مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

روش های مهاجرت به اسپانیا از طریق سمایه گذاری

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری روشی است که افراد متقاضی مهاجرت به این کشور با سرمایه گذاری در بخش های مختلف این کشور و حتی خرید ملک می توانند اقدام به اخذ ویزا موقت و دائم اسپانیا کنند. در این نوشتار قصد داریم توضیحاتی در ارتباط با طریق سرمایه گذاری و شرایط و ملزومات آن ارائه دهیم و افرادی که قصد مهاجرت به اسپانیا به روش سرمایه گذاری دارند را راهنمایی نماییم.

کشور اسپانیا

کشور اسپانیا از کشور های مستقل در غربی ترین نواحی قاره اروپا است که امروزه بیشتر با باشگاه های فوتبال خود در میان اکثر مردم جهان شناخته شده است. اسپانیا یک کشور دموکراتیک با حکومت پارلمانی است که با قانون اساسی پادشاهی اداره می شود. اسپانیا را امروزه می توان کشوری توسعه یافته دانست که سطح استاندارد زندگی در آن بسیار بالا ست.

این کشور عضو سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی ، اتحادیه اروپا و بسیاری از سازمان ها و نهاد های معتبر بین المللی است که نشان از قدرت و توسعه یافتگی بالای این کشور می باشد و از این جهت مقصد خوبی برای ایرانیانی است که قصد مهاجرت به یک کشور آرام و مرفه خارجی دارند.

یکی از راه های مهاجرت به این کشور مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری است که در ادامه بیشتر در مورد آن خواهیم گفت و سعی خواهیم کرد در مورد ابعاد مختلف موضوع از جمله معرفی کشور اسپانیا روش های مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و مزایا و معایب هر روش توضیحاتی ارائه دهیم.

مهاجرت به اسپانیا

همانطور که گفته شد به دلیل شرایط اقتصادی و رفاهی و همچنین آب و هوای خوب این این کشور مدیترانه ای افراد زیادی از سراسر دنیا به دنبال مهاجرت به آن هستند. از آن جایی که اسپانیا عضو اتحادیه اروپا است افراد برای مسافرت به آن نیازمند اخذ ویزای شینگن هستند که همین به بروز مشکلاتی برای متقاضیان مهاجرت به اسپانیا منجر شده است.

مهاجرت به اسپانیا 

ذکر این نکته ضروری است که اگرچه کشور اسپانیا شرایط رفاهی خوبی برای شهروندان خود ایجاد کرده و با روش هایی امکان مهاجرت به خود را برای سایر افراد ایجاد کرده است اما کسب شرایط خاصی که این کشور برای مهاجرت به خود وضع کرده است ضروری است و شما نمی توانید بدون داشتن این شرایط به این کشور مهاجرت کنید.

این شرایط را می توان به طور خلاصه کسب مهارت مکالمه به زبان اسپانیولی و پرداخت هزینه های زندگی و مواردی از این دست دانست. این شرایط برای مهاجرت به صورت جزئی و دقیق تر ذکر خواهند شد.

اکثریت مهاجران این کشور را مردم شرق آسیا و البته هندوستان تشکیل داده اند. جمعیت ایرانیان مقیم اسپانیا در سال های گذشته افزایش چشم گیری داشته است که از دلایل آن می توان به مطرح شدن کشور اسپانیا در سال های اخیر و همچنین سخت تر شدن مهاجرت به سایر کشور های اروپایی اشاره کرد. در واقع  این شیوه از طریق سرمایه گذاری به ندرت در بخش های دیگر قاره اروپا دیده می شود.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری روشی است مناسب افرادی که در کشور خود موفق به کسب سرمایه شده اند و حالا از طریق سرمایه کسب شده خود قصد مهاجرت را دارند. کشور اسپانیا در ازای سرمایه گذاری شما در بخش های مختلف خود و کشاندن سرمایه شما به خاکش به شما اقامت می دهد. خود همین مهاجرت از دو بخش اصلی تشکیل شده است.

روش های مهاجرت به اسپانیا از طریق سمایه گذاری

در ادامه قصد داریم به توضیح روش ها و متد های مهاجرت به اسپانیا بپردازیم و در مورد مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری بیشتر توضیح دهیم. این نوشتار فقط توضیحات مختصری را به شما ارائه می دهد و برای اطلاع از جزئیات مورد نظر خود در مورد هر روش، به طور مثال سرمایه گذاری به افراد و موسسات متخصص در زمینه مهاجرت مراجعه کنید و اطلاعات تکمیلی را از آن ها دریافت کنید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در بخش مسکن

روش اول سرمایه گذاری در بازا مسکن و در واقع خرید ملک در این کشور است. کسانی که مایل به مهاجرت به این کشور هستند باید ملکی به ارزش حداقل 150 هزار یورو در هر کجای اسپانیا که علاقه دارند خریداری نمایند و با این روش سرمایه گذاری در بازار مسکن اسپانیا اقدام کنند.

البته باید توجه کرد که روش مهاجرتی در بازار مسکن  فقط به خرید ملک خلاصه نمی شود و شما باید به اداره مهاجرت اسپانیا اعلام و اثبات کنید که چگونه قصد امرار معاش پس از خرید مسکن در این کشور را دارید.

این مکانیزم به این نحو است که شما پس از خرید مسکن در اسپانیا ویزای شینگن 6 ماهه دریافت می کنید و پس از کسب این اقامت موقت باید از روش های دیگری مثل روش تحصیلی، کاری و … اقدام به کسب اقامت دائم در این کشور کنید .

روش دیگری هم وجود دارد که شامل حال افراد اندکی می شود و افرادی که می توانند مبلغ 500 هزار برای خرید ملک در اسپانیا بپردازند موفق به کسب اقامت دائم این کشور می شوند. این روش با این که هزینه بالایی دارد اما مزایای فراوانی به همراه دارد که در ادامه به ذکر آن ها می پردازیم.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در بخش مسکن

در این روش شما می توانید برای همسر و فرزندان خود به راحتی اقامت بگیرید.می توانید به عنوان متقاضی اصلی اقامت برای پدر و مادر خود ویزای دائم اخذ کنید. در این روش شما نیازی به حضور فیزیکی برای تمدید اقامت موقت خود ندارید و می توانید آزادانه و نا محدود به شرط حفظ ملکی که خریداری کرده اید به کشور خود سفر کنید.

البته باید متذکر شد که اگر قصد دریافت اقامت دائم اسپانیا و مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری به صورت همیشگی هستید باید به مدت 5 سال سالانه حداقل 6 ماه را در اسپانیا بگذرانید وگرنه هرسال اقامت شما به شرط حفظ ملک خریداری شده تمدید خواهد شد. در این روش شما در ایتدا یک اقامت دو ساله قابل تمدید اسپانیا دریافت می نمایید و ملزم هستید سالی یک بار از این کشور دیدن کنید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری تجاری

روش بعدی مهاجرتی سرمایه گذاری در بازار تجاری این کشور است که در آن شما باید سرمایه خود را در هریک از بخش های تجاری و بازار سرمایه این کشور قرار دهید. روش سرمایه گذاری در بخش تجاری این کشور جزئیات و مراحل پیچیده ای دارد که برای پیگیری آن باید از طریق موسسات یا وکلای مهاجرت آن را پیگیری کنید.

در واقع مهاجرت از طریق تحصیل چند ساله در این کشور بسیار کم خرج تر و بی دردسر تر است. همچنین به دلیل این که شما با سرمایه خود قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید ممکن است موسسات و افراد سودجو در کمین شما باشند پس روش مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری را خیلی با احتیاط پیگیری کنید.

با توجه به شرایط خاص کشور اسپانیا از لحاظ توریستی و تعداد زیاد گردشگرانی که همه ساله از این کشور دیدن می کنند( که طبق برخی آمار تا سالانه 60 میلیون نفر گردشگر تخمین زده می شود) سرمایه گذاری در بخش گردشگری می تواند کسب و کار پرسود و البته شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری را برای شما فراهم کند. 

به همین دلیل سرمایه گذاری در هتل ها ، رستوران ها و کافه ها می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. این نوع سرمایه گذاری را موسسات سرمایه گذاری داخلی در اسپانیا می توانند برای شما به صورت مطمئن انجام دهند و اولین پیشنهاد ما برای سرمایه گذاری در این بخش هستند. همچنین کشور اسپانیا بستری مناسب برای انجام فعالیت های اقتصادی فنی مهندسی به خصوص صنعت it است و این نوع فعالیت هم می تواند راه خوبی برای یک سرمایه گذاری مطمئن در این کشور است.

روش های مهاجرت به اسپانیا از طریق سمایه گذاری

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و تمکن مالی

روش دیگری که برای افراد خاص برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. سرمایه گذاری و تمکن مالی است که برای کسانی که محدودیت سرمایه ندارند بسیار مناسب است ، چرا که مزایای فراوانی از جمله سریع بودن روند و مراحل مهاجرت به این کشور، عدم نیاز به مدارک زبان ، برخورداری از تمامی تحصیلات به عنوان یک اسپانیایی و حتی یک اروپایی عضو اتحادیه اروپا و استفاده از انواع بیمه های درمانی، تجاری و … را دارد.

برای استفاده از این روش برای اخذ اقامت کشور اسپانیا سرپرست خانواده باید حداقل ماهیانه 2500 یورو برای خود ، 1000 یورو برای همسر و 500 یورو به ازای هر یک از فرزندان خود به طور ثابت در آمد ماهیانه داشته باشد و همچنین بتواند این موضوع را به اداره مهاجرت اسپانیا ثابت کند.

این در آمد می تواند شکل های مختلفی از جمله حقوق بازنشستگی از کشور مبدا، اخذ اجاره از املاک خود شخص که به اجارنامه ملک نیاز مند است، سود سهام یا حتی سود سپرده بانکی باشد. در صورت داشتن این شرایط شما می توانید بعد از گذشت 5 سال از گرفتن اقامت اولیه به مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و تمکن مالی بپردازید.

سایر نوشته های مهاجرت :

روش های مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک یکی از پر طرفدار ترین مهاجرت ها به کشورهای اروپایی درایران می باشد که سالانه بسیاری از ایرانیان که شرایط مهاجرت

مطالعه »
مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک

مهاجرت به دبی

اگر قصد مهاجرت به دبی را دارید، باید راه های مهاجرت به دبی را بشناسید. مهاجرت از زمان های گذشته یک پدیده ای اجتماعی بوده

مطالعه »
دلایل مهاجرت

مهاجرت به ژاپن

مجمع الجزایر ژاپن واقع در شرق آسیا با در دست داشتن رتبه سوم اقتصاد جهانی مهاجران زیادی را به خود جذب می کند. مهاجرت به

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند