بورسیه تحصیلی لهستان

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های بورس تحصیلی

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

بورسیه تحصیلی لهستان

در این مقاله قصد داریم به ارائه اطلاعاتی در مورد بورسیه تحصیلی لهستان بپردازیم اگر قصد دارید از بورس استفاده کنید در این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات لازم را بدست آورید. لهستان یکی از کشورهای اروپایی است که مراکز علمی بسیار معتبری دارد و کیفت آموزش و پژوهشی در این کشور بسیار بالاست.

کشور لهستان

از آنجا که هزینه تحصیل در بسیاری از کشورها بالاست حتی از کشورهای مهم اروپایی نیز به دلیل ارزان بودن هزینه تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند، با تحصیل در لهستان از طریق بورسیه تحصیلی لهستان می توانید از تحصیل رایگان یا ارزان و همچنین کمک هزینه تحصیلی برخوردار شوید. در بورس های تحصیلی مثل بورس دولتی نه تنها تحصیل به صورت رایگان می باشد بلکه به شما کمک هزینه زندگی نیز پرداخت می شود البته لازم است که شما تا حدودی بتوانید هزینه های زندگی خود را تامین کنید.

بورسیه تحصیلی لهستان

بورس یکی از راه های تحصیل در لهستان است که هم برای دانشجویان با تبعیت لهستانی و هم دانشجویان با تابعیت سایر کشورها داده می شود. دانشگاههایی در لهستان هستند که فقط بورسیه تحصیلی لهستان را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. برخی از بورس هم وجود دارد که برای پژوهش های علمی در نظر گرفته شده است.

البته اخذ بورسیه تحصیلی لهستان چندان راحت هم نیست چرا که سابقه تحصیلی و آموزشی شما در دریافت بورسیه تاثیر دارد. برای این که آگاهی داشته باشید کدام یک از دانشگاه های لهستان بورس ارائه می دهند به سایت دانشگاه ها مراجعه کنید چرا که همه دانشگاه های لهستان بورسیه ارائه نمی دهند. بورسیه هایی که در دانشگاه های لهستان ارائه می شود بیشتر در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد هستند.

بورسیه تحصیلی لهستان

شرایط کلی دریافت بورسیه تحصیلی لهستان

همان طور که گفته شد برای پذیرش در بورس شما نیازمند رزومه قوی هستید، باید نمرات شما در دوران دانش آموزی یا دانشجویی بالاتر باشد و سابقه پژوهشی خوبی نیز داشته باشید، سپس می توانید به وب سایت دانشگاه های لهستان رجوع کنید و از شرایط بورسیه آن ها مطلع شوید چرا که هر کدام از دانشگاه ها شرایط خاص خود را دارند که با همدیگر متفاوت هستند.

بعد از این که مدارک خود را ارسال کردید و توسط دانشگاه مورد نظر بررسی شد نتیجه پذیرش بورسیه اعلام می شود و اگر پذیرفته شدید سپس می توایند به سفارت لهستان مراجعه کنید و مدارک درخواستی را تحویل دهید و طبق راهنمایی های دانشگاه متبوع بقیه مراحل قابل انجام است.

 کسانی که از لحاظ مالی در شرایط خوبی نیستند معمولا نسبت به بقیه افراد در اولویت دریافت بورسیه تحصیلی لهستان هستند، یکی دیگر از شرایطی که تحصیل به وسیله بورسیه را در لهستان تسهیل می کند تحصیل همزمان در دو رشته است، آشنایی با زبان انگلیسی نیز از مقدمات پذیرش در بورسیه تحصیلی لهستان است.

انواع بورسیه تحصیلی لهستان

بورس انواع مختلفی دارد و بسیاری از بورسیه های تحصیلی این کشور در دسترس همگان است که از این لحاظ بسیار مناسب است. بورسیه تحصیلی که در لهستان ارائه می شود برای داخل این کشور، خارج آن و اتحادیه اروپا می باشند در لهستان هم دولت این کشور بورسیه های مختلف تحصیلی را ارائه می دهد و هم سازمان و بنیادهایی خاص بورس را ارائه می دهند.

بسیاری از کشورهای اروپایی و غیر اروپایی برای دانشجویان خود بورسیه تحصیلی دانشگاه های لهستان را اعطا می کنند، از مهم ترین بورسیه های تحصیلی لهستان می توانیم به بورس های بین المللی بنجامین گیلمن، بورس دیوید ال بورن، بورس اراسموس موندس، بورسیه تحصیل بنیاد کازیسکو و بورسیه تحصیلی فلوریو اشاره کنیم.

بورسیه بین المللی بنجامین گیلمن

یکی از انواع بورس، بورس های بین المللی بنجامین گیلمن این بورسیه بیشتر برای مقطع کارشناسی است، اهمیت بیشتر این نوع بورسیه تحصیلی به این دلیل است که کسانی که که از لحاظ مالی در شرایط خوبی قرار دارند می توانند تحت پوشش این بورسیه تحصیلی به تحصیل خود ادامه دهند،

بورسیه های مختلفی در بورسیه بنجامین گیلمن وجود دارد که در برخی از دانشگاه ها رشته های پزشکی نیز هستند. هدف از بورسیه گیلمن تنوع بخشیدن به بازار بین المللی لهستان است در سال بالغ بر 2300 بورسیه تحصیلی از نوع دولتی از دانشجویان کشورهای در حال توسعه در لهستان و کشورهای اروپایی بورسیه می شوند و می تواند یک فرصت خوب برای کسانی باشد که از لحاظ تامین هزینه های مشکل دارند.

زبانی که در دانشگاه های لهستان بدان تحصیل می شود، زبان های انگلیسی و لهستانی می باشد برای پذیرش در بورسیه تحصیلی لهستان شما باید مدرک زبان آیلتس با نمره بالای 6.5 داشته باشید تا بتوانید شانس خود را امتحان کنید.

بورسیه تحصیلی لهستان دیوید ال بورن

بورس های تحصیلی لهستان دیوید ال بورن از دیگر انواع بورسیه تحصیلی لهستان است و از بورسیه های معرف این کشور است و یک بورسیه رقابتی نیز محسوب می گردد، بورسیه دیوید ال بورن در سطح کارشناسی و ارشناسی ارشد ارائه می شود، به منظور تحصیل در زمینه زبان و فرهنگ با سپری کردن یک ترم تابستان و یا برنامه سالیانه مبلغی در حدود بیست هزار دلار به دانشجویان داده می شود.

برای فرصت های مطالعاتی دیوید ال بورن نیز که برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته شده است بیست و چهار هزار دلار در نظر گرفته می شود و هزینه ای در حد شش هزار دلار نیز داده می شود که به منظور تحصیل در زمینه زبان های داخلی است.

کسی که از بورسیه دیوید ال بورن پذیرفته می شود علاوه بر این که هزینه دوران تحصیل خود را دریافت می کند، می تواند به صورت رایگان یک سفر به محل زندگی خود نیز داشته باشد، بورسیه دیوید ال بورن به مدت یک سال و یا بر اساس طول مدت برنامه تحصیلی از دانشجویان حمایت می کند.

بورسیه تحصیلی لهستان دیوید ال بورن

بورسیه تحصیلی لهستان اراسموس موندوس

بورس اراسموس موندوس از دیگر بورسیه های تحصیلی لهستان محسوب می گردد این بورس به وسیله کمیسیون اروپا اعطا می شود که هدف از آن گسترش آموزش عالی و همکاری بین کشورهای اروپایی و کشورهای خارج از اروپاست. بورس اراسموس موندوس در تمامی مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری ارائه می شود و تمامی دانشجویان از نقاط مختلف جهان از آن می توانند استفاده کنند، دانشگاه های که در اروپا این نوع بورس تحصیلی را فقط برای مقاطع ارشد و دکتری ارائه می دهند بسیار اندک هستند.

بورسیه تحصیلی لهستان بنیاد کازیسکو

یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی لهستان، بورس بنیاد کازیسکو می باشد، این بورسیه تحصیلی لهستان که از سال 1925 کار خورد را آغاز کرده است برای تبادل دانشجویان و پژوهشگران بین لهستان و آمریکا می باشد. این بورسیه تحصیلی حاصل همکاری بنیاد کازیسکو با وزارت آموزش و پرورش لهستان است. بورسیه تحصیلی بنیاد کازیسکو برخلاف بورسیه های دیگر فقط مختص دانشجویان آمریکایی است و سایر کشورها را تحت پوشش خود قرار نمی دهد.

طول مدت زمان این بورس تحصیلی یک ترم و یا در حدود یکسال می باشد کسانی که می خواهند از این بورسیه تحصیلی استفاده کنند باید از لحاظ علمی در شرایط خوب باشند، در این بورسیه تنها هزینه های تحصیلی به دانشجو پرداخت می شود و بقیه هزینه ها از جمله سفر، خرید کتاب و… تحت پوشش قرار نمی گیرد، داشتن مدرک کارشناسی برای پذیرش در این بورسیه ضروری است.

بورسیه Tomaszkiewicz-Florio لهستان

یکی دیگر از بورسیه های لهستان، بورسیه Tomaszkiewicz-Florio می باشد، این بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی و دانش آموزان مناسب است که در طول تابستان برگزار می شوند و متقاضیان می توانند از دانشگاه های کراکوف جاگیلونیا، ژان پل دوم در لوبلین پذیرش بورسیه را بگیرند. این بورسه فقط هزینه های تحصیلی را تحت پوشش خود قرار می دهد و هزینه های محل اقامت و سفر را شامل نمی شود.

 کمک های مالی بورس که به صورت بین المللی هستند به منظور تحصیل در سطوح، رشته های مختلف برای مدت زمان معین ارائه می شود و لازم است که کسانی که نیاز به کمک های مالی دارند درخواست خود را فقط به دانشگاه محل تحصیل خود ارائه دهند. برای برخی از رشته های خاص از جمله مامایی و پرستاری حمایت های مالی بین المللی نیز وجود دارد، برای مطالعات پژوهشی در مقاطع کارشناسی ارشد نیز حمایت های مالی وجود دارد.

بورسیه تحصیلی لهستان دکترا

در دانشگاه های مختلف لهستان بورسیه های برای مقطع تحصیلی دکتری نیز وجود دارد، این بورسیه ها هم به صورت بین المللی و هم به صورت داخلی در کشور لهستان ارائه می شود، کسانی که سال ها در سطح دکتری تحصیل می کنند دانش لازم را در رشته تحصیلی خود به دست می آورند که نیازمند تلاش فراوانی است و کسانی که در دانشگاه های معتبر مثل دانشگاه های لهستان بتوانند مدرک دکتری خود را اخذ کنند از لحاظ آینده مسیر روشنی را پیش روی خود خواهند داشت.

دانشجویانی که در مقطع دکتر در بورس پذیرش می شود به مدت 4 الی 5 سال مشغول کارهای تحقیقاتی و پژوهشی می شوند که در اکثر موارد به آن ها حقوق نیز پرداخت می شود. تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های لهستان به دو صورت عادی و با پرداخت شهریه و یا بصورت بورسیه انجام می پذیرد حقوق ماهیانه دانشجویان دکتری در حدود 2000 دلار است. به منظور پذیرش در بورسیه تحصیلی کشور لهستان در مقطع دکتری لازم است که شخص متقاضی بورسیه تحصیلی لهستان دارای شرایط ذیل باشد:

  • از دانشگاه های معتبر دنیا شخص متقاضی باید مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد گرفته باشد و در حال حاضر نیز به مدارک دسترسی داشته باشد.
  • ضروری است که شخص متقاضی مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 6.5 داشته باشد.
  • جلب نظر مساعد استاد مشاور که شخص متقاضی را در تز دکتری راهنمایی می کند ضروری است.
  • داشتن کتاب، مقالات بین المللی و … لازم است.

 شخصی که تمامی پارامترهای فوق را یا بخشی از ان ها را داشته باشد از نظر پذیرش در بورسیه در اولویت قرار خواهد داشت.

بورسیه تحصیلی لهستان کارشناسی ارشد

بورس برای مقطع کارشناسی ارشد نیز اعطا می شود، دانشجویانی که دوران کارشناسی خود را در یک دانشگاه خوب گذرانده اند و از لحاظ علمی و پژوهشی نیز در سطح خوبی قرار دارند می توانند از این بورس استفاده کنند. کمک مالی که در مقطع ارشد تعلق می گیرد برای کسانی است که مدرک معتبر از کالج ها، دانشگاه ها، شرکت ها و… داشته باشند. مدت زمانی که مقطع ارشد در لهستان طول می کشد در حدود 1 الی 2 سال است. برای درخواست بورسیه در مقطع ارشد ارائه مدارک مربوط به سوابق تحصیلی، مدرک تسلط بر زبان، توصیه نامه از اساتید، مدارک شناسایی و… لازم است.

بورسیه تحصیلی لهستان کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی لهستان لیسانس

در مقطع لیسانس نیز بورسیه تحصیلی لهستان اعطا می شود، بورسیه های که برای مقطع کارشناسی در نظر گرفته شده اند و از طریق آن ها کمک های مالی اعطا می شود به دو صورت خصوصی و دولتی می باشد. بسیاری از دانشگاه های لهستان در مقطع کارشناسی دانشجویان بورسیه را می پذیرند، و به دنبال آن کمک های مالی نیز داده می شود البته پذیرش متقاضی و اعطای کمک ها چندان هم آسان نیست اول این که باید شایستگی های شخص متقاضی مشخص شود و دوم این که نیاز مالی داشته باشد. اکثر رشته های تحصیلی در لهستان خصوصا در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند و مدت تحصیل در دوره کارشناسی در حدود 3 الی 4 سال طول می کشد.

کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه

یکی از مهم ترین برنامه های بورس اعطای بورسیه تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان کشورهای در حال توسعه است، هدف این بورسیه تحصیلی ارتقای سطح آموزش و پرورش در کشورهای در حال توسعه است بر همین اساس هزینه دانشگاه و زندگی آن ها تامین می شود و می توانند در آینده به موفقیت شغلی دست پیدا کنند، این بورسیه در همه مقاطع و همچنین در موارد پژوهشی اعطا می شود.

بودجه بورس های تحصیلی

بورس انواع مختلفی دارد و با توجه به شرایط بورسیه ها مبلغی که برای بورسیه دریافت می شود و همچنین میزان کمک هزینه ای که برای کسانی که در بورس پذیرفته شده اند متفاوت است. با توجه به نوع بورسیه حتی ممکن است که بورسیه شما در لهستان کاملا رایگان باشد و یا این ممکن وجود دارد که مبلغی برای بورسیه در نظر گرفته شود البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که هزینه بورسیه تحصیلی لهستان نسبت به تحصیل معمولی در این کشور بسیار ارزان تر است و حتی در کشورهای معتبر اروپایی مثل انگلستان نیز برای کسب بورسیه لهستان رقابت وجود دارد.

مزایا و معایب بورسیه تحصیلی لهستان

بورسیه تحصیلی لهستان بیشتر از این که معایب داشته باشد دارای مزایا است. اولا شما می توانید در دانشگاه های معتبر یک کشور اروپایی تحصیل کنید و این امر موجب خواهد شد که شما در آینده از لحاظ اشتغال شرایط خوبی را داشته باشید دوم این که با بورس شما تحصیل ارزان و یا رایگان خواهید داشت و علاوه بر آن از کمک هزینه های تحصیلی و سایر مزایا نیز برخوردار خواهید شد. با تحصیل در لهستان شرایط شما برای اقامت در این کشور آسانتر خواهد شد، شاید مشکل زبان و تفاوت فرهنگی از مهم ترین معایب تحصیل در لهستان باشد.

سایر نوشته های بورس تحصیلی:

تحصیل در ژاپن

بورسیه تحصیلی ژاپن

ژاپن یکی از کشورهایی است که از نظر تحصیلی و آموزش در سطح بالایی قرار دارد و سالانه میزبان دانشجویان بورس بسیاری می باشد. دانشجویان

مطالعه »
تحصیل در نروژ

بورسیه تحصیلی نروژ

این روز ها دانشجویان زیادی علاقه دارند تا به کشور های دیگر برای تحصیل بروند. اخذ بورس تحصیلی می تواند یکی از راه هایی باشد

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند