تور نمایشگاهی بسته بندی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نمایشگاه ها :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

با یک جستجوی کوتاه در فضای وب با انبوهی از شهرهای میزبان تور نمایشگاهی بسته بندی مواجه می شوید. اما راز توجه روز افزون به امر تزئین و بسته بندی چیست؟ این پرسشی است که مغزهای متفکر بازاریابی به پاسخ آن دست یافته اند: مطابق «قانون هفت ثانیه اول» مشتری در هفت ثانیه اول تصمیم به خرید کالا می گیرد و در این زمان کوتاه، بسته بندی و طراحی جلد کالا اصلی ترین چیزی است که به چشم می آید. از این جهت طولانی شدن لیست های مرتبط با تور نمایشگاهی بسته بندی قابل درک می شود.

چرا شرکت در تورهای نمایشگاهی اهمیت دارد؟

 در هر شغل، پیشه و حرفه ای که هستید، لازم است به طور پیوسته اطلاعات خود را افزایش دهید یا ایده ها و یافته های خود را در معرض دید هم فکران و هم صنفان خود بگذارید. تور نمایشگاهی یکی از عرصه های مهم برای این قسم تبادلات حرفه ای است؛ توری که افراد فعال، علاقمند یا شاغل در یک حوزهٔ خاص از آن بازدید می کنند یا در آن شرکت می کنند و محصولات و ایده های جدید را ارائه می دهند و بدین ترتیب به سطح دانش تخصصی خود ارتقاء می بخشند و تجارب و تحقیقات خود را با سرعت بیشتری انتقال می دهند. اگر به دنبال رشد حرفه ای هستید، هرگز با بی توجهی از کنار فراخوان شرکت در تورهای داخلی و بین المللی عبور نکنید.

معرفی تور نمایشگاهی بسته بندی

تور نمایشگاهی بسته بندی از پر رونق ترین تورهای نمایشگاهی است که در شهرهای مختلف جهان برگزار می ‌شود و در آن از تازه‌ ترین فناوری‌ها در زمینه ی بسته بندی، روش‌ های نوین بسته بندی، ماشین آلات و مواد خام مورد استفاده در بسته بندی و تجهیزات چاپ و نشر روی بسته‌ ی کالاهای مختلف پرده برداری می‌ شود. دلیل اصلی رونق این تور صنعتی، پی بردن صاحبان صنایع و تولیدکنندگان کالاها به اهمیت کیفیت بسته بندی، پکیجینگ و چاپ جلد در جلب مشتری و حفظ جایگاه برند خود در بازار است.

رشد سرمایه داری و ظهور کارخانه‌ های جدید، باعث شده به ازای هر کالا یا خدمت مشابه، چندین و چند تولیدکننده وجود داشته باشد و این امر منجر به رقابتی شدن روزافزون فضای اقتصادی شده و مواردی که تا پیش از این پیش پا افتاده تلقی می ‌شد، امروزه با میلی متری شدن فاصله رقبای تجاری از یکدیگر حائز اهمیت شده است. یکی از همین موارد «صنعت بسته بندی» است که زیبایی و کیفیت آن فارغ از کالای مورد ارائه، در جلب و دفع مشتری اثرگذار است.

محاسن و فواید تور نمایشگاهی بسته بندی

 • آشنایی با نحوه ی کاربرد تازه ترین های متد و تکنولوژی در حوزه تزئین و بسته بندی
 • ارائه ایده ها و محصولات در یک محیط زنده و دریافت فوری بازخوردها
 • آشنایی نزدیک با قوی ترین رقبای شغلی و حرفه ای
 • آشنایی نزدیک با کارشناسان و متخصصان حوزه برندینگ و پکیجینگ و ارتباط و همکاری با آنها
 • و …

بازدیدکنندگان تور نمایشگاهی بسته بندی بر اساس شغل

 • مدیران صنفی
 • مهندسان و تکنیسین ها
 • خریداران
 • تولیدکنندگان
 • دوایر فروش و بازاریابی
 • کارشناسان ذخیره سازی و انبار
 • بخش R&D
 • و …

بازدیدکنندگان تور نمایشگاهی بسته بندی بر اساس نوع صنعت

 • صنایع خوراکی
 • صنایع بهداشتی و دارویی
 • صنایع ماشین آلات بسته بندی
 • صنایع چاپ و لیبلینگ
 • و …

لیست تورهای نمایشگاهی بسته بندی

نمایشگاه صنعت بسته بندی اینترپک

بزرگ‌ترین نمایشگاه بین المللی که در زمینهٔ بسته بندی برگزار می‌شود، نمایشگاه اینترپک (Interpack) با بیش از 2700 غرفه و با حضور بازدیدکنندگان و شرکت کنندگانی از سرتاسر کشورهای جهان در دوسلدورف برگزار می‌شود. در این تور نمایشگاهی بسته بندی که هر سه سال یکبار برگزار می‌شود، دستاوردهای نوین تخصص بسته بندی معرفی و ارائه می شود. جدیدترین و خلاقانه ترین نمونه های بسته بندی اقلام و کالاهای مختلف از جمله لوازم آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی، خوراکی ها و نوشیدنی ها در اینترپک ارائه می شود و در معرض دید بازدید کنندگان قرار می گیرد.

آخرین دور این نمایشگاه در می 2017 (مصادف با چهاردهم تا بیستم اردیبهشت 96) برگزار شد.

نمایشگاه صنعت بسته بندی استانبول

این نمایشگاه با سه دهه تجربه در زمینه ی برگزاری تورهای نمایشگاهی بسته بندی، به منظور معرفی جدیدترین سیستم های بسته بندی مواد غذایی برگزار می شود و به دلیل نزدیکی جغرافیایی، برای شرکت کنندگان ایرانی جذاب و حائز اهمیت است. بیست و چهارمین دورهٔ این نمایشگاه مرتبط با تور نمایشگاهی بسته بندی، از 31 اکتبر 2018 تا 3 نوامبر 2018 برگزار شد و حدود هفت هزار بازدیدکننده از آن دیدن کردند. نمایشگاه Ipack Turkey از چهار بخش مجزا تشکیل می شود و در این چهار بخش انواع بسته بندی، ماشین آلات مورد استفاده در بسته بندی، ماشین آلات پردازش غذا و تجهیزات و سیستم های مشارکتی ارائه و عرضه می شود.

برخی از غرفه های ثابت این نمایشگاه عبارت اند از: غرفه های ماشین های چاپ برند و لیبل، ماشین ها و ابزار آلات مخصوص بسته بندی، جوهرهای چاپی، ماشین، بسته بندی های جدید با مواد اولیهٔ متنوع و … در این نمایشگاه افراد فعال در حوزه های مختلف حرفه و صنعت بسته بندی، چاپ و نشر، مواد اولیهٔ کاربردی در بسته بندی، انبارداری و … شرکت می کنند تا ضمن ارتقاء دانسته های شغلی، با افراد و شرکت های مرتبط آشنا شوند و روابط کاری برقرار کنند.

نمایشگاه بسته بندی و خوراکی قاهره

این نمایشگاه اخیراً در قاهره مصر و در دو بخش مجزای «خوراکی» و «بسته بندی» برگزار شد. در بخش «خوراکی» غرفه های مختلف پردازش خوراکی و نوشیدنی، ماشین آلات عمومی پردازش خوراکی، ماشین آلات پخت و پز، مواد اولیه خام و افزودنی، تدارکات و تجهیزات حمل و نقل به فعالیت و ارائه محصول می پردازند. در بخش «بسته بندی» نیز غرفه های اصلی به ماشین‌آلات بسته‌بندی، مواد و محصولات بسته‌بندی و ماشین آلات بسته بندی دارویی اختصاص می یابند.

نمایشگاه بین المللی بسته بندی در توکیو

تور نمایشگاهی بسته بندی توکیو با سابقهٔ 50 ساله، معتبرترین و قدیمی ترین تور نمایشگاهی بسته بندی آسیاست که در پایتخت کشور ژاپن برگزار می شود. این نمایشگاه در ده ها بخش مختلف و متنوع برگزار می شود که بسته بندی مواد، انواع ماشین آلات چاپ و بسته بندی و پردازش و بازرسی، حمل و نقل و خدمات و موسسات تحقیقی برخی از آنها هستند. این نمایشگاه به طور سالانه برگزار می شود و اگر تمایل به بازار بسته بندی و تجارت شرق آسیا دارید، دهم الی سیزدهم مهر 97 نزدیک ترین موعد برگزاری آن است.

نمایشگاه چاپ و بسته بندی شانگهای

 در این نمایشگاه از تازه ترین ماشین آلات چاپ برچسب هوشمند و بارکد ضد جعل، و روش های بسته بندی مواد غذایی، دارویی، مواد آرایشی و الکترونیکی پرده برداری می شود. این نمایشگاه در تیرماه سال جاری در شهر شانگهای برگزار خواهد شد.

نمایشگاه صنعت بسته بندی بانکوک (ProPak Asia)، نمایشگاه بسته بندی و فرآوری مسکو (UPAKOVKA)، نمایشگاه چاپ و بسته بندی بروکسل و … اقسام دیگر تور نمایشگاهی بسته بندی هستند که از کیفیت برگزاری و استانداردهای خدمات رسانی بالایی برخوردارند.

نمایشگاهی بسته بندی در ایران

 • نمایشگاه بین المللی تخصصی مواد غذایی بسته بندی شده که اولین دورهٔ آن دوم تا چهارم مرداد 97 در تهران برگزار می شود.
 • نمایشگاه بین المللی ماشین آلات چاپ و بسته بندی و صنایع چاپ کشور که بیست و دومین دورهٔ آن هفدهم تا بیستم مهر 97 در تبریز برگزار می شود.
 • نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی مشهد که هفتمین دورهٔ آن ششم تا نهم آذر ماه 97 برگزار خواهد شد.
 • نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته که بیست و پنجمین دوره آن از بیست و دوم تا بیست و پنجم آذر 97 در تهران برگزار می شود.

نمایشگاه بسته بندی در جهان

 • نمایشگاه بین المللی بسته بندی هند که 24 الی 26 اکتبر 2018(دوم الی چهارم آبان ماه 97) در بمبئی برگزار می شود.
 • نمایشگاه بسته بندی و تکنولوژی مواد غذایی که 31 اکتبر تا 3 نوامبر 2018 (مصادف با نهم تا دوازدهم آبان ماه 97) در استانبول برگزار خواهد شد.
 • نمایشگاه چاپ و بسته بندی دوبی که از بیست و ششم تا بیست و نهم اسفند سال جاری در امارات برگزار خواهد شد.

 

تقویم تور نمایشگاهی بسته بندی

نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی بسته بندی و محصولات حلال

زمان: 17 الی 19 آوریل 2018

مکان: قرقیزستان – بیشکک

این نمایشگاه که از بخش های متنوع روش های بسته بندی، تجهیزات پکیجینگ و ماشین آلات چاپ مارک و لیبل تشکیل شده است، در فروردین ماه سال جاری برگزار شد در پایتخت قرقیزستان برگزار شد.

نمایشگاه بین المللی بسته بندی Ipack caspian

زمان: 16 الی 18 می 2018

مکان: آذربایجان – باکو

این تور نمایشگاهی بسته بندی در ارتباط با روش ها و ماشین آلات بسته بندی کالاها، اواخر اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد.

نمایشگاه بین المللی پلاستیک و بسته بندی plasti&pack

زمان: 2 الی 4 آگوست 2018

مکان: پاکستان – لاهور

این نمایشگاه در دو بخش کلی «پلاستیک» و «چاپ و بسته بندی» در تاریخ یازدهم الی سیزدهم مرداد ماه سال جاری در شهر لاهور برگزار می شود.

نمایشگاه بین المللی بسته بندی  FachPack

زمان: 25 الی 27 سپتامبر

مکان: آلمان – نورنبرگ

نمایشگاه بسته بندی نورنبرگ در چهار حوزهٔ کلی «بسته بندی»، «فناوری»، «پردازش» و «تدارکات» برگزار می شود. این نمایشگاه در تاریخ سوم مهر سال جاری آغاز شده و در پنجم مهر به پایان می رسد.

نمایشگاه بسته بندی دهلی packplus

زمان: آگوست 2018

مکان: هند – دهلی نو

با بازدید از نمایشگاه بسته بندی دهلی، می توانید از تازه ترین پیشرفت ها در صنعت چاپ و بسته بندی، لیبل زنی، حمل و نقل و ذخیره و انبارداری کالاها باخبر شوید. این نمایشگاه در تاریخ سوم الی ششم مرداد 97 برگزار می شود.

نمایشگاه صنعت بسته بندی شیکاگو

این نمایشگاه یکی از بزرگترین و پربازدیدترین انواع تور نمایشگاهی بسته بندی است و هزاران تن از مدیران شرکت ها، مدیران بخش های تولید و فروش، فعالان بازاریابی و طراحان بسته بندی و … از آن بازدید می کنند.

شرایط دریافت دعوتنامه نمایشگاهی تور بسته بندی آمریکا

شرایط شرکت در نمایشگاه بسته بندی مثل هر نمایشگاه دیگری تابعی از شرایط کشور مقصد است. از این رو زمینه سازی و تدارک شرکت در یک تور نمایشگاهی در آمریکا یا اروپا، از اساس متفاوت با تور نمایشگاهی داخلی یا منطقه ای است.

چنانچه یکی از مسئولان و برگزارکنندگان تور نمایشگاهی بسته بندی در یکی از ایالات آمریکا برای یک مهندس، تکنیسین یا صاحب حرفه از کشوری دیگر دعوتنامه نمایشگاهی ارسال کند، باید سندی معتبر ارائه کند که در آن موضوع و مدت نمایشگاه، محل اسکان مهمان و برآوردی از هزینه ها مکتوب شده باشد. در این صورت و با اقدام به موقع برای دریافت ویزا، شخص می تواند در موعد مقرر در محل برگزاری نمایشگاه حضور یابد.

شرایط اخذ دعوتنامه نمایشگاهی بسته بندی اروپا

برای شرکت در تورهای نمایشگاهی که در اروپا برگزار می شوند، دریافت ویزای شینگن ضروری است. اشخاص حقیقی یا حقوقی برای حضور در تور نمایشگاهی بسته بندی در هر یک از شهرهای خاک اروپا، می توانند از طریق دریافت ویزای شینگن و اخذ دعوتنامه نمایشگاهی از طرف سازمانها یا اشخاص معتبر اقدام کنند.

شرایط دریافت دعوتنامه نمایشگاهی بسته بندی آسیا

گذرنامهٔ ایرانی در تعداد محدودی از کشورها بدون ویزا موردپذیرش قرار می گیرد. درنتیجه شما ناچارید برای شرکت در تور نمایشگاهی بسته بندی در اکثر کشورها، ازجمله در دو قاره آسیا و آفریقا، ویزا دریافت کنید. نوع ویزا نیز به طور معمول توریستی خواهد بود که برای دریافت آن باید فرم درخواست ویزا را پر کنید. گذرنامه، شناسنامه، عکس و در برخی موارد گواهی رسمی درآمد با ترجمه رسمی باید ارائه شود و مدت زمان ویزا بررسی گردد.

مدارک لازم جهت حضور در تور نمایشگاهی بسته بندی

برای رفتن به غالب کشورهایی که میزبان تور نمایشگاهی بسته بندی هستند، دریافت ویزا الزامی است. همچنین مطابق با قوانین کشور مقصد، سایر مدارک مورد تقاضا می تواند کمی متفاوت باشد اما در نهایت تورهای نمایشگاهی از اصول و قوانین مشابهی پیروی می کنند و بر اساس آن مدارک مورد نیاز از این قرار هستند:

 • اصل و کپی گذرنامه با حداقل 7 ماه اعتبار
 • ترجمه صفحات شناسنامه و کارت ملی
 • چند قطعه عکس 4*3 تمام رخ
 • مدارک مالی معتبر
 • مدارک شغلی معتبر
 • اصل و کپی گواهی تمکن مالی
 • اصل و کپی ترجمه گواهی اشتغال به کار با سر برگ و مهر لاتین؛ در صورتی که کارمند هستید.
 • جواز کار ترجمه شده؛ در صورتی که صاحب شغل آزاد هستید.
 • روزنامه ی رسمی ترجمه شده؛ اگر به عنوان شخص حقوقی(شرکت) اقدام کنید.
 • سایر شرایط و مدارکی که کشور برگزار کننده مطابق با قوانین خود درخواست می کند.

نکات مهم در تور نمایشگاهی بسته بندی

 • اگر بگوییم تور نمایشگاهی بسته بندی نبض بازارهای اقتصادی را در دست دارد، اغراق نکرده ایم. تور نمایشگاهی بسته بندی از معدود مکان هایی است که ارتباط مستقیم و چندجانبه ی تولید کننده، عرضه کننده، تیم بازاریابی و مشتریان را به طور همزمان میسر می گرداند.
 • حضور در تور نمایشگاهی بسته بندی، امکان محک خوردن صاحبان صنایع و مشاغل حوزه ی چاپ، برندینگ و بسته بندی را برقرار می کند؛ چه بسا کاهش سود و افت فروش، متأثر از عدم رعایت استانداردهای پکیجینگ و برندینگ یا ناشی از عدم آشنایی نسبت به تکنولوژی های جدید این حوزه باشد.
 • غرفه های مربوط به ماشین آلات بسته بندی، تجهیزات برندینگ و مواد بسته بندی تنها جاذبه های تور نمایشگاهی بسته بندی نیستند. برگزاری کلاس ها و کنفرانس های ویژه درزمینهٔ جلب مشتری از طریق بهبود کیفیت بسته بندی و معرفی تازه ترین روش ها و فن آوری های صنعت پکیجینگ از دیگر نکات جالب تور نمایشگاهی بسته بندی است.

بهترین زمان برای رزرو تور نمایشگاهی بسته بندی

تور نمایشگاهی معمولاً دو هفته ای است و مرحله اول برای شرکت در آن، اخذ ویزا است. کلیه تورهای شناخته شده که در زمینهٔ گردشگری نمایشگاهی فعالیت می کنند، دارای سایت اینترنتی هستند که از طریق آن می توانید برای رزرو نام نویسی نمایید. پس از انجام دادن این مرحله کارشناسان مربوطه با شما تماس می گیرند و برای دریافت مدارک مورد نیاز هماهنگ می کنند. بعد از ارائه مدارک جهت اخذ ویزای شما اقدام می شود و چنانچه مشکل خاصی در اوراق ارائه شده به چشم نخورد، به فاصلهٔ 10 روز موفق به دریافت ویزا می شوید.

سایر نمایشگاه ها :

تور نمایشگاهی هنر

یکی از تورهای نمایشگاهی پربیننده که هر ساله گردشگران و فعالان هنری زیادی را به سمت خود می کشاند، تور نمایشگاهی هنر است که در

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند