ویزای مجارستان

عناوین مهم این نوشته

آخرین نوشته در مورد ویزا

ویزای توریستی مجارستان

مجارستان همانند دیگر کشورهای عضو شنگن از کسانی که قصد ورود به خاک این کشور را دارند می خواهد که ویزا دریافت کنند. این کشور در اروپای مرکزی واقع شده است و پایتخت آن شهر بوداپست است. با هر هدفی که دارید باید برای دریافت ویزای مجارستان اقدام کنید که این کار نیازمند تهیه مدارکی برای ارائه به سفارت مجارستان در ایران می باشد. کشور مجارستان با جاذبه های زیبا و بسیاری که دارد پاریس شرق نام گرفته است و از این کشور می توان به راحتی به کشورهای دیگر دسترسی داشت.

ویزای مجارستان

گردشگرانی که علاقه مند به آشنا شدن با فرهنگ های مختلف هستند می توانند مجارستان را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند زیرا فرهنگ پویایی در این کشور وجود دارد. مجارستان یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و در سال 2007 به کشورهایی که عضو پیمان شنگن هستند پیوست و از اعضای این پیمان شد. به همین دلیل کسانی که قصد دارند به مجارستان سفر کنند با هر هدفی که دارند باید ابتدا ویزای مجارستان را دریافت کنند.

ویزای مجارستان

انواع ویزای مجارستان از لحاظ تعداد ورود

ویزای مجارستان به صورت سینگل (تک وروده) و یا ویزای مالتیپل (چند وروده) صادر می شود. کسانی که این نوع ویزا را دریافت می کنند باید بدانند که نمی توانند بیشتر از 90 روز در هر 6 ماه در مرزهای شنگن بمانند. با ویزای تک وروده تنها یک بار حق ورود به حوزه شنگن را خواهید داشت و اگر وارد مجارستان شوید و قبل از اتمام دوره اقامت از آن خارج شوید دیگر حق ورود به مجارستان را نخواهید داشت.

در ویزای چند وروده می توانید چند بار به این حوزه رفت و آمد داشته باشید. مجارستان در سال های اخیر ویزای توریستی را به متقاضیان آن به صورت چند وروده صادر می کند. دقت کنید که بعد از صدور ویزا برای رفتن به مجارستان تاخیر نداشته باشید زیرا تنها به مدت باقی مانده می توانید در این کشور اقامت داشته باشید و با اتمام مدت اقامت باید از این کشور خارج شده باشید. مثلا اگر برای ورود به مجارستان یک ماه تاخیر داشته باشید تنها دو ماه دیگر می توانید در این کشور اقامت داشته باشید.

مراحل دریافت ویزای مجارستان

برای دریافت ویزای مجارستان باید مراحلی را طی کنید که اولین مرحله دریافت وقت سفارت خواهد بود. برای تعیین وقت سفارت باید حضوری به سفارت مراجعه کنید زیرا تعیین وقت این سفارت به صورت تلفنی و یا اینترنتی امکان پذیر نیست. با مراجعه به سفارت فرم درخواست ویزای مجارستان را بگیرید و آن را تکمیل کنید. بعد از اینکه به فرد متقاضی وقت داده شد توجه کنید که حتما در روز و ساعت تعیین شده حضور پیدا کنید چون اگر به موقع نروید وقت سفارت باطل خواهد شد.

قوانین این سفارت سخت گیرانه است پس با اطلاعات و مدارک کامل به آنجا مراجعه کنید. مدارکی که گفته می شود برای زمان تعیین شده آماده کنید و دقت کنید که هیچ گونه نقصی در این مدارک نباشد. هم چنین مدارکی که ارائه می کنید باید ترجمه شده و دقیق باشد. در زمان وقت سفارت از شما مصاحبه و انگشت نگاری انجام خواهد شد برای همین باید شخصا در زمان تعیین شده حضور پیدا کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای مجارستان

برای ورود به مجارستان و دریافت ویزا مدارکی را لازم دارید که همگی باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند، این مدارک به شرح ذیل است:

 • گذرنامه و یا پاسپورت معتبر، گذرنامه خدمت یا گذرنامه سیاسی که یک کپی نیز از آن ها تهیه شده باشد.
 • کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی همراه با ترجمه رسمی آن ها به زبان انگلیسی
 • عکس رنگی به ابعاد 3.5*4.5 که در زمینه سفید رنگ باشد و جدید گرفته شده باشد و به تعداد سه قطعه باشد. عکس از این نظر مهم است که جدید باشد که تغییرات ظاهری فرد زیاد نباشد.
 • ارائه گردش مالی از حساب بانکی که مربوط به 6 ماه اخیر باشد و یا ارائه گواهی از سپرده گذاری های بانکی
 • گواهی اشتغال به کار برای آن دسته از متقاضیانی که کارمند هستند که در آن تاریخ شروع به کار، حقوق، سمت و حکم کارگزینی درج شده باشد. هم چنین ارائه فیش حقوقی و برگه مبنی بر درخواست مرخصی برای این افراد لازم است.
 • ارائه گواهی بازنشستگی برای آن دسته از متقاضیانی که بازنشسته هستند که همراه با اطلاعات کاملی باشد و میزان حقوق دریافتی در آن درج شده باشد.
 • افراد با شغل آزاد باید پروانه کسب، کارت بازرگانی و گواهی ثبت شرکت را ارائه کنند.
 • در صورتی که فرد متقاضی صاحب شرکت خصوصی است باید ترجمه ای از روزنامه رسمی شرکت و رزومه آن را ارائه دهد و کپی از اصل مدارک به همراه داشته باشد.
 • اگر فرد متقاضی ویزای مجارستان دانشجو و یا عضو هیئت علمی است باید کارت عضویتش در هیئت علمی و یا کارت دانشجویی خود را ارائه کند.
 • فرزند و دانشجویی که خواستار ویزای مجارستان است و تحت تملک پدر و مادرش است باید مدارکی از قبیل گواهی اشتغال به تحصیل، گواهی تمکن مالی و نامه ای مبنی بر تقبل هزینه از جانب والدین را ارائه دهد. هم چنین اگر پدر در این سفر همراه فرزند نباشد باید رضایت نامه رسمی از او داشته باشند.
 • داشتن بیمه نامه معتبر که حداقل میزان پوشش آن برای طول مدت اقامت در مجارستان 30 هزار یورو باشد، این بیمه باید در مجارستان نمایندگی داشته باشد و بتواند هزینه های درمانی را در طول مدت اقامت فرد تضمین کند.
 • ارائه سند مالکیت ملک و یا زمین در صورت دارا بودن که تضمینی برای بازگشت فرد به کشورش خواهد بود.
 • ارائه دعوت نامه و اگر دعوت نامه نداشتید باید تاییدیه ای از رزرو هتل در این کشور داشته باشید. سفارت مجارستان رزرو آنلاین هتل را قبول نمی کند و باید تاییدیه ارائه شود.

انواع ویزای مجارستان

هر فرد ممکن است دلیل خاصی برای سفر به کشور مجارستان داشته باشد از این رو ویزای مجارستان انواعی دارد که هر شخص با توجه به هدفی که دارد باید برای دریافت آن ویزا اقدام کند. هر نوع از ویزای مجارستان مدارک خاصی را لازم دارد که در این مقاله به شرح آن می پردازیم. ممکن است عده ای از افراد به قصد تفریح و گشت و گذار به مجارستان بروند تا از جاذبه های زیبایی که این کشور دارد بازدید کنند.

ممکن است عده ای به قصد دیدار خانواده و یا اقوام قصد سفر به مجارستان را داشته باشند، در این بین عده ای هم هستند که به منظور کار و تجارت وارد این کشور می شوند. برخی از مسافران نیز برای ادامه تحصیل و یا ازدواج قصد مسافرت به مجارستان را خواهند داشت. در حالت کلی ویزای مجارستان 5 نوع است که ویزای تجاری، ویزای تحصیلی، ویزای شرکت در کنفرانس‌ها و سمینارها، ویزای ورزشی و ویزای ملاقات با بستگان نام دارند.

انواع ویزای مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان

از آنجا که مجارستان در زمینه تحصیلی وضعیت مناسبی دارد و هزینه زندگی در آن پایین است عده زیادی از افراد به دنبال این هستند که تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهند که برای این کار نیازمند ویزای مجارستان از نوع تحصیلی هستند. در دانشگاه های مجارستان زبان های مختلفی برای تدریس وجود دارد. سطح آموزشی در دانشگاه های مجارستان بالا است و رشته های تحصیلی متفاوت در آن وجود دارد.

اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه مجارستان را دارید باید آیلتس 5.5 را بگیرید و برای مقطع کارشناسی ارشد باید آیلتس 6 را دریافت کنید. همه مقاطع تحصیلی نیازمند این هستند که به مدت یک سال در کالج شرکت کنند و در صورت گرفتن نمره قبولی می توانند وارد دانشگاه های مجارستان شوند. در صورتی که بتوانید ویزای تحصیلی مجارستان را دریافت کنید به شما حق بیمه، حساب بانکی، خوابگاه دانشجویی و … داده خواهد شد. بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه های مجارستان می توانید شرایط کاری خوبی داشته باشید و به راحتی مشغول فعالیت شوید.

ویزای کاری مجارستان

ویزای کاری مجارستان یکی از انواع ویزاهای این کشور است که به توضیح آن می پردازیم. در صورتی که سرپرست خانواده هستید و تمایل دارید ویزای مجارستان از نوع کاری را دریافت کنید باید بدانید که می توانید خانواده خود را به این کشور ببرید و با هم در مجارستان اقامت داشته باشید. این ویزای مجارستان نیازمند دعوت نامه از جانب کارفرمایی در مجارستان است.

اگر دانشجوی کشور مجارستان باشید و یا در دیگر کشورهای اروپایی تحصیل کرده باشید ویزای کاری را راحت تر دریافت خواهید کرد، زیرا بیشتر کارفرماها و دولت مجارستان تمایل دارند ویزای کار را به اتباع و دانشجویان کشور خود بدهند. قبل از اینکه کارفرما اجازه داشته باشد برایتان دعوت نامه بفرستد باید شغل مورد نظر را در دو نوبت سه ماهه در روزنامه آگهی کند و اگر شخصی در مجارستان و اتحادیه اروپا خواستار این شغل نبود دعوت نامه را برایتان خواهد فرستاد.

ویزای پزشکی مجارستان

یکی از انواع ویزای مجارستان ویزای پزشکی است که از طریق آن می توان برای درمان و اقامتی کوتاه مدت به این کشور سفر کرد. برای آنکه بتوانید این نوع روادید را دریافت کنید باید گواهی و مدرک لازم در رابطه با درمان در بیمارستان و یا مرکز درمانی واقع در مجارستان را ارائه کنید و اثبات کنید که قادر خواهید بود هزینه های درمان را بپردازید، در این صورت این روادید به شما تعلق خواهد گرفت و می توانید برای درمان بیماری خود به مجارستان سفر کنید.

ویزای ازدواج مجارستان

بسیاری از افراد با ویزای ازدواج به مجارستان مهاجرت می کنند. برای دریافت این نوع از روادید باید با فردی از تبعه این کشور ازدواج کنید تا تابعیت مجارستان را دریافت کنید. برای گرفتن اقامت از طریق این نوع ویزا باید مدتی با هم زندگی کنید و سپس برای آن اقدام کنید. ویزای ازدواج در صورتی داده خواهد شد که مدارک آن را ارائه دهید تا واقعی بودن ازدواج اثبات شود.

ویزای توریستی مجارستان

ویزای توریستی یکی از انواع روادید این کشور است که به موجب آن اگر برای بار اول است که به مجارستان سفر می کنید می توانید در مدت زمان 30 روز در این کشور اقامت داشته باشید و به بازدید و گشت و گذار در این کشور بپردازید. با این ویزای مجارستان خواهید توانست از جاذبه های گردشگری مجارستان بازدید داشته باشید و سفری به یادماندنی برای خود رقم بزنید. در خواست این ویزا 15-5 روز به طول می انجامد و معمولا با هدف تفریح و گردش می باشد.

هم چنین اگر از اعضای خانواده و یا اقوامتان کسی در مجارستان اقامت داشته باشد با این ویزا قادر خواهید بود از آن ها دیدن کنید. در صورتی که از خانواده و یا اقوام دعوت نامه داشته باشید ویزای توریستی راحت تر صادر خواهد شد. برای دریافت ویزای توریستی باید با ارائه مدارکی برگشت خود به کشور مبدا را تضمین کنید. در  ویزای بازدید کننده مجارستان نیاز به دعوت نامه از جانب شهروندان این کشور خواهید داشت و مدت زمان اقامت با این ویزا یک سال خواهد بود، در این حالت فردی که دعوت کننده است باید دعوت نامه را از طریق اداره مهاجرت مجارستان بفرستد و تقبل هزینه های دعوت شونده را بر عهده بگیرد.

ویزای توریستی مجارستان

ویزای تجاری مجارستان

یکی از انواع روادید این کشور ویزای تجاری است که از طریق آن می توانید در این کشور سرمایه گذاری کنید و اقامت آن را به دست آورید. با این روادید پس از مدتی اقامت و انجام کاری موثر می توانید اقامت دائم این کشور را کسب کنید. با سرمایه گذاری در مجارستان خواهید توانست در این کشور به کسب و کار و زندگی بپردازید، تنها باید اوراق قرضه بانکی مجارستان به مبلغ 300 هزار یورو را خریداری نمایید که بعد از گذشت 5 سال این مبلغ به فرد عودت داده می شود.

با دریافت روادید از نوع تجاری و گذشتن یک ماه از این تاریخ کارت اقامت شش ماهه به فرد و خانواده اش داده خواهد شد. بعد از گذشتن این 6 ماه، فرد می تواند اقامت دائمی را کسب کند. با داشتن این ویزای مجارستان می توانید به کشورهای اروپایی دیگر نیز سفر کنید اما ارائه پاسپورت 8 سال طول خواهد کشید.

مدت زمان صدور روادید مجارستان

 بعد از ارائه مدارک به سفارت مجارستان چیزی حدود 20 روز طول خواهد کشید تا سفارت مدارکتان را بررسی کند و نتیجه را اعلام نماید. حضور فرد برای دریافت ویزای مجارستان الزامی است. اگر فرد زیر سن قانونی باشد باید همراه با والدین در سفارت حاضر شود تا والدین فرم درخواست ویزا را امضا کنند، حتی برای کودکان نیز باید وقت جداگانه ای تعیین شود. اگر در مدارکتان مشکلی نباشد و آن ها را کامل ارائه داده باشید روادید صادر خواهد شد.

هزینه صدور ویزای مجارستان

هزینه صدور روادید بر اساس یورو می باشد برای همین باید مبلغ مورد نظر را به صورت یورو در هنگام رفتن به سفارت به همراه داشته باشید. سفارت مجارستان سکه را نمی پذیرد از این رو باید اسکناس های 20-10-5 و 100 یورویی همراهتان باشد. امکان پرداخت این مبلغ به صورت کارت های بانکی قابل قبول نخواهد بود و باید حتما پول نقد همراهتان باشد. با توجه به نوع روادید شما هزینه آن متفاوت خواهد بود که برای اطلاعات دقیق تر می توانید با کارشناسان ما تماس برقرار کنید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

تمدید ویزای مجارستان

 مدت اقامت از طریق دریافت روادید این کشور 90 روز است و در صورتی که بخواهید مقدار آن را تمدید کنید و مدت بیشتری در این کشور بمانید باید از طریق مقامات رسمی و قانونی کشور مجارستان اقدام کنید. در حالت کلی ویزای کشورهای عضو شنگن قابل تمدید نیست مگر در شرایط خاص و یا اینکه ویزا کمتر از 90 روز صادر شده باشد. با دریافت ویزای مجارستان قادر خواهید بود علاوه بر سفر به کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا هستند مثل ایسلند، سوئیس و نروژ به سایر کشورها که عضو این اتحادیه نیستند نیز سفر کنید.

سفارت مجارستان

برای انجام کارهای مربوط به روادید می توانید به سفارت این کشور واقع در تهران، دروس، میدان هدایت، خیابان شادلو، پلاک ۱۶ بروید. شماره تماس سفارت ۲۲۵۵۰۴۵۲ و ۲۲۵۵۰۴۶۰ -۰۲۱ و شماره فکس آن ۲۲۵۵۰۵۰۳ -۰۲۱ می باشد.

سایر ویزاها :

هزینه‌ ویزای نیوزیلند

ویزای نیوزیلند

کشور نیوزیلند کشوری توسعه‌یافته و ثروتمند است. شرایط ایده­آل زندگی در نیوزیلند سبب شده است بسیاری از افراد مشتاق دریافت ویزای نیوزیلند باشند. طبق آمار

مطالعه »
ویزای لتونی

ویزای لتونی

کشور لتونی یکی از کشور هایی است که بیشترین تقاضا را برای مسافرت و اقامت دارد. ویزای لتونی یکی از پر تقاضا ترین ویزا های

مطالعه »
قیمت ویزای هند

ویزای هند

در این متن به بررسی ویزای هند خواهیم پرداخت. برای دریافت این ویزا باید مدارکی جمع آوری شود و پس از جمع آوری مدارک مراحلی

مطالعه »
ویزای لوکزامبورگ و تعداد ورود و خروج

ویزای لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در قاره اروپا است که برای سفر به آن تنها برای مدتی کوتاه نیاز به اخذ ویزای لوکزامبورگ خواهید داشت. قطعاً وقتی صحبت

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند