بورسیه تحصیلی اوکراین

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های بورس تحصیلی

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

بورسیه تحصیلی اوکراین

بورسیه تحصیلی اوکراین شاید یکی از بهترین موقعیت های تحصیلی و زندگی در یک کشور اروپایی بسیار موفق می باشد، برای گرفتن بورسیه تحصیلی اوکراین شما باید شرایطی را داشته باشید و سپس اقدام به گرفتن بورسیه تحصیلی اوکراین نمایید. سالانه تعداد بسیار زیادی از دانشجو های موفق ایرانی موفق به کسب بورسیه تحصیلی اوکراین می شوند. در این مقاله به صورت خلاصه روش ها و شرایط کسب این بورسیه را توضیح  می دهیم. در ابتدا می خواهیم به بررسی کلی بورسیه تحصیلی بپردازیم.

بورسیه تحصیلی چیست؟

قطعا اگر دانشجو و یا دانش آموز باشید و یا با محیط های علمی آکادمیک آشنا باشید تا به حال نام بورسیه تحصیلی را شنیده اید، بورسیه های تحصیلی که معمولا در دانشگاه های بزرگ و دولتی انجام می شود عبارت است از کمک هزینه ای برای خرج و مخارج تحصیلی دانشجو ها و یا  دانش آموز ها که بتوانند در یک  محیط بدون دغدغه فکری از لحاظ مالی به درس خواندن مشغول شوند و در بسیاری از مواقع این دانشجو ها موظف هستند که بعد از پایان دوره آموزش در این مقاطع مدتی را به فعالیت در این آموزشکده به عنوان جبران بورسیه بگذرانند. بورسیه های تحصیلی معمولا در مقاطع ارشد و دکتری شامل حال دانشجویان می شود ولی تعدادی از دانشجویان نیز می توانند موفق به کسب بورسیه کارشناسی شوند.

بورسیه تحصیلی اوکراین

شاید تا کنون برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که دانشگاه ها چرا اقدام به بورسیه تحصیلی دانشجو ها می کنند در حالی که می توانند دانشجوها را با خرج خودشان ثبت نام کنند؟ دانشگاه هایی که اقدام به جذب دانشجوها به صورت بورسیه می کنند دانشجوهای توانمند از لحاظ علمی را جذب می کنند که سابقه درخشانی از لحاظ علمی داشته باشند و به همین دلیل بسیاری از افراد و دانشجوها موفق به دریافت بورسیه تحصیلی نمی شوند.

هدف دانشگاه ها از بورسیه تحصیلی دانشجوهای توانمند علمی ایجاد یک شرایطی است که این دانشجوهایی که توانایی های علمی خاصی در رشته خود دارند بتوانند در یک محیط علمی بدون مزاحمت و دغدغه های مالی برای هزینه های دانشگاه به فعالیت های علمی بپردازند که این کار برای خود دانشجو و دانشگاه نیز مزیت های بسیاری دارد.

بورسیه تحصیلی اوکراین

به تازیگی مشکلات اقتصادی در اوکراین باعث کاهش بودجه مراکز آموزش عالی در اوکراین شده است و همین امر باعث می شود هر سال تعداد کمتری از دانشجویان مستعد را نسبت به سال قبل بورسیه کنند و همین دلیلی کافی برای سخت شدن دریافت بورسیه تحصیلی اوکراین می باشد.

از آن جایی که هزینه آموزش یک دانشجو بسیار بیشتر از بودجه ای است که برای که دولت این کشور برای بورسیه دانشجوها به دانشگاه ها می دهد بنابراین دانشگاه ها ترجیح می دهند که دانشجویان خارجی را بورسیه نکنند تا هزینه بیشتری را برای قسمت های علمی دانشگاه صرف کنند، به جز مواقعی که واقعا دانشجویی که درخواست بورسیه شدن می دهد دارای شرایطی بسیار خاص باشد و از موقعیت علمی بالایی بهره مند باشد که دانشگاه اقدام به جذب او کند.

شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی اوکراین

برای اقدام به گرفتن ویزای تحصیلی اوکراین شما باید در ابتدا ویزای تحصیلی کشور اوکراین را دریافت کنید. دانشجوهایی در کشورهای گرجستان، روسیه، آذربایجان، ارمنستان و ازبکستان زندگی می کنند به راحتی می توانند به این کشور وارد شوند و از اوکراین خارج شوند، دانشجوهای کشورهای اروپای متحده، ژاپن، مقدونیه، ایسلند و آمریکا نیز برای دریافت ویزا محدودیت زمانی ندارند ولی دانشجویان کشورهای دیگر برای دریافت بورسیه تحصیلی اوکراین نیاز به ویزای تحصیلی اوکراین دارند در قسمت بعد مدارک مورد نیاز برای دریافت این ویزا را توضیح می دهیم.

بهترین راه برای گرفتن بورسیه تحصیلی اوکراین

معمولا دانشگاه های بزرگ اوکراین دارای شرایطی سخت برای جذب دانشجوی بورسیه می باشند برای پذیرفته شدن در این دانشگاه ها شما باید دانشجویی بسیار سخت کوش باشید و شرایط درسی شما در حد بسیار مطلوبی می باشد اگر دانشگاه مقصد تشخیص دهد که شما از لحاظ علمی بسیار مستعد هستید قطعا شرایط جذب برای شما بسیار راحت تر می باشد

از طرفی اگر می خواهید از دیگران در بورسیه شدن در این دانشگاه ها پیشی بگیرید بهترین راه این است که روی یک زمینه خاص علمی که مربوط به رشته شما باشد ریز شده وکارهای علمی خوبی در آن زمینه انجام داده باشید معمولا دانشگاه های بزرگ این کارهای تخصصی پیرامون رشته را جزو علمی ترین کارها می دانند و لذا دانشجویانی که در این زمینه ها فعالیت خوبی دارند معمولا خیلی راحت تر بورسیه می شوند نسبت به دیگر دانشجویان.

از جمله فعالیت هایی که به دریافت بورسیه تحصیلی اوکراین کمک می کند نوشتن مقالاتی در زمینه رشته مورد نظر می باشد که بهتر است موضوع این مقالات به گونه ای باشد که کمتر در دنیای علم کار شده باشد با دادن این گونه مقالات شما خیلی راحت می توانید نظر مساعد دانشگاه مقصد را دریافت کنید.

انواع بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی اوکراین مانند سایر کشورها دارای انواعی می باشد: اولین نوع بورسیه تحصیلی اوکراین به صورت کمک هزینه بدون انجام دادن فعالیت خاصی برای دانشگاه می باشد هدف از این نوع بورسیه تشویق دانشجویان برای پیشرفت در علم و تحصیل می باشد، برای دریافت این نوع از بورسیه شما باید دارای شرایط تحصیلی بسیار عالی باشید و تقریبا در هر ترم سه چهارم از نمره را گرفته باشید.

دومین نوع از بورسیه تحصیلی اوکراین به صورت جایزه می باشد که به این صورت است که برای برگزاری کارها و فعالیت های علمی به شما جایزه داده می شود که معمولا هزینه اش آنقدر نیست که بتواند هزینه دانشگاه را فراهم کند.

سومین نوع از بورسیه تحصیلی اوکراین به صورت وام تحصیلی می باشد که مستقیم به حساب دانشگاه واریز می شود و صرفا برای پرداخت شهریه ها و هزینه های دانشگاه می باشد، برای دریافت این نوع وام ها شما باید یک ضامن مقیم کشور اوکراین را داشته باشید تا بتوانید برای دریافت وام بورسیه تحصیلی اوکراین اقدام کنید و در صورتی که این ضامن را نداشته باشید هیچ راهی برای دریافت این وام نخواهید داشت.

انواع بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی اوکراین در مقطع دکتری

مقطع دکتری تخصصی ترین مقطع تحصیلی می باشد لذا در این دوره از تحصیل معمولا دانشگاه ها در هنگام جذب دانشجوها سخت ترین قوانین را اجرا می کنند تا بهترین و مستعد ترین دانشجوها را در این مقطع جذب کنند. دانشجویان دکتری معمولا افراد بسیار کاربلد و علمی می باشند و به همین دلیل سفارتخانه اوکراین در ایران در تمامی سال مدارک و مقالات این دانشجوها را دریافت کرده و در صورت تایید شدن توسط دانشگاه مقصد این دانشجوها را به راحتی بورسیه می کند.

دانشگاه های کشور اوکراین در رشته های گوناگون از جمله پزشکی، دندان پزشکی، مهندسی، علوم تجربی، مدیریت، اقتصاد و … اقدام به جذب دانشجو در مقطع کارشناسی می کنند و قشر عظیمی از دانشجوهای مقطع دکتری را جذب می کنند.

برای گرفتن بورسیه تحصیلی اوکراین در مقطع دکتری شما نیاز به هیچ گونه آزمون ورودی ندارید و یا مدرک زبان تافل ندارید و همچنین دارای آینده شغلی بسیار مناسبی نیز در این کشور می باشید. برای گرفتن این نوع بورسیه شما در ابتدا می بایست فرم درخواست برای بورسیه تحصیلی اوکراین در مقطع دکتری را پر کنید و آدرس و شماره تلفن معتبری از خود را در این درخواست وارد کنید سپس باید اقدام به گرفتن پاسپورت بین المللی کنید و در پایان نیز مدارک معتبری از جمله گواهی سطح و مدرک دوره لیسانس و مدرک دوره کارشناسی ارشد خود را تحویل دهید.

بورسیه تحصیلی اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد یکی از دوره های تحصیلی است که میزان بورسیه دانشجویان در این دوره توسط دانشگاه های معتبر جهانی بسیار زیاد است. دانشگاه های کشور اوکراین نیز در این مقطع سالانه تعداد بسیار زیادی دانشجو بورسیه می کنند که این دانشجوها دارای سوابق علمی بسیار زیاد و مفید هستند. هر سال بسیاری از دانشجویان ایرانی که دوره کارشناسی را با موفقیت و ثبت سوابق علمی مناسب به اتمام رسانده اند درخواست بورسیه تحصیلی اوکراین را می کنند که متاسفانه بسیاری از این درخواست ها رد می شود.

یکی از مهم ترین عوامل رد شدن این درخواست ها کمبود فضای علمی تخصصی در دانشگاه ها و در دوره لیسانس می باشد که دانشجویان در این دوره موفق نمی شوند کارهای علمی بسیار بزرگ انجام دهند تا بتوانند سابقه علمی مناسبی برای خود داشته باشند و موفق با دریافت بورسیه کارشناسی ارشد شوند،

از طرفی به دلیل اینکه دانشجوهای کشورهای دیگر نیز برای این نوع از بورسیه درخواست می دهند و کشور اوکراین فضای بسیار مناسبی برای رشد علمی در مقطع کارشناسی ارشد را داراست شرایط برای ایرانی ها بسیار سخت می شود ولی هستند دانشجو هایی که با تلاش و کوشش بسیار در مقطع کارشناسی کارهای علمی بسیار بزرگی را انجام می دهند و موفق به دریافت این بورسیه می شوند.

شرایط کار در هنگام تحصیل در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد

دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد دارای بورسیه تحصیلی اوکراین می باشد می توانند مدتی از اوقات فراغت خود را به کار بپردازند تا بتوانند هزینه های زندگی خود را پرداخت کنند، دانشجوهای این مقطع می توانند حداکثر در طول هفته 20 ساعت را به کار کردن سپری کنند که متوسط حقوق پرداخت شده 8 تا 10 یورو می باشد.

دانشجوهای مقطع دکتری نیز دارای شرایطی مشابه هستند و برای گذران زندگی و کسب درآمد برای پرداخت هزینه های زندگی در کشور اوکراین می توانند به صورت هفتگی به کار کردن بپردازند و حداکثر ساعتی که می توانند در طول هفته کار کنند 30 ساعت می باشد که حقوقش مشابه دوره کارشناسی ارشد بین 8 تا 10 یورو می باشد.

بورسیه تحصیلی اوکراین در مقطع کارشناسی

بورسیه لیسانس در کشور اوکراین از شرایط خاصی برخوردار می باشد و برخلاف کشور ایران دوره کارشناسی در دانشگاه های کشور اوکراین معمولا کمتر از 4 سال طول می کشد بنابراین شما می توانید با بورسیه شدن در این دانشگاه ها مدت تحصیل خود را کم کنید البته به دلیل کمتر بودن دوره تحصیلی کارشناسی در این کشور این دوره از تحصیل معمولا از ارزش پایین تری برخوردار است و تفاوت آن چنانی با تحصیل در داخل کشور ندارد لذا کمتر توصیه می شود که برای تحصیل در دوره کارشناسی به کشور اوکراین مهاجرت کنید.

تدریس دوره کارشناسی معمولا به دو زبان انگلیسی و روسی در دانشگاه های اوکراین انجام می شود، شما برای در این مقطع نیازی به داشتن مدرک زبان ندارید می توانید درداخل دانشگاه با ثبت نام در یکی از دوره های زبان نسبت به یادگیری زبان انگلیسی اقدام کنید. برای گرفتن بورسیه در دوره کارشناسی شما باید دارای مدرک پیش دانشگاهی از ایران باشید و یک گواهی سلامت نیز داشته باشید و سپس نسبت به گرفتن ویزای تحصیلی و بورسیه رایگان در اوکراین اقدام کنید. البته در بعضی مواقع شما باید یک مطلب در مورد انگیزه و هدف خود از تحصیل در کشور اوکراین و دریافت بورسیه تحصیلی رایگان کشور اوکراین را پر کنید که معروف به انگیزه نامه یا هدف نامه می باشد.

مزایا و معایب از بورسیه تحصیلی اوکراین

بورسیه تحصیلی اوکراین مزیت های بسیاری برای دانشجوها دارد که به توضیح این مزیت های می پردازیم: شما با هزینه ای بسیار مناسب می توانید در با کیفیت ترین دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازید و بدون دغدغه آنچنانی در تحصیل فقط در راستای پیشرفت علمی به فعالیت بپردازید.

مزایا و معایب از بورسیه تحصیلی اوکراین

این کشور دارای دانشگاه های بسیار عالی می باشد که در رنکیگ جهانی دانشگاه ها دارای رتبه بسیار خوبی می باشند. شما با دریافت بورسیه تحصیلی اوکراین می توانید ویزای شینگن اروپا را نیز دریافت کنید که فواید بسیاری دارد و می توانید به راحتی در کنفرانس های علمی سایر کشورهای اروپایی نیز شرکت کنید. با دریافت بورسیه تحصیلی اوکراین شما نیازی به هیچ گونه پرداخت مالیات ندارید و می توانید به صورت رایگان از بیمه سلامت در این کشور برخوردار شوید.

بورسیه تحصیلی اوکراین و در کل تحصیل در خارج از کشور دارای معایبی است که در زیر با توضیح مختصر این معایب می پردازیم: قبل از اقدام برای بورسیه تحصیلی اوکراین شما باید از خرج و مخارج در این کشور آگاه شوید و این هزینه را با درآمد خانواده خود مقایسه کنید، درست است که بیشتر هزینه های تحصیلی به صورت بورسیه می باشد ولی همان مقدار کم هم پول نسبتا زیادی می باشد.

دومین مشکل بورسیه تحصیلی اوکراین مشکلات عاطفی می باشد که پیش می آید و شما ممکن است نتوانید این مشکلات عاطفی را تحمل کنید، قبل از اقدام برای دریافت بورسیه تحصیلی اوکراین شما باید با اهداف خود برای تحصیل در خارج از کشور آگاه شوید تا بعد از اقدام برای بورسیه تحصیلی اوکراین و تحصیل در این کشور دچار ناامیدی نشوید.

سایر نوشته های بورس تحصیلی:

بورسیه تحصیلی فنلاند (EDUFI)

بورسیه تحصیلی فنلاند

فنلاند کشوری در اروپا و در همسایگی کشورهای نروژ، سوئد، استونی و روسیه می باشد. این کشور به دلیل داشتن برترین سیستم های آموزشی دنیا

مطالعه »
بورسیه تحصیلی روسیه رشته های پزشکی

بورسیه تحصیلی روسیه

قبل توضیح در مورد بورسیه تحصیلی روسیه ، باید به معرفی برخی نکات مهم در مورد بورس بپردازیم. کمک هزینه ای که مراکز عملی، دانشگاه

مطالعه »
سیستم آموزشی کشور سنگاپور

بورسیه تحصیلی سنگاپور

کشور سنگاپور یکی از کشورهای آسیایی است که دارای سطح اقتصادی و فرهنگی بالایی می باشد. کشور سنگاپور دارای مراکز آموزش عالی سطح بالایی می

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند