مهاجرت به دومنیکا

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

مهاجرت به دومنیکا از طریق کارافرینی

امروزه افراد زیادی به دنبال گزینه مهاجرت به دومنیکا هستند. افراد متقاضی برای گرفتن پاسپورت دومنیکا و حق شهروندی، روش های مختلفی مانند مهاجرت از طریق کار یا تخصص، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق کارافرینی و مهاجرت از طریق تحصیل را بر می گزینند.

دلایل مهاجرت به دومنیکا

دومنیکا در حوزه دریای کارائیب قرار دارد و پایتخت این کشور روسو است. این جزیره استقلال خود را در سال 1978 بدست آورد. زبان رسمی این کشور انگلیسی و فرانسه است. افراد زیادی در این کشور سیاه پوست هستند، اما تعدادی از افراد سفید پوست نیز در این کشور زندگی می کنند.

اقتصاد کشور دومنیکا بر پایه کشاورزی، گردشگری و مالیات ها پابرجا است. لازم است که بدانیم دومنیکا یکی از اعضای سازمان ملل و اتحادیه کشورهای مشترک المنافع است. به همین دلیل افراد زیادی به دومنیکا سفر می کنند و مهاجرت به دومنیکا را انتخاب می کنند تا بتوانند بدون نیاز به ویزا به 119 کشور منطقه در دنیا سفر کنند.

این موضوع قابل توجه است که اگر کشوری نیاز به ویزا داشته باشد، روند صدور ویزا در کشور دومنیکا بسیار راحت و آسان خواهد بود. کشورهای بدون نیاز به ویزا شامل انگلستان و تمام اعضای اتحادیه اروپای و مراکز تجاری مهم هنگ کنگ است. می توان گفت در کشور دومنیکا هزینه های زندگی، تحصیل و سرمایه گذاری بسیار پایین و مقرون به صرفه است و به همین دلیل مهاجرت به دومنیکا خوب و مناسب است.

دلایل مهاجرت به دومنیکا

مهاجرت به دومنیکا

امروزه مهاجرت به کشورهای مدرن طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارد. کشورهایی که از جنبه آموزشی و اقتصادی، رفاهی و … جایگاه ویژه ای دارند. مهاجرت در این میان حائز اهمیت می باشد و افرادی زیادی طالب مهاجرت به دومنیکا هستند. امروزه کشور دومنیکا درب های خود را برای افراد متقاضی باز گذاشته است و پذیرای افرادی است که درخواست اقامت بلند مدت و یا اقامت کوتاه مدت در این جزیره را دارند.

افراد زیادی می توانند مهاجرت را انتخاب کنند و اقامت دومنیکا را اخذ کنند، یا حتی پاسپورت این کشور را دریافت کنند. این افراد گزینه مهاجرت به دومنیکا را انتخاب می کنند چرا که دومنیکا تنها کشوری است که در کمترین زمان ممکن نسبت به اعطای پاسپورت و حق شهروندی متقاضی اقدام می کند.

مزایای مهاجرت به دومنیکا

گزینه مهاجرت به دومنیکا برای متقاضیان به مهاجرت بسیار خوب است، چون این کشور به تابعیت قبلی و فعلی شخص متقاضی ارزش و بهایی نمی دهد. یعنی بطور کل می توان گفت داشتن تابعیت دوگانه مجاز است. بنابراین این فرد آزاد است تا به هر جایی که می خواهد برود و در آنجا زندگی کند. کسی که پاسپورت دومنیکا را دریافت می کند از کلیه حقوق شهروندی دولت دومنیکا مانند شهرواندان این کشور بهره مند می شود و می تواند از کلیه امتیازات دولتی استفاده کند.

اقامت موقت دومنیکا

در ابتدا برای مهاجرت به دومنیکا باید اقامت موقت بگیرید. برای اقامت موقت دومنیکا باید فرم ثبت نام را از سازمان مهاجرت دومنیکا دریافت کنید. وقتی این فرم اقامت موقت را دریافت می کنید، فقط یک سال زمان دارید تا این فرم درخواست را پر کنید و به این سازمان ارائه دهید. پس از تکمیل این فرم دولت دومنیکا بر اساس اطلاعات موجود در این فرم موافقت می کند که شخص متقاضی در دومنیکا زندگی کند. کارت اقامتی که فرد دریافت می کند یک ساله بوده و بعد یک سال می تواند آن را دوباره تمدید کند. شخص متقاضی بعد از پنج سال اقامت موقت می تواند از اقامت دائم در این کشور بهرمند شود. پس برای اقامت موقت ابتدا فرم را پر کنید و به اداره امور خارجه دومنیکا بفرستید.

اقامت دائم دومنیکا

اگر بتوانید در دومنیکا به مدت پنج سال اقامت موقت داشته باشید و هرساله آن را تمدید کنید، می توانید اقامت دائم دومنیکا را به راحتی دریافت کنید. وقتی فرد متقاضی ویزای ورود به دومنیکا را دریافت می کند تقریبا دو ماه زمان دارد تا به کشور دومنیکا وارد شود. البته وقتی به این کشور وارد می شود یک ماه فرصت دارد تا برای کارهای قانونی مانند ثبت اثر انگشت، بررسی پاسپورت و امضای مدارک لازم مربوط به اقامت به اداره مهاجرت مراجعه کند. البته لازم به ذکر است راه های دیگری نیز برای کسب اقامت دومنیکا وجود دارد که از طریق ازدواج، کار، تحصیل، کارآفرینی و غیره است.

انواع راههای مهاجرت به دومنیکا

شخص متقاضی به مهاجرت برای گرفتن تابعیت کامل و پاسپورت دومنیکایی 4 تا 6 ماه زمان نیاز دارد. این پاسپورت اعتباری چند ساله دارد و خیلی ساده می توان آن را تمدید کرد. یکی دیگر از مزایای مهاجرت به دومنیکا این است که کسی که پاسپورت دومنیکا را داشته باشد می تواند در انگلستان و اروپا تحصیل و اقامت کند.

مهاجرت به دومنیکا از طریق تخصص یا کار

در طی چند سال اخیر کشور دومنیکا از نظر اقتصادی پیشرفت گسترده ای داشته و  به یک کشور خوب برای کار و سرمایه گذاری افراد خارجی تبدیل شده است.

این کشور گزینه تابعیت از طریق کار را پیش روی مهاجران قرار داده است تا از این طریق بتواند افراد واجد شرایط را از اطراف جهان جذب کند. از این طریق متقاضیان مهاجرت می توانند در این کشور کار کنند و اقتصاد این کشور را بالا ببرند. فرد متقاضی باید یک قرارداد کاری با یکی از کارفرماها یا شرکت های دومنیکایی داشته باشد. شرکت ها و کارفرماها در خواست شغلی مورد نظر را اعلام می کنند و فرد متقاضی کار آن فرم درخواست را پر می کند.

اجازه و اقامت کار در دومنیکا برای متقاضیانی که قرارداد کار در این کشور را دارند صادر می گردد، یعنی فرد متقاضی باید یک درخواست کاری برای چیزی بیش از 6 ماه را داشته باشد. این اجازه کار برای افراد متقاضی حدود یک سال است و کشور دومنیکا به آسانی آن را تمدید می کند. کسی که می خواهد برای کار به دومنیکا برود باید به سازمان یا شرکت درخواست کار بدهد. سازمان هایی در کشور دومنیکا وجود دارند که به افراد متقاضی اجازه کار می دهند و بعد از روند کاری و پر کردن فرم درخواست می توانند برای درخواست ویزا رجوع کنند.

شرایط درخواست اجازه کار

 • شخص باید یک گزارش پزشکی مبنی بر سلامت روانی و جسمی خود داشته باشد.

 • برگه های گزارش سوء سابقه و عدم ارتکاب جرم و جنایت از کشوری که در آن ساکن بوده است داشته باشد.

 • باید ثابت کند که بلیط برگشت به کشور خود را دارد.

 • نامه ای که نشان دهد در یک شرکت یا سازمان استخدام شده است.

 • پشنهاد کار و نامه کارفرما و پذیرش مسئولیت این شخص

 • نامه های مالی بانکی

 • نامه کارفرما مبنی بر نوع کار، حقوق، پیشنهاد قرارداد یک ساله

 • پرداخت هزینه درخواست حداق 300 دلار

مهاجرت به دومنیکا از طریق تخصص یا کار

مهاجرت به دومنیکا از طریق ازدواج

برای مهاجرت روش های زیادی وجود دارد که یکی از روش های مهاجرت به دومنیکا، از طریق ازدواج است. مهاجرت از طریق ازدواج آسان است. برای اینکه با فرد دومنیکایی ازدواج کنید و از این طریق شهروند دومنیکا شوید. البته باید تمام شرایط و معیار شما قانونی باشد. به این منظور، شخص متقاضی ازدواج در دومنیکا باید با فردی ازدواج کند که سن قانونی بالای 15 سال را داشته باشد و این فرد نیز باید با اختیار و میل خود ازدواج کند. درصورتی شخص موفق به مهاجرت به دومنیکا می شود که ازدوجشان قانونی باشد.

مدارک لازم برای ازدواج در دومنیکا

 • اصل و کپی پاسپورت و همچنین شناسنامه و کپی آن

 • شناسنامه خارجی و ترجمه آن به همراه کپی

 • مدارک سند ازدواج

 • مدرک اقامت همسر در دومنیکا

 • سند اعلام سوگند ازدواج در یک دفتر اسناد رسمی

 • فردی که قبلا طلاق گرفته باید کپی مدارک طلاق و ترجمه آن را ارائه دهد

 • دو نفر شاهد که جز اعضای خانواده نباشد

ازدواج در دومنیکا در صورتی ممکن است که با ارائه مدارکی مانند اصل و کپی پاسپورت هر دو طرف، سند ازدواج، دو نفر شاهد و غیره باشد. همچنین شخص متقاضی برای مهاجرت به دومنیکا و اخذ تابعیت باید به سایت رسمی دومنیکا مراجعه کند تا فرم درخواست ازدواج را تکمیل کند و مدارک لازمه این ازدواج را در سایت رسمی مطالعه کند.

برای مهاجرت به دومنیکا و اخذ پاسپورت دومنیکا از طریق ازدواج باید یک پیشنهاد ازدواج از سوی شهروند دومنیکایی داشته باشید و اگر آن پیشنهاد از طریق یک مرد دومنیکایی داده شود، می توانید پاسپورت دومنیکا را دریافت کنید.

مهاجرت به دومنیکا از طریق خرید ملک

یکی از روش های دیگر رفتن از طریق خرید ملک است. اگر می خواهید به دومنیکا مهاجرت کنید، ابتدا بهتر است یک ملک بخرید و صاحب خانه شوید. با سرمایه گذاری در این بخش می توانید به راحتی صاحب پاسپورت دومنیکا شوید. در کشور دومنیکا سرمایه گذاری برای خرید ملک تقریبا چیزی حدود 200 هزار دلار می باشد. متقاضی پاسپورت کشور دومنیکا باید حداقل به مدت 3 سال ملک را حفظ کند و در صورت نگه داشتن این ملک تا  5 سال، واجد شرایط اخذ شهروندی دومنیکا خواهد شد. بنابراین می توانید بعد از این 5 سال، خانه را به افراد دیگری که متقاضی مهاجرت هستند واگذار کنید.

مهاجرت به دومنیکا از طریق کارافرینی

یکی دیگر از راه های مهاجرت به دومنیکا از طریق کارافرینی در این کشور است. امروزه سرمایه گذاران زیادی در کشور وجود دارند که تمایل زیادی به سرمایه گذاری در کشور دومنیکا دارند. این افراد می خواهند با مهاجرت به دومنیکا و اخذ تابعیت این کشور بتوانند در خارج از کشور کارآفرینی کنند و از این طریق کسب و کار دیگری داشته باشند. امروزه شرایط و ضوابط مهاجرتی کشور دومنیکا به گونه ای است که افراد زیادی را برای کارآفرینی به  سوی خود جذب می کند.

اولین چیزی که باید درباره کارافرینی دومنیکا بدانید این است که کارآفرینانی که گزینه مهاجرت را انتخاب می کنند، مورد لطف و حمایت دولت قرار می گیرند. دولت دومنیکا به کارآفرینان ارزش زیادی می دهد. البته این موضوع نیز حائز اهمیت است که کشور دومنیکا از نظر منطقه زمانی برابر با منطقه زمانی نیویورک است، بخاطر همین علت مکان مناسبی برای تجارت و کسب و کار می باشد. دولت دومنیکا یک لیست از کارهای مورد نیاز کشور خود تهیه می کند و به افرادی که تصمیم به کارآفرینی و مهاجرت را دارند ارائه می دهد.

 کارآفرینی در دومنیکا یک سری شرایط خاص دارد. متقاضیان مهاجرت برای کارآفرینی در این کشور باید این شرایط را رعایت کنند. سن افراد کارآفرین باید از21 سال بیشتر باشد و فرد کارآفرین می تواند همراهانی نیز با خود داشته باشد. شرط دیگر کارآفرینی در این کشور این است که متقاضی نباید هیچ سوء سابقه چه در کشور خود و یا سایر کشورها داشته باشد و مرتکب هیچ گونه جرم و جنایتی نشده باشد. شخص متقاضی باید سالم و هیچ گونه مشکل روانی و جسمانی نداشته باشد. این افراد برای کارآفرینی در دومنیکا باید تست پزشکی را پشت سر بگذارد.

برای اینکه بتوانید کارآفرینی و مهاجرت را آغاز کنید باید با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید تمام راه های مهاجرتی را قبل از کارآفرینی در این کشور مطالعه و بررسی کنید. وقتی در مورد مالیات کارآفرینی صحبت می شود باید بدانید که مالیات ها در اداره خدمات درآمد داخلی کشور دومنیکا پرداخت می شود که این مالیات معمولا در هر سال از 1000 دلار بالاتر خواهد رفت.

البته اگر بخواهید برای کارافرینی به دومنیکا بروید باید تمامی فرم های مربوط به قوانین و ضوابط این کشور را بررسی و تکمیل کنید. همچنین باید تمامی مدارک هویتی خود و ترجمه آنها را به انگلیسی برای انجام امور اداری ارائه دهید.

گزینه قابل توجه برای مهاجرت به دومنیکا و سرمایه گذاری در این کشور این است که شخص متقاضی به کارآفرینی باید چیزی حدود 75000 دلار در حساب نقدی خود داشته باشد. این به این منظور است که اموالی مانند ملک و زمین برای کارافرینی امتیاز محسوب نخواهند شد و باید تمامی سرمایه شخص متقاضی نقد و در حساب شخصی وی باشد را قطعی کند.

مهاجرت به دومنیکا از طریق تحصیل

یکی از روش های دیگر مهاجرت بخاطر تحصیل است. اگر کسی می خواهد از تحصیل در این کشور استفاده کند و یکی از دانش آموختگان این کشور باشد؛ باید از یک موسسه دولتی و یا یک دانشگاه در دومنیکا که دارای اعتبار و رتبه کافی است پذیرش داشته باشد. البته قابل ذکر است که متقاضی باید قبل از اینکه به آن موسسه یا دانشگاه وارد شود، درخواست ویزای تحصیلی برای سفارت بفرستد. زندگی در این کشور برای دانش آموزان مناسب ومقرون به صرفه است و برای کسانی که هیچ گونه سوء سابقه نداشته باشند خدمات آموزشی خوبی دردسترس است.

البته افراد متقاضی باید نشان دهند که برای پرداخت هزینه های تحصیل خود در کشور دومنیکا هیچ گونه مشکلی ندارند و به گونه ای حمایت می شوند. این هزینه ها شامل محل سکونت، هزینه تحصیل و بیمه درمانی است. برخی از این دانشجویان به همراه تحصیل کار می کنند. هزینه تحصیل برای دانشجواین بین المللی چیزی حدود 15 هزار دلار است. امکان گرفتن بورسیه برای دانشجویان محلی وجود دارد اما دانشجویان بین المللی این امکان را ندارند.

متقاضیانی که می خواهند برای تحصیل به دومنیکا مهاجرت کنند باید بر زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند چرا که زبان تحصیل در دومنیکا انگلیسی است. پس اگر گزینه مهاجرت را انتخاب کردید، بدانید که تحصیل در مقطع لیسانس چه در دانشگاه های خصوصی و چه دانشگاه های دولتی با زبان انگلیسی انجام می شود، فقط برخی از رشته ها به زبان فرانسوی تدریس می شوند. برای ورود به این دانشگاه ها و مهاجرت به دومنیکا باید مدرک زبان انگلیسی با نمره آیلس 6 داشته باشید.

مهاجرت به دومنیکا از طریق کارافرینی

دانشگاه های کشور دومنیکا تازه تاسیس هستند و تقریبا این دانشگاه ها در قرن بیستم تاسیس شده اند. این دانشگاه ها تعداد زیادی از کلاس ها و مهندسی، پزشکی، پیرا پزشکی و کسب و کار را به دانشجوها ارائه می دهند. تحصیل در کشور دومنیکا یکی از بهترین برنامه برای دانشجویان خارجی است.

رفتن به این کشور به شما این امکان را ارائه می دهد تا بتوانید در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در رشته هایی که می خواهید تحصیل کنید. اما برای افرادی که می خواهند در مقطع دکتری تحصیل خود را ادامه دهند گزینه خوبی نیست. تعداد دانشگاه هایی که در مقطع دکتری فعالیت می کنند محدود است و چون دانشگاه های این کشور ثروتمند نیستند از بورسیه برخوردار نمی شوید و باید تمام هزینه ها را شخصا پرداخت کنید.

هزینه های مهاجرت به دومنیکا

برای مهاجرت و قبل از اینکه بخواهید هزینه ای برای مهاجرت در هر کدام از مهاجرت ها چه تحصیلی، چه کاری، ملکی و هر مورد دیگر بپردازید، بهتر است با یک وکیل مختصص مهاجرت و یا موسسات مشاور حقوقی موجود در سرتاسر کشور تماس بگیرد. در این موسسات وکلای حقوقی و کارشناسان مجرب حضور دارند و بهترین و سریع ترین راه مهاجرت به دومنیکا را به شما معرفی می کنند. از این طریق می توانید بدون هیچ مشکل و دردسری مهاجرت را انتخاب کند و اقامت خوبی داشته باشید.

سایر نوشته های مهاجرت :

دلایل مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال

سالانه مردم زیادی به کشورهای مختلف مهاجرت می‌کنند. کشور پرتغال با جمعیتی حدود 11 میلیون نفر از دو سو دارای مرز آبی است و یکی

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند