دعوتنامه دانمارک

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های دعوتنامه :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دعوتنامه دانمارک

کشور دانمارک عضو پیمان شنگن است و برای سفر به این کشور باید ویزای شنگن را گرفته باشید. داشتن دعوت نامه دانمارک برای اخذ ویزای دانمارک یک مزیت محسوب می شود و کار شما را در سفارت راحت تر می کند اما این تضمین وجود نخواهد داشت که حتماً سفارت کشور مورد نظر برای شما ویزا صادر خواهد کرد.برای اخذ ویزا در سفارت وقت دانمارک باید دعوتنامه دانمارک مرتبط با نوع ویزا درخواستی را ارائه دهید. دعوت نامه تجاری، کاری، خصوصی، نمایشگاهی، پزشکی و …. از جمله دعوت نامه دانمارک هستند که برای شخص میهمان ارسال می شوند و در هرکدام باید توضیحات کامل و خواسته شده ارائه شود.

معرفی کشور دانمارک

دانمارک عضو سازمان ملل و ناتو است. کپنهاگن پایتخت کشور دانمارک است و درحدود ۲ میلیون نفر جمعیت دارد. در کشور دانمارک اختلاف درآمد مردم بسیار کم است و از این منظر رتبه اول جهان را در اختیار دارد. فساد اداری در کشور دانمارک پایین ترین رتبه در جهان را دارد و مردم آن در نظرسنجی‌ها راضی ترین مردم جهان شناخته شده‌اند. کشور دانمارک از کشورهای مرفه اروپایی به حساب می ‌آید. از این رو افراد بسیاری در سراسر جهان این کشور را برای زندگی، تحصیل، کار و تجارت انتخاب می کنند. این کشور رشد اقتصادی خوبی دارد و مکان خوبی برای سرمایه گذاری و مبادلات تجاری محسوب می شود.

دعوتنامه دانمارک

دعوت نامه به نامه ای که بستگان فرد یا شرکتی به منظور همکاری یا دانشگاه به منظور تحصیل و… در کشور میزبان برای فردی در کشور میهمان میفرستند گفته می‌ شود.  در صورت نداشتن دعوت نامه دانمارک کار شما برای اخذ ویزا بسیار دشوارتر خواهد شد. با داشتن دعوت نامه دانمارک روند گرفتن ویزا آسان‌ تر خواهد شد ولی این به معنای صدور حتمی ویزا نیست.

دعوتنامه دانمارک

انواع دعوتنامه دانمارک

دعوت نامه توریستی، دعوت نامه کاری، دعوت نامه  تجاری، دعوت نامه  نمایشگاهی، دعوت نامه  تحصیلی ، دعوت نامه خانوادگی و دعوت نامه پزشکی از جمله دعوت نامه هایی هستند که برای شخص میهمان از کشور دانمارک توسط شخص یا ارگانی خاص ارسال می‌ شوند. بهتر است پیش از اقدام برای اخذ ویزا، دعوت نامه دانمارک در اختیار داشته باشید. با دراختیار داشتن دعوت نامه دانمارک مرتبط با هدف سفر روند اخذ ویزا برای شما بسیار آسان تر خواهد شد.

برای اخذ هر نوع ویزا احتیاج به دعوت نامه دانمارک مخصوص به آن دارید؛ برای مثال برای اخذ ویزای کاری باید از کارفرما دانمارکی دعوت نامه کاری داشته باشید و آن را به سفارت دانمارک تحویل دهید. آشنایی با انواع دعوت نامه ها شما را در گرفتن دعوت نامه مناسب با هدف تان کمک می کند. در ادامه به معرفی مختصری از انواع دعوت نامه دانمارک و مواردی که باید در متن دعوت نامه دانمارک درج شود تا در سفارت دانمارک دارای اعتبار باشد، پرداخته ایم.

دعوتنامه دانمارک از نوع توریستی

دعوتنامه دانمارک توریستی از رایج ترین انواع دعوت نامه ها می باشد. در دعوت نامه دانمارک توریستی است افراد در کشور میزبان به جهت تفریح و گردش برای خانواده و دوستان خود دعوت نامه ارسال می ‌کنند. این دعوت نامه دانمارک این اجازه را به شما می دهد که از جاذبه های گردشگری و توریستی این کشور بازدید کنید و با اماکن دیدنی و تاریخی کشور دانمارک آشنا شوید. با ارسال دعوت نامه دانمارک توریستی از طرف دوستان و آشنایان تان تازه کار شما برای اخذ ویزا آغاز می ‌گردد و نباید تصور این را داشته باشید که صرف دعوت نامه دانمارک مجوز به ورود به کشور دانمارک است.

شما می توانید به وسیله آژانس های مسافرتی در تورهای گردشگری دانمارک ثبت نام کنید و بدون نیاز به دریافت دعوت نامه دانمارک از شخص خاصی به این کشور سفر کنید. آژانس های مسافرتی با یک آژانس مسافرتی در دانمارک قرار داد می بندند و آژانس‌های مسافرتی دانمارک برای افرادی که قرار است به وسیله تور گردشگری به دانمارک بیایند دعوت نامه دانمارک ارسال می کنند و مسئولیت سفر این افراد به کشور دانمارک را به عهده می گیرند.

شما می توانید روند اخذ ویزای توریستی خود را به این آژانس های مسافرتی که در این زمینه حرفه ای تر هستند بسپارید و دغدغه ای برای داشتن دعوتنامه دانمارک یا اخذ ویزای توریستی نداشته باشید. اکثر افراد از این طریق به کشور دانمارک سفر می کنند.

دانمارک

دعوتنامه دانمارک از نوع کاری

در دعوتنامه کاری در صورت استخدام توسط شرکت یا کارفرمای خارجی آن شرکت می تواند برای شما دعوت نامه جهت کار در کشور میزبان ارسال کند‌. جهت ارسال دعوت نامه دانمارک ابتدا کارفرما باید اجازه استخدام نیروی کار خارجی را از اداره کار کشور خود دریافت کرده باشد و پس از ارسال دعوت نامه دانمارک کارفرما باید مهاجری که قرار است استخدام شود در اداره مهاجرت کشور خود ضمانت کند.

در دعوتنامه های تجاری و کاری باید نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره پاسپورت شخص تقاضاکننده کار که شرکت میزبان از او دعوت به عمل آورده، توضیحاتی در مورد هدف سفر و مدت زمان آن و همچنین قصد استفاده از ویزای شینگن برای ورود به سایر کشورها باید در آن درج شده باشد. شرکت میزبان باید نام، آدرس، شماره ثبت شرکت و تلفن خود را درج کند. شما می توانید با اخذ ویزای کاری دانمارک به وسیله دعوتنامه دانمارک از کارفرمای خود به محض ورود به خاک دانمارک مشغول به کار شوید.

استخدام یک فرد خارجی در کشور دانمارک کار مشکلی است؛ چرا که ابتدا باید برای شغل مورد نظر در کشور دانمارک آگهی داده شود، در صورتی که شخصی برای شغل مورد نظر پیدا نشود این آگهی باید در کشور های حوزه شنگن منتشر شود، در نهایت اگر شخص مناسب کار مورد نظر یافت نشود شما فرصت این را خواهید داشت که برای استخدام در شغل مورد نظر درخواست دهید.

گرفتن دعوت نامه کاری دانمارک از سایر دعوت نامه ها دشوارتر است چراکه کارفرمای خارجی نیز باید هرگونه عملکرد و رفتار شما را در کشور خود تضمین کند و در صورت بروز تخلف توسط شما، کارفرما نیز متضرر خواهد شد. برای یک کارفرما استخدام یک شهروند از کشور خود بسیار راحت تر و زودتر از استخدام یک فرد خارجی است و شما باید مهارت و حرفه کافی و در حد بالا داشته باشید تا کارفرما را متقاعد به صدور دعوت نامه برای شما کند.

دعوتنامه دانمارک از نوع خویشاوندی

اگر قصد دیدن خانواده ، دوستان و آشنایان خود را در دانمارک دارید باید از شخص مورد نظر دعوت نامه دانمارک داشته باشید. فردی که اقدام به ارسال دعوت نامه دانمارک برای دوستان و آشنایان خود می کند باید نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره پاسپورت فرد میهمان، هدف از سفر به دانمارک، تاریخ برگشت میهمان، تضمین حمایت مالی و محل اقامت و نوع نسبت با شخص میزبان را در دعوت نامه دانمارک بنویسد. همچنین باید نام خود و محل زندگی خود، تعداد اعضای خانواده و شغل در کشور دانمارک را نیز درج کند.

بهتر است برای اخذ راحت تر ویزا از قبل بلیط هواپیما رفت و برگشت و هتل خود را در صورت اقامت در هتل رزرو نمایید. طول مدت ویزای خصوصی دانمارک معمولا از 14 روز تا سه ماه متغیر است و سفارت دانمارک مدت اقامت شما در خاک کشور دانمارک را باتوجه به زمان بلیط برگشت تان صادر می کند. بهتر است پیش از اقدام به اخذ ویزا برنامه های سفر خود را تنظیم کنید که درصورت صدور ویزا مدت زمان آن تغییر نخواهد کرد. درصورت اتمام مهلت ویزای دانمارک، شما برای تمدید ویزای خود باید کشور دانمارک را ترک کنید و تمامی مراحل اخذ ویزا از جمله ارائه دعوت نامه را از اول انجام دهید.

دعوتنامه دانمارک از نوع تجاری

برای اخذ ویزای تجاری باید دعوتنامه دانمارک و شماره تلفن شرکتی که توسط آن دعوت نامه برای شما فرستاده شده است را به سفارت وقت دانمارک در تهران ارائه دهید. صنعت حمل و نقل در کشور دانمارک روز به روز در حال پیشرفت است و از این رو مبادلات اقتصادی و تجاری زیادی بین کشور دانمارک و دیگر کشورها صورت می گیرد.

دعوتنامه تجاری به منظور تجارت بین شرکت ‌ها و ارگان ها بین دو کشور فرستاده می شود. در دعوت نامه تجاری شرکتی در یک کشور خارجی از افرادی در یک شرکت دیگر دعوت به همکاری به عمل می آورد. هدف از این دعوت نامه بازدید افراد برای خرید محصول آن شرکت و مبادلات و کارهای تجاری و اقتصادی است.

در صورت ارسال دعوت نامه دانمارک توسط شرکت میزبان باید در متن دعوت نامه دانمارک توضیحات کامل و واضح از دلیل دعوت افراد و کارهایی که قرار است صورت بگیرد به همراه مهر شرکت درج شده باشد. متن دعوت نامه دانمارک  معمولا به صورت فایل pdf برای شرکت میهمان ارسال می شود. برای دعوت نامه های تجاری گواهی جدید ثبت شرکت دانمارکی لازم است.

دعوتنامه دانمارک از نوع نمایشگاهی

سالانه افراد زیادی از سراسر جهان برای بازدید و مبادلات اقتصادی و تجاری از نمایشگاه های بین المللی دانمارک به این کشور سفر می کنند. از نمایشگاه های بین المللی دانمارک می توان به نمایشگاه بین المللی حمل و نقل، صنعت دریانوردی، فناوری اطلاعات، صنایع قایق قایقرانی و غیره اشاره کرد. برای شرکت در نمایشگاه های دانمارک نیاز به دعوت نامه دانمارک دارید و بدون ارائه دعوتنامه دانمارک ویزا برای شما صادر نخواهد شد . مسئولین نمایشگاه می ‌توانند برای شما دعوت نامه نمایشگاهی ارسال کنند.

شما می توانید از دعوتنامه های دیگر نیز برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی دانمارک استفاده کنید. برای مثال با داشتن دعوت نامه خویشاوندی یا تحصیلی یا کاری و… و اخذ ویزا در زمانی که در کشور دانمارک به سر می برید می توانید از نمایشاه های بین المللی این کشور بازدید کنید.

دعوتنامه دانمارک از نوع نمایشگاهی

دعوتنامه دانمارک از نوع تحصیلی

دانشگاه های دانمارک از رتبه علمی بالایی در سطح جهان برخوردارند و از این رو افراد زیادی برای تحصیل به این کشور سفر می کنند.  پس از ارائه درخواست ادامه تحصیل در دانشگاه های دانمارک در صورت پذیرش توسط یکی از دانشگاه های دانمارک برای شما دعوت نامه تحصیلی از طرف دانشگاه موردنظر ارسال می شود. دعوت نامه تحصیلی سندی است که طی آن ویزای تحصیلی برای شما صادر خواهد شد که به وسیله آن می توانید در دانشگاه مربوطه ثبت نام کنید. به مدت زمان دعوت نامه دانمارک دقت داشته باشید و قبل از به اتمام رسیدن اعتبار دعوت نامه اقدام به اخذ ویزا از سفارت وقت دانمارک در تهران نمایید.

طول دوره مقطع لیسانس در کشور دانمارک چهار سال است و شما می توانید در اکثر رشته‌های دانشگاه دانمارک تحصیل نمایید. ارائه دروس و امتحانات این دانشگاه به زبان دانمارکی است و در صورت درخواست برای پذیرش در دانشگاه های دانمارک باید مدرکی مبتنی بر آشنایی و تسلط بر زبان دانمارکی ارائه دهید.  دانشجویانی که در مقطع لیسانس مشغول به تحصیل در کشور دانمارک هستند به طور میانگین حدود دو ساعت در روز مجاز به کار می ‌باشند که مجموعه این درآمد می تواند هزینه زندگی و تحصیل فرد دانشجو در کشور دانمارک را فراهم کند.

 تحصیل در مقطع فوق لیسانس منوط به تسلط بر زبان دانمارکی نیست و بسیاری از رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می شوند. حق کار برای فردی که در مقطع فوق لیسانس در کشور دانمارک تحصیل می ‌کند به طور میانگین  ۲۰ ساعت در هفته می باشد که برای هزینه زندگی و تحصیل در مقطع فوق لیسانس کافی است.  کشور دانمارک برای افرادی که در مقطع دکترا تحصیل می‌ کنند تسهیلات ویژه ای قرار داده است. حقوق ماهیانه دو هزار دلار برای افرادی که در مقطع دکتری تحصیل می کنند از جمله تسهیلات کشور دانمارک برای دانشجویان دکتری است.

اطلاعات دعوتنامه دانمارک

برای اینکه دعوت نامه ارسالی در سفارت دانمارک دارای اعتبار باشد باید متن دعوتنامه دانمارک حاوی اطلاعات کاملی از شخص میهمان و شخص میزبان باشد. همچنین باید هدف از سفر و برنامه سفر در دعوت نامه دانمارک به طور واضح و به دور از دورغ مشخص باشد. ذکر موارد زیر در دعوت نامه دانمارک ضروری است:

 نام کامل مهمان، تاریخ تولد میهمان، آدرس و شماره تلفن میهمان، نسبت شخص میهمان با کسی که دعوت نامه را ارسال می کند، هدف سفر، مدتی که فرد میهمان تصمیم دارد در دانمارک اقامت داشته باشد، محل سکونت میهمان ، چگونگی پرداخت هزینه‌ های شخصی فرد میهمان و تاریخ ترک دانمارک.

شخصی که اقدام به ارسال دعوت نامه دانمارک می کند همچنین باید آدرس منزل و شماره تلفن خود در دانمارک و شغلش را ذکر کند و باید شهروند بومی و مهاجر بودنش را مشخص کند. در صورتی که شهروند بومی دانمارک باشد ارائه مدرک مبتنی بر شهروندی و در صورتی که مهاجر باشد باید مدرک مبتنی بر اقامت دائم خود ارائه دهد. همچنین باید مدرک مبتنی بر توانایی حمایت مالی از اشخاصی که دعوت می‌ کند در طول مدت زمان اقامت شان در دانمارک را ارائه دهد.

مدت اعتبار دعوتنامه دانمارک

اعتبار دعوت نامه دانمارک به طور معمول از زمانی که صادر می ‌شود ۶ ماه است و شما باید پیش از تمام شدن اعتبار دعوت نامه اقدام به اخذ ویزا نمایید. اگر در دعوت نامه دانمارک سه ماه حضور شما در کشور دانمارک ذکر شده باشد شما برای افزایش مدت اقامت خود باید مدرکی دیگری برای توجیه سفارت دانمارک ارائه دهید و تمکن مالی خود را برای اقامت بیشتر اثبات کنید.

سفارت کشور دانمارک

کشور دانمارک در ایران دارای سفارت خانه است و شما برای اخذ ویزا می توانید به سفارت خانه دانمارک در تهران مراجعه کنید. سفارت دانمارک در تهران بالاتر از پل صدر، خیابان هدایت،خیابان دشتی، پلاک ۱۰ واقع شده است.

درصورتی که از طریق آژانس های مسافرتی برای سفر توریستی به کشور دانمارک اقدام می کنید احتیاجی به حضورتان در سفارت نیست و آژانس های مسافرتی خود روند اداری اخذ ویزا را طی می کنند ولی درموارد دیگر بهتر است برای مصاحبه احتمالی در سفارت وقت دانمارک حضور داشته باشید و از یک وکیل ماهر و کاردان کمک بگیرید.

سایر نوشته های دعوتنامه :

دعوتنامه کرواسی

دعوتنامه کرواسی

کشور کرواسی یکی از کشورهای زیبا و کشورهای منطقه ی بالکان می باشد که دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است. امروزه افراد زیادی دوست دارند

مطالعه »

دعوتنامه بلژیک

دعوتنامه امروزه از جمله روش های مناسب و نسبتا کم هزینه برای مهاجرت می باشد. کشور های مختلفی در همین راستا به ارگان های خود

مطالعه »
دعوتنامه کانادا

دعوتنامه کانادا

از شرایط دعوتنامه کانادا مطلع هستید؟ شاید برایتان پیش آمده و یا به گوشتان خورده است که می خواهید به کانادا سفر کنید و سفارت

مطالعه »
دعوتنامه سوئد

دعوتنامه سوئد

دعوتنامه سوئد یکی از دعوت نامه هایی است که اکثر مهاجران به دنبال آن هستند. برای دریافت ویزا و دعوت نامه سوئد باید اطلاعاتی را

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند