مهاجرت به کرواسی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

حتماً خیلی از شما به مهاجرت به کرواسی این کشور زیبا و هیجان انگیز در قاره اروپا فکر کرده اید. ما در این مقاله شما را با کشور کرواسی و مهاجرت به کرواسی آشنا خواهیم کرد و به بیان آب و هوا، موقعیت جغرافیایی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی این کشور نیز جهت آشنایی برای مهاجرت به کرواسی خواهیم پرداخت.

سپس درباره شرایط مهاجرت و کار و زندگی در آنجا صحبت خواهیم کرد و دلایل رفتن را نیز بیان می کنیم. انواع دعوت نامه کرواسی، همچنین انواع ویزا برای مهاجرت به کرواسی را نیز معرفی می کنیم و به شرح هر یک می پردازیم.

کشور کرواسی

در جنوب مرکزی اروپا منطقه بالکان کشور زیبایی بنام کرواسی با مساحتی حدود ۵۶٬۵۴۲ کیلومترمربع واقع شده است. دو کشور اسلوونی و مجارستان همسایگان شمالی کرواسی هستند، صربستان همسایه شمال شرقی، بوسنی و هرزگوین همسایه شرقی کرواسی هستند. مونته‌نگرو و دریای آدریاتیک از سمت جنوب با کرواسی مرز مشترکی دارد.

کرواسی دارای بیست استان می باشد. بزرگترین شهر کرواسی، زاگرب می باشد که پایتخت آن هم هست.جمعیت کشور کرواسی حدود پنج میلیون نفر است. اغلب مردم کرواسی، کروات با مذهب مسیحی کاتولیک می باشند و زبان کرواتی نیز زبان رایج و رسمی آنها است. کسانی که قصد مهاجرت به کرواسی را دارند بهتر است بدانند که کونا واحد پولی رسمی کرواسی می باشد.

ازنظر توسعه یافتگی و شاخص توده انسانی، کشور کرواسی جزو کشورهای توسعه یافته جهان نیز محسوب می گردد. همچنین کرواسی در صنعت گردشگری نیز سرآمد می باشد و گردشگری جز اقتصاد اول و پردرآمد این کشور محسوب می گردد. علاوه بر این کرواسی دارای منابع طبیعی و زیرزمینی فراوان نیز می باشد. کشور کرواسی عضو بیشتر سازمان ها و پارلمان های بین المللی ازجمله اتحادیه اروپا می باشد. بنابراین برای مهاجرت به کرواسی نیاز به اخذ ویزا می باشد که در قسمت های بعدی مقاله به تفصیل شرح خواهیم داد.

کرواسی واقع در بخش مرکزی و جنوب شرقی اروپا به دلیل دارا بودن دریای آدریاتیک و رشته کوه های آلپ  با قله بلند دیناری در جنوب خود و تپه‌هایی در قسمت شمالی و دشت های سرسبز و هموار در شرق و بخش جلگه ای به نام پانونی و رودخانه های فراوانی چون ساوا،کوپا، دراوا و دومین رود بزرگ اروپا بنام دانوب دارای موقعیت جغرافیایی عالی و طبیعتی بکر و بی نظیر می باشد. وجود کوه و دریا و دشت و رودخانه های فراوان به اغلب نواحی کرواسی آب و هوای قاره ای و مدیترانه ای بخشیده است و برای هرکسی از هر نقطه جهان که قصد مهاجرت به کرواسی را دارد مناسب می باشد.

بطور دقیق تر بخش شمالی و مرکزی کرواسی دارای آب و هوای سرد و کوهستانی و بخش های جنوبی و ساحلی آن آب و هوای معتدل مدیترانه ای دارند. همچنین کرواسی در بخش جنوبی خود در دریای آدریاتیک هزاران جزیره کوچک و بزرگ دارد که مردم در چهل و هشت تا از جزیره های آن سکونت دائمی دارند. جزیره کرس و جزیره کرک دو جزیره بزرگ کرواسی هستند. زادار، پولا، رییکا، سیساک، کارلوواتس، واراژدین، دوبرونیک نیز چندتا از شهرهای بزرگ و مهم و پرطرفدار برای مهاجرت به کرواسی می باشند.

مهاجرت به کرواسی 

مهاجرت به کرواسی

برای مهاجرت و زندگی در آنجا ابتدا باید هزینه ها و شرایط زندگی در کرواسی را بررسی کنیم. کرواسی کشوری آرام برای زندگی است و با داشتن بنادر گوناگون، سرزمینی برای سرمایه گذاری و ترانزیت و باربری نیز می باشد. مردم کروات دارای سطح فرهنگ بالایی هستند و از زندگی در بین آنها نهایت لذت و آرامش را تجربه خواهید کرد. هزینه های زندگی در کرواسی در سطح متوسطی قرار دارد. همچنین افراد برای ادامه تحصیل و پیشرفت تحصیلی و شغلی نیز می توانند مهاجرت به کرواسی را انتخاب کنند.

دلایل مهاجرت به کرواسی

همانطور که توضیح دادیم کرواسی به علت داشتن مردمانی با سطح فرهنگ بالا و شرایط سیاسی و اقتصادی به نسبت خوب و رو به رشد بسیار مورد توجه مردمانی از کشورهای مختلف جهان که قصد مهاجرت به کرواسی و گرفتن اقامت دائم آن را دارند، قرار گرفته است. محیط آرام و کشوری بی دغدغه و به دور از فساد اجتماعی و اخلاقی از دیگر دلایل افراد برای مهاجرت نیز می تواند باشد.

انواع راههای مهاجرت به کرواسی

دیدار خانواده و دوستان با دعوتنامه، اقدام برای تحصیل، تاسیس شرکت و راه اندازی کار و تجارت در کرواسی از راه های مهاجرت به کرواسی می باشند.

مهاجرت به کرواسی از طریق کاری

دعوت نامه کاری برای مهاجرت برای کار در شرکت ها، کارخانه ها و ….توسط کارفرما و رئیس شرکت با ضمانت نامه ارسال می گردد. برای درخواست دعوت نامه کاری مهارت ها و توانایی های شما باید مورد بررسی قرار بگیرد. کارهای دفتری و اجرایی و ضمانت نامه های دعوت نامه کاری برای شخص دعوت شده در کرواسی توسط کارفرما انجام می شود. دعوت نامه های کاری برای مهاجرت به کرواسی معمولا بصورت الکترونیکی ارسال می گردد و فرد دعوت شده تنها با دادن کد رهگیری دعوتنامه می تواند روند اخذ ویزای کاری را در سفارت کرواسی طی کند.

البته بهتر است بدانید دریافت دعوت نامه کاری برای مهاجرت به کرواسی کمی دشوارتر از سایر دعوت نامه هاست. یکی از دشواری های آن کسب رضایت کارفرما می باشد و بعد از آن گرفتن تضمین یا همان ضمانت از طرف کارفرما نیز می باشد.

دعوت نامه تجاری برای افرادی که قصد تجارت و کمک به اقتصاد کشور کرواسی و خرید و یا بازدید وسیله ای را دارند، توسط شرکت مربوطه در کرواسی به شرکت کشور مقصد ارسال می گردد. دعوت نامه تجاری بصورت پی دی اف از طریق ایمیل یا برگه نامه از طریق پست بین الملل ارسال می گردد. توضیحات دقیق و کامل و علت دعوت افراد با مهر و امضای شرکت کشور کرواسی و مشخص کردن تاریخ دعوت برای سفارت کرواسی مورد توجه قرار می گیرد.

بررسی شرایط کار در کرواسی برای مهاجرت بسیار ضروری می باشد. کرواسی صنایع و معادن طبیعی و زیرزمینی فراوانی چون زغال سنگ دارد. تاسیس شرکت های تجاری با وجود راه های ارتباطی و بنادر متعدد برای حمل و نقل تجاری نیز از دیگر فرصت های شغلی موجود در کرواسی است. همچنین وجود امکانات لازم برای توسعه گردشگری و مناطق تفریحی و تاریخی فراوان و جاذبه های طبیعی گسترده فرصت کار در صنعت گردشگری و توریستی را فراهم نموده است.

هزینه های زندگی در کرواسی

قبل از مهاجرت باید هزینه های زندگی در آن بررسی شود. کرواسی کشوری نه زیاد گران و نه ارزان است. بطور متوسط هزینه های زندگی و یا سفر تفریحی به کرواسی شامل مواردی چون هزینه اقامت که در سه نوع ارزان، متوسط و گران موجود می باشد، هزینه غذا که براساس غذایی که می خورید متغیر است.

هزینه حمل و نقل که ارزانترین آنها وسایل عمومی حمل و نقل چون اتوبوس شهری، قطار شهری و تراموا می باشند. هزینه دیگر نیز هزینه های تفریحی در کرواسی است که البته در بیشتر مناطق کرواسی می توانید بصورت رایگان و کم هزینه از طبیعت بکر و زیبای کرواسی نهایت لذت را ببرید.

مهاجرت به دومنیکا از طریق تخصص یا کار

نکات مهم در خصوص مهاجرت به کرواسی

برای مهاجرت بر اساس هدف خود باید زیرساخت های لازم را در نظر بگیرید بعنوان مثال کرواسی زیر ساخت گردشگری زیادی دارد و برای کسانی که قصد رفتن برای کار را دارند، این زمینه بسیار مناسب است. برای مهاجرت به کرواسی برای ارتباط برقرار کردن با دانستن زبان انگلیسی نیازی نیست نگران چیزی باشید چرا که بیشتر مردم کرواسی به انگلیسی مسلط هستند.

در زمان مهاجرت در نظر داشته باشید که برای کاهش هزینه ها تاکسی ها معمولا گران هستند و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بهترین گزینه برای رفت و آمد می باشد، همچنین خوردن غذا در رستوران ها نیز معمولا هزینه بر می باشد تا جایی که می توانید خودتان غذایتان را طبخ کنید و برای خرید نیز از بازار های محلی میوه و سبزی خرید کنید. برای تفریح نیز کرواسی پر از مناظر و جاذبه های تاریخی و طبیعی است که تنها با پیاده روی از خیابان ها و قدم زدن می توان نهایت لذت و آرامش را تجربه کرد.

سایر نوشته های مهاجرت :

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند

هلند کشوری است که از شرایط خوبی برای زندگی برخوردار است، لذا در سال های اخیر بسیاری از افراد به کمک روش های مختلف برای

مطالعه »
دلایل مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه در چند سال اخیر از طرفداران بسیاری برخوردار است. راه های مختلفی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارند که می توان به

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند