مهاجرت به ایرلند

امروزه مهاجرت به کشورهای مختلف برای داشتن سطح زندگی بالاتربه عنوان یکی از دغدغه‌های ما انسان‌ها تبدیل شده است. هر کس به دنبال کشوری با بهترین شرایط برای مهاجرت به ایرلند است. مهاجرت دلایل و انواع بسیاری دارد که ما قصد داریم در ابتدا آن‌ها را به شما توضیح دهیم و سپس به بیان دلیل روشنی که ایرلند را برای مهاجرت مناسب می‌کند بپردازیم چرا که برای بسیاری این سؤال مطرح است که آیا مهاجرت به کشور ایرلند مناسب است؟ برای مهاجرت به کشور ایرلند و یا هر کشور دیگری خوب است اطلاعاتی در مورد آن کشور و شرایط مهاجرت و گرفتن اقامت آن کشور داشته باشیم. در این دوران با توجه به این که مردم بنا به دلایل مختلفی مهاجرت می‌کنند با اتفاقات متفاوتی هم مواجه می‌شوند یعنی چه؟ فردی که در یک کشور بزرگ شده است و به اصطلاح وطنش یک کشور است بنا به دلایلی مانند تحصیل، کار، پذیرفته نشدن از جانب اجتماع در زمینه‌هایی مانند عقاید و شغل تصمیم می‌گیرد وطنی راکه در آن رشد کرده بود و بزرگ شده را ترک کند و به یک کشور دیگر مهاجرت کند. این فرد باید بداند که در آینده و در هنگامی که کشور خودش را ترک می‌کند چه مسائلی را در پیش رو خواهد داشت و چه مشکلاتی برای وی در یک کشور غریب پیش خواهد آمد و با آگاهی تمام نسبت به پیشامدهای ممکن تصمیم به مهاجرت بگیرد. مثلاً همواره باید توجه داشته باشید که کودکان با مشکل چند زبانی در مهاجرت مواجه خواهند شد و بزرگسالان با مشکلات روانی بسیاری که ناشی از دوری از خانواده و وطن می‌باشد دست و پنجه نرم خواهند کرد. پس پیش از هرگونه اقدام در زمینه مهاجرت با یک روانشناس در این زمینه مشورت کنید و شرایط خود و خانواده‌تان را برای زمان مهاجرت بسنجید. در ضمن شما باید توجه داشته باشید که مهاجرت انواع مختلفی دارد دسته‌ای از افراد که به دلیل کار به صورت روزانه مهاجرت می‌کنند و دسته‌ای که به صورت چند ساله و برای تحصیلات و کار به صورت موقت مهاجرت می‌کنند اما ما قصد دارید در این مقاله به مهاجرت به ایرلند به صورت دائم بپردازیم و فرض را بر این می‌گذاریم که شما قصد دارید برای زندگی دست به مهاجرت به کشور ایرلند بزنید.

مهاجرت به ایرلند

کشور ایرلند جزیره‌ای است که در شمال غربی اروپا واقع شده است و یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می‌باشد. پایتخت این کشور شهر دوبلین است. زبان مردم کشور ایرلند، ایرلندی و انگلیسی است. در این کشور بارندگی فراوان است و آب و هوایی معتدل دارد. و دین رسمی مردم این سرزمین مسیحی است. در مهاجرت به ایرلند خوب است که بدانیم  این کشور از لحاظ سطح زندگی و امکانات از رتبه بسیار بالایی برخوردار است به واسطه شرایط خوب زندگی مردم زیادی به دنبال کسب اقامت این کشور و مهاجرت به کشور ایرلند هستند. هزینه زندگی در کشور ایرلند مانند سایر کشورهای اروپایی بالا و گران است. و این کشور دارای اقتصادی نه چندان قوی می‌باشد و نظام حقوقی کشور ایرلند پارلمانی است. این کشور دارای دانشگاه‌های معتبر و سطح بالایی در اروپا می‌باشد و به عنوان یک کشور توریستی نیز مطرح است.

بسیاری از برندگان جوایز نوبل نیز از این کشور هستند و فرهنگی غنی دارد. شهرهای مهم این کشور عبارتند از گالوی – بلفاست – واترفورد و لیمریک. مردم ایرلند جزو شاداب‌ترین و سرزنده‌ترین مردمان جهان هستند و امید به زندگی بسیاری دارند. این مردم بسیار اهل گفت وگو و معاشرت هستند و تمایل دارند که با دیگران ارتباط برقرار کنند. این مردم بسیار به موسیقی زنده علاقه مند هستند و شما همواره صدای موسیقی را در همه جای شهر خواهید شنید. انعام دادن در این کشور بسیار رواج دارد و گاهی اوقات مخصوصاً در رستوران‌ها انعام به صورت 10 درصد از صورت حساب شما محاسبه می‌شود. مردم ایرلند بسیار فرهنگی هستند و به کتاب خواندن علاقه مندند.  این کشور سرانه سالیانه مطالعه بسیاری دارد. به طور کلی باید بدانید که برای دانشجویان و دانش آموزان بین المللی بسیار آسان است و می‌توانند به راحتی در این کشور که مردمانی خونگرم دارد مشغول به تحصیل شوند.

مهاجرت به ایرلند

شرایط اخذ تابعیت کشور ایرلند

به چند روش می‌توان تابعیت کشور ایرلند را کسب کرد که عبارتند از: ازدواج – ویزای نامزدی – کار – تحصیل – سرمایه گذاری و تولد فرزند در این کشور است. که برای دریافت تابعیت از طریق روش‌های ذکر شده باید شرایط منطبق با آن موارد را نیز داشته باشید که در ادامه این شرایط را برای شما بازگو می‌کنیم.

مدارک لازم برای اخذ ویزای ایرلند

شما برای سفر به کشور ایرلند و مهاجرت به ایرلند حدود 3 ماه قبل مدارک خود را به کنسولگری این کشور تحویل دهید که این مدارک شامل:

 • پاسپورت
 • 2 قطعه عکس زمینه سفید 3*4
 • فرم در خواست روادید کشور ایرلند
 • نامه‌ای که در آن درخواست سفر و علت سفر به کشور ایرلند ذکر شده باشد و مدت زما ن سفر به این کشور در آن مشخص است
 • مدرک شغلی
 • شناسنامه
 • سند ازدواج و یا طلاق
 • بیمه نامه مسافرتی
 • پرینت 6 ماه حساب
 • مدرکی که نشان دهد کارمند دانشجو و یا دانش آموز هستید
 • اصل دعوت نامه

انواع مهاجرت به ایرلند

مهاجرت به کشور ایرلند از طریق ازدواج

شما از طریق ازدواج نیز می‌توانید موفق به مهاجرت به  کشور ایرلند شوید به این صورت که با یکی از اتباع این کشور ازدواج کنید و شهروند کشور ایرلند شوید. مشروط به اینکه حداقل 1 سال قبل از اینکه درخواست شهروندی این کشور را داده باشید در این کشور زندگی کرده باشید. و هچنین مدت زمان 3 سال از ازدواج شما گذشته باشد و یا اینکه قبل از اینکه با کسی ازدواج کنید حداقل به مدت 2 سال در این کشور زندگی کرده باشید.

مهاجرت به کشور ایرلند از طریق پناهندگی

یکی دیگر از روش های مهاجرت به ایرلند که شرایط سختی را خواهید داشت پناهندگی به این کشور می‌باشد که ما این روش اقامت را به شما توصیه نمی‌کنیم. چون روشی است که ریسک بالایی دارد و با مهاجرت به کشور ایرلند از طریق پناهندگی مدت زمان زیادی زمان می‌برد تا شما بتوانید اقامت از طریق پناهندگی را دریافت کنید و در این مدت زمان شما شرایط سختی را خواهید داشت چون اجازه و امکان هیچ نوع فعالیتی را در این مدت زمان نخواهید داشت و از هیچ کدام از امکانات رفاهی این کشور بهره مند نخواهید بود. ما مهاجرت به کشور ایرلند را از طریق پناهندگی به شما توصیه نمی کنیم.

انواع مهاجرت به ایرلند

مهاجرت به کشور ایرلند از طریق تولد

شما به واسطه تولد فرزندتان در کشور ایرلند نیز می‌توانید اقامت این کشور را داشته باشید. بدین صورت که اگر فرزند متولد شده در این کشور از پدر و مادر ایرلندی نیز نباشد به واسطه تولد فرزند خود در خاک این کشور اجازه اقامت در این کشور را دریافت خواهید کرد و از حقوق شهروندی مردیم این سرزمین بهره مند می شوید.

مهاجرت به کشور ایرلند از طریق سرمایه گذاری

شما از طریق سرمایه گذاری در کشور ایرلند به دو روش می‌توانید به کشور ایرلند مهاجرت کنید. روش اول: در این روش شما با خرید اوراق قرضه در بازار سهام این کشور می‌توانید موفق به مهاجرت به کشور ایرلند شوید ولی باید توجه داشته باشید که  شما به مدت زمان 5 سال برای کسب اقامت این کشور از این طریق نیاز دارید. روش دوم: شما با داشتن چند شریک کاری در کشور ایرلند وثبت شرکت در این کشور موفق به مهاجرت به ایرلند خواهید شد.

مزایای مهاجرت به کشور ایرلند و دریافت اقامت

 • با مهاجرت به کشور ایرلند شما می‌توانید به راحتی و بدون مشکل به 145 کشور دنیا سفر کنید.
 • با مهاجرت به کشور ایرلند شما می‌توانید از تمام امتیازاتی که متعلق به کشورهای عضو شنگن است بهره مند شوید.
 • بامهاجرت به ایرلند و دریافت اقامت این کشور هیچ گونه شرایط سنی خاصی ندارد.
 • با در دست داشتن اقامت کشور ایرلند شما به راحتی می توانید ویزای کانادا و انگلیس و آمریکا را دریافت کنید.
 • شما برای گرفتن اقامت کشور ایرلند و مهاجرت به کشور  ایرلند نیازی به تسلط بر زبان خاصی ندارید.
 • می‌توانید در هر کدام از کشورهای عضو شنگن مشغول به کار شوید.
 • به واسطه داشتن اقامت ایرلند و مهاجرت به کشور ایرلند  می‌توانید تمامی عملیات بانکی و افتتاح حساب و فعالیت‌های بانکی را در کشورهای عضو شنگن انجام دهید.
 • از تمامی امکانات پزشکی و رفاهی با مهاجرت به ایرلند می‌توانید بهره مند شوید.
 • و بسیاری مزایا و ویژگی‌های دیگر که در حوصله این بحث نمی‌گنجد.

شرایط اخذ وقت سفارت ایرلند به صورت تضمینی

شما با رعایت کردن نکات زیر و در دست داشتن موارد ذکر شده به راحتی و به صورت تضمینی می‌توانید ویزای کشور ایرلند را برای مهاجرت به ایرلند دریافت کنید.

 • حد اقل یک ماه قبل از سفر به کشور ایرلند برای دریافت ویزای کشور ایرلند اقدام کنید.
 • رسید بلیط هواپیما و رزرو هتل را در دست داشته باشید
 • در وقت اختصاص داده شده به شما به سفارت ایرلند مراجعه کنید. شما نمی‌توانید وقت خود را به فرد دیگری بدهید.
 • فقط کودکان و افراد کم سن می‌توانند با خود همراه داشته باشند.
 • شما به صورت آنلاین نیز می‌توانید ویزای خود برای مهاجرت به ایرلند را دریافت کنید.

مزایای مهاجرت به کشور ایرلند و دریافت اقامت

انواع دعوتنامه برای مهاجرت به ایرلند

برای مهاجرت به ایرلند شما باید دعوت نامه برای ورود به این کشور را داشته باشید. دعوت نامه در واقع کلید ورود به کشور ایرلند است. اما این دعوتنامه و قبول آن شرایط خاص خود را دارد که در ادامه به آن ها می رسیم.دعوت نامه‌هایی که برای مهاجرت به کشور ایرلند می‌توانید داشته باشید و دریافت کنید انواع مختلفی دارد. مثلاً از طریق خانواده و یا بستگان نزدیک که در کشور ایرلند زندگی می‌کنند شما می‌توانید دعوت نامه برای مهاجرت به کشور ایرلند را دریافت کنید. یا از یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور دعوت نامه تحصیلی برای شما ارسال شود. و یا از طریق شرکت و یا موسسه‌ای برای کار به این کشور دعوت شوید و دعوت نامه کاری دریافت کنید. همچنین می توانید برای شرکت در نمایشگاه‌های مختلفی که در این کشور برگذار می‌شود دعوت نامه شرکت در این نمایشگاه‌ها را در یافت کنید.

دعوتنامه توریستی ایرلند

در مورد مهاجرت به ایرلند خوب است که بدانیم کشور ایرلند از جمله کشورهایی است که سالانه مردم بسیاری برای سفر و تفریح به این کشور با تور اروپا مسافرت می‌کنند. ایرلند یک کشوری توریستی است و دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است مناظر بکر و زیبای طبیعی این کشور چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند و از تماشای آن‌ها لذت فراوان می‌برند. این سرزمین دارای تاریخ کهن و قدیمی است. و به دلیل آب و هوای مناسبی که دارد افراد زیادی تمایل به سفر و مهاجرت به کشور ایرلند را دارند. اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به ایرلند را دارید می‌توانید با مراجعه حضوری به سفارت این کشور در کشور خود و یا ثبت نام از طریق سایت ویزای سفر به این کشور را دریافت کنند.

دعوتنامه کاری ایرلند

برای اخذ ویزای کاری در کشور ایرلند دو روش وجود دارد.

1- در این روش شما باید در آگهی‌هایی که نیاز به فردی در تخصصی خاص و یا حرفه‌ای خاص است پذیرفته شوید. این آگهی معمولاً به صورت هر 3 ماه یک بار در کشور ایرلند و بعد در اتحادیه اروپا چاپ می‌شود. اگر در این آگهی فرد مورد نظر از این کشورها انتخاب و پیدا نشد شما باید در زمانی که این آگهی چاپ می‌شود اقدام کنید و اگر شرایط موجود در این آگهی را داشتید و پذیرفته شدید می‌توانید برای اخذ ویزای کشور ایرلند اقدام کنید و موفق به مهاجرت به ایرلند شوید.

2- دریافت دعوت نامه کاری از طرف شخصی که در این کشور دارای شرکتی معتبر است و شرایط کاری مطلوبی را در این کشور دارد به مهاجرت به ایرلند کمک می کند.

دعوتنامه خویشاوندی ایرلند

اگر قصد سفر و یا مهاجرت به کشور ایرلند را دارید می‌توانید از طرق دریافت دعوت نامه از طریق خانواده ویا خویشاوندان درجه یک و نزدیک خود که در این کشور ساکن هستند موفق به مهاجرت به ایرلند شوید. دعوت نامه‌ای که از طریق خانواده شما برای شما ارسال می‌شود در واقع سندی برای ضمانت سفر شما به این کشور و دریافت ویزای این کشور و فراهم شدن شرایط سفر شما به این کشور است. داشتن دعوت نامه برای مهاجرت به ایرلند راهی ساده و مطمعن است

دعوتنامه تجاری ایرلند

کشور ایرلند به دلیل اقتصاد نسبتاً ضعیفی که دارد به افرادی که تمایل به سرمایه گذاری و تجارت در این کشور را دارند نسبتاً راحت ویزای این کشورو امکان مهاجرت به کشور ایرلند  را می‌دهد. افرادی که قصد مهاجرت به ایرلند را به واسطه تجارت دارند با داشتن تجارتی خاص می‌توانند به این کشور تردد کنند و تجار با در دست داشتن اجازه نامه شرکت یا موسسه‌ای که در آن فعالیت می‌کنند به واردات و صادرات کالا با کشور ایرلند بپردازند. و مدت زمان اعتبار ویزایی که برای تاجران در نظر گرفته می‌شود متناسب با کار و تجارت تجار می‌تواند متفاوت باشد.

دعوتنامه نمایشگاهی ایرلند

معمولاً در کشورهای مختلف به خصوص کشورهای اروپایی همه ساله نمایشگاه‌های بزرگ و معتبری برگزار می‌شود که در این نمایشگاه‌ها آخرین اخبار و اطلاعات در زمینه‌های صنعت – تجارت – خوراک و پوشاک در اختیار شرکت کنندگان در این نمایشگاه‌ها قرار می‌گیرد. و افراد زیادی مایل به حضور در این نمایشگاه‌ها هستند که شرایط حضور در این نمایشگاه داشتن دعوت نامه به این نمایشگاه‌ها است. برای دریافت دعوت نامه نمایشگاهی شما باید دعوت نامه‌ای از طرف یکی از شرکت‌ها و یا موسساتی که در نمایشگاه شرکت کرده اند و در این نمایشگاه دارای غرفه هستند دریافت کنید که به این وسیله می‌توانید به این کشور سفر کنید.

جاذبه های دیدنی و تفریحی ایرلند

جاذبه های دیدنی و  تفریحی ایرلند

حتماً برای شما نیز پس از مهاجرت به ایرلند بازدید از اماکن دیدنی این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه به معرفی تعدادی از مکان‌های دیدنی این کشور تاریخی می‌پردازیم.

 1. تپه تارا کانتی میث: این تپه باستانی و تاریخی بنا با روایت‌های تاریخی متعلق به محل تخت پادشاهی شاه ایرلند می‌باشد که در نزدیکی رود به وین در میث قرار دارد.
 2. کلون مکنویز –کانتی اوفالی: این صومعه یکی از قدیمی‌ترین صومعه‌ها و مکان‌های دیدنی کشور ایرلند است که برای دانشمندان بسیار جذاب و دیدنی است و در کرانه رود شانون واقع شده است.
 3. نیو گرانج – کانتی میث: این بنا که آرامگاهی قدیمی است قدمتش بسیار کهن است و حتی گفته شده از اهرام مصر نیز قدمی‌تر است و ثبت جهامی شده است.
 4. جزایر آران: این جزیره در ساحل آتلانتیک قرار دارد و شما به وسیله قایق از دوبلین یا روساویل می‌توانید به این جزیره زیبا و رؤیایی سفر کنید و این جزیره سابقه‌ای قدیمی و قدمتی تاریخی دارد.
 5. دانشگاه ترینیتی: شهرت این دانشگاه به واسطه تحصیل افرادی مانند اسکاروایلد – ساموئل بکت و جاناتان سوئیف است. این کالج در ساحل غربی رودخانه لیفی واقع شده است خوب است که بدانید این دانشگاه توسط ملکه الیزابت اول تأسیس شده است.
 6. کافه دیوی بایرنز پاپ: این کافه در مرکز کشور ایرلند شهر دوبلین واقع شده است و بیشتر محل گردهمایی علاقه مندان به داستان و رومان است. و در رومان تاریخی اودیسه از این کافه بسیار نام برده شده است.
 7. پارک ملی گلنویاگ: این پارک ملی زیستگاه گوزن‌های قرمز می‌باشد و در شمال گالوی واقع است و اگر علاقه مند به پیاده روی و کوه نوردی هستید حتماً از این پارک ملی دیدن کنید.
 8. صخره موهر: یکی از بزرگ‌ترین جاذبه‌های گردشگری کشور ایرلند است که با ایستادن بر روی این صخره می‌توانید از تماشای اقیانوس زیبا لذت ببرید.

غذاهای سنتی ومعروف ایرلند

در سفر به هر کشوری بخش مربوط به غذا جذاب‌ترین و بهترین قسمت سفر محسوب می‌شود. کشور ایرلند نیز مانند سایر نقاط مختلف دنیا دارای غذاهای لذیذ و خوشمزه‌ای است که دوست داران فراوانی دارد و چرب بودن این غذاها شاخصه مهم غذاهای کشور ایرلند است. در زیر چند نمونه از غذاهای معروف کشور ایرلند را معرفی می‌کنیم تا بعد از مهاجرت به ایرلند حتما آن ها را تست کنید .

 • آلسترفرای: یکی از معروف‌ترین غذاهای ایرلندی است که شامل سوسیس – قارچ – تخم مرغ و بیکن است و همواره با نان ، سودا و سیب زمینی سرو می‌شود.
 • فیش ساپر: که از چیپس و ماهی تهیه می‌شود و چون در این کشور دسترسی به منابع دریایی آسان و فراوان است این غذا به بهترین شکل ممکن و بالاترین کیفیت تهیه می‌شود و دوست داران فراوانی دارد.
 • خورشت ایرلندی آلستر: این خورشت سنتی که محل به وجود آمدن و درست شدنش شهر آلستر است بسیار لذیذ و خوش مزه است و از سیب زمینی – گوشت بره – پیاز و جعفری تهیه می‌شود.
 • چامپ: که اولین مواد تشکیل دهنده و مهم‌ترین مواد آن سیب زمینی است که به صورت پوره به همراه شیر – کره – موسیر – تره و فلفل تهیه می‌شود و به طور کلی سیب زمینی و انواع مختلف آن در میان مردم ایرلند جایگاه ویژه‌ای دارد.
 • استیک گینس و پای گوشت: این غذای لذیذ ایرلندی از گوشت گاو آب پز که در داخل خمیر پای قرار می‌گیرد درست می‌شود. و برای طعم بهتر این غذا مقداری سبزی جات نیز به آن اضافه می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.