مهاجرت به مالت

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

مهاجرت به مالت

در اين مطلب قصد داريم در مورد شرايط مهاجرت به مالت صحبت کنيم، ابتدا لازم مي بينيم در مورد مهاجرت و دلايل آن توضيحي بدهيم.

کشور مالت

والتا يکي از اولين شهرهاي برنامه ريزي شده اروپا مي باشد که داراي جاذبه هاي گردشگري زيادي است به‌طوری که بناهاي زيبا و تاريخي اش جزء آثار حفاظت شده يونسکو است. اين شهر در قرن 17 ميلادي ساخته شده و داراي کوچه هاي باريک مي باشد. از زيباترن مکان هاي اين شهر مي توان کلیسای سنت جان با گنبد خارق‌العاده طلاکوبش در کنار کاخ مجلل و باشکوه مستر و موزه ملی باستان‌شناسی نام برد، اما بنای پیانوی رنزو از بناهایی است که در صد سال اخیر در مالت ساخته شده و بسيار تحسين برانگيز است.

مهاجرت به مالت

مهاجرت به معناي جابه جايي افراد از مکاني به مکان ديگر است، اين جابه جايي ممکن است دائم و يا به صورت موقت باشد. درحالت کلي منظور از مهاجرت جابه جايي دائم است، در اصل به توريست ها و بازديد کنندگاني که به کشوري مسافرت مي کنند يا افرادي که در داخل کشور خود نقل مکان مي کنند مهاجر نمي گويند.

امروز شاهد مهاجرت افراد زيادي هستيم چه به صورت قانوني و چه به صورت غيرقانوني. مهاجريني که به صورت غير قانوني مهاجرت مي کنند اغلب در کشور مبدأ اگر خواهان پذيرش مهاجر نباشند مجازات مي شوند به اين دليل که قوانين مهاجرت با توجه به شرايط حقوقي کشورها متفاوت است.

عقايد جديد در مورد مهاجرت بيشتر به توسعه و پيشرفت مربوط مي شود. برخي از کشورها اقدام به جذب مهاجر مي کنند و با ترغيب افراد به وسيله ايجاد شرايط مناسب براي تحصيل، کار و زندگي به جذب افراد نخبه مي پردازند که همين امر باعث بالا رفتن شرايط اجتماعي آن کشورها مي شود.

برخي ديگر از کشورها نيز از نيروي کار مهاجران نفع مي برند، اين کشورها براي بالا بردن شرايط اقتصادي خود به نيروي کار ارزان نياز دارند و به همين علت مهاجر مي پذيرند. مهاجران کار در قسمت هاي مختلفي مانند کشاورزي، دامداري، ساختمان سازي، هتل داري و خدمتکاري منازل مشغول مي شوند.

کشور مالت در سال 2010 به عنوان يکي از بهترين کشورهاي دنيا براي زندگي معرفي شده است، مالت جزیره ای کوچک در قلب مدیترانه است و قبلاً جزء خاک ایتالیا بوده است. پایتخت آن والتا نام دارد. مانند یونان و ایتالیا بناهای تاریخی بسیاري دارد. اين جزيره در ۹۳ کیلومتری سیسیل و ۲۸۸ کیلومتری شرق تونس واقع شده است.

این مجمع الجزایر شامل سه جزیره مالتا، گزو، کومینو است و جمعیت ۴۰۰۰۰۰ نفره آن در ناحیه ای به مساحت ۳۱۶ کیلومتر و خط ساحلی به مساحت ۱۹۸٫۸ کیلومتر زندگی می کنند . ایرانیانی که قصد مهاجرت به مالت را داشته باشند به علت عدم وجود سفارت مالت در تهران، باید از طریق سفارت اتریش در تهران اقدام به اخذ ويزا نمايند.

مهاجرت به مالت

دلايل مهاجرت به مالت

دلايل مختلفي براي ترغيب افراد به مهاجرت وجود دارد. تئوري هاي سنتي مهاجرت را بر دو نوع مي شمارند و بين اين دو تمايز قائل مي شوند، عوامل رانده شدن و عوامل کشش، مهاجرت بدليل فقر از دسته مهاجرت هاي رانده شدن محسوب مي شود و مهاجرت به دلیل شرايط کاري مناسب کشور مقصد از عوامل کشش مي باشد. دلايل اقتصادي، سياسي، رفاهي و آموزشي از ديگر دلايل مهاجرت مي باشند.

مهاجرت به دليل بلاياي طبيعي نيز ممکن است اتفاق بيفتد اين نوع از مهاجرت ممکن است در کشور مقصد بعنوان مهاجرت غيرقانوني اطلاق شود ولي مجازاتي ندارد. از عوامل غير اقتصادي مهاجرت مي توان سوء استفاده، زورگويي، قتل عام و در خطر بودن جان افراد به خاطر جنگ برشمرد.

بانک جهاني از کشور مالت به عنوان يکي از کشورهاي پردرآمد نام برده است، و اين کشور يک کشور توسعه يافته محسوب مي شود، مالت يکي از کشورهاي اروپا و شنگن مي باشد و با مهاجرت به مالت و داشتن اقامت اين کشور مي توانيد آزادانه به کشورهاي عضو شنگن مسافرت کنيد. مالت جز ۳۲ اقتصاد برتر دنیا براساس گزارش صندوق بین‌المللی پول است. اقتصاد اين کشور وابسته به بازرگاني بين المللي، جهانگردي، کارخانه هاي کشتي سازي و توليدات به خصوص لوازم الکترونيکي ومنسوجات است.

انواع راههای مهاجرت به مالت

مهاجرت مي تواند شکل ديگري نيز داشته باشد به‌عنوان مثال مهاجرت بازنشستگان ثروتمند براي گذراندن باقي عمر در مکاني با آب  و هواي مناسب و هزينه هاي پايين تر به اين نوع از مهاجرت، مهاجرت بين المللي مي گويند.

مهاجرت به مالت از طریق ازدواج

يکي از راه هاي مهاجرت به مالت از طريق ازدواج است. تا قبل فوريه 2000 هر فردي که با يک مالتي ازدواج مي کرد بلافاصله مي توانست تقاضاي تابعيت کند. همسران مالتي براي اينکه به تابعيت اين کشور در بيايند و براي مهاجرت به مالت اقدام نمايند، بايد حداقل 5 سال از ازدواجشان گذشته باشد. براي گرفتن اقامت و مهاجرت به مالت از طريق ازدواج بايد فرم گرفت و مدارک را به دولت مالت ارائه داد تا بتوان براي مهاجرت به مالت اقدام نمود.

هچنين داشتن تمکن مالي يکي از شرايط کشور مالت براي گرفتن اقامت و مهاجرت به مالت به شمار مي آيد. در سفارت مالت در کشور مبدأ نيز مصاحبه اي انجام مي شود که اهميت ويژه اي دارد، خلاصه اي از زندگي طرفين بايد ارائه شود، اگر قبلاً ازدواج کرده باشند بايد مطرح شود، بايد اطلاعاتي در خصوص زمان آشنايي و همچنين مدارک کافي براي اثبات نامزدي ارائه گردد. بايد مدرکي که نشان دهنده محل زندگي زوجين باشد ارائه شود، همچنين سوالاتي درخصوص اينکه آيا طرف مقابل با زبان مالتي آشنايي دارد که بتواند با همسر خود ارتباط برقرار کند پرسيده مي شود، از ميزان شغل و درآمد آن‌ها سؤال پرسيده مي شود.

همچنين اگر طرفين به مسافرت خانوادگي رفته باشند و يا چت هاي خصوصي آنها براي اثبات رابطه آن‌ها بايد ارائه گردند. بعد از مصاحبه از طرفين و اثبات رابطه آن‌ها ويزاي مالت جهت مهاجرت به مالت به مدت دو سال به آن‌ها داده مي شود و همانطور که گفته شد تا 5 سال از ازدواج نگذرد تابعيت دائم داده نمي شود.

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به مالت از طريق ازدواج

زوجين بايد ده  روز قبل از زمان ازدواجشان گواهی اعلام را به رجیستری ازدواج، یا به کشیشی که در کلیسایی که در آن مراسم ازدواج برگزار می‌شود ارائه دهند. آن‌ها باید مدارک لازم مانند کارت شناسایی خود را ارائه دهند.

زوج هايي که در مالت نيستند مي توانند اين کار را به‌صورت آنلاين انجام دهند. حداقل سن برای ازدواج در مالت و مهاجرت به مالت ۱۸ سال است. براي سنين 16 تا 18 سال نياز به رضايت پدر و مادر مي باشد.

مهاجرت به مالت از طریق ازدواج

مهاجرت به مالت از طریق تحصیل

یکی از بهترین روش‌ها برای گرفتن اقامت در مالت و مهاجرت به مالت از طریق بورسیه تحصیلی است زیرا این کشور برخلاف سایر کشورهای اتحادیه اروپا که امکان گرفتن پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان آیلتس امکان‌پذیر نیست در این کشور سهل الوصول می‌باشد. این کشور از نظر علمی اعتبار و دارای دانشگاه های معتبر در سطح جهانی می‌باشد و هزینه‌های تحصیلی و زندگی نسبت به سایر کشورها کمتر است. زبان آموزش رسمی در مالت انگلیسی است. دولت مالت  توجه ویژه‌ای به تحصیلات عالی و با کیفیت دارد همین امر موجب  رشد اقتصادی این کشور شده است. دانشگاه‌های مالت طيف گسترده اي از انواع رشته هاي تحصيلي را در اختيار دانشجويان قرار مي دهند.

شرايط سني خاصي براي پذيرش دانشجويان وجود ندارد، طول دوره ليسانس 3 تا 5 سال است و شرط ورود به اين مقطع داشتن مدرک زبان حداقل آيلتس 6 مي باشد و افرادي که مدرک زبان نداشته باشند قبل از ورود به دانشگاه بايد يک دوره يک ساله براي گرفتن مدرک زبان بگذرانند، سپس مي توانند وارد دانشگاه شوند. به همين علت به دانشجوياني که قصد ادامه تحصيل در مالت و مهاجرت به مالت را دارند توصيه مي شود قبل از اقدام به اين کار مدرک زبان خود را بگيرند تا به راحتي وارد دانشگاه شوند.

مقطع فوق ليسانس يک يا دو سال به طول مي انجامد و بعد از گذراندن اين مقطع دانشجويان مي توانند براي اخذ مدرک دکتراي خود يک موضوع مناسب که مورد تائید دانشگاه و استاد مربوطه باشد براي تز خود انتخاب کنند و از آن دفاع نمايند.

دانشجوياني که قصد ماندن بيشتر از سه ماه در مالت را داشته باشند بايد داراي بيمه باشند و بتوانند مدرک لازم براي اثبات تمکن خود را به سفارت تحويل دهند که نشان دهد در صورت نيافتن کار از پس هزينه هاي خود برمي آيند.

مهاجرت به مالت از طریق خرید ملک

قبل از بررسی این روش بايد بدانید که در سال‌های اخیر از این روش سوءاستفاده های زیادی شده است. کسانی که قصد مهاجرت به مالت را دارند نباید بدون تحقیق و بررسی اقدام نمايند. چون عده زیادی به دلیل درست بررسي نکردن دچار ضرر و زیان مالی و روحي شده اند. همین‌طور می‌توان کشورهایی را یافت که از این طریق به سرپرست و  خانواده وي اقامت مي دهند، ولی برخي از کشورها اقامت از طریق ملک را به روش اقامت براساس کسب و کار تغيير داده اند.

 در کشور مالت مدت‌هاست که بحث مهاجرت به مالت و اقامت از طریق خرید ملک مطرح است، و بيشتر شرکت هاي مهاجرتي  به کساني که قصد مهاجرت به مالت را دارند اين روش را پیشنهاد می‌دهند. کشور مالت جزو حوزه‌ شنگن است و همه کشورهایی که جزو حوزه شنگن هستند  از روش  خرید ملک اقامت نمی‌دهند. قبل از هر چیز باید به درستی تحقيق و بررسی نمایید و مطمئن شوید که مهاجرت به مالت از این طریق در کشور مالت روش قانونی است و در سرفصل اداری مهاجرت به کشور مالت آمده است.

نکته دیگر اینکه باید بدانید در همه شیوه های اخذ اقامت اروپا (مهاجرت به مالت) ابتدا اقامت یک ساله داده می‌شود و سپس پس از ۵ سال اقامت دائمی شود و در طی این مدت ملکي که خریده شد نبايد به فروش برسد، در هر صورت قبل از هر اقدامی بهتر است از طریق وکیل مهاجرت، مهاجرت را پیگیری کنید و قبل از اینکه از طریق خرید ملک اقدام به مهاجرت به مالت کنید بهتر است  سایر روش‌ها را نیز بررسی کنید، چرا که ممکن است روشی بهتر با هزینه کمتر وجود داشته باشد.

تبلیغاتی در خصوص برخی کشورها مانند بلغارستان رومانی گرجستان و اکراين …که عضو پیمان شنگن نیستند، برای پیوستن به این حوزه صورت گرفته است که پیشنهاد می‌دهند یک ملک در یکی از این کشورها بخريد و همانطور که می دانید اگر این کشورها پیمان شنگن شوند می‌توانيد به کشورهای دیگر عضو پیمان مسافرت کنید. در هر صورت در این زمینه به درستی تحقیق کنید تا دچار ضرر و زیان نشويد.

چون خريد ملک  به هر حال برای ایرانيان در هر کشوري امکان پذیر است ولی اقامت از این طریق در هر کشور میسر نیست و چه بسا بعد از خرید ملک علاوه بر اینکه نتوانید اقامت بگیرید، برای فروش ملک خود نیست دچار مشکل گردید. قبل از خرید ملک در مالت به درستی در مورد محل و منطقه، قیمت ارز و بازار مسکن و همچنین موقعیت ملک تحقیق کنید تا با قیمت مناسب بتوانید خرید نمایید و مطمئن شوید این خرید باعث گرفتن اقامت و مهاجرت به مالت مي گردد.

مهاجرت به مالت از طریق کارافرینی

یکی از روش های مهاجرت به مالت کارافرینی است اگر قصد دارید از این روش براي مهاجرت به مالت اقدام کنيد باید سن شما ۱۸ سال به بالا باشد باید قصد خود را از کار افرینی در مالت و مهاجرت به مالت مشخص نمایید وهم چنین کاری که می‌خواهید انجام دهید باید سودآور و به نفع دولت باشد. اگر قصد دارید از طریق کارافرینی براي مهاجرت به مالت اقدام کنید نباید سابقه کیفری داشته باشید و هیچ جنایتی مرتکب نشده باشید. شما باید از سلامت کامل جسمی برخوردار باشيد و داراي بيمه نامه سلامت بین المللی باشيد تا به شما اجازه مهاجرت به مالت و اقامت از طريق کارافريني داده شود.

 شما به عنوان متقاضی اصلی کارآفرینی در مالت و مهاجرت به مالت باید ۶۵ هزار یورو در اختیار داشته باشید. برای همسر ۲۵ هزار و برای هر فرزند زیر ۱۸ سال 25 هزار و برای فرزندان بزرگتر از ۱۸ تا ۲۶ به ازای هر نفر ۵۰ هزار یورو همچنین برای پدر و مادر متقاضی هر نفر ۵۰ هزار یورو هزینه لازم است.

 باید از شرایط کارافرینی در مالت برای مهاجرت به مالت برخوردار باشيد. تحقق این مسئله قدري مشکل است، می‌توانید به راه اندازی یک کسب و کار و ایجاد شغل در مالت بپردازيد. اگر قصد سرمایه گذاری و کارافرینی در مالت را دارید باید بدانید که هیچ هزینه برای شما نخواهد داشت. بعد از اینکه تصمیم گرفتید قصد داريد چه کاری انجام دهید باید کار مورد نظر را ایجاد کنید، سپس درخواست اقامت براي مهاجرت به مالت بدهيد، شما در ابتدا یک کارت دریافت خواهيد کرد و  پس از چند سال می توانید اقامت دائمي داشته باشد و برای اخذ تابعیت و مهاجرت به مالت اقدام کنيد.

مهاجرت به مالت از طریق کارافرینی

مهاجرت به مالت از طریق تخصص یا کار

کشور مالت  در ناحیه اروپای مرکزی جزء صنعتی ترین کشورها می‌ باشد. کشور مالت دارای جاذبه‌های گردشگری زیادی است که سبب جذب گردشگران و سرمایه‌داران می‌گردد، همین امر باعث شده نرخ بیکاری در این کشور پایین باشد.

يک روش برای گرفتن اقامت این است که یک کارفرما نیازمند نیروی کار باشد و برای اینکار درخواست دهد و شخص مورد نظر خود را به طور کامل ساپورت کند. ولی در ابتدا قبل از اينکه به شخصي در کشور يا قاره ديگري پيشنهاد کاري داده شود. بايد در کشور اروپایی (مالت) به مدت سه ماه این درخواست آگهي شود و اگر کسی پیدا نشد آن وقت اين درخواست باید سه ماه دیگر در کشورهای اتحادیه اروپا آگهي شود.

اگر این بارهم شخصي متقاضی کار موردنظر نبود به سایر قاره ها ارسال می گردد. و اگر شما شخص خوش شانسی باشید که از این طریق ساده به نظر مي رسد اقدام به مهاجرت به اروپا (مهاجرت به مالت) نماييد باید ابتدا از شرایط حقوقی و کار خود مطمئن شوید و همچنین مطمئن شويد به همراهان شما نيز ویزا براي مهاجرت به مالت داده می‌شود. به اين نوع ويزا ويزاي پيشنهاد کاري مي گويند.

سایر نوشته های مهاجرت :

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند