مهاجرت به بلژیک

آیا می دانید شرایط مهاجرت به بلژیک به چه صورت است؟ قطعاً موقعیت های مختلفی از مهاجرت پیش روی شما قرار دارد. شما با مطالعه این مقاله می توانید به تمامی سؤالات خود در زمینه مهاجرت پاسخ دهید، ما سعی کردیم دلایل و شرایط مهاجرت به کشور بلژیک را مورد بررسی قرار داده و از طرفی بررسی کنیم که چطور می توان با هدفی صحیح به این کشور مهاجرت کرد. انتخاب هدف درست می تواند نتیجه بهتری به همراه داشته باشد. تمامی اصول در این بین به شما توضیح داده خواهد شد. با ما همراه باشید.

شرایط مهاجرت به بلژیک

بلژیک از دسته کشورهای بسیار سلطنتی در اروپای شمالی محسوب می شود. این کشور در دسته بنیانگذاران اتحادیه اروپا به شمار می رود. نوع حکومت در بلژیک دموکراسی است. از سمت دیگر این کشور دارای آب و هوایی بسیار معتدل است و شاهد تابستان هایی خنک و ایده آل در این منطقه خواهید بود. فلات مرکزی که در بلژیک قرار دارد سبب می شود که مهاجرت به بلژیک بیشتر شود.

به طور کلی در بخش های بعدی یک سری اصول در خصوص مهاجرت به این کشور را توضیح می دهیم و مشخص می کنیم که با هدف های مختلف چطور می توان مهاجرت داشت. اما به طور کلی چندین انتخاب برای مهاجرت به کشور بلژیک پیش روی شما قرار دارد که باید طبق اصول بررسی شود.

مهاجرت به بلژیک

دلایل مهاجرت به کشور بلژیک

دلیلی که سبب می شود افراد مهاجرت را انتخاب کنند وضعیت اقتصادی این کشور است. این کشور تنها یک درصد نرخ تورم دارد و نیروی کار آن بسیار زیاد و قابل توجه است. بسیاری از افراد در بلژیک به کشاورزی مشغول هستند و از این طریق به سرمایه های خود دسترسی پیدا می کنند.

می دانیم که انقلاب صنعتی بار اول در بلژیک رخ داده است. اگر دقت کرده باشید کشور بلژیک در صنعت آهن و فولاد، الماس، مواد غذایی، تولیدات نفتی و همینطور پلاستیک صادرات بسیاری را فراهم کرده است. فرهنگ و زبان مردم بلژیک و نوع زندگی آنها بسیاری از افراد را تشویق به مهاجرت به بلژیک می کند در این کشور بهداشت عمومی و همینطور نظافت شخصی حرف اول را می زند.

انواع ویزای بلژیک برای مهاجرت

در مهاجرت به بلژیک به طور کلی سه ویزا برای شما طبق شرایطی که دارید تعریف می شود.

اولین نوع که مشهور به ویزای c بلژیک است به فرد اجازه می دهد که به مدت 90 روز در این کشور بماند، این 90 روز در بین 180 روز می شکند به این معنی که اعتبار ویزای 180 روز است اما اجازه اقامت شما در این کشور تنها 90 روز اعلام شده است. این ویزا با اهداف توریستی و گردشگری داده می شود اما بهترین گزینه برای افرادی است که می خواهند در خصوص شرایط زندگی در این کشور تحقیق کنند.

ویزای نوع D بلژیک به نوعی از دسته ویزاهای کار محسوب می شود، این ویزا به طور کلی بیش از 90 روز صادر می شود. برای اخذ این ویزا باید بتوانید اجازه کار در بلژیک کسب کنید.

یک سری کارت های آبی اروپایی نیز وجود دارد که برای کار و زندگی در بلژیک عرضه می شود، البته این کارت تنها برای افرادی صادر می شود که دارای مهارت های کاری بسیار بالایی هستند، در این نوع ویزا میزان تحصیل باید در وضعیت لیسانس قرار بگیرد شما می توانید یک قرارداد با مبلغی مشخص با شرکت بلژیکی داشته باشید.

قانون دیگری که در این بین دیده می شود در خصوص ثبت نام اشخاص خارجی در بلزیک است. فردی که غیر از ملیت اتحادیه اروپا باشد باید بتواند پس از ورود به این کشور و قبل از اتمام دوره هشت روزه رسیدن خود را ثبت کند. شما باید کارت شناسایی داشته باشید این موضوع حتی برای افرادی که محل زندگی موقت دارد نیز صدق می کند. به این ترتیب هر فرد که بیش از 21 سال سن دارد باید به تنهایی به شهرداری مراجعه کرده و کارت شناسایی بزرگسال دریافت کند.

انواع ویزای بلژیک برای مهاجرت

انواع مهاجرت به بلژیک

یکی از روش های مهاجرت به بلژیک از طریق ازدواج با یک بلژیکی است، البته در این خصوص یک سری شرایط مطرح است که در بخش مربوطه به آن خواهیم پرداخت. اخذ اقامت طولانی مدت است که با بیش از 10 سال عنوان می شود. در این مسیر نیاز به عرضه دانش زبان و همبستگی دارید. افرادی که بیش از 10 سال در این کشور زندگی کرده اند پس از گذراندن یک سری دوره های زبان می توانند در خواست برای مهاجرت به صورت همیشگی بدهند البته این بخش طبق اصول بررسی می شود.

فاقد ملیت بودن از دیگر گزینه هایی است که مهاجرت به کشور بلژیک را کمی آسان می کند، توجه کنید که این تبصره برای افرادی است که در این کشور رسماً بی خانمان شناخته شده و با همین اوضاع بتوانند دو سال در کشور بلژیک زندگی کنند در این شرایط این افراد می توانند تابعیت کشور را دریافت کنند.

گزینه خاص دیگری نیز برای مهاجرت وجود دارد که شامل هر فردی نمی شود به طور کلی افرادی که دارای جایزه های علمی و آثار فرهنگی ارزشمندی هستند می توانند از این گزینه برای مهاجرت به بلژیک استفاده کنند. می دانیم که مسیر های تحصیل، کار و سرمایه هم برای  مهاجرت وجود دارد که سعی می کنیم هر یک را در بخشی جداگانه مورد بررسی قرار دهیم به این ترتیب فضای حاکم می تواند ایده آل باشد.

انواع مهاجرت به بلژیک

مهاجرت تحصیلی به بلژیک

برای مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل با تور اروپا باید به دنبال ویزای دانشجویی و یک سری مجوزها باشید. قطعاً اخذ ویزای تحصیلی با توجه به ملیت و همینطور شرایط بسیار متفاوت است. قبل از اینکه درخواست ویزای تحصیلی بلزیک دهید نیاز به پذیرفته شدن در یک دانشگاه شناخته شده در این کشور دارید. افرادی که عضو محدود اقتصادی اروپایی هستند نیازی به دریافت مجوز برای تحصیل در بلژیک ندارند این افراد تنها می توانند در یک موسسه شناخته شده ثبت نام کنند، قطعاً برای تحصیل در کشور بلزیک نیاز به سرمایه کافی خواهد بود.

افرادی که عضو اتحادیه محدوده اقتصادی نیستند و قصد تحصیل در بلژیک را دارند باید بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند، این افراد باید اقدام به دریافت ویزای نوع D کنند. دقت کنید که یک سری اصول در این بین وجود دارد که باید رعایت شود، تحصیل باید در لاین حرفه ای اصلی شخص باشد به این معنی که کار و تحصیل فرد باید همخوانی داشته باشد، این موضوع به صورت روتین بررسی می شود.

شخص باید یک سری منابع کافی برای تحصیل در طول اقامت خود در این کشور داشته باشد. وجود بیمه سلامت برای همه افرادی که می خواهند در این کشور تحصیل کنند ضروری است. یک سری مسائل امنیتی نیز در این مسیر وجود دارد، در واقع شخص متقاضی هرگز نمی تواند یک تهدید برای امنیت عمومی کشور باشد در این صورت در هر مقطعی قطعاً اخراج و بازگشت داده می شود.

مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در بلژیک

  • فرم درخواست ویزای بلژیک باید به درستی پر شود، شما نیاز به پاسپورتی با 12 ماه اعتبار دارید.
  • مدارک و اعتبار بانکی باید وجود داشته باشد تا ثابت کند وضعیت اقتصادی مناسبی دارید.
  • قطعاً نیاز به مدرک پزشکی در این لاین خواهد بود.

مهاجرت تحصیلی به بلژیک

شرایط اثبات پذیرش تحصیلی در موسسه

در ابتدا باید اجازه رسمی ثبت نام فراهم شود. شما نیاز به یک تصدیق دارید که نشان دهد با هدف تحصیل به این کشور می روید، تصدیق شما باید وضعیت و هدف مهاجرت را به طور دقیق شفاف سازی کند. در واقع باید مدرک ثبت نام برای ورود به امتحان را داشته باشید. مدارک و گواهی تحصیلی باید به درستی تهیه شود. قطعاً نیاز به ارائه گواهینامه طبی و یک مدرک عدم سوءپیشینه خواهید داشت. این مدارک برای افراد بیشتر از 21 سال داده می شود. از شما نامه ای خواسته می شود تا توضیح دهید که به دنبال انتخاب دوره خاصی هستید. قطعاً نیاز به یک مترجم متعهد خواهید داشت.

مهاجرت به کشور بلژیک از طریق بورس تحصیلی

عده ای هستند که توان مالی برای تحصیل در بلژیک را ندارد، در این لاین وزارت امور خارجه شرایطی را فراهم کرده است که می توان در این خصوص توضیحاتی ارائه دارد. افراد می توانند از طریق پژوهش های علمی گسترده وارد این کشور شوند، گاه دیده می شود که بلژیک نیازمند به یک سری محقق است و قوانین استانداردی در این زمینه ارائه می دهد که در صورت رعایت آن سفر شما بسیار ساده تر خواهد بود.

محققین در بلژیک نیاز به ارائه مجوز کار دارند، در واقع یک سری موافقت نامه در این مسیر باید مهر و امضا شود. شاید پیچیده به نظر برسد اما ارزان است.

گزینه دیگری نیز پیش روی افرادی است که می خواهند به عنوان کارآموز مهاجرت داشته باشند. فردی که در رده سنی 18 تا 30 سال است می تواند از طریق شرایط کارآموزی وارد خاک این کشور شود. البته کمپانی مربوطه باید درخواست های لازم را اعلام کند، این شرایط تنها یک سال پابرجا است، پس از یک سال باید بازگردید و یا در طول یک سال به دنبال شرایطی باشید تا ماندگار شوید. کار تمام وقت بوده و حداقل حقوق قانونی برای شما در نظر گرفته می شود.

مهاجرت به بلژیک از طریق بورس تحصیلی

مهاجرت به بلژیک از طریق کار

مهاجرت از طریق تخصص یا کار با سه نوع مجوز همراه است.

مجوز کاری نوع A برای همه کارفرمایان و مشاغل تهیه شده است این مجوز در نوع نامحدود عرضه می شود.دقت کنید برای اینکه بتوانید این مجوز را دریافت کنید باید بتوانید 4 سال با مجوز نوع B در این کشور به کار مشغول شوید. این 4 سال می تواند پیوسته و یا گسسته باشد اما باید در طول 10 سال اتفاق افتاده باشد.

شاید بهتر است در ابتدا توضیح دهیم مجوز نوع A به چه مجوزی گفته می شود، این مجوز برای یک سری از کارمندان با محدودیت هایی همراه است، کارمندهایی که دارای تخصص کاری بالایی هستند، محققان و پژوهشگران، افرادی که سمت های مأموریتی ویژه ای دارند. افرادی که مشهور به تکنسین های متخصص هستند، افرادی که دارای مجوز نوع B هستند و به طور کلی فردی که اصلاً نیازی به مجوز کاری ندارد نمی تواند به سراغ مجوز نوع A برود. سایر افرادی که در گروه بالا جای ندارند برای دریافت این نوع مجوز فرم مربوطه را پر کرده و مجوز نوع B را تهیه کرده و مجوز اقامت خود را در پرونده قرار می دهند.

نوع دیگری که برای مهاجرت از طریق کار دیده می شود مشهور به نوع B است. این مجوز برای یک سری مشاغل آزاد تهیه شده است. این مجوز برای کارفرمای خاص در طول دوره 12 ماه ارسال می شود. خوشبختانه تمدید این مجوز آسانتر از مدل قبلی است.

برای داشتن این مجوز نیاز به حمایت مالی یک فرد دارید، البته فرد مورد نظر باید استخدام ارگانی مشخص بوده و دارای مجوز کار باشد. این مجوز می تواند تضمین کند که شما می توانید در همان شرکت به کار مشغول شوید. برای ورود به این لاین باید یک سری تست کار و مجوزها را رعایت کنید.

نوع دیگری از مهاجرت به کشور بلژیک از طریق کار داده می شود که برای افراد با ملیت های خارجی صادر می شود، دانش آموزان و اعضای خانواده سفیران و به طور کلی تیم هایی که به دنبال پناهندگی هستند می توانند از این گزینه استفاده کنند. این مجوز در سری اول به مدت یک سال صادر می شود. البته شما می توانید بخش دقیقی از آن را تمدید کنید.

مهاجرت به بلژیک از طریق کار

مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری

می دانیم که بلژیک قطب اقتصادی اروپا محسوب می شود، افرادی که به دنبال سرمایه گذاری در این کشور هستند مسیر آسانتری برای مهاجرت به این کشور خواهند داشت. فرد سرمایه گذار می تواند به مدت سه سال اقامت دائم در این کشور داشته باشد. این کشور چندفرهنگی است و زبان انگلیسی در آن از ارزش بالایی برخوردار است.

فردی که از اقامت دائم در بلژیک برخوردار شد می تواند بدون ویزا به 100 کشور دیگر مهاجرت کند. افرادی که 7 سال در این کشور سرمایه گذاری مثبت انجام داده اند پس از 7 سال به طور رسمی تابعیت بلژیک را خواهند گرفت. البته برای مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری باید یک سری شایستگی ها مورد بررسی قرار بگیرد. فرد نباید سابقه کیفری داشته باشد. پس زمینه تجاری و مالی خوب از نکات مهم محسوب می شود. افرادی که عضو اتحادیه اروپا نیستند باید با یک وابستگی اقدام به مهاجرت کنند، گزینه مناسب در این مسیر ثبت یک شرکت با پشتوانه مالی خوب است.

مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به بلژیک از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج یکی از راه های قانونی محسوب می شود بر طبق قوانین مهاجرت از طریق ازدواج ، فرد می تواند از طریق ازدواج با فردی که دارای تابعیت بلژیکی است و یا در این کشور اقامت دائم دارد به این کشور مهاجرت کند.

بلژیک از دسته کشورهایی است که ازدواج همجنس گرایان را به رسمیت شناخته است. فردی که برای ازدواج انتخاب می کنید باید حداقل سه ماه تابعیت بلژیکی داشته و یا 3 ماه از اقامت دائم وی در این کشور گذشته باشد. برای این گزینه باید ویزای نوع C را دریافت کنید. برای ازدواج فرد باید بیش از 18 سال داشته باشد. دقت کنید که به محض ازدواج با یک بلژیکی به طور اتوماتیک تابعیت این کشور را نخواهد داشت.

مهاجرت به بلژیک از طریق ازدواج

مهاجرت به بلژیک از طریق خرید ملک

شما می توانید مهاجرت از طریق خرید ملک را برای داشتن اقامت دائم در بلژیک انتخاب کنید. در این مسیر یک سری اصول و شرایط باید رعایت شود. در ابتدا بازار بلژیک را به طور دقیق بررسی کنید، قطعاً چرخه جهانی در حال تغییر است و این چرخش شامل حال ملک هم می شود، بنابراین انتخاب مکان و منطقه صحیح و همینطور در نظر گرفتن قیمت ارز برای خرید ملک بسیار مهم است.

از یک کمک حرفه ای برای خرید ملک کمک بگیرید، بهتر است در این مسیر یک نمانیده قانونی داشته باشید. مدارک و اسناد شما باید تبدیل به زبان قابل فهم خودتان شود، این ترجمه باید بسیار حرفه ای انجام گیرد در غیر این صورت قطعاً دچار ضررهای مالی می شوید.

مهاجرت به بلژیک از طریق خرید ملک

مهاجرت به بلژیک از طریق کارآفرینی

مهاجرت از طریق کارآفرینی از دیگر گزینه هایی است که مهاجرت به بلژیک را در بر دارد. بهتر است قبل از آغاز گام های مهم ، این مسیر را شناسایی کنید. اگر هنوز نمی دانید کدام زمینه را برای کارآفرینی انتخاب کنید لیست پیشنهادی دولت بلژیک را بررسی کنید. نیازها و کمبودهای موجود در بازار بلژیک می تواند به شما کمک کند. باید مخاطبان محصول و همینطور خدمات را شناسایی کنید. برای آغاز کارآفرینی در بلژیک نیاز به ثبت یک شماره شناسایی دارید. قطعاً باید حساب بانکی افتتاح کنید.

مزایای کارآفرینی در بلژیک

می دانیم که این کشور از بزرگترین قطب های اقتصادی در اروپا است از طرفی بلژیک برای کارآفرینان داخلی و یا خارجی فرقی قائل نشده و حمایتگر تمامی تیم های کارآفرین است. پس از گذشت 3 سال به سادگی می توانید در این کشور اقامت دائم بگیرید.

مهاجرت به بلژیک از طریق کارآفرینی

هزینه های مهاجرت به بلژیک

به طور کلی برای مهاجرت باید یک سری اصول به درستی رعایت شود. در واقع باید اطلاعات خود را افزایش دهید. در این زمینه نیاز به مشاور خواهد بود فرد یا مرجعی که راهنمای شما باشد. شما برای داشتن راهنما و کمک برای پیدا کردن منزل مناسب نیاز به یاری دارید. ثبت نام در شهرداری، تمدید مجوزهای اقامت، درخواست تابعیت، درخواست پاسپورت و … از گزینه های هزینه بر برای مهاجرت به کشور بلژیک محسوب می شود.

هزینه های مهاجرت به بلژیک

نکاتی در خصوص مهاجرت به کشور بلژیک

به طور کلی بهتر است در این مسیر مشاوری پیش روی شما قرار بگیرد، مشاورین در این زمینه به شما کمک می کنند ایده آل باشید و متضرر نشوید. امکان مهاجرت در سریعترین زمان برای همه افراد به بلژیک فراهم شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.