دعوتنامه اتریش

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های دعوتنامه :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

انواع دعوتنامه اتریش

دعوتنامه اتریش به منظور سهولت روند اخذ ویزا مورد استفاده قرار می گیرد، دعوتنامه، نامه ای ست که از فرد برای حضور در کشور مقصد دعوت به عمل می آورد. دریافت دعوت نامه اولین قدم برای فراهم کردن مدارک خروج از کشور است و تنها می تواند موجب بهبود روند رسیدگی به پرونده درخواست ویزای شما شود و عاملی بر قطعیت صدور ویزا نخواهد بود. در ادامه با انواع دعوتنامه اتریش و مراحل لازم برای اخذ آن آشنا خواهید شد.

دعوتنامه اتریش

هنگام ارسال و دریافت دعوتنامه اتریش باید نکاتی را مد نظر قرار دهید که یکی از آن ها رعایت صداقت در متون درج شده است، به عنوان مثال اگر در رابطه با هدف سفر واضح و روشن صحبت نشود و تناقض هایی در ما بین متون پیدا شود با خطر رد شدن درخواست تان مواجه می شوید. در این میان هم فرد ارسال کننده و هم فرد دریافت کننده دعوت نامه اتریش باید به سوالات پاسخ دقیق و صادقانه بدهند.

اگر دعوت نامه اتریش را برای پدر و مادر پیر خود ارسال می کنید فرم مربوط به درخواست ویزا را نیز تکمیل و همراه با آن برایشان ارسال نمایید، این مورد می تواند کمک بسیار زیادی به آن ها کند. و نکته نهایی این بخش این است که هنگام انجام مصاحبه باید همه پاسخ های تان مطابق با پاسخ های درج شده در دعوت نامه اتریش باشد در غیر این صورت درخواست تان رد می شود و باید از ابتدا همه مراحل را طی نمایید، در این روز مدارک اثبات نسبت خانوادگی تان با فرد ارسال کننده دعوت نامه را نیز به همراه داشته باشید.

متقاضیانی که کمتر از 18 سال سن دارند و هنوز به سن قانونی تعیین شده نرسیده اند نمی توانند با تکیه بر مدارک و دعوت نامه ای که در دست دارند مراحل اخذ ویزا را طی کنند، ارائه رضایت نامه محضری که حاوی امضای والدین او باشد ضروری ست و توانایی مالی یکی از والدین نیز باید به اثبات برسد.

شرکت هایی که قصد ارسال دعوتنامه برای فردی ساکن در ایران را دارند می توانند از طریق الکترونیکی اقدام به این کار نمایند. هزینه لازم برای این نوع دعوت نامه نسبت به دیگر دعوت نامه ها بیشتر است چراکه روند رسیدگی به آن نیز سریع تر صورت می پذیرد. در تنظیم این نوع دعوت نامه باید همه نکات را مد نظر قرار دهید تا با مشکلات جدی روبرو نشوید.

دعوتنامه اتریش

مدارک برای ارسال دعوتنامه اتریش

شخصی که قصد ارسال دعوت نامه اتریش را برای فرد متقاضی دارد باید اطلاعاتی از او را در متن دعوت نامه به ثبت برساند، برخی از این اطلاعات عبارتند از: نام و نام خانوادگی کامل دریافت کننده دعوت نامه اتریش، تاریخ تولد او، آدرس و شماره تلفن دقیق، نسبت خانوادگی و مدارک لازم برای اثبات آن، هدف فرد متقاضی از سفر به اتریش که نوع دعوت نامه اتریش را نیز تعیین می کند، مدت زمانی که قرار است در این کشور بماند، زمان بازگشت او به کشور مبدا و آدرس دقیق محل اقامت وی. در بخش بعد فرد ارسال کننده دعوت نامه اتریش موظف است که مدارکی را نیز که مربوط به خودش است ارائه دهد (این مدارک جهت اثبات صلاحیت او برای دعوت از فردی دیگر است):

 1. شناسنامه و کپی آن
 2. آدرس دقیق محل زندگی همراه با شماره تماس
 3. گواهی اشتغال و مدارکی در خصوص دریافت حقوق ماهانه
 4. سند مالکیت منزل و یا اجاره نامه
 5. کارت شهروندی اتریش
 6. مدارکی دال بر دریافت اقامت دائم این کشور
 7. متنی که نشان دهد شما مسئولیت حمایت مالی شخص را بر عهده می گیرید( این مورد برای اعضای خانواده شماست و کسانی چون پدر، مادر، خواهر و برادر که رابطه بسیار نزدیکی با یکدیگر دارید).

انواع دعوتنامه اتریش

دعوتنامه اتریش انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می شود:

انواع دعوتنامه اتریش

دعوتنامه اتریش از نوع توریستی

اتریش یکی از برترین مقصدهای گردشگری در دنیاست، اگر قصد دارید تعطیلات خود را به همراه خانواده تان در این کشور سپری کنید اولین قدم دریافت دعوت نامه اتریش از نوع توریستی ست. این دعوت نامه می تواند از طرف یکی از آشنایان شما که در این کشور ساکن است برای تان ارسال گردد، این دعوت نامه اتریش روند رسیدگی به پرونده ویزای توریستی شما و اعضای خانواده تان را بهبود می بخشد و باعث می شود بتوانید زودتر از زمان پیش بینی شده ویزای تان را دریافت نمایید.

دعوتنامه اتریش از نوع توریستی دارای قوانین خاصی ست که فرد ارسال کننده باید آن ها را نیز مد نظر قرار دهد به عنوان مثال اگر امکان ارائه مدارک لازم در خصوص رزرو هتل و محل اقامت را ندارید از فرد ارسال کننده بخواهید که مسئولیت اقامت شما در اتریش را بر عهده بگیرد و مشخصات منزل خود را به طور دقیق در متن فرم دعوت نامه درج کند، در این صورت شما از ارائه مدارک رزرو هتل معاف هستید و این می تواند به میزان زیادی هزینه های سفرتان را کاهش دهد. مدت زمان سفر شما نیز باید حتما از قبل مشخص گردد و مدارک نیز مطابق با آن ها تهیه و ارائه شود.

دعوتنامه اتریش از نوع کاری

افرادی که اتریش را به عنوان مقصد کاری خود انتخاب می کنند باید دعوت نامه اتریش از نوع کاری را به سفارت ارائه دهند. به عنوان مثال اگر شرکت شما را برای مصاحبه فراخوانده و قصد استخدام تان را دارد باید برای تان دعوت نامه مربوطه را ارسال نماید. این نوع از دعوت نامه اتریش نشان دهنده هدف شما از سفر است که بر مسیر پیشرفت پرونده صدور ویزای تان نیز تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

در این نوع دعوت نامه جزییات بسیاری مورد توجه قرار می گیرد که مهمترین آن میزان مسئولیتی ست که کارفرما باید در خصوص شما بر عهده بگیرد، به عنوان مثال اگر زمانی در کشور مقصد دست به خلاف بزنید یا کاری خلاف قوانین انجام دهید، کارفرمای تان موظف به پاسخگویی ست که این مسئولیت سنگینی ست. مسئولیت محل اقامت در مدت زمان فعالیت کاری نیز بر عهده کارفرما و یا رئیس شرکت است که ذکر این مورد نیز در دعوت نامه اتریش الزامی ست. از دیگر مدارک لازم برای ارائه اثبات قانونی بودن شرکت مقصد است که مدارک آن توسط مسئولین شرکت برای شما یا سفارت مربوطه ارسال می شود.

دعوتنامه اتریش از نوع خویشاوندی

دعوت نامه اتریش از نوع خویشاوندی یا خانوادگی مربوط به سفرهایی ست که قصد دیدار با عزیزان تان را دارید، در این نوع دیدارها خانواده شما که ساکن اتریش هستند باید دعوت نامه ای  منطبق با هدف برای تان ارسال نمایند تا بتوانید مراحل بعدی مربوط به دریافت ویزا را طی نمایید. در انواع خاصی از ویزا ارائه دعوت نامه مربوطه الزامی ست که این مورد یکی از آن ها می باشد و شما بدون ارائه دعوت نامه اتریش از نوع خانوادگی نمی توانید اجازه خروج از کشور و ورود به کشور مقصد را دریافت نمایید.

دعوتنامه اتریش از نوع تجاری

دعوت نامه اتریش از نوع تجاری برای اهداف خاصی ارسال می شود که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می گردد:

 1. تجار و بازرگانانی که قصد ملاقات با دیگر شرکای شان را دارند.
 2. کسانی که قصد سرمایه گذاری تجاری در کشور مقصد را دارند.
 3. کسانی که در اتریش دارای شعبه تجاری هستند.
 4. کسانی که قصد دارند در یک جلسه کاری شرکت نمایند.
 5. یکی دیگر از اهداف این نوع دعوت نامه شرکت در کنفرانس ها و همایش هایی ست که به زمینه کاری متقاضی مربوط می شود.

ارائه مستندات در خصوص هدف مربوطه الزامی ست و اگر نتوانید مدارک خواسته شده را به سفارت بدهید با درخواست شما موافقت نخواهد شد، ویزای تجاری نیز از انواع ویزاهایی ست که داشتن دعوت نامه برای پیشبرد مراحل آن الزامی ست.

دعوتنامه اتریش از نوع نمایشگاهی

دعوت نامه اتریش از نوع نمایشگاهی نیز مربوط به یک نمایشگاه بین المللی خاص است که محل برگزاری آن کشور اتریش خواهد بود. افراد متقاضی این نوع از دعوت نامه اتریش نیز افراد خاصی هستند با اهداف گوناگون، که در ادامه راجع به تک تک آن ها توضیحاتی را شرح خواهیم داد:

 1. کسانی که قصد اجاره غرفه در نمایشگاه مربوطه را دارند و هزینه آن را نیز پرداخت کرده اند، این افراد دارای محصولات و ایده هایی هستند که می توانند با شرکت در نمایشگاه آن را در معرض دید عموم قرار دهند. مسئولین نمایشگاه می توانند دعوت نامه مربوطه را برای این دسته از متقاضیان ارسال نمایند، ارائه مدارکی که نشان دهنده اجاره غرفه در نمایشگاه باشد هم می تواند روند صدور ویزا را جلو بیندازد.
 2. دسته دوم متقاضیان دعوت نامه نمایشگاهی افرادی هستند که در زمینه مربوطه تحصیل می کنند و می خواهند اطلاعات خود را در این زمینه گسترش دهند و با تکنولوزی روز دنیا در مسیر اهداف شان گام بردارند.
 3. دسته سوم متقاضیانی هستند که در زمینه مربوط به برگزاری نمایشگاه فعالیت دارند، در واقع این افراد برای توسعه کسب و کار خود در این نمایشگاه ها شرکت می کنند. اگر یک شرکت دارید می توانید درخواست خود مبنی بر ارسال دعوت نامه اتریش را با مسئولین نمایشگاه و یا نمایندگان مربوطه آن ها در میان بگذارید. با شرکت در این نمایشگاه امکان گسترش فعالیت های تجاری تان با دیگر کشورها نیز وجود دارد و می توانید گام های محکمی در این زمینه بردارید.
 4. دسته نهایی نیز افرادی هستند که می خواهند محصولات ارائه شده در این نمایشگاه ها را خریداری نمایند، آن ها با ارائه دعوت نامه مربوطه موظف به اخذ ویزا برای شرکت در نمایشگاه و تهیه محصولات مورد نیازشان خواهند شد.

دعوتنامه اتریش از نوع تحصیلی

دعوت نامه اتریش نوع تحصیلی برای متقاضیان تحصیل در این کشور است. اولین مرحله برای این متقاضیان ارسال درخواست برای دانشگاه مقصد است، آن ها پس از بررسی مدارکی را از شما طلب می کنند که موظف به ارسال آن ها خواهید بود. پس از گذر از این مرحله و تایید مدارک ارسالی دعوت نامه ای از سوی دانشگاه برای شما ارسال می شود که باید آن را به سفارت اتریش ارائه دهید تا بتوانید در جهت باز کردن پرونده ویزای خود گام بردارید. در این بین مدارک دیگری نیز از شما طلب می گردد که باید همراه با دعوت نامه به سفارت تحویل دهید، لیست این مدارک در سایت سفارت آورده شده است.

دعوتنامه اتریش از نوع تحصیلی

دعوتنامه اتریش از نوع پزشکی

اگر فردی از اعضای خانواده شما مبتلا به بیماری ست که باید در یکی از بیمارستان های کشور اتریش بررسی شود می توانید از طریق دعوت نامه پزشکی برای اخذ ویزا اقدام نمایید، این نوع دعوت نامه بیشتر از طرف بیمارستان و مرکز مربوطه برای شخص ارسال می گردد و همه جزئیات لازم در آن درج می شود. با ارائه این دعوت نامه می توانید هرچه سریع تر بیمار خود را از کشور خارج کرده و برای درمان به اتریش ببرید.

شرایط فرد ارسال کننده دعوت نامه اتریش

فردی که قصد دارد برای شما دعوت نامه اتریش را ارسال نماید باید دارای شرایط زیر باشد:

 1. مساحت منزل او به قدری باشد که امکان جا دادن دیگر اعضای خانواده اش را نیز داشته باشد.
 2. امکان پشتیبانی از افراد دعوت شده را داشته باشد.
 3. بیمه پزشکی باشد.
 4. همه مالیات های خود را به موقع و در زمان مقرر شده پرداخت کرده باشد.
 5. مکانی را برای اقامت در اختیار داشته باشد، این که مستاجر است یا مالک فرقی نمی کند.
 6. گواهی دریافت حقوق او باید به بخش مربوطه ارائه شود و این مقدار نباید کمتر از حداقل سقف تعیین شده در کشور اتریش باشد.
 7. اگر قصد دارد مسئولیت مخارج دعوت شدگان را بر عهده بگیرد باید اسنادی ارائه دهد که نشان دهنده توانایی مالی وی باشد.
 8. حتما باید اقامت دائم اتریش را دریافت کرده باشد.

تاریخ انقضا دعوتنامه اتریش

درخواست ارسال دعوت نامه اتریش از مراحل اولیه دریافت ویزا است که بعد از آن ملزم به دریافت وقت سفارت و ارائه دعوت نامه و مدارک تعیین شده دیگر به سفارت مربوطه هستید. اگر فرد ارسال کننده دعوت نامه اتریش به مدت زمان لازم جهت گرفتن وقت از سفارت و روند رسیدگی به پرونده توجه نکند و تاریخی کوتاه را روی دعوت نامه به ثبت برساند، با منقضی شدن دعوت نامه دیگر قادر به استفاده از آن نخواهید بود و مسئولین سفارت توجهی به دعوت نامه نخواهند کرد و آن را در روند رسیدگی به پرونده لحاظ می کنند.

از فرد ارسال کننده دعوت نامه بخواهید که تاریخی متناسب با مراحل دریافت ویزا و مصاحبه را برگزیند و آن را در متن درج نماید. ناگفته نماند که اگر مجبور به طی کردن مجدد مراحل دریافت دعوت نامه اتریش شوید تاریخ اخذ ویزای تان چندین ماه دیگر نیز عقب می افتد و از برنامه ریزی های خود باز می مانید.

سفارت کشور اتریش

برای ارائه دعوت نامه اتریش باید در وقت تعیین شده به سفارت این کشور مراجعه نمایید. سفارت اتریس در تهران، نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان محمود احمدی زمانی، کوچه میرولی پلاک 6-8 واقع شده است.

سایر نوشته های دعوتنامه :

دعوتنامه تجاری سوئد

دعوتنامه تجاری

دعوتنامه تجاری یکی از انواع دعوتنامه است که هدف از آن تجارت و توسعه دادن اقتصاد می باشد. شرکت مقصد با اهداف تجاری فرد را

مطالعه »
دعوتنامه هلند

دعوتنامه هلند

دعوتنامه هلند، نامه، مدرک و یا سندی است که شرکت و یا فردی از کشور هلند که می‌ تواند از آشنایان شما هم باشد برای

مطالعه »
دعوتنامه اسپانیا از نوع خویشاوندی

دعوتنامه اسپانیا

اگر شما عزیزان قصد دارید که به کشور اسپانیا سفر کنید، لازم است که حتماً نسبت به اخذ ویزا و دعوتنامه اسپانیا اقدام کنید. با

مطالعه »
دعوتنامه کانادا

دعوتنامه کانادا

از شرایط دعوتنامه کانادا مطلع هستید؟ شاید برایتان پیش آمده و یا به گوشتان خورده است که می خواهید به کانادا سفر کنید و سفارت

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند