوردار باشد این موضوع برای افرادی که بورسیه تحصیلی می شوند ارزانتر خواهد بود و گاه با حداقل هزینه همراه است.

سایر نوشته های مهاجرت :

مهاجرت به انگلیس

مهاجرت به انگلیس

مهاجرت به نگلیس برای اقامت دائم و یا موقت را می توانید به کارشناسان ما در سایت مذکور بسپارید. روش های مختلفی برای این نوع

مطالعه »
مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا

آیا می دانید برای مهاجرت به ایتالیا بهترین گزینه کدام است؟ با توجه به روش های مختلفی که برای مهاجرت به ایتالیا دیده می شود

مطالعه »
مهاجرت به آمریکا از طریق خرید ملک

مهاجرت به آمریکا

برای مهاجرت به آمریکا می بایست به دریافت انواع ویزا بپردازید. مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق خرید ملک، مهاجرت

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند