مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

یکی از کشور های دنیا و جذاب برای دانشجویان، کشور آمریکا می باشد. این کشور با داشتن دانشگاه های معتبر و جذاب دارای سطح علمی مناسبی نسبت به کشور های اطراف خود می باشد. مهاجرت از جمله مواردی است که بسیاری از دانشجویان به دنبال آن می باشند. بورسیه های ارائه شده در رشته های متفاوت و با مقدار های مختلف به دانشجویان ارائه می شود. در این مقاله به نکاتی راجع به انواع مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل و نحوه اخذ آن اشاره می کنیم.

کشور آمریکا

کشور آمریکا یکی از مجهز ترین و مدرن ترین کشور های دنیا می باشد. وجود دانشگاه های معتبر و کارخانجات صنعتی بزرگ، این کشور به یکی از ار قدرت های جهان تبدیل کرده است. آمریکا با داشتن 9833 کیلومتر مربع مساحت چهارمین کشور بزرگ دنیا از لحاظ وسعت می باشد. این کشور دارای 50 ایالت مختلف می باشد که براساس قوانین ایالتی خود تحت حکومت ایالت متحده آمریکا می باشند. از جمله شهر های معروف کشور آمریکا شهر لس آنجلس، واشینگتن و نیویورک می باشد. شهر نیویورک دارای 5 ناحیه اصلی بروکلین، برانکس، منهتن، کوینز و استیتن آیلند می باشد.

همچنین این کشور با داشتن 325 میلیون نفر جمعیت سومین کشور پر جمعیت دنیا می باشد. بسیاری از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی برتر دنیا در کشور آمریکا قرار دارند. اکثریت مردم کشور آمریکا انگلیسی زبان هستند اما در قسمتی از این شهر مهاجران زیادی از کشور های مختلف زندگی می کنند. اما متاسفانه با توجه به شرایط نامناسب سیاسی ایران و آمریکا پرواز های مستقیم در این مسیر پروازی وجود ندارد. مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل یکی از بهترین فرصت ها برای ادامه تحصیل در این کشور زیبا و چهار فصل می باشد.

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

برای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل شما با توجه به مقطع مورد نظر باید باید شرایط سنی خاصی را رعایت کنید. شرایط سنی برای دانشجویان در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا متفاوت است. البته معمولا دانشجویان در سنین پایین دارای اولویت های بالاتری برای اخذ پذیرش می باشند. همچنین پس از پایان تحصیل برای اخذ اقامت دائم سن افراد مهم می باشد. اما برای پذیرش تحصیلی به خصوص در تحصیلات تکمیلی نیازی به نگرانی در مورد سن افراد نمی باشد. رزومه افراد تاثیر به مراتب بیشتری دارد.

مهاجرت برای افراد با شرایط مختلف مناسب می باشد. شما می توانید پس از اخذ پذیرش تحصیلی خود نسبت به اخذ ویزای همسر خود اقدام کنید. این امکان برای بیشتر رشته های تحصیلی وجود دارد. البته دقت کنید که در هنگام ارائه در خواست به دانشگاه شرایط خود را برای آن ها توصیف کنید تا نسبت به ارائه بورسیه های تحصیلی شما تجدید نظر کنند. بورسیه های تحصیلی برای متاهلین معمولا بیشتر می باشد. مهاجرت برای سنین مختلف و با شرایط مختلف امکان پذیر می باشد.

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

نحوه و شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

برای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل چندین مسیر وجود دارد که هر یک دارای شرایط خاص خود می باشد. سیستم آموزشی دارای طبقه های مختلف برای افراد مختلف جامعه می باشد. این کشور دارای دانشگاه های دولتی و خصوصی مختلفی می باشد که دارای رتبه های ممتاز در سطح جهان می باشند. دوره های تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی در آمریکا همانند نقاط مختلف جهان می باشد. دوره لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می باشد.

دوره لیسانس در کشور آمریکا همانند ایران بین 3 تا 4 سال بعد از دیپلم متوسطه می باشد. دوره فوق لیسانس معمولا 2 سال بوده و بعد از پایان دوره لیسانس می باشد. بعد از اتمام دوره فوق لیسانس دوره دکترا است که بین 3 تا 4 سال می باشد. بیشتر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور آمریکا امکان ارائه بورسیه های مختلف را به دانشجویان فراهم می کند. یکی از خصوصیات برای مهاجرت این مورد می باشد.

دانشگاه های معتبر کشور آمریکا

همان طور که گفته شد کشور آمریکا دارای دانشگاه های بسیار معتبر و بزرگی می باشد. تحصیل در هر یک از این دانشگاه ها امکان ادامه روند کاری شما را در مقاطع بالاتر بسیار راحت تر می کند. از جمله دانشگاه های معروف برای اخذ مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل دانشگاه هاروارد، دانشگاه استنفورد، دانشگاه ییل آمریکا، دانشگاه پرینستون، دانشگاه یو سی ال ای(UCLA) و دانشگاه برکلی و بسیاری از دانشگاه های دیگر که جزو 50 دانشگاه برتر دنیا می باشند در این کشور وجود دارند.

انواع مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیلی

کشور آمریکا دارای ویزا های متنوعی می باشد که هر یک کاربرد خاص خود را دارد. هر یک از این ویزا ها با یکی از حروف انگلیسی و یک عدد مشخص شده است. ویزا های کشور آمریکا شامل حروف B, F, M, J, H می شود. ویزا های نوع F ویزا های تحصیلی آمریکا می باشد. این ویزا ها نیز برای افراد در مقاطع تحصیلی مختلف مناسب هستند. شما با استفاده از این ویزا حق کار در کشور آمریکا را نخواهید داشت. شما برای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل نیاز به اخذ این ویزا را دارید. ویزا های نوع B به صورت توریستی، تجاری و خانوادگی می باشد.

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل با مدرک دیپلم

مهاجرت یکی از بهترین فرصت ها برای افراد مختلف با سطح تحصیلات مختلف می باشد تا امکان اقامت در این کشور جذاب را دریافت کنند. افرادی که دارای مدرک دیپلم هستند می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه های مختلف کشور آمریکا نسبت به اخذ پذیرش خود اقدام کنند. این افراد می توانند با توجه به معدل و شرایط علمی خود نسبت به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی اقدام کنند. با توجه به کمبود بورسیه های تحصیلی در این مقطع امکان ارائه این مورد وجود ندارد. ارائه مدرک زبان انگلیسی به اخذ پذیرش بسیار کمک می کند. مهاجرت با مدرک دیپلم کمی سخت و دشوار به نظر می رسد.

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل با مدرک دیپلم

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل با مدرک کاردانی

مهاجرت با مدرک کاردانی از جمله موارد دیگر اخذ پذیرش تحصیلی می باشد. شما برای اخذ پذیرش تحصیلی باید به سایت دانشگاه های مرتبط رفته و شرایط هر یک را بررسی کنید. برخی اوقات دانشگاه ها مدرک کاردانی افراد را قبول نمی کنند. شما باید با مدرک دیپلم نسبت به اخذ پذیرش اقدام کنید. ارائه مدرک زبان و هر گونه گواهینامه ای که به رشته شما مرتبط باشد به اخذ پذیرش تحصیلی کمک می کند.

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل با کارشناسی

مهاجرت در مقطع کارشناسی با توجه به شرایط به نظر ساده تر از دو مورد قبلی می باشد. روش های زیادی برای اخذ پذیرش با مدرک کارشناسی در کشور آمریکا وجود دارد. یکی از رو های کاربردی بالا بودن سطح زبان شما می باشد. شما می توانید با داشتن یک نمره خوب در یکی از آزمون های زبان انگلیسی (تافل و آیلتس) نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی خود اقدام کنید.

داشتن معدل خوب از جمله موارد مهم در پذیرش تحصیلی می باشد. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی بسیار مناسب می باشد. توجه کنید که معمولا بورسیه های تحصیلی به دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می شود. این بورسیه ها برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به بالا می باشد.

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل برای مقاطع ارشد و دکترا

مهاجرت تحصیلی در دو مقطع دکتری و ارشد بسیار راحت تر و رایج تر می باشد. شما می توانید به راحتی با ارائه مدارک مرتبط نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی خود اقدام کنید. بورسیه های تحصیلی دولتی و خصوصی مختلفی برای این دو مقطع در نظر گرفته شده است. این بورسیه ها معمولا براساس شایستگی به دانشجویان ارائه می شود.

در واقع تحصیل در مقطع دکتری در هر رشته ای همانند کار در دانشگاه می باشد و شما بابت پژوهش های خود کمک هزینه های مناسبی دریافت خواهید کرد. مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل در مقطع دکتری یکی از آرزو های بسیاری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی می باشد.

مزایای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

از جمله موارد مورد بررسی برای اخذ مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل مزایا و موارد مثبت این بورسیه می باشد. در اینجا به تعدادی از مزایای مهاجرت اشاره می شود.

  • دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی خصوصی و دولتی ممتاز
  • کشوری با آب و هوایی مناسب و جذاب
  • ارائه بورسیه های تحصیلی مناسب
  • ارائه بالاترین سطح آموزشی در دنیا
  • ایجاد شرایط تحصیل در دانشگاه ها به زبان انگلیسی
  • امکان اخذ اقامت دائم در پایان دوره تحصیل
  • ارائه رشته های تحصیلی مختلف
  • با توجه به شرایط سیاسی و دیپلماتیک

با توجه به شرایط نامناسب دیپلماتیک بین ایران و آمریکا شما باید برای اخذ ویزا و انجام امور مهاجرت به این کشور به یکی از کشور های اطراف مراجعه کنید.

مزایای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

نکات مهم در مهاجرت تحصیلی

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل فرصت مناسبی برای محصلان ایرانی است تا ادامه تحصیلات عالیه خود را با کیفیتی مناسب در این کشور بگذرانند. توجه کنید در هنگام مراجعه به سفارت کشور آمریکا مدارک خود را به طور کامل ارائه دهید. در هنگام مراجعه به سفارت لباس رسمی و مناسبی بپوشید. کشور های ترکیه و ارمنستان از جمله بهترین انتخاب ها برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا می باشد. قبل از سفر به کشور آمریکا سعی کنید هتل یا محل اقامت مناسبی را رزرو کنید.

سایر نوشته های مهاجرت :

مهاجرت به آلمان

بر اساس تحقیقات انجام شده درصد مهاجرت ایرانیان در سال های اخیر وضعیت رو به افزایشی در پیش داشته.ایرانیان معمولا به دلیل مشکلات معیشتی و

مطالعه »
انواع روش های مهاجرت به لهستان

مهاجرت به لهستان

لهستان یک کشور ایده آل، ارزان و مناسب برای زندگی است. به همین سبب افراد زیادی از کشور های جهان از جمله ایران تصمیم به

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند