مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

اقتصاد کشور یونان

این روزها برخی از افراد علاقه مند به گرفتن ویزا و اخذ اقامت کشورهای اروپایی هستند. همین امر موجب شده است تا مهاجرت به یونان گسترش یابد. مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری یکی از راه هایی است که امروزه افراد زیادی علاقه به انتخاب آن دارند. البته باید بدانید سرمایه گذاری کار آسانی نیست و همچنین باید تمام نکات و اطلاعات لازم درباره آن را بدانید تا دچار مشکل و یا ضرر مالی نشوید.

کشور یونان

یونان یک کشور کوچک در جنوب شرق اروپا و در جنوب شبه جزیره بالکان قرار گرفته است. از یونان به عنوان مهد تمدن در مغرب زمین یاد می کنند. در این کشور که دارای میراث کهن فرهنگی و تاریخی می باشد می توانید یک تمدن غنی و قدیمی را ببینید. شما برای مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری لازم است که ابتدا درباره کشور یونان اطلاعات کافی داشته باشید. از دیگر نکاتی که قابل ذکر می باشد این است که یونان عضو اتحادیه های زیادی می باشد. نظیر اتحادیه پولی و اقتصادی اروپا، ناتو، اتحادیه اروپا، آژانس فضایی اروپا و سازمان همکاری و توسعه می باشد.

اقتصاد کشور یونان

شما قبل از مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری باید حتماً اطلاعات اقتصادی دقیقی را درباره این کشور کسب نموده باشید. این کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد و واحد پول آن یورو می باشد. یونان جایگاه چهل و هشتم را در جهان به خاطر درآمد ناخالص داخلی دارد. برای همین موضوع رشد تولید ناخالص داخلی یونان از بسیاری دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بیشتر می باشد. صنعت گردشگری این کشور نیز توانسته است سهم قابل قبولی را در اقتصاد این کشور داشته باشد و موجبات رشد اقتصادی آن و همچنین اشتیاق سایرین به مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری را افزایش داده است.

اقتصاد کشور یونان

مهاجرت به یونان

شما می توانید از روش های مختلف به یونان مهاجرت کنید. می توانید از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت کنید. همچنین سایر روش ها نظیر مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری نیز بسیار محبوب می باشد. می توانید با اخذ ویزای تخصص نیز اقدام به مهاجرت به یونان نمایید. از روش های دیگر اخذ اقامت یونان می توان به خرید ملک در این کشور اشاره نمود. همچنین می توانید برای کار نیز نسبت به اخذ ویزا یونان اقدام نمایید. بیشتر توجه ما در این بخش روی مهاجرت می باشد. و می خواهیم شما را با مهاجرت و روش های آن آشنا نماییم.

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

این روش برای افرادی مناسب است که از تمکن مالی نسبتاً خوبی برخوردار می باشند و توانایی پرداخت حداقل میزان مبلغ اعلام شده توسط دولت یونان برای سرمایه گذاری را دارا می باشند. البته باید حتماً به این نکته توجه داشته باشید که قبل از شروع سرمایه گذاری در یونان و مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری باید از وضعیت اقتصادی دقیق این کشور و همچنین اطلاعاتی نظیر قیمت ملک و هزینه های زندگی در یونان اطلاع داشته باشید.

انواع روش های سرمایه گذاری در یونان

برای مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری باید ابتدا یک مبلغ پایه ای که از طرف دولت یونان اعلام می شود را به عنوان سرمایه گذار دارا باشید. این مبلغ چیزی حدود 250.000 یورو می باشد. می توانید از این مبلغ در سرمایه گذاری برای املاک و یا سایر مستقلات استفاده کنید. ملکی که قصد سرمایه گذاری روی آن را دارید می تواند در یونان و یا جزایر اطراف آن که جزء این کشور به حساب می آیند باشد.

شما برای سرمایه گذاری و مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری راه های مختلفی را پیش رو دارید. مواردی که به عنوان سرمایه گذاری در یونان مورد قبول دولت این کشور می باشد و با آن می توانید نسبت به سرمایه گذاری اقدام کنید به شرح زیر می باشد.

 • فعالیت حرفه ای فردی: برای مثال ممکن است شما علاقه به افتتاح یک رستوران و یا مغازه فرش فروشی در یونان را داشته باشید. می توانید با این روش نسبت به سرمایه گذاری اقدام کنید.
 • ثبت شرکت مدنی: اگر علاقه به ثبت یک شرکت در یونان را دارید می توانید این کار را با حداقل دو نفر دیگر انجام دهید و نسبت به ثبت یک شرکت چند نفره اقدام نمایید.
 • ثبت شرکت های تضامنی شخصی: برخلاف روش قبل اگر علاقه و سرمایه لازم را دارید تا بتوانید به صورت انفرادی نسبت به ثبت شرکت اقدام کنید می توانید با ثبت یک شرکت تضامنی شخصی مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری را دریافت نمایید.
 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود: از سایر روش های سرمایه گذاری در یونان می باشد که می توانید به وسیله آن سرمایه گذاری را دریافت کنید.
 • ثبت شرکت سهامی
 • ثبت شعبه شرکت: اگر قصد دارید یک شرکت بین المللی را داشته باشید می توانید یکی از شعب آن را در یونان به ثبت برسانید و سرمایه گذاری را انجام دهید.
 • ثبت شعبه مستقل
 • ثبت شعبه وابسته: اگر به طور مثال مدیر یک شرکت و یا رییس یک کارخانه هستید می توانید شعب وابسته ای را در یونان به ثبت برسانید به این معنی که می توانید دفتر کارخانه خود را، انبار پخش کالا و یا کارگاه خود را به یونان انتقال دهید و یا یکی از این موارد را در یونان افتتاح کنید.
 • دفتر نمایندگی: همچنین از آخرین موردی که می توانید با آن سرمایه گذاری را انجام دهید ثبت دفتر نمایندگی می باشد.

زمان لازم برای سرمایه گذاری در یونان

زمان لازمی که باید از زمان انجام سرمایه گذاری شما تا اجازه اقامت شما طی شود چیزی در حدود چهل روز می باشد. ترتیب انجام کارها نیز به این صورت می باشد که شما به عنوان متقاضی مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری ابتدا نسبت به درخواست ویزای خود اقدام می کنید سپس به سرمایه گذاری در یونان مشغول می شوید.

شما پس از این که نسبت به اخذ ویزای یونان خود اقدام نمودید با همکاری یک وکیل خبره می توانید پس از سه الی چهار روز اقدام به افتتاح یک حساب بانکی نمایید. پس از آن لازم است تا مواردی که در ادامه ذکر خواهیم کرد را به عنوان یک بیزینس پلن تهیه نموده پس از آن می توانید مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری را انجام دهید.

زمان لازم برای سرمایه گذاری در یونان

مواردی که باید در نوشتن یک بیزینس پلن به آن ها توجه نمایید به شرح ذیل می باشد:

 • لازم است در ابتدا یک خلاصه از کارهای اجرایی اولیه و کارهایی که برای شروع سرمایه گذاری انجام داده اید را به همراه اهداف کسب و کاری که در یونان به دنبال آن هستید را لیست کنید.
 • سپس نسبت به انتظاراتی که نسبت به خدمات در یونان دارید نظر خود را مطرح می کنید.
 • تعیین تیم مدیریت
 • نوع سهام شرکت و همچنین شرایط خرید سهام
 • برآوردهای مالی و هزینه ها
 • هزینه ثبت شرکت
 • شریط خرید سهام در یونان
 • میزان میزان و مبلغ تمکن مالی شما
 • کمترین مبلغ سرمایه گذاری
 • هزینه و مبلغ سرمایه گذاری
 • هزینه نگهداری سالانه شرکت

انواع هزینه های زندگی در یونان

شما برای زندگی در یونان لازم است که یک برنامه دقیق برای خود داشته باشید که در آن تمام موارد هزینه ها را در نظر گرفته باشید. هزینه های مختلفی نظیر هزینه مسکن، هزینه های تحصیلی فرزندان، هزینه های جاری و ماهیانه، هزینه های لازم برای اخذ اقامت و مواردی از این دست.

برای مثال شما برای شروع فرآیند و پروسه اخذ اقامت یونان لازم است که مبلغ اعلامی از طرف سفارت را که 15.000 یورو می باشد را در شروع کار و هنگام تحویل مدارک خود به حساب سفارت و در واقع دولت یونان واریز نمایید و سرمایه گذاری را کلید بزنید.

مالیات یکی از مواردی است که باید حتماً طی کسب و کار خود در یونان به دولت آن کشور پرداخت نمایید وگرنه در غیر این صورت مجرم شناخته شده و اجازه اقامت شما لغو می گردد. مالیات بر درآمد در یونان بیست و دو درصد می باشد. همچنین در آمد حاصل از اجاره ملک نیز در یونان شامل مالیات می شود که نرخ آن از حدود یازده درصد تا سی و سه درصد متغیر می باشد. مالیاتی نیز که لازم است بر سود سرمایه خود بپردازید نرخی در حدود پانزده درصد دارد.

اخذ تابعیت یونان

شما برای این که بتوانید تابعیت و اقامت دائم را در یونان اخذ کنید و تبدیل به یکی از شهروندان رسمی این کشور شوید لازم است تا هفت سال از شروع سرمایه گذاری شما گذشته باشد و شما هفت سال در این کشور به عنوان سرمایه گذار حضور داشته باشید. پس از اینکه توانستید به صورت دائم اقامت یونان را اخذ نمایید دیگر نیازی به سرمایه گذاری برای تمدید ویزای خود ندارید. از این روش توانسته اید مهاجرت را انجام داده و تبدیل به یکی از شهروندان یونان شوید.

اخذ تابعیت یونان

مزایای سرمایه گذاری در یونان

یونان برای جذب سرمایه گذارها شرایط آسانی را به عنوان سرمایه گذار برای کسانی که قصد سرمایه گذاری را دارند فراهم کرده است. شما در یونان به نسبت سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانید با شرایط راحت تری اقدام به مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری نمایید.

پس از این که اجازه اقامت برای شما و اعضای خانواده شما صادر گردید می توانید به آسانی ویزای شنگن دریافت کنید و به طور آزادانه اقدام به سفر در اتحادیه اروپا نمایید. همچنین شما می توانید در مهاجرت به صورت آسان تری اجازه اقامت اعضای خانواده خود را اخذ نمایید. البته نکته مهم دیگری را نیز که در سرمایه گذاری در نظر بگیرید این است که با فروش اموال توسط شما اجازه اقامت در یونان به شخص جدید منتقل می شود.

سایر نوشته های مهاجرت :

مهاجرت به آذربایجان

مهاجرت به آذربایجان

آذربایجان یکی از کشورهای قاره آسیا است که از نظر فرهنگی و مذهبی اشتراکات زیادی با ایران دارد. مهاجرت به آذربایجان به دلایل گوناگون یکی

مطالعه »
دلایل مهاجرت به بلژیک

مهاجرت به بلژیک

آیا می دانید شرایط مهاجرت به بلژیک به چه صورت است؟ قطعاً موقعیت های مختلفی از مهاجرت به بلژیک پیش روی شما قرار دارد. شما

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند