دعوتنامه فنلاند

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های دعوتنامه :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دعوتنامه فنلاند

شاید شما نیز از جمله کسانی باشید که علاقه به سفر به یکی از کشور های اروپایی و یا اقامت در آن ها دارید. یکی از کشور های خوب در اروپا که می توانید برای ویزا و دعوت نامه ان اقدام نمایید فنلاند می باشد. دعوتنامه فنلاند موضوعی است که قصد داریم به صورت کامل به بررسی آن بپردازید و به طور کامل به شما نحوه دریافت دعوتنامه فنلاند و انواع آن را توضیح بدهیم پس با ما همراه باشید.

 کشور فنلاند

شاید برای تان جالب باشد که بدانید چرا مردم زیادی علاقه به سفر به این کشور و دریافت دعوت نامه را دارند. فنلاند طی سال های اخیر توانسته است تا بهترین سطح از زندگی را برای مردم خود به ارمغان بیاورد و در بین کشور های اروپایی به یکی از بهترین کشور ها با کیفیت زندگی بالا تبدیل شود.

پایتخت این کشور هلسینکی می باشد. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و واحد پول آن نیز یورو می باشد. در این کشور زبان فنلاندی و زبان سوئدی رسمیت دارند و نود درصد مردم فنلاندی زبان می باشند. اگر بخواهیم از نظر مساحت این کشور را بررسی کنیم باید بدانید که فنلاند هشتمین کشور بزرگ اروپا می باشد و در جهان نیز در رده 65 قرار گرفته است. همچنین این کشور لقب کم تراکم ترین کشور را نیز در اتحادیه اروپا از آن خود کرده است.

دعوتنامه فنلاند

فنلاند یکی از کشور های شمال اروپا می باشد که برای رفتن به آن برای هر مقصدی باید ابتدا اقدام به تهیه دعوت نامه فنلاند نمایید. تنها با داشتن دعوتنامه فنلاند می توانید ویزای این کشور را دریافت کنید و به صورت بلند مدت و یا کوتاه مدت به این کشور سفر کنید. ما قصد داریم تا به طور کامل به شما درباره انواع دعوتنامه فنلاند اطلاعاتی بدهیم. همچنین روش های اخذ و دریافت هر یک از آن ها را نیز در ادامه همین نوشتار بررسی می کنیم.

دعوتنامه فنلاند

دعوتنامه رسمی فنلاند

در ابتدای امر دعوت نامه فنلاند به دو دسته کلی رسمی و غیر رسمی تبدیل می شود. دعوتنامه رسمی فنلاند به این صورت است که فردی که برای شما دعوت نامه فنلاند را ارسال می کند باید هزینه های سفر شما را نیز بر عهده بگیرد. در این صورت است که باید شرایط مالی فرد ارسال کننده دعوتنامه بررسی شود و در صورتی که از تمکن مالی کافی برخوردار باشد دعوتنامه فنلاند قابل قبول بوده و می توانید به سراغ اخذ ویزای فنلاند بروید.

دعوتنامه غیر رسمی فنلاند

نوع دیگری از دعوت نامه فنلاند دعوتنامه غیر رسمی می باشد. به این معنا که فردی که برای شما این دعوت نامه را ارسال کرده است هزینه سفر شما را تقبل نمی کند و این هزینه ها به پای خود شما می باشد. در این صورت است که باید برای سفارت در زمان ارائه دعوت نامه و درخواست ویزا اثبات نمایید که دارای تمکن مالی هستید و می توانید از پس هزینه های سفر به فنلاند بر بیایید.

انواع دعوتنامه فنلاند

همان طور که پیش تر نیز اشاره شد شما برای اینکه بتوانید اجازه ورود به فنلاند را بگیرید باید دعوتنامه فنلاند را داشته باشید. حال لازم است تا با انواع دعوتنامه فنلاند آشنا شوید. شما باید برای هر هدفی که می خواهید به واسطه آن به این کشور سفر کنید دعوت نامه تهیه کرده باشید. برای نمونه اگر برای کار به این کشور می روید و یا می خواهید به عنوان یک توریست از آن بازدید نمایید. تمام این ها به همراه موارد دیگری که در ادامه خواهیم گفت انواع دعوتنامه فنلاند هستند.

دعوتنامه توریستی فنلاند

شما می توانید اگر قصد دارید تا برای یک سفر توریستی فوق العاده به این کشور سفر کنید به سراغ دریافت دعوتنامه فنلاند بروید. دریافت دعوتنامه فنلاند برای توریست ها یک امر رایج می باشد و مرسوم ترین نوع دعوت نامه فنلاند نیز به شمار می رود. این دعوتنامه به گونه ایست که باید از طرف یکی از اقوام و یا آشنایان شما در این کشور برای شما ارسال شود. دعوت نامه توریستی نیز به دو صورت رسمی و غیر رسمی می باشد. این دعوتنامه به کسانی که قصد گرفتن ویزای شنگن را دارند کمک شایانی می کند و با داشتن آن می توانند در روند کار خود تسریع ایجاد نمایند.

دعوتنامه توریستی فنلاند

دعوتنامه خویشاوندی فنلاند

ازدیگر انواع دعوت نامه می توان به دعوت نامه برای دیدار از اقوام اشاره نمود. برای اینکه بتوانید پس از دریافت دعوت نامه فنلاند نسبت به دریافت ویزای این کشور نیز اقدام نمایید موارد زیر را حتما به خاطر داشته باشید.

 • شخصی که نامش در دعوت نامه آمده است باید به صورت حضوری به سفارت مراجعه نماید.
 • گذرنامه فرد ذکر شده باید معتبر بوده و سه ماه از اعتبارش باقی مانده باشد
 • همراهان متقاضی باید به صورت جداگانه فرم درخواست ویزا را تکمیل نمایند.
 • اشخاص کمتر از 18 سال نیز باید اجازه نامه رسمی از طرف والدین خود داشته باشند.

دعوتنامه کاری فنلاند

نوع دیگری از دعوت نامه وجود دارد که برای مقاصد کاری می باشد. به این معنا اگر شما برای کار به این شهر بخواهید سفر کنید باید دعوت نامه را از قبل دریافت کرده باشید. این دعوتنامه می تواند از طرف یکی از شرکت های معتبر در فنلاند برای شما ارسال گردد. با داشتن آن می توانید ایران را به مقصد فنلاند برای مقاصد کاری ترک نمایید. نکاتی که باید در این دعوت نامه رعایت شود این است که حتما باید هدف از سفر به صورت کامل شرح داده شده باشد و حتما مهر شرکت مربوطه نیز پای این دعوت نامه خورده باشد تا بتوان به آن استناد نمود.

دریافت این دعوت نامه کمی مشکل می باشد زیرا کارفرما و شرکتی که شما قرار است در آن مشغول به کار شوید باید بتواند شما را تضمین نماید. از این رو کمتر شرکت فنلاندی علاقه به جذب نیرو از سایر کشور ها دارد. بعد از اینکه مراحل کسب دعوت نامه با موفقیت انجام شد. دعوتنامه فنلاند به صورت الکترونیکی با یک کد رهگیری برای شما ارسال خواهد شد. البته باز هم تاکید می کنیم که دریافت دعوت نامه فنلاند به قصد کار بسیار دشوار می باشد زیرا هر گونه خطا و تخلفی از جانب شما در کشور فنلاند می تواند به ضرر کارفرما شما تمام شود. از این رو شرکت های فنلاندی بیشتر به جذب نیروهای بومی روی می آورند.

دعوتنامه تجاری فنلاند

 از دیگر مواردی که به واسطه آن می توانید دعوت نامه را اخذ نمایید اهداف تجاری می باشد. سفر تجاری به این معنی است که شما برای برقراری روابط تجاری، بستن قرارداد، سرمایه گذاری و یا گسترش فعالیت کاری خود قصد سفر به فنلاند را دارید. این دعوت نامه باید از طرف یک شرکت فنلاندی برای شرکت شما ارسال شود. نکات مهم در گرفتن دعوت نامه برای سفر تجاری این است که حتما باید اطلاعات شرکت مبدا و مقصد درست و دقیق باشد و زمانی که برای درخواست ویزا به سفارت می روید باید این دعوتنامه فنلاند را به همراه سایر مدارک به طور کامل و دقیق به سفارت تحویل نمایید.

مدارکی که باید برای دریافت دعوت نامه فنلاند تجاری ارائه دهید به شرح زیر می باشد.

 • شرکت یا سازمان میزبان باید دعوتنامه را به طور رسمی ارائه دهد.
 • پروانه ثبت شرکت و یا سازمان ایرانی به همراه ترجمه آن
 • انجام فتوکپی همه مدارک لازم برای تحویل به سفارت روی برگه استاندارد A4
 • تهیه گواهی رسمی به زبان انگلیسی از موسسه، شرکت و یا سازمانی که در آن فعالیت دارید به همراه ذکر هدف خود از سفر
 • تعیین مدت سفر خود و ذکر تعهدات مالی دعوت شونده در دعوتنامه فنلاند
 • گزارش ریز کارکرد حساب بانکی شخصی که دارنده حساب است مربوط به ۶ ماه گذشته به صورت انگلیسی
 • تاییدیه بانکی برای شخص متقاضی و یا کارفرما که به زبان انگلیسی باشد.

دعوتنامه تحصیلی فنلاند

از دیگر دعوت نامه هایی که به فرد متقاضی برای سفر به این کشور ارائه می شود دعوتنامه فنلاند برای تحصیل می باشد. شما می توانید برای دریافت این دعوتنامه با یکی از دانشگاه های مطرح این کشور مکاتباتی را انجام دهید در صورت پذیرش از طرف این دانشگاه، برای شما دعوتنامه فنلاند از طرف خود دانشگاه صادر می شود. پس از آن می توانید با داشتن این دعوتنامه به سفارت مراجعه کرده و نسبت به دریافت ویزای تحصیلی فنلاند اقدام نمایید.

مدارک جهت اخذ دعوتنامه فنلاند تحصیلی

شما اگر قصد دارید با دریافت دعوت نامه نسبت به دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایید باید مدارک زیر را به سفارت این کشور تحویل نمایید.

 • یک عدد عکس پاسپورتی
 • پاسپورت معتبر
 • نامه پذیرش از طرف دانشکاه
 • دعوتنامه فنلاند ارسالی از طرف دانشگاه
 • مدارک نشان دهنده محل اقامت شما در فنلاند
 • مدارک مربوط به بورسیه های تحصیلی دریافتی
 • مبلغ 330 یورو هزینه ویزا
 • بیمه درمانی
 • نامه بانکی به اسم شخص متقاضی به میزان حداقل 6730 یورو هزینه زندگی در سال و یا 560 یورو هزینه زندگی در ماه

دعوتنامه تحصیلی فنلاند

دعوتنامه نمایشگاهی فنلاند

یکی دیگر از مواردی که می توانید به واسطه آن اقدام به دریافت دعوتنامه فنلاند نمایید نمایشگاه های این کشور می باشند. شما می توانید برای بازدید از نمایشگاه هایی که هر ساله به صورت بین المللی در این کشور برگزار می شوند اقدام به دریافت آن نمایید. برای دریافت دعوت نامه نمایشگاهی لازم است به شروط آن نیز توجه نمایید. دعوتنامه فنلاند که برای شما ارسال می شود یا باید از طرف یکی از ارگان های مسئول در فنلاند باشند و یا از طرف یکی از شرکت های حاضر در نمایشگاه. باید هدف از سفر به طور کامل در این دعوت نامه فنلاند ذکر شود. مدت اعتبار این دعوتنامه نیز از شروع تا پایان نمایشگاه مربوطه می باشد و می توانید در طول این مدت اقدام به دریافت ویزای فنلاند نمایید..

سفارت کشور فنلاند

 در سال 2016 سفارت فنلاند پروسه درخواست ویزا را به همراه دعوت نامه سپری کرد و موراد مربوط به درخواست ویزا در مرکزی به همین نام در تهران انجام می شود.

 • آدرس: تهران، منطقه ۱، خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید پالادیوم، طبقه ۱۱
 • ساعات کاری: 8 الی 17
 • ساعات پذیرش مدارک: 8 الی 15
 • ساعات برای برگرداندن گذرنامه به متقاضی: 15 الی 17

سایر نوشته های دعوتنامه :

انواع دعوتنامه مجارستان

دعوتنامه مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای حوزه شینگن است و اخذ یکی از انواع دعوتنامه مجارستان می تواند کمک شایانی به گرفتن ویزای شینگن و سفر به

مطالعه »
دعوتنامه هلند

دعوتنامه هلند

دعوتنامه هلند، نامه، مدرک و یا سندی است که شرکت و یا فردی از کشور هلند که می‌ تواند از آشنایان شما هم باشد برای

مطالعه »
دعوتنامه دانمارک

دعوتنامه دانمارک

کشور دانمارک عضو پیمان شنگن است و برای سفر به این کشور باید ویزای شنگن را گرفته باشید. داشتن دعوت نامه دانمارک برای اخذ ویزای

مطالعه »
دعوتنامه پزشکی آلمان

دعوتنامه پزشکی

سفرهایی که به منظور مراقبت های پزشکی در کشوری دیگر صورت می گیرد، گردشگری درمانی نیز نامیده می شود. داشتن دعوتنامه پزشکی لازمه ی این

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند