ویزای استرالیا

عناوین مهم این نوشته

آخرین نوشته در مورد ویزا

ويزاي توريستی استراليا

تصوير شماره 14استراليا كشوري با مهاجرت پذيري بالا است، كه سالانه ميزبان مهاجران بسياري از سراسر جهان مي باشد. ویزای استرالیا از معتبرترین ویزا ها در دنیا می باشد و همین عامل سبب جذب مهاجران گردیده است. کشور استراليا با حدود بيست ميليون جمعيت  به عنوان ششمين كشور وسيع دنيا محسوب مي شود. زبان اصلي استراليا انگليسي است و شرايط مطلوبي را براي مهاجران در رابطه با اقامت ، زندگي و تحصيلات فراهم مي كند. .

ويزای استراليا

شرايط منحصر به فرد اجتماعي ، فرهنگي و اقتصادي تنها بخشي از امتيازات ویزای استراليا مي باشد كه سبب جذب مهاجران بسياري شده است . انواع ویزای استرالیا سبب مهاجرت یا مسافرت توریستی شمابه این کشور خواهد شد. با ویزای استرالیا شما به کشوری پهناور با جاذبه های بی شمار و منحصر به فردی قدم خواهید گذاشت و ویزای استرالیا شرایط متنوعی ر ا برای مهاجران  این کشور فراهم کرده است.

انواع ویزای استرالیا از نظر دفعات اجازه ورود

 • ویزای یک بار ورود یا سینگل (Single visa)
 • در اين نوع از ویزای استرالیا بعد از یکبار ورود و خروج اتوماتیک اعتبار ويزاي شما تمام خواهد شد.
 • ویزای دو بار ورود یا دابل (Double visa)
 • این نوع از ویزای استرالیا به شما امكان دو بار ورود به كشور استرالیا را خواهد داد.
 • ویزای چندبار ورود یا مولتیپل (Multiple visa)، در اين نوع از ویزای استرالیا تا زمانی که ويزاي شما داراي اعتبار مي باشد به صورت نامحدود امكان ورود و خروج را خواهيد داشت.

ويزای استراليا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای استرالیا

در صورتي كه متقاضي دريافت ويزاي استراليا هستيد، لازم است كه فرم تقاضاي ويزا را دريافت كرده و پر كنيد. همچنين مدارك زير را به همراه فرم تقاضا به سفارت استراليا تحويل دهيد. مدارك شما حتماً بايد به زبان انگليسي ترجمه گردد و داراي كپي باشد.

 • اصل گذرنامه به همراه کپی
 • اصل شناسنامه ایرانی به همراه کپی
 • یک قطعه عکس رنگی ۴×۶
 • کارت پایان خدمت یا معافیت از نظام وظیفه برای متقاضیان ۱۸ تا ۵۰ سال
 • ارائه مدارکی جهت مشخص نمودن توانایی مالی ( به طور مثال گردش حساب بانکی در چند ماه اخیر)
 • ارائه مدارک حاكي از برگشتن شما به کشور. به طور مثال اگر دانشجو هستید گواهی اشتغال به تحصیل، اگر کارمند هستید گواهی اشتغال به کار و اگر کارفرما هستید مجوز کسب خود را باید به سفارت تحویل بدهید.
 • مبلغ ۱۳۵ تا ۱۰۰۰ دلار استرالیا جهت صدور ویزا

امکان پرداخت هزینه ویزای استرالیا به صورت اینترنتی نیز امکان پذیر است. در واقع در حال حاضر تمامي مراحل به صورت آنلاين انجام مي شود و نيازي به مراجعه متقاضي نمي باشد.

انواع ویزای استرالیا

در استراليا شاهد فرهنگ و تمدن با سطح بالايي خواهيد بود و همچنين به ساخت مراكز فرهنگي و هنري مانند گالري ها و مراكز تئاتر بسيار اهميت داده مي شود. مردم اين كشور در رتبه دوم ثروتمندي به شمار مي آيند و از نظر علمی و سطح سواد دارای پیشرفت بالایی می باشند

ویزای استرالیا از نوع مهارت و تخصص  (Skilled Migration)

اولين ویزای استرالیا كه ادامه در مورد آن اطلاعاتي خواهيد يافت ويزاي مهارت و تخصص یا ویزای کاری ، در مهاجرت به استرالیا مي باشد. اين ويزا، بهترين ویزای استرالیا در مهاجرت شما به این کشور مي باشد كه شامل سه شاخه مي باشد:

ویزای استرالیا از نوع  مهارت و تخصص کلاس 189 (Skilled Indepen)

كاربرد ویزای استرالیا كلاس 189  برای متخصصان مستقل است. با داشتن اين ویزای جامع ، از ابتداي ورود به استراليا داراي اقامت دائم بوده و به ايالت و سازماني وابسته نخواهيد بود. مدت اقامت دائم به وسيله اين ويزا ٥ سال خواهد بود و در طي اين مدت مي توانيد از خدمات بيشمار دولت استراليا استفاده كنيد. با استفاده از اين ویزای استرالیا امكان تحصيل در مدارس ، دانشگاه ها و مراكز فني و حرفه اي استرالیا به همراه زندگي و كار مطلوب براي شما وجود دارد.

ویزای استرالیا كلاس 189 خدمات درماني و دارويي مناسبی را نیز به صورت يارانه اي در اختيار شما قرار خواهد داد و در صورتي كه شما در اين كشور صاحب فرزندي شويد ، فرزند شما شهروند و مقيم كشور استراليا به حساب خواهد آمد. برای بدست آوردن اين ويزاي تمام عيار شما نيازمند بدست آوردن ٦٠ امتياز هستيد؛ البته اين امتياز را بايد به صورت مستقل و بدون پشتوانه تامين كنيد. متقاضيان مهاجرت به كشور استراليا بر اساس ميزان تحصيلات ، نمره آيلتس ، سابقه كار ، سن  و… امتياز بندي مي شوند. در صورتي كه جمع امتيازات موارد فوق به ٦٠ امتياز برسد ، شما ويزاي كلاس 189 را دريافت خواهيد كرد.

ویزای استرالیا از نوع مهارت و تخصص کلاس 190

در اين ویزای استرالیا ، متقاضیان به وسيله تخصص و مهارت  خود و با کمک پشتوانه ایالتی، به کشور استرالیا مهاجرت مي کنند. همانند ويزاي كلاس 189 برای گرفتن این ویزا نيز متقاضیان نيازمند كسب ۶۰ امتیاز هستند و امتياز اسپانسر ايالتي شما ٥ امتياز خواهد بود. ويزاي كلاس 190 امكان اقامت دو سال اول شما را در ايالت اسپانسر مي دهد و بعد از طي كردن اين 2 سال شما مي توانيد به مدت ٣ سال اقامت دائم خود را در هر نقطه ي استراليا تضمين كنيد.

ویزای استرالیا از نوع مهارت و تخصص کلاس 489

ويزاي كلاس  489 استرالیا، امكان اقامت ٤ ساله در این کشور را به شما خواهد داد و براي بدست آوردن اين ويزا شما نيازمند تعهد به يكي از ايالت هاي پشتيبان جهت زندگي و كار برای مدت دو سال اول اقامت در این کشور خواهيد بود .همچنين در صورت داشتن اقوام نزديك در ايالت پشتیبان خود مي توانيد ١٠ امتياز را به سادگی كسب كنيد و تنها ٥٠ امتياز ديگر براي بدست آوردن ويزاي كلاس 489 استرالیا لازم داريد.

برای اخذ اقامت دائم ویزای مهارت و تخصص استرالیا شما باید کمتر از ۴۴ سال سن داشته باشيد. داشتن سابقه کاري معتبر نيز براي داشتن اين نوع از ويزاي استراليا حائز اهميت است. شما نيازمند گواهي از محل كار خود مي باشيد كه در رابطه با جزئيات طول دوران كاري شما، ميزان حقوق و وظايف،در آن شرح داده شود. ميزان سابقه كاري بر اساس مدرك تحصيلي شما متفاوت است. همچنين داشتن يك مدرك تحصيلي معتبر نيز ضروري است و مدرك شما بايد در مراكز علمي استراليا کاملا تائيد شود. دريافت مدرك زبان معتبر نيز از ضروریات اخذ اين نوع ويزا استراليا مي باشد.

ویزای استرالیا کلاس 476

 فارغ التحصیلان رشته های مهندسی دانشگاه تهران و امیر کبیر در ايران مي توانند از زمان پايان دوره تحصیلی خود تا حدود 2 سال اين نوع ويزا را درخواست بدهند. اين ويزا از نوع موقت محسوب مي شود و پس از ١٨ ماه مي توانند براي اقامت دائم اقدام كنند.

ویزای استرالیا کلاس 571

اگر از توان مالي بالايي برخوردار هستيد، فرزندان زير ١٨ سال خود را می توانید براي گرفتن مدرك ديپلم به استراليا بفرستيد و از مزاياي تحصيل در استراليا استفاده كنيد.

انواع ویزای استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

با ويزاي تحصیلي در مراكز دانشگاه‌های معتبر در استراليا پيشرفت خواهيد كرد. کشور استراليا داراي مراكز علمي ، فرهنگي و صنعتي بسياري براي آموزش عالي دانشجويان علاقمند مي باشد. برای بدست آوردن ویزای تحصیلي استرالیا، نخست در يكي از دانشگاه هاي اين كشور بايد پذيرفته شويد و مدت ويزاي تحصيلي بر حسب دوره و مقطع شما مي تواند متفاوت باشد ؛ همچنين تا ٢٠ ساعت در هفته ، امكان كار كردن در اين كشور را خواهيد داشت. در اين ويزا امكان بردن خانواده خود را نيز خواهيد داشت.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

ویزای سرمايه گذاري  يا ویزای کلاس 188 نوعي ديگر از ويزاي موقت کشور استراليا است. با اخذ اين نوع از ویزای استرالیا، متقاضي به مدت ٤ سال با سرمايه ي خود در ايالت مورد نظر، كسب و كار خود را شروع مي كند. حداقل ميزان سرمايه گذاري در اين كشور مبلغ ۳۰۰ هزار دلار مي باشد.

ویزای ازدواج استرالیا

در صورتي كه با شخصي داراي تابعيت يا اقامت استراليا ازدواج كرده ايد ، مي توانيد اقامت دائم كشور استراليا را با ويزاي ازدواج دريافت كنيد . براي داشتن اين نوع ویزای استرالیا لازم است كه حداقل دو سال از ازدواج شما سپري شده باشد.

ويزاي توريستی استراليا

استراليا قاره پهناور با جاذبه هاي تفريحي و ديدني بسياري است . آب و هواي مطبوع و شرايط زيست محيطي بي نظير استراليا سالانه گردشگران بسياري را جذب اینكشور مي کند. دریافت ویزای توریستی استرالیا و انواع مختلف آن بسیار مشکل است. اگر خواستار دیدار اهالی خانواده خود ، قرارداد کاری یا شرکت در سمینار و مسافرت هستید ، شما نیازمند ویزای توریستی استرالیا خواهید بود.

اين نوع از ويزا براي افرادي كه به قصد توريستي سفر مي كنند داده مي شود ، همچنين اگر قصد ملاقات والدين خود را داريد ، اين ويزا انتخاب مناسبي براي شما خواهد بود. هزينه اين ويزا اگر از ايران اقدام كنيد ١٣٥ دلار استراليا مي باشد و اگر از استرالیا اقدام کنيد هزینه اين ویزا در حدود 340 دلار استرالیا خواهد بود. مدت اعتبار این نوع از ویزا بین 3 ، 6 و یا 12 ماه مي باشد. امكان كار كردن با اين نوع ويزا وجود نخواهد داشت و تنها قادر به ٣ ماه تحصيل در کشور استراليا خواهيد بود .

در صورت داشتن دعوت نامه از خواهر ، برادر و دوستان و اقوام نزديك مقيم استراليا ، اين نوع از ويزا به شما پيشنهاد داده مي شود. براي گرفتن اين نوع از ویزای استرالیا، شخص مقيم استراليا براي شما دعوت نامه ارسال مي كند و مبلغي در حدود 5000 تا 15000 دلار را به عنوان امانت به دولت استراليا مي دهد و پس از بازگشت شما اين مبلغ باز گردانده خواهد شد. هزينه ويزاي توريستي فاميلي در صورت اخذ آنلاين از ايران در حدود ١٣٥ دلار استراليا خواهد بود . با اخذ اين نوع از ويزا شما اجازه كار در استراليا را نخواهيد داشت و تنها قادر به ٣ ماه تحصيل در کشور استرالیا خواهيد بود. مدت اعتبار این نوع از ویزا بین 3، 6 و 12 ماه مي باشد.

ويزاي توريستی استراليا

ویزای تجاری استرالیا

 برای شرکت در کنفرانس، مصاحبه شغلی، قرارداد کاری و مواردی از این قبیل ، در كشور استراليا شما نيازمند ويزاي توريستي تجاری استراليا خواهيد بود. هزينه دريافت آنلاين اين ويزا از ايران در حدود ١٣٥ دلار استراليا خواهد بود. با دريافت اين ويزا شما تنها به مدت ٣ ماه قادر به تحصيل در استراليا خواهيد بود و امكان كار كردن نيز در اين نوع از ويزا وجود نخواهد داشت . مدت اعتبار این نوع از ویزا معمولا در حدود 3، 6 یا 12 ماه است. همچنين امكان استفاده از ویزای کلاس های 459 و 456 در ويزاي تجاری  کشور استرالیا وجود دارد.

ویزای پزشکی و درمانی استرالیا

 کشور استراليا از نظر شرايط درماني و مشاوره اي از امتیاز بالايي برخوردار است. در صورتي كه قصد حضور براي درمان يا مشاوره پزشكي را داريد يا هدف شما اهداي عضو در اين كشور است، مي توانيد اين نوع از ويزاي استراليا را دريافت كنيد. همچنين در صورتي كه قصد حمايت از كساني را داريد كه نياز به مداواي پزشكي دارند، اين ويزاي پزشكي و درماني بهترين گزينه شما براي رفتن به كشور استراليا خواهد بود. اين ويزاي موقت یکبار امكان ورود تا زمانی که برنامه مداوا تکمیل شود و یا چند بار ورود تا زمانی که ویزای شما معتبر است را به شما مي دهد.

تمديد ويزای استراليا

در صورتي كه تاريخ انقضاي ويزاي استرالیا شما نزديك است، يا بايد كشور استراليا را ترك كنيد و يا تقاضاي ويزاي جديد بدهيد؛ بدين منظور لازم است كه با وزارت خانه تماس بگيريد. اگر واجد شرايط باشيد مي توانيد طول اقامت خود را در کشور استراليا بيشتر كنيد. در صورت داشتن دلايلي مانند ادامه تحصيل، تعطيلات، كار و فراغت از تحصيل شما مي توانيد به صورت آنلاين مشاهده كنيد واجد شرايط هستيد يا خير. اگر از تاريخ انقضای ويزاي استراليا شما بيشتر از ٢٨ روز گذشته باشد، شما دچار محروميت خواهيد شد و به مدت سه سال نمي توانيد به کشور استراليا بازگرديد.

سفارت کشور استراليا

سفارت کشور استرالیا در تهران خیابان خالد اسلامبولی (وزرا)، خیابان بیست و سوم، پلاک ۲ واقع شده است.

 • تلفن تماس سفارت : ۸۸۷۲۴۴۵۶
 • شماره فکس :  ۸۸۷۱۴۱۲۱
 • کد پستی : ۱۵۸۷۵-۴۳۳۴

ساعات کاری: روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰

سایر ویزاها :

ویزای اسلواکی

ویزای اسلواکی

اسلواکی یکی از کشورهای اروپایی است که عضو پیمان شینگن می باشد، برای سفر به این کشور باید ویزای اسلواکی را تهیه کرد. ویزاهای سفر

مطالعه »
ویزای استونی

ویزای استونی

در این مقاله قصد داریم به ویزای استونی و نحوه دریافت و مدارک مورد نیاز برای آن بپردازیم، برای دریافت ویزای استونی شما نیازمند طی

مطالعه »
 ویزا سنگاپور

ویزای سنگاپور

اخذ ویزای سنگاپور که یک کشور ثروتمند و مدرن واقع در جنوب شرقی آسیا می باشد،  ویژگی های خاص خود را دارد که در ادامه

مطالعه »
مدارک لازم برای دریافت ویزای ایران

ویزای ایران

کشور ایران سرزمین آریاییان می باشد. برای تهیه ویزای ایران شما می توانید به دو روش این کار را انجام دهید. روش اول این است

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند