مهاجرت به قطر

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

​مهاجرت به قطر از طریق سرمایه گذاری و خرید املاک

امروزه شاهد افزایش روزافزون مهاجرت به قطر هستیم؛ در واقع  برخی از افراد از سراسر جهان به دلایل مختلفی ترجیح می دهند که ادامه زندگی خود را در کشوری دیگر مانند کشورهای حوزه خلیج فارس سپری کنند. تلاش ما در این مقاله بر این است که تمام  راه ها و روش‌های مهاجرت به قطر را برای شما عزیزان بررسی کنیم.

کشور قطر

در جنوب غربی قاره آسیا و بخش جنوبی خلیج فارس کشوری به نام قطر در شرق شبه جزیره عربستان واقع شده است که پایتخت این کشور، شهر دوحه نام دارد. این کشور با مساحتی در حدود 11493 کیلومترمربع  از یک صحرای خشک تشکیل شده و با کشور عربستان سعودی از طریق مرز خاکی و با کشورهای عراق و کویت، بحرین، امارات و ایران از طریق مرز آبی همسایه است.

قطر بخاطر وجود ذخایر گسترده گاز طبیعی، به عنوان ثروتمندترین کشور جهان از نظر بالا بودن درآمد سرانه شناخته می شود. زبان عربی ، زبان رسمی این کشور و واحد پول آن نیز ریال است.کشور قطر

شرایط مهاجرت به قطر

در سال‌های اخیر شاهد رشد روزافزون کشور قطر بوده ایم که از طریق ثروت کلان خود در زمینه منابع طبیعی به خصوص گاز، یاعث شده که خیلی از افراد در سراسر جهان در کشور قطر سرمایه گذاری کنند و از این طریق به این کشور عرب‌نشین در حاشیه خلیج فارس مهاجرت کنند. کشور کوچک قطر بخاطر منابع عظیم نفت و گاز و استراتژی بسیار عالی خود در زمینه امور مالی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز بین‌المللی برای سرمایه‌گذاری در جهان تبدیل شده است. این امر سبب شده است که مهاجرت به قطر از طریق سرمایه گذاری افزایش پیدا کند.

انواع روش های مهاجرت به قطر

برای مهاجرت و کسب اقامت دائم یا موقت در کشور قطر نیز مانند سایر کشورها روش های گوناگونی به صورت زیر وجود دارد:

مهاجرت به قطر از طریق ثبت شرکت 

با مهاجرت به قطر از طریق ثبت شرکت در این کشور می توان از مزایای بسیاری مانند افتتاح حساب بانکی بین‌ المللی، اخذ اقامت موقت یا دائم قطر و … برخوردار شد .تأسیس شرکت با مسئولیت محدود  (LLC)توسط اشخاص حقیقی و حقوقی گزینه انتخابی بسیار مناسبی برای افرادی است که قصد دارند در بازرگانی قطر حضور پیدا کنند.

دقت داشته باشید که برای مهاجرت به قطر و ثبت شرکت در این کشور باید حتماً بیزینس پلن را ارائه داد و در حین نوشتن آن نیز به نکاتی همچون خلاصه‌ای از کارهای اجرایی اولیه و تعیین اهداف کسب و کار، انتظار از محصولات یا خدمات، تعیین تیم مدیریت شرکت و همچنین برآوردهای مالی و هزینه‌های پیش رو مانند هزینه ثبت شرکت و نگهداری سالانه آن، تمکن یا ساپورت مالی برای ثبت شرکت توجه کرد.

مهاجرت به قطر از طریق ثبت شرکت 

با مهاجرت و ثبت شرکت در این کشور افراد می توانند از مزایایی همچون آسان بودن فرآیند استخدام، پرداخت مالیات صفر بر درآمد یا کسری‌های قابل پرداخت به تأمین اجتماعی در خصوص اخذ دستمزد یا پرداخت حقوق کارمندان، پرداخت مالیات صفر یا حداکثر ۵ درصد برای هرگونه صادرات و واردات، اعطای مجوز کامل برگشت سود و سرمایه در خارج از کشور به ارز خارجی به سرمایه‌گذاران خارجی، اخذ حداکثر ۱۰ مالیات شرکت‌ها برای همکاری‌های خارجی، رشد فعالیت‌های زیر ساختی در حال توسعه، دارا بودن نمایشگاه‌های بین‌المللی عالی و سالن‌های کنفرانس، ادارات و اماکن اقامتی با کیفیت بسیار بالا و نیروی کار ارزان برخوردار بود.

مهاجرت به قطر از طریق سرمایه گذاری و خرید املاک

اگر قصد مهاجرت و سرمایه گذاری در کشور قطر را دارید بهتر است که قبل از انجام هر کاری کارگزاران تحقیق کنند و نه تنها بر بخش پتروشیمی در این کشور بلکه بر تنوع اقتصادی و رشد صنایع دیگر نیز تأکید داشته باشند. سرمایه گذاری در هر یک از بخش های ساخت و ساز، املاک و مستغلات و همچنین بهبود بخش های زیر بنایی و گردشگری قطر از جمله راه هایی برای مهاجرت به این کشور است.

امروزه مهاجرت به قطر و سرمایه گذاری در خرید ملک و مستغلات برای اخذ اقامت این کشور کاری بس دشوار است؛ چرا که در گذشته افرادی که تابعیت قطری نداشتند  می توانستند به راحتی کل خانه را به نام خودشان بزنند اما اکنون شرایط فرق کرده است و اگر خانه ای را خریداری کردید باید نصف این خانه را به اسم شریک قطری خود زده و بعد از تکمیل تمام مراحل اداری آن، کل خانه را به نام خود کرد.

​مهاجرت به قطر از طریق سرمایه گذاری و خرید املاک

مهاجرت به قطر از طریق تحصیل

امروز بسیاری از جوانان تمایل به مهاجرت از طریق تحصیل و اقامت در این کشور دارند و این جز از راه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور مقدور نخواهد بود. این افراد بعد از به اتمام رساندن دوره تحصیلی خود در این کشور می‌توانند برای اخذ اقامت اقدام نمایند از جمله شعبه های دانشگاهی معروف و مؤسسات آمریکایی معتبر که در کشور قطر وجود دارند؛ می‌توان برای مهاجرت به قطر به آن ها اشاره کرد؛ شامل:

 • weill cornell (ویل کرنل)
 • virginia (ویرجینیا)
 • calgary (کالجری)
 • carnegie mellon (کارنجی ملون)
 • HEC Paris

مهاجرت به قطر از طریق ازدواج

در صورتی که فرد با یکی از شهروندان کشور قطر که توانسته اقامت دائم این کشور را بگیرد، ازدواج کند می تواند به راحتی برای مهاجرت به قطر از طریق ازدواج و زندگی در کنار همسر خود برای اخذ ویزا اقدام کند.

مراحل و مدارک لازم جهت مهاجرت به قطر از طریق ازدواج

 • اطمینان از حداقل حقوق  ۴۰۰۰ درهم برای حمایت مالی از همسر خود
 • درخواست ویزای برای ورود همسر خود به کشور
 • درخواست اقامت پس از ورود همسر به این کشور
 • ارائه مدارک مورد نیاز شامل:
 • اصل و  کپی گذرنامه فرد و همسر
 • سند ازدواج تأیید شده توسط وزارت امور خارجه
 • سه قطعه عکس در اندازه گذرنامه همسر
 • ارائه قرارداد کاری خود در بخش خصوصی این کشور
 • گواهی تایید میزان حقوق کار دولتی (فیش حقوقی)
 • معاینه پزشکی همسر در یک بیمارستان یا درمانگاه مجاز
 • پرداخت 100 درهم بابت هزینه درخواست (فرم الکترونیکی)
 • تمدید و اعتبار ویزا باید پس از پایان سه سال اقامت

سایر نوشته های مهاجرت :

دلایل مهاجرت

مهاجرت به ژاپن

مجمع الجزایر ژاپن واقع در شرق آسیا با در دست داشتن رتبه سوم اقتصاد جهانی مهاجران زیادی را به خود جذب می کند. مهاجرت به

مطالعه »
مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک

مهاجرت به دبی

اگر قصد مهاجرت به دبی را دارید، باید راه های مهاجرت به دبی را بشناسید. مهاجرت از زمان های گذشته یک پدیده ای اجتماعی بوده

مطالعه »
مهاجرت به ایسلند

مهاجرت به ایسلند

ایسلند کشوری است که در چند دهه اخیر بسیار مورد توجه مهاجران واقع شده است. مهاجرت به ایسلند از بسیاری از نقاط جهان صورت می

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند