بورسیه تحصیلی نروژ

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های بورس تحصیلی

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

تحصیل در نروژ

این روز ها دانشجویان زیادی علاقه دارند تا به کشور های دیگر برای تحصیل بروند. اخذ بورس تحصیلی می تواند یکی از راه هایی باشد که بتوانید در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید. بورسیه تحصیلی نروژ این روز ها خواستاران زیادی دارد. دانشجویان و یا علاقه مندان به تحصیل در نروژ مطمئنا به فکر اخذ بورسیه تحصیلی نروژ افتاده اند. حال ما به شما راه ها و روش هایی که می توانید با آن بورسیه تحصیلی نروژ را بگیرید، خواهیم گفت همچنین مواردی دیگری از قبیل دانشگاه های مهم نروژ که می توانید به مقصد آن ها بورسیه تحصیلی نروژ را کسب کنید.

کشور نروژ

نروژ یک کشور در بخش غربی شبه جزیره اسکاندیناوی می باشد که به صورت پادشاهی مستقل و متمرکز اداره می شود. این کشور جزء اتحادیه اروپا نیست ولی هم اکنون روابط نزدیکی را با این اتحادیه و همچنین ایالات متحده آمریکا دارد. این کشور یک کشور قدرتمند دارای پایه های اقتصادی مستحکم می باشد که می تواند مقصد مناسبی برای زندگی در خارج از ایران به شمار بیاید. همچنین از لحاظ سطح زندگی نروژ توانسته است جزء کشور هایی قرار گیرد که شهروندان آن بیشترین رضایتمندی را از وضع معیشتی خود دارند.

تحصیل در نروژ

نروژ می تواند یکی از مقصد های خوب برای ادامه تحصیل در خارج از ایران به شمار برود. می توانید با روش هایی که در ادامه خواهیم گفت به راحتی بورسیه تحصیلی نروژ را کسب کرده و برای ادامه تحصیل به این کشور بروید. همچنین نروژ به خاطر دارار بودن امکانات رفاهی فراوان و همچنین دانشگاه های تراز اول دنیا توانسته است این روز ها تبدیل به درخواست های اول برای اخذ بورسیه تحصیلی شود و بورسیه تحصیلی نروژ به یکی از پر طرفدار ترین بورسیه ها بین دانشجویان تبدیل شود.

تحصیل در نروژ

بورسیه تحصیلی نروژ

نروژ هم اینک توانسته است بهترین شرایط را برای دانشجویان آن هم در بین سایر کشور های اروپایی ارائه دهد. شما می توانید از امکان تحصیل رایگان در این کشور بهره مند شوید و به آسانی بورس را کسب کنید. البته نکته مهمی که باید در این باره بدانید این است که زندگی کردن در نروژ چندان ارزان نیست و اگر شما بورس را اخذ کرده و به طور رایگان در دانشگاه های نروژ شروع به تحصیل نمودید سایر هزینه های شما نظیر هزینه اجاره، خورد و خوراک و مواردی از این دست تماما بر عهده خودتان می باشد.

که البته این امر چندان آسان نیست زیرا نروژ یک کشور گران به شمار می رود. پس اگر قصد تحصیل در نروژ را بدون بورسیه تحصیلی نروژ دارید باید این نکته را در نظر داشته باشید که تمکن مالی شما مهم می باشد و باید بتوانید از پس هزینه های زندگی در نروژ بر بیایید.

دریافت بورسیه تحصیلی نروژ

شما بعد از گرفتن بورسیه تحصیلی نروژ می توانید به عنوان یکی از دانشجویان نروژی در این کشور زندگی نمایید و همان مقدار پولی را دریافت خواهید کرد که برای بورس به دانشجویان نروژی پرداخت می گردد. همچنین لازم است تا این نکته را بدانید که چهل درصد مبلغ دریافتی شما در بورسیه تحصیلی نروژ به صورت کمک هزینه و شصت درصد مابقی به صورت وام می باشد.

اگر شما پس از پایان دوره تحصیلی خود قصد برگشت به کشور مادری خود را داشته باشید دیگر لازم نیست وام خود را بازپرداخت نمایید. ولی اگر در نروژ بمانید یا به هر کدام از کشور های دیگر بجز کشور مادری خود بروید حتما باید مبلغ وام خود را پرداخت کنید.

مقاطع تحصیلی مختلف در نروژ

سیستم و نظام آموزشی در نروژ تفاوت چندانی با ایران ندارد و مقاطع تحصیلی در دوره های دانشگاهی و آکادمیک همانند ایران می باشد. می توانید بورسیه تحصیلی نروژ را برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و فوق دکترا اخذ نمایید. بورسیه تحصیلی نروژ برای هر مقطعی شرایط خاصی دارد که در این نوشتار نیز قصد ما بر همین است تا به طور کامل تمام موارد مهم و ضروری را به شما معرفی کنیم و شما را در گرفتن بورسیه تحصیلی نروژ راهنمایی کنیم.

دوره کارشناسی در نروژ

اگر قصد دارید بلافاصله پس از اتمام دبیرستان و اخذ مدرک دیپلمتان به نروژ برای ادامه تحصیل و انتخاب یک رشته دانشگاهی خوب سفر کنید باید بدانید که دوره کارشناسی در نروژ سه سال می باشد و تحصیل در این مقطع به زبان نروژی می باشد. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید برای بورس در مقطع کارشناسی این است که به خاطر تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان نروژی ، لازم است یک دوره یکساله آموزش زبان نروژی را بگذرانید. پس از آن می توانید وارد دانشگاه مورد نظر خود شده و به تحصیل مشغول شوید.

 نکته بسیار مهم دیگری که باید حتما برای اخذ بورسیه تحصیلی نروژ در مقطع کارشناسی بدانید این است که نمی توانید بلافاصله با مدرک دیپلم اقدام به بورسیه تحصیلی نروژ نمایید. حتما باید یکسال تحصیلات دانشگاهی را در ایران گذرانده باشید. حال این یک سال می تواند دوره اخذ فوق دیپلم و یا دو ترم تحصیلی در یکی از دانشگاه های ایران باشد.

دوره کارشناسی ارشد در نروژ

اگر بعد از اتمام دوره کارشناسی خود و اخذ مدرک لیسانس به فکر تحصیل در یک کشور خارجی افتاده اید می توانید بورسیه تحصیلی نروژ را در مقطع کارشناسی ارشد دریافت کنید. دوره کارشناسی ارشد در نروژ نیز همانند ایران اغلب دوساله می باشد. نکته ای باید در نظر داشته باشید این است که برخی از رشته هایی که در مقطع کارشناسی ارشد در نروژ ارائه می شود به زبان نروژی می باشد. لذا لازم است تا همانند دوره کارشناسی یک سال آموزش زبان نروژی را پشت سر گذاشته باشید. البته لازم به ذکر نیز می باشد که بیشتر رشته های تحصیلی در نروژ و در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی می باشد.

مقطع دکترا و فوق دکترا در نروژ

دوره دکترا در نروژ نیز شرایط خاصی دارد. می توانید به عنوان یک دانشجوی دکترا از بورسیه تحصیلی نروژ استفاده کنید و همانند دانشجویان نروژی مبلغی را به صورت ماهیانه دریافت نمایید. البته باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که همه موسسات و دانشگاه های نروژ دوره دکترا و فوق دکترا را ارائه نمی دهند و باید برای پیدا کردن دانشگاه خوب کمی بیشتر جست و جو نمایید. تدریس این مقطع در نروژ نیز به زبان انگلیسی می باشد لذا لازم است تا مدارک زبان معتبری را برای اخذ بورسیه تحصیلی نروژ در مقطع دکترا ارائه نمایید.

دریافت بورسیه تحصیلی نروژ

انواع بورسیه تحصیلی در نروژ

نروژ یکی از کشورهایی است که امکان تحصیل به صورت رایگان در آن فراهم می باشد شما می توانید به آسانی یک بورسیه تحصیلی رایگان به مقصد هر یک از دانشگاه های نروژ بگیرید. نکته مهم دیگری که لازم است به آن توجه کنید انواع بورسیه تحصیلی نروژ می باشد. چون نروژ برای دانشجویان خارجی یکی از کشور های گران از جهت زندگی به شمار می رود لذا لازم است تا بتوانید یک بورس مناسب را نیز همراه با پذیرش در دانشگاه دلخواه تان اخذ نمایید.

بورسیه تحصیلی نروژ به شما امکان این را می دهد تا به صورت رایگان در دانشگاه های نروژ تحصیل کنید و حتی به شما حقوق ماهیانه ای را برای پرداخت اجاره بها، هزینه خورد و خراک و مواردی از این دست می دهد. شما می توانید یک بورسیه تحصیلی نروژ متناسب با شرایط خود را اخذ کرده و به تحصیل در این کشور مشغول شوید.

کمک های مالی ترمی

این بورسیه تحصیلی نروژ به شما در تمامی مقاطع  اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا داده می شود. این مبلغ برای مدت 1 تا 3 ماه در هر ترم تحصیلی به شما تعلق می گیرد که شامل هزینه های روزمره شما در نروژ نظیر خورد و خوراک، مسکن و حمل و نقل نیز می باشد. این بورسیه تحصیلی نروژ یکی از مناسب ترین بورسیه های تحصیلی در این کشور می باشد که اگر موفق به اخذ آن شدید می توانید با خیال آسوده در این کشور به تحصیل مشغول شوید و دیگر نگران هزینه های گزاف زندگی در نروژ نباشید.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در نروژ

بعد از این که توانستید رشته مورد نظر خود و دانشگاه خود را در نروژ پیدا کنید لازم است تا مدارک مورد نیازی که از طرف دانشگاه به شما اعلام می شود را تکمیل و برای آن ها ارسال نمایید. شما لازم است تا حداقل آیلتس 5 را داشته باشید و برای تافل نیز باید نمره ای در حدود 500 داشته باشید.

درباره زمان ثبت نام در دانشگاه های نروژ نیز باید به این نکته اشاره نماییم که این امر بستگی به دانشگاه مورد نظر شما دارد ولی به صورت معمول و رایج زمان ثبت نام از یک اکتبر تا یک دسامبر هر سال می باشد. دانشگاه های این کشور یکبار در سال پذیرش دارند و شما عزیزان به عنوان متقاضی برای بورسیه تحصیلی نروژ باید در این بازه های زمانی اقدام نمایید. اگر هم شرایط شما مورد قبول دانشگاه های نروژ واقع شد می توانید نتایج آن را در اردیبهشت مشاهده کرده و به عنوان ورودی ترم پاییز به نروژ بروید.

مدت زمان اقامت در نروژ

شما بعد از این که موفق به کسب بورسیه نروژ شدید برای تحصیل در این کشور لازم است تا نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایید. ویزای تحصیلی نروژ به صورت معمول دارای اجازه اقامت یک ساله در این کشور می باشد. همچنین پس از این که یک سال اقامت شما در نروژ به پایان رسید می توانید به اداره مهاجرت در این کشور مراجعه کرده و نسبت به تمدید آن اقدام نمایید. همچنین نکته دیگری که قابل ذکر است این مورد می باشد که شما یک ویزای نروژ از نوع D اخذ نموده اید به این معناست که می توانید در 26 کشور عضو شنگن به راحتی تردد کنید و در هر یک از این کشور ها نیز به مدت نود روز می توانید اقامت داشته باشید.

مدت زمان اقامت در نروژ

دانشگاه های نروژ

می توانید در نروژ انواع دانشگاه های دولتی و همچنین مراکز آموزش خصوصی را پیدا کنید. همچنین شما می توانید شانس تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا را نیز داشته باشید.

می توانید برای تحصیل در یک دانشگاه خوب و باکیفیت در نروژ به سراغ دانشگاه برگن بروید. این دانشگاه دارای شش دانشکده اعم از پزشکی، دندانپزشکی، ریاضی، حقوق، علوم انسانی، علوم اجتماعی و روانشناسی می باشد. این دانشگاه یکی از پر مخاطب ترین دانشگاه های نروژ برای افراد خارجی می باشد به طوریکه یک سوم فارغ التحصیلان مقطع دکترا در این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند.

دانشگاه علوم و تکنولوژی نروژ نیز از مهم ترین دانشگاه های این کشور و مقصد بسیاری از دانشجویان خواهان بورسیه تحصیلی نروژ می باشد. در حال حاضر 39 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.

دانشگاه علوم زیستی نروژ :در این دانشگاه می توانید به تحصیل در هر یک از دانشکده های آن اعم از علوم و تکنولوژی محیط زیست، علوم اجتماعی، دانشکده دامپزشکی و علوم پزشکی مشغول شوید.

تعداد دانشگاه های مطرح در نروژ کم نیست و ما نیز قصد نداریم به بررسی یک به یک آن ها بپردازیم. شما نیز اگر قصد ادامه تحصیل در نروژ را دارید لازم است تا از قبل اطلاعات کامل و دقیقی از دانشگاه مقصد خود داشته باشید و بتوانید بورسیه تحصیلی نروژ را به آسانی اخذ نمایید.

سایر نوشته های بورس تحصیلی:

بورس در مقطع فوق لیسانس در دانمارک

بورسیه تحصیلی دانمارک

بورسیه تحصیلی دانمارک امروزه مورد علاقه بسیاری از دانشجویان مختلف دنیا از جمله ایران شده است.واکثر دانشجویان ممتاز و بااستعداد ایران از بورسیه تحصیلی دانمارک  استفاده

مطالعه »
تحصیل در کرواسی

بورسیه تحصیلی کرواسی

تحصیل در بهترین مراکز دانشگاهی با امکانات عالی آموزشی و همچنین اساتید و مدارک دانشگاهی معتبر از دغدغه ها و خواسته هر دانشجو و فرد

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند