بورسیه تحصیلی اسپانیا

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های بورس تحصیلی

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد

آیا می دانید بورسیه تحصیلی اسپانیا چه شرایطی دارد؟ به طور کلی افرادی که قصد دارند به اسپانیا سفر کنند باید با هدف خاصی این کشور را برای سفر انتخاب کنند و در نهایت در صورت تمایل شرایط را به سمت اقامت دائم پیش ببرند یکی از گزینه هایی که پیش روی افراد و به خصوص جوانان قرار گرفته است بورسیه تحصیلی اسپانیا است که دارای شرایطی خاص است. امروز قصد داریم یک سری اصول اصلی در خصوص بورسیه تحصیلی اسپانیا را مورد بررسی قرار دهیم.

بورسیه تحصیلی اسپانیا

دانشگاه های اسپانیا و همینطور موسسات آموزش عالی در این کشور در دو دهه گذشته رشد بسیار پر سرعتی داشته اند. در دانشگاه های این کشور بهترین امکانات مدرن در اختیار افراد قرار می گیرد و همینطور تکنولوژی های پیشرفته ای نیز در جهت یادگیری های ترکیبی فراهم شده است که سبب می شود افراد به سرعت وارد بازار کار شوند. بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد و در رشته های MBA و همینطور رشته هایی که با کسب و کار بسیار مرتبط هستند در کشور اسپانیا بسیار رشد داشته است و قطعا افرادی که در این مسیر تحصیل می کنند به نتیجه بزرگی خواهند رسید. اغلب دانشجویان اسپانیا چند فرهنگی هستند به طوری که 30 درصد از آنها دارای اصلیت آمریکای لاتین و 8 درصد از آمریکای شمالی می باشند.

اسپانیا دارای 81 دانشگاه است و از بین این تعداد 58 دانشگاه دولتی تلقی شده و سایرین خصوصی است. تمامی دانشگاه های اسپانیا از سراسر جهان دانشجو می پذیرند. چهار دانشگاه برتری که در اسپانیا وجود دارد مشهور به دانشگاه بارسلونا، والنسیا، پلی تکنیک و ویگو است.

بورسیه تحصیلی اسپانیا

شرایط بورسیه تحصیلی اسپانیا

به طور کلی در ابتدا باید دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا یک ویزای چندگانه D را درخواست کنند. این ویزا در ابتدای امر سه ماه اعتبار دارد. پس از گذشت سه ماه باید در وضعیت تمدید و یا گسترش قرار بگیرد. شما باید مسیر را به صورتی طی کنید که بتوانید مجاز به ورود به اسپانیا باشد و به نوعی بورسیه تحصیلی اسپانیا را اخذ کنید. پس از مهاجرت به اسپانیا فرد متقاضی یک ماه زمان دارد تا کارت های دولتی غیر شهروندی را درخواست دهد. این کارت ها به شما اجازه می دهد که بتوانید ویزای تحصیلی این کشور را به طور بلند مدت اخذ کنید و بتوانید استارت ثبت نام در دانشگاه را بزنید. برای اخذ کارت مذکور باید به اداره ملی امور خارجی بروید و همینطور اثر انگشت برای وضعیت ملاقات را به ثبت برسانید. در این مسیر شما حدود 15 یورو هزینه باید پرداخت کنید.

انواع بورسیه تحصیلی اسپانیا

افرادی که بورسیه تحصیلی اسپانیا اخذ می کنند و البته در مقطع دکترا در این کشور مشغول به تحصیل می شوند، می توانند به طور آزادانه در 26 کشور اروپایی گشت و گذار کنند. به شما یک سری تسهیلات داده می شود که می توانید از تعطیلات در مناطق بسیار لوکس لذت ببرید.

بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی

افرادی که در مقطع کارشناسی در اسپانیا تحصیل می کنند، می توانند به صورت پاره وقت 10 ساعت در هفته به کار مشغول شوند. طبق بررسی های انجام شده برای هر ساعت کار بین 8 الی 10 یورو هزینه به فرد داده می شود. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا بین 2 الی 5 هزار یورو متغیر است. اینطور که مشخص است امکان اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی بسیار محدود است به طوری که بسیاری از افراد شانسی در این مقطع نخواهند داشت.

افرادی که قصد دارند در مقطع کارشناسی در اسپانیا تحصیل کنند می توانند پس از اخذ مدرک دیپلم خود اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های اسپانیا داشته باشند و به نوعی به فکر بورسیه تحصیلی اسپانیا شوند. دوره کارشناسی در اسپانیا بین 3 الی 4 سال زمان نیاز دارد و زبان تدریس اساتید در این کشور زبان اسپانیایی است. افرادی که متقاضی بورسیه تحصیلی اسپانیا هستند بهتر است که در ابتدا زبان اسپانیایی را در کشور خود بیاموزند، یادگیری این زبان در کشور خودتان به مراتب آسانتر از کشور اسپانیا است. در واقع طبق بررسی های اخیر مشخص شد که سفارت به متقاضیانی که قصد دارند تنها بخاطر یادگیری زبان اسپانیایی وارد این کشور شوند ویزا نمی دهد این موضوع تاکید می کند که داشتن مدرک زبان اسپانیایی برای بورسیه تحصیلی اسپانیا ضروری است.

بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد  دارای شانس به مراتب بالاتر از مقطع کارشناسی است. در این مسیر فردی که مدرک کارشناسی خود را اخذ کرده است و همینطور مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6 دارد می تواند برای اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا اقدام کند. شما باید مقطع کارشناسی ارشد را در مدت 2 سال بگذرانید و قطعا تمامی دروس به زبان اسپانیایی و انگلیسی ارائه داده می شوند. در این مقطع دولت اسپانیا برای افراد مختلف دوره های یادگیری زبان اسپانیایی بسیار عالی و به صورت رایگان فراهم ساخته است. دانشجویان در این مقطع می توانند به صورت پاره وقت 20 ساعت در هفته کار کنند.. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین 4 الی 6 هزار یورو است. هزینه های تحصیل در اسپانیا ارزان است و این موضوع بورس را شیرین تر می کند.

بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع دکترا

حال نوبت رسیده است که در خصوص بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع دکترا صحبت کنیم، به طور کلی بیشترین دانشجویان، مقطع دکترا را برای تحصیل در اسپانیا انتخاب می کنند. افراد می توانند پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد و با داشتن مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6.5 برای بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع دکترا اقدام کنند. این دوره حداقل 4 سال طول می کشد و اغلب مدرسین به زبان انگلیسی صحبت می کنند. برای اینکه فردی بخواهد بورس را اخذ کند باید از یک استاد راهنما و یا سوپروایزر اخذ پذیرش داشته باشد.

شرط دیگر در خصوص بورس در مقطع دکترا داشتن مقالات بین المللی و داشتن کتاب و همینطور داشتن مدرک زبان است. دانشجویانی که بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع دکترا را اخذ کرده اند می توانند به صورت پاره وقت 30 ساعت در هفته در این کشور به کار مشغول شوند. و درآمد آنها بین 240 الی 300 یورو خواهد بود. یکی از گزینه های مهم بورس در مقطع دکترا این است که با توجه به رزومه و فعالیت دانشجو به او بین 1500 الی 2000 دلار حقوق داده می شود. شما با بورس در مقطع دکترا می توانید همراهانی نیز را با خود ببرید.

همانطور که در بخش قبلی اشاره شد فردی که به دنبال بورس در مقطع دکترا است باید یک لیسانس و یک فوق لیسانس با موضوع مرتبط ارائه دهد. افرادی که چنین مدارکی ندارند تنها در صورتی پذیرفته می شوند که بتوانند نشان دهند که یک سری تخصص ها و همینطور معیارهایی معادل با 300 اعتبار ECTS دارند. معمولا برای بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع دکترا نیاز دارند که نسخه های تایید شده مدرک تحصیلی و همینطور یک سری اسناد هویتی را ارسال کنند. دفتر بین المللی در اسپانیا به بررسی مدارک شما می پردازد و باید اعتبار مناسبی برای مدارک شما تشخیص داده شود.

یکی دیگر از شرایطی که گاه از سوی دانشگاه های اسپانیا در نظر گرفته می شود پیشنهاد تحقیق رسمی و همینطور بیانیه شخصی است. در واقع شما باید یک طرح دقیق پژوهش ارائه دهید. بعضی از دانشگاه های اسپانیا ممکن است از شما در خصوص طرح پژوهش خود مصاحبه بخواهند. هر شرایطی که در خصوص بورسیه تحصیلی اسپانیا وجود داشته باشد در سایت مخصوص به هر دانشگاه درج شده است.

بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع دکترا

به طور کلی اسپانیا دارای قوانین نسبتا دقیقی در رابطه با اسناد و مدارک ارائه شده از سوی فرد متقاضی اعمال می کند. اسنادی که ارسال می شود باید با ترجمه ای بسیار دقیق  به زبان اسپانیایی همراه باشد. این گزینه می تواند توسط بعضی از نمایندگان دیپلماتیک انجام شود.

بارها در خصوص مهلت درخواست اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا پرسیده شده است، در نظر داشته باشید که جدول زمانی ثبت نام برای تحصیل در مقطع دکترا بین ماه سپتامبر تا می عرضه می شود. در این جدول برنامه های کاربردی به طور دقیق مشخص شده است. شما برای اینکه بتوانید بورسیه تحصیلی اسپانیا اخذ کنید نیاز به ویزای اسپانیا دارید. شرایط پذیرش ویزا با توجه به ملیت افراد تعیین می شود.

مدرک دکترا در اسپانیا طبق آخرین بررسی های انجام شده در حال حاضر تحت پوشش سیستم های اعتباری ECTS نیست! این موضوع مشخص می سازد که هزینه ها طبق آموزش و همینطور تحقیقات در طول یک سال تحصیلی محاسبه می شود. هزینه هایی که برای دانشگاه در نظر گرفته می شود متفاوت از دانشگاه های دیگر است. اما به طور کلی هزینه تحصیل در اسپانیا به نسبت کشورهای دیگر بسیار کمتر و مقرون به صرفه تر است.

بورسیه تحصیلی اسپانیا در قالب کمک هزینه تحصیلی

خوشبختانه وضعیت بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع دکترا با حمایت های مالی بسیار عالی همراه است. و یک سری گزینه های بودجه برای کمک  و همینطور حمایت دانشجویان در مقطع دکترا فراهم شده است. کمک های MAEC-AECID طیف وسیعی از شرایط مالی را از سوی وزارت امور خارجه در اختیار دانشجویان فعال قرار می دهد.

سایر نوشته های بورس تحصیلی:

تحصیل در یونان

بورسیه تحصیلی یونان

دریافت بورسیه تحصیلی در خارج از کشور این روز ها در بین دانشجویان بسیار پر رونق شده است. دانشجویان زیادی علاقه به تحصیل در کشورهای

مطالعه »
تحصیل در کرواسی

بورسیه تحصیلی کرواسی

تحصیل در بهترین مراکز دانشگاهی با امکانات عالی آموزشی و همچنین اساتید و مدارک دانشگاهی معتبر از دغدغه ها و خواسته هر دانشجو و فرد

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند