بورسیه تحصیلی استرالیا

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های بورس تحصیلی

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

بورسیه تحصیلی دانشگاه نیوکاسل استرالیا

آیا تمایل دارید در خصوص بورسیه تحصیلی استرالیا اطلاعاتی کسب کنید؟ شرایط بورسیه تحصیلی استرالیا چیست؟ قطعا افرادی که قصد دارند برای تحصیل به استرالیا سفر کنند سوالات زیادی در ذهن خود دارند که پاسخ به این سوالات سبب می شود که روند مهاجرتشان کمی آسانتر پیش برود. امروز قصد داریم قوانین اصلی بورس تحصیلی را مورد بررسی قرار دهیم تا افراد بتوانند بدون هیچ گونه نگرانی، تحصیلی باکیفیت را برای خود و فرزندان خود رقم بزنند. استرالیا از دسته کشورهای بسیار مشهور در زمینه تحصیل است و این موضوع بر هیچ کس پوشیده نیست.

بورسیه تحصیلی استرالیا

عموما افراد برای اینکه کشوری غیر از کشور خود را برای تحصیل انتخاب کنند یک سری اصول را مورد بررسی قرار می دهند. حال سوال اینجاست که چرا به سراغ بورسیه تحصیلی استرالیا برویم؟

کشور استرالیا امکان تحصیل و همینطور بورسیه تحصیلی استرالیا را در تمامی مقاطع تحصیلی از جمله فوق دیپلم، کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در اختیار عموم افراد از سراسر جهان گذاشته است. اما هر یک مقطع هایی که برای تحصیل انتخاب می کنید نیاز به مدرک زبان دارد. به طور کلی بورس تحصیلی و یا کمک هزینه هایی که دولت استرالیا در اختیار فرد متقاضی می گذارد در لاین هزینه های زندگی، سفر، بهداشت و همینطور شهریه است. موضوع مهمی که در خصوص بورس تحصیلی داشتن معدل بالا است و تنها افراد درسخوان و پژوهش گر می توانند بورسیه تحصیلی استرالیا را اخذ کنند.

بورسیه تحصیلی استرالیا

بورسیه استرالیا

به طور کلی بورسیه سفر به بورسیه ای گفته می شود که دانشجویان در هر دو گروه تحقیقاتی و غیر تحقیقاتی می توانند از آن بهرمند شوند. این هزینه برای افرادی است که تصمیم دارند در یکی از دانشگاه های غیر از کشور استرالیا مهمان شوند را در بر می گیرد و البته دارای بودجه مشخص و محدود است.

افرادی که قصد مهمان شدن در دانشگاه دیگر و یا استفاده از بورسیه سفر را دارند نیازی به مکاتبه مستقیم با خود دانشگاه نخواهند داشت. تبصره ای که در این خصوص وجود دارد در خصوص دانش آموزانی است که بدون قید و شرط توانسته اند بورس در مقطع کارشناسی در استرالیا شوند این افراد به سادگی می توانند با استفاده از بورسیه سفر به صورت خودکار دانشگاه دیگری را برای تحصیل انتخاب کنند. زمان بورس های تحصیلی به طور دقیق در ماه های دسامبر و ژانویه آغاز می شود.

شرایط بورسیه تحصیلی استرالیا

به طور کلی داشتن یک سری شرایط برای بورسیه تحصیلی استرالیا برای عموم دانشجویان ضروری است. تمامی افرادی که قصد دارند بورسیه تحصیلی استرالیا دریافت کنند. باید با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشند و تسلطشان در سطح آیلتس 6.5 باشد.

افراد متقاضی باید پیشنهاد تحصیلی مبنی بر ورود به درجه بالاتر تحصیلی داشته باشند. افراد باید مقطع کارشناسی را در طول 4 سال طی کنند و کسب افتخارات بالا و معدل خوب برای تحصیل در مقطع بالاتر را داشته باشند. افراد باید بیش از 2 سال از وقت خود را به دوره دکتری اختصاص دهند و همینطور بیش از یک سال را به مقطع کارشناسی ارشد اختصاص داده و در نهایت نتیجه را اعلام کنند.

شرایط اخذ بورس تحصیلی بین المللی برای افراد موفق به این صورت است که فرد متقاضی باید مدرک کارشناسی ارشد خود را به صورت تحقیقات قوی ارائه دهد و همینطور مهر پژوهش بین المللی داشته باشند.

روش های اقدام بورسیه تحصیلی استرالیا

به طور کلی افرادی که قصد دارند بورس را کسب کنند دو روش خواهند داشت که یکی از دو روش را باید انتخاب کنند. در روش اول شرایط به این صورت است که فرد متقاضی باید خود به صورت مستقیم با دانشگاه های استرالیا ارتباط برقرار کند. دانشگاه ها زمانی را برای ثبت نام اعلام می کنند که فرد متقاضی موظف است در زمان تعیین شده اقدام به ثبت نام کند.

روش دوم این است که شما کل مسیر بورسیه تحصیلی استرالیا خود را با کمک یک وکیل پیش ببرید. قطعا در این روش یک سری هزینه ها برای شما برآورد می شود اما نتیجه کار لذت بخش و مثبت است. یک وکیل زبده در کلیه مراحل از زمان ثبت نام تا ورود به دانشگاه و استقرار در استرالیا در کنار شما خواهد بود و شما را راهنمایی خواهد کرد. بورسیه تحصیلی استرالیا سخت نیست تنها کافیست اصول اصلی بورسرا بدانیم.

موضوعی که در این لاین اهمیت دارد بورس در دانشگاه های مختلف متفاوت است و این موضوع شاید کمی پذیرش را دشوارتر کند به این ترتیب سعی می کنیم شرایط بورسیه تحصیلی دانشگاه های مختلف استرالیا را به طور دقیق بررسی کنیم.

روش های اقدام بورسیه تحصیلی استرالیا

انواع بورسیه تحصیلی استرالیا

گاه دیده می شود که یک سری طرح های تخفیف از سوی دانشگاه های مختلف در استرالیا دیده می شود که سبب می شود بورسیه تحصیلی استرالیا با تخفیف در هر واحد درسی همراه باشد. در این نوع بورسیه به عنوان مثال متقاضی می تواند در پرداخت هزینه فرزند خود (در صورتی که او هم بخواهد در استرالیا تحصیل کند) از تخفیف های بسیار عالی برخوردار شود. بورسیه تحصیلی استرالیا به صورت دوره ای شامل طرح تخفیف می شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ملبورن استرالیا

همانطور که در بخش قبل اشاره شد شرایطی که برای بورسیه تحصیلی استرالیا در دانشگاه های مختلف قرار داده شده است متفاوت است. به این ترتیب می خواهیم بورسیه تحصیلی استرالیا در دانشگاه ملبورن را به طور دقیق بررسی کنیم.

در دانشگاه ملبورن شرایط بورسیه به دو بخش تحقیقاتی و غیر تحقیقاتی تقسیم می شود. هر دو گزینه اغلب در مقاطع بالاتر از کارشناسی دیده می شود و بیشتر در مقطع دکترا مرسوم است. در این بخش بورسیه دوره تحقیقاتی دانشگاه  ملبورن را بررسی می کنیم و بخش بعد برای سری های غیر تحقیقاتی خواهد بود.

یکی از بورسیه های دولتی و بسیار پر رقابت در استرالیا بورسیه IPRS نامیده می شود. این نوع بورسیه تحصیلی استرالیا اغلب برای دانشجویان خارجی است. در این نوع بورسیه دانشگاه به طور کامل هزینه های شهریه و همینطور هزینه بیمه دانشجویی فرد متقاضی را پوشش می دهد. اما پیش نیاز این بورسیه، دریافت بورسیه MIRS است. این بورسیه به دانشجویان خارجی و همینطور بومی داده می شود در این نوع بورسیه هزینه های خرج و مخارج زندگی به فرد متقاضی داده می شود.

بورسیه دوره های غیر تحقیقاتی دانشگاه ملبورن استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا در دانشگاه ملبورن گروهی تحت عنوان دوره های غیر تحقیقاتی را نیز شامل می شود. که خود به سه بخش تقسیم می شود.

بورسیه IGS بورسیه مختص دانشجویان خارجی دوره های غیر تحقیقاتی است. این افراد باید مقطع لیسانس خود را نیز در دانشگاه ملبورن گذرانده باشند. در این نوع بورسیه تحصیلی استرالیا تنها 10 هزار دلار از شهریه سال اول مقطع کارشناسی ارشد تحت حمایت دانشگاه است و باقی هزینه باید توسط خود فرد پرداخت شود.

بورسیه IPCA مختص دانشجویان خارجی است که دارای مدرک تحصیلی از دانشگاهی غیر از ملبورن باشند اما شرط بزرگی که دارد معدل بالای افراد است. در این مسیر هزینه هایی که دانشگاه به عهده می گیرد بین 25 الی 100 دلار از شهریه هر واحد درسی است و باقی هزینه باید توسط خود فرد پرداخت شود.

بورسیه ADB به بورسیه ای گفته می شود که در 18 موسسه معتبری ارائه می شود این موسسات باید در حاشیه اقیانوس آرام قرار داشته باشندو خوشبختانه دانشگاه ملبورن استرالیا در این گروه قرار گرفته است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه نیوکاسل استرالیا

حال می خواهیم بورس تحصیلی در دانشگاه نیوکاسل را بررسی کنیم. این دانشگاه انتخاب خوبی برای دانش آموزانی است که قصد دارند مقطع کارشناسی را در استرالیا گذرانده و به نوعی بورسیه تحصیلی استرالیا شوند. دانشگاه نیوکاسل دو نوع بورس تحصیلی را برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته است.

اولین بورسیه در قالب IPRS است که برای دوره هایی از نوع  تحقیقاتی در نظر گرفته شده است. در این نوع بورس هزینه شهریه و همینطور بیمه دانشجویی برای فرد متقاضی تنها تا سه سال اول برای مقطع دکترا و تا دو سال برای مقطع کارشناسی ارشد در نظر گرفته می شود و باقی هزینه ها باید توسط خود فرد پرداخت شود.

نوع دیگر بورس تحصیلی در دانشگاه نیوکاسل بورسیه UNPRS نامیده می شود. این بورسیه از سوی دانشگاه بوده و سالانه بودجه مشخصی را به دانشجویانی که در حال تحصیل هستند پرداخت می کند، آخرین اخبار در خصوص بودجه این دوره 22500 دلار است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه نیوکاسل استرالیا

بورسیه تحصیلی دانشگاه کویینزلند استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا در این دانشگاه شامل بورسیه IRPS است. این نوع بورسیه شامل بورسیه ای خاص است که به دورهای تحقیقاتی تعلق می گیرد. البته شامل تمامی رشته ها می شود هزینه شهریه و همینطور بیمه دانشجویی را شامل می شود.

نوع دیگر بورس ا در این دانشگاه UQCent است. این نوع بورسیه در سال 22500 دلار از هزینه زندگی متقاضی را پرداخت می کند.

بورسیه UQI برای دانشحویان بین المللی است و تنها به پرداخت هزینه در بودجه مشخص می پردازد و تنها در شرایط خاص دیده می شود که هزینه شهریه نیز پوشش داده می شود.

بورسیه UQAdv برای  آن دسته از دانشجویانی است که یکی از دو بورسیه IPRS و UQCent را کسب کرده باشند. این نوع بورسیه 5 هزار دلار هزینه زندگی دانشجو را مورد پوشش خود قرار می دهد.

در نهایت بورسیه APAI است که در طول سال 27 هزار دلار از هزینه ها را پرداخت می کند.

بورسیه تحصیلی استرالیا در دوره کارشناسی در دانشگاه کویینزلند

به طور کلی بورسیه در دوران کارشناسی در این دانشگاه به صورت عمومی و اختصاصی است بورسیه عمومی شامل بورسیه رئیس دانشگاه کوییزیلند است که سالانه 12 هزار دلار به متقاضی پرداخت می کند.

بورسیه عالی تا سقف 6 هزار دلار به دانشجو پرداخت می کند، در این نوع بورسیه رشته های معدن و انرژی در الویت هستند. دانشجویانی که در رشته های مربتط با معدن و انرژی تحصیل می کنند می توانند از این نوع بورسیه تحصیلی استرالیا تا سقف 4 هزار دلار در سال استفاده کنند.

کمک هزینه تحصیلی کارشناسی برای ترم اول 6 هزار دلار در نظر گرفته شده است.

بورسیه های اختصاص در این دانشگاه در خصوص دانشکده های کشاورزی، هنر، تجارت و بازرگانی، فناوری اطلاعات، حقوق، علوم سلامت، علوم پایه دنبال می شود.

بورسیه تحصیلی استرالیا دوره کارشناسی ارشد دانشگاه کییونزلند

این مقطع نیز خود به دو بخش بورسیه عمومی و اختصاصی تقسیم می شود.

در نوع عمومی بورسیه تحصیلی تنها به تعداد کمی از دانشجویان ارائه می شود که دارای  صلاحیت های پژوهشی هستند. مبلغ پرداختی در این بورس 6 هزر دلار برای ترم اول در مقطع کارشناسی ارشد است.

نوع دیگری از بورسیه تحصیلی استرالیا در لاین عمومی مربوط به بورسیه شخص نخست وزیر استرالیا است. این بورسیه از جانب نخست وزیر به صورت سالانه به تعداد بیست نفر از دانشجویان اعطا می شوند. این بورس سالانه در حدود 10 هزار دلار را برای دانشجویانی آسیایی پرداخت می کند. بورسیه اختصاصی در این دوره نیز همانند دوره کارشناسی است که در بخش قبل توضیح داده شده است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا تنها تعداد محدودی بورس و همینطور کمک هزینه را برای دانشجویان در نظر می گیرد. بورسیه دوران کارشناسی در این دانشگاه تنها شامل هزینه های شهریه و بیمه است. بورس آنرز این دانشگاه برای دانشجویانی است که مقطع کارشناسی را 4 ساله طی می کنند و البته شامل 5 هزار دلار به عنوان کمک هزینه تحصیلی می شود.

 بورس تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه شامل دانشکده مهندسی و فناوری اطلاعات می شود و 5 هزار دلار برای ترم اول پرداخت می کند. دانشکده اقتصاد نیز سالانه به 10 نفر از دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی استرالیا را اعطا می کند و نیمی از شهریه را پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی استرالیا در مقطع دکترا در دو لاین طی می شود، لاین اول بورسیه IPRS نامیده می شود که فقط مختص دوره های دکتری است و حدود 3 سال شهریه را پوشش می دهد. بورسیه PHD تنها به افراد محدودی تعلق می گیرد کل شهریه تا سه سال را پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه نیوسات ولز استرالیا

بورس تحصیلی در این دانشگاه در دوره های تحقیقاتی علاوه بر این که هزینه های تحصیل و زندگی خود فرد را ارائه می دهد بلکه شامل بیمه افراد همراه او نیز می شود. کسی که بتواند پذیرش این دانشگاه را اخذ کند حتی نیاز به پرداخت هزینه های ویزای سفارت نیز ندارد.

جدیدترین بورس استرالیا

با توجه به بررسی های انجام شده مشخص شد که بورسیه تحصیلی استرالیا دارای یک سری تغییرات بوده است. جدیدترین قانون بورسیه تحصیلی استرالیا برای دانشجویان بین المللی و همینطور داخلی در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا به این صورت است که به میزان صلاحیت دانشجو یک یا چند مورد از هزینه ها به عهده دانشگاه خواهد بود. هزینه های تحصیلی، شهریه دانشگاه و همینطور کمک هزینه های تحقیقاتی در این لاین قرار دارد.

بورسیه  MIFRS و HRS استرالیا چیست

این دو نوع بورسیه در گروه تحقیقاتی استرالیا قرار دارند. بورسیه MIFRS توسط دانشگاه به داوطلب اعطا می شود و هزینه های پرداختی در این دوره به این شکل است که کل شهریه دانشگاه را در بر می گیرد. هر دانشگاهی در این مسیر دارای ظرفیت مخصوص به خود است و اغلب سهمیه ها محدود هستند. نوع دیگر که مرسوم به HRS است برای رشته های انسانی در نظر گرفته شده است. در این نوع بورس تنها افراد می توانند در دانشکده حقوق به تحصیل مشغول شوند.

سایر نوشته های بورس تحصیلی:

بورسیه تحصیلی لهستان

بورسیه تحصیلی لهستان

در این مقاله قصد داریم به ارائه اطلاعاتی در مورد بورسیه تحصیلی لهستان بپردازیم اگر قصد دارید از بورس استفاده کنید در این مقاله همراه

مطالعه »
سیستم آموزشی کشور سنگاپور

بورسیه تحصیلی سنگاپور

کشور سنگاپور یکی از کشورهای آسیایی است که دارای سطح اقتصادی و فرهنگی بالایی می باشد. کشور سنگاپور دارای مراکز آموزش عالی سطح بالایی می

مطالعه »
انواع بورسیه تحصیلی رومانی

بورسیه تحصیلی رومانی

موقعیت جغرافیایی کشور رومانی بسیار عالی است و در اروپای مرکزی قرار گرفته است. این موقعیت سبب شده است که این کشور پیشرفت های زیادی

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند