مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

قطعا در ذهن افراد یک سری سوالات مبنی بر مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری وجود دارد. عده ای نمی دانند بهترین روش سرمایه گذاری به چه صورت است و عده ای دیگر به دنبال روش های سریع برای مهاجرت به آلمان هستند. در این بین شرایط مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری در روش های مختلف بسیار متفاوت است و قطعا مدارک مورد نیاز برای هر روش نیز طبق یک سری اصول تعیین می شود. امروز قصد داریم قوانین مهاجرتی را در شرایط مختلف بررسی کنیم.

سرمایه گذاری در آلمان

دقت کنید که آلمان کشوری در منطقه اروپای مرکزی است. پایتخت آلمان برلین است. نظامی که در آلمان وجود دارد مبنی بر فدرال دموکرات است. این کشور دارای 16 ایالت بوده که هر یک به طور جداگانه ای برای ایالت خود تصمیم هایی را اتخاذ می کنند.

آلمان از دسته کشورهای صنعتی بسیار قدرتمند محسوب می شود. وقتی صحبت از صنعتی بودن آلمان است، مشخص می شود که مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری می تواند انتخاب بسیار عالی محسوب شود. وضعیت رفاهی و در آلمان بسیار خوب است و حقوق شهروندی به درستی رعایت می شود. ثبت شرکت در آلمان با هزینه های معقولی همراه است و این گزینه نیز یکی از دلایل مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری محسوب می شود.

سرمایه گذاری در آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

باید این موضوع را از نگاه جزئی تر بررسی کرد. آلمان از دسته کشورهای بسیار مدرن ایمن و مقاوم محسوب می شود. استانداردهای موجود در این کشور بی نظیر است. به هر حال سیستم بیمه سلامت و همینطور تامین اجتماعی آلمان از بهترین های جهان محسوب می شود. این مسائل سبب می شود که رفتن به آلمان از طریق سرمایه گذاری بسیار ارزشمند و باکیفیت محسوب شود. مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری بدون نتیجه نخواهد بود.

دولت آلمان دارای سیاست های حمایتگرانه است و این موضوع سبب ایجاد جوی بسیار امن در این کشور شده است قطعا مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری اگر از روش اصولی پیش برود بدون هیچ ریسکی نتیجه بخش خواهد بود. ضمانت نامه های بسیار قدرتمند و همینطور سیستم تعهد در این کشور سبب می شود که چهارچوب ایمنی فراهم شود.  مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری برای جوانان خلاق آسانتر است.

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

به طور کلی در صورتی که قرار است رفتن به آلمان از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت صورت گیرد باید محل اقامتی یا نشانی شرکت مشخص باشد. برگه های قانونی و همینطور نامه های موجود به این آدرس فرستاده می شود. موسسان ایرانی در آلمان می توانند شعباتی اعم از مستقل و یا وابسته تاسیس کنند. در این مسیر تاجران باید از سهامداران بزرگ محسوب شوند.

در نظر داشته باشید که یک بقالی در آلمان نمی تواند به ثبت شرکت بپردازد اما افرادی که در زمینه تولید کننده مواد غذایی هستند حق تاسیس شرکت را خواهند داشت. تاجران اجازه ثبت شرکت مستقل و غیر تاجران می توانند به ثبت شعبه از زیر شاخه شعبه مادر بپردازند.

شعبه مستقل باید حداقل از سه مشخصه تبعیت کند. باید سازماندهی به صورتی انجام شود که کلیه کارهای تجاری در آلمان را به صورت مستقل انجام دهد. در واقع سازماندهی باید در مسیر ادامه دار شود که شرکت مادر بتواند کارهای تجاری خود را به تنهایی ادامه دهد. شعبه باید مدیریت جداگانه داشته باشد و یک سری اختیارات عملی در این مسیر صورت گیرد. رفتن به آلمان از طریق سرمایه گذاری باید طبق اصول انجام شود.

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

انواع روش های مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

به طور کلی برای سرمایه گذاری در آلمان گونه های حقوقی مختلفی پیش روی قرار دارد. اولین گزینه فعالیت های حرفه ای فردی است، در این روش فرد می تواند همان شغلی که در کشور مبدا به آن مشغول بوده است را در آلمان ادامه دهد مثلا اگر فرد در ایران مغازه فرش فروشی و یا رستوران دارد می تواند مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری داشته باشد. در این نوع فعالیت نیاز به تشکیل شرکت نخواهد بود و تنها نیاز به کسب اجازه Gewerbeanmeldung  است

این اجازه برای کارهای صنفی و تجاری گزینه ای بسیار عالی محسوب می شود. البته یک سری شغل های دیگر نیز وجود دارد که نیاز به اخذ اجازه ندارد به عنوان مثال اگر بخواهید صادرات و واردات داشته باشد و یا خواربار فروشی راه بیندازید.اما شغل هایی مثل رستوران و تاکسی رانی قطعا نیازمند مجوز خواهند بود.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت

در بخش اشاره کردیم که یکی از روش های سرمایه گذاری بسیار عالی در آلمان ثبت شرکت است. در این مسیر باید در ابتدا شرایط و مدارک دقیقی تهیه شود. به طور کلی مدت زمانی که طول می کشد تا ثبت شرکت انجام شود، 6 تا 8 ماه زمان می برد.

یکی از مهم ترین مسائلی که برای ثبت شرکت در آلمان وجود دارد طرح توجیهی اقتصادی است. در واقع باید مشخص شود که برنامه کاری شما در 3 سال آینده به چه شکلی پیش می رود. شما باید ویزا اخذ کنید و ویزا در مرحله اول به صورت 3 ماهه عرضه می شود. در این سه ماه می توانید یک سری کارهای شهروندی از قبیل اسکان، افتتاح حساب و .. را انجام دهید.

در این وضعیت باید 5 سال در این کشور اقامت کنید و البته باید شرایط مدیریت شرکت شما و همینطور پرداخت بیمه و مالیات شما در وضعیت بسیار مناسبی قرار بگیرد سپس می توانید اقدام به تمدیدهای 2 ساله و 3 ساله کنید و سپس به سادگی وارد مرحله اقامت دائم شوید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آلمان

یکی از روش های مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری ثبت شرکت است که این موضوع خود به چندین بخش تقسیم می شود. در آلمان نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارند که هر یک در شرایط خاص مربوط به خود فعالیت می کنند. طبق بررسی های مشخص شده بهترین و راحت ترین نوع شرکت در آلمان شرکتی با مسئولیت محدود است.

اگر دقت کنید ثبت شرکت با مسئولیت محدود از پرمصرف ترین شرکت ها در عصر امروز تلقی می شود. دلیل این محبوبیت سادگی و روند سریع برای مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری خواهد بود. برای اینکه بتوانید رفتن به آلمان از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت محدود داشته باشید، باید حداقل هزنیه اولیه 25 هزار یورو در حساب شما موجود باشد. در موقع ثبت می تواند نیمی از این موجودی در حساب فرد وجود داشته باشد.

این نوع از شرکت ها می توانند توسط چندین شخص ثبت شوند و حداکثر تعداد نفرات تعیین شده برای این موضوع 3 نفر است. یک نفر به عنوان مدیر معرفی می شود و تمامی افراد در محضری معتبر به عنوان شریک معرفی می شوند.

رفتن به آلمان از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت محدود یک سری قوانین دارد. به طور کلی مدت زمانی که برای ثبت شرکت نیاز است 2 الی 3 هفته خواهد بود، یک سری هزینه های دولتی برای ثبت شرکت وجود دارد که به دولت آلمان پرداخت می شود این هزینه ها طبق آخرین گزاش 700 تا 800 یورو برآورد شده است. در صورت نیاز به وکیل رسمی آلمان این هزینه افزایش خواهد یافت.

اعتبار شرکت شما بسیار مهم است بنابراین بهتر است که ثبت تجاری صورت بگیرد. به این منظور نام شرکت حتما باید در رجیستر مخصوص به ثبت برسد. امضای تمامی مدیران عامل و همینطور مدارک هر یک باید در دفاتر اقتصادی شخصا وارد شود.

نامی که برای شرکت انتخاب می شود باید حتما در زمینه فعالیت شرک باشد و یا به نوعی هدف شرکت را مشخص کند. قطعا ضمیمه مسئولیت محدود در نام شرکت بسیار مهم است. زمانی شرکت وجهه قانونی پیدا خواهد کرد که نام آن در دفتر ثبت تجاری و اقتصادی تایید شود و این موضوع از طریق اداره تجارت محلی صورت می گیرد.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت سهامی عام

وقتی صحبت از رفتن به آلمان از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت سهامی عام می شود قطعا متوجه می شویم که این گزینه برای افراد تازه وارد می تواند مشکلساز باشد. به هر حال افرادی که برای بار اول وارد بازارهای جهانی می شوند، بهتر است که نوع مسئولیت محدود را انتخاب کنند.

در شرکت های سهامی عام در ابتدا باید 5 عضو ایجاد شود و برای ثبت نیز نیاز به سرمایه 50 هزار یورویی است. سهم های اولیه این نوع شرکت ها باید در بازارهای بورس ثبت شود. اساسنامه اولیه این نوع شرکت ها نیاز به ثبت در دفترخانه های رسمی دارد.

تمامی مراحلی که رفتن به آلمان از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت سهامی عام وجود دارد همانند مسئولیت محدود است. این شرکت باید به صورت خاصی نامگذاری شود و قطعا نیاز است که طبق هدف شرکت نامگذاری صورت پذیرد.

یک سری شرکت های دیگر را نیز در آلمان می توان به ثبت رساند که دانستن اسم انها خالی از لطف نیست. شرکت شراکت کلی از دسته شرکت هایی است که شرکا در آن دارای توانایی های یکسانی هستند و در این مسیر فرد خاصی تصمیم گیرنده اصلی نخواهد بود.

شرکت شراکت محدود وضعیت مشابه با گزینه قبل دارد با این تفاوت که یک سری محدودیت ها برای شرکا وجود دارد. شرکت های تابعه به یک سری شرکت های غیر مستقل گفته می شود که از شرکت اصلی از نظر فیزیکی جدا هستند. شرکت های شعبه ای به مراکز فروش غیر مستقل و همینطور وابسته گفته می شود.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت سهامی عام

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک

روش دیگری که برای مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری وجود دارد خرید ملک است، در این روش نیز افراد می توانند پس از طی کردن یک سری پروسه ها به اقامت دائم در آلمان دست یابند.

به طور کلی وقتی فردی می خواهد رفتن به آلمان از طریق سرمایه گذاری از طریق خرید ملک داشته باشد باید در ابتدا بازار را به طور دقیق بررسی کند. در واقع تغییر چرخه اقتصاد برای خرید ملک نیز دیده می شود و انتخاب منطقه صحیح و همینطور ویزگی های ملک و.. قطعا سبب سریع تر شدن رفتن به آلمان از طریق سرمایه گذاری می شود.

در خرید ملک در این کشور باید از یک کمک حرفه ای استفاده شود، در واقع شما باید علم و اطلاعات کامل در خصوص نوسانات خرید ملک داشته باشید در این مسیر قطعا نیاز به نماینده قانونی دارید.

شاید در ابتدا بگویید رفتن به آلمان از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک نیاز اجباری به وکیل ندارد اما مطمئن باشید که بدون یک نماینده قانونی دار مشکل می شوید.  مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری می تواند در زمان کمی صورت پذیرد.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک یک سری تسهیلات در اختیار شما قرار می دهد به هرحال شما می توانید از وام هایی در این مسیر استفاده کنید. در نظر داشته باشید که پرداخت قسط های وام شما به صورت یورو خواد بود و باید بحث change کردن را به درستی بررسی کنید. طبق بررسی های موجود در آلمان 60 درصد از هزینه مسکن به صورت تسهیلات داده می شود.

در مرحله اول متقاضی باید یک پیش قرارداد تنظیم کند. در این گواهی ارزش ملک، شرایط و همینطور روش های پرداخت و میزان سرمایه فعلی او مشخص شده است. سپرده اولیه فرد باید ده درصد از کل قرارداد باشد. این سرمایه باید در حساب بانکی معتبر در آلمان قرار بگیرد.

خریدار موظف است که مالیات های موجود را پرداخت کندو به هر حال عقد قرارداد اصلی بین خریدار و مالک صورت می گیرد و امضا از سمت دو شخص انجام می شود. این قرار داد می تواند در اداره ثبت باشد و البته لزومی به این کار نیست. تکمیل این فرآیند 41 روز زمان نیاز دارد و برای پرداخت مالیات به 4 هفته زمان نیاز است.

مزایای سرمایه گذاری در آلمان

در ابتدا باید بدانیم که کشور آلمان موتور اقتصادی اروپا محسوب می شود و کارآفرینان در این کشور می توانند از مزایای اقتصادی بسیار عالی بهرمند شوند. این کشور سومین صادر کننده در جهان محسوب می شود.

آلمان بزرگترین تولیدکنندگان جهان است و خوش نامی این کشور هرگز سبب از بین رفتن سرمایه های موجود نخواهد شد. رفتن به آلمان از طریق سرمایه گذاری آسان است کافیست اصول را رعایت کنید. سیستم آموزش عالی در آلمان دارای نیروهای کاری عالی هستند. این کشور دارای خلاقیت و نوآوری بسیار پیشرفته در زمینه اختراعات است و معمولا ایده ای در این کشور دچار مشکل نمی شود.

رفتن به آلمان از طریق سرمایه گذاری سبب می شود که در پروژه هایی بسیار بزرگ و جذاب شرکت کنید و قطعا هر نوع سلیقه در این مسیر می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری دیگر دشوار نیست.

سایر نوشته های مهاجرت :

مهاجرت به ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان یکی از آسان ترین و مناسب ترین راه ها برای مهاجرت به اروپا است. با توجه به شرایط اقتصادی نسبتاً مناسب در

مطالعه »
دلایل مهاجرت

مهاجرت به ژاپن

مجمع الجزایر ژاپن واقع در شرق آسیا با در دست داشتن رتبه سوم اقتصاد جهانی مهاجران زیادی را به خود جذب می کند. مهاجرت به

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند