مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت

اگر به دلایل مختلف مانند فاصله زمانی بین مقطع تحصیلی و یا نداشتن مدرک تحصیلی مناسب نمی توانید از ویزاهای تحصیلی و یا ویزای کار استفاده کنید می توانید مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری داشته باشید . در این مسیر می توانید از ویزای ثببت شرکت، ویزای خرید ملک و … استفاده کنید.

کشور کانادا

کانادا از دسته کشورهایی است که به لحظا داشتن شرایط رفاهی زندگی و همینطور پتانسیل مالی کافی در دسته کشورهای برتر جهان قرار می گیرد. این کشور دارای منابع بسیار غنی طبیعی است و همینطور یکی دیگر از دلایلی سبب می شود مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری افزایش یابد پیشرفت این کشور در صنایع خودرو خواهد بود. از سمت دیکر صنایع چوب، همینطور شیلات و کشاورزی کانادا نیز بسیار مشهور است. با توجه به ریشه قوی اقتصاد در این کشور سرمایه گذاری می تواند بسیار نتیجه بخش باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

در سال 2014 طرح قدیمی مهاجرت برای همیشه کنار گذاشته شود و طرحی جدید با عنوان iip مطرح شد. این طرح تا امروز نیز برای سرمایه گذاری پابرجا است. در نظر داشته باشید که اگر فرد در دوره قبلی اقدام به اخذ ویزای کارآفرینی کبک کرده باشد دیگر مشمول تغییر قانون نخواهد بود.

یکی از خبرهای بسیار مسرت بخش در خصوص طرح جدید این است که افراد می توانند در کوتاهترین زمان ممکن اقدام به اخذ ویزای برای خود و خانوداشان کنند و در سریعترین زمان ممکن مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری داشته باشند.

یکی از شرط های مشخص شده در این مسیر است که فرد متقاضی دارای سرمایه حداقل 160000 دلار کانادا باشد و البته نوع کسب درآمد وی نیز مورد بررسی قرار می می گیرد. از سمت دیگر فرد باید 80000 دلار در کانادا سرمایه گذاری کند. از دیگر شروط که سبب مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می شود و البته در طرح جدید بسیار به ان تاکید شده است داشتن زمینه شغلی و یا بهرحال راه انداختن بیزنس خواهد بود. از طرف دیگر فرد باید هزینه ای برای امرار معاش زندگی خود و خانواده اش حداقل تا 5 سال اول داشته باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

انواع مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

اینطور که مشخص است اغلب کشورهای بسیار پیشرفته برای جبران کمبود بودجه خود و همینطور برای سودمندی بیشتر از طرح های کاری افرادی که قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را دارند بسیار استقبال می کنند. به این ترتیب مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می تواند به شما اجازه دهد که خانواده خود را نیز همراه کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری با طرح iip

اولین و شاید مهم ترین گام برای مهاجرت با iip این است که سرمایه گذاری نباید توسط خود شخص انجام نمی شود و در واقع مبلغ گفته شده توسط دولت کانداد برای منطقه ای که نیاز به سرمایه دارد و یا بر روی پروژه های نیمه تمام مورد استفاده قرار می گیرد. این میزان هزینه پس از 5 سال بدون سود به فرد متقاضی باز می گردد.

در ابتدا فرد متقاضی باید فرم درخواست را که به صورت آنلاین قرار داده شده است پر کند. در این فرم فرد متقاضی مشخص می کند که به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری است و به نوعی دنبال ویزای سرمایه گذاری خواهد بود. درخواست وی از طریق فرم و همینطور مدارک او به اداره مهاجرت کانادا ارسال می شود.

چند هفته ای زمان می برد تا مشخص شود که آیا شرایط لازم در پرونده رعایت شده است یا خیر. در صورت وجود شرایط لازم ایمیلی ارسال می شود که به شما می گویند نحوه پرداخت سرمایه باید به چه صورتی باشد.

سفارت برنامه سرمایه گذاری را برای شما ایمیل می کند و شما حدود 30 الی 40 روز زمان دارید تا گول خود را به کانادا منتقل کنید. موضوع مهم این است که اگر فرم متقاضی به طور صحیح پر نشده باشد و یا یک سری مشکلات و عدم صحت اطلاعات دیده شود به هیچ عنوان ترتیب اثر به درخواست شما داده نمی شود. یکی از مدارک بسیار مهم برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری آزمایش های پزشکی است و همینطور گواهی عدم سوپیشینه در این مسیر برای خود فدر متقاضی و تمامی اعضای خانواده ان نیاز است.

به طور کلی برای انتقال سرمایه به کانادا دو روش پیش روی افراد است. روش اول به این صورت است که از سیسنم wire transfer استفاده شود این سیستم به نوعی نوپا و البت بسیار کارآمد است. در این روش انتقال پول بین شرکت ها و دولت در مدت یک هفته انجام می شود. فرد یا ارگانی که پول را دریافت می کند حتما باید دارای حساب بانکی باشد و و همینطور سقفی برای دریافت نداشته باشد.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری با iip

پس از اینکه پرونده فرد متقاضی تکمیل شود و همینطور مدارک وی به ادارمه مهاجرت کانادا ارائه داده شد و میزان سرمایه مورد نظر پرداخت شد در صورتی که مشخص شود شما صلاحیت مهاجرت را ندارید سرمایه شما پس از 90 روز به شما باز می گردد، در صورتی که موفق شوید ویزای سرمایه گذاری دریافت کنید می توانید خود و اعضای خانواده تان را به کانادا برده و میزان سرمایه شما پس از 5 سال و 3 ماه به شما باز خواهد گشت.

در صورتی که فرد از مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری منصرف شد می توانید قبل از اقامت دائم درخواست انصراف خود را اعلام کند و باز هم 90 روز زمان برای بازگشت پول شما نیاز است.

پس از تایید شده پرونده و به نوعی زمانی که توانستید اقامت دائم کسب کنید به هنگام ورود به کانادا از شما در فرودگاه یک سری سوالات می شود در واقع شرایط شما مجدد بررسی می شود و اجازه داده می شود که ورود نهایی به کانادا داشته باشد. سوالات پرسیده شده بسیار مشابه سوالات روز مصاحبه است. دقت کنید در صورتی که فرد در مصاحبه نهایی رد شود و یا اطلاعات نا درست بدهد حتی اگر ویزا داشته باشد افسر مربوطه حق دارد که او را باز گرداند.

پس از اینکه امور مربوط به ویزای و همینطور اخذ اقامت به اخر رسید، باید برگه ای به عنوان تضمین پول افراد که به نوعی سفته نامیده می شود به افراد ارائه داده شود، در واقع بر روی این گواهی تاریخ دقیق بازگرداندن پول شما مشخص شده است. این برگه باید تا زمان سررسید پول نگهداری شود. شما باید 2 الی 3 ماه قبل از سپری شدن 5 سال به اداره مهاجرت کانادا بروید و برگه مربوطه را ارائه دید و پول خود را باز گردانید.

دقت کنید که یک نوع سرمایه گذاری دیگر نیز وجود داارد که که تضمینی برای اقامت دائم شما نبوده و حتی امکان دارد کل سرمایه خود را از دست دهید. در این مسیر 2000000 دلار کانادا از شما اخذ می شود دقت کنید که ریسک این روش بسیار زیاد است.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری با iip

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک

خرید ملک در کانادا بسیار آسان است. کانادا دارای یک سری سیاست های باز برای مالکیت های خارجی است و این موضوع سبب می شود که خرید ملک و قیمت مقرون به صرفه آن بسیار جالب به نظر برسد بنابراین سرمایه گذاری با خرید ملک یکی از روش های جالب به نظر می رسد. بر طبق آخرین اماد قیمت مسکن در کانادا به نسبت سایر مقصد های جهانی بسیار پایین تر است.

زمانی که صحبت مهاجرت با خرید ملک می شود به طور کلی غیر ساکنین دارای حقوق مالکیت مشابه با شهروندان کانادا دارند. به طور کلی وقتی فردی قصد دارد 6 ماه از سال را در کانادا زمدگی کنند می تواند ملک خریداری کند و در صورتی که بخواهد بیش از 6 ماه زندگی کند نیز می تواند درخواست مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری داشته باشد و به سادگی نیز به نتیجه می رسد. با توجه به بررسی های موجود افراد حتی می توانند منزل دوم خود را نیز در کانادا خریداری کنند.

اگر قصد سرمایه گذاری دارید و در حال حاضر در کانادا زندگی نمی کنید و به نوعی به دنبال خرید ملک هستید بهتر است که از یک وکیل خبره استفاده کنید. به هر حال شما باید از وضعیت قیمت ها و مکان و نوع ملک به طور دقیق آگاه شوید. انتخاب ایده آل برای سرمایه گذاری بسیار مهم است.

مراحل خرید ملک در کانادا

برای سرمایه گذاری می توانید خرید ملک داشته باشید در این مسیر باید یک فرآیند چند مرحله ای به درستی طی شود. در نظر داشته باشید که روند انتقال بین 60 تا 90 روز زمان طی می کند.  در ابتدا باید یک مسکن را به صورت محلی جستجو کنید، املاک دارای مجوز هستند و پس از فروش ملک فروشنده درصدی از مبلغ ملک را دریافت می کند.

شما می توانید از وام مسکن استفاده کنید و البته بهتر است که در ابتدا سنگ های خود را واکنده و مشخص سازید که چه میزان می توانید پرداخت داشته باشید. زمانی که ملک خریداری شده باید در اختیار قرارداد فروش و خرید قرار بگیرد. سند توسط خریدار امضا می شود. در سند اطلاعاتی دقیق در خصوص تمامی فرآیند خرید خانه باید قید شود.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت

مهاجرت با ثبت شرکت یکی از روش های برتر و آسان محسوب می شود که نتیجه بخش است. در ابتدا باید به درستی در خصوص انتهاب نام شرکت تصمیمگیری داشته باشد. قبل از اینکه فرآیند کاری شرکت آغاز شود باید نام شرکت را مشخص سازید. برای انتخاب نام شرکت باید یک سری موارد به درستی مشخص شود.

در ابتدا اینکه نام شرکت نباید قبلا انتخاب شده باشد و همینطور نباید نامی مشابه با شرکت های بزرگ داشته باشد. تمایز نام شرکت با سایر نام های موجود یک امتیاز بسیار مثبت در نظر گرفته می شود. انتخاب نام نباید بیش تر از 90 روز زمان ببرد . یک سری سیستم های نامگذاری آنلاین وجود دارد که به شما اجازه می دهد در ابتدا نام انتخابی را جستجو کرده و پس از تایید آن را ارائه دهید.

بهرحال برای سرمایه گذاری باید اساسنامه ای پر کنید. در این مرحله فردی که موسس شرکت است باید ساختار شرکت را آغاز کند و به نوعی آنها به ثبت برساند. البته در زمان فعالیت شرکت اعضای هیئت مدیره می توانند شرایط کار را تغییر دهند. برای تکمیل اساسنامه باید نام شرکت ذکر شود، ااستاند شرکت در کانادا و همینطور وضعیت جغرافیایی ان باید به درستی طی شود.

بهتر است که ساختار شرکت را مشخص کنید و همینطور سهم خود را از محدودیت ها و مسدولین ها به درستی شفاف سازی کنید. اگر شرکت و یا شرکت هایی قرار است که وابسته شرکت شما باشد باید به درستی مشخص شود. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت از دسته روش های بسیار مناسب محسوب می شود. شما باید مقررات شرکت را وارد اساسنامه کنید. اساسنامه به زبان انگلیسی و فرانسه ترجمه شود. امضا و همینطور نام و نام خانوادگی مدیر عامل نیز باید در اساسنامه قید شود.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت

قوانین تکمیلی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

به طور کلی 20 درصد از اعضای هیئت مدیره باید ساکن کانادا باشند و یا اقامت در این کشور داشته باشند، اگر شرکتی دارای تعداد کمتر از 4 نفر برای هییت مدیره است باید حداقل یک شخص ساکن کانادا باشد. شرکت هایی که کارهای فرهنگی می کنند در زمینه خرد و کلان باید به صورت خصوص به فعالیت خود بپردازند. مدیر شرکت می تواند تا سه سال به عنوان مدیر عامل باشد. سرمایه گذاری و ثبت شرکت به نفع فرد متقاضی و دولت کانادا خواهد بود

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

قطعا وقتی فردی می خواهد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری داشته باشد در ابتدا با خود بررسی می کند که آیا سرمایه گذاری در کانادا مزایایی دارد و یا خیرً

یکی از مهم ترین گزینه هایی که سرمایه گذاری را بسیار قالب قبول می کند این است که فرد می تواند در سریع ترین زمان ممکن اقامت دایئم برای خود و خانواده کسب کند کمتر کشوری در این وضعیت قرار دارند.

از سمت دیگر بیمه خدمات درمانی برای عموم افراد به صورت رایگان خواهد بود و همینطور تا پایان عمر نیز فرد می تواند از خدمات این بیمه بهرمند شود.

تحصیل رایگان همه فرزندان در مدارس و همینطور دانشگاه های دولتی کانادا فراهم شده است و البته افراد می توانند از بورسیه های موجود نیز بهرمند شوند.

مزایای پاسپورت کانادایی بر هیچ کس پوشیده نیست. در واقع مهاجرت و اخذ پاسپورت این کشور سبب می شود تا افراد بتوانند به سادگی به کشورهای عضو شنگن سفر کنند و از مزایای آن استفاده کنند. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می تواند برای عموم افراد امکان پذیر باشد.

سایر نوشته های مهاجرت :

دلایل مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال

سالانه مردم زیادی به کشورهای مختلف مهاجرت می‌کنند. کشور پرتغال با جمعیتی حدود 11 میلیون نفر از دو سو دارای مرز آبی است و یکی

مطالعه »
دلایل مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان

آیا می دانید بهترین روش برای مهاجرت به یونان کدام است؟ چطور می توان به سادگی از طریق مهاجرت اقامت دائم این کشور را بدست

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند