دعوتنامه فنلاند

شاید شما نیز از جمله کسانی باشید که علاقه به سفر به یکی از کشور های اروپایی و یا اقامت در آن ها دارید. یکی از کشور های خوب در اروپا که می توانید برای ویزا و دعوتنامه ان اقدام نمایید فنلاند می باشد. دعوتنامه فنلاند موضوعی است که قصد داریم به صورت کامل به بررسی آن بپردازید و به طور کامل به شما نحوه دریافت دعوتنامه ی  فنلاند و انواع آن را توضیح بدهیم پس با ما همراه باشید.

درباره کشور فنلاند

شاید برای تان جالب باشد که بدانید چرا مردم زیادی علاقه به سفر به این کشور و دریافت دعوتنامه فنلاند را دارند. فنلاند طی سال های اخیر توانسته است تا بهترین سطح از زندگی را برای مردم خود به ارمغان بیاورد و در بین کشور های اروپایی به یکی از بهترین کشور ها با کیفیت زندگی بالا تبدیل شود.

پایتخت این کشور هلسینکی می باشد. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و واحد پول آن نیز یورو می باشد. در این کشور زبان فنلاندی و زبان سوئدی رسمیت دارند و نود درصد مردم فنلاندی زبان می باشند. اگر بخواهیم از نظر مساحت این کشور را بررسی کنیم باید بدانید که فنلاند هشتمین کشور بزرگ اروپا می باشد و در جهان نیز در رده 65 قرار گرفته است. همچنین این کشور لقب کم تراکم ترین کشور را نیز در اتحادیه اروپا از آن خود کرده است.

درباره کشور فنلاند

دعوتنامه فنلاند

فنلاند یکی از کشور های شمال اروپا می باشد که برای رفتن به آن با تور اروپا برای هر مقصدی باید ابتدا اقدام به تهیه دعوتنامه فنلاند نمایید. تنها با داشتن دعوتنامه ی فنلاند می توانید ویزای این کشور را دریافت کنید و به صورت بلند مدت و یا کوتاه مدت به این کشور سفر کنید. ما قصد داریم تا به طور کامل به شما درباره انواع دعوتنامه ی فنلاند اطلاعاتی بدهیم. همچنین روش های اخذ و دریافت هر یک از آن ها را نیز در ادامه همین نوشتار بررسی می کنیم.

انواع دعوتنامه فنلاند

همان طور که پیش تر نیز اشاره شد شما برای اینکه بتوانید اجازه ورود به فنلاند را بگیرید باید دعوتنامه ی  فنلاند را داشته باشید. حال لازم است تا با انواع دعوتنامه فنلاند آشنا شوید. شما باید برای هر هدفی که می خواهید به واسطه آن به این کشور سفر کنید دعوتنامه تهیه کرده باشید. برای نمونه اگر برای کار به این کشور می روید و یا می خواهید به عنوان یک توریست از آن بازدید نمایید. تمام این ها به همراه موارد دیگری که در ادامه خواهیم گفت انواع دعوتنامه ی فنلاند هستند.

دعوتنامه رسمی فنلاند

در ابتدای امر دعوتنامه فنلاند به دو دسته کلی رسمی و غیر رسمی تبدیل می شود. دعوتنامه رسمی فنلاند به این صورت است که فردی که برای شما دعوتنامه ی فنلاند را ارسال می کند باید هزینه های سفر شما را نیز بر عهده بگیرد. در این صورت است که باید شرایط مالی فرد ارسال کننده دعوتنامه بررسی شود و در صورتی که از تمکن مالی کافی برخوردار باشد دعوتنامه فنلاند قابل قبول بوده و می توانید به سراغ اخذ ویزای فنلاند بروید.

دعوتنامه غیر رسمی فنلاند

نوع دیگری از دعوتنامه فنلاند دعوتنامه غیر رسمی می باشد. به این معنا که فردی که برای شما این دعوتنامه ی فنلاند را ارسال کرده است هزینه سفر شما را تقبل نمی کند و این هزینه ها به پای خود شما می باشد. در این صورت است که باید برای سفارت در زمان ارائه دعوتنامه فنلاند و درخواست ویزا اثبات نمایید که دارای تمکن مالی هستید و می توانید از پس هزینه های سفر به فنلاند بر بیایید.

دعوتنامه توریستی فنلاند

شما می توانید اگر قصد دارید تا برای یک سفر توریستی فوق العاده به این کشور سفر کنید به سراغ دریافت دعوتنامه فنلاند بروید. دریافت دعوتنامه فنلاند برای توریست ها یک امر رایج می باشد و مرسوم ترین نوع دعوتنامه ی فنلاند نیز به شمار می رود. این دعوتنامه به گونه ایست که باید از طرف یکی از اقوام و یا آشنایان شما در این کشور برای شما ارسال شود. دعوتنامه ی فنلاند توریستی نیز به دو صورت رسمی و غیر رسمی می باشد. این دعوتنامه به کسانی که قصد گرفتن ویزای شنگن را دارند کمک شایانی می کند و با داشتن آن می توانند در روند کار خود تسریع ایجاد نمایند.

دعوتنامه خویشاوندی فنلاند

ازدیگر انواع دعوتنامه فنلاند می توان به دعوتنامه ی فنلاند برای دیدار از اقوام اشاره نمود. برای اینکه بتوانید پس از دریافت دعوتنامه ی فنلاند نسبت به دریافت ویزای این کشور نیز اقدام نمایید موارد زیر را حتما به خاطر داشته باشید.

 • شخصی که نامش در دعوتنامه ی فنلاند آمده است باید به صورت حضوری به سفارت مراجعه نماید.
 • گذرنامه فرد ذکر شده در دعوتنامه فنلاند باید معتبر بوده و سه ماه از اعتبارش باقی مانده باشد
 • همراهان متقاضی باید به صورت جداگانه فرم درخواست ویزا را تکمیل نمایند.
 • اشخاص کمتر از 18 سال نیز باید اجازه نامه رسمی از طرف والدین خود داشته باشند.

دعوتنامه کاری فنلاند

نوع دیگری از دعوتنامه ی فنلاند وجود دارد که برای مقاصد کاری می باشد. به این معنا اگر شما برای کار به این شهر بخواهید سفر کنید باید دعوتنامه فنلاند را از قبل دریافت کرده باشید. این دعوتنامه می تواند از طرف یکی از شرکت های معتبر در فنلاند برای شما ارسال گردد. با داشتن آن می توانید ایران را به مقصد فنلاند برای مقاصد کاری ترک نمایید. نکاتی که باید در این دعوتنامه فنلاند رعایت شود این است که حتما باید هدف از سفر به صورت کامل شرح داده شده باشد و حتما مهر شرکت مربوطه نیز پای این دعوتنامه خورده باشد تا بتوان به آن استناد نمود.

شرایط دریافت دعوتنامه کاری فنلاند

دریافت این دعوتنامه کمی مشکل می باشد زیرا کارفرما و شرکتی که شما قرار است در آن مشغول به کار شوید باید بتواند شما را تضمین نماید. از این رو کمتر شرکت فنلاندی علاقه به جذب نیرو از سایر کشور ها دارد. بعد از اینکه مراحل کسب دعوتنامه ی فنلاند با موفقیت انجام شد. دعوتنامه فنلاند به صورت الکترونیکی با یک کد رهگیری برای شما ارسال خواهد شد. البته باز هم تاکید می کنیم که دریافت دعوتنامه ی فنلاند به قصد کار بسیار دشوار می باشد زیرا هر گونه خطا و تخلفی از جانب شما در کشور فنلاند می تواند به ضرر کارفرما شما تمام شود. از این رو شرکت های فنلاندی بیشتر به جذب نیروهای بومی روی می آورند.

دعوتنامه توریستی فنلاند

دعوتنامه تجاری فنلاند

 از دیگر مواردی که به واسطه آن می توانید دعوتنامه فنلاند را اخذ نمایید اهداف تجاری می باشد. سفر تجاری به این معنی است که شما برای برقراری روابط تجاری، بستن قرارداد، سرمایه گذاری و یا گسترش فعالیت کاری خود قصد سفر به فنلاند را دارید. این دعوتنامه باید از طرف یک شرکت فنلاندی برای شرکت شما ارسال شود. نکات مهم در گرفتن دعوتنامه ی فنلاند برای سفر تجاری این است که حتما باید اطلاعات شرکت مبدا و مقصد درست و دقیق باشد و زمانی که برای درخواست ویزا به سفارت می روید باید این دعوتنامه ی فنلاند را به همراه سایر مدارک به طور کامل و دقیق به سفارت تحویل نمایید.

شرایط دریافت دعوتنامه تجاری فنلاند

مدارکی که باید برای دریافت دعوتنامه فنلاند تجاری ارائه دهید به شرح زیر می باشد.

 • شرکت یا سازمان میزبان باید دعوتنامه را به طور رسمی ارائه دهد.
 • پروانه ثبت شرکت و یا سازمان ایرانی به همراه ترجمه آن
 • انجام فتوکپی همه مدارک لازم برای تحویل به سفارت روی برگه استاندارد A4
 • تهیه گواهی رسمی به زبان انگلیسی از موسسه، شرکت و یا سازمانی که در آن فعالیت دارید به همراه ذکر هدف خود از سفر
 • تعیین مدت سفر خود و ذکر تعهدات مالی دعوت شونده در دعوتنامه ی فنلاند
 • گزارش ریز کارکرد حساب بانکی شخصی که دارنده حساب است مربوط به ۶ ماه گذشته به صورت انگلیسی
 • تاییدیه بانکی برای شخص متقاضی و یا کارفرما که به زبان انگلیسی باشد

دعوتنامه تحصیلی فنلاند

از دیگر دعوتنامه هایی که به فرد متقاضی برای سفر به این کشور ارائه می شود دعوتنامه فنلاند برای تحصیل می باشد. شما می توانید برای دریافت این دعوتنامه با یکی از دانشگاه های مطرح این کشور مکاتباتی را انجام دهید در صورت پذیرش از طرف این دانشگاه، برای شما دعوتنامه فنلاند از طرف خود دانشگاه صادر می شود. پس از آن می توانید با داشتن این دعوتنامه به سفارت مراجعه کرده و نسبت به دریافت ویزای تحصیلی فنلاند اقدام نمایید.

شرایط دریافت دعوتنامه تحصیلی فنلاند

به خاطر داشته باشید اگر قصد دارید برای گذراندن دوره لیسانس به این کشور سفر نمایید باید از قبل نسبت به شرکت در امتحان ورودی دانشگاه های این کشور اقدام نمایید. پس از پذیرش دعوتنامه برای شما ارسال می شود. البته در دوره لیسانس تعداد کمی رشته وجود دارد که به زبان انگلیسی تدریس می شود.

برای دوره ارشد نیز باید علاوه بر داشتن معدل بالا که شرطی اساسی به شمار می رود. مدرک زبان معتبر نیز ارائه نمایید پس از آن در صورت پذیرش دانشگاه برای شما دعوتنامه ی فنلاند را ارسال خواهد کرد.

مدارک جهت اخذ دعوتنامه تحصیلی فنلاند

شما اگر قصد دارید با دریافت دعوتنامه نسبت به دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایید باید مدارک زیر را به سفارت این کشور تحویل نمایید.

 • یک عدد عکس پاسپورتی
 • پاسپورت معتبر
 • نامه پذیرش از طرف دانشکاه
 • دعوتنامه فنلاند ارسالی از طرف دانشگاه
 • مدارک نشان دهنده محل اقامت شما در فنلاند
 • مدارک مربوط به بورسیه های تحصیلی دریافتی
 • مبلغ 330 یورو هزینه ویزا
 • بیمه درمانی
 • نامه بانکی به اسم شخص متقاضی به میزان حداقل 6730 یورو هزینه زندگی در سال و یا 560 یورو هزینه زندگی در ماه

دعوتنامه نمایشگاهی فنلاند

یکی دیگر از مواردی که می توانید به واسطه آن اقدام به دریافت دعوتنامه فنلاند نمایید نمایشگاه های این کشور می باشند. شما می توانید برای بازدید از نمایشگاه هایی که هر ساله به صورت بین المللی در این کشور برگزار می شوند اقدام به دریافت آن نمایید. برای دریافت دعوتنامه ی فنلاند نمایشگاهی لازم است به شروط آن نیز توجه نمایید. دعوتنامه ی فنلاند که برای شما ارسال می شود یا باید از طرف یکی از ارگان های مسئول در فنلاند باشند و یا از طرف یکی از شرکت های حاضر در نمایشگاه. باید هدف از سفر به طور کامل در این دعوتنامه ی فنلاند ذکر شود. مدت اعتبار این دعوتنامه نیز از شروع تا پایان نمایشگاه مربوطه می باشد و می توانید در طول این مدت اقدام به دریافت ویزای فنلاند نمایید.

دعوتنامه تحصیلی فنلاند

ویژگی های دعوتنامه فنلاند

به خاطر داشته باشید دعوتنامه فنلاند که برای شما ارسال می شود باید دارای ویژگی های زیر باشد تا مورد قبول سفارت واقع شود. ایجاد مشکل و یا ناصحیح بودن اطلاعات در هر بخش می تواند شما را از اخذ ویزای فنلاند محروم نماید.

 • اطلاعات شخصی دعوت کننده: شخصی که دعوتنامه را برای شما ارسال می کند باید اطلاعات فردی و درست خود را به طور کامل در دعوتنامه ذکر نماید. این اطلاعات شامل نام ونام خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس و شماره تماس، شغل، کپی از روی مدارک مربوط به اقامت شخص در فنلاند و مدارکی که وضعیت اقامت وی را در این کشور مشخص نماید.
 • اطلاعات شخصی فرد گیرنده دعوتنامه ی فنلاند: دعوتنامه ای که ارسال می شود حتما باید برای شخص خاص باشد و نمی تواند بی نام ارسال گردد. اطلاعاتی که باید حتما در هنگام ارسال آن نوشته شود از قرار زیر می باشد.: نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس و شماره تماس، رابطه شخص دعوت کننده با شخص دعوت شده، هدف از سفر به این کشور، مدت زمانی که قرار است شخص در فنلاند اقامت کند، ذکر موارد مربوط به پرداخت هزینه های شخص سفر کننده به این کشور، اطلاعات مربوط به زمان خروج و ترک این کشور.

مدارک لازم برای دعوتنامه و ویزای فنلاند

بعد از اینکه موفق شدید دعوتنامه فنلاند را کسب نمایید باید مدارک خود را در اسرع وقت کامل کرده و به سفارت تحویل دهید در این صورت است که می توانید ویزای فنلاند را دریافت نمایید. دریافت دعوتنامه ی فنلاند به منزله دریافت قطعی ویزا نمی باشد و باید سفارت در این رابطه تصمیم بگیرد.

 • اصل پاسپورت به همراه پاسپورت های قبلی (مدت اعتبار آن نیز باید حداقل شش ماه باشد)
 • شش قطعه عکس رنگی تمام رخ و با زمینه سفید در قطعه پاسپورتی
 • اصل و ترجمه شناسنامه به همراه کپی از تمام صفحات آن
 • اصل گواهی حساب بانکی به زبان انگلیسی با مهر و امضا بانک: این حساب ها می توانند به صورت حساب های جاری باشند که در این صورت به کارکرد شش ماه آخر آن نیاز است. برای حساب های سپرده نیز ارائه گردش حساب به زبان انگلیسی با مهر بین الملل از طرف بانک قابل قبول می باشد. موجودی حساب هر فرد متقاضی دعوتنامه ی فنلاند باید حداقل 50 میلیون تومان باشد.
 • اصل و ترجمه سند مالکیت با تائیدیه دادگستری
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی: برای هر کدام از مشاغل به تفکیک زیر می باشد.

 پزشکان: پروانه مطب، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی.

وکلا: پروانه وکالت

افراد بازنشسته‌: ارائه حکم بازنشستگی، ارائه آخرین فیش حقوقی.

دانش آموزان، دانشجویان، معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل نامه اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار.

در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آگهی تأسیس.

مدت زمان ویزای فنلاند

بعد از اینکه توانستید دعوتنامه فنلاند را دریافت نمایید باید به سراغ دریافت ویزای این کشور بروید. ویزای شنگن که برای کشور فنلاند صادر می شود اعتباری نود روزه دارد و در حوزه کشور های عضو شنگن نیز اعتبار و رسمیت دارد. یعنی می توانید با دریافت دعوتنامه فنلاند و درخواست ویزای شنگن این کشور به تمام 26 کشور دیگر عضو شنگن نیز به آسانی سفر نمایید.

وقت سفارت فنلاند

پس از اینکه موفق شدید دعوتنامه فنلاند خود را دریافت نمایید باید با مراجعه به سفارت فنلاند در ایران نسبت به دریافت ویزا اقدام نمایید. تمام مدارکی که باید در هنگام مراجعه به سفارت تحویل دهید به طور کامل برای هر کدام از انواع دعوتنامه فنلاند به طور جدا ذکر شده است. البته نکته مهم دیگر این است که به خاطر داشته باشید باید از قبل نسبت به دریافت وقت سفارت فنلاند نیز اقدام نمایید. برای اینکه بتوانید درخواست ویزای خود را با داشتن دعوتنامه ی فنلاند ثبت نمایید باید به آدرس ایمیل سفارت درخواست خود را ارسال نمایید.

مرکز درخواست ویزای فنلاند در تهران

 در سال 2016 سفارت فنلاند پروسه درخواست ویزا را به همراه دعوتنامه ی فنلاند  سپری کرد و موراد مربوط به درخواست ویزا در مرکزی به همین نام در تهران انجام می شود.

 • آدرس: تهران، منطقه ۱، خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید پالادیوم، طبقه ۱۱
 • ساعات کاری: 8 الی 17
 • ساعات پذیرش مدارک: 8 الی 15
 • ساعات برای برگرداندن گذرنامه به متقاضی: 15 الی 17

نکاتی درباره اخذ دعوتنامه فنلاند

نکاتی درباره اخذ دعوتنامه ی فنلاند

بعد از اینکه مواردی که به طور کامل در بالا برای دریافت انواع دعوتنامه فنلاند و شرایط دریافت هر یک از آن ها اشاره نمودیم را مطالعه کردید حال باید به نکات مهمی که در این رابطه وجود دارد و به طور کلی برای تمام دعوتنامه ی فنلاند صدق می کند نیز اشاره ای داشته باشیم.

 • دریافت ویزا با همراه داشتن دعوتنامه فنلاند فقط در صورتی امکان پذیر است که خود شخص متقاضی در زمان اعلام شده در سفارت حضور پیدا کند.
 • مدارک شما باید بی نقض و کامل باشد. هر گونه کسری و ناقصی در مدارک تحویلی شما به سفارت باعث می شود که روند درخواست شما کنسل شده و مجبور شوید پس از رفع کسری دوباره پروسه دریافت ویزا را حتی با داشتن دعوتنامه فنلاند از سر بگیرید.
 • به خاطر داشته باشید مدارکی که ارائه می دهید باید شفاف باشند. در صورتی که مدارک شما دارای عدم شفافیت باشند و یا مشکلی از نظر حقوق در آن ها مشاهده شود ممکن است مورد تعقیب قضایی قرار بگیرید.
 • تمکن مالی بسیار مهم می باشد. حتما باید قبل از اینکه پروسه درخواست دعوتنامه ی فنلاند و ویزا را آغاز کنید وضعیت مالی خود را نیز مورد بررسی قرار دهید.
 • هزینه درخواست ویزا برای افراد بزرگسال 60 یورو می باشد. برای کودکان 6 تا 12 سال سی یورو و زیر شش سال نیز رایگان می باشد.
 • نکته مهم دیگر این است که تمام مدارک شما باید ترجمه شده به زبان انگلیسی باشد. این ترجمه باید رسمی بوده و مهر دارالترجمه نیز داشته باشد.
 • تمام مدارکی که اصل آن ها خواسته شده است به کپی نیز نیاز دارند. به خاطر داشته باشید مدارک تان باید تماما در ورق A4 کپی گرفته شود.
 • در زمان معین در سفارت حاضر شوید و مدارک کامل خود را نیز به همراه داشته باشید

امیدواریم توانسته باشیم شما را به بهترین نحو برای دریافت دعوتنامه ی فنلاند و اخذ ویزای این کشور راهنمایی کرده باشیم. یک سفر خوب و اقامتی عالی را برای شما آرزومند هستیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.