مهاجرت به ایتالیا

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

مهاجرت به ایتالیا

آیا می دانید برای مهاجرت به ایتالیا بهترین گزینه کدام است؟ با توجه به روش های مختلفی که برای مهاجرت به ایتالیا دیده می شود شاید انتخاب کمی دشوار به نظر برسد. ما سعی می کنیم بهترین روش های مهاجرت به ایتالیا را توضیح دهیم به این ترتیب می توانیم طبق شرایط خود اقدام به انتخاب بهترین گزینه برای مهاجرت به ایتالیا داشته باشید.

مهاجرت به ایتالیا

شاید بارها در ذهن خود به این سوال بر خورده اید که چه دلیلی می تواند ما را از وطنمان جدا کند؟ مهاجرت در نگاه اول کمی نگران کننده به نظر می رسد اما با یک بررسی ساده متوجه می شویم که گاه شرایط در کشور مبدأ آنطور که باید فراهم نشده است و افراد به دنبال روشی هستند تا بتوانند از سرمایه، سطح سواد و همینطور نوع زندگی خود استفاده بهتری داشته باشند.

به طور کلی مهاجرت یعنی حرکت به سمت پیشرفت و زندگی بهتر! به عنوان مثال شرایط تحصیل بی نظیری که در ایتالیا وجود دارد سبب می شود که افراد برای مهاجرت به ایتالیا وسوسه شوند. مهاجرت اگر به درستی صورتی بگیرد و تمامی قوانین در این خصوص به درستی رعایت شود می تواند بهترین آینده را برای افراد رقم بزند.

مهاجرت به ایتالیا

انواع مهاجرت به ایتالیا

به طور کلی افراد باید در بین یک سری گزینه های پیش رو اقدام به انتخاب کنند، مثلاً مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج از گزینه هایی است که شامل حال هر کسی نمی شود، یکی از دلایلی که افراد به سراغ مهاجرت از طریق ازدواج می روند شرایط زندگی بهتر و همینطور کسب تجارت بیشتر است.

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار یا تخصص

یکی از گزینه های پیش روی می تواند مهاجرت از طریق تخصص یا کار باشد. در این مسیر در ابتدا باید به سراغ ویزای گرین کارت بروید، نام دیگر این ویزا ، ویزای کاری است که سبب می شود تا نوع هدف شما مشخص شود. این ویزا در قالب بلند مدت بوده و راه ورود به ایتالیا محسوب می شود. برای کسب ویزای کاری باید خود را وارد شرایط پرداخت مالیات و همینطور بیمه کنید. در نظر داشته باشید که قوانین و شرایط مختلفی در این زمینه پیش روی شما قرار می گیرد.

برای مهاجرت به ایتالیا از طریق کار در ابتدا باید بسنجید که اقتصاد ایتالیا در چه وضعیتی قرار دارد. در واقع باید آنچه که در ذهن شما وجود دارد و از عهده آن بر می آیید برای دولت ایتالیا قابل پذیرش باشد.

شرط اخذ ویزای کاری این است که شخصی به عنوان کارفرما در کشور ایتالیا شما را استخدام کند و البته چنین استخدامی باید طبق اصول و قوانین خاصی انجام شود. در واقع اگر شرکتی بخواهد افراد را استخدام کند باید به مدت سه ماه آگهی جذب عرضه کرده و فرد متقاضی نیز در همین دوره اقدام به پر کردن فرم درخواست کند. البته این شرایط از طریق ارسال دعوت نامه نیز دنبال خواهد شد. مشخص است که وضعیت مالی شما و خانواده تان مهم است و مورد بررسی قرار می گیرد.

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج از دسته گزینه هایی است که بارها به گوشتان خورده است. بر طبق قوانین مهاجرت به ایتالیا فرد متقاضی باید با شخص ایتالیایی ازدواج کند. در واقع این ازدواج باید به صورت کاملاً رسمی صورت بگیرد و هر گونه مدرک جعلی که تنها با هدف اخذ اقامت ایتالیا است شما را برای همیشه از اقامت دائم در ایتالیا محروم خواهد کرد.

فرد مورد نظر باید ایتالیایی بوده و یا اقامت دائم در ایتالیا داشته باشد، شناسنامه وی به طور دقیق بررسی می شود در صورت وجود شرایط تأهل نمی تواند ازدواج مجدد کند. در صورتی که قبلاً ازدواج کرده باشد و همسر وی فوت شده باشد باید گواهی فوت و در صورتی که از همسر خود جدا شده باشد باید گواهی طلاق ارائه شود. فرد متقاضی و یا فردی که قرار است در ایتالیا با وی ازدواج کند باید از نظر مالی عالی باشد.

در نظر داشته باشید که بهترین گزینه در این مسیر ارائه مدارک مالی و همینطور گردش حساب فرد ایتالیایی است در واقع باید ثابت شود که این ازدواج با تأمین هزینه های پیش روی صورت می گیرد. دقت کنید که مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج عموماً بسیار سخت بوده و مدارک شما بارها مورد بررسی قرار می گیرد.

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

افرادی که می خواهند از طریق سرمایه گذاری وارد خاک ایتالیا شوند این مطلب را به دقت بخواهند. دیده شده است که کلاهبرداری های خرد و کلان در ایتالیا و همینطور در کشورهای مبدأ وجود دارد که شاید مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری را کمی نگران کننده مطرح سازد

بهترین گزینه برای افرادی که می خواهند از طریق سرمایه خود به خاک ایتالیا برسند ثبت شرکت در ایتالیا خواهد بود. در واقع در این روش ریسک های موجود به حداقل می رسد. در ثبت شرکت سعی کنید به سراغ گزینه هایی بروید که با حداقل مالیات همراه هستند. بهترین گزینه ثبت شرکت در مسیری است که وضعیت در حال توسعه دیده می شود به این می توانید از مالیات موجود در امان باشید.

در صورتی که سرمایه شما در این مسیر در وضعیت کلان قرار دارد می تواند در نقش اسپانسر به ایتالیا سفر کنید، به این ترتیب به سادگی می توانید به کارآفرینی نیز روی آورید و یا با افزایش تعداد شعبات شرکت خود شرایط را به نفع خود پیش ببرید. در نظر داشته باشید که مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه باید در ابتدا از دید مشاورین تأیید شود تا متضرر نشوید.

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار یا تخصص

مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک

شما در ابتدا باید مطمئن شوید که آیا با خرید ملک می توانید اقامت دائم در ایتالیا داشته باشید یا خیر! در واقع یک سری قوانین در این خصوص دیده می شود که در وضعیت واضحی قرار ندارد و به طور کلی شاید اینطور به نظر برسد که مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک شدنی نخواهد بود!

در ابتدا باید این نکته را در نظر داشته باشید که فردی می تواند در ایتالیا ملکی خریداری کند که در ایتالیا زندگی می کند به این معنی که از قبل توسط یک روش دیگر توانسته است مقیم ایتالیا شود بنابراین خرید ملک به خودی خود مهاجرت به ایتالیا را سبب نخواهد شد. بهترین گزینه برای شما ثبت شرکت است. در این روش دیگر قطعاً پس از طی کردن یک سری قوانین می توانید به سادگی به اقامت دائم در ایتالیا نزدیک شوید.در نظر داشته باشید که ثبت شرکت باید طبق اصول طی شود و تعداد مدیر عامل و همینطور گردش حساب شرکت در ابتدای مسیر شفاف سازی شود.

مهاجرت به ایتالیا از طریق کارافرینی

مهاجرت از طریق کارافرینی از دیگر گزینه هایی است که می توانید انتخاب کنید و از ان لذت ببرید. در واقع ایتالیا مهد تمدن و پیشرفت است و ایده های ناب را قطعاً پشتیبانی خواهد کرد. در ابتدا باید شرایط کاری و میزان سرمایه خود را بررسی کنید در واقع باید مشخص شود که کارافرینی شما چقدر به دولت ایتالیا نفع می رساند، البته این نفع تنها در زمینه مالی نبوده و به نوعی در لاین شهرت و پیشرفت علم نیز خواهد بود.

در ابتدا فرم مخصوص را پر خواهید کرد و شرایط کاری ایجاد شده توسط شما مورد بررسی قرار می گیرد در صورتی که ایده شما با قوانین مطرح مشکلی نداشت و تنها مشکل سرمایه داشتید می توانید از صندوق رفاهی که در این بین وجود دارد استفاده کنید، البته وام هایی که عرضه می شود با توجه به یک سری شرایط بوده و شامل حال همه نخواهد شد.

برای ثبت شرکت بهتر است در ابتدا طرح توجیه اقتصادی خود را ارائه کرده و صبر کنید تا از سمت اتاق بازرگانی تأیید شود. سپس می توانید سرمایه موجود در این مسیر را با ایجاد یک شرکت جامه عمل بپوشانید، بهترین گزینه برای شروع ثبت شرکت با مسئولیت محدود است به این ترتیب می توانید خودتان شخص مدیرعامل باشید و با تعداد پرسنل کمتر آغاز به کار کنید.

مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی

رفتن از طریق پناهندگی را برای همیشه فراموش کنید این روش از خطرناک ترین گزینه هایی است که یک فرد می تواند مهاجرت به ایتالیا انتخاب کند، بر طبق بررسی های انجام شده دیده می شود که 80 درصد از افرادی که قصد دارند مهاجرت از طریق پناهندگی شوند جان و مال خود را در مسیر کلاهبرداران از دست داده اند. دقت کنید که بهرحال شما می توانید فرم های مخصوص پناهندگی را تکمیل کرده و شرایط خود را اعلام کنید اما در صورت عدم تأیید از فکر پناهندگی خارج شوید.

مهاجرت به ایتالیا برای متخصصین

به طور کلی مهاجرت برای پزشکان و متخصصین اسانتر از سایر افراد است، مثلاً پزشکان می توانند دوره های درمانی رو را در ایتالیا تکمیل کنند و در صورتی که به نتیجه مطلوب رسیدند به سادگی شرایطی فراهم خواهد شد تا افراد بتوانند برای همیشه در ایتالیا زندگی کنند. گزینه بعدی در خصوص افرادی است که دارای رتبه علمی بالایی هستند این افراد نیز می توانند در مدت زمان کمی ویزای کار اخذ گرده و وارد خاک ایتالیا شوند.

مهاجرت به ایتالیا برای متخصصین

مهاجرت به ایتالیا از طریق بورسیه تحصیلی

در نظر داشته باشید که شما می توانید در بهترین دانشگاه های ایتالیا از طریق بورسیه کامل تحصیلی درس بخوانید و در صورتی که رتبه قابل قبولی در این مسیر فراهم ساختید می توانید به عنوان یک شهروند ایتالیایی محسوب شوید. در این مسیر انواع بورسیه به شما پیشنهاد می شود که باید طبق شرایط و اصول انتخاب شود. در واقع در نوع درجه یک که به بورسیه علمی ، پژوهشی مشهور است فرد می تواند با توجه به میزان سواد و شرایطی که دارد وارد پژوهشکده های ایتالیا شده و مشغول به تحقیق شود در این گزینه هزینه های مطرح شده به عهده دولت است، در جه دوم و سوم بورسیه با پوشش مالی خود فرد همراه خواهد بود.

افرادی که تحصیل خود را در دانشگاه کشور خود آغاز کرده اند در صورتی که بخواهند وضعیت تحصیل خود را انتقال دهند از سوی دولت ایتالیا شرایطی فراهم شده است که اگر جزیی از شرایط باشند می توانند ادامه تحصیل خود را در ایتالیا داشته باشند. در ابتدا باید فرم مخصوص در این زمینه تکمیل شود، در این فرم شرایط علمی فرد و ریز نمرات او اعلام می شود، سپس فرم مذکور وارد مرحله پردازش می شود و در صورتی که از شرایط کافی برخوردار بود مهاجرت به ایتالیا آغاز می شود.

بستگی دارد که کدام یک از روش های مهاجرت را انتخاب کرده باشید به عنوان مثال اگر بخواهید در مقطع لیسانس و یا فوق لیسانس و بالاتر به ایتالیا سفر کنید و بورسیه نباشید باید هزینه های مربوط به دانشگاه را پرداخت کنید که قطعاً این هزینه ها به صورت دوره ای متغیر هستند. شما برای درس خواندن در ایتالیا باید به زبان ایتالیایی مسلط باشید و باید هزینه ای در خصوص اخذ مدرک نمایید. مقاطع پایین تر عموماً با هزینه های کمتری همراه هستند.

سایر نوشته های مهاجرت :

دلایل مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس

شاید هر کس به فکر مهاجرت بیفتد، یکی از اولین مقاصدی را که به آن فکر خواهد کرد، مهاجرت به سوئیس باشد. این کشور اقتصاد

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند