بورسیه تحصیلی کرواسی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های بورس تحصیلی

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

تحصیل در کرواسی

تحصیل در بهترین مراکز دانشگاهی با امکانات عالی آموزشی و همچنین اساتید و مدارک دانشگاهی معتبر از دغدغه ها و خواسته هر دانشجو و فرد مشغول به تحصیل می باشد. اگر می خواهید شانس خود را برای تحصیل در کشورهای خارجی بیازمایید بورسیه تحصیلی کرواسی می تواند انتخاب مناسبی باشد

کشور کرواسی

کشور کرواسی کشوری نعلی شکل در مرکز و جنوب شرق اروپا می باشد. کشور کرواسی 56،594 کیلومتر مربع وسعت داشته و صد و بیست و هفتمین کشور بزرگ جهان محسوب می شود. پایتخت این کشور زاگرب می باشد و دریای آدریاتیک از جنوب غربی کرواسی می گذرد.

اقتصاد کشور کرواسی بر پایه صنعت توریسم می باشد و آب و هوای مدیترانه ای آن و همچنین جاذبه های گردشگری موجب جذب گردشگر به کرواسی می گردد. شهرهای مهم کرواسی عبارتند از: دوبرونیک، پولا، اسپلیت، واراژدین، کارلوواتس، زادار، سیساک و زاگرب هستند. موقعیت جغرافیایی کشور کرواسی از شمال به کشور مجارستان و اتریش، از شرق و جنوب با صربستان و بوسنی هرزگووین و آلبانی، از غرب با اسلوونیا محدود می باشد.

کشور کرواسی به سبب داشتن مناظر وسیع جنگلی و کوهستان و سواحل زیبا و همچنین آب و هوای مناسب مدیترانه ای یکی از کشورهای پر گردشگر جهان محسوب می گردد. از جمله جاذبه های گردشگری این کشور می توان به مواردی همچون: آبگرم معدنی واراژدین، استوبیچکه، کراپینسکا، کلیسا کاتدرال و مارکو، بتونیچی، قبرستان میروگو، دریاچه های کرواسی، پارک ماکسیمیر و باغ وحش زاگرب، میدان کینگ تومیسلاو، ساحل برلا، پارک ملی جزیره ملیت، ساحل دالاماسی، و.. اشاره کرد.

کشور کرواسی به سبب طبیعت زیبا و بکر، خطوط ساحلی و امکانات رفاهی فراوانی که دارد بسیار مورد توجه گردشگران و توریست ها می باشد. سفر توریستی، مهاجرت با ویزای تحصیلی و بورسیه تحصیلی کرواسی، سفر کاری و … از جمله پر شمارترین سفرهای مربوط به کرواسی می باشد.

کشور کرواسی عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن می باشد به همین علت برای سفر به کشور کرواسی و بازدید از جاذبه های گردشگری و یا تحصیل در دانشگاه های معتبر به وسیله بورسیه تحصیلی کرواسی نیازمند دریافت ویزای شینگن می باشید. با مراجعه به سفارت و کنسولگری کشور کرواسی در تهران و ارائه مدارک لازم می توانید نسبت به دریافت ویزا کشور کرواسی اقدام نمایید.

تحصیل در کرواسی

تحصیل در کرواسی

به سبب امکانات رفاهی فراوان و بخش بزرگی که دولت در زمینه تامین هزینه های تحصیلی دانشجویان از قبیل کتب درسی، غذا و مسکن متقبل می گردد بی سوادی در این کشور نرخ بسیار پایینی داشته است و تعداد مراکز عالی و دانشگاهی که در تمامی کشور کرواسی پراکنده می باشند به بیش از 130 آکادمی، کالج، موسسه علمی و دانشگاه می رسد که بسیاری از دانشجویان خارجی با استفاده از بورسیه تحصیلی کرواسی در این دانشگاه ها و موسسات مشغول به تحصیل می باشند.

سیستم آموزش عالی و تحصیلی کرواسی منطبق با سیستم آموزشی اروپا می باشد. اکثر این موسسات و دانشگاه ها در زمینه و رشته های تحصیلی فنی مهندسی، پزشکی و دندان پزشکی، رشته های علوم انسانی و … می باشد. تمامی موسسات و دانشگاه های معتبر کرواسی تحت نظارت آموزش و پرورش، وزارت اقتصاد، کار و کارآفرینی کشور کرواسی قرار دارند. بورسیه تحصیلی کرواسی از جمله امتیازات ویژه و مهم در جذب دانشجویان خارجی می باشد.

بورسیه تحصیلی کرواسی

بورس های تحصیلی به صورت عمده و کلی توسط دانشگاه ها، دولت ها، افراد خیر و موسسات علمی و آموزشگاهی تقبل می گردد. در واقع بورسیه تحصیلی کمکی بلاعوض برای ادامه تحصیل دانشجو است و انواع مختلفی دارد که در ادامه مقاله به آنها اشاره خواهد شد. این بورسیه با توجه به نوع فعالیت دانشجو شامل کمک هزینه های گوناگون و یا به صورت بورس تحصیلی به دانشجویان ممتاز تعلق می گیرد

بورسیه تحصیلی در دوره کارشناسی با توجه به نمرات زبان و معدل دانشجو پس از گذراندن ترم های اولیه در صورت درخواست به وی اعطا می گردد. برای دریافت بورسیه تحصیلی کرواسی در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا بسته به کشور مورد نظر و دانشگاه تحصیلی میزان بورسیه تحصیلی متفاوت می باشد و دانشجو می تواند هنگام ارسال فرم پذیرش فرم دریافت بورسیه را نیز ارسال نماید تا بر طبق هزینه های موجود میزان بورسیه دریافتی مقرر گردد.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کرواسی

تحصیل در دانشگاه های معتبر کرواسی به دلیل سطح بالای آموزشی و امکانات رفاهی فراوان و نیز اعطای مدرک معتبری که در هر کشوری از اعتبار و امتیازات ویژه ای برخوردار است متقضایان و درخواست کنندگان بسیاری دارد. هزینه تحصیل و زندگی پایین در این کشور اروپایی و همچنین جاذبه های گردشگری فراوان و زیبا و امکان رفت و آمد آسان به سراسر اروپا از جمله دلایل انتخاب بورسیه تحصیلی کرواسی می باشد. برای تحصیل در دانشگاه های کرواسی نیازمند دارا بودن شرایطی مانند شرایط زیر می باشید:

 • فراگیری زبان کروات و انگلیسی
 • تمکن مالی بالا
 • توان مطالعات بالا
 • رزومه عالی. و مناسب
 • ویزا شینگن
 • توان تحمل آب و هوایی مدیترانه ای همراه با تابستان های گرم و زمستان های سرد
 • توان و روحیه بالا برای تحمل دوری از خانواده و …..

به طور کلی متقاضیان و دانشجویان خارجی که خواستار تحصیل در دانشگاه های کرواسی و استفاده از بورس های تحصیلی می باشند می توانند در 3 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا اقدام نمایند. پذیرش از دانشگاه کرواسی در مقطع کارشناسی از طریق سیستم مرکزی پذیرش آنلاین می باشد اما برای پذیرش در مقاطع بالاتر نیاز به پذیرش مستقیم از سوی دانشگاه های کشور کرواسی می باشد. برای دریافت بورسیه کارشناسی، بورسیه کارشناسی ارشد و بورسیه دکترا توجه به نکات زیر ضروری می باشد:

برای دریافت بورسیه تحصیلی کرواسی در مقطع کارشناسی داشتن مدرک دیپلم و تسلط به زبان کرواتی و نمرات عالی در دبیرستان لازم و ضروری می باشد. همچنین برای دریافت بورسیه تحصیلی کرواسی در مقطع کارشناسی ارشد و پذیرش در دانشگاه های معتبر کرواسی داشتن رزومه قوی و تسلط به زبان انگلیسی موثر خواهد بود. برای دریافت بورسیه تحصیلی کرواسی در مقطع دکترا و پذیرش در دانشگاه های کرواسی داشتن رزومه قوی از جمله معدل بالا، مقالات بین المللی، تسلط به زبان انگلیسی و کرواتی و … موثر و ضروری می باشدشرایط دریافت بورسیه تحصیلی کرواسی

درخواست اخذ بورسیه تحصیلی کرواسی

جهت دریافت پذیرش و درخواست بورسیه تحصیلی کرواسی نیازمند آماده سازی و دریافت مدارکی می باشید. برای اطمینان از پذیرش از سوی دانشگاه های کرواسی تسلط به زبان انگلیسی و کسب نمرات بالا در آن، آشنایی با زبان کروات و داشتن امتیازهای ویژه ای همچون کسب مدال در المپیادهای علمی و مدال های ورزشی می تواند تاثیر گذار و موثر باشد.

باید توجه داشت دانشجویان مقطع کارشناسی با درخواست فرم پذیرش به صورت آنلاین در دانشگاه های کرواسی مورد بررسی و پذیرش قرار می گیرند و معمولا امکان پذیرش درخواست بورسیه تحصیلی کرواسی در این مقطع بسیار اندک می باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا برای تحصیل در دانشگاه های کرواسی و استفاده از بورسیه تحصیلی کرواسی با دارا بودن امتیاز ویژه ای همچون معدل بالا، مقالات بین المللی و ثبت شده، تالیف کتاب و پژوهش های علمی و داشتن نمرات بالا در زبان انگلیسی می توانند شانس پذیرش خود را در این دانشگاه های معتبر بالا ببرند.

انواع بورسیه تحصیلی کرواسی

دریافت بورسیه تحصیلی کرواسی راهی مطمئن و بدون نگرانی برای گذراندن دوره های تحصیلی در دانشگاه های کرواسی می باشد. انواع بورسیه های تحصیلی در دسته ها و رده های گوناگون شامل موارد زیر می باشند:

بورسیه (Scholarship)

برای تشویق بیشتر دانشجویان به ادامه تحصیل بوده و برای دریافت آن ملزم به کسب رتبه و نمرات برتر در هر ترم می باشید، این نوع از بورسیه تحصیلی کرواسی بیشتر مربوط به بورسیه کارشناسی ارشد و دکترا می باشد

جایزه (Awards)

برعکس بورسیه که به حساب دانشگاه واریز می شود جایزه به صورت نقدی به حساب دانشجو واریز می شود و حد و حدود مشخصی ندارد. گاهی جایزه به صورت کوپن خرید کتاب، بلیط سفر و یا بلیط شرکت در یک دوره به خصوص کمک تحصیلی می باشد

وام تحصیلی

برای پرداخت هزینه های دانشگاه به حساب دانشگاه واریز شده و مخصوص شهروندان کشور می باشد. دانشجویان خارجی برای دریافت وام نیازمند یک قیم تابع کشور کرواسی می باشند

بورسیه (Grant)

بورسیه همان کمک بلاعوض تحصیلی از سوی دانشگاه و یا مراکز آموزشی می باشد

حذف شهریه (Tuition Waiver)

معمولا به صورت کاهش هزینه دانشگاه است که دانشجو به صورت درصدی از پرداخت هزینه دانشگاه معاف می گردد

دستیار تحقیق ( Research Assistantship )

در این مورد به ازای فعالیت دانشجو به صورت تحقیقاتی که انجام می دهد و یا در امر تحقیق به استاد کمک می نماید تعیین و مشخص می گردد. این فعالیت ها در حوزه فعالیت های آزمایشگاهی، نوشتن مقاله، تحقیقات و کمک در تالیف کتاب می باشد

دستیار تدریس (Teaching Assistantship)

دانشجویان ارشد یا دکترا بر حسب امتیازاتی که استاد مورد نظر بر عهده آنان می گذارند مانند تدریس، برگزاری امتحان، تصحیح برگه و.. می تواند از آن بهره مند گردند.

 • کمک هزینه های خاص: این نوع کمک هزینه در موارد خاص به دانشجویان اعطا می گردد از قبیل:
 • کمک هزینه شایستگی ( MERIT Based Scholarships )
 • کمک هزینه خانم ها (WOMEN)
 • کمک هزینه موارد خاص پزشکی Disability
 • کمک هزینه کم درآمد ها (Financial Need)
 • کمک هزینه مطالعات خاص (Special Studies)
 • کمک هزینه مناطق خاص (Regional)
 • کمک هزینه مهارت های خاص (Professionals)

انواع بورسیه تحصیلی کرواسی

دانشگاه های معتبر کرواسی

از جمله دانشگاه های این کشور که با بورسیه تحصیلی کرواسی می توانید در آنها تحصیل نمایید و صاحب مدارک معتبر و آموزش های تحصیلی بالا و کاربردی گردید به شرح زیر می باشند:

 • دانشگاه زاگرب
 • دانشگاه زادار
 • دانشگاه اوسیجک
 • دانشگاه پولا
 • دانشگاه دوبروونیک
 • دانشگاه اسپلیت
 • دانشگاه ریجکا
 • دانشگاه بین المللی دوبروونیک

علاوه بر دانشگاه های نام برده شده که از معتبرین دانشگاه های اروپا هستند و همچنین 2 دانشگاه زادار و زاگرب که از قدیمی ترین و فعال ترین دانشگاه ها در زمینه رشد علمی در جنوب غربی اروپا می باشند موسسات و آموزشگاه های عالی بسیاری برای تحصیل در کرواسی وجود دارند. اکثر دانشگاه های موجود در این کشور دولتی است و در صورت پذیرش بورسیه تحصیلی کرواسی می توانید از تخفیفات خوب و هزینه تحصیلی بسیار کمی برخوردار گردید.

هزینه تحصیل در دانشگاه های کرواسی

هزینه تحصیل در کرواسی بسته به نوع دانشگاه، مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی متفاوت می باشد. با توجه به هزینه زندگی مطلوب و مناسب در کرواسی وجود بورسیه تحصیلی کرواسی می تواند تحصیل در دانشگاه های یک کشور اروپایی را آسان تر و شامل مزایای بیشتر و تخفیفات گوناگونی سازد. بهره گیری از بورسیه تحصیلی اراسموس و سیپوس که از معتبرترین بورسیه های تحصیلی اروپایی است و به وسیله آن می توانید در دانشگاه های معتبر اروپایی تحصیل کنید می تواند انتخاب بجا و درستی باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی و غیر دولتی کشور کرواسی که برخی از این دانشگاه ها جزء برترین دانشگاه های اروپا محسوب می گردند با هم متفاوت می باشد. معمولا بیشتر هزینه های تحصیلی مربوط به رشته پزشکی می باشد که با دریافت بورسیه تحصیلی کرواسی تا میزان زیادی این هزینه کاهش می یابد.

مزایا و معایب بورسیه تحصیلی کرواسی

یقینا تحصیل در کشورهای خارجی دارای معایب و مزایای فراوانی می باشد. از جمله مزایای تحصیل با بورسیه تحصیلی کرواسی علاوه بر کاهش هزینه ها و دریافت مدارک معتبر موارد زیر را نیز شامل می گردد:

 • تحصیلات و آموزش های بالا در رشته مورد علاقه تان: برای کسب موقعیت های شغلی بهتر و ارتقا موقعیت اجتماعی و همچنین ادامه تحصیل در مدارج بالاتر رشته دلخواهتان از جمله مزایای بورسیه تحصیلی کرواسی می باشد
 • آشنایی با فرهنگ های جدید: با دریافت بورسیه تحصیلی کرواسی می توانید علاوه بر تحصیل در بهترین رشته های تحصیلی با یکی از زیباترین کشورهای دنیا که دارای فرهنگی غنی می باشد نیز آشنا گردید
 • کسب تجربه برای داشتن یک زندگی مستقل: زندگی در کشوری غیر از کشور خودتان شما را برای داشتن زندگی مستقل آماده خواهد کرد و شما را با مشکلات این نوع زندگی آشنا و با تجربه خواهد کرد.
 • کسب رزومه پربار تحصیلی: با دریافت بورسیه تحصیلی کرواسی می توانید از یک رزومه عالی تحصیلی برخوردار شوید و شانس داشتن موقعیت شغلی و اجتماعی بالا برایتان فراهم گردد

از جمله معایب استفاده از بورسیه تحصیلی کرواسی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مشکلات زبان: اگرچه در کرواسی به اکثر زبان ها و همچنین انگلیسی صحبت می شود اما زبان آموزشی و تحصیلی در دانشگاه های کرواسی کرواتی می باشد و ممکن است یادگیری این زبان و تسلط نسبی بر آن اندکی مشکل باشد
 • فشار مالی: در صورت نداشتن بورسیه تحصیلی کرواسی از نظر هزینه های تحصیلی و زندگی دچار مشکل خواهید شد
 • دوری از خانواده و نداشتن روحیه لازم برای زندگی مستقل و مشکلات آن

سایر نوشته های بورس تحصیلی:

تحصیل در یونان

بورسیه تحصیلی یونان

دریافت بورسیه تحصیلی در خارج از کشور این روز ها در بین دانشجویان بسیار پر رونق شده است. دانشجویان زیادی علاقه به تحصیل در کشورهای

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند