بورسیه تحصیلی فرانسه

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های بورس تحصیلی

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

بورسیه تحصیلی فرانسه رشته MBA اینسد

کشور فرانسه یکی از کشور های پیشرفته و شناخته شده در جهان می باشد. یکی از نکات مثبت این کشور وجود دانشگاه ها با سطح علمی مناسب در این کشور است. بورسیه تحصیلی فرانسه از جمله مواردی است که بسیاری از دانشجویان به دنبال اخذ آن می باشند. این بورسیه در رشته های متفاوت و با مقدار های مختلف به دانشجویان داده می شود. در این مقاله به نکاتی راجع به انواع بورسیه تحصیلی فرانسه و نحوه اخذ آن اشاره می کنیم.

کشور فرانسه

کشور فرانسه با کشور هایی همچون آلمان،، ایتالیا، اسپانیا و لوکزامبورگ بلژیک، سوییس هم مرز بوده و جزو کشور های عضو پیمان شینگن است. اکثریت مردم کشور فرانسه به زبان فرانسوی صحبت می کنند. مردم فرانسه مردمی آرام و مهربان هستند که همواره شرایط مناسبی را برای مهاجران و گردشگران خارجی ایجاد می کنند. مردم جنوب کشور فرانسه نسبت به مردم شمال فرانسه بسیار خونگرم تر و مهمان نواز تر می باشند. با توجه به این که این کشور لائیک بوده و مذهب خاصی ندارد اما باز هم بیش از نیمی از مردم کشور فرانسه مذهب کاتولیک دارند.

قسمت اعظم دیگر این کشور بدون مذهب می باشد. صنعت گردشگری این کشور با توجه به وجود آثار و بنا های تاریخی متعدد دارای رونق بسیاری می باشد. این کشور به طور متوسط سالیانه میزبان 83 میلیون گردشگر از سراسر دنیا می باشد. کشور فرانسه با توجه به آب و هوای معتدلی که دارد دارای مناطق جنگلی و نیمه جنگلی بسیار زیادی است. این کشور جزو مناطق سرسبز قاره اروپاست و میانگین بارشی بالایی دارد. صنعت کشور فرانسه با توجه به موقعیت این کشور در میان کشور های صنعتی اروپایی دارای تاثیر صنعتی به سزایی در قاره اروپا و جهان است.

فرانسه چهارمین قدرت اقتصاد جهانی بوده و یکی از کشور های توسعه یافته اروپا است. از صنایع معروف این کشور می توان به هواپیما سازی، کشتی سازی، صنایع نظامی، فلز کاری و پتروشیمی اشاره کرد. میانگین حقوقی در کشور فرانسه دارای میزان بالایی است که با توجه به هزینه های زندگی این میزان درآمد بسیار مناسب می باشد. کیفیت آموزش عالی این کشور بسیار بالا بوده و دارای وضعیت مناسبی است.

بورسیه تحصیلی فرانسه

بورسیه تحصیلی فرانسه یکی از بورسیه های پر طرفدار در ایران می باشد. دعوت نامه تحصیلی یکی از روش های ساده برای پذیرش دانشجو می باشد. دعوت نامه در واقع نامه ای است که از طرف خویشان یا دانشگاه مد نظر در کشور مقصد و یا ارگان و شرکتی خاص که قصد جذب شما را به عنوان کارآموز دارد، به شما داده می شود. دعوت نامه تحصیلی می تواند از طرف دانشگاه، مرکز آموزش عالی و یا مدرسه خاصی برای فردی که صلاحیت دانشجو و یا دانش آموز بودن در محل مورد نظر را داشته باشد فرستاده می شود.

دعوت نامه تحصیلی از جمله دعوت نامه های مناسب برای افرادی است که خواستار ادامه تحصیل در تحصیلات تکمیلی را دارند می باشد. کشور فرانسه دارای انواع دانشگاه ها و مراکز تحصیلی سطح بالا در اروپاست. شما می توانید با گرفتن بورسیه تحصیلی فرانسه از عهده مخارج و هزینه های خود در طول تحصیل بر بیایید. در اکثر اوقات پس از پذیرش از شما تعهد گرفته می شود که پس از پایان دوران تحصیل به کشور خود بازگردید.

بورسیه تحصیلی فرانسه

سیستم آموزشی کشور فرانسه

کشور فرانسه دارای آموزش عالی بسیار متنوع و کارآمدی می باشد. این کشور بزرگ صنعتی دارای دانشگاه های معتبری می باشد که از جمله آن می توان به دانشگاه سوربن و پیرمری کوری اشاره کرد. جابه جایی و انتقال دانشجویان در سطح اروپا با سهولت خاصی انجام می شود. دانشجویان و پژوهشگران به راحتی می توانند از علم و تکنولوژی کشور های اطراف خود بهره بگیرند.

دوره های دانشگاهی در فرانسه همانند ایران می باشد. دوره لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می باشد. دوره لیسانس در کشور فرانسه همانند ایران بین 3 تا 4 سال بعد از دیپلم متوسطه می باشد. دوره فوق لیسانس معمولا 2 سال بوده و بعد از پایان دوره لیسانس می باشد. بعد از اتمام دوره فوق لیسانس دوره دکترا است که بین 3 تا 4 سال می باشد. دوره فوق لیسانس در فرانسه به هیچ عنوان مشابه ایران نمی باشد و مطالب تکراری نیست.

رشته های مختلف ارائه شده در بورسیه

کشور فرانسه دارای رشته ها و دانشگاه های متنوعی می باشد. بورسیه تحصیلی فرانسه شامل رشته های پزشکی تا مهندسی و حقوق می باشد. علی رغم کمک زیاد و بورسیه تحصیلی فرانسه هزینه های زندگی در فرانسه به خصوص در شهر های بزرگ آن بسیار بالا می باشد. در کنار هزینه های زندگی شهریه های سالیانه در دانشگاه های کشور فرانسه متفاوت می باشد. شهریه های دانشگاه های دولتی در سال چیزی در حدود 200 تا 600 یورو می باشد اما این رقم برای دانشگاه های خصوصی در حدود 10 هزار یورو می باشد.

هزینه زندگی در شهری مانند پاریس ماهیانه 1000 یورو می باشد که این مقدار در شهر های کوچک نصف می شود. رشته هایی که در دانشگاه های کشور فرانسه ارائه می شود عبارتند از حقوق و جرم شناسی، روانشناسی و علوم تربیتی، علوم، ادبیات و فلسفه، علوم اجتماعی و سیاسی و اقتصادی، پزشکی و دندانپزشکی، تربیت بدنی، انواع مهندسی و هنر و معماری می باشد.

انواع بورسیه تحصیلی فرانسه

بورسیه های تحصیلی مختلفی در کشور فرانسه ارائه می شود. در اینجا به 9 مورد از معروف ترین و بهترین بورسیه های تحصیلی اشاره شده است. شرایط دریافت و مقدار بورسیه در قسمت های بعدی ذکر شده است.

بورسیه تحصیلی فرانسه نوع عالی ایفل

بورسیه تحصیلی ایفل یکی از بورسیه های مناسب است که توسط وزارت خارجه کشور فرانسه ارائه می شود. این بورسیه برای جذب بهترین دانشجویان در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. دانشجویان کارشناسی ارشد که واجد شرایط اخذ این بورسیه می باشند 1181 یوررو و دانشجویان دکترا 1400 یورو دریافت می کنند. البته در کنار این مقادیر کمک های زیاد دیگری به دانشجو می شود. این کمک ها شامل هزینه های سفر، بیمه درمانی و فعالیت های فرهنگی می باشد.

انواع بورسیه تحصیلی فرانسه

بورسیه تحصیلی فرانسه نوع اکول نرمال سوپریور

این بورسیه تحصیلی از طرف دانشگاه اکول نرمال سوپریور می باشد و طی آن 30 دانشجوی با استعداد از طرف این دانشگاه برای اخذ بورسیه معرفی می شوند. دانشجویان باید در یکی از رشته های علوم پایه یا انسانی تحصیل کنند. این بورسیه به دانشجویان پذیرش شده به مدت 2 تا 3 سال ماهیانه 1000 یورو پرداخت می کند. این بورسیه به صورت سالیانه بوده و هر سال 30 دانشجو خارجی معرفی می گردد.

بورسیه تحصیلی فرانسه نوع امپر از موسسه ای ان اس لیون

این بورسیه تحصیلی که یکی از بورسیه های مناسب در کشور فرانسه می باشد توسط موسسه ای ان اس در شهر لیون ارائه می شود. این موسسه به دانشجویان برتر در رشته های هنر، علوم ریاضی، علوم اجتماعی و انسانی ماهیانه 1000 یورو پرداخت می کند. مدت زمان ارائه این بورسیه یک سال می باشد که با توجه به شرایط قابل تمدید می باشد.

بورسیه تحصیلی فرانسه نوع امیلی بوتمی

یکی دیگر از بورسیه های نسبتا مناسب در کشور فرانسه بورسیه امیلی بوتمی که توسط دانشگاه Science Po ارائه می شود. این بورسیه دارای تنوع زیادی می باشد و مقدار آن با توجه به رشته و شرایط دانشجو مشخص می گردد. بازه حدودی مقدار این بورسیه بین 5 تا 10 هزار یور برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و بین 3 تا 12 هزار یورو برای دانشجویان کارشناسی می باشد. این بورسیه به صورت سالیانه پرداخت می شود.

بورسیه تحصیلی فرانسه نوع کارشناسی ارشد دانشگاه لیون

یکی دیگر از بورسیه های معروف کشور فرانسه که توسط دانشگاه لیون ارائه می شود این بورسیه می باشد. این بورسیه مخصوص افراد مشغول به تحصیل یا جدید الورود در مقطع کارشناسی ارشد است که توسط دانشگاه لیون و یا موسسات وابسته به آن ارائه می شود. به دانشجویان پذیرفته شده ماهیانه 800 یورو به مدت 10 ماه پرداخت می شود.

بورسیه تحصیلی فرانسه نوع کارشناسی ارشد دانشگاه ساکلای پاریس

دانشگاه ساکلای شهر پاریس بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان برتر خارجی تدارک دیده تا این دانشجویان مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد خود را در این کشور بگذارنند. این بورسیه یکی از بورسیه های مناسب با پرداخت خوب می باشد. سالیانه به دانشجویان واجد شرایط این بورسیه 10 هزار یورو پرداخت شده که در کنار این کمک هزینه مخارج سفر و ویزا تا حد 1000 یورو به دانشجو پرداخت می شود.

بورسیه تحصیلی فرانسه نوع بنیاد فناوری گرنوبل

بنیاد فناوری گرنوبل یکی از موسسات معتبر و با سابقه در ارئه کمک هزینه به دانشجویان خارجی می باشد. این بورسیه تحصیلی به دانشجویان برتر خارجی که خواستار ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه می باشند ارائه می شود. مبلغ پرداختی این بورسیه هر نیم سال 5 هزار یورو می باشد.

بورسیه تحصیلی فرانسه رشته MBA دانشگاه  HES پاریس

یکی از بهترین و متنوع ترین بورسیه های تحصیلی فرانسه این بورسیه می باشد که توسط دانشگاه HES ارائه می شود. این بورسیه محدودیتی برای کشور و سوابق تحصیلی دانشجو قائل نشده است. این بورسیه به سه دسته کلی بورسیه های مبتنی بر نیاز، بورسیه های مبتنی بر شایستگی و بورسیه های مبتنی بر معیار و قوانین خاص می باشد. پرداختی های این بورسیه با توجه به شرایط دانشجو بین 6 تا 24 هزار یورو متغیر است.

بورسیه تحصیلی فرانسه رشته MBA اینسد

بورسیه تحصیلی فرانسه رشته MBA اینسد

یکی دیگر از بورسیه های کشور فرانسه بورسیه اینسد است. این بورسیه با توجه به تعداد محدود آن دارای رقابت سختی برای دریافت آن وجود دارد. این بورسیه به دو دسته کلی بورسیه های مبتنی بر نیاز و بورسیه مبتنی بر عدم نیاز تقسیم می شود. بورسیه های نیاز مربوط به نیاز مالی دانشجو بوده و بورسیه های عدم نیاز مربوط به ملیت، جنسیت، شایستگی، سوابق تحصیل و مهارت های دانشجو مرتبط است. این بورسیه در حدود 5 تا 25 هزار یورو متغیر است.

نکات مهم در اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه

در کشور فرانسه سالیانه 10000 یورو برای هر دانشجو توسط دولت هزینه می شود. که با توجه به ارائه انواع بورسیه تحصیلی فرانسه قسمتی از آن به دانشجو می رسد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه با توجه به کم بودن شهریه پایین می باشد. شهریه ها در دانشگاه های خصوصی کشور فرانسه بسیار سرسام آور می باشد و در صورت پذیرش از این دانشگاه ها حتما به دنبال بورسیه تحصیلی فرانسه باشید. در مقطع دکترا طبق قوانین شما می توانید هفته ای 35 ساعت کار کنید و هزینه های زندگی خود را تامین کنید.

سایر نوشته های بورس تحصیلی:

بورسیه تحصیلی روسیه رشته های پزشکی

بورسیه تحصیلی روسیه

قبل توضیح در مورد بورسیه تحصیلی روسیه ، باید به معرفی برخی نکات مهم در مورد بورس بپردازیم. کمک هزینه ای که مراکز عملی، دانشگاه

مطالعه »
شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه

شرایط جدید بورسیه تحصیلی ترکیه از دسته سوالاتی است که بارها از وکیل مهاجرت پرسیده می شود. زمانی که می خواهید به کشوری سفر کنید

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند