بورسیه تحصیلی یونان

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های بورس تحصیلی

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

تحصیل در یونان

دریافت بورسیه تحصیلی در خارج از کشور این روز ها در بین دانشجویان بسیار پر رونق شده است. دانشجویان زیادی علاقه به تحصیل در کشورهای اروپایی همانند یونان و دریافت بورسیه تحصیلی یونان را دارند. این که چگونه و از چه راه هایی می توانید این بورسیه را کسب نمایید و نیاز به چه اطلاعاتی دارید را می توانید به طور کامل در این نوشتار مطالعه کنید و پس از آن با اطمینان به سراغ دریافت بورسیه تحصیلی یونان بروید.

کشور یونان

یونان یکی از کشور های اروپایی است که در طی چند سال گذشته بحران های مالی زیادی را از سر گذرانده است. یونان یکی از کشور های توشعه یافته و تراز اول به شمار می رود و یکی از اعضا اتحادیه اروپا نیز می باشد. می توانید یونان را به مهد فرهنگ و تمدن مغرب زمین به حساب بیاورید. پایتخت این کشور آتن می باشد و از شهر های بزرگ آن می توان به سالونیک، پاتراس، هراکلیون اشاره نمود.

تحصیل در یونان

شما اگر قصد دارید که تحصیلات عالیه خود را در یک کشور خارجی سپری کنید به عنوان یکی از کشور های میان رده در بحث آموزش، یونان می تواند یکی از گزینه های مناسب برای تحصیل در خارج از کشور باشد. هزینه های زندگی در یونان به اندازه نروژ و یا برخی از کشور های گران اروپایی نیست و از این رو می توانید یک زندگی ارزان تر را نسبت به کشور های بالارده در بخش تحصیل و آموزش تجربه نمایید.

قبل از اینکه بخواهید برای یکی از دانشگاه های یونان مدارک خود را ارسال نمایید لازم است تا اطلاعات خود را از مقاطع تحصیلی موجود در یونان کامل نمایید. این که مدت زمان هر مقطع تحصیلی چقدر می باشد و به طور کلی چه رشته هایی را می توانید در هر مقطع برای ادامه تحصیل انتخاب نمایید از جمله اطلاعاتی می باشند که قبل از اقدام برای تحصیل در این کشور باید درباره آن ها اطلاعات لازم را کسب کرده باشید.

تحصیل در یونان

بورسیه تحصیلی یونان

بورسیه تحصیلی یونان به افرادی تعلق می گیرد که قصد دارند برای تحصیل در دانشگاه های یونان ثبت نام نمایند. اگر شما موفق به اخذ بورسیه تحصیلی یونان نشدید لازم است تا برای تحصیل در یونان مبلغی را به عنوان شهریه دانشگاه خود پرداخت نمایید همچنین سایر هزینه ها نظیر محل اقامتتان در یونان نیز بر عهده خودتان می باشد. باید به نکاتی از قبیل هزینه های زندگی در یونان نیز توجه کنید. البته این شرایط برای زمانی است که نتوانسته باشید بورسیه تحصیلی یونان را کسب کنید. ولی ما قصد داریم تا به طور کامل روش هایی که می توانید بورسیه تحصیلی یونان را کسب کنید را به شما بگوییم تا بتوانید به آسانی در این کشور زیبا تحصیل نمایید.

شما وقتی به عنوان یک دانشجوی خارجی به یونان بروید و بخواهید در این کشور به تحصیل مشغول شوید. نظام آموزشی یونان شرایطی را برای راحتی بیشتر شما فراهم نموده است. برای این که بتوانید در یونان با خیالی آسوده تحصیل کنید دولت یونان برای شما تسهیلات خاصی را مد نظر گرفته است که می توانید با کسب بورس مخارج ماهیانه خود را پرداخت کرده و دیگر نگران هزینه های جاری زندگی در این کشور نباشید. مبلغی که برای هر مقطع تحصیلی در این کشور به دانشجویان پرداخت می شود متفاوت می باشد و بسته به مقطع تحصیلی شما در این کشور بورسیه تحصیلی یونان شما نیز مبلغی متغیر خواهد بود.

انواع بورسیه های تحصیلی یونان

انواع مختلفی بورسیه تحصیلی یونان در این کشور وجود دارد که می توانید به تناسب شرایط خود و همچنین نمره ها و رزومه ای که ارائه می دهید یکی از این بورسیه تحصیلی یونان را انتخاب نمایید حال به بررسی هر یک از بورسیه های موجود در این کشور می پردازیم. همچنین شرایط هر یک و مدارک مورد نیاز برای هر کدام از این بورس را بررسی خواهیم کرد.

بورسیه تحصیلی یونان در مقطع کارشناسی

شما اگر می خواهید بعد از فراغت از تحصیل در دبیرستان و اخذ مدرک دیپلم خود به این کشور برای ادامه تحصیل بروید لازم است تا با شرایط این مقطع در یونان و همچنین رشته هایی که در دانشگاه های این کشور تدریس می شود آشنا شوید.

برای شروع لازم است بدانید که دوره کارشناسی در یونان همانند کارشناسی در ایران معمولا حدود سه تا چهار سال به طول می انجامد. شما می توانید در این دوره به تحصیل رایگان در دانشگاه های این کشور مشغول شوید. همچنین در طول این دوره می توانید از خدمات درمانی رایگان نیز بهره مند شوید. حال اگر بتوانید بورسیه تحصیلی نیز کسب نمایید ،می توانید به صورت ماهیانه مبلغی را به عنوان کمک هزینه تحصیلی و همچنین هزینه های سفر خود دریافت نمایید و با خیالی آسوده و بدون دغدغه به تحصیل در این کشور مشغول شوید.

بورسیه تحصیلی یونان در مقطع کارشناسی ارشد

برای اینکه در یونان و در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل نمایید لازم است بدانید که مدت زمان این مقطع دو سال می باشد و هدف کلی این دوره نظیر کارشناسی ارشد در ایران بالا بردن تخصص دانشجویان در رشته تحصیلی شان می باشد به طوریکه بتوانند در بازار کار موفقیت بیشتری کسب نمایند.

همچنین باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که زبان تدریس در بیشتر رشته های در مقطع کارشناسی ارشد زبان یونانی می باشد. البته سایر رشته ها  نیز به زبان انگلیسی تدریس می شوند. لذا شما می توانید برای ورود به دانشگاه های یونان دوره آموزش زبان یونانی را در این کشور سپری نمایید که چیزی حدود هزار و پانصد یورو برای شما آّب می خورد. البته برای رشته های انگلیسی داشتن مدرک زبان معتبر نظیر تافل و آیلتس کفایت می کند. تنها نکته مهم داشتن مدرک زبان می باشد زیرا بدون این مدرک نمی توانید در یونان تحصیل و یا بورسیه تحصیلی یونان را کسب نمایید.

 احتمال اخذ بورسیه برای شما در دوره کارشناسی ارشد بسیار بالاست. زیرا بورس در مقطع کارشناسی بیشتر برای افراد اروپایی و یا خود دانشجویان یونانی می باشد. شما در بورسیه تحصیلی یونان مبلغی در حدود 600 یورو را به عنوان مقرری ماهیانه دریافت می کنید. این مبلغ برای دانشجویانی است که از کشور های در حال توسعه برای تحصیل به یونان می روند. همچنین شما می توانید در مزایایی نظیر غذای رایگان و مواد و وسایل آموزشی رایگان نیز در این بورس بهره مند شوید. 1000 یورو نیز برای هزینه های سفر به شما تعلق می گیرد.

انواع بورسیه های تحصیلی یونان

بورسیه تحصیلی یونان در مقطع دکترا

این مقطع حدود سه سال طول می کشد که در این دوره لازم است تا به عنوان پروژه یک موضوع انتخاب کنید و روی آن تحقیق نمایید پس از آن مراحل دفاع از پایان نامه می باشد. لازم به ذکر است که بورسیه تحصیلی یونان مربوط به دوره دکترا مبلغ بیشتری می باشد و شما به طور ماهیانه تا 1300 یورو را دریافت می کنید همچنین می توانید از 300 تا 1000 یورو را به عنوان هزینه های سفر خود دریافت نمایید.

بورسیه تحصیلی دولتی یونان

اگر موفق به دریافت این بورسیه تحصیلی یونان شوید می توانید از مزایای فوق العاده آن نظیر حقوق ماهیانه، هزینه سفر و هزینه های مختلف نظیر اقامت را دریافت نمایید. به طور مثال شما با دریافت این بورس می توانید ماهیانه ششصد یورو دریافت نمایید که این مبلغ مخصوص دانشجویان خارجی می باشد. همچنین می توانید کتاب و وسایل آموزشی خود را نیز به طور رایگان دربافت نمایید.

برای هزینه های سفر شما نیز به تقریبی مبلغی در حدود هزار یورو در نظر گرفته شده است. می توانید همچنین مبلغی در حدود 150 یورو را جهت هزینه های مربوط به اقامت شما و پیدا کردن یک محل مناسب برای زندگی نیز به شما تعلق خواهد گرفت.

اگر موفق به کسب این بورس شوید می توانید از مزایایی نظیر عدم پردخت مالیات نیز بهره مند شوید. همچنین برای دوره کارشناسی ارشد که لازم است در برخی از رشته ها زبان یونانی را بلد باشید، دوره های رایگان زبان یونانی نیز برای شما برگزار خواهد شد. برای ثبت نام برای کسب این بورس می توانید به سفارت یونان سری بزنید.

بورسیه موسسه Marie Sklodowska Curie

اگر به تحقیق و پژوهش در رشته های بیولوژی و مهندسی بیولوژی علاقه مند هستید و در یکی از رشته های علوم زیستی، زیست شناسی، میکروبیولوژی، دامپزشکی، زیست ماده و رشته هایی از این دست در دوره های کارشناسی و یا کارشناسی ارشد شرکت می کنید می توانید به سراغ دریافت این بورس بروید.

شما مجاز هستید که در مدت زمانی سه ساله تحقیقات خود را دنبال کنید و بعد از این مدت بورسیه شما پایان می یابد. شما برای اینکه بتوانید این بورسیه تحصیلی یونان را کسب نمایید راه طولانی را پیش رو دارید. زیرا این موسسه در هر سال تنها دو نفر را پذیرش می کند. برای اینکه بتوانید بیشترین شانس را در پذیرش این بورسیه تحصیلی یونان داشته باشید لازم است تا یک رزومه قوی و کامل ارائه دهید.

هر چه تعداد مقالات مرتبط شما بیشتر باشد شانس شما نیز برای دریافت این بورسیه تحصیلی یونان بیشتر خواهد شد. شرایطی که برای دریافت این بورس تحصیلی وجود دارد کمی سخت می باشد برای مثال شما نباید در دوره دکترا بورسیه شده باشید و نباید قبل از این که به استخدام این موسسه در بیایید بیش از دوازده ماه در یونان سکونت داشته باشید. همچنین از سایر شرایط این موسسه برای اعطا بورسیه تحصیلی یونان می توان به روان بودن در مکالمه و نوشتار انگلیسی، دارا بودن روحیه مستقل و علاقه به کار گروهی، مسئولیت پذیری و مهارت بالا در برقراری ارتباط اشاره نمود.

بورسیه موسسه Stavros Niarchos

شما می توانید در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترا از این بورس استفاده نمایید. این بورس تحصیلی شامل دو بخش می باشد: بخش اول آن که مخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد می باشد در رشته های حکومت داری و سیاست می باشد پذیرش سالیانه تنها ده نفر را دارد. در این دوره مبلغی در حدود 3500 یورو برای هر دانشجو در نظر گرفته شده است.

پذیرش این موسسه در بخش دوم نیز ظرفیتی ده نفره دارد که این بار مخصوص دانشجویان دکترا می باشد. مبلغی که برای دانشجویان دکترا برای تحقیقاتشان در زمینه هایی نظیر جامعه مدنی و اصالت خواهی در نظر گرفته شده است نه هزار یورو می باشد.

شما اگر قصد دریافت این بورسیه تحصیلی را دارید لازم است تا از مهارت های بالای تحصیلی و همچنین سطح آگاهی زیادی درباره حکومت داری مدرن اروپا و مفاهیم بین المللی در این زمینه برخوردار باشید. در طول این بورسیه تحصیلی یونان می توانید دانش و مهارت های شغلی خود را در این بخش ها افزایش دهید.

بعد از ارسال مدارک و رزومه خود به صورت الکترونیکی در مرحله بعد دعوت به مصاحبه انجام خواهد شد که توسط یک کمیته متشکل از اساتید برجسته این موسسه صورت می گیرد.

بورسیه موسسه Marie Sklodowska Curie

بورسیه زبان های خارجی اراسموس

موسسه اراسموس یکی از مهم ترین موسسات در زمینه بورسیه تحصیلی در یونان و اروپا می باشد. شما می توانید به عنوان یکی از داوطلبین استفاده از بورسیه تحصیلی یونان این موسسه در بین پنجاه نفری که هر ساله بورس به آن ها تعلق می گیرد، قرار بگیرید. این بورس تحصیلی برای یادگیری زبان یونانی و سمینار های فرهنگی می باشد.

اگر شما تا به حال از این بورس استفاده نکرده اید می توانید یکی از واجدین شرایط دریافت آن باشید. همچنین برای این که بتوانید از این بورسیه تحصیلی یونان استفاده نمایید لازم است تا مدرک دانشگاهی خود را اخذ نموده باشید. اگر حتی دانشجوی سال آخری نیز باشید نمی توانید از این بورس تحصیلی استفاده نمایید.

دانشگاه های مطرح یونان

یونان دارای بیست و چهار دانشگاه معتبر و مطرح در سطح جهانی می باشد که می توانید لیستی از آن ها را در ذیل مشاهده نمایید.

  • Aristotle university of Thessaloniki
  • National and kapodistrian university of Athens
  • National technical university of Athens
  • University of patras
  • University of ionnina
  • University of crete
  • University of Piraeus
  • University of Aegean
  • University of central Greece

سایر نوشته های بورس تحصیلی:

تحصیل در کرواسی

بورسیه تحصیلی کرواسی

تحصیل در بهترین مراکز دانشگاهی با امکانات عالی آموزشی و همچنین اساتید و مدارک دانشگاهی معتبر از دغدغه ها و خواسته هر دانشجو و فرد

مطالعه »
بورسیه تحصیلی دانشگاه نیوکاسل استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا

آیا تمایل دارید در خصوص بورسیه تحصیلی استرالیا اطلاعاتی کسب کنید؟ شرایط بورسیه تحصیلی استرالیا چیست؟ قطعا افرادی که قصد دارند برای تحصیل به استرالیا

مطالعه »
بورسیه تحصیلی فنلاند (EDUFI)

بورسیه تحصیلی فنلاند

فنلاند کشوری در اروپا و در همسایگی کشورهای نروژ، سوئد، استونی و روسیه می باشد. این کشور به دلیل داشتن برترین سیستم های آموزشی دنیا

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند