ویزای کاری اتریش

عناوین مهم این نوشته

آخرین نوشته در مورد ویزا

Work

آیا قصد مهاجرت به کشور اتریش را دارید؟ آیا برای نحوه مهاجرت خود برنامه ریزی کرده اید؟ آیا دغدغه شما داشتن شغل و درآمد در کشور اتریش است؟ اگر مایل هستید درباره ویزای کاری اتریش یا ویزای job seeker اتریش اطلاعاتی کسب کنید با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی در این خصوص به شما ارائه کنیم.

کشور اتریش

اتریش کشوری اروپایی با جمعیت 8700421 نفر است که حدود 21 درصد از آنان مهاجر هستند یا پیشینه ی مهاجرت دارند. پایتخت این کشور وین است که بیشترین تراکم جمعیت را در این کشور دارد. کشور اتریش کشوری با حکومت فدرال است و دارای 9 ایالت می باشد. رشد اقتصادی کشور اتریش در سال 2015 به میزان 9/0 درصد بوده است و از نظر میزان تولید ناخالص ملی و همچنین درآمد سرانه در وضعیت خوبی است. ساختار اقتصادی این کشور مبتنی بر کمپانی های کوچک یا متوسط است و عمده ترین شاخه های صنعت آن شامل صنایع غذایی، صنایع چوب و کاغذ، صنایع الکتریکی و الکترونیکی، ماشین آلات صنعتی، صنایع فولاد و صنایع خودروسازی است.

شرایط کاری در اتریش

شاید علاقه مند باشید بدانید شرایط کار در اتریش برای ایرانیان چگونه است. با توجه به آمار بالای بیکاری و مشکلات اشتغال در کشور، اتریش می تواند در زمینه هایی که ذکر شد گزینه ی خوبی برای کارگران و اهالی مهارت در ایران باشد. اما لازم است به شرایط مورد نیازی که ذکر کردیم توجه کافی بشود. برای گرفتن ویزای جستجوی کار اتریش که بتواند برای شما راه گشا و ثمربخش باشد، شما باید حداقل در زمینه ی مهارتی و شغلی خود مدرک لیسانس داشته باشید. علاوه بر این لازم است که دانش زبانی کافی داشته باشید پس ابداً اهمیت آن را دست کم نگیرید. به طور کلی نوع تحصیلات، داشتن تجربیات کاری مفید، دانستن زبان های انگلیسی و آلمانی، و هم چنین اهمیت کاری که درخواست می کنید در کنار انتخاب محل زندگی تان می تواند در کاریابی بسیار تاثیرگذار باشد.

Work

دریافت ویزای کاری اتریش

ویزای جستجوی کار اتریش را باید از نمایندگی های کشور اتریش یعنی سفارت خانه و بخش کنسولگری آن درخواست نمایید. اگر صلاحیت پذیرش و صدور ویزا برای شما بر اساس مدارک تحصیلی و شغلی، سطح دانش زبانی و شرایط سنی مطلوب شما تایید گردد، ویزای جستجوی کار اتریش به شما داده خواهد شد. با دریافت ویزای جستجوی کار اتریش می توانید جهت اخذ کارت سفید قرمز سفید درخواست دهید و آن را دریافت نمایید که اجازه اقامت و جستجوی کار در اتریش را برای شما فراهم کند.

در سیستم ارزیابی، برای مدارک لیسانس و فوق لیسانس امتیاز 20 در نظر گرفته می شود و مدرک تحصیلی مقطع دکترا این امتیاز را تا 40 افزایش می دهد. اگر مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی داشته باشد، برای شما تا 10 امتیاز، افزایش امتیاز خواهد داشت. در شرایط سنی تا 35 سال، می توانید 20 امتیاز و تا 40 سال، 15 امتیاز و تا 45 سال، 10 امتیاز دریافت کنید.

شرایط شغلی شما می تواند تا سقف 20 امتیاز برای شما افزایش امتیاز داشته باشد. اگر سابقه ی کاری دارید بهتر است در شرکت های شناخته شده باشد. کار در آنها به ازای هر سال 2 امتیاز به امتیازات شما اضافه می کند و اگر سابقه ی کاری دست کم شش ماه در کشور اتریش دارید، می توانید تا 10 امتیاز در سیستم ارزیابی از آن خود کنید.

چگونگی اخذ ویزای کاری اتریش

کشور اتریش برای همه ی افرادی که برای کار به این کشور مهاجرت می کنند و از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا آمده اند، کارتی صادر می کند که «قرمز- سفید- قرمز» نامیده می شود. انتخاب فرد مهاجری که تقاضای کار دارد، توسط کشور اتریش بر اساس ارزیابی فردی است. این سیستم ارزیابی، یک سیستم امتیازبندی شده است که خود متقاضیان نیز می توانند از طریق آن بفهمند که آیا شرایط مطلوب و مورد نیاز جهت گرفتن ویزای اتریش را دارند یا خیر. معمولاً درصورتی که فرد تقاضا کننده، از 100 امتیاز منظور شده در سیستم ارزیابی، بتواند 70 امتیاز را کسب کند، می تواند ویزای جستجوی کار اتریش را دریافت نماید.

کارت «قرمز- سفید- قرمز»

کارت قرمز سفید قرمز، در شرایطی برای فرد صادر می شود که پس از اخذ ویزای جستجوی کار اتریش بتواند ظرف مدت شش ماه، شغل مناسب خود را کسب کند و در آن مشغول به کار شود. این فرد باید یک کارفرما بیابد که به او کار بدهد و یا به صورت خویش فرما تحت شرایط خاصی کار خود را آغاز کند تا بتواند اقامت کاری دریافت کند. این کارت نشان دهنده ی اجازه ی اقامت و همچنین ویزای جستجوی کار اتریش است. کارت قرمز سفید قرمز به صورت کارتی بانکی صادر می گردد و اگر دارندگان آن بتوانند طی 12 ماه از زمان صدور آن، دست کم ده ماه را شاغل بوده باشند، برای آنان این کارت با علامت پلاس + صادر می گردد. اعضای خانواده ی این فرد و همچنین دارندگان کارت آبی  اتحادیه اروپا قادر هستند کارت قرمز سفید قرمز پلاس را از ابتدای امر درخواست کنند و در صورت داشتن شرایط لازم آن را اخذ نمایند.

چگونگی اخذ ویزای کاری اتریش

شرایط گرفتن کارت قرمزسفید قرمز

افرادی که می توانند جهت اخذ ویزای کاری اتریش و گرفتن کارت قرمز سفید قرمز اقدام کنند شامل کارگران متخصص و ماهر، کارگران ماهر محدود، کارگران مهم و کلیدی، فارغ التحصیلان دانشگاه های اتریش که مهاجر هستند و با ویزای تحصیلی وارد کشور شده اند و همچنین کارگران خویش فرما می شوند.

کارگران متخصص

این گروه شامل آن دسته از متقاضیان ویزای جستجوی کار اتریش می شوند که در سیستم ارزیابی توانسته اند هفتاد امتیاز را به دست آورند و جهت اخذ ویزای جستجوی کار اتریش اقدام نمایند. سطح و میزان تحصیلات دانشگاهی فرد، زبان خوب و داشتن شرایط سنی مورد نیاز، از جمله موارد تأثیرگذار در گرفتن این هفتاد امتیاز است.

کارگران متخصص و ماهر محدود

این دسته از درخواست کنندگان ویزای جستجوی کار اتریش، افرادی متخصص و ماهری هستند که زمینه ی شغلی آنان در اتریش مفید و مورد نیاز است و کشور اتریش سالانه نیاز خود به آنان را اعلام می کند. افراد متقاضی ویزای جستجوی کار اتریش چنانچه مایل هستند از لیست این مشاغل اطلاع یابند، می توانند این اطلاع رسانی را از وبسایت اداره ی مهاجرت اتریش کسب نمایند. موسساات حقوقی و مهاجرتی با داشتن وکلا و مشاوران در زمینه ی مهاجرت می توانند اطلاعات به روز شده ای در مورد آخرین مشاغل مورد نیاز اعلام شده و آخرین شرایط اخذ ویزای جستجوی کار اتریش به شما ارائه دهند.

کارگران کلیدی

کارگران مهم و کلیدی، دسته ای از متقاضیان اخذ ویزای جستجوی کار اتریش هستند که قادر نیستند مدارکی ارائه کنند که گواه توانایی ها  و مهارت های بالای آنان در زمینه ی شغلی و مهارتی شان باشد. برای این افراد ویزای جستجوی کار اتریش با مدت اعتبار یک سال صادر می شود. اما این افراد چه کسانی هستند؟ این افراد شامل هنرمندان، ورزشکارانی که حرفه ای هستند، طراحان و نوازندگان موسیقی می شوند.

همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه های اتریش که در ابتدا با ویزای تحصیلی وراد خاک اتریش شده اند، پس از اتمام تحصیلات خود بلافاصله از آن ها ویزا سلب نمی شود و از کشور بیرون نمی شوند؛ بلکه کشور اتریش به مدت یک سال به آنان زمان می دهد که اگر متقاضی داشتن کار در اتریش هستند، با داشتن ویزای جستجوی کار اتریش به مدت یک سال بتوانند ویزای کاری و ویزای اقامت دریافت کنند. این گونه ویزای تحصیلی آنان با کمک ویزای جستجوی کار اتریش به یکی از انواع ویزای کاری اتریش تبدیل می شود و شرایط آنان برای اقامت اتریش آسان تر خواهد بود.

کارگران خویش فرما

در گروه متقاضیان ویزای جستجوی کار اتریش و دریافت کارت سفید قرمز سفید، افرادی نیز قرار دارند که خواهان راه اندازی کسب و کار خود به صورت خویش فرما هستند. این افراد در سیستم امتیازبندی ارزیابی نمی شوند و نیاز به امتیاز ندارند بلکه تنها باید بتوانند طرح درست و پلان دقیقی از راه اندازی بیزنس خود ارائه کنند.

مدت زمان دریافت ویزای کاری اتریش

مدت زمان دریافت ویزای کاری اتریش

این پرسش بسیاری از افرادی است که تصمیم به مهاجرت به اتریش دارند اما واقعیت این است که برای این پروسه تخمینی وجود ندارد. مدت زمان انتظار برای دریافت هر نوع ویزا از جمله ویزای جستجوی کار اتریش بستگی به تعداد متقاضیان، طول پروسه ی بررسی ها و عملکرد سفارت در این زمینه دارد. اما مدت زمان ویزای جستجوی کار اتریش یعنی زمانی که پس از دریافت آن مهلت دارید تا کارفرمای خود را بیابید و مشغول به کار در اتریش شوید، شش ماه است.

اقامت با ویزای جستجوی کار اتریش

افرادی که ویزای جستجوی کار اتریش را دریافت کرده اند و در مدت شش ماه توانسته اند کار پیدا کنند، و ویزای آنان کاری شده است، می توانند پس از این که به مدت پنج سال در کشور اتریش طبق شرایط لازم و کافی کار و کسب درآمد کردند، اقامت دائم در اتریش را دریافت نمایند.

سایر ویزاها :

ویزای کاری هنگ کنگ

ویزای هنگ کنگ

هنگ کنگ در سال های اخیر یکی از مقاصد گردشگری مردم ایران بوده است. اما دلایل دیگری نیز برای سفر به این شهر بزرگ وجود

مطالعه »
ویزای کاری بلژیک

ویزای بلژیک

شاید شما یا یکی از آشنایانتان قصد داشته باشد در مورد نحوه دریافت ویزای بلژیک اطلاعات بیشتری کسب کند یا اینکه برای سفر به بلژیک،

مطالعه »
دریافت ویزای قزاقستان

ویزای قزاقستان

قزاقستان کشوری پر وسعت و پهناور می‌باشد، این کشور از شمال به ترکمنستان، ازبکستان و از کشور چین تا دریای مازندران ادامه دارد. برای سفر

مطالعه »
مدارک لازم برای صدور ویزای جمهوری چک

ویزای جمهوری چک

در این مقاله ویزای جمهوری چک بررسی و مدارک و مراحل لازم برای دریافت آن شرح داده شده است. خوب است بدانید که این کشور

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند