دعوتنامه دانمارک

کشور دانمارک عضو پیمان شنگن است و برای سفر به این کشور باید ویزای شنگن را گرفته باشید. داشتن دعوتنامه دانمارک برای اخذ ویزای دانمارک یک مزیت محسوب می شود و کار شما را در سفارت راحت تر می کند اما این تضمین وجود نخواهد داشت که حتماً سفارت کشور مورد نظر برای شما ویزا صادر خواهد کرد.برای اخذ ویزا در وقت

سفارت دانمارک باید دعوتنامه دانمارک مرتبط با نوع ویزای دانمارک درخواستی را ارائه دهید. دعوتنامه تجاری، کاری، خصوصی، نمایشگاهی، پزشکی و …. از جمله دعوتنامه دانمارک هستند که برای شخص میهمان ارسال می شوند و در هرکدام باید توضیحات کامل و خواسته شده ارائه شود.

آشنایی با کشور دانمارک

دانمارک عضو سازمان ملل و ناتو است. کپنهاگن پایتخت کشور دانمارک است و درحدود ۲ میلیون نفر جمعیت دارد. در کشور دانمارک اختلاف درآمد مردم بسیار کم است و از این منظر رتبه اول جهان را در اختیار دارد. فساد اداری در کشور دانمارک پایین ترین رتبه در جهان را دارد و مردم آن در نظرسنجی‌ها راضی ترین مردم جهان شناخته شده‌اند. کشور دانمارک از کشورهای مرفه اروپایی به حساب می ‌آید. از این رو افراد بسیاری در سراسر جهان این کشور را برای زندگی، تحصیل، کار و تجارت انتخاب می کنند.

این کشور رشد اقتصادی خوبی دارد و مکان خوبی برای سرمایه گذاری و مبادلات تجاری محسوب می شود. کشور دانمارک جاذبه های گردشگری فراوانی نیز در دل خود جای داده است. باغ های تیوولی،  کاخ کریستینبورگ، موزه ملی دانمارک، ینهاون، برج مدور، کاخ آمالین برگ، پل اورسوند، موزه فضای باز، قلعه کرانبورگ، قلعه اگسکوف و جزایر فارو از جمله اماکن گردشگری توریستی کشور دانمارک محسوب می شوند که در صورت دریافت دعوتنامه توریستی می ‌توانید آنها را در برنامه سفر تور اروپا خود قرار بدهید.

درباره کشور دانمارک

سفارت دانمارک در ایران

کشور دانمارک در ایران دارای سفارت خانه است و شما برای اخذ ویزا می توانید به سفارت خانه دانمارک در تهران مراجعه کنید. سفارت دانمارک در تهران بالاتر از پل صدر، خیابان هدایت،خیابان دشتی، پلاک ۱۰ واقع شده است. شما می توانید در روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ الی ۱۵ به سفارت وقت دانمارک مراجعه نمایید.

درصورتی که از طریق آژانس های مسافرتی برای سفر توریستی به کشور دانمارک اقدام می کنید احتیاجی به حضورتان در سفارت نیست و آژانس های مسافرتی خود روند اداری اخذ ویزا را طی می کنند ولی درموارد دیگر بهتر است برای مصاحبه احتمالی به هنگام وقت سفارت دانمارک حضور داشته باشید و از یک وکیل ماهر و کاردان کمک بگیرید.

دعوتنامه دانمارک

دعوتنامه به نامه ای که بستگان فرد یا شرکتی به منظور همکاری یا دانشگاه به منظور تحصیل و… در کشور میزبان برای فردی در کشور میهمان میفرستند گفته می‌ شود.  در صورت نداشتن دعوتنامه دانمارک کار شما برای اخذ ویزا بسیار دشوارتر خواهد شد. با داشتن دعوتنامه از دانمارک روند گرفتن ویزا آسان‌ تر خواهد شد ولی این به معنای صدور حتمی ویزا نیست.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانمارک

پس از ارسال دعوتنامه توسط شخص یا شرکت میزبان در دانمارک شما می توانید با ارائه اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار(در صورت داشتن گذرنامه قبلی آن را نیز ارائه دهید)، اصل سند شناسنامه، سند ازدواج یا طلاق در صورتی که قصد دیدار همسرتان در دانمارک را داشته باشید، ارائه مدارکی مبتنی بر نسبت خویشاوندی با معرف، فرم درخواست ویزا، یک قطعه عکس، گردش حساب ۳ ماهه اخیر اقدام به اخذ ویزای دانمارک نمایید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانمارک

انواع دعوتنامه دانمارک

دعوتنامه توریستی، دعوتنامه کاری، دعوتنامه  تجاری، دعوتنامه  نمایشگاهی، دعوتنامه  تحصیلی ، دعوتنامه خانوادگی و دعوتنامه پزشکی از جمله دعوتنامه هایی هستند که برای شخص میهمان از کشور دانمارک توسط شخص یا ارگانی خاص ارسال می‌ شوند.

بهتر است پیش از اقدام برای اخذ ویزا، دعوتنامه کشور دانمارک در اختیار داشته باشید. با دراختیار داشتن دعوتنامه مرتبط با هدف سفر روند اخذ ویزا برای شما بسیار آسان تر خواهد شد.

برای اخذ هر نوع ویزا احتیاج به دعوتنامه از کشور دانمارک مخصوص به آن دارید، برای مثال برای اخذ ویزای کاری باید از کارفرما دانمارکی دعوتنامه کاری داشته باشید و آن را به سفارت دانمارک تحویل دهید.

آشنایی با انواع دعوتنامه ها شما را در گرفتن دعوتنامه مناسب با هدف تان کمک می کند. در ادامه به معرفی مختصری از انواع دعوتنامه های دانمارک و مواردی که باید در متن دعوتنامه درج شود تا در سفارت دانمارک دارای اعتبار باشد، پرداخته ایم.

اخذ دعوتنامه توریستی دانمارک

دعوتنامه توریستی از رایج ترین انواع دعوتنامه ها می باشد. در دعوتنامه توریستی دانمارک است افراد در کشور میزبان به جهت تفریح و گردش برای خانواده و دوستان خود دعوتنامه ارسال می ‌کنند. این دعوتنامه، این اجازه را به شما می دهد که از جاذبه های گردشگری و توریستی این کشور بازدید کنید و با اماکن دیدنی و تاریخی کشور دانمارک آشنا شوید. با ارسال دعوتنامه توریستی دانمارک از طرف دوستان و آشنایان تان تازه کار شما برای اخذ ویزا آغاز می ‌گردد و نباید تصور این را داشته باشید که صرف دعوتنامه دانمارک مجوز به ورود به کشور دانمارک است.

اخذ دعوتنامه توریستی از طریق آژانس های مسافرتی

شما می توانید به وسیله آژانس های مسافرتی در تورهای گردشگری دانمارک ثبت نام کنید و بدون نیاز به دریافت دعوتنامه از کشور دانمارک از شخص خاصی به این کشور سفر کنید.

آژانس های مسافرتی با یک آژانس مسافرتی در دانمارک قرار داد می بندند و آژانس‌های مسافرتی دانمارک برای افرادی که قرار است به وسیله تور گردشگری به دانمارک بیایند دعوتنامه ارسال می کنند و مسئولیت سفر این افراد به کشور دانمارک را به عهده می گیرند.

شما می توانید روند اخذ ویزای توریستی خود را به این آژانس های مسافرتی که در این زمینه حرفه ای تر هستند بسپارید و دغدغه ای برای داشتن دعوتنامه دانمارک یا اخذ ویزای توریستی نداشته باشید. اکثر افراد از این طریق به کشور دانمارک سفر می کنند.

اخذ دعوتنامه توریستی دانمارک

اخذ دعوتنامه کاری دانمارک

در دعوتنامه کاری در صورت استخدام توسط شرکت یا کارفرمای خارجی آن شرکت می تواند برای شما دعوتنامه جهت کار در کشور میزبان ارسال کند‌. جهت ارسال دعوتنامه از دانمارک ابتدا کارفرما باید اجازه استخدام نیروی کار خارجی را از اداره کار کشور خود دریافت کرده باشد و پس از ارسال دعوتنامه از دانمارک کارفرما باید مهاجری که قرار است استخدام شود در اداره مهاجرت کشور خود ضمانت کند.

در دعوتنامه های تجاری و کاری باید نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره پاسپورت شخص تقاضاکننده کار که شرکت میزبان از او دعوت به عمل آورده، توضیحاتی در مورد هدف سفر و مدت زمان آن و همچنین قصد استفاده از ویزای شینگن برای ورود به سایر کشورها باید در آن درج شده باشد. شرکت میزبان باید نام، آدرس، شماره ثبت شرکت و تلفن خود را درج کند. شما می توانید با اخذ ویزای کاری دانمارک به وسیله دعوتنامه دانمارک از کارفرمای خود به محض ورود به خاک دانمارک مشغول به کار شوید.

شرایط ارسال دعوتنامه کاری

استخدام یک فرد خارجی در کشور دانمارک کار مشکلی است؛ چرا که ابتدا باید برای شغل مورد نظر در کشور دانمارک آگهی داده شود، در صورتی که شخصی برای شغل مورد نظر پیدا نشود این آگهی باید در کشور های حوزه شنگن منتشر شود، در نهایت اگر شخص مناسب کار مورد نظر یافت نشود شما فرصت این را خواهید داشت که برای استخدام در شغل مورد نظر درخواست دهید.

گرفتن دعوتنامه کاری دانمارک از سایر دعوتنامه ها دشوارتر است چراکه کارفرمای خارجی نیز باید هرگونه عملکرد و رفتار شما را در کشور خود تضمین کند و در صورت بروز تخلف توسط شما، کارفرما نیز متضرر خواهد شد. برای یک کارفرما استخدام یک شهروند از کشور خود بسیار راحت تر و زودتر از استخدام یک فرد خارجی است و شما باید مهارت و حرفه کافی و در حد بالا داشته باشید تا کارفرما را متقاعد به صدور دعوتنامه برای شما کند. ارائه مدارک و سوابق تحصیلی و کاری و مهارت هایی در زمینه های مختلف می توانند در استخدام شما توسط کارفرما بسیار موثر باشند.

اخذ دعوتنامه کاری دانمارک

دریافت دعوتنامه خویشاوندی دانمارک

اگر قصد دیدن خانواده ، دوستان و آشنایان خود را در دانمارک دارید باید از شخص مورد نظر دعوتنامه دانمارک داشته باشید. فردی که اقدام به ارسال دعوتنامه از کشور دانمارک برای دوستان و آشنایان خود می کند باید نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره پاسپورت فرد میهمان، هدف از سفر به دانمارک، تاریخ برگشت میهمان، تضمین حمایت مالی و محل اقامت و نوع نسبت با شخص میزبان را در دعوتنامه بنویسد.

همچنین باید نام خود و محل زندگی خود، تعداد اعضای خانواده و شغل در کشور دانمارک را نیز درج کند. بهتر است برای اخذ راحت تر ویزا از قبل بلیط هواپیما رفت و برگشت و هتل خود را در صورت اقامت در هتل رزرو نمایید. طول مدت ویزای خصوصی دانمارک معمولا از 14 روز تا سه ماه متغیر است و سفارت دانمارک مدت اقامت شما در خاک کشور دانمارک را باتوجه به زمان بلیط برگشت تان صادر می کند. بهتر است پیش از اقدام به اخذ ویزا برنامه های سفر خود را تنظیم کنید که درصورت صدور ویزا مدت زمان آن تغییر نخواهد کرد. درصورت اتمام مهلت ویزای دانمارک، شما برای تمدید ویزای خود باید کشور دانمارک را ترک کنید و تمامی مراحل اخذ ویزا از جمله ارائه دعوتنامه را از اول انجام دهید.

دریافت دعوتنامه خویشاوندی دانمارک

گرفتن دعوتنامه تجاری دانمارک

برای اخذ ویزای تجاری باید دعوتنامه دانمارک و شماره تلفن شرکتی که توسط آن دعوتنامه برای شما فرستاده شده است را به سفارت وقت دانمارک در تهران ارائه دهید. صنعت حمل و نقل در کشور دانمارک روز به روز در حال پیشرفت است و از این رو مبادلات اقتصادی و تجاری زیادی بین کشور دانمارک و دیگر کشورها صورت می گیرد.

دعوتنامه تجاری به منظور تجارت بین شرکت ‌ها و ارگان ها بین دو کشور فرستاده می شود. در دعوتنامه تجاری شرکتی در یک کشور خارجی از افرادی در یک شرکت دیگر دعوت به همکاری به عمل می آورد. هدف از این دعوتنامه بازدید افراد برای خرید محصول آن شرکت و مبادلات و کارهای تجاری و اقتصادی است.

​قوانین ارسال دعوتنامه تجاری

در صورت ارسال دعوتنامه تجاری دانمارک توسط شرکت میزبان باید در متن دعوتنامه تجاری توضیحات کامل و واضح از دلیل دعوت افراد و کارهایی که قرار است صورت بگیرد به همراه مهر شرکت درج شده باشد. متن دعوتنامه دانمارک  معمولا به صورت فایل pdf برای شرکت میهمان ارسال می شود. برای دعوتنامه های تجاری گواهی جدید ثبت شرکت دانمارکی لازم است.

گرفتن دعوتنامه تجاری دانمارک

اخذ دعوتنامه نمایشگاهی دانمارک

سالانه افراد زیادی از سراسر جهان برای بازدید و مبادلات اقتصادی و تجاری از نمایشگاه های بین المللی دانمارک به این کشور سفر می کنند. از نمایشگاه های بین المللی دانمارک می توان به نمایشگاه بین المللی حمل و نقل، صنعت دریانوردی، فناوری اطلاعات، صنایع قایق قایقرانی و غیره اشاره کرد.

برای شرکت در نمایشگاه های دانمارک نیاز به دعوتنامه نمایشگاهی دانمارک دارید و بدون ارائه دعوتنامه دانمارک ویزا برای شما صادر نخواهد شد . مسئولین نمایشگاه می ‌توانند برای شما دعوتنامه نمایشگاهی ارسال کنند. شما می توانید از دعوتنامه های دیگر نیز برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی دانمارک استفاده کنید. برای مثال با داشتن دعوتنامه خویشاوندی یا تحصیلی یا کاری و… و اخذ ویزا در زمانی که در کشور دانمارک به سر می برید می توانید از نمایشاه های بین المللی این کشور بازدید کنید.

اخذ دعوتنامه نمایشگاهی دانمارک

دریافت دعوتنامه تحصیلی دانمارک

دانشگاه های دانمارک از رتبه علمی بالایی در سطح جهان برخوردارند و از این رو افراد زیادی برای تحصیل به این کشور سفر می کنند.  پس از ارائه درخواست ادامه تحصیل در دانشگاه های دانمارک در صورت پذیرش توسط یکی از دانشگاه های دانمارک برای شما دعوتنامه تحصیلی از طرف دانشگاه موردنظر ارسال می شود. دعوتنامه تحصیلی سندی است که طی آن ویزای تحصیلی برای شما صادر خواهد شد که به وسیله آن می توانید در دانشگاه مربوطه ثبت نام کنید.

به مدت زمان دعوتنامه دانمارک دقت داشته باشید و قبل از به اتمام رسیدن اعتبار دعوتنامه اقدام به اخذ ویزا از سفارت وقت دانمارک در تهران نمایید. برای صدور ویزای تحصیلی حضور دانشجو در سفارت دانمارک الزامی است تا درصورت مصاحبه در آنجا حاضر باشد.

شرایط تحصیل در کشور دانمارک

طول دوره مقطع لیسانس در کشور دانمارک چهار سال است و شما می توانید در اکثر رشته‌های دانشگاه دانمارک تحصیل نمایید. ارائه دروس و امتحانات این دانشگاه به زبان دانمارکی است و در صورت درخواست برای پذیرش در دانشگاه های دانمارک باید مدرکی مبتنی بر آشنایی و تسلط بر زبان دانمارکی ارائه دهید.

دانشجویانی که در مقطع لیسانس مشغول به تحصیل در کشور دانمارک هستند به طور میانگین حدود دو ساعت در روز مجاز به کار می ‌باشند که مجموعه این درآمد می تواند هزینه زندگی و تحصیل فرد دانشجو در کشور دانمارک را فراهم کند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس منوط به تسلط بر زبان دانمارکی نیست و بسیاری از رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می شوند. حق کار برای فردی که در مقطع فوق لیسانس در کشور دانمارک تحصیل می ‌کند به طور میانگین  ۲۰ ساعت در هفته می باشد که برای هزینه زندگی و تحصیل در مقطع فوق لیسانس کافی است.

کشور دانمارک برای افرادی که در مقطع دکترا تحصیل می‌ کنند تسهیلات ویژه ای قرار داده است. حقوق ماهیانه دو هزار دلار برای افرادی که در مقطع دکتری تحصیل می کنند از جمله تسهیلات کشور دانمارک برای دانشجویان دکتری است.

دریافت دعوتنامه تحصیلی دانمارک

مدت اعتبار دعوتنامه دانمارک

اعتبار دعوتنامه دانمارک به طور معمول از زمانی که صادر می ‌شود ۶ ماه است و شما باید پیش از تمام شدن اعتبار دعوتنامه اقدام به اخذ ویزا نمایید. اگر در دعوتنامه سه ماه حضور شما در کشور دانمارک ذکر شده باشد شما برای افزایش مدت اقامت خود باید مدرکی دیگری برای توجیه سفارت دانمارک ارائه دهید و تمکن مالی خود را برای اقامت بیشتر اثبات کنید.

ارسال دعوتنامه از کشور دانمارک

اخذ ویزای هر کشوری از اولین اقدامات سفر محسوب می شود. جهت اخذ ویزا داشتن دعوتنامه روند اداری را سریع‌ تر و آسان ‌تر خواهد کرد. درصورت ارسال دعوتنامه برای دوستان و خویشاوندان خود باید به تعهدات دعوتنامه پایبند باشید. دعوتنامه ارسالی باید حاوی اطلاعات دقیق و درست باشد و از هرگونه دروغ در دعوتنامه پرهیز شود.

دعوتنامه ها معمولاً توسط اداره پست بین الملل و به صورت فایل pdf ارسال می ‌شوند. برای ارسال دعوتنامه از کشور دانمارک نیازی نیست که شخص حتما بومی آن کشور باشد، افرادی که از کشورهای دیگر مهاجرت به دانمارک انجام می دهند نیز می ‌توانند برای شما دعوتنامه بفرستند. دعوتنامه دانمارک ارسالی  بسته به نوع آن باید قوانینی را که خواسته شده در آن رعایت شود تا در سفارت دانمارک دارای اعتبار باشد و برای شما ویزای دانمارک صادر شود.

ارسال دعوتنامه از کشور دانمارک

مواردی که باید در دعوتنامه ذکر شوند

برای اینکه دعوتنامه ارسالی در سفارت دانمارک دارای اعتبار باشد باید متن دعوتنامه حاوی اطلاعات کاملی از شخص میهمان و شخص میزبان باشد. همچنین باید هدف از سفر و برنامه سفر در دعوتنامه به طور واضح و به دور از دورغ مشخص باشد. ذکر موارد زیر در دعوتنامه دانمارک ضروری است:

نام کامل مهمان، تاریخ تولد میهمان، آدرس و شماره تلفن میهمان، نسبت شخص میهمان با کسی که دعوتنامه را ارسال می کند، هدف سفر، مدتی که فرد میهمان تصمیم دارد در دانمارک اقامت داشته باشد، محل سکونت میهمان ، چگونگی پرداخت هزینه‌ های شخصی فرد میهمان و تاریخ ترک دانمارک.

شخصی که اقدام به ارسال دعوتنامه دانمارک می کند همچنین باید آدرس منزل و شماره تلفن خود در دانمارک و شغلش را ذکر کند و باید شهروند بومی و مهاجر بودنش را مشخص کند. در صورتی که شهروند بومی دانمارک باشد ارائه مدرک مبتنی بر شهروندی و در صورتی که مهاجر باشد باید مدرک مبتنی بر اقامت دائم خود ارائه دهد. همچنین باید مدرک مبتنی بر توانایی حمایت مالی از اشخاصی که دعوت می‌ کند در طول مدت زمان اقامت شان در دانمارک را ارائه دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.