ویزای استونی

عناوین مهم این نوشته

آخرین نوشته در مورد ویزا

ویزای استونی

در این مقاله قصد داریم به ویزای استونی و نحوه دریافت و مدارک مورد نیاز برای آن بپردازیم، برای دریافت ویزای استونی شما نیازمند طی مراحل و دادن مدارک به کنسولگری هستید و تمامی مراحلی را که در ادامه اشاره خواهیم کرد را باید انجام دهید تا بتوانید موفق به اخذ ویزای استونی شوید، در سال های اخیر با توجه به پیشرفت چشمگیری که استونی داشته است مسافرات ها به این کشور از جنبه های گوناگونی افزایش یافته است و در واقع تعداد زیادی از مردم از گوشه کنار دنیا در قالب سفرهای مختلف به استونی سفر می کنند به همین دلیل باید ویزای استونی مرتبط با سفر خود را دریافت کنید و پیش از دریافت مدارک، مورد نیاز برای آن را ارائه دهید.

سفر به استونی

بی دلیل نیست که سفر به استونی در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است، این کشور از کشورهای مرفه اروپایی محسوب می شود و بسیاری از نهادهای مالی و اقتصادی جهان در ارزیابی های خود شاخص های اقتصادی این کشور را در سطح بالایی قرار می دهند و اقتصاد آن را اقتصادی پیشرفته و سطح زندگی استونی را بالا می دانند از لحاظ گردشگری نیز این کشور به دلیل سرمایه گذاری هایی که انجام داده است در سطح خوبی قرار دارد، همه شرایط دست به هم داده است سفرهای مختلفی از جمله گردشگری، تجاری، کاری، تحصیلی و… به این کشور انجام پذیرد، برای سفر به استونی نیازمند دریافت ویزای استونی هستید، البته درخواست ویزای استونی باید مطابق با نوع سفر شما باشد و مدارکی را که از سوی کنسولگری خواسته می شود را تحویل سفارت دهید.

ویزای استونی

به منظور سفر به استونی لازم است که روادید استونی را دریافت کنید برای سفر به استونی از دو نوع ویزای این کشور می توانید یکی را با توجه به سفر خود انتخاب کنید، یکی از این ویزاها، ویزای ملی کشور استونی است و دیگری هم از آنجا که استونی عضو پیمان شنگن است، ویزای شنگن استونی است. ویزای ملی استونی و ویزای شنگن با هم تفاوت هایی دارد از جمله این که شما اگر ویزای استونی ملی را دریافت کنید نمی توانید به کشورهای عضو پیمان شنگن سفری داشته باشید و برای این که بتوانید به کشورهای عضو شنگن نیز سری بزنید لازم است که ویزای شنگن استونی را دریافت کنید، خدمات ویزای شینگن استونی از آنجا که این کشور در ایران سفارت و کنسولگری ندارد، توسط سفارت فنلاند در ایران انجام می پذیرد که مشخصات کامل آن، آورده می شود.

ویزای استونی

روادید استونی از لحاظ تعداد ورود

اگر می خواهید برای ویزای استونی، ویزای شنگن را دریافت کنید کسب اطلاعاتی از انواع ویزاهای شنگن با توجه مدت مجاز ورود و خروج ضروری است، به طور کلی ویزای شنگن استونی در چهار نوع صادر می شود:

 1. ویزای ترانزیت: بر اساس این ویزا مسافر نمی تواند از فرودگاه خارج شود، با این ویزا فقط از فرودگاه های شنگن می توان استفاده کرد و به کشوری خارج از منطقه شنگن سفر کرد.
 2. ویزای عبور: این نوع ویزای استونی شنگن محدودیت ویزای قبلی را ندارد، مسافر می تواند از فرودگاه خارج شود و از منطقه شنگن به منظور منطقه عبور برای رفتن به کشوری خارج از شنگن استفاده کند.
 3. ویزای کوتاه مدت: این نوع ویزا برای اقامت کوتاه در استونی می باشد، برای مثال سفرهای توریستی، دیدار بستگان و.. توسط این ویزای استونی انجام می گیرد.
 4. ویزای بلند مدت: این ویزا برای تاجران و بازرگانان مناسب است تا در طول سال چندین بار بتوانند به استونی سفر کنند.

توجه: اگر قصد دارید بیشتر از 90 روز در منطقه شنگن بمانید، لازم است که به جای ویزای شنگن، درخواست اقامت را بدهید که باید از طریق سفارت آن را پیگیری کنید، اگر با توجه به ویزای شنگن 90 روز در منطقه شنگن اقامت داشته اید برای اخذ مجدد ویزای شنگن لازم است که سه ماه داخل منطقه شنگن نباشید تا بتوانید دوباره ویزای شنگن را درخواست دهید.

مراحل دریافت ویزای استونی

برای دریافت روادید استونی در ابتدا باید وقت سفارت گرفته شود، اما سفارت استونی در ایران وجود ندارد به همین دلیل کارهای مربوط به سفارت استونی از طریق سفارت فنلاند در تهران انجام می گیرد و این سفارت تمامی مراحل اخذ ویزای استونی را برای شما انجام خواهد داد، ابتدا لازم است که به شرکت VFS که از طرف سفارت فنلاند دایر شده است، ایمیلی بزنید و از این طریق وقت سفارت استونی را اخذ کنید، این شرکت به ایمیل شما پاسخ خواهد داد و برای شما وقت سفارت استونی در سفارت فنلاند تعیین خواهد کرد و شما باید در زمان تعیین شده در سفارت فنلاند جهت تحویل مدارک و انجام مصاحبه حضور پیدا کنید.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای استونی

بعد از گرفتن وقت سفارت استونی از سفارت فنلاند الزامی است که در وقت تعیین شده در سفارت حضور پیدا کنید و مدارک مورد نیاز را تحویل دهید:

 • پاسپورت؛ داشتن حداقل شش ماه اعتبار ضروری است.
 • عکس، دو قطعه و در اندازه 6 در 4 بدون روتوش و با پس زمینه سفید باشد.
 • ارائه کارت ملی و شناسنامه.
 • سند ملک؛ در صورتی که شما صاحب ملک باشید با ترجمه آن تقدیم شود.
 • گواهی اشتغال به کار یا جواز شرکت؛ در صورتی که شما مشغول به کار هستید.
 • گواهی بازنشستگی، برای کسانی که بازنشسته هستند.
 • بیمه مسافرتی.
 • بلیط هواپیما.
 • برگه ای که رزرو هتل شما را ثابت کند.
 • گردش حساب؛ برای شش ماه اخیر باشد و نامه ای که تمکن مالی شما را نشان دهد.

ضروری است که تمامی مدارکی که به سفارت فنلاند جهت دریافت ویزای استونی ارائه می شود ترجمه شود، ترجمه های مورد قبول برای ویزای استونی به زبان های فنلاندی، سوئدی و انگلیسی است و اگر ترجمه های مدارک به سفارت تحویل داده نشود درخواست شما جهت صدور ویزا بررسی نخواهد شد، سایز استاندارد نیز برای ترجمه ها و کپی A4 می باشد.

انواع ویزای استونی

سفرهایی که به کشور استونی انجام می پذیرد با توجه به هدف های مختلفی است و در حقیقت نوع سفرها به استونی از سفری به سفری دیگر می تواند متفاوت باشد، به همین دلیل برای هریک از سفرها که انجام خواهید داد، باید ویزای استوانی متناسب با آن را بگیرید. از مهم ترین ویزاهای کشور استونی با توجه به نوع و هدف سفر می توانیم به روادید استونی تجاری، روادید استونی توریستی و دیدار خانواده، روادید استونی پزشکی، روادید استونی تحصیلی، روادید استونی کاری و روادید استونی ازدواج اشاره داشته باشیم، این ویزاها در مواردی دارای مدارک مشترکی هستند و علاوه بر آن مدارکی را دارند که مخصوص آن ویزا است که باید تهیه شود و در اختیار کنسولگری فنلاند قرار داده شود در عنوان های بعدی به مدارک های لازم جهت دریافت روادید استونی اشاره خواهیم کرد.

ویزای کاری

یکی از انواع ویزاهای کشور استونی، ویزای کاری است از آنجا که کشور استونی از لحاظ اقتصادی در سطح بسیار پیشرفته ای قرار دارد بسیاری از افراد متخصص و ماهر در سراسر دنیا سعی می کنند که در این کشور شغلی را برای خود پیدا کنند تا از سطح بالای رفاه این کشور به همراه امکانات آن بهره مند گرددند.

اگر شما به زبان دوم مسلط هستید و دارای سابقه و تخصص در زمینه کاری خاصی هستید ممکن است که شانس بیاورید و کارفرمایی در استونی جهت استخدام شما دعوت نامه ارسال کند، به همین دلیل شما باید ویزای کار استونی را درخواست بدهید و در شرح جزئیات سفر آن را ذکر کنید و دعوت نامه کارفرما را به همراه سایر مدارک لازم به سفارت فنلاند ارائه دهید، از آنجا که کارفرما در استونی باید ضمانت کامل شما را بر عهده بگیرد، معمولا این ویزا در موارد بسیار کمی صادر می شود.

انواع ویزای استونی

ویزای تحصیلی

استونی از جمله کشورهای اروپایی است که دارای دانشگاه ها و مراکز علمی معتبری است، بسیاری از کسانی که قصد ادامه تحصیل را دارند انتخاب دانشگاه ها و مراکز علمی استونی را در اولویت قرار می دهند تا یک مدرک علمی معتبر از دانشگاه های معتبر جهانی داشته باشند. اگر قصد شما از سفر به استونی به منظور تحصیل است باید روادید تحصیلی استونی را تهیه کنید ابتدا باید با دانشگاه یا مرکز علمی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید وارد مذاکره شوید و از آن تاییدیه بگیرید.

پس از تاییدیه تحصیلی برای شما دعوت نامه رسمی از سوی دانشگاه یا مرکز علمی صادر خواهد شد که شما باید بعد از درخواست وقت سفارت و هنگام تحویل مدارک خود به سفارت فنلاند جهت اخذ ویزای استونی دعوت نامه را نیز تحویل سفارت دهید، البته ممکن است با توجه به نوع درخواست شما مدارک دیگری نیز از شما خواسته شود و سپس درخواست شما جهت صدور روادید استونی بررسی خواهد شد.

ویزای پزشکی

استونی از لحاظ پزشکی نیز پیشرفت چشمگیری داشته است و خدمات پزشکی و درمانی که درمانگاه ها و مراکز درمانی استونی ارائه می دهند در سطح بسیار بالایی قرار دارد به همین دلیل بسیاری از کسانی که نیازمند خدمات درمانی و پزشکی هستند استونی را در انتخاب های خود در اولویت قرار می دهند. اگر شما نیز قصد دارید برای خدمات درمانی و پزشکی به استونی سفر کنید در ابتدا لازم است که ویزای پزشکی استونی را بگیرید، برای همین منظور باید از یکی از بیمارستان ها یا مراکز درمانی استونی پذیرش بگیرد و سپس به وسیله دعوتنامه ای که برای شما از طرف بیمارستان صادر می شود می توانید درخواست ویزای استونی را بدهید.

ویزای ازدواج

امروزه با توجه به گسترش یافتن ارتباطات ازدواج های بسیاری انجام می شود که فرامرزی است، اگر شما که ساکن ایران هستید می خواهید با یک شخصی که تبعه استونی است یا در آن جا اقامت دارد ازدواج کنید ضروری است که ویزای ازدواج استونی را دریافت کنید. برای دریافت روادید ارائه مدارکی که نشان دهنده قطعیت ازدواج شما با شخص ساکن استونی است ضروری است.

ویزای توریستی

استونی در زمینه صنعت گردشگری در سطح خوبی قرار دارد و در سال های اخیر در این زمینه سرمایه گذاری های زیادی را کرده است به همین دلیل  در طول سال مسافران زیادی جهت دیدن جاذبه های گردشگری به این کشور سفر می کنند، به منظور سفر توریستی به کشور استونی اخذ ویزای توریستی ضروری است اگر شما خانواده ای ساکن در استونی دارید می توانند برای شما دعوت نامه بفرستند تا به راحتی بتوانید به این کشور سفر داشته باشید و از جاذبه های گردشگری و دیدنی آن بازدید کنید، مهم ترین جاذبه های گردشگری توریستی که توصیه می شود در بازدید از استونی به آن ها سر بزنید می توانیم به زندان زیرآبی استونی، پارک ملی سوما، کاخ کادریورگ، قلعه تومپئا، دریاچه ارمیستو و … اشاره کنیم.

ویزای توریستی

تمدید ویزای استونی

ویزای استونی که صادر می شود در یک بازه زمانی 180 روزه، 90 روز اعتبار دارد. بعد از اتمام دوره دیگر ویزای استونی اعتبار نخواهد داشت. در صورتی که محتوا و اساس مجوز ویزای شما عوض نشود و درخواست شما نیز موجه باشد، اقامت موقت شما در استونی قابل تمدید است. به منظور تمدید ویزای استونی متقاضی می تواند به مرکز مهاجرت و خدمات شهروندی استونی مراجعه کند و در خواست خود را ارائه دهد.

آدرس سفارت فنلاند

همان طور که گفته شد به منظور دریافت روادید استونی لازم است که شما برای تحویل مدارک و انجام مصاحبه و انگشت نگاری وقت سفارت بگیرید از آنجا که استونی در ایران سفارت ندارد تمامی مراحل اخذ روادید شنگن این کشور را سفارت فنلاند بر عهده گرفته است که می توانید به آدرس سفارت فنلاند در تهران واقع در منطقه یک، خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید پالادیوم، طبقه یازدهم مراجعه کنید.

 •  ساعت کاری سفارت فنلاند: 8 صبح الی 5 عصر
 • تحویل مدارک مربوط به ویزای استونی: ساعت 8 صبح الی 3 ظهر
 • تحویل گذرنامه ها: 3 بعد از ظهر تا 5 عصر

سایر ویزاها :

ویزای مالت

ویزای مالت

کشور مالت یک کشور مستقل با آب و هوای مدیترانه ای در جنوب اروپا می باشد. این جزیره کوچک زیبا و حیرت انگیز به علت

مطالعه »
مدارک لازم برای صدور ویزای جمهوری چک

ویزای جمهوری چک

در این مقاله ویزای جمهوری چک بررسی و مدارک و مراحل لازم برای دریافت آن شرح داده شده است. خوب است بدانید که این کشور

مطالعه »
ویزای کاری نروژ

ویزای نروژ

 نروژ کشوری مرفه با جاذبه های دیدنی بسیار است که گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. این کشور که با سوئد همسایه

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند