بورسیه تحصیلی ایتالیا

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های بورس تحصیلی

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

بورسیه تحصیلی ایتالیا نوع کارشناسی ارشد دانشگاه پاویا

کشور ایتالیا یکی از کشور های اروپایی است که دارای سطح اقتصادی و فرهنگی بالایی می باشد. کشور ایتالیا دارای مراکز آموزش عالی سطح بالایی می باشد. بورسیه تحصیلی ایتالیا یکی از بهترین روش ها برای پوشش هزینه های زندگی در این کشور است. این بورسیه در رشته های متفاوت و با مقدار های مختلف به دانشجویان داده می شود. در این مقاله به نکاتی راجع به انواع بورسیه تحصیلی ایتالیا و نحوه اخذ آن اشاره می کنیم.

کشور ایتالیا

کشور ایتالیا در جنوب قاره اروپا قرار داشته و پایتخت آن رم می باشد. کشور ایتالیا دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد که دارای مناطق جنگلی و نیمه جنگلی بسیار زیادی است. جنوب کشور ایتالیا معمول آب و هوایی گرم و معتدل داشته و شمال آن به دلیل وجود رشته کوه آلپ دارای هوایی سرد می باشد. این کشور با کشور هایی همچون اتریش، اسلوونی، سوییس، فرانسه و واتیکان هم مرز بوده و جزو کشور های عضو پیمان شینگن است. زبان رسمی کشور ایتالیا، ایتالیایی می باشد اما زبان های آلمانی و فرانسوی نیز در این کشور رایج است.

مردم ایتالیا مردمی خونگرم و مهمان نواز هستند که همواره شرایط مناسبی را برای مهاجران و گردشگران خارجی ایجاد می کنند. اکثریت مردم کشور ایتالیا دارای مذهب کاتولیک می باشند البته تعداد نسبتا زیادی از مهاجران کشور ایتالیا دارای مسامان و یهودی هستند. قسمت اعظم دیگر این کشور بدون مذهب می باشند. صنعت کشور ایتالیا با توجه به موقعیت این کشور در میان کشور های صنعتی اروپایی دارای تاثیر صنعتی به سزایی در قاره اروپا و جهان است.

ایتالیا یکی از قدرت های اقتصادی اروپا بوده و  از جمله کشور های توسعه یافته جهان است. از صنایع معروف این کشور می توان به تولید مواد شیمیایی، مشروبات الکلی، منسوجات، لوازم الکتریکی، صنایع نظامی، هواپیما سازی، کشتی سازی و پتروشیمی اشاره کرد. کشور ایتالیا دارای نظام آموزشی خاص و منحصر به فردی می باشد.

بورسیه تحصیلی ایتالیا بسیار متنوع و گسترده می باشد. این بورسیه ها به صورت استانی و کشوری ارائه می گردند. صنعت گردشگری این کشور با توجه به وجود آثار و بنا های تاریخی متعدد دارای رونق بسیاری می باشد. کشور ایتالیا سالیانه 5.5% از درآمد حاصل از تولید داخلی را از صنعت گردشگری خود بدست می آورد.

بورسیه تحصیلی ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا

یکی از موارد پر تقاضا برای دانشجویان خارجی محصل در ایتالیا بورسیه تحصیلی ایتالیا است که به صورت های مختلفی ارائه می شود. یکی از روش های پذیرش تحصیلی اخذ دعوت نامه تحصیلی از دانشگاه مقصد می باشد. دعوت نامه در واقع نامه ای است که از طرف خویشان یا دانشگاه مد نظر در کشور مقصد به شما داده می شود.

کشور ایتالیا دارای انواع دانشگاه ها و مراکز تحصیلی سطح بالا در اروپاست. دعوت نامه تحصیلی می تواند از طرف دانشگاه، مرکز آموزش عالی و یا مدرسه خاصی برای فردی که صلاحیت دانشجو و یا دانش آموز بودن در محل مورد نظر را دارد، فرستاده شود. دعوت نامه تحصیلی از جمله دعوت نامه های مناسب برای افرادی است که خواستار ادامه تحصیل در تحصیلات تکمیلی را دارند می باشد. شما می توانید با گرفتن بورسیه تحصیلی ایتالیا از عهده مخارج و هزینه های خود در طول تحصیل بر بیایید.

سیستم آموزشی کشور ایتالیا

کشور ایتالیا دارای سبک آموزشی مشابه ایران است. در کشور ایتالیا 89 دانشگاه و مرکز آموزش عالی مختلف وجود دارد. دانشگاه های معتبری در این کشور وجود دارد که از جمله آن می توان به دانشگاه پلی تکنیک میلان و تورین اشاره کرد. با توجه به جابه جایی و انتقال ساده در کشور های اروپایی دانشجویان می توانند در کشور های اطراف ایتالیا نیز مشغول به تحصیل شوند.

دوره های تحصیلی در کشور ایتالیا شامل دوره لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می باشد. دوره لیسانس در کشور ایتالیا همانند ایران بین 3 تا 4 سال بعد از دیپلم متوسطه می باشد. دوره فوق لیسانس معمولا 2 سال بوده و بعد از پایان دوره لیسانس می باشد. بعد از اتمام دوره فوق لیسانس دوره دکترا است که بین 3 تا 4 سال می باشد.

رشته های مختلف ارائه شده در ایتالیا

رشته های مختلفی در دانشگاه های کشور ایتالیا ارائه می شود. این رشته های می توانند در زمینه های مختلفی وجود داشته باشند.  بورسیه تحصیلی ایتالیا شامل رشته های پزشکی تا مهندسی و حقوق می باشد. هزینه شهریه دانشگاه های ایتالیا در حدود 600 تا 4000 یورو در سال می باشد.

علی رغم کمک زیاد و بورسیه تحصیلی ایتالیا هزینه های زندگی در ایتالیا به خصوص در شهر های بزرگ آن کمی بالا می باشد. در کنار هزینه های زندگی شهریه های سالیانه در دانشگاه های کشور ایتالیا متفاوت می باشد. رشته هایی که در دانشگاه های کشور ایتالیا ارائه می شود عبارتند از علوم اجتماعی و سیاسی و اقتصادی، پزشکی و دندانپزشکی، تربیت بدنی، حقوق و جرم شناسی، روانشناسی و علوم تربیتی، علوم، ادبیات و فلسفه، ، انواع مهندسی و هنر و معماری می باشد.

رشته های مختلف ارائه شده در ایتالیا

مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا

در کشور ایتالیا دوره های تحصیلی هم به زبان ایتالیایی و هم به زبان انگلیسی وجود دارد. علاوه بر مدارک شناسایی و مدارک تحصیلی اکثریت دانشگاه ها از فرد متقاضی مدرک معتبر زبان انگلیسی یا ایتالیایی می خواهند. برای زبان انگلیسی مدارک آزمون های تافل و ایلتس و برای زبان ایتالیا آزمون استرنی لازم می باشد.

در هنگام ارائه در خواست برای پذیرش دانشگاه باید مدرک مناسب برای اثبات توانایی شما در زبان مورد نظر ارائه شود. دوره های مختلفی در ایران برای گرفتن مدرک زبان ایتالیا و انگلیسی ارائه می شود. پذیرش تحصیلی و اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقاطع فوق لیسانس و دکترا بسیار راحت تر می باشد.

علاوه بر کمک بورسیه های اشاره شده کشور ایتالیا کمک هزینه های 2500 تا 5200 یورویی را به دانشجویان ارائه می دهد. همچنین در صورت عدم استطاعت مالی دانشجو این کمک هزینه ها می تواند شامل تخفیف تا سقف 70% در غذا و محل اسکان دانشجو باشد.

انواع بورسیه تحصیلی ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا به چند دسته تقسیم می شود. این بورسیه ها یا به صورت استانی است و یا به صورت کشوری ارائه می شود. در اینجا به 9 مورد از مهمترین بورسیه های تحصیلی اشاره شده است. شرایط دریافت و مقدار بورسیه در قسمت های بعدی ذکر شده است.

بورسیه تحصیلی ایتالیا نوع بوکونی

دانشگاه بوکونی یکی از دانشگاه های معتبر و معروف کشور ایتالیا است که سالیانه بورسیه های تحصیلی مختلفی را به دانشجویان خارجی ارائه می دهد. این بورسیه علاوه بر در نظر گرفتن شرایط مالی دانشجو، شرایط تحصیلی وی را نیز مورد بررسی قرار می دهد. این بورسیه دارای تاریخ مشخصی برای ثبت درخواست ها می باشد. درخواست ها باید به صورت آنلاین و در زمان مشخصی ارسال گردد. این بورسیه سالیانه مبلغ 12700 یورو را به دانشجو پرداخت می کند.

در بررسی در خواست ها ابتدا میزان نیاز مالی دانشجو بررسی شده و سپس شرایط علمی او مورد بررسی قرار می گیرد. بورسیه تحصیلی بوکونی به صورت خودکار برای دانشجویان خارجی به مدت یک سال تمدید می شود. این بورسیه تا زمانی که فرد پیشرفت تحصیلی داشته باشد ادامه پیدا می کند. این بورسیه برای تمامی رشته ها، مقاطع مختلف و تمامی افراد مقیم و غیر مقیم در کشور ایتالیا می باشد به همین دلیل شرایط اخذ این بورسیه به شدت سخت می باشد. شرایط دقیق تر و جزییات این بورسیه تحصیلی ایتالیا را می توانید در سایت این بورسیه بخوانید.

بورسیه تحصیلی ایتالیا نوع کارشناسی ارشد دانشگاه پاویا

دانشگاه پاویا یکی دیگر از دانشگاه های ارائه دهنده بورسیه های تحصیلی به دانشجویان می باشد. این بورسیه تحصیلی مربوط به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در بیشتر رشته ها می باشد. البته توجه کنید این بورسیه مربوط به دانشجویان خارجی که در یکی از کشور های در حال توسعه بوده اند می باشد.

بورسیه تحصیلی ایتالیا از موسسهCICOPS

موسسه CICOPSکه در سال 1996 تاسیس شده است در جهت پیشرفت و توسعه اهداف دانشگاهی افتتاح شده است. این موسسه با همکاری دانشگاه پاویا اقدام به ارائه بورسیه های مختلف در رشته های مورد نظر می کند. این موسسه در جهت پیشرفت پژوهش دانشجویان و توسعه علم اقدام به ارائه بورسیه های مختلف می کند. مقدار و شرایط آن می تواند متناسب با کار پژوهشگر متفاوت باشد.

بورسیه تحصیلی ایتالیا نوع دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا به تعدادی از دانشجویان مستعد و باهوش خارجی با شرایط خاص کمک هزینه تحصیلی ارائه می دهد. این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. مقدار این بورسیه برای یک سال 11000 یورو می باشد. برای دریافت این بورسیه شما باید مدرک معتبری از دانشگاه یا دبیرستان محل تحصیل قبلی خود ارائه دهید. همچنین شما باید در طی مدت زمان تعیین شده در یکی از آزمون های GREیا SAT با توجه به دوره انتخابی شما شرکت کنید.

سن متقاضی باید کمتر از 30 سال باشد. آزمون های GREیا SAT از جمله آزمون های ارزیابی مهارت دانشجو می باشد که در کشور های مختلفی برگزار می شود. البته این میزان از مبلغ دریافتی با توجه به دانشگاه انتخابی و شرایط تحصیلی شما می تواند تفاوت داشته باشد.

بورسیه تحصیلی ایتالیا نوع کارشناسی ارشد دانشگاه پاویا

بورسیه تحصیلی ایتالیا نوع دانشگاه پلی تکنیک تورینو

دانشگاه پلی تکنیک تورین یکی از دانشگاه های برجسته کشور ایتالیا است که بورسیه های تحصیلی مختلفی را به دانشجویان ارائه می دهد. این بورسیه مخصوص دانشجویان خارجی که در رشته های مهندسی در کشور ایتالیا تحصیل می کنند می باشد.البته این تنها بورسیه ارائه شده توسط دانشگاه پلی تکنیک تورینو نمی باشد. این دانشگاه در برنامه اراسموس موندوس نیز شرکت می کند.

بورسیه تحصیلی ایتالیا نوع دانشگاه کاتولیکا

بورسیه تحصیلی UCSC یکی از بورسیه های مناسب برای دانشجویان کارشناسی می باشد که توسط دانشگاه کاتولیکا ارائه می شود. این بورسیه به صورتی است که می تواند در حدود 50% هزینه های دانشجو را پوشش دهد.

بورسیه تحصیلی ایتالیا نوع DSU

یکی از معروف ترین و محبوب ترین بورسیه تحصیلی ایتالیا بورسیه  DSU می باشد. این بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد تعریف شده و خدمات زیادی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. در این بورسیه شهریه دانشگاه رایگان خواهد بود و چیزی در حدود 400 تا 500 یورو ماهانه به عنوان هزینه زندگی به دانشجو پرداخت می شود. البته شرایط دریافت این بورسیه نیز خاص می باشد. معدل دانشجو در مقطع قبلی باید بالای 14 بوده و مدرک زبان آیلتس بالای 6 داشته باشد.

بورسیه تحصیلی ایتالیا نوع دانشگاه پلی تکنیک میلان

یکی از دانشگاه های معتبر کشور ایتالیا دانشگاه پلی تکنیک میلان می باشد. این دانشگاه سالیانه تعداد زیادی بورسیه تحصیلی را مبتنی بر شایستگی و استعداد دانشجویان ارائه می دهد. این بورسیه اکثرا برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و رشته علوم و مهندسی می باشد. این بورسیه با توجه به سوابق تحصیلی دانشجو می تواند بین 5000 تا 10000 یورو متغیر باشد. این پرداخت ها به صورت سالیانه می باشند.

بورسیه تحصیلی ایتالیا نوع دانشگاه پادووا

دانشگاه پادووا یکی دیگر از دانشگاه های ارائه دهنده خدمات می باشد. این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان کم درآمد ایتالیایی و خارجی می باشد. سوابق تحصیلی مناسب و ارائه مدرک معتبر دانشگاهی به اخذ این بورسیه تحصیلی ایتالیا کمک می کند. بورسیه تحصیلی دانشگاه پادووا به صورت های مختلفی ارائه می شود و مبلغ مشخصی برای آن تعیین نمی شود. گاهی این بورسیه به صورت خدمات مانند دادن محل اسکان و غذا می باشد. این بورسیه به صورت ترکیبی نیز می باشد که قسمتی از آن را پول و قسمتی را خدمات تشکیل می دهد. این بورسیه تحصیلی به افراد متقاضی شرکت در دوره های تخصصی ارائه شده در کشور ایتالیا را نیز شامل می شود.

هزینه های زندگی در ایتالیا

مهمترین مسئله در اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه می باشد. شهریه دانشگاه های ایتالیا بین 600 تا 4000 یورو سالیانه می باشد. هزینه زندگی در ایتالیا نیز بین 400 تا 600 یورو به طور متوسط می باشد. با توجه به خدمات گسترده ارئه شده در زمینه بورسیه تحصیلی ایتالیا با گرفتن یکی از این بورسیه ها مشکلی از لحاظ پوشش هزینه های تحصیل نخواهید داشت.

سایر نوشته های بورس تحصیلی:

بورسیه تحصیلی مجارستان

بورسیه تحصیلی مجارستان

بورسیه تحصیلی مجارستان در ایران و در کشورهای مختلف دنیا متقاضیان بسیاری دارد. با دریافت این بورسیه افراد می توانند در مقاطع مختلف تحصیلی از

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند