تور نمایشگاهی پوشاک

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نمایشگاه ها :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

تور نمایشگاهی پوشاک تقریباً در هر کشوری برگزار می شود و در هر کدام از کشور ها کیفیت مختلفی دارد و بیش تر وابسته به فرهنگ آن منطقه می باشد. ما در این مقاله می خواهیم بیش تر به این موضوع پرداخته و شما را با لیست نمایشگاه های پوشاک در شهر های معروف جهان آشنا کنیم. شما نیز می توانید بر اساس موضوع و حوزه ی مورد نظرتان در یکی از این نمایشگاه ها شرکت کنید و از مزایای آن استفاده نمایید.

تور نمایشگاهی چیست؟

تور نمایشگاهی هر ساله در شهر ها و کشور های مختلف برگزار می شود. این رسم از سالیان دراز انجام می شده است. برگزاری نمایشگاه به این صورت بود که عده ای از متخصصان یک رشته و صنف خاص با یک دیگر همکاری کرده و به برپایی یک نمایشگاه کمک می کردند تا آخرین محصولات خود را برای بازدید عموم به نمایش بگذارند. این نمایشگاه ها عموما یا به صورت عمومی و یا به صورت تخصصی در یک حوزه ی خاص مثل پوشاک و مد برگزار می شوند. البته برپایی نمایشگاه می تواند در سطح داخلی یا خارجی نیز انجام شوند. اما معمولاً نمایشگاه های تخصصی در سطح بالا و به صورت بین المللی برای شرکت همه ی کشور ها انجام می شود. ما در این مقاله قصد داریم در ارتباط با نمایشگاه های بین المللی و خارجی و در حوزه ی پوشاک و مد صحبت کنیم.

تور نمایشگاهی پوشاک در جهان

همان طور که گفتیم تور های نمایشگاهی مختلفی در سطح دنیا برگزار می شود. یکی از این تور های نمایشگاهی، تور نمایشگاهی پوشاک می باشد که طرفداران بسیار زیادی دارد و معمولاً هر کشوری در این زمینه می تواند حرف اول را بزند و پیشرفت زیادی در این زمینه داشته باشد. البته تفاوت های فرهنگی می تواند کمی حضور در این نمایشگاه را محدود کند، اما باز هم نمی تواند آن شور و اشتیاق برپایی نمایشگاه های بزرگ پوشاک را از بین ببرد.

پوشاک از آن دست کالا ها و اجناسی است که خلاقیت در آن نقش اول را ایفا می کند و معمولاً همواره جای کار وجود دارد و می توان ایده های جدیدی را در این زمینه به کار گرفت. شما نیز اگر تولید کننده پوشاک هستید می توانید محصولات خود را در تور نمایشگاهی پوشاک ارائه کنید یا از آخرین ایده ها و خلاقیت های دیگر تولیدکنندگان استفاده کنید.

اهداف برگزاری تور نمایشگاهی

برگزاری نمایشگاه و تور نمایشگاهی پوشاک اهداف مختلفی را دنبال می کند. اگر همه چیز طبق روال پیش برود و برنامه ریزی درستی انجام شده باشد، صاحبان نمایشگاه و افرادی که در تور نمایشگاهی پوشاک شرکت کرده اند، قطعاً به اهداف خود دست پیدا خواهند کرد. یکی از اهدافی که از برپایی تور نمایشگاهی پوشاک وجود دارد، جذب توریست خارجی است. قطعاً شما با شرکت در تور نمایشگاهی پوشاک یک کشور به جذب ثروت آن ها کمک خواهید کرد. هدف دیگر می تواند بهبود تجارت و گسترش کار ها و هم چنین دیده شدن باشد، که این اهداف بیش تر به صاحبان مشاغل و تولیدکنندگان پوشاک مربوط می شود و آن ها بزرگ ترین هدفشان از شرکت در این نوع نمایشگاه ها دیده شدن و توسعه کسب و کارشان می باشد.

فواید شرکت در تور نمایشگاهی پوشاک برای تولید کنندگان و بازدید کنندگان

مزایا و فواید شرکت در تور نمایشگاهی پوشاک بسیار زیاد هستند. برخی از این مزایا با اهداف برگزاری نمایشگاه ارتباط مستقیمی دارند. برای مثال یکی از مزایای شرکت در تور نمایشگاهی پوشاک می تواند ایده گرفتن از کارها و محصولات رقبا باشد. شما هم چنین می توانید رقبای خود را در حوزه تخصصی تان بشناسید و با کار های آن ها آشنایی پیدا کنید.

نکته ی دیگر جذب مشتری و افزایش فروش مستقیم شما می باشد. در نمایشگاه شما می توانید محصولاتتان را به صورت خرد یا عمده به فروش برسانید. این برای شما و مشتری دو سر برد است. چرا که هم شما توانسته اید محصولاتتان را به فروش برسانید و مشتری های ثابتی را پیدا کنید و هم این که مشتری ها می توانند محصولات را به صورت مستقیم و بدون واسطه و البته ارزان تر از شما خریداری کنند. علاوه بر این ها شما می توانید از تمامی اتفاقات و روند برگزاری نمایشگاه تجربه کسب کنید.

لیست تور های نمایشگاهی پوشاک

تور های نمایشگاهی پوشاک با عناوین مختلف در شهر ها و کشور های مختلف به صورت موقت یا دوره ای انجام می شوند. لیست تور های نمایشگاهی پوشاک شامل تور نمایشگاهی صنعت پوشاک، نمایشگاه پوشاک جین، نمایشگاه پارچه و مد لباس، نمایشگاه پارچه و لباس، نمایشگاه پوشاک و مد، نمایشگاه پوشاک اسلامی، نمایشگاه پارچه و پوشاک، نمایشگاه نساجی و … می شود. شما بنا به تخصص خود و نوع محصولی که تولید می کنید، می توانید در هر یک از این نمایشگاه های عرضه لباس و پوشاک شرکت کنید.

تور نمایشگاهی پوشاک در کشور های مختلف

در این جا می خواهیم لیست تور های نمایشگاهی پوشاک در شهر ها و کشور های مختلف را معرفی کنیم.

نمایشگاه پارچه و پوشاک شانگهای چین در نمایشگاه بین المللی شانگهای.

نمایشگاه پارچه و لباس مونیخ آلمان (Munich Fabric Start 2018)

نمایشگاه پارچه و مد پاریس در کشور فرانسه (Premiere Vision 2018)

نمایشگاه پوشاک جین شانگهای در کشور چین و در مرکز نمایشگاه های بین المللی شانگهای.

نمایشگاه صنعت پوشاک پاریس در کشور فرانسه (Texworld Paris 2018).

البته نمایشگاه های دیگری نیز هستند که در کشور های مختلف برگزار می شوند. اما این نمایشگاه ها در سال جاری انجام می شوند و از اعتبار بیش تری نیز برخوردار هستند.

تقویم تور نمایشگاهی پوشاک در جهان

در زیر لیستی از تقویم برگزاری رویداد های تور نمایشگاهی پوشاک در شهر ها و کشور های مختلف را درج خواهیم کرد.

برگزاری نمایشگاه پارچه و پوشاک شانگهای چین در تاریخ 23 الی 25 اسفند در کشور چین.

برگزاری نمایشگاه پارچه و لباس مونیخ در تاریخ 13 الی 15 شهریور 97 در کشور آلمان.

برگزاری نمایشگاه پارچه و مد پاریس در تاریخ 28 الی 30 شهریور 97 در کشور فرانسه.

برگزاری نمایشگاه پوشاک جین شانگهای در تاریخ 31 فروردین الی 2 اردیبهشت 97 در کشور چین.

برگزاری نمایشگاه صنعت پوشاک پاریس در تاریخ 22 الی 25 بهمن 97 در فرانسه.

راه کار های انتخاب یک تور نمایشگاهی خوب

راه های مختلفی برای انتخاب یک نمایشگاه پوشاک مناسب وجود دارد که اگر به آن ها عمل کنید، قطعاً می توانید در یک تور نمایشگاهی مناسب و پر سود شرکت کنید. اول از همه شما باید اطلاعات کافی درباره ی برگزاری نمایشگاه و رقبای خود به دست بیاورید. اگر بهترین رقبا و تولید کنندگان پوشاک در دنیا را بشناسید، کار برای شما راحت می شود و شما در تور های نمایشگاهی که آن ها شرکت می کنند، حضور پیدا کنید و با آن ها رقابت داشته باشید.

البته این تنها یک راه حل برای انتخاب نمایشگاه پوشاک می باشد. راه دیگر این است درباره ی خود نمایشگاه، وسعت برگزاری و سطح نمایشگاه اطلاعات کسب کنید و سعی کنید، نمایشگاهی را انتخاب کنید که بتواند در این زمینه نیاز های شما را رفع کند. نکته ی دیگر توجه به تجربه ی نمایشگاه های بین المللی می باشد. سعی کنید در نمایشگاهی شرکت کنید که چند سالی است که به صورت روتین و هر ساله برگزار می شود و توانسته است، بازدید کنندگان و مشتری های ثابتی را به سمت خود جذب کند.

شرایط دریافت دعوت نامه نمایشگاه پوشاک

برای دریافت دعوت نامه نمایشگاهی شما باید به عنوان نماینده ی شرکت تولیدی تان درخواست دهید. توجه داشته باشید که شرکت شما باید در زمینه پوشاک مشغول به کار باشد. شما باید اطلاعات تماس با دبیرخانه نمایشگاه مورد نظر تان را پیدا کرده و با آن ها ارتباط برقرار کنید. شما باید از آن ها بخواهید برایتان دعوت نامه نمایشگاهی ارسال کنند. اما برای این کار شما باید مدیر یک شرکت در زمینه پوشاک باشید یا نماینده ی آن شرکت معرفی شده باشید. برای این کار شما می بایست، مدارک لازم را برای دبیرخانه نمایشگاه ارسال کنید و علاوه بر آن مبلغی نیز جهت رزرو غرفه باید بپردازید. در این صورت است که برای شما دعوت نامه ارسال خواهد شد.

مدارک لازم برای دریافت تور نمایشگاهی پوشاک

مدارک گوناگونی برای دریافت دعوت نامه و ویزا نیاز دارید. برای دریافت دعوت نامه باید مدارکی که اطلاعات شخصی و هویتی شما را نشان دهد به علاوه مدارکی که مالکیت شرکت مذکور را که متعلق به شما می باشد را نمایان می کند، برای نمایشگاه بفرستید، البته هزینه ی غرفه نیز باید ارسال شود. پس از این کار شما باید اقدام به دریافت ویزا بکنید. برای دریافت ویزا باید مدارکی مانند دعوت نامه نمایشگاهی، شناسنامه، پاسپورت، کارت ملی، دو قطعه عکس، اطلاعات حقوقی شرکت و دیگر مدارک لازم را به سفارت آن کشور در ایران تحویل دهید. پس از این کار می توانید ویزای مورد نظر تان را دریافت کنید و به راحتی در تور نمایشگاهی پوشاک کشور مربوطه شرکت کنید.

خدمات تور نمایشگاهی پوشاک

معمولاً تور ها کار شما را برای شرکت در نمایشگاه پوشاک و دیگر نمایشگاه ها راحت تر می کنند و بسیاری از کار ها مانند تهیه ویزا و خرید بلیط شرکت در نمایشگاه را برای شما انجام می دهند. از دیگر خدماتی که تور ها انجام می دهند، می توان به خرید و رزرو بلیط هواپیمای رفت و برگشت به کشور مورد نظر، رزرو اتاق در هتل مورد نظر، بیمه مسافرتی، مترجم های چند زبانه جهت تصحیل کار شما در نمایشگاه و ارتباط با مشتریان، اشاره کرد. البته خدمات دیگری نیز برای شما در نظر گرفته می شود که انتخاب آن ها بر عهده ی شما می باشد و شما حتی می توانید از رزرو آن ها صرف نظر کنید و بیش تر به صورت اختیاری و برای افزایش رفاه حال شما در سفر می باشد.

نکات مهم در مورد تور نمایشگاهی پوشاک

نکات مختلفی هستند که اگر به آن ها توجه کنید، می توانید یک تور نمایشگاهی پوشاک عالی و خوبی را تجربه کنید و از شرکت در این تور لذت ببرید. مورد اول این که سعی کنید، تور نمایشگاهی پوشاک مناسبی را پیدا کنید و در آن شرکت کنید، تا بیش ترین بازدهی را برای شما داشته باشد. هم چنین سعی کنید با آمادگی کامل در تور نمایشگاهی پوشاک حضور داشته باشید و بهترین و جدید ترین محصولاتتان را در معرض دید عموم قرار دهید.

اگر یک برنامه ریزی کامل داشته باشید و پیش از شروع تور نمایشگاهی پوشاک اهداف خودتان از حضور در تور نمایشگاهی پوشاک را مشخص کنید و در انتها نتایج را با اهدافتان مقایسه کنید و ببینید، این تور چقدر برای شما کارایی داشته است. سعی کنید از بازدید کنندگان و مشتریان، نظرسنجی کنید و نقاط ضعف و قوت خود در نمایشگاه پوشاک را ارزیابی بکنید. اگر برای مشتریان یک کاتالوگ و معرفی نامه از محصولات و شرکتتان آماده کنید، این کار می تواند در جذب مشتری و ثابت نگه داشتن آن به شما کمک فراوانی بکند.

بهترین زمان رزرو تور نمایشگاهی پوشاک

زمان رزرو تور نمایشگاهی پوشاک، مشخص و ثابت نیست و به این موضوع بستگی دارد که شما می خواهید در کدام یک از تور های نمایشگاهی پوشاک شرکت کنید. تور نمایشگاهی پوشاک هم در همه ی فصول و در همه ی ماه ها معمولا به صورت بین المللی برگزار می شود. اما شاید بهترین موقع برای شرکت در یک تور نمایشگاهی پوشاک یک کشور، در زمان اوج تردد گردشگران و مسافران به آن کشور باشد.

در این موقع از سال مشتریان شما چند برابر خواهند شد و شما به راحتی می توانید محصولاتتان را تبلیغ کرده و برای عرضه به مشتری در معرض دید عموم قرار دهید. برای مثال اگر نمایشگاه پوشاک در ایران برگزار می شود و زمان برگزاری آن در ایام نوروز می باشد، شاید بهتر باشد در آن شرکت نکنید، چرا که بازدید کنندگان کم تری را خواهید داشت. مخصوصا نمایشگاهی که در شهر تهران برگزار شود.

دلایل شکست در تور نمایشگاهی پوشاک

معمولا کم تر پیش می آید، یک تور نمایشگاهی برای شرکت کنندگان ضرر داشته باشد و به آن ها کمکی نکند. این در حالتی اتفاق می افتد که شما نمایشگاهی که می خواهید در آن شرکت داشته باشید را به درستی انتخاب نکرده اید. یا این که هیچ شناختی از نمایشگاه و نحوه ی حضور در آن را ندارید. مورد دیگر که می تواند باعث شکست شما شود، بی کیفیت بودن و مناسب نبودن محصولاتتان می باشد که نمی تواند مشتری های زیادی را به سمت خود جذب کند.

البته این را هم باید بگوییم که اگر بار اولتان است که در یک نمایشگاه بین المللی شرکت می کنید، نباید شاهد موفقیت های چشم گیر باشید و باید بیش تر به چشم یک تجربه ی موفق به آن نگاه کنید. نکته ی دیگری که می تواند باعث شکست شما و نتیجه نگرفتنتان شود، عدم برقراری ارتباط درست با مشتریان می باشد.

نتیجه گیری

این مقاله در خصوص نمایشگاه صنعت پوشاک تنظیم و جمع آوری شده است و در آن سعی کردیم به معرفی نمایشگاه های مختلف و تقویم برگزاری آن ها بپردازیم. امیدواریم با ارائه این مطلب توانسته باشیم، اطلاعات بیش تری به شما در این زمینه بدهیم و کمک هرچند ناچیزی در سفر و خرید تور نمایشگاهی کشور های مختلف به شما کرده باشیم.

سایر نمایشگاه ها :

تور نمایشگاهی آلمان

آیا می دانید آلمان در حوزه نمایشگاه  بین المللی توانسته رتبه اول را به خود اختصاص دهد؟ آیا از شرایط و ویژگی های تور نمایشگاهی

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند