ویزای هنگ کنگ

فایل صوتی سفارت هنگ کنگ
  • مدارک مهم ویزای هنگ کنگ
  • نکات ضروری ویزای هنگ کنگ
  • بهترین راه گرفتن ویزا
  • روشهای دریافت ویزا

هنگ کنگ در سال های اخیر یکی از مقاصد گردشگری مردم ایران بوده است. اما دلایل دیگری نیز برای سفر به این شهر بزرگ وجود دارد. البته این را باید در نظر بگیرید اگر قصد سفر به هنگ کنگ را دارید باید ویزاهای هنگ کنگ را دریافت کنید. ما در ادامه می خواهیم تا اطلاعات بیشتری درباره ی انواع ویزای هنگ کنگ و روش های مسافرت به هنگ کنگ را تشریح کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای سفر به هنگ کنگ

هنگ کنگ یکی از جزایر جمهوری خلق چین است که بیش از 150 سال مستعمره ی انگلیس بود. هنگ کنگ یکی از شهر های تأثیر گذار چین است و بخش بزرگی از اقتصاد چین به مبادلات اقتصادی این شهر بستگی دارد. این شهر از بعد دیگر دارای قدمت تاریخی و سرشار از جاذبه های گردشگری می باشد. به صورت کلی دلایل زیادی برای سفر شما به این شهر مهم وجود دارد. این جزیره ی بزرگ در جنوب چین واقع شده و البته به صورت خود مختار اداره می شود.

راهنمای سفر به هنگ کنگ

سفارت هنگ کنگ در ایران

برای مراحل اخذ ویزای هنگ کنگ باید به سفارت چین (هنگ کنگ) در تهران مراجعه کنید. سفارت چین و هنگ کنگ هر دو یکی است. اما باید برای ویزای شهر هنگ کنگ اقدام کنید. اطلاعات کلی آدرس سفارت به شرح زیر است. آدرس: تهران، اقدسیه، رو به روی آتش نشانی پلاک 73

ساعات کاری سفارت در روز های فرد، از ساعت 8:45 تا 12:30 و از ساعت 14:30 تا 16:30 می باشد. شما پیش از دریافت وقت سفارت باید ابتدا به صورت غیر حضوری درخواست دهید. سپس وقت سفارت را گرفته و در روز وقت سفارت به سفارت چین در تهران مراجعه کنید.

ویزای هنگ کنگ

اگر می خواهید به هنگ کنگ سفر کنید. نیاز به اخذ ویزای تضمینی هنگ کنگ دارید. ویزا یا روادید در واقع کارت مجوزی به شماست که به وسیله ی آن می توانید وارد هر کشوری بشوید. شاید از خودتان بپرسید چرا برای وارد شدن به هنگ کنگ که یکی از شهر های چین است، باید ویزای هنگ کنگ بگیریم و ویزای چین به کمکمان نمی آید؟ جواب این است که هنگ کنگ یک منطقه خود مختار است و برای ورود به آن باید ویزای این شهر را به طور ویژه دریافت کنید. فراموش نکنید ویزا با پاسپورت کاملا متفاوت است. ویزا برگه ای است که برای هر سفرتان صادر شده و به دفترچه پاسپورت تان الصاق می شود.

ویزای هنگ کنگ

مدارک لازم جهت صدور ویزای هنگ کنگ

مدارکی که به صورت کلی برای اخذ ویزای هنگ کنگ نیاز دارید، شامل موارد زیر است:

اصل شناسنامه، دفترچه گذرنامه (حداقل 7 ماه اعتبار)، دو قطعه عکس رنگی 4*6 که به تازگی گرفته اید، دعوت نامه و این که هدفتان از سفر به هنگ کنگ چیست؟، در صورت لزوم گواهی که نشان دهد شما در هنگ کنگ مشکلی با محل اقامت ندارید. برای مثال می توانید گواهی رزرو هتل در هنگ کنگ را برای اخذ ویزای تضمینی هنگ کنگ تحویل دهید. هم چنین شما به گواهی نیاز دارید که نشان دهد از تمکن مالی خوبی برخوردارید و سفر و اقامت به هنگ کنگ برایتان آسان است و مشکل مالی در این مورد ندارید.

پیش از تحویل مدارک به سفارت چین (هنگ کنگ)، باید تمامی مدارک به زبان انگلیسی یا چینی ترجمه شوند. در غیر این صورت مدارک شما ناقص است و ترتیب اثر داده نخواهد شد. پس پیش از درخواست ویزای هنگ کنگ حتماً نسبت به ترجمه مدارک خود اقدام کنید. البته این مدارک باید در دارالتجمه ها و مراکز معتبر ترجمه شوند، تا دچار مشکل نشوید و ترجمه به درستی صورت گرفته باشد.

مدارک لازم جهت صدور ویزای هنگ کنگ

مراحل دریافت ویزای هنگ کنگ

برای دریافت ویزای شهر هنگ کنگ باید مراحل مختلفی را انجام دهید. شما ابتدا می بایست به ایمیل مخصوص کنسولگری هنگ کنگ در ایران ایمیل ارسال کرده و در آن اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، هدفتان از سفر به هنگ کنگ، آدرس، تلفن و دیگر اطلاعات کلی خود را ارسال می کنید. در این مرحله از ارسال مدارک خود خودداری کنید. پس از بررسی درخواست شما از طریق سفارت، اگر با آن موافقت اولیه صورت گیرد. شما می توانید وقت سفارت هنگ کنگ را بگیرید و ادامه کار را به پیش ببرید. در انتها نیز برای الصاق ویزای صادر شده به پاسپورتتان باید آن را پیکاپ کنید.

دریافت وقت سفارت هنگ کنگ

اگر با درخواست اولیه شما موافقت شد. شما می بایست برای وقت سفارت اقدام کنید. در زمان وقت سفارت باید تمام مدارک لازم جهت دریافت ویزای هنگ کنگ را به همراه بیاورید. در این مرحله شما تمام مدارک را به سفارت هنگ کنگ در ایران و بخش کنسولگری آن تحویل می دهید. در ادامه می بایست انگشت نگاری های لازم را انجام دهید. دقت کنید چون در وقت سفارت عملیات انگشت نگاری صورت می گیرد هر فرد متقاضی خود شخصا باید در وقت سفارت حضور یابد. البته این مورد برای کودکان زیر 6 سال اشکالی ندارد.

دریافت وقت سفارت هنگ کنگ

انواع ویزای هنگ کنگ

برای سفر به هنگ کنگ راه های مختلفی وجود دارد و به تبع ویزا های مختلفی نیز وجود خواهد داشت. اگر قصد دارید ادامه تحصیلتان را در هنگ کنگ سپری کنید، می توانید ویزای منطقه هنگ کنگ برای تحصیلتان اخذ کنید. یا اگر بیماری خاصی دارید که فکر می کنید ادامه درمان در کشور امکان پذیر نیست و می بایست برای ادامه درمان به این شهر سفر کنید، آنگاه باید ویزای فوری هنگ کنگ برای مقاصد پزشکی و درمانی دریافت کنید.

هنگ کنگ شهری است توریستی و زیبا، با آب و هوای مناسب که گردشگران بسیاری را پذیرا می باشد. شما هم اگر قصد گردش در این شهر دیدنی را دارید، باید ویزای توریستی هنگ کنگ با هدف گردشگری و توریستی دریافت نمایید. همان طور که گفتیم هنگ کنگ یکی از بازو های اقتصادی چین است. افراد زیادی مشتاق کار در این شهر هستند. اگر شما هم علاقه مند به این کار هستید باید ویزای کاری هنگ کنگ را اخذ کنید. و در آخر شما ممکن است بخواهید با یک فرد اهل هنگ کنگ و تبعه آن ازدواج کنید. در این صورت می بایست برای اخذ ویزای ازدواج اقدام کنید.

اخذ ویزای تحصیلی هنگ کنگ

خوشبختانه چین و هنگ کنگ دانشگاه های به نسبت خوبی برای تحصیل دارند. نکاتی که باید پیش از اخذ ویزای هنگ کنگ برای تحصیل بدان توجه کنید این گونه است:

شما باید برای تحصیل در هر مقطعی در هنگ کنگ پذیرش آن دانشگاه را دریافت کنید. از آن جایی که دانشگاه ها در هنگ کنگ از سپتامبر تا دسامبر و از ژانویه تا می فعالیت خودشان را انجام می دهد. شما باید برای شروع تحصیل در هر کدام از دو ترم، از ماه دسامبر یا می سال قبل برای اخذ پذیرش تحصیلی این کشور اقدام کنید.

نکته دیگر این است، که در دانشگاه های هنگ کنگ زبان انگلیسی رایج است و شما باید کاملاً به زبان انگلیسی مسلط باشید. پس از این که توانستید پذیرش این دانشگاه ها را بگیرید باید نسبت به تهیه خوابگاه یا محل اقامت در هنگ کنگ اقدام کنید. چرا که این که شما در چه محلی سکونت خواهید داشت، برای کنسولگری سفارت چین بسیار مهم است. هم چنین شما تنها در صورتی می توانید در هر مقطعی درخواست تحصیل داشته باشید که مقاطع پیشین آن را در هنگ کنگ یا در ایران یا حتی در دیگر کشور ها گذرانده باشید. بعد از همه این کار ها می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی هنگ کنگ اقدام کنید.

اخذ ویزای تحصیلی هنگ کنگ

اخذ ویزای پزشکی هنگ کنگ

گاهی پیش می آید که شما یا یکی از اطرافیانتان به بیماری گرفتار شدید که امکان ادامه درمان در کشور مان وجود ندارد. برای مثال تجهیزات یا دانش در این زمینه کم است و شما می خواهید برای ادامه درمان وارد هنگ کنگ شوید و به دنبال ویزای فوری هنگ کنگ برای درمان بیماریتان بروید. در این حالت شما تنها با در اختیار داشتن اطلاعات پزشک معالجتان در هنگ کنگ و آدرس محل کارش و همین طور گواهی مبنی بر این که او می تواند ادامه درمان شما را قبول کند، می توانید برای ویزای پزشکی هنگ کنگ اقدام کنید. البته اطلاعات بیمار و پرونده درمانی او در ایران نیز گاهی لازم می شود. این ها جزء مدارکی هستند که علاوه بر مدارک کلی که در گذشته گفتیم، بنا به هدف تان نیاز دارید.

اخذ ویزای پزشکی هنگ کنگ

اخذ ویزای کاری هنگ کنگ

هر ساله افراد زیادی برای کسب موقعیت کاری بهتر از کشور خود دل کنده و به دیگر کشور ها روی می آورند. هنگ کنگ نیز از نقاطی از جهان است که وضعیت اقتصادی بسیار مناسبی دارد. البته شما برای دریافت ویزای هنگ کنگ از طریق کار ابتدا می بایست از یک کارفرما در هنگ کنگ دعوت نامه کاری دریافت کنید. البته این را باید بگوییم این کار آن قدر ها هم آسان نیست. معمولاً این روش کار کردن و این نوع دعوت نامه ها نیاز به تخصص ویژه ای دارند.

مطمئن باشید اگر به دنبال فرد عادی برای کار بودند در همان چین این فرد پیدا می شد. پس بدانید برای کار های مناسب شما باید تخصص مناسبی هم داشته باشید. پس از این که آگهی استخدام این شرکت را پذیرفتید و برای مصاحبه نیز قبول شدید. آن گاه اگر کارفرما با کار شما موافق بود، دعوت نامه کاری برای شما ارسال می کند. در این دعوت نامه باید حقوق شما و در صورت نیاز محل اقامت شما را تضمین کند. شما پس از دریافت این دعوت نامه می توانید برای اخذ ویزای کاری هنگ کنگ اقدام کنید.

اخذ ویزای کاری هنگ کنگ

اخذ ویزای توریستی هنگ کنگ

هنگ کنگ و چین جاذبه های بی نظیر توریستی نیز دارند. گردشگران بسیاری هر ساله قصد سفر به این کشور را می کنند و از سواحل زیای هنگ کنگ و جاذبه های آن لذت می برند. شما نیز اگر قصد سفر به این شهر زیبا را دارید. باید برای اخذ ویزای هنگ کنگ توریستی تلاش کنید. برای دریافت این نوع ویزا دردسر زیادی نخواهید داشت. چراکه این نوع ویزا کوتاه مدت بوده و البته اگر دعوت نامه ای از طرف خانواده یا دوستانتان در هنگ کنگ داشته باشید، کار بسیار راحت تر می شود. در غیر این صورت شما می توانید گواهی رزرو هتل در هنگ کنگ را به همراه دیگر مدارک مورد نیاز به کنسولگری چین در ایران تحویل دهید، تا ثابت شود شما در هنگ کنگ مشکل اقامت نخواهید داشت.

اخذ ویزای توریستی هنگ کنگ

اخذ ویزای ازدواج هنگ کنگ

یکی از راه های دریافت اقامت دائم هنگ کنگ ازدواج با یک فرد چینی (هنگ کنگی) است. البته شرایطی نیز برای دریافت اقامت دائم وجود دارد و تنها با ازدواج میسر نیست. کسی که می خواهد ویزای هنگ کنگ و اقامت دائم این کشور را بگیرد، باید با یک فرد اهل هنگ کنگ (چین) یا کسی که اقامت دائم آن جا را دارد ازدواج کند. مسئله دیگر این که باید حداقل 5 سال از تاریخ ازدواجشان گذشته باشد، تا بتوانند ویزای ازدواج هنگ کنگ برای اقامت دائم را دریافت کنند. زن و شوهر باید مشکل محل اقامت و تأمین هزینه هایشان را نداشته باشند.

اخذ ویزای ازدواج هنگ کنگ

انواع ویزا از نظر دفعات اجازه ورود به کشور

از لحاظ این که شما پس از اخذ ویزای منطقه هنگ کنگ چند بار می توانید در بازه اعتبار ویزای هنگ کنگ وارد این کشور شده و به وطن خود برگردید، ویزا ها به چند دسته تقسیم می شوند:

ویزای تک ورود (single entry)، ویزای 3 بار ورود و ویزای چندین بار ورود (multiple entry).

در ویزای تک ورود شما پس از اخذ ویزا تنها یک بار می توانید به هنگ کنگ سفر کرده و به وطن خود باز گردید. البته این سفر باید در فاصله زمانی مقرر در برگه ویزا صورت گیرد. این نوع ویزا معمولاً به ویزای توریستی و پزشکی تعلق می گیرد و مدت اعتبار و اقامت در آن نیز محدود و در حدود 3 ماه می باشد.

در ویزای چندین بار ورود شما می توانید پس از اخذ ویزای شهر هنگ کنگ در مدت زمان اعتبار ویزای هنگ کنگ و بین تاریخ شروع و پایان چندین بار به هنگ کنگ سفر کرده و به وطن خود باز گردید. شما می توانید این کار را چندین بار انجام دهید. معمولاً این نوع ویزا ها به ویزا های تحصیلی، ازدواج و کار تعلق می گیرد. اما با شرایط خاص در دیگر انواع ویزا نیز این اتفاق امکان پذیر خواهد بود. برای دیگر انواع ویزاهای هنگ کنگ نیز به همین شکل است.

تمدید ویزای هنگ کنگ

تمدید ویزا در شرایط خاصی صورت می گیرد. برای مثال شما برای تحصیل وارد هنگ کنگ شده اید و هنوز دوره تحصیلیتان را به پایان نرسانده اید، اما در همین حین مدت ویزای هنگ کنگ شما به پایان می رسد. در این صورت شما می توانید ویزای خود را تمدید کنید. یا این که شما به قصد کار وارد این کشور شده اید و قبل از این که بتوانید اقامت دائم بگیرید، مدت اعتبار ویزایتان تمام شده است. در این حالت نیز شما می توانید مدت اعتبار ویزای منطقه هنگ کنگ را تمدید کنید. اما فراموش نکنید که مدتی پیش از اتمام اعتبار ویزا باید برای تمدید آن اقدام کنید. چرا که با اتمام مدت اعتبار ویزا شما به هر نحوی که شده است، باید از کشور میزبان خارج شوید.

تمدید ویزای هنگ کنگ

نکات مهم در اخذ ویزای تضمینی هنگ کنگ

نکات مهمی که باید در امر اخذ ویزای تضمینی به آن دقت داشته باشید، به این شرح است:

پیش از وقت سفارت هرگز به صورت حضوری برای پیگیری درخواستتان اقدام نکنید. مراحل اخذ ویزا ممکن است در حدود چند هفته طول بکشد. به هرگونه مدارک ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد. پس از کامل بودن مدارک مطمئن شوید. هر فرد متقاضی خود باید شخصاً در سفارت چین حضور یابد، لذا از فرستادن افراد دیگر به جای خود خودداری کنید. داشتن صداقت در ارائه مدارک و نوشتن دعوت نامه بسیار مهم است. و با هرگونه دروغ و ارسال مدارک جعلی به شدت برخورد می شود. حتی ممکن است در دفعات بعدی سفر سخت گیرانه تر با شما برخورد شود.

پیش از اقدام به سفر تمام جوانب امر را در نظر بگیرید و اگر سفرتان قطعی است اقدامات پیش از سفر نظیر رزرو هتل را قبلا انجام دهید. حتماً در حدود یک ماه زود تر از موعد سفر تان اقدام به دریافت ویزا بکنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.