مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

کانادا دومین کشور بزرگ جهان  پس از روسیه به شمار می رود . کشور کانادا بسیار وسیع است به طوری که وسعتش حدود 6 برابر ایران و 40 برابر کشور انگلیس می باشد. کشور کانادا از پر مهاجرپذیرترین کشورها به شمار می رود. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل بهترین روش برای اخذ اقامت می باشد. که باید قبل از اقدام برای مهاجرت شما ویزای کانادا را دریافت کرده باشید.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل عمده ترین روش مورد استفاده مهاجرین جهت اقامت دائم در این کشور می باشد. از لحاظ اقتصادی از کشورهای ثروتمند جهان به شمار می رود. تولیدات کشور کانادا بیشتر در زمینه های مواد غذایی کاغذ چوب تولیدات فلزی صنایع شیمیایی و نفت می باشند. از معایب سکونت در این کشور شرایط جوی نامساعد می باشد.

افرادی که برای اقامت دائم و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل  اقدام کرده اند و کارت اقامت دائم را نیز دریافت کرده اند جهت تمدید کارت اقامت خود که 5 سال اعتبار دارد بایستی در طی این 5 سال حداقل به مدت 2 سال در این کشور حضور فیزیکی داشته باشند. کسی که تقاضای شهروندی کانادا را دارد باید شرایطی را داشته باشد.

بیشتر از 18 سال سن داشته باشد. 3 سال سکونت متوالی تا قبل از ارائه درخواست اقامت دائم در یکی از شهرهای کانادا داشته باشد. نمره قابل قبولی از مصاحبه شهروندی بگیرد. شایان ذکر است مواد آزمون شامل تاریخ، جغرافیا، حقوق و وظایف شهروندی سیستم حکومتی کانادا و انتخابات سراسری می باشد و جهت اقامت در کشور کانادا چندین راه وجود دارد. از جمله این روش ها می توان به  مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، اخذ اقامت از طریق دریافت ویزای کار، ویزای ازدواج یا نامزدی، ویزای پناهندگی و ویزای تولد اشاره کرد.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

الزامات و شرط معدل برای مهاجرت به کانادا به وسیله تحصیل

1- دانشگاه های کانادا بر اساس قوانین خود شرایط  پذیرش دانشجویان متفاوتی دارند.

2- اتمام دوره متوسطه با موفقیت در کشورتان

3- ارائه گواهی دیپلم

4- داشتن مدرک زبان تافل و یا آیلتس که بسیار مهم می باشد.

5- مدارک تحصیلی ارائه شده دال بر توانایی شما برای موفقیت در مقاطع بالاتر باشد.

شرط معدل جهت پذیرش در دانشگاه کانادا

جهت استفاده از شرط معدل برای ورود به دانشگاه های کشور کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل بایستی مدارک زیر را ارائه دهید:

1- ارائه مدرک زبان انگلیسی

2- داشتن دو توصیه نامه از اساتید رشته ها ی تحصیلی مرتبط

3- ارائه مدرک دانشگاهی

مراحل و شرایط اخذ مهاجرت به کانادا با تحصیل

برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل بایستی وقت سفارت کانادا داشته باشید به همین منظور به سفارت کانادا باید مراجعه کرد و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی ارائه گردد. برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس بایستی معدل دیپلم حداقل 14 باشد البته دانشگاه های برتر معدل بالاتری می خواهند. مدرک زبان آیلتس با نمره برای مقطع کارشناسی 6 و برای کارشناسی ارشد 6.5 و برای دکتری 7 مورد نیاز می باشد. مدرک کاشناسی با معدل حداقل 14  و توصیه نامه از اساتید الزامی می باشد.

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا با روش تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل برای هر مقطعی مدارک مشترکی همچون ارائه انگیزه نامه، ریز نمرات مقاطع گذرانده شده، داشتن توصیه نامه از اساتید، مدرک زبان  مورد نیاز می باشد. البته مدارک دیگری برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل باید ارائه شود که بستگی به دانشگاه مورد نظرتان دارد.

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

ویزای پیوست یا همراه مهاجرت به کانادا با تحصیل

شخصی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارد می تواند خانواده خود را نیز با اخذ ویزای توریستی، کار و یا تحصیل فرزندان با خود ببرد. این شرایط را کشور کانادا برای افرادی که به کشور قصد مهاجرت دارند ایجاد کرده است. تا افراد آسایش بیشتری داشته باشند و خیال آسوده تری داشته باشند.

تمدید ویزای مهاجرت به کانادا با تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل  و گرفتن اقامت مدت مشخصی دارد و چنانچه قبل از اتمام دوره تحصیلی اعتبار ویزا منقضی می شود بایستی حداقل 30 روز قبل برای تمدید آن اقدام شود. اگر اقدام نکنید شاید برای ادامه تحصیل و ماندن دچار مشکلاتی شوید.

شرایط سنی برای مهاجرت به کانادا با تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل برای تمام مقاطع تحصیلی و برای تمامی افراد در رده های سنی مختلف مکان پذیر است و هیچ محدودیتی ندارد. چنانچه بین مقاطع تحصیلی وقفه افتاده باشد برای دریافت ویزا مشکل ایجاد می کند. پس در صورتی که قصد مهاجرت برای تحصیل را دارید باید زودتر برنامه ریزی کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل برای متاهلین

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل برای متاهلین امکانپذیر می باشد. همسر و فرزندان شخص متقاضی با اخذ یکی از ویزاهای زیر می تواند در کانادا اقامت بگیرد.  ویزای توریستی، ویزای اجازه کار، ویزای همراه کانادا، ویزای تحصیل فرزندان در کانادا از جمله ویزاهایی است که خانوده متاهلین می توانند جهت دریافت آن اقدام کنند.

شرایط تحصیل و مهاجرت تحصیلی

سیستم آموزشی در کانادا شامل سه دوره آموزش ابتدایی، متوسطه (دبیرستان) و آموزش عالی (دانشگاه و کالج) می باشد. تحصیل در کانادا تا سن 16 سال اجباری می باشد. در این کشور علاوه بر مدارس عمومی مدارس خصوصی نیز وجود دارد و اکثر مدارس در دوران ابندایی و دبیرستان رایگان هستند. اما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه و یا کالج بایستی شهریه بپردازند.

شرایط کلی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیلی

شرایط کلی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

به  دلیل  داشتن امکانات رفاهی زیاد و دانشگاه های معتبر افرادی که تمایل به ادامه تحصیل دارند این کشور را انتخاب می کنند. در واقع مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل راحت ترین روش برای اخذ اقامت می باشد. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل دارای شرایط  و ضوابط ویژه ای می باشد.  ارائه مدرک زبان، داشتن وضعیت اقتصادی مساعد و عدم گپ تحصیلی بالا  از جمله ضوابطی است که روند پذیرش را تسریع می کند.  تحصیل در دانشگاه های این کشور پولی می باشد. لازم به ذکر است که  فرد متقاضی بایستی مدرکی دال بر پذیرش توسط دانشگاه های معتبر ارائه دهد. اگر شخص مدرک زبان نداشته باشد بایستی قبل از شروع کلاس ها دوره های زبان انگلیسی را بگذراند. برای پذیرفته شدن در دانشگاه های معتبر داشتن نمرا ت بالا در دروس تخصصی و معدل بالا تاثیر مستقیم دارد. توانایی فرد بایستی جهت پرداخت شهریه دانشگاه و زندگی در کانادا و برگشت به کشورش اثبات گردد.

گپ تحصیلی  در کانادا

اگر شخصی تمامی شرایط  جهت اخذ اقامت و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را داشته باشد و گپ تحصیلی بالایی  نداشته باشد روند صدور ویزای تحصیلی شان با موفقیت انجام می گیرد. بهترین زمان برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل  اتمام دوره دبیرستان است و چنانچه پس از دیپلم دارای گپ تحصیلی نباشد به راحتی می تواند پذیرش بگیرد. در حقیقت علت اصلی اهمیت نداشتن گپ تحصیلی جهت اخذ ویزا وقفه ای است که  بین  مقطع تحصیلی  می افتد و بحث  فراموشی مطالب درسی پیش می آید. از طرف دیگر اگر گپ تحصیلی بیشتر از 2 سال باشد ارائه رزومه اجباری می باشد تا مشخص شود فرد چه قدر از درس دور مانده است و طی این وقفه تحصیلی  تا چه حد با دروس مقاطع قبلی در ارتباط بوده است. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل با شرایط ویژه ای صورت می گیرد.

مواردی که باعث اختلال در روند صدور ویزای تحصیلی می گردد عبارتند از:

  • در صورتی که قصد اقامت کوتاه مدت داشته باشید
  • اگر شما از اعضای ارگان هایی مثل نیروهای مسلح باشید
  • اگر از اعضای خانواده یک نماینده خارجی باشید
  • عضویت در خانواده ای که پناهنده هستند
  •  یا در خواست پناهندگی داده اند

مهاجرت به کانادا از طریق مدرک دیپلم

از شرایط علاقه مندان به مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در کشور کانادا شرایط تحصیل با مدرک دیپلم می باشد. برای اخذ پذیرش از سوی دانشگاه ها در مقطع لیسانس و یا دوره های پزشکی باید مدرکی دال بر اتمام این دوره را ارائه دهید. در صورت ناقص بودن مدارک بایستی دوره ای به نام foundation یا پیش دانشگاهی را در کشور کانادا بگذرانید. کشورهایی همچون امریکا، انگلستان، کانادا و چک اهمیت بیشتری نسبت به دیگر کشورها برای گرفتن ویزای تحصیلی می دهند. ثبت نام در دوره پیش دانشگاهی محدودیت سنی دارد. افرادی که برای دوره پیش دانشگاهی ثبت نام می کنند سنشان حداکثر 21 سال می تواند باشد. در صورتی که سن متقاضی کمتر از 18 سال باشد بدون ارائه مدرک  زبان هم احتمال قبولی شان وجود دارد. ولیکن اگر سن شان بالاتر باشد ارائه مدرک TOEFLو IELTS اجباری می باشد.

مزیت تحصیل در کشور کانادا نسبت به سایر کشورها این است که شخص می تواند همراه با خانواده اش در این کشور اقامت کند که این مسئله  دغدغه ی بسیاری از خانواده ها می باشد. اگر شما دیپلم فنی و حرفه ای داشته باشید و دنبال شرایط مهاجرت به این کشور را دارید انتخاب کشور کانادا بهترین گزینه به شمار می رود. زیرا کشور کانادا در پی یافتن نیروی کار ماهر می باشد تا از این طریق اقتصاد کشورش بیش از پیش قوی شود و امکانات زیادی را در اختیار چنین افرادی قرار می دهد.

شرایط کلی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیلی

مهاجرت به کانادا با روش تحصیل در مقطع کاردانی

جهت جذب نیروی متخصص و کارآمد یکی از ایالت های کانادا به نام کبک  در پذیرش این رشته ها انعطاف بسیاری به خرج داده است. حتی در صورت نداشتن مدرک زبان فرانسه  می توان مدارک دیگر را ارائه داد.  سپس در مراحل بعدی  نسبت به دریافت مدرک زبان اقدام کنید. بیان این نکته حائز اهمیت است که رشته تحصیلی و نوع تخصصی که فرد دارد از مقطع تحصیلی اش مهم تر است.

مهاجرت به کانادا از طریق مقطع لیسانس

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یکی دیگر از راه های اخذ اقامت دائم به شمار می رود. مقدار شهریه پرداختی و همچنین ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دو عامل شهر انتخابی و رشته تحصیلی تان بستگی دارد و متفاوت خواهد بود. شهریه های دانشگاهی امکان دارد سالیانه تغییر کنند. جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا در مقطع فوق لیسانس بایستی شرایط و ضوابطی را رعایت کنید که از جمله آن ها به موارد زیر اشاره می کنیم.

 1- داشتن مدرک کارشناسی که 4 سال به طول انجامیده است

2- داشتن 3 توصیه نامه از اساتید قبلی

3- داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 6.5

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش دانشگاه ها نیز با هم متفاوت می باشد و ممکن است با توجه به رشته تحصیلی تان مدارک خاصی نیاز باشد. نکته مهم این است که  در اکثر دانشگاه های کشور کانادا ارائه مدرک زبان الزامی می باشد. داشتن مدرک زبان و تسلط کامل به زبان انگلیسی  جهت  تایید مدارک ضروری می باشد. اگر قصد دریافت کمک هزینه تحصیلی و یا بورسیه شدن را دارید بایستی  رزومه شما قوی باشد . داشتن مقالات علمی چاپ شده در نشریات بین المللی شرکت در کنفرانس های بین المللی  و سمینارها  شانس شما را برای بورسیه شدن افزایش می دهد.  هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به محل اقامت بستگی دارد.

مهاجرت به کانادا با روش تحصیل در مقطع دکترا

اقتصاد قوی کشور کانادا و ارزش قائل شدن برای پژوهشگران از نکات کلیدی است که دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری دارند را مجذوب می کند. حدود یک سوم فعالیت های پژوهشی در دانشگاه های کشور کانادا صورت می گیرد و نقش بسزایی در اقتصاد کشور کانادا ایفا می کند. شرایط تحصیل درکشور کانادا بر اساس دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت  می باشد. مدارکی که در همه دانشگاه ها مورد نیاز می باشد  شامل موارد زیر می باشد:

1- ارائه مدرک کارشناسی ارشد با نمرات قابل قبول و ااثبات توانایی فرد در انجام پژوهش

2- ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی که در برخی دانشگاه ها  بعضی دروس به زبان انگلیسی و بعضی به زبان فرانسه تدریس می شوند.

3- گرفتن نمره خوب در آزمون های  کارشناسی ارشد مثل GMAT یا GRE که در برخی دانشگاه ها گرفته می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.