مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری 50 هزار پوندی

سوالاتی که بسیاری از مردم و همینطور موکلان می پرسند در زمینه مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری است. در واقع در ابتدا باید مشخص شود که چقدر قرار است که گردش سرمایه مفید داشته باشید که هدف شما از چنین تصمیمی چیست. به این ترتیب سعی کردیم در این مقاله تمامی مباحث در خصوص سرمایه گذاری را توضیح دهیم به این ترتیب انتخاب بهتر و تصمیم گیری استانداردتر خواهد بود.

مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های بسیار عالی محسوب می شود دولت انگلستان علاقه بسیار زیادی به کارافرینی دارد و در صورتی که فرد ایده مناسبی ارائه دهد قطعا مسیر بسیار آسانتر می شود. در نظر داشته باشید که مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری می تواند برای افراد در رده سنی بالا نیز صورت پذیرد و در صورتی که پتانسیل مالی لازم فراهم باشد مشکلی پیش روی فرد نخواهد بود.

مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری

انواع مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری

به طور کلی وقتی صحبت از مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری باشد باید به سراغ اخذ ویزا رفت. شما برای آنکه بتوانید در انگلستان سرمایه گذاری داشته باشید باید در ابتدا موفق به اخذ ویزای این کشور شوید. ویزای سرمایه گذاری به طور کلی دارای دو نوع است ،البته انواع ویزا در این مسیر بیشتر است اما به طور کلی عموم افراد ترجیح می دهند یکی از این دو گزینه را برای اخذ ویزا انتخاب کنند. در هر دو گزینه یک سری قوانین وجود دارد که باید به درستی دنبال شود در بخش های بعد سعی می کنیم هر دو نوع ویزا را پوشش دهیم.

مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری 200 هزار پوندی

اولین و مهمترین روش برای مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری ویزای 200 هزار پوندی انگلستان محسوب می شود. به این ویزا، سرمایه گذاری از طریق 200 هزار پوند نیز گفته می شود. اغلب افراد این ویزا را ویزای کارآفرینی می شناسند. نام دقیق تر این ویزای tier1 است. اگر فردی معادل 200 هزار پوند سرمایه در دسترس داشته باشد می تواند از این ویزا استفاده کند و به نوعی مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری داشته باشد.

نکته مهم در این زمینه به این شکل است که شما می توانید دو خانواده را با همین مبلغ برای مهاجرت اعزام کنید. هر خانواده شامل دو بخش است که بخش اول درخواست کننده اصلی و بخش دوم اعضای دیگر خانواده به عنوان مثال زن و فرزندان است. دقت کنید که فرزندان زیر 18 سال در این قانون قرار می گیرند و برای فرزندان بالای 18 سال مسیر متفاوت است.این پول می تواند در حساب شخصی خودتان قرار بگیرد و به نوعی دارای وجه نقدی باشد و یا در مسیری مشخص در انگلستان سرمایه گذاری شده باشد.

در بخش قبل اشاره کردیم که سرمایه گذاری با استفاده از ویزای 200 هزار پوندی امکان پذیر است اما در این مسیر یک مدارک باید فراهم شود. شما باید در ابتدا پاسپورت بسیار معتبری ارائه دهید، دقت کنید که پاسپورت شما باید حدود 6 ماه اعتبار داشته و حداقل دو صفحه خالی داشته باشد، بدون پاسپورت معتبر اخذ ویزای 200 هزار پوندی غیر ممکن است.

شما برای اخذ این ویزا سندی ارائه دهید که مشخص کند در واقع چنین سرمایه ای متعلق به خودتان است و البته مبلغ مورد نظر در دسترس است. مورد بعدی در خصوص ویزای 200 پوندی برای سرمایه گذاری، داشتن بیزنس پلن است. بیزنس پلن به طرح تجاری گفته می شود که قرار است در انگلستان به آن مشغول شوید. بدون ارائه طرح تجاری هرگز نمی توانید سرمایه گذاری موفقی داشته باشید.

شما علاوه بر مبلغ اعلام شده باید گردش مالی عرضه کنید تا نشان دهد که می توانید از پس هزینه های زندگی همسر و فرزندانتان بر بیایید. مدرک بعدی در این زمینه ارائه گواهی زبان انگلیسی است که باید نشان دهد شما مشکلی در خصوص درک مفاهیم انگلیسی ندارید و می توانید به این زبان صحبت کنید. مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری قطعا نیاز به مدارک ذکر شده دارد.

پس از تنظیم مدارک اعلام شده برای شروع ،باید درخواست سرمایه گذاری داشته باشید. در این مسیر در ابتدا ویزای 200 هزار پوندی انگلستان برای شما ارسال می شود، سپس حدود سه سال زمان داده می شود تا ثابت کنید که چقدر در انگلستان کار کرده اید و به چه کاری مشغول بودید. میزان عملکرد شما به عنوان یک مدیر تجاری بارها بررسی می شود. در ضمن قطعا باید بتوانید دو نفر از تبعه انگلستان را در مدت سه سال استخدام کرده باشید. در صورتی که در این مسیر موفق بوده اید ویزای اقامت دائم انگلستان برای شما ارسال می شود.

موضوع مهم دیگری که توضیح آن خالی از لطف نیست به این شکل است که در این مدت باید قطعا 6 ماه از سال را در انگلستان حضور داشته باشید و در غیر این صورت قطعا تمدید ویزای شما به مشکل بر می خورد. به هر ترتیب درصورتی که موفق به تمدید ویزای مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری شدید، می توانید 5 سال اقامت در این کشور داشته باشید و پس از 5 سال درخواست پاسپورت انگلستان می کنید تا مهاجرت برای شما به صورت تابعیت فراهم شود.

اقدامات لازم سرمایه گذاری در خصوص ویزای 200 هزار پوندی کمی پیچیده به نظر می رسد به هرحال شما باید وقت سفارت انگلیس را اخذ کنید و روز مصاحبه از هدف سفر خود دفاع کنید. در نظر داشته باشید که ثبت اثر انگشت در سفارت بسیار مهم و ضروری است و از مواردی است که مشخص می کند باید خودتان در روز مصاحبه حضور داشته باشید.

تمامی مدارک عرضه شده توسط شما در سفارت مورد بررسی قرار می گیرد و همینطور سوالاتی در زمینه طرح تجاری شما پرسیده خواهد شد. دقت کنید که این ویزا نیاز به یک بار سرمایه 200 هزار پوندی دارد اما دو خانواده می توانند با این مبلغ مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری داشته باشند. موضوعی که باید به آن توجه کنید به این شکل است که حتی اگر تمامی مدارک مورد نیاز را به همراه داشته باشید بازهم دلیلی بر تایید سفارت برای ارائه ویزا به شما نخواهد بود و روز مصاحبه تصمیم نهایی را مشخص می کند.

مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری 200 هزار پوندی

مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری 50 هزار پوندی

سرمایه 50 هزار پوندی از دیگر گزینه هایی است که برای مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری فراهم شده است و البته طبق آمار موجود این روش مهاجرت در سال 2018 اعلام شده است و بیشتر برای دانشجویان می باشد. افرادی که تحصیلات تکمیلی خود را در انگلستان انجام داده اند شانس بیشتری برای مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری از طریق ویزای 50 هزار پوندی خواهند داشت.

انگلستان از دسته کشورهایی است که از نظر اقتصاد بسیار چشم گیر است. این کشور در اتحادیه اروپا رتبه دوم را کسب کرده است و از مقصد های بسیار مناسب برای مهاجرت محسوب می شود. در این مسیر افرادی که نمی توانند میزان سرمایه 200 هزار پوندی را عرضه کنند می توانند به سراغ ویزای 50 هزار پوندی بروند اما با توجه به بررسی های انجام شده اخذ ویزا و همینطور مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری 50 هزار پوندی بسیار دشوار است و تنها عده ای خاص شامل این موارد خواهند بود. در بخش بعدی این ویزا را توضیح می دهیم.

دسته اول از افرادی که می توانند سرمایه گذاری 50هزار پوندی داشته باشند تیم هایی هستند که از طریق ویزای تحصیلی وارد خاک انگلستان شده اند و به نوعی فارغ التحصیل دانشگاه های این کشور هستند، این دسته از افراد برای دریافت این نوع ویزا شانس بیشتری دارند.

چنین فردی در صورتی که علاقمند به دریافت ویزای 50 هزار پوندی باشد باید مدرک تحصیلی خود به همراه طرح کارآفرینی جدید و نوآوری که در ذهن خود دارد به مدت 12 ماه به سازمان تجارت انگلستان و یا اتاق بازرگانی این کشور ارائه دهد.

همانطور که متوجه شدید چنین روشی قطعا نیاز به طرح کارآفرینی دارد و قطعا ایده ای که در این مسیر وجود دارد مورد بررسی قرار می گیرد. اگر مدرک تحصیلی وی در زمینه طرحی که ارائه می دهد باشد و همخوانی لازمی در این مسیر وجود داشته باشد، قطعا تجارت و ایجاد شغل برای او بسیار آسانتر می شود.

به طور کلی سرمایه گذاری به نوعی در دسته حرکت های کارآفرینی محسوب می شود و قطعا قوانین ویزای کارآفرینی نیز برای آن بررسی می شود. مبرهن است که افرادی که چندین بار به دلایل کاری مختلف وارد انگلستان شده باشند و فن و فون کار در انگلستان را بدانند به سادگی می توانند طرح پیشنهادی خود را در اتاق بازرگانی به ثبت برسانند و در این مسیر تنها با بودجه 50 هزار پوند برای همیشه مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری داشته باشند.

اولین و مهمترین شرط در این مسیر ارائه سرمایه 50 هزار پوندی است. گزینه بعدی داشتن حداقل سن مورد نیاز است که قطعا باید فرد بالای 16 سال داشته باشد و افرادی که کمتر از این سن هستند اغلب به طور کلی نمی توانند مهاجرت داشته باشند.

فردی که متقاضی مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری است باید بتواند هزینه های زندگی خود را علاوه بر 50 هزار پوند پوشش دهد. در واقع شما باید در انگلستان به فکر مسکن و سایر هزینه های زندگی باشید.

موضوع بسیار مهم در خصوص شرایط مهاجرت به این شکل است که دولت انگلستان به شما اجازه نمی دهد که 50 هزار پوند را برداشت کنید و شاید این موضوع کمی مسیر را از نظر هزینه برای شما دشوار تر کند. گردش حساب مالی فرد متقاضی در سه ماه گذشته بررسی می شود. افرادی که قصد مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری 50 هزار پوندی را دارند باید از اتباع غیر اروپایی باشند.

فردی که اقدام به سرمایه گذاری 50هزار پوندی دارد می تواند از طریق این میزان سرمایه همسر و فرزند زیر 18 سال خود را نیز به همراه ببرد. در ابتدا به فرد اقامت سه ساله داده می شود و سپس در صورت تمدید اقامت 5 ساله داده شده و این موضوع در ادامه به اقامت 8 ساله می رسد و در نهایت می تواند اقامت دائم داشته باشد.

در صورتی که فرد ابتدا طرح کارافرینی ارائه داده و تایید شده باشد نمی تواند در طول زندگی خود شغل دیگری غیر از طرح ارائه داده انجام دهد و در صورت مشخص شدن چنین موضوعی برای همیشه از انگلستان اخراج خواهد شد. از سمت دیگر او نمی تواند استخدام شرکت خاصی در انگلستان باشد.

خانواده فرد متقاضی می توانند در امتیاز تحصیل و کار در انگلستان برخوردار شوند. در این مسیر نیز فرد باید 6 ماه پیوسته از یک سال را در انگلستان حضور داشته باشد تا بتواند اقدام به تمدید ویزای سرمایه گذاری کند.

فرد متقاضی باید گذرنامه معتبری داشته باشید که حداقل 6 ماه اعتبار دارد، او باید مدرک زبان انگلیسی حداقل آیلتس با نمره 5 ارائه دهد. حداقل مدرکی که نیاز است برای مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری لیسانس است. بیمه درمانی از مسائل بسیار مهم برای فرد متقاضی و همینطور خانواده وی محسوب می شود. فرد باید گواهی سلامت و عدم اعتیاد ارائه دهد.

مدارک بانکی که نشان دهنده تمکن مالی او است از مسائل بسیار مهم در این مسیر محسوب می شود. گواهی سوپیشینه فرد اصلی و همینطور همراهان او در ده سال گذشته باید عرضه شود. مدارکی مبنی بر طرح سرمایه گذاری و همینطور کارآفرینی وی باید عرضه شود. در نظر داشته باشید که اگر درخواست سرمایه گذاری از سوی دولت انگستان تایید نشد وی می تواند اعتراض خود را ارائه دهد مدت زمان برای او 28 روز اعلام شده است.

مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری 50 هزار پوندی

مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی

در سال 2018 نوع دیگری از روش های مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری دیده شده که نیاز به سرمایه 1 میلیون پوندی دارد. سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی می تواند از طریق خرید ملک صورت گیرد به این معنی که فرد می تواند با هزینه ای بیش از 1 میلیون پوند ، ملکی در انگلستان خریداری کند. البته در این مسیر یک سری امتیاز بندی ها وجود دارد که قطعا فرد باید امتیاز 75 را برای خود اخذ کند.

فرد باید بتواند مبلغ بیش از 1 میلیون پوند را در داخل یکی از موسسات مالی بسیار معتبر و همینطور در دسترس در انگلستان داشته باشد. او باید خارج از سرمایه ای که تسلیم دولت انگلستان می کند حداقل 2 میلیون پوند سرمایه داشته باشد البته این سرمایه نیاز به نقد بودن نداشته و می تواند ملک سهام و .. باشد. این سرمایه نیازی نیست متعلق به فرد اصلی باشد و حتی می تواند از دسته اموال همسر وی محسوب شود. تمامی مبالغ اعلام شده باید به پول انگلستان تغییر کند.

فرد باید بتواند سرمایه خود را 3 ماه قبل از هر نوع اقدامی در حساب شخصی خود داشته باشد. مدرک زبان انگلیسی در این نوع ویزا از ملزومات محسوب نمی شود. در این نوع مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری فرد می تواند به محض دریافت ویزای خانواده یعنی همسر و فرزندان خود را به همراه ببرد. فرزندان او می توانند در انگلستان به تحصیل مشغول شوند و همینطور از بیمه پزشکی استفاده کنند.

عرضه طرح تجاری در این مسیر بسیار مهم است و فرد باید بیزنس پلن مشخصی داشته باشد و بارها اقداماتی که قرار است در طرح اقتصادی خود ایجاد کند را به سادگی مشخص سازد. در این مسیر روش های مختلفی پیش روی شما قرار دارد. فرد می تواند به خرید ملک به ارزش اعلام شده مهاجرت خود را آغاز کند و یا به سراغ خرید ملکی فرسوده رفته و با بازسازی آن این مسیر را برای خود هموارتر سازد.

او می تواند طرح اقتصادی خود را در زمینه خرید مغازه برای کسب و کار پیش ببرند. اگر فرد تخصص خاصی داشته باشد قطعا مسیر برای او آسانتر است. به هرحال وقتی فرد سالها در کشور خود رستوران داشته است می تواند همینطور مسیر را در انگلستان پیش بگیرد و به سرعت موفق شود.

در سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی فرد متقاضی موظف است که 75% از سرمایه خود را از طریق اوراق دولتی و یا خرید سهام و همینطور وام شرکت های تجاری فراهم شود و 25% دیگر نیز باید به وسیله خرید ملک صورت پذیرد. البته می تواند 25% را از طریق سپرده ثابت در موسسات مالی مجاز نیز دنبال کند.

سایر نوشته های مهاجرت :

دلایل مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک

قطعا برای مهاجرت به دانمارک بهتر است که از جدیدترین قوانین آن مطلع باشید به این ترتیب شرایطی فراهم خواهد شد تا بهترین انتخاب را

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند