مهاجرت به ژاپن

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دلایل مهاجرت

مجمع الجزایر ژاپن واقع در شرق آسیا با در دست داشتن رتبه سوم اقتصاد جهانی مهاجران زیادی را به خود جذب می کند. مهاجرت به ژاپن ابتدا اقامت موقت را شامل می‌شود که می‌ تواند درصورت داشتن شرایط به اقامت دائم و تابعیت نیز منجر شود. برای اخذ تابعیت کشور ژاپن  باید مدت طولانی در ژاپن زندگی کرده باشید و با فرهنگ و پیشینه این کشور آشنایی پیدا کرده باشید.

کشور ژاپن

مجمع الجزایر ژاپن در اقیانوس آرام قرار گرفته است و با کشورهای روسیه، چین، کره شمالی و جنوبی دارای مرز آبی است. توکیو پایتخت کشور ژاپن است. کشور ژاپن رتبه سوم اقتصاد جهان را در دست دارد. کشور ژاپن عضو سازمان ملل متحد می باشد. شرایط خوب اقتصادی از دلایل افزایش مهاجرت به ژاپن محسوب می شود.

ژاپن به دلیل امضا کردن کنوانسیون ۱۹۵۱ سازمان ملل متحد متعهد شده است، افرادی که در پی پناهندگی هستند یا در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار می گیرند را حمایت کند به همین دلیل مهاجرت به ژاپن رو به افزایش است. کشور ژاپن رتبه چهارم صادرات جهان را در اختیار دارد.

دلایل مهاجرت

شرایط نامناسب اقتصادی یکی از مهمترین انگیزه های مهاجرت به ژاپن به شمار می‌رود به صورتی که حدود نیمی از مهاجرت هایی که در دنیا رخ می ‌دهد به امید یافتن فرصت شغلی بهتر بوده است. از دیگر دلایل مهاجرت جنگ، مورد تعرض و آزار و اذیت قرار گرفتن در وطن است که افراد مجبور به ترک وطن و مهاجرت به کشورهای همسایه می شوند.

 از دیگر علل مهاجرت ،به آزادی سیاسی و مذهبی در کشور مقصد نیز می توان اشاره کرد. برخی افراد برای آموزش و یادگیری بیشتر دست به مهاجرت می‌ زنند و به کشوری که از درجه علمی بالاتری برخورداراست ،مهاجرت می‌کنند.

در مهاجرت زیست محیطی به علت تغییرات آب و هوایی و نبود شرایط مناسب برای زندگی ، افراد مجبور به ترک وطن خود به صورت موقت و بازگشت درصورت بازگشت شرایط مناسب یا مهاجرت به صورت دائم می شوند.

دلایل مهاجرت

مهاجرت به ژاپن

در دهه اخیر شمار مهاجران افزایش چشمگیری پیدا کرده است و روز به روز نیز در حال افزایش است. هر کشوری برای ورود مهاجران شرایط و قوانین خاص خود را دارد که با افزایش شمار مهاجران در سراسر دنیا این قوانین بیشتر و دشوارتر شده‌اند. اگر قصد مهاجرت به ژاپن را دارید ابتدا در تمام جوانب آن را در نظر بگیرید و سپس قدم در این راه بگذارید.

برای اقدام  مهاجرت به ژاپن باید سرمایه کافی در اختیار داشته باشید. برای مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل که یکی از ارزانترین روش های مهاجرت به ژاپن نیز به شمار می‌ رود حداقل باید ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان سرمایه داشته باشید. مهاجرت به ژاپن از طریق کارآفرینی یا ثبت شرکت از پرهزینه ترین راه های مهاجرت است.

بهتر است پیش از اقدام مهاجرت به ژاپن هدف خودتان را از مهاجرت به ژاپن مشخص کنید تا برای رسیدن به هدف مورد نظرتان انگیزه و تلاش کافی را داشته باشید.اگر به دنبال یافتن فرصت شغلی مناسب تر و کار بهتری هستید باید در یک زمینه شغلی مهارت و حرفه کافی داشته باشید و بعد برای مهاجرت به ژاپن اقدام کنید؛ چرا که کشورهای دیگر خواهان نیروی ماهر هستند و روی فرد بدون مهارت سرمایه‌ گذاری نمی‌ کنند.

 اگر به دنبال مهاجرت به ژاپن هستید از طریق قانونی وارد شوید.مجرم شناخته شدن، عدم پذیرش توسط کشور مقصد و حتی کشور مبدا، عدم امنیت و… از جمله معایب راه های غیرقانونی مهاجرت به ژاپن به شمار می‌روند.اگر قصد مهاجرت به ژاپن را دارید بهتر است در این زمینه از یک وکیل کاردان و باتجربه کمک بگیرید.

 انواع راههای مهاجرت به ژاپن

مهاجرت از لحاظ مختلفی بررسی و دسته بندی می‌شود. مهاجرت از حیث مسافت، زمان، اجباری و اختیاری بودن، تعداد افراد، سیاسی و غیره بررسی می‌شود. در بررسی مهاجرت از نظر مسافت، دو نوع مهاجرت نزدیک به کشورهای همسایه و مهاجرت دور وجود دارد.بعضی از مهاجرت ها به خواست و علاقه افراد برای تشکیل زندگی بهتر و رفاه بیشتر صورت می گیرد، بعضی دیگر نیز به صورت غیر ارادی و اجباری به دلایل سیاسی، اقتصادی و غیره اتفاق می ‌افتد.

 مهاجرت ها به صورت انفرادی یا دسته جمعی امکان‌ پذیراند. در مهاجرت به صورت انفرادی فرد به صورت تکی یا با اعضای خانواده تصمیم به مهاجرت می گیرند اما در مهاجرت به صورت دسته جمعی افراد یک منطقه با هم اقدام به مهاجرت می کنند که این نوع مهاجرت بیشتر به دلیل جنگ ها و آزار و اذیت صورت می گیرد.مهاجرت می‌تواند داخلی به صورت شهر به شهر یا خارجی از یک کشور به کشور دیگر صورت پذیرد

مهاجرت به ژاپن از طریق کاری

مهاجرت از طریق تخصص یا کار بیشترین تعداد مهاجران را تشکیل می‌ دهند. برای اخذ ویزای کاری و مهاجرت به ژاپن باید از طرف کارفرمای ژاپنی دعوت نامه داشته باشید. مدت زمان ویزای کاری ۳ سال است. شما پس از مهاجرت به ژاپن می توانید پیش از اتمام زمان ویزای کاریتان اقدام به تمدید آن نمایید.

نفت، املاک، چاپ و نشر و خدمات عمومی از جمله کارهای پر درآمد در ژاپن و پوشاک، صنایع چرم و مبلمان از جمله کارهایی است که کمترین دستمزد در آنها دریافت می شود.بعضی از مشاغل نظیر پروفسوری، پزشکی، معلمی، وکالت و… نیاز به دریافت اجازه نامه از اداره مهاجرت ژاپن را دارند.

ژاپن جهت کار به مهاجران اجازه می دهد در صورت داشتن قرارداد با کارفرما ژاپنی اقامت دائم بگیرند. به همین دلیل شمار مهاجرت به ژاپن در پی یافتن فرصت شغلی مناسب تر روبه افزایش است.

افرادی که ویزای خود را از طریق تحصیل، جهانگردی، فرهنگی و غیره دریافت کرده اند برای کار در کشور ژاپن باید از اداره کار محلی ژاپن اجازه نامه دریافت کنند. درصورت اجازه ، این افراد می توانند به صورت موقت وتنها در ساعات مشخصی از روز مشغول به کار شوند.

مهاجرت به ژاپن از طریق کاری

مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل

افراد زیادی در سراسر جهان علاقه مند به تحصیل در کشورهای پیشرفته و با رتبه علمی بالا هستند. درصد بی سوادی در کشور ژاپن صفر است. یکی از راه های مهاجرت به ژاپن، مهاجرت از طریق تحصیل است.

 در ژاپن سال تحصیلی از آوریل تا مارس ادامه دارد؛ ماه اوت،  پایان دسامبر و ابتدای ژانویه نیز تعطیلات تحصیلی کشور ژاپن هستند.در ژاپن سه نوع دانشگاه مشغول به فعالیت هستند:دانشگاه های دولتی، دانشگاه های خصوصی و دانشگاه های محلی. تعداد دانشگاه های خصوصی در ژاپن نسبت به دانشگاه های دولتی و محلی بیشتر است.

 شما می ‌توانید با مهاجرت به ژاپن در هر رشته ای  که بخواهید در مقطع کارشناسی تحصیل نمایید.زبان مورد تدریس در دانشگاه های ژاپن، ژاپنی است و دانشجویان می توانند قبل از مهاجرت به ژاپن و ورود به دانشگاه دوره های آموزشی زبان ژاپنی را بگذرانند.

مقطع تحصیلی کارشناسی همانند سیستم آموزشی ایران ۴ ساله است و دانشجویان ۱۲۴ واحد درسی را می‌ گذرانند تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی 6 سال به طول می‌ انجامد. شما می توانید با مهاجرت به ژاپن و تحصیل در رشته دلخواهتان، در هر کجای دنیا مشغول به کار شوید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ژاپن دو سال به طول می ‌انجامد. دانشجویان در دانشگاه های ژاپن موظف به گذراندن 30 واحد درسی در مقطع کارشناسی ارشد هستند.

دانشگاه کیوتو واقع در شهر کیوتو از جمله معروف ترین دانشگاه های ژاپن به شمار می‌ رود. دروس ارائه شده در این دانشگاه به زبان ژاپنی تدریس می ‌شود در نتیجه برای تحصیل در دانشگاه کیوتو باید به زبان ژاپنی تسلط داشته باشید. دارابودن خوابگاه دانشجویی از جمله امکانات این دانشگاه است. افراد زیادی در سراسر جهان برای تحصیل در این دانشگاه مهاجرت به ژاپن را انتخاب می کنند.

برای ادامه تحصیل در دانشگاه های ژاپن باید مدرک دیپلم را دارا باشید و در امتحان ورودی دانشگاه مربوطه نمره قبولی را کسب کنید. برای تحصیل در دانشگاه ژاپن شما به دعوت نامه از طرف یک دانشگاه ژاپنی احتیاج دارید. برای دریافت دعوت نامه از دانشگاه موردنظر ابتدا باید از وزارت دادگستری شرایط شما تایید شود تا دانشگاه برای شما گواهی ارسال کند. شما می توانید پس از مهاجرت به ژاپن  برای دریافت ویزای یکساله تحصیلی اقدام کنید.

 جهت تحصیل در ژاپن باید مدرکی مبتنی بر توانایی مالی در طول یک سال تحصیلی ارائه دهید که در صورت پیش آمدن هزینه های اضطراری دانشگاه مشکلی پیش نیاد.دانشجویان درصورت مهاجرت به ژاپن طی مدت زمان تحصیل  تنها می‌ توانند ۴ ساعت در روز را مشغول به کار باشند.

مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه هایی که می توانید اقامت دائم در ژاپن بگیرید مهاجرت از طریق ازدواج است. سن ازدواج در ژاپن برای مردان ۱۸ سال و زنان ۱۶ سال است و تا قبل از این سن ازدواج در کشور ژاپن مجاز نیست. در کشور ژاپن تنها داشتن یک همسر مجاز است در نتیجه افراد متاهل نمی توانند با ازدواج در ژاپن اقامت بگیرند.

چنانچه از همسر ژاپنی خود طلاق گرفته اید ویزای شما پس از گذشت ۶ ماه لغو می ‌شود.شما می توانید با ازدواج با یک فرد ژاپنی ویزای خود را تغییر داده و به ویزا اقامت بلند مدت و اقامت دائم همسر تبدیل کنید.برای این کار باید مدارک و اسناد ازدواجتان را به اداره مهاجرت نشان دهید.

اگر قصد مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج را دارید بعد از اقامت ۵ سال در ژاپن و در صورت نداشتن سوء پیشینه می ‌توانید برای اقامت دائم و تابعیت خود اقدام کنید. ارائه مدارک مبتنی بر نداشتن همسر، آزمایشات پزشکی مخصوص کشور ژاپن و اثبات توانایی مالی برای زندگی در ژاپن از جمله شرایط مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج است. برای ثبت امر ازدواج باید دو نفر شاهد عاقل و بالغ حضور داشته باشند.در گواهی ازدواج امضای هردو زوج ضروری است.

مهاجرت به ژاپن از طریق کارافرینی

شرایط خوب اقتصادی کشور ژاپن راه را برای ثبت شرکت و کارآفرینی صاحبان سرمایه در ژاپن باز کرده است. یکی از راه های مهاجرت به ژاپن و اخذ اقامت ژاپن مهاجرت از طریق کارافرینی است. در این روش شخص باید دارای سرمایه کافی برای ایجاد کارآفرینی در کشور مورد نظر باشد و از این طریق تابعیت آن کشور را به دست آورد. کارآفرین می تواند به تعداد دفعات مورد نیاز به کشور ژاپن وارد و یا از آن خارج شود.

 داشتن کسب و کار و تجربه کافی در کشور مبدا از جمله شروط ایجاد کارآفرینی در کشور مقصد است. مراحل اخذ ویزای صاحب سرمایه ۴ الی ۶ ماه به طول می ‌انجامد و پس از آن خانواده وی می ‌تواند تا یک سال پس از صدور ویزا به کشور مقصد وارد شوند. صاحب سرمایه می تواند پس از گذشت ۵ سال برای اقامت دائم و تابعیت خود اقدام کند.

مهاجرت به ژاپن از طریق کارافرینی

مهاجرت به ژاپن از طریق خرید ملک

به دلایل مختلفی از جمله شرایط مناسب اقتصادی جهت کار، جاذبه های گردشگری و غیره مهاجرت به ژاپن گزینه بسیار مطلوبی برای بسیاری از افراد می‌ باشد. خرید ملک در کشورهای مختلف موضوعی است که اخیراً مورد توجه بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت به ژاپن را دارند قرار گرفته است.

برای مهاجرت از طریق خرید ملک بهتر است با افرادی که در این زمینه تجربه دارند، مشاوره بگیرید. اگر شما قصد سرمایه گذاری در کشور ژاپن را دارید باید ابتدا شناخت کافی نسبت به ژاپن داشته باشید تا بتوانید کسب و کار پر رونقی را به راه بیندازید. شما می توانید به وسیله خرید یک مکان نظیر مغازه، فروشگاه و غیره برای خود کسب و کار راه اندازی کنید.

برای این کار شما باید حداقل ۳ سال در زمینه مورد سرمایه‌گذاری تجربه کاری داشته باشید یا در آن شاخه تحصیل نموده باشد. هزینه ثبت و نگهداری شرکت در ژاپن تقریبا بالاست و مخصوص تاجران و بازرگانان می‌ شود.

افرادی که قصد مهاجرت به ژاپن را دارند و به دنبال اقامت در ژاپن هستند اقدام به خرید ملک در ژاپن می نمایند. شما می توانید با ثبت شرکت تجاری در ژاپن علاوه بر ایجاد کسب و کار جهانی و بهره وری از سود شرکت از مقامات ژاپن برخوردار شوید. ژاپن پذیرای سرمایه‌گذاران جدید است و از آنان استقبال می ‌کند.

شرایط اخذ اقامت دائم در ژاپن

شما پس ازمهاجرت به ژاپن می توانید بعد از گذشت ۵ سال اقامت بلند مدت برای اقامت دائم خود درخواست دهید.اگر به دنبال اقامت دائم در ژاپن هستید باید در طول مدتی که در ژاپن سپری کرده اید سوابق جنایی نداشته باشید و مالیات خود را به موقع پرداخت کرده باشید. شما باید توانایی زندگی مستقل در ژاپن را داشته باشید.

در صورتی که ویزای شما به هر دلیل قطع شود و شما اقدام به ترک خاک کشور ژاپن نکنید ژاپن می تواند شما را از کشور خود اخراج کند.در صورت داشتن اقامت دائم در ژاپن و یا ازدواج با فرد ژاپنی این امکان را دارید که آزادانه مشغول به کار شوید.

شرایط تقاضای تابعیت ژاپن

شاید مهاجرت به ژاپن ساده به نظر برسد اما گرفتن اقامت دائم و تابعیت کاری دشوار است.در صورتی که کسی بخواهد اقامت دائم ژاپن و درپی آن تابعیت ژاپن را دریافت کند باید ثابت کند حضور او در ژاپن به نفع کشور ژاپن است.

اگر به دنبال تابعیت ژاپن هستید باید بدانید فردی می تواند برای تابعیت اقدام کند که حداقل ۵ سال بدون وقفه در ژاپن زندگی کرده باشد و با آداب و رسوم کشور ژاپن آشنا باشد.سن شخص باید از ۲۰ سال به بالا باشد.فرد باید از تمکن مالی برخوردار بوده و بتواند در ژاپن از عهده مخارج زندگی اش برآید.شخص مورد تقاضا برای تابعیت باید به دنبال اهداف سیاسی و احزاب و… نباشد.

مراحل اخذ تابعیت ژاپن

 ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز به وزارت دادگستری. پس از بررسی مدارک توسط وزارت دادگستری طی یک یا دو ماه بعد مصاحبه شفاهی و کتبی از شما گرفته می‌ شود. سپس مدارک و اسناد به توکیو برای بررسی محل اقامت، کار، وضعیت تاهل و… فرستاده می‌ شود.

تابعیت ژاپن از طریق سیستم خون

کشور ژاپن از سیستم خون برای تابعیت پیروی می‌کند و سیستم خاک را قبول ندارد.فرزندی که در ژاپن متولد می شود در صورتی که پدر و مادر تابعیت ژاپن داشته باشند، تابعیت ژاپنی پیدا می‌کند و در غیر این صورت تا سن ۲۰ سالگی باید تابعیت فرزند مشخص شود.

در صورتی که پدر فرزندی که در ژاپن به دنیا آمده تا آن لحظه تابعیت ژاپنی خود را نگرفته باشد فرزند تابعیت کشور ژاپن را ندارد.نوزادی که در ژاپن متولد می ‌شود در صورتی که در زمان تولد پدر یا مادرش تابعیت ژاپنی داشته باشد، تابعیت ژاپنی خواهد داشت. اگر پدر نوزاد قبل از تولدش فوت کند و تابعیت ژاپنی داشته باشد، نوزاد نیز تابعیت ژاپنی خواهد داشت.

سایر نوشته های مهاجرت :

دلایل مهاجرت

مهاجرت به ژاپن

مجمع الجزایر ژاپن واقع در شرق آسیا با در دست داشتن رتبه سوم اقتصاد جهانی مهاجران زیادی را به خود جذب می کند. مهاجرت به

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند