بورسیه تحصیلی هند

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های بورس تحصیلی

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

بورسیه فنی کولومبو

بورسیه تحصیلی هند انواع مختلفی دارد که مهمترین آن بورسیه ای است که از جانب دولت کشور هندوستان ارائه می گردد. دولت هندوستان سالانه بورسیه تحصیلی بسیاری را به دانشجویانی که قصد تحصیل در هند را دارند ارائه می نماید و اکثر بورسیه های تحصیلی کشور به جهت تبادل فرهنگ، گسترش فرهنگ و ارتباطات هند با سایر نقاط دنیا صورت می پذیرد.

تحصیل در هند به طور سالیانه متقاضیان زیادی دارد و از همین جهت سالانه افراد بسیاری در صدد بورسیه در هند هستند. اغلب افراد با مقاصد مهاجرت و یا تحصیل طالب بورسیه تحصیلی هند می باشند. در این مقاله در رابطه با بورسیه تحصیلی هند و انواع بورسیه تحصیلی هند اطلاعات کامل در اختیار شما قرار خواهیم داد.

کشور هندوستان

کشور هند در جنوب قاره آسیا قرار دارد و پایتخت آن دهلی نو است. هند همیشه به عنوان کشوری شناخته شده است که دانشجویان زیادی را که در سطح بین المللی علاقه مند به تحصیل در این کشور می باشند را در سطح گسترده ای پذیرفته است. کشور هندوستان در سرح جهانی از جمله پر جمعیت ترین کشورها بعد از چین می باشد.

قابل ذکر است که در سال های اخیر این کشور از لحاظ اقتصادی و آموزشی پیشرفت های بسیاری داشته است. هم اکنون کشور هند در زمینه بورسیه تحصیلی یکی از بزرگ ترین نظام های آموزشی را در سطح جهانی دارد و تعداد بسیار زیادی دانشکده و کالج که شامل موسسات دولتی و خصوصی هستند مشغول به فعالیت می باشند.

تحصیل در هند

در بورسیه تحصیلی هند شهریه های پایین دانشگاه ها و موسسات آموزشی هند یکی از عواملی است که هر ساله افراد زیادی را برای تحصیل جذب این کشور می کند. تحصیل در این کشور نیازی به مدرک زبان انگلیسی خاصی ندارد اما به دلیل آن که تدریس در این کشور تماما به صورت انگلیسی است، متقاضیان برای ادامه تحصیل نیاز است که زبان انگلیسی را تا حد قابل قبولی فرا گرفته باشند.

تحصیل در هند

بورسیه تحصیلی هند

همان طور که اشاره گردید بورسیه تحصیلی هند انواع مختلفی دارد و این بورسیه ها در رشته هایی از قبیل هنر، مهندسی، علوم طبیعی و غیره می باشند. اغلب بورسیه های تحصیلی که کشور هند ارائه می کند برای کشورهای آسیایی هستند که در این میان آفریقا هم در لیست کشورهایی که بورسیه تحصیلی هند را دریافت می کنند به چشم می خورد.

هندوستان برای تبادل فرهنگ و گسترش ارتباطات خود امروزه در صدد جذب افراد نخبه از سراسر جهان است و نیروهایی که واجد شرایط خود باشد را برای حضور در دانشگاه های خود جذب می نماید. همانند بیشتر برنامه هایی که مرتبط با اهدای بورسیه به متقاضیان می باشد، بورسیه تحصیلی هند نیز در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می گردد.

در کنار دولت و وزارتخانه های مختلف کشور هندوستان، دانشگاه های خصوصی نیز به دانشجویان بورسیه تحصیلی مختلفی را ارائه می دهد و با پرداخت هزینه ای معقول برای زندگی و شهریه دانشگاه از افراد نخبه به عنوان دانشجو نهایت استفاده را می برند.

بیشتر بورسیه تحصیلی هند در غالب دولتی و با اهداف سیاسی و موثر بر متغیرهای اجتماعی برنامه ریزی می شوند. بیش تر رشته هایی که مرتبط یا این سبک است عبارتند از رشته های فناوری، مهندسی و هنر.

انواع بورسیه تحصیلی هند

همانطور که بیان شد بورسیه هایی که از سوی دولت کشور هندوستان ارائه می گردد، عمدتا در زمینه فناوری و هنر هستند و کم تر در رشته های پزشکی بورسیه می پذیرند و شاید یکی از دلایل این مسئله توانمندی بیش تر کشور هند در زمینه های فناوری و هنر می باشد.

اما هدف اصلی هند برای بورسیه های تحصیلی متفاوت، برقراری ارتباط بیشتر و علمی تر با کشورهای دیگر جهان و البته معرفی این کشور به کل دنیاست. با دریافت بورسیه تحصیلی هند بیشتر هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور پرجمعیت برای شما فراهم می گردد.

علت دیگری نیز که باعث مهاجرت بسیاری از افراد برای بورسیه تحصیلی هند می باشد، اقتصاد رو به رشد این کشور است که باعث پیشرفت و شکوفایی صنایع مختلف شده است و امکان رشد کسب و کارهای نوپا را نیز فراهم آورده است.

بورسیه عمومی فرهنگ

این بورسیه که تحت عنوان بورسیه عمومی فرهنگ است، نوعی بورسیه دولتی است و به افراد کشورهای آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین تعلق می گیرد. این بورسیه تحصیلی هند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود.

این نوع از بورسیه تحصیلی هند، رشته های گوناگونی را زیر مجموعه خود دارد ولی شامل رشته های پزشکی و علوم تجربی نیست. بورسیه های این دوره علاوه بر رشته های هنری، رشته های علوم ریاضی و انسانی را نیز در بر می گیرد.

بورسیه تبادل فرهنگ

طی تفاهم نامه ای میان کشور هند و کشورهایی نظیر سومالی، سوریه، جمهوری چک، ایران و بسیاری از کشورهای جهان، بورسیه تحصیلی هند امکان ادامه تحصیلات و تبادل دانشجویان هند و کشورهایی که طی این تفاهم نامه طرف قرارداد هستند را فراهم می آورد.

بورسیه تحصیلی آموزش صنایع دستی

این بورسیه تحصیلی هند به دانشجویان کشورهای توسعه یافته پیشنهاد می شود. هدف از این بورسیه، آموزش هنرهای دستی و صنایع تولیدی دستی و تولید و گسترش آن در سطح گسترده است. کشورهای پر درآمد و یا به عبارتی توسعه یافته نیز می توانند بر روی این هنرهای دستی سرمایه گذاری لازم را اعمال نمایند.

بورسیه فنی کولومبو

بورسیه تحصیلی آی.سی.سی.آر

این نوع از بورسیه تحصیلی هند به تمامی دانشجویانی که به رشته های هنری اعم از موسیقی، نقاشی، طراحی، هنرهای بصری و… در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری علاقه مند هستند ارائه می شود و طرف قرارداد با کشور خاصی نمی باشد. دانشجویان در سراسر جهان می توانند از طریق سایت آی.سی.سی.آر سوابق تحصیلی خود را فرستاده و از شرایط کسب بورسیه تحصیلی هند اطلاعات کسب نمایند.

بورسیه فنی کولومبو

این بورسیه از سوی وزارت اقتصاد هندوستان ارائه می گردد و کشورهای طرف قرارداد عبارتند از افغانستان، بوتان، بنگلادش، ایران، مالزی، میانمار، مالدیو، نپال، اندونزی، فیلیپین و لائوس. این بورسیه عموما برای تحصیلات تکمیلی دوره های کارشناسی و دکتری می باشد.

بورسیه تحصیلی کولومبو در سطح کارشناسی نیز تا سطح محدودی ارائه می گردد. طول دوره های تحصیلی حدودا دو سال می باشد و حیطه پوشش آن رشته های فنی و مهندسی می باشد.

هزینه تحصیل در هندوستان

برای تحصیل در هر کشور خارجی در ابتدا باید همه هزینه های آن را بسنجید و مطمئنا هندورستان نیز از این قاعده مستثنا نخواهد بود. برای بورسیه تحصیلی هند با توجه به دانشگاهی که در آن تحصیل می نمایید هزینه شما متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی هزینه شهریه دانشگاه و هزینه زندگی و کرایه محلی که برای سکونت انتخاب می کنید، متناسب و قابل قبول خواهد بود. اگر کشور هند را برای تحصیلات خود برگزیده اید، هزینه زیادی بابت تحصیل در این کشور متحمل نمی شوید. حدود ۱۲ تا بیست و چهار میلیون خرج تحصیل شما در دانشگاهی خوب است که این مبلغ میزان کمتری نسبت به کشورهای آمریکا و انگلیس دارد.

یکی از دلایل اصلی هزینه کم بورسیه تحصیلی هند، حمایت دولت از دانشگاه و در اختیار گذاشتن بودجه کافی برای امکانات و تحصیل در دانشگاه است. یکی از مهمترین مواردی که متقاضی باید قبل از ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه های خارجی مد نظر قرار دهد، هزینه تحصیل و میزان شهریه دانشگاه های آن کشور است. برای بورس دانشگاه ها به دو دسته دولتی و خصوصی طبقه بندی می شوند که مسلما شهریه در دانشگاه های خصوصی کمی گران تر می باشد.

هزینه ای که دانشگاه های خصوصی در سال برای هر دانشجو خواهند داشت، مبلغی معادل دو میلیون و هفتصد هزار تومان می باشد. غیر از دریافت بورسیه تحصیلی هند، در صورتی که در دانشگاه های دولتی مشغول به تحصیل شوید هزینه از دانشگاه های خصوصی به مراتب کم تر است و مبلغی در حدود یک میلیون و پانصد هزار تومان است.

هزینه مسکن دانشجویی

به عنوان دانشجویی که در هند تحصیل می کنید و یا بورس را دارا می باشید، چند روش وجود دارد که می توان برای سکونت در کشور هند برگزید.

  1. آپارتمانی با مبلغی در حدود چهارصد تا هفتصد هزار تومان اجاره نمایید.
  2. اتاقی را در یک منزل اجاره کنید که هزینه آن در حدود سیصد تا چهارصد هزار تومان است.
  3. در یک پانسیون دانشجویی اقامت داشته باشید که هزینه ای معادل با صد و پنجاه تا سیصد هزار تومان دارد.
  4. می توانید در هتل نیز اقامت داشته باشید که با توجه به انتخاب شما نیز محدوده قیمت ها متفاوت خواهد بود.

به دلیل هزینه های اندک در کشور هند نیازی به کار کردن در این کشو را نخواهید داشت، هرچند که برای دانشجویان خارجی کار کردن در این کشور ممنوع می باشد.

هزینه تحصیل در هندوستان

بیمه سلامت برای مهاجرت و بورسیه تحصیلی هند ضروری می باشد. قبل از این که به هند سفر کنید به یاد داشته باشید که واکسیناسیون بیماری هایی از قبیل تیفوئید، مالاریا و هپاتیت نوع A را انجام داده باشید زیرا از این نوع بیماری ها در کشور هند وجود دارد. اگر دانشگاهی که برای بورسیه تحصیلی هند برگزیده اید هزینه بیمه سلامت را نمی پردازد، می توانید از بیمه های خصوصی متعددی که با هزینه کم قابل دریافت از طریق شرکت های خصوصی هستند اقدام فرمایید.

به طور کلی به همراه بورس هزینه زندگی در کشور هند نیز در مقایسه با دیگر کشورهای توسعه یافته، معقول و متناسب است و شما می تونید با هزینه کردن مبلغ کمی تجربه های بسیار متفاوتی را داشته باشید. و از همه مهم تر این که به عنوان بورسیه تحصیلی هند، در دانشگاهی تحصیل نمایید که از نظر رتبه بندی جهانی در جایگاه مطلوبی قرار دارد.

سایر نوشته های بورس تحصیلی:

بورسیه تحصیلی مجارستان

بورسیه تحصیلی مجارستان

بورسیه تحصیلی مجارستان در ایران و در کشورهای مختلف دنیا متقاضیان بسیاری دارد. با دریافت این بورسیه افراد می توانند در مقاطع مختلف تحصیلی از

مطالعه »
سیستم آموزشی کشور سنگاپور

بورسیه تحصیلی سنگاپور

کشور سنگاپور یکی از کشورهای آسیایی است که دارای سطح اقتصادی و فرهنگی بالایی می باشد. کشور سنگاپور دارای مراکز آموزش عالی سطح بالایی می

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند