ویزای انگلیس

عناوین مهم این نوشته

آخرین نوشته در مورد ویزا

ویزای انگلیس

یقینا برای سفر به کشورهای خارجی به جهات مختلف، باید مدارکی را ارائه کنید که هویت شما را مشخص کند. برای مثال، جهت سفر به انگلستان، باید در کنار گذرنامه، ویزای انگلیس هم داشته باشید تا اجازه ورود به این کشور برایتان داده شود. انگلیس از جمله کشور های جزو پیمان شنگن است و برای سفر به این کشور، باید ویزای انگلیس شنگن تهیه نمایید. از آنجا که اخذ و دریافت ویزا دارای پروسه ای چندان سخت است، شایسته است با کسب اطلاعات کامل در این زمینه، اقدم به دریافت ویزای انگلیس کنید. در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا همه چیز درباره روند دریافت ویزای انگلیس را بدانید.

ویزا چیست

همانطور که گفته شد، جهت سفر به یک کشور خارجی، باید مدارکی را با خود داشته باشید تا ضمن احراز هویت، هدف شما از سفر و صلاحیت شما در ورود به این کشور مشخص گردد. ویزا یکی از این مدارک است که کمک خواهد کرد تا سفر شما به کشورهای خارجی به سهولت و آسانی و به صورت قانونی انجام گردد.

اگر بخواهیم تعریفی از ویزا داشته باشیم: ویزا به مدرکی گفته می شود که سفر به هر کشوری را برای مسافران خارجی ساده می کند. این مدرک نشان می دهد که یکی از نمایندگان کنسولی کشور مذکور، درخواست مسافر را مبنی بر ورود به آن کشور پذیرفته است و آن فرد صلاحیت ورود به آن کشور را دارد. البته پذیرفتن درخواست سفر به آن کشور یا همان روند دریافت ویزا، پیچیده تر از چند خط توضیح است.

شایان ذکر است تنها دارا بودن ویزا برای فرد به یک کشور خارجی کافی نیست و در کنار آن مدارکی دیگر نظیر پاسپورت هم افراد را از جهت سفر سالم و بی خطر و همچنین قانونی به یک کشور خارجی، راحت می سازد. درواقع هنگام ورود به یک کشور خارجی، ویزا و پاسپورت را با هم چک می کنند تا مشکلی وجود نداشته باشد.

ویزای انگلیس

ویزا به عنوان یک مدرک مهم جهت سفر به یک کشور خارجی، انواع مختلفی دارد. معمولا ویزاها را از نظر هدف و علت سفر و تعداد دفعات استفاده ویزا طبقه بندی می کنند. این طبقه بندی کمک کرده است تا ویزاها از یکدیگر جدا شوند و هرکدام از آنها برای افراد به خصوصی صادر گردد. در زیر، چند مورد از انواع ویزا را معرفی خواهیم کرد.

ویزای انگلیس

ویزای انگلیس از نظر دفعات ورود

یکی دیگر از دسته بندی های کلی ویزا، آن دسته از ویزاهایی است که افراد را در تعداد دفعات ورود و خروج در محدودیت قرار می دهند. اینگونه ویزاها می توانند در قالب انواع ذکر شده بالا، به افراد کمک کنند تا سفری خوش به کشورهای خارجی را تجربه کنند. این دسته بندی دو نوع مختلف دارد:

ویزاهای single

این نوع از ویزا مخصوص کسانی است که تمایلی در انجام سفرهای مکرر به یک کشور ندارند و به جهات مختلف سفر خود را انجام می دهند. نوع single ویزابه افراد تنها یک بار اجازه ورود و خروج می دهد و حتی اگر از اعتبار ویزا باقی مانده باشد، دارندگان نمی توانند اقدام به سفر با این ویزا کنند. برای مثال ویزای انگلیس از نوع سینگل، تنها برای یک بار ورود و خروج انگلستان معتبر است و پس از این از اعتبار خود ساقط می شود.

ویزاهای multiple

اینگونه ویزاها را معمولا افرادی که صاحب کسب و کار در یک کشور خارجی هستند انتخاب می کنند. ویزای multiple این امکان را به دارندگان می دهد تا به صورت متعدد سفر خود را به یک کشور خارجی انجام دهند. این موضوع نیز تنها تا زمانی صادق است که اعتبار ویزا تمام نشده باشد. مخاطبان اصلی ویزاهای multiple بیزینس من ها،  جهانگردان و تجار اند.

مراحل اخذ ویزای انگلیس

حتما تا کنون با بدیهیات مسئله آشنا شده اید و منتظر توضیحاتی راجع به ویزای انگلیس هستید. خب در این قسمت از مقاله، مراحل دریافت ویزای انگلیس را ارائه خواهیم کرد. توجه کنید این مراحل قدم به قدم هستند و درصورت انجام ندادن یکی از آنها، مشکلاتی در روند دریافت ویزای انگلیس شما پیش خواهد آمد.

تکمیل فرم ویزای انگلیس

برای اینکه درخواست خود را ثبت کنید، لازم است تا فرم کنسولگری انگلستان را مبنی بر درخواست اخذ ویزای انگلیس با اطلاعات کاملا درست و صحیح تکمیل کنید. بدیهی است که هرگونه اشتباه در تکمیل فرم و ارائه اطلاعات نادرست باعث مختل شدن روند دریافت ویزای انگلیس و حتی لغو این پروسه می گردد. با ورود به وبسایت اینترنتی سفارت انگلستان، می توانید این فرم را تکمیل کنید.

سعی کنید در هنگام تکمیل فرم، مدارک کامل هویتی خود نظیر شناسنامه، گذرنامه و… را به همراه داشته باشید. همچنین به صورت واضح، روشن و دقیق، علت و هدف شما از سفر را مشخص کنید و به سفارت ارائه دهید. بدیهی است اگر سفارت انگلستان تشخیص دهد که شما از ارائه دقیق و واضح هدف سفر خود امتناع کرده اید، ویزای انگلیس شما را در هر مرحله ای رد خواهد کرد.

دریافت وقت سفارت انگلیس

پس از تکمیل فرم، وقت سفارت شما به آسانی نمایان می شود. باید در اسرع وقت در سفارت انگلستان حاضر شوید و این فرم را به همراه مدارک زیر، به سفارت ارائه نمایید. سعی کنید حداقل نیم ساعت زودتر از زمان مقرر در سفارت حضور داشته باشید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای انگلیس

 • اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • پرینت حساب بانکی شخصی یا تجاری در 5 ماه گذشته
 • اصل پاسپورت های قبلی بدون اعتبار شما
 • 2 قطعه عکس پرسنلی تمام رخ با زمینه سفید در سایز 3.5 در 4.5
 • فرم تکمیل شده در مرحله قبل که به صورت آنلاین انجام دادید به همراه یک فتوکپی از آن
 • در صورت دارا بودن دعوت نامه، اصل و فتوکپی آن
 • مدارک هویتی شخص دعوت کننده مانند کپی پاسپورت شخص
 • کپی مالیات هایی که شخص دعوت کننده پرداخت کرده است.
 • قبوض پرداختی شخص مقیم انگلستان که اقدام به دعوت شما کرده است.
 • ارائه آخرین فیش حقوقی شخص دعوت کننده به همره پرینت حساب بانکی شخص دعوت کننده
 • درصورت نداشتن دعوت نامه، ارائه واچر هتلی که مسافر در آن اقامت خواهد داشت.
 • ارائه اصل شناسنامه به همراه ترجمه دقیق آن به زبان انگلیسی
 • ارائه اصل سند ازدواج به همراه ترجمه دقیق آن
 • ارائه اصل مدارک شغلی نظیر جواز کسب، گواهی استغال به کار، گواهی اداره مالیات و… به همراه ترجمه دقیق آن (شایان ذکر است در صورت کامل نبودن مدارک شغلی خود، می توانید از مدارک همسر استفاده کنید)

این موارد تمام مدارک لازم برای دریافت ویزا و دریافت وقت سفارت انگلیس نیست. درواقع مدارکی که از شما جهت دریافت ویزای انگلیس درخواست می شود، بسته به نوع ویزایی که درخواست دارید متفاوت خواهد بود و شاید از این موارد، قسمتی حذف و شاید مواردی اضافه گردد. پس از ارائه مدارک به صورت درست و واضح به سفارت انگلستان، انگشت نگاری های شما نیز انجام خواهد شد. در این مرحله 30 روز فرصت خواهید داشت یا به یکی از شعب vac در آنکارا یا استانبول یا ابوظبی مراجعه کنید و روند انگشت نگاری را انجام دهید. لازم به ذکر است در صورتی که مرحله فوق را انجام ندهید، ویزای انگلیس شما صادر نخواهد شد.

یکی از معمول ترین کارهایی که باید برای ویزای انگلیس خود انجام دهید، مراجعه به دارالترجمه های معروف برای ترجمه ویزای انگلیس خود است. این گونه مراجع با دارا بودن کادر ترجمه مجرب، تمام خدمات ترجمه مدارک شما نظیر ویزا را به صحت و درستی انجام خواهند داد. نکته ای مهم در این بحث وجود دارد که هرگز نباید به دارالترجمه های نا آشنا جهت انجام امور ترجمه مراجعه کنید، چرا که درصورت وجود هرگونه مشکلی در ترجمه ویزای انگلیس شما، روند سفرتان مختل خواهد شد و خاطره بدی را برای شما رقم خواهد زد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای انگلیس

انواع ویزای انگلیس

هدف سفر در دریافت ویزا یکی از پر اهمیت ترین مباحث است که هر شخصی باید قبل از دریافت ویزا، هدف خود را از سفر به کشور خارجی به طور واضح و دقیق بیان کند. برای مثال اگر شخصی قصد سفر به کشور انگلستان را دارد، باید با مشخص کردن هدف سفر خود، ویزای انگلیس را در انواع مختلف دریافت کند. بدیهی است ویزای انگلیس شخصی که برای کار به این کشور سفر می کند با ویزای انگلیس شخصی که جهت انجام امور پزشکی سفر می کند متفاوت خواهد بود.

ویزای کاری انگلیس

یکی از محبوبترین و پر استفاده ترین ویزاها، ویزای کاری است. این نوع ویزا مخصوص افرادی است که به دلیل انجام امور کاری و کارمندی سفر می کنند. معمولا کارفرما ها برای کارمندان خود ویزای کاری اخذ می کنند و کمتر پیش می آید که شرکتی، با ارسال نیروی انسانی به کشور خارجی، اقدام به دریافت ویزای فرد مذکور نکند.

همانطور که گفته شد، هدف سفر برای دریافت این ویزا باید کاری باشد و شخص حتما باید برای انجام امور کاری جهت پیش بردن اهداف کسب و کاری این سفر را انجام دهد. بگذارید مثالی از انگلستان بزنیم. اگر شخصی به جهت انجام امور کارمندی خودش از طرف شرکت یا کسب و کاری اقدام به سفر انگلیس کند، باید ویزای انگلیس از نوع کاری داشته باشد.

ویزای تحصیلی انگلیس

معمولا افرادی که از طرف کشوری خارجی بورسیه می شوند، کارهای دریافت ویزای تحصیلی خود را به آن کشور می سپارند. دسته ای دیگر از مخاطبان این ویزا، افراد دانشجویی هستند که به دلیل تحصیل در دانشگاه های برتر، ویزای تحصیلی دریافت می کنند. این ویزا به دارندگان این امکان را می دهد که اقامتی با هدف تحصیلات در کشور خارجی داشته باشند.

از آنجایی که نام این ویزا مشخص می کند، ویزای تحصیلی  بابت سفر تحصیلی فرد اعطا می شود و اگر غیر از این باشد، هرگز این ویزا صادر نخواهد شد. برای مثال، شخصی که قصد تحصیل در دانشگاه آکسفورد لندن را دارد، باید ویزای انگلیس از نوع تحصیلی داشته باشد تا امکان تحصیل برای او فراهم گردد.

ویزای پزشکی انگلیس

با رشد روز افزون فناوری ها در کشور های جهان اول و دوم، افراد زیادی از گوشه و کنار جهان، به دنبال دریافت خدمات مدرن امروز، اقدام به دریافت ویزای پزشکی می کنند. این نوع ویزا نیز به افراد کمک می کند تا کارهای پزشکی خود را با اقامت قانونی در کشور خارجی انجام دهند. همانطور که از نام این ویزا پیداست، ویزای پزشکی به جهت انجام امور پزشکی و سلامتی صادر می شود.

آمریکا یکی از کشورهایی است که درصد بالایی از ویزاهای خود را به ویزای پزشکی اختصاص داده است و همه ساله افراد مختلفی از گوشه و کنار جهان، اقدام به دریافت ویزای این کشور جهت انجام امور پزشکی خود می کنند. همچنین ویزای انگلیس پزشکی نیز از محبوبیت زیادی برخوردار است.

ویزای ازدواج انگلیس

یکی از معدود ویزاهایی که در گذشته محبوب نبوده ولی اکنون پر استفاده شده است، ویزای ازدواج است. این ویزا مخصوص کسانی است که قصد ازدواج با یک فرد خارجی را دارند و اقدام به دریافت ویزای ازدواج این کشور می کنند. این ویزا به افراد کمک می کند تا بدون هیچگونه مشکلی، به صورت قانونی از کشورهای مختلف با هم ازدواج کنند.

همانگونه که از نام ویزای ازدواج پیداست، هدف اصلی سفر و دریافت ویزا، ازدواج است که افراد باید به صورت کامل و دقیق اطلاعات خواسته شده را جهت بررسی به سفارت ارائه دهند. شایان ذکر است این نوع ویزا، امروزه محبوبیت بالایی پیدا کرده است و سالیانه افراد زیادی از گوشه و کنار جهان، با یکدیگر ازدواج می کنند.

ویزای توریستی انگلیس

بی شک محبوبترین نوع ویزا، ویزای توریستی است که به هدف دیدار از مناطق دیدنی و زیبای کشورهای مختلف صادر می شود. انگلستان یکی از کشورهایی است که جذابیت بالایی در مناطق دیدنی خود ایجاد کرده است و سالیانه افراد زیادی با دریافت ویزای انگلیس توریستی، اقدام به سفر توریستی می کنند.

هنگام دریافت این ویزا، هدف سفر دیدن از مناطق جذاب، گشت و گذار و خوشگذرانی بیان می شود. مخاطبان فعال اینگونه ویزاها، به جهانگردان معروف اند که هر ساله به گشت و گذار در کشورهای زمین می پردازند. بنابراین شایسته است هدف دقیق و کامل خود را از سفر توریستی به کشور خارجی بیان کنید تا ویزای خود را بدون هیچگونه مشکلی دریافت نمایید.

ویزای توریستی انگلیس

پیکاپ ویزای انگلیس

پس از انجام روندهای بالا و مصاحبه موفق، شما شایسته دریافت ایمیلی از سفارت انگلستان مبنی بر انجام پیکاپ ویزای انگلیس خواهید بود. در  واقع انگلستان ویزای شما را در یک کشور واسطه به دستتان خواهد رساند که به این موضوع، پیکاپ ویزا می گویند.

تمدید ویزای انگلیس

در صورتی که ویزای انگلیس دارید اما از اعتبار آن گذشته است، باید ویزای انگلیس خود را تمدید کنید. با انجام این کار، ویزای شما بار دیگر فعال خواهد شد و به شما امکان سفر دوباره با آن ویزا را عطا خواهد کرد. برای انجام تمدید ویزای انگلیس می توانید به سفارت انگلستان مراجعه کرده و با ارائه مدارک هویتی خود، این پروسه را تکمیل کنید. شایان ذکر است حداقل اعتبار ویزای شما برای انجام سفر به انگلستان، 6 ماه است که در صورتی دارا نبودن این مقدار اعتبار، می توانید با تمدید ویزای انگلیس خود، آنرا برای سفر معتبر کنید.

سفارت انگلستان

مراجعه به سفارت انگلیس جهت اخذ ویزای انگلیس از بدیهیات است که باید انجام شود. اما برای اینکه دسترسی شما کاربران به این سفارت آسان تر شود، اطلاعاتی از این سفارت به همراه آدرس و شماره تلفن در زیر ارائه کرده ایم. شایسته است این موارد را با دقت بخوانید.

 • آدرس سفارت انگلستان در ایران:‌ تهران، خیابان فردوسی، پلاک 198
 • تلفن: 02164052000
 • ساعات کاری سفارت انگلستان: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 7.30 تا 14.30

سایر ویزاها :

ویزای یونان

ویزای یونان

اگر شما به دنبال اقامت یا اخذ ویزای یونان هستید با ما در این مقاله همراه باشید تا از صفر تا صد ویزای یونان و

مطالعه »
ویزای توریستی اروپا

ویزای اروپا

سفر و مسافرت به کشور های مختلف دنیا بسیار مورد توجه می باشد و در این بین سفر به کشورهای اروپایی بسیار انجام می شود.

مطالعه »
ویزای توریستی تایلند

ویزای تایلند

برای ورود به خاک تایلند باید به دریافت انواع ویزای مختلف آن اقدام کنید. ویزای تایلند با توجه به هدف سفر می تواند در انواع

مطالعه »
دریافت ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا چگونه و با چه شرایطی صادر می شود؟ معمولاً برای سفر  با چه اهدافی ویزای ایتالیا صادر می شود؟ اگر قصد سفر به

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند