تور اتاوا

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

آشنایی با شهر اتاوا

کشور کانادا در آمریکای شمالی قرار دارد و تور اتاوا در پایتخت کانادا که اتاوا می باشد برگزار می شود.. اکثر مردم این  شهر به زبان انگلیسی و فرانسه صحبت می کنند، اتاوا بین سال های 1820 تا 1840 از ساختمانی که در آن کانال ریدیو از رودخانه اتاوا عبور می کرد ، رشد پیدا کرده است.

آشنایی با شهر اتاوا

سرهنگ دوم جان بری (1879-1779) مسئول پروژۀ کانال ریدیو بود و این شهر با نام “Bytown” شناخته می شد تا زمانی که نام آن در سال 1854 به اتاوا تغییر یافت. ساختمان های مجلس در سال 1865 بالای رودخانه اتاوا ساخته شد و اولین پارلمان کانادا در سال 1867 شروع به کار کرد. اتاوا با استفاده از دانشگاه ها و چندین مؤسسه تحقیقاتی یک فرهنگ غنی را توسعه داده است.کانال ریدیو، مرکز اتاوا را به دو بخش تقسیم می کند، منطقه ای که در شمال کانال قرار دارد به پایین شهر معروف هست و منطقه ای که در جنوب کانال قرار دارد به بالای شهر معروف می باشد.

 در پایین شهر اتاوا گالری ملی کانادا و بازار لوکس  Bywardقرار دارد. و قسمت زیبای شهر در بالای شهر قرار دارد که از زیر ساختمان پارلمان هیل گسترش یافته است خیابان های ولینگتون، خیابان کنت، خیابان اوکانور، خیابان متکلیف و خیابان اسکورت خیابان های پرتردد شهر هستند که در قسمت پیاده روهای این خیابان ها یک رشته از فروشگاه های برتر و بوتیک های هوشمند قرار دارد که مقصدی برای خرید می باشند. در این گزارش مکان های گرشگری اتاوا و مراکز خریدی که یک تور اتاوا برگزار می کند را معرفی می کنیم.

آشنایی با شهر اتاوا

بهترین زمان سفر با تور اتاوا

کشور کانادا کشوری سردسیر بوده و شهر اتاوا در زمستان ها بسیار سرد و یخ بندان می باشد بهترین زمان استفاده از تور اتاوا در بهار ماه های (مارچ و می) می باشد.

جاذبه های گردشگری و تفریحی اتاوا

کانال ریدیو

در تور اتاوا از کانال ریدیو بازدید می کنید این کانال 200 کیلومتری (اما تنها 1.6 متر عمق)، اوتاوا را با کینگستون در دریاچه انتاریو متصل می کند. که به عنوان یک مسیر راهبردی بین مونترال و دریاچه انتاریو در نظر گرفته شده بود؛ که در اصل به عنوان رفع نیاز نظامی در جنگ با ایالت متحده آمریکا در سال 1812 ساخته شده بود.

اگر در تابستان در تور اتاوا شرکت کنید این کانال پر از آب است که محل عبور قایق های تفریحی و تجاری می باشد و اگر در زمستان در تور اتاوا شرکت کنید آب این کانال یخ می زند و کانال به مکانی تفریحی برای جشنواره های زمستانی و اسکیت بازی تبدیل می شود به همین خاطر گردشگران زیادی در زمستان از این کانال بازدید می کنند. این مکان یکی از مکان های پربازدید در فصل زمستان می باشد.

پارلمان هیل

اینجا مرکز اصلی سیاسی کانادا می باشد و علاوه بر مرکز سیاسی بودن بخاطر قدمت تاریخی و معماری، این مکان مرکز توریستی اتاوا نیز می باشد، که یک تور اتاوا حتماً شما را به بازدید از این مکان دعوت می کند. این ساختمان  بر روی تپه ای شیب دار در نزدیکی ایتدای کانال ریدو قرار دارد. مردم عادی می توانند در زمان برگزاری جلسات دولت، از برج صلح بالا بروند و جلسات را تماشا کنند و یا حتی سؤالات خود را بپرسند  ..

موزه جنگ کانادا

در تور اتاوا از این موزه مدرن حتماً بازدید می کنید این موزه در کنار رودخانه اتاوا قرار دارد که یکی از معتبرترین موزه های جهان برای مطالعه درگیری های مسلحانه در گذشته می باشد. این موزه گذشته نظامی کانادا از جنگ ببن فرانسه و اروگوئه در قرن شانزدهم و مشارکت کانادا در جنگ های جهانی اول و دوم و نقش صلح بانان را به خوبی نمایش می دهد. همچنین این موزه به خصوص برای مردم آمریکا جالب است چون جنگ بین آمریکا و کانادا در سال 1812 را به خوبی نمایش می دهد. در تور اتاوا می توانید وسایل تاریخی نظامی این موزه مانند بیش از 50 تانک، جیپ، موتور سیکلت، کامیون های زرهی و حتی ماشین هیتلر را مشاهده کنید.

جاذبه های گردشگری و تفریحی اتاوا

گالری ملی کانادا

یکی دیگر از مکان های گردشگری تور اتاوا این گالری می باشد. این گالری ملی فوق العاده مدرن کانادا توسط Moshe Safdie طراحی شده است و یک شاهکار معماری با برج های شیشه ای منشعب مانند است. با اینکه معماری این مکان به شیوه قرون وسطاست ولی هنوز برای شهر اتاوا جذاب است.

در تور اتاوا می توانید هنر بومی اتاوا و  هنر کانادایی از آثار مذهبی گروه سون، و آثار تجسمی اروپا و نمایشگاه های موقت داخل گالری را بازدید کنید. این گالری ملی در نزدیکی موزه جنگ اتاوا قرار دارد.

برج صلح

در تور اتاوا از برج صلح دیدن می کنید. بالای برج صلح بالاترین نقطه شهر اتاوا می باشد که می توانید از بالای آن یک نمایش پانوراما از کل شهر اتاوا و جاذبه های گردشگری شهر داشته باشید. هنگام بالارفتن از آسانسور برج می توانید به زنگ های برج که زیبایی خاصی دارند نگاه کنید. همچنین اتاق یادبودی برای سربازان کانادایی که در جنگ جهانی اول جان باختند در بالای برج وجود دارد.

یادمان ملی جنگ

در تور اتاوا حتماً این یادمان زیبا را مشاهده می کنید این یادمان در سال 1939 میلادی برای گرامیداشت سربازان کشته شده در جنگ جهانی اول بنا گردیده است که بر روی آن تندیس‌های نمادین برنزی از صلح و آزادی و سربازان کشته شده در جنگ قرار دارد با توجه به موقعیت خوب این یادبود هنگام گشت و گذار در شهر هم می توانید این یادمان جنگ ملی را مشاهده کنید.

موزه طبیعت کانادا

موزه طبیعت کانادا یکی از موزه های جذاب تور اتاوا می باشد که با مشاهده این موزه به دنیای دایناسورها سفر می کنید و در این موزه انواع دایناسورها معرفی می شود و ارتباط جانداران امروزی با دایناسورها بررسی شده است و همچنین نمایشگاه های موقتی از حیوانات دیگر هم در این موزه برگزار می شود. این موزه ملی علوم طبیعی و تاریخی است و ساخت و ساز ساختمان قلعه مانند موزه، در سال 1910 میلادی تکمیل شده است.

موزه جنگ سرد

این مکان در اوایل دهه 1960، در خارج از اتاوا و در یک تأسیسات زیرزمینی بزرگ، برای حفاظت از تجهیزات مهم دولت کانادا در صورت وقوع جنگ هسته ای، واقع شده است. این مکان یکی از چند پناهگاه زیرزمینی، مقاوم در برابر حمله و مقاوم در برابر اشعه بوده است. نام مستعار Diefenbunkers به نخست وزیر جان دیفنبکر، اشاره می کند . این بنای بزرگ اکنون موزه جذابی برای دوران جنگ سرد می باشد.

کلیسای نتردام

 در تور اتاوا از کلیسای نتردام که مقابل گالری ملی قرار دارد بازدید می کنید، نتردام یک کلیسای زیبای کاتولیک است که در سال 1846 بنا شده است. داخل این کلیسا  نقاشی های چوبی فیلیپ پریزیو و مجسمه های بعضی پیامبران ساخته شده توسط فیلیپ هبرت قرار دارد. در تور اتاوا صحنه هایی از زندگی حضرت عیسی مسیح و مادرش مریم را که در این کلیسا به نمایش گذاشته شده است، مشاهده خواهید کرد. کلیسای نوتردام بزرگ ترین و قدیمی ترین کلیسا در پایتخت کشور کانادا است.

موزه هوایی و فضایی

یکی از مکان های گردشگری تور اتاوا موزه هوانوردی و فضایی کانادا در مورد جزئیات حمل و نقل هوایی شهری و نظامی کانادا، در فرودگاه سنگکلیف، در شمال شهر اتاوا می باشد. در این موزه هواپیماهای جنگنده از جنگ های اول و دوم جهانی و برخی از هواپیماهای بدون سرنشین و دیگر هواپیماها مانند هواپیمایی که اولین پرواز کانادا را در سال 1901 میلادی انجام داد نگهداری می شود.

ضرابخانه سلطنتی

در تور اتاوا از یکی از مشهورترین ضرابخانه های جهان بازدید می کنید. این ضرابخانه که از سال 1908 میلادی شروع به کار کرد و انواع سکه و جوایز با فلزات گران بها مانند مدال های المپیک در اینجا تولید می شود در سال 2007 بزرگ ترین سکه طلای جهان با وزن 100 کیلوگرم را تولید کرد که بازدیدکنندگان تور اتاوا می توانند این سکه بزرگ و ارزشمند را مشاهده کنند.

جشنواره لاله کانادا

با پایان زمستان و شروع فصل بهار (ماه می) بزرگ ترین جشنواره لاله دنیا در شهر اتاوا برگزار می شود و اگر در فصل بهار (ماه می) در تور اتاوا شرکت کنید حتماً از این جشنواره زیبا بازدید خواهید کرد. این جشنواره به عنوان نمادی برای روابط خوب بین کانادا و هلند برگزار می شود که خانواده های سلطنتی هلند چند صد هزار گل لاله به کانادا هدیه می دهند.

Dow دریاچه

در تور اتاوا دریاچه dow را خواهید دید ، دریاچه Dow در اتاوا، یک دریاچه کوچک ساخته شده در کانال ریدیو است که در مرکز اتاوا واقع شده است. در اطراف این دریاچه زیبا انواع رستوران های در فضای پوشیده و باز قرار دارد همچنین می توانید با اجاره اتومبیل و دوچرخه در اطراف دریاچه گشت بزنید. در بهار هم مانند جشنواره لاله اطراف این دریاچه لاله های زیادی شکوفه می زند.

مراکز خرید شهر اتاوا

در تور اتاوا از مراکز خرید اتاوا بازدید خواهید کرد در اینجا چند مرکز خرید مهم که در تور اتاوا بازدید می کنید معرفی می کنیم.

مراکز خرید شهر اتاوا

بازار بیوارد

از سال 1846 میلادی در شمال کانال ریدیو اتاوا یک بازار زیبا به نام بازارbyward  ساخته شده است که در حال حاضر فروشگاه های این بازار، هوشمند می باشد و می توانید خرید هوشمند را نیز در تور اتاوا تجربه کنید.

در تابستان خیابان های اطراف این بازار با گل های زیبا و میوه های رنگارنگ، زیبایی این بازار را دو چندان می کند.

مرکز خرید هیرونگیت

این مرکز خرید یکی از بهترین مراکز خرید کانادا و تور اتاوا می باشد و در آنجا می توانید اغلب برندها و مارک های معروف و با کیفیت را بیابید.

بازار کارلینگ وود

این بازار یکی از اولین و بزرگترین مراکز خرید اتاوا می باشد که در تور اتاوا بازدید خواهید کرد.

مرکز خرید بیلینگز بریج

مرکز خرید بیلینگز بریج ترکیبی از فروشگاه های مختلف می باشد که در تور اتاوا با بازدید از این فروشگاه می توانید هر آنچه که نیاز داشته باشید خریداری کنید.

مرکز خرید بیشور

یکی از محبوب ترین مراکز گردشگری تور اتاوا مرکز خرید بیشور می باشد. این مرکز خرید در غرب اتاوا یکی از محبوب ترین مراکز گردشگری در کانادا می باشد و دارای بیش از 30 مرکز خرده فروشی می باشد و بازدیدکنندگان تور اتاوا با خرید از این مرکز خریدی لذت بخش را تجربه خواهند کرد.

بازار مریوال

این مرکز خرید در غرب اتاوا محصولات با کیفیت داخلی و خارجی را عرضه می کند که مسافران تور اتاوا می توانند از این بازار هم بازدید کنند و خرید خود را انجام دهند.

سایر تورها :

آشنایی با کشور دانمارک

تور دانمارک

به تور دانمارک خوش آمدید. دانمارک سرزمینی دوست داشتنی است و با شنیدن اسم سرود ملی اش این حس را بیشتر پیدا خواهید کرد ،

مطالعه »
میدان تایمز

تور نیویورک

شهر نیویورک یکی از شهرهای ایالت نیویورک و از شهرهای پر جمعیت ایالات متحده آمریکا می باشد. سالانه گردشگران زیادی با تور نیویورک به این

مطالعه »
بهترین جاذبه های گردشگری و تفریحی جمهوری چک

تور جمهوری چک

آیا می دانید تور جمهوری چک یکی از پرطرفدارین تورهای گردشگری از سوی مسافران محسوب می شود. در تور جمهوری چک از بهترین آب و

مطالعه »
آشنایی با شهر جاکارتا

تور جاکارتا

جاکارتا یکی از بزرگ ترین شهر های جهان اسلام است که در منطقه ی جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است. به تبع شهر هایی که

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند